Svedka — 24. 5. 2007 20:45

Ahoj maminky, dneska jsem byla na první rehabilitaci se svojí holčičkou, jelikož nám neurolog doporučil cvičení. Terezka si hoví na jednu stranu s hlavičkou a "odráží" se to na celém těle. Hlávku má šišatou, hrozí jí skolióza páteře, neotvírá pěstičky (svalové napětí) a na jednu polovinu těla je méně aktivní než na druhou.
Rehab. sestra mi dnes ukázala první cvik z Vojtovky, který máme několikrát denně cvičit v krátkých intervalech. Prosím napište mi vaše zkušenosti s těmito cviky a úspěchy pokud se dostavily. Já jsem z toho taková nesvá, páč mi toho mýho broučka je hrozně líto. Vím, že ji to nebolí, jen se vzteká, že musí dělat něco, co nechce, ale je to hrozný...
Na další rehabilitaci jdeme 11.6. - netuším ani, jak dlouho nás budou s tímto trápit :( :dumbom: :grater:
Taky pokud máte nějaký odkaz na net, kde se o tom něco dočíst, tak budu ráda, nic jsem nenašla.
Díky :hjarta:

masa — 24. 5. 2007 21:07

Svedko,
takový problém jsme nemněli, ale také jsme museli cvičit a malý 5x deně masírovat očičko. Jen chci říct že cvičení je základ a zkus se to opravdu dodržovat. Pak mi mněla problémy v dospělosti a bylo by to horší, teď je malinká a zapomene.

zuzanka — 24. 5. 2007 21:10

Ahojky, tohle je zajímavé http://www.vojtovaspolecnost.cz/vmetoda.php

Miškaa — 24. 5. 2007 21:23

Svedko my jsme to s malou cvičily. Každý týden jsem lítala na rehabku, měla jsem 4 cviky a měla jsem to s ní cvičit 3krát denně!!! Bylo to příšerný období, vím jak se cítíš. Moje zkušenost je taková, že když jsem to dodržovala, cvičila, nervovala se, tak žádný pokrok nebyl...v momentě, kdy jsem to vzdala, se to začalo zlepšovat a začali nás chválit. Rozhodně tím ale neříkám, aby jsi se na to vykašlala, je to případ od případu.
První dny mi rehabka říkala, že malá začne lézt nejdřív v roce a půl...začala v 8-mi měsících. Další věc, že začne chodit ve dvou letech, začala přesně v roce.  Nenech se tím rozhodně stresovat. Vždycky to ze začátku vypadá černě...mám 3 kamarádky co takhle taky měly s dětmi cvičit a vše se srovnalo skoro samo.
Držím moc palce ať vás to moc nevysiluje :hjarta:

lindaB — 24. 5. 2007 21:29

já jsem s dcerou cvičila Vojtovu metodu rok 2x denně,měla ochablý svalový tonus.Dost nám to pomohlo, ale bylo mi dcery líto, protože je to nepříjemné.

Svedka — 24. 5. 2007 21:41

Zuzanko díky za odkaz.

Miško, mě to přijde že to třeba může i pomoct, je to rozhodně vyzkoušená metoda, ale asi by ji měl provádět odborník. Ne že mi to sestra jednou ukáže a pošle mě domů. Mám trochu strach, abych malé ještě neublížila :dumbom: No budu se snažit to do toho 11.6. poctivě cvičit a uvidíme, co nám pak poví.
Jinak nevím, jak to bude s pohybem, zatím je na všechno maličká. Hlavu už většinou drží, otáčí se na bok, ale jen na jednu stranu a v přetočení na břicho jí brání snad jen široké balení na kyčle :lol: v podstatě je to rarach :dumbom: tak uvidíme.

Lindo představa, že to budeme cvičit rok .... to mě asi šlehne. No ale zřejmě se na to dá zvyknout, když to zvládly i jiný maminy, že ;)

Miškaa — 24. 5. 2007 21:49

Svedko to je právě ten problém, že my nejsme zkušené rehabilitační sestry, nevíme jaký dotyk jak funguje. Stačí se přehmátnout a už je to špatně a vlastně trápení k ničemu. Pokud si nebudeš jistá s tím jak cvičit, tak se hodně ptej. Mě kolikrát říkali ať radši stokrát zavolám, nebo přijdu, než abych to dělala blbě.
Pak jsme tam fakt chodily do těch 8-mi měsíců každý týden.

jitka2 — 24. 5. 2007 21:58

My chodíme asi ode dvou měsíců každý týden, cvičíme dvakrát denně a není to nic příjemného, je to psychicky i fyzicky hodně náročné pro mě i malou, ale jelikož vidím zlepšení, tak nezbývá, než cvičit , posílám hodně síly, protože tu u tohoto cvičení budete potřebovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lindaB — 24. 5. 2007 22:00

tohle cvičení bylo původně pro děti s DMO. Znám rodiny, kde cvičí Vojtovku několik let.Moje holčička má Downův syndrom,takže je přece jen pohyblivější  a po roce ji už nešlo udržet.Museli bychom s ní cvičit dva.Ten rok nám stačil.Po čase už jsme cvičili jen večer po koupání.Nezabralo nám to víc jak 5-10min.

Svedka — 24. 5. 2007 22:11

Jo, tak s přístupem naší jediné rehabilitační sestry na okrese už vidím, jak se tam chodim ptát a nedej bože ji každý týden navštěvuji :lol: Dnešní cvičení bylo náhodné, že jí někdo vypad, jinak nás 17.5. objednala až na toho 11.6. že dřív nemá volno. To mi pak právě přijde k prdu cvičení, když si na tebe udělá čas jednou za uherskej rok. Kdybych s Terkou chodila každý týden a ještě cvičila doma, tak to chápu, ale takhle to budu měsíc doma dělat blbě, aby mě pak na další rehabilitaci vyřvala, že je to špatně :dumbom: No budu se snažit, vždyť je to pro dobro toho broučánka. Kdyby měl člověk třeba aspoň prachy na to, jezdit někam jinam. Do Prahy nebo do K. Varů, tam prý je výborná rehabka a kamarádka by mi to s ní i domluvila, páč u ní taky cvičily. Ale je to všechno o penězích a to já si nemůžu moc vyskakovat. To si nestěžuju, jen konstatuju ;)

jitka2 — 24. 5. 2007 22:14

Tak to je blbé, že chodíte takhle málo, je fakt , že pak nevíš jestli cvičíš správně a nový další cvik ti ukáže taky až za ten měsíc, nechápu, že u vás objednávají takhle dlouho, my třeba taky další týden nejdeme, protože neměla volno, ale objednala nás hned ten další týden a ještě se moc omluvala, že ten  týden nemůže....

vendulak — 24. 5. 2007 22:47

Ahoj Svedko, já chodím s maličkou na baby masáže a naposledy nám tam říkala paní, co nás je učí, že je to snad účinnější než Vojtovka. Prý také před lety se synem cvičila podle Vojtovy metody a podle nových výzkumů mají baby masáže lepší výsledky... Ale podrobnosti nevím, přes baby masáže je odbornicí Jana Hašplová, tak si jí kdyžtak zkus najít na netu a zavolat jí, třeba ti poradí co s malou... Sama měla hodně nemocného syna a dostala ho z toho.

sunflower — 28. 5. 2007 7:48

Ahojky,
my jsme taky cičili Vojtovku - Jurka byl také "uhnutý" - no prostě preferoval, uhnutý zní blbě, že :) - na jednu stranu. Začali jsme ve 3 měsících a po necelých dvou měsících jsme končili s úspěchem - srovnalo se to. Stačilo se na to nevykašlat a poctivě cvičit. Naopak byl Jurka hooodně pohybově napřed, neboť se už ve 3 měsících otáčel na bříško a dneska už i leze :) Ale ono to není o tom něco uspěchávat!
Cvičení Vojtovku můžu jen pochválit, Jurka je od té doby hodně bystrý, čiperný a prochází plynulým pohyb. vývojem - otáčení na bříško, točení na bříšku dokola, pak plazení, a teď už i lezení a je na něm vidět jak si to užívá.
Ten pláč u cvičení my taky rval srdce i uši, ale vydrželi jsme - já jsem mu u toho zpívala a časem se mu i nějaké cviky líbily - ale jak říkám cvičili jsme chvíli a pak už jsme naopak museli přestat, aby se to neurychlilo až moc - doslova sestra říkala, aby nám v osmi měsících nechodil.
Jsem moc ráda, že jsme cvičlili...... tak hlavu vzhůru a pozitivně na to.... a uvidíš, že to bude za chvíli dobré.
Důležité je začít s dítkem brzy a to u vás je a navíc to není nic komplikovaného, takže se to brzy spraví, je potřeba aktivovat v mozku určitá centra, aby dítko zapojovalo všechny svalové skupiny.
Pa a hezké chvilky při cvičení. Sun a Jurášek

alenak — 28. 5. 2007 8:05

Svedka napsal(a):

Ahoj maminky, dneska jsem byla na první rehabilitaci se svojí holčičkou, jelikož nám neurolog doporučil cvičení. Terezka si hoví na jednu stranu s hlavičkou a "odráží" se to na celém těle. Hlávku má šišatou, hrozí jí skolióza páteře, neotvírá pěstičky (svalové napětí) a na jednu polovinu těla je méně aktivní než na druhou.
Rehab. sestra mi dnes ukázala první cvik z Vojtovky, který máme několikrát denně cvičit v krátkých intervalech. Prosím napište mi vaše zkušenosti s těmito cviky a úspěchy pokud se dostavily. Já jsem z toho taková nesvá, páč mi toho mýho broučka je hrozně líto. Vím, že ji to nebolí, jen se vzteká, že musí dělat něco, co nechce, ale je to hrozný...
Na další rehabilitaci jdeme 11.6. - netuším ani, jak dlouho nás budou s tímto trápit :( :dumbom: :grater:
Taky pokud máte nějaký odkaz na net, kde se o tom něco dočíst, tak budu ráda, nic jsem nenašla.
Díky :hjarta:

Svedka, určitě vydrřte a cvičte - moje zkušenost je velice pozitivní - se starším klukem jsme cvičili - taky měl jednu stranu aktivnější, do toho "nedržel" hlavičku, měl sklony k záklonům, byl opožděný v psychomotorickém vývoji... po třech měsících vše dohnal, pak i předehnal ;)  cvičení se mu po čase začalo "líbit" - nebrečel,  bral to jak "hru"
jediné mínus bylo, že nám začal  pak v 9 měsícíh chodit....

Pinky — 28. 5. 2007 10:34

ŠVédko čauky...my cvičíme od narození..teda spíš necivčíme :dumbom:
Z počátku jsme cvičili poctivě...3 x denně nám to teda málokdy vyšlo, ale 2x určitě.
Cvičily jsme ten základní, jak držíš hlavičku a mačkáš bod pod baradavkou..na to si tak zvykla, že pak už ani neplakala a vzorně tlačila ramínko a kopala nožičkama. To zvládáme i mezi přebalováním a přes tričko :)
V šesti týdnech  nám ukázali druhý cvik, jak musíš břichem zafixovat ručičku, předloktím dítě držet s hlavou na jedné straně u podložky a čekat až 3 x zvedne ramínko a 3x hrábne neboli otevře pěstičku..pak se mohlo jít na druhou stranu.
U toho děsně řvala a řve a tak to necvičíme ..... před 3 týdnama jsme totiž byly na kontrole a rehabka říkala, že je úplně perfektní a že by ani cvičit nemusela.....ptala se proč prý musíme cvičit a že si máme domluvit s neuroložkou na kontrole v červenci, ať nám to zruší. My totiž cvičíme, kvůli nedonošenosti a sepsi, kterou prodělal po porodu a mohlo by to mít vážné následky...teď už se ví, že nemá :supr:
Prý je Aduš šikula !!

Ještě k těm pěstičkám....je fakt, že je Aduš ze začátku taky držela pořád zaťatý a hlavu měla taky na jedné straně. Teď už sebou mele na všechny strany , dělá mosty, v postýlce cestuje :dumbom: a ručičky už mívá v pěst jenom ve vaně, když se bojí, že ji táta utopí :D

Svedka — 29. 5. 2007 10:35

Holky moje :hjarta: moc vám děkuju za pozitiva a vaše zkušenosti :supr:
Cvičíme 2x - 3x denně, je to ten cvik jak popisuje Pinky, bod pod bradavkou a má u toho kopat nohama a otvírat pěst. Brečí pořád, páč jí vadí, že jí držím hlavu v rovině s páteří. Jinak se taky mele normálně na všechny strany, pěstičky zatíná jen při "bojení" nebo stresu, spí s hlavou střídavě na obě strany a mosty dělá taky. Dokonce se mi na jednu stranu přetáčí na bok :dumbom: takže opožděná asi nebude. Jen prostě musíme srovnat to držení těla a aktivovat ty pohodlnější svaly :/ co se flákaj :lol:

Co se týče těch masáží kojenců, také jsem o tom četla a objednala si knížku, že to budu provádět. Je to pro mimi rozhodně příjemnější, takže snad s tím budeme mít větší úspěch než s celou Vojtovkou :supr: :P

jitka2 — 29. 5. 2007 12:09

Holky ty mosty, ale nejsou prý dobré, já to totiž říkala na poslední kontrole rehabce jak malá  dělat mosty /v domnění jaká je šikula/ a ona se zhrozila a řekla, že to je právě špatně....:grater:

Svedka — 29. 5. 2007 12:21

Aha, no tak žádná pochvala za most nebude, no :dumbom:

jitka2 — 29. 5. 2007 12:23

Svedko mě to taky překvapilo a já doma malou tak chválila, když to udělala :dumbom: :dumbom:

Klea — 29. 5. 2007 12:38

ŠVéduš, nějak jsem to nepodchytila. Malá se otáčela jenom na jednu stranu? U nás je to takhle poslední dobou. Dřív v pohodě, ale teď čučí prostěj jenom do prava...snažim se jí tu hlavu otáčet na druhou stranu, ale jak se otočim tak je zase zpět.

Svedka — 29. 5. 2007 12:41

U nás to bylo Kleuš naopak, první měsíc měla tu hlavičku pořád na pravou stranu, teď už leží a kroutí s ní na obě strany a usíná taky podle toho, jak se jí chce, vpravo i vlevo. Já jsem jí vůbec nepolohovala, prostě spala na zádech s hlavou do prava a ejhle, problém z toho :dumbom: Teď už je to normoš, ale podle neurologa právě tím, že ležela pořád na tu jednu stranu, tak si hoví a tu druhou polovinu těla tolik "nepoužívá" a "neovládá".

pupicek — 13. 6. 2007 8:28

tak cvičíme vojtovku taky, je to docela náročné, matík včera řval jako blázen, no nelíbí se mu to když musí prcovat.
sveduš taky natáčí hlavu na jednu stranu a vůbec nechce hlavičku zvedat, je to lenoch, ty dva měsíce mu v bříšku fakt chybí.

jitka2 — 13. 6. 2007 9:50

Pupíčku taky cvičíme už asi čtyři měsíce a ještě aspoň dva nás to čeká - je to záhul jak psychický tak fyzický - vím, co prožíváte - držte se!!!!!!!!!!!

Isidia — 13. 6. 2007 10:14

to Svedka: Vojtovu metodu jsme cvičili skoro do dvou let. V prvních měsících i 5x denně. I když to pro okolí vypadá jako trápení, věřte, že výsledek je opravdu výborný a předejte tím mnoha vážným komplikacím do budoucna dítěte. Jen to nejmenší je třeba, špatné držení hlavičky, vybočení páteře, vysazený zadeček při chůzi dítětě, špatná chůze. Dbejte na radu lékaře a poctivě cvičte, ušetříte si potom spoustu trápení s mrňouskem. Je to jen na Vás VYDRŽET!!!

Svedka — 13. 6. 2007 10:55

Ahojte, v pondělí jsme vyfasovaly druhý cvik z Vojtovky. Je to opravdu mazec. 5xdenně to fakt nezvládáme, max. 2x :dumbom: a jestli to budeme cvičit do dvou let, tak mě asi odvezou do Bohnic. :rolleyes: V srpnu jdeme na ko na neurologii, tak jsem zvědavá :vissla:

jitka2 — 13. 6. 2007 12:26

Svedko, tak my snad budeme za dva měsíce končit doufám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:supr::supr:

Svedka — 13. 6. 2007 13:11

Jitko tak to vám gratuluju ke konci utrpení. Splnilo cvičení efekt, který mělo mít? :storstark:

pupicek — 15. 6. 2007 18:17

My jsme po očkování takže cvičit dva dny nemůžeme, ale sveduš jak píšeš 5x za den to nedám 3x ano ale víc ne, je to hrůůza, stále si nejsem jistá jestli to dělám vůbec dobře.
jaký máte sveduš první cvik? já mačkám stlačuji bod mezi 7a 8 žebrem (vím já jestli je to mezi 7 8) no a vytahuju havičku. V pondělí si jdeme pro další cvik, neumím pořádně první a už jdu na druhý, mazec.

Svedka — 16. 6. 2007 19:53

Ahoj pupíčku, my chodíme na rehab. 1x za měsíc, takže máme zatím 2 cviky.
První je stisk pod bradavkou, fixování "přilehlé" ruky + držení hlavy v rovině s páteří. T. by u toho měla kopat nohama a rozevírat dlaň, kterou má volnou.
Druhý cvik je na bříšku, ruku kterou mám blíž k sobě musím natáhnout podél T. těla, hlavu otočit od sebe, nohu blíž ke mně stočit patičkou k zadečku a tlačit kotník na podložku a ruku dál ode mne dát k hlavě a tlačit loktem na podložku. Zbylá jedna noha, kterou nedržím má být napínána a povolována.
Taky nevím, jestli to dělám dobře, páč při prvním cviku se na mě Terouš culí a povídá a nohama rozhazuje až když ji pustím a při druhém cviku nohou zabírá až když je vzteklá že ji držím.... :dumbom: Cvičíme max. ráno a večer, jinak jsme venku, takže to ji fakt nemam kde "trénovat" :/

jitka2 — 16. 6. 2007 22:08

Svedko - myslím si, že určitě - malá dělá obrovské pokroky, už moc hezky pase koníčky, což vůbec nedělala, používá ručičky, hraje si oběma prostě super, ještě má nějaké problémy a některé věci nebude už asi nikdy dělat úplně správně, ale pokroky jsou opravdu vidět!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jitka2 — 16. 6. 2007 22:09

Ale my teda chodíme na rehabku jednou týdně.............

Svedka — 17. 6. 2007 11:53

No právě, Jíťo, hlídají vás, kontrolují, jestli je to lepší, jestli cvičíte správně a tak. Mně ukážou cvik a pošlou domů s dalším termínem za měsíc. Pak tam přijdeš, je tam jiná sestra, která ví kuloví, takže nemůže posoudit pokrok a je to zase na začátku :dumbom:
Terka už pase koníky taky, jen po hračkách nechmatá a ruce si cpe do pusy, nejlépe obě, ale že by si je prohlížela, to ještě ne. Když nad ní s něčím barevným mávám, tak na to čučí, povídá, občas mává rukama, ale neuchopí cíleně a když má hračky kolem sebe, tak na ně prdí, že by se otáčela ze strany na stranu a čučela co je okolo věcí, to nee. Hrazdička ji taky nebaví (možná kdybych tam místo hraček navěsila klobásy :vissla: :lol: ) je pak těžký ji zabavit :P

jitka2 — 17. 6. 2007 14:31

Svedko je pravda, že , když jsem na rehabce tak často, že se můžu i hodně ptát a taky půl cvičení cvičím já před fyzioterapeutkou a ona mi řekně, tak tady to děláte dobře a tady tuhle ruku dejte sem a tady si to chytněte radši tady.......takže zhruba vím co mi jde a s čím mám problémy a mám zdokonalit, ale malé to pomáhá a to je hlavní, takže posílám hodně sil všem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  A neboj malá si taky bude hrát a brát hračky, naší malé to taky dlouho trvalo, třeba v plavání hodily míčky do vody a všechny děti se natahovali a chtěli je- naše malá se na ně dívala, ale bez zájmu - takže to znám....................teď šmatá po všem a hraje si se vším nohama i rukama :lol:

pupicek — 18. 6. 2007 8:47

tak dnes jdeme na cvičení zase, mám z toho trošku strach. hned se zeptám jestli to dělám dobře, matík někde řve a někdy jak píše svedka se na mě směje.
pěstičky drží furt zataté a hlava se mu kymácí ze strany na stranu, ale ono se to časem zlepší, měl by mít dle skutečnosti teprve 7 týdnů.

Svedka — 20. 6. 2007 9:55

Tak pupí, co je nového po další rehabce??? Jaký cvik ste vyfásli?

Musim — 20. 6. 2007 12:53

Z vlastní zkušenosti vám doporučuji, cvičte. To dítě to nebolí, já sama cvičila Vojtu, už jako velká, tak to vím od sebe. Nebolí...dítě řve, že má dělat něco, co nechce.
Já kdybych s malou necvičila, byla by na vozíku. Vojtu od 4 měsíců, dnes je ji 10,5 let. Už cvičí jakože sama, ještě není dobrá. Od mimina jsem s ní chodila na plavání a denně jsem ji povinně musela masírovat záda, plíce s měkkým míčkem....extra kotníky, paty atd. Pak přišlo cvičení na pomůckách-míčky, balony, trakaře, atd.atd.
Vše mne ukázáno, naučeno, zkontrolováno, zda to provádíme dobře. 2 nebo 3 roky platím hipoterapii, neboť už jsem byla unavená za tolik let oblítávat tolik dr. a kontrol. Nosí ortopedické boty-kotníkové odmala (až teď ji občas povolím normální sandále, ale je to vidět!).
Svou rehabilitační, resp.ta pak byla i dítěte mohu jenom chválit. Odbornice.

alenak — 20. 6. 2007 16:23

Holky, už jsem tu psala, že jsem cvičila se starším klukem. A už cvičíme i s Adamem...má tentýž problém, nedrží hlavu, kroutí se, nepase koníčky...
Jelikož staršímu už je pět a půl, nepamatuji se na všechno a tak mám dotaz: jsou Vaše děcka po cvičení unavená a spavá? Adam by prospal celý den a v noci pak prudí :( cvičíme naposled kolem čtvrté, páté, jak to vyjde...
rehabka říkala, že může být spavější, ale já mám pocit, že ten starší taková "spící Růženka" nebyl....

Svedka — 20. 6. 2007 22:12

Alen mě rehab. řekla, že je to pro dítě vysilující, ale že by mi neměla po cvičení hned usnout. Nevím co je to hned, ale cvičíme ráno hodinu po krmení a pak si hrajem do dalšího krmení a večer před koupáním po němž následuje krmení před nočním spánkem a musím říct, že Terouš z toho rozhodně není utahaná. Buď to děláme špatně, nebo krátce a nebo ji to prostě neunavuje, nevim.....

jitka2 — 20. 6. 2007 22:27

Tak my cvičíme dopoledne a odpoledne a malou to tedy vůbec neuspává spíše naopak.... před spaním necvičíme, taky nám bylo řečeno , že nemám cvičit kdyby byla moc unavená, hladová, uplakaná nebo nemocná

alenak — 21. 6. 2007 8:48

No my máme cvičit 4x denně a on je z toho fakt úplně unavený a zničený :(  ne, že by usnul hned, ale nají se a odpadá....Večer necvičíme - to nám taky řekli, že cvičit nemáme, naposled maximálně v pět - tak to dodržuju. A to cvičíme jen jeden cvik a polohujeme na bříšku... nedovedu si představit, že bychom toho cvičili víc, to by ho asi úplně odrovnalo :)

pupicek — 22. 6. 2007 7:54

další cvik je na bříšku vytahování hlavy a tlačení půl pr... dolů a pak naopak. holky mates se už opravdu lepší.
paní nám doporučila plavání, tak jdu volat na bazén.
3x za den stačí cvičit. tak jdeme na to, huráááá

jitka2 — 22. 6. 2007 10:45

Pupí, tak my chodíme na bazén ode dvou měsíců a můžu jen doporučit, fakt v kombinaci s rehabkou je to naprosto super!!!!!

Svedka — 22. 6. 2007 11:36

Taky jsem chtěla bazénovat, ale u nás je to až od 6 měsíců, tak uvidíme. Zatím Terku nechávám ráchat v napuštěné vaně a moc se jí to líbí :supr:
JInak jsem se ještě chtěla zeptat, jak dlouho cvičíte v průměru např. jeden cvik. Já mám za pět minut hotovo oba cviky i chvilkové pasení koníků. Rehabka říkala, že není třeba cvičit dlouho, ale spíš častěji. Ovšem nevím, jestli stačí, když chvilku držím určitý bod a Terka dvakrát kopne nožkou a nebo jestli ji mám nechat naštvat aby začla bejčit a v podstatě cvičit na plný pecky....
Chjo :rolleyes: mi z toho fakt houkne. Uvidím, jaká sestra bude zase toho 9.7. na rehábku a zkusím si s ní popovídat a hlavně se těším co mi řekne neurolog na kontrole, jenže to je ještě měsíc :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

alenak — 22. 6. 2007 12:14

Nám řekli, že máme ten bod tlačit minutu, takže naše cvičení je taky krátká záležitost - polohujem chvíli na břiše, pak minutu na zádech mačkáme na jedné straně a pak minutu na druhé straně a je hotovo. Ale půl hodiny pak uklízím binec, Adam se u toho vždycky pokadí, počůrá vše kolem a poblije. Fakt super.... :( plovoucí podlaha plave v načůraným a já mám pokaděných plínek, jako bych nedávala Pampersky. A to cvičíme 4x denně....

pupicek — 24. 6. 2007 7:21

holky u nás je bazén až od roku, dřív tam dítě neupustí, plavání s novorozenci mám 50km od domu, nevlastníme auto, takže je to docela problém, ale v bydlišti mých rodičů 14km od nás je bazén kam nás pustí, tak asi v sobotu poprvé půjdeme, už se moc těším.
No ale chtěla jsem se zeptat ty koupací pleny jsou nejmenší od 7kg, že? matík má necelých 7kg tak snad mu nespadne. Jak to řešíte? A když se vykaká do té plavací pleny tak opravdu to nevyteče ven? mám z toho trošku obavy.

sisi21 — 24. 6. 2007 18:36

Ahoj holky...
Taky jsem se synem cvičila Vojtu ,dnes je mu 16 a všechno  v pohodě,,Jen opravdu cvičte někdy to bylo šílené,když si na to vzpomenu....Cvičili jsme 3-4x denně, asi půl roku...Syn řval jak blázen,unavenej byl hodně. ...Já,ale taky. V noci se dost budil...Doma se mnou nemluvil ani pes!!!  Utekl,ale roku a my už cvičit nemuseli..Byla jsem šťastná...Takže  držím vám i vašim dětem palečky..Vydržte!!!!!

jitka2 — 25. 6. 2007 7:59

Pupí tak my jsme pořídily malé plavečky a jsou super, žádná napitá plenka ji nestahuje a má to takové stažení kolem nožiček, proti případné nehodě :lol: :lol:, ale ze začátku jsme taky používali pleny do vody....

Nám celé cvičení trvá tak kolem 10 až 15minutek a taky podle toho jak malá moc řve, někdy to prostě utnu dřív :(

alenak — 25. 6. 2007 15:44

sisi21 napsal(a):

Ahoj holky...
Taky jsem se synem cvičila Vojtu ,dnes je mu 16 a všechno  v pohodě,,Jen opravdu cvičte někdy to bylo šílené,když si na to vzpomenu....Cvičili jsme 3-4x denně, asi půl roku...Syn řval jak blázen,unavenej byl hodně. ...Já,ale taky. V noci se dost budil...Doma se mnou nemluvil ani pes!!!  Utekl,ale roku a my už cvičit nemuseli..Byla jsem šťastná...Takže  držím vám i vašim dětem palečky..Vydržte!!!!!

Sisi, tak já jsem v širší rodině taky za tyrana svého dítka.Už jsem o tom psala na jarních miminkách...Babičky se mnou nemluví, že Adama "zbytečně" týrám a on, chudáček tak plače.... ....ach jo, kdyby blbost nadnášela, tak mi lítá půlka příbuzenstva...
Adam se taky v noci budí, respektive od půlnoci skoro nespí :mad:
ale nemyslím si, že by to souviselo se cvičením, on to tak měl od prvních dnů....
Jinak já na Vojtu nedám dopustit, máme v rodině holčičku s DMO a ta by bez Vojty byla ležák - nyní je aspoň na vozíčku

Svedka — 8. 8. 2007 19:30

Tak hlásím, že jsme po 3 měsících úspěšně skončily s Vojtovkou :storstark: malá se předběhla o 2 měs. ve vývoji, tak neurolog řekl prrrr a už na to prrrdíme :lol: (já už teda měsíc necvičila :vissla: )

sisi21 — 13. 8. 2007 1:53

alenak napsal(a):

sisi21 napsal(a):

Ahoj holky...
Taky jsem se synem cvičila Vojtu ,dnes je mu 16 a všechno  v pohodě,,Jen opravdu cvičte někdy to bylo šílené,když si na to vzpomenu....Cvičili jsme 3-4x denně, asi půl roku...Syn řval jak blázen,unavenej byl hodně. ...Já,ale taky. V noci se dost budil...Doma se mnou nemluvil ani pes!!!  Utekl,ale roku a my už cvičit nemuseli..Byla jsem šťastná...Takže  držím vám i vašim dětem palečky..Vydržte!!!!!

Sisi, tak já jsem v širší rodině taky za tyrana svého dítka.Už jsem o tom psala na jarních miminkách...Babičky se mnou nemluví, že Adama "zbytečně" týrám a on, chudáček tak plače.... ....ach jo, kdyby blbost nadnášela, tak mi lítá půlka příbuzenstva...
Adam se taky v noci budí, respektive od půlnoci skoro nespí :mad:
ale nemyslím si, že by to souviselo se cvičením, on to tak měl od prvních dnů....
Jinak já na Vojtu nedám dopustit, máme v rodině holčičku s DMO a ta by bez Vojty byla ležák - nyní je aspoň na vozíčku

Jo ty babičky u nás to byla hrůza....Já už je pak radší neposlouchala...a dnes říkají no vidíš,jěště ,že jsi  sním cvičila,,,

SLUNÍČKO — 13. 8. 2007 8:03

AHOJKY MAMINKY....MUSÍM DODAT STATEČNÉ MAMINKY.
NÁHODOU JSEM ZAHLÍDLA TOHLE TÉMA A MUSELA NAKOUKNOUT.
MY JSME S DCEROU CVIČILY OD 3 MĚSÍCŮ A S VOJTOVKOU JSME SKONČILY VE TŘINÁCTI LETECH, ALE TO JEN PROTO, ŽE  UŽ PROSTĚ STÁVKOVALA...CVIČIT NEBUDU, ANI KDYBY SES MAMČO ROZKRÁJELA...A TAKHLE VELKÉ DĚTI, UŽ MUSÍ SAMY CHTÍT.
ALE NEDĚSTE SE, DCERA MÁ DMO, PROTO JSME CVIČILY TAK DLOUHO.
KDYŽ JSME PŘIŠLY POPRVÉ NA NEUROLOGII, JEDNA "PRAŠTĚNÁ" NEUROLOŽKA MI HNED VPÁLILA DO OČÍ, ŽE NIKA NA 99% NIKDY NEBUDE CHODIT...MYSLELA JSEM, ŽE VYBREČÍM MOŘE.
ZE ZAČÁTKU JSME CVIČILY DOKONCE NA KOLENOU, PROTOŽE NIKA ŘVALA, AŽ SE ZAPOMNĚLA NADÝCHNOUT.
PO MĚSÍCI JSME PŘEŠLY NA STŮL A CVIČILY 6x DENNĚ - 3-4 CVIKY. CVIČENÍ NÁM TRVALO 20-30 MINUT A PŘĚMÝŠLÍM, KTERÁ Z NÁS Z NĚJ BYLA VÍC ZNIČENÁ...NIKA FYZICKY...JÁ PSYCHYCKY.
TAKY MI PO NĚM USÍNALA A NA TU DOBU VZPOMÍNÁM MOC NERADA. BYLO TO POŘÁD DOKOLA...ZACVIČIT, PŘEBALIT, NAKRMIT, NECHAT CHVILKU ODPOČÍVAT A MEZI TÍM RYCHLE UKLÍZET NEBO ROZVAŘIT A NEBO SKOČIT NAKOUPIT...NO A PAK ZNOVA. PŘIPADÁ MI, ŽE JSEM PRVNÍ 3 ROKY SKORO NEBYLA....KAMARÁDKY MUSELY K NÁM, K MANŽELOVÝM RODIČŮM JSME SKORO NECHODILI, PROTOŽE JSME TO NESTÍHALI.
K NAŠIM, KTEŘÍ BYDLÍ KOUSEK OD NÁS, JSEM SE STAVOVALA Z NÁKUPU A UŽ NA MĚ NA STOLE ČEKALA DEKA A JÁ NA NÍ ZAČLA CVIČIT. PAMATUJU SI, JAK ZA MNOU JEDNOU DO KUCHYNĚ PŘIŠEL TAŤKA A DOST OSTŘE NA MĚ VYJEL, ŽE NIKU JENOM TRÁPÍME...TENKRÁT JSEM MU ŘEKLA, ŽE POKUD CHCE, ABYCHOM TAM S JEHO JEDINOU VNUČKOU CHODILY, BUDE SI MUSET ZVYKNOUT, ŽE JÍ NEUBLIŽUJEME, ALE SNAŽÍME SE POMOCT. VŠECHNO JSEM MU VYSVĚTLILA A MYSLÍM, ŽE TÁTA UŽ PAK BRAL VŠECHNO LÍP.MAMINCE TO RVALO SRDCE, ALE MOC MĚ V TÉ DOBĚ PODPOROVALA, TAK JAKO MANŽEL, KTERÝ ODPOLEDNE NEBO O VÍKENDU CVIČIL TAKY.
A TEĎ TO PODSTATNÝ...NIKA DĚLALA VELMI MALÉ POKROKY A JEŠTĚ K TOMU VE SKOCÍCH...TZN. ŽE TŘEBA 3 MĚSÍCE NIC NOVÉHO A PAK NAJEDNOU ŠUP A ZAČALA SE OBRACET...
NO A TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ A NEJKRÁSNĚJŠÍ...V 15 MĚSÍCÍCH SE POSTAVILA...TO PRO MĚ BYLO JAKO BYCH TĚM DOKTORŮM ŘEKLA...VIDÍTE A VY JSTE JÍ NEVĚŘILI, ALE ONA TO DOKÁZALA!
DNESKA JE Z NÍ UŽ 15 LETÁ SLEČNA A KDYBY SE NEPŘIDALY JINÉ NEMOCI A DIAGNÓZY, VĚŘÍM TOMU, ŽE BY BYLA TAK JAKO JEJÍ VRSTEVNÍCI "NORMÁLNÍ"...I KDYŽ TOHLE SLOVO JE VLASTNĚ RELATIVNÍ A JÁ HO NEMÁM MOC RÁDA. NĚKDO JE NORMÁLNÍ A NĚKDO POSTIŽENÝ...JÁ JSEM TAKY POSTIŽENÁ...LÁSKOU KE SVÉ "JINÉ"
DCEŘI.
MAMINKY, I KDYŽ VÍM, JAK JE TO PRO VÁS MOC TĚŽKÉ A JAK VÁS TO TRÁPÍ VYDRŽTE. DOOPRAVDY TO STOJÍ ZA TO A POHLED NA VAŠE DÍTKO, KTERÉ NEZŮSTALO VZADU, PROTOŽE JSTE TO VZDALY JE TÍM NEJHEZČÍM CO DOSTANETE.
VŠECHNY MÁMY, KTERÉ TOHLE PRO SVÉ DĚTI DĚLAJÍ JSOU STATEČNÉ BOJOVNICE, KTERÉ MUSÍ ZVÍTĚZIT...NEJDŘÍV NAD SEBOU A PAK NAD CVIČEBNÍM STOLEM...
Omlouvám se, že jsem se tak rozjela, ale tohle téma mi vrátilo dávno zastrčené vzpomínky...

jitka2 — 8. 9. 2007 11:31

Sluníčko - hluboce před tebou smekám :godlike: :godlike: :godlike:  a moc moc děkuji za tvoje slova :hjarta: :hjarta:  Natálka má jen menší problémy, které , jak my bylo řečeno cvičením zcela odstaníme  - hluboce smekám, před maminkama, které nemají to štěstí a ten jejich malý človíček je jak jsi sama napsala ,,jiný,, ale dnes už vím, že to nic nemění na tom, tak svoje dětičky strašně strašně moc milujeme ať si do života nesou cokoliv...jen okolí je někdy poněkud :dumbom:

Stelička — 9. 9. 2007 13:54

Taky to máme za sebou. Kluk má dnes 12 let, sportuje, je v normální ZŠ. Nikdy nezapomenu na odepisující pohled primářky, když mu ve 3 měsících zaštěrkala klíči před očima a on zrovna nereagoval. A otázka: "Usmívá se na vás někdy?" mě taky rozhodila - myslela jsem si, že ano, ale najednou jsem si nebyla jistá. Vojtu jsme cvičili od 2 měsíců a přestali po roce. Chodit začal v roce a půl. Mentálně v pohodě. Když mi donese na vysvědčení nějakou trojku, zlobím se navenek, ale v duchu děkuji za to, že je takový, jaký je. Lajdák a nepořádník!

alenak — 29. 9. 2007 14:55

Holky co jste cvičily Vojtovku několik let - prosím o radu: jak nabít sebe sama odhodláním a optimismem k tomu nekonečnému cvičení?! Adam je třetí dítě, já mám pocit, že nedělám opravdu nic jiného, než že kojím, přebaluju, vyslíkám, cvičím, oblíkám, kojím... k tomu vyzvedat děcka škola, školky, kroužky... Já se už nestíhám v klidu ani "vytento"... na WC :D Dosud jsem to brala jako nutné "zlo", co jednou přejde a nedělalo mi to cvičení problémy. nyní z toho mám noční můry, mě se o cvičení i zdá, mám co dělat, abych se donutila a cvičení neflákala (zatím cvičíme poctivě, krom 3týdnů, kdy byl nemocen...). Vstávám s pocitem na zvracení, že mne zase čeká ten shon a stres a že zase musíme cvičit :(
Mám prostě nějakou krizi - ale jak z ní ven???? Adama cvičím 4x denně od 6ti týdnů, máme 5 měsíců pryč a pokroky jsou, ale malinké... Adam byl shledán neurologicky OK, ale je hodně opožděný. Já vím, že se to nedá např. DMO srovnat (vím o co jde, máme 8letou slečnu na vpozíku v rodině...), ale já nějak ztrácím vnitřní přesvědčení, že to všechno k něčemu je. Pokud je Adam neurologicky OK, tak bych čekala nějaké větší pokroky, ale on je na úrovni 2 měsíčního mimina - fyzicky. Jediné co konečně umí, je pást koníky a to i při tom má špatné držení těla - zvedá zadek... Teď v leže na zádech začal cucat palce od noh - to je prý jistý pokrok, ale vynechal všechny fáze řed tím...  takže ačkoliv vypadá minimálně na půl roku, je to absolutní ležoň, neotáčí se ani na břicho ani na záda a koníčky pase chvilku a hnedka je grogy...
Hoky, čím jste se "dobíjely"? Já hledala radu u švagrové, co má holka DMO, ale ta mi nic moc neporadila, ona má sama problémy, je na antidepresivech... :( :( tam bych plakala na špatným hrobě :(

janap — 29. 9. 2007 15:23

Ahoj taky jsem musela cvičit se svými nedonošenými dvojčaty.Cvičili jsme do roka a myslím že bez cvičení by dneska vůbec nechodili.Naše dětská mi /když jim bylo 9 měsíců a už lezli/řekla,že nevěřila tomu,že syn se bude někdy hýbat.Musím říct,že jsem taky byla někdy z toho všeho na dně, ale říkala jsem si,že pro své děti musím udělat maximum.Vím jak je to cvičení dětem nepříjemné,jak u toho brečí.Ale dnes je dětem 13.let a vůbec bys na nich nepoznala,že měli nějaké problémy.

jitka2 — 3. 10. 2007 22:32

Alenak- tak přesno tohle asi prožíváme všechny-  občas na nás sednou deprese z toho jestli to ,,mučeníčko,, k něčemu je- mě právě vždycky nabily další pokroky Natálky!!!!!!!to bylo tím nejlepším antidepresivem :hjarta: :hjarta:

alenak — 4. 10. 2007 10:59

Jituš, když to je právě to... u nás poslední dobou furt žádný pokroky.... ach jooo. K tomu je Adam často nemocný a má tedy ve cvičení pauzy (např. nyní má průjem :(  ) a pak ty pokroky postupují jen šnečím tempem....

jitka2 — 7. 10. 2007 13:22

Ali - u nás to bylo to samé, taky jsem vždycky říkala manželovi, už by mohla vytáhnout palečky z pěstičky, už by se mohla přetočit a dlouho se nic nedělo a vždy po nějaké době obrovský krok a Natálka najednou začla používat ručičky, otáčet se.......a já to vždycky ořvala :grater: Natálka i Adámek jsou šikovní a určitě to oba brzo doženou- uvidíš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

posíláme s Natálkou- Adámkovi s mamkou do cvičení mnoho síly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alenak — 7. 10. 2007 20:12

Jituš a Natálko - děkujeme moc !!
Já vím, že je to o výdrži a že de facto o nic nejde :)   ale občas na mě padají chmury... já bych už nějaký ten "skok" potřebovala... už se nemůžu dočkat, až se alespoň přetočí na bříško....
Jelikož jsem byla v minulých letech nekolikrát delší či kratší dobu v nemocnici se starším klukem a viděla tam, jaké problémy mohou děti mít, tak se občas úplně stydím, že se tak rouhám a že si stěžuju na takové prkotiny, jako že je Adam zabržděný :D.... Vím, že to Adam dožene, máme super péči - v nemocnici, kde cvičíme, jsme už jako doma - chodím tam i s nejstraší holkou - má skoliozu :D , takže domácké prostředí, super přístup... a já - nevděčná matka - bych ještě chtěla, aby Adam všechno dělal dle příruček :D :D
e čtvrtek jdeme na kontrolu i k rehabilitační dr. - tak dám vědět, kam jsme se už posunuli ....
A holky - držte se!!!!

jitka2 — 7. 10. 2007 21:47

Ali - my jdeme ve středu,takže se určitě ozvu, jak jsme dopadly my.........ve čtvrtek na vás budeme s Natálkou moc a moc myslet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jitka2 — 10. 10. 2007 13:54

ali - tak jak jsem slíbila podávám zprávu, jak jsme dopadly na rehabce,takže Natálka už používá ručičky čím dál tím víc a má je docela pěkně zajištěné, bohužel v oblasti pánve a kyčlí se o zajištění nedá vůbec mluvit a tak máme nový cvik a musíme cvičit a cvičit :grater: :grater:  ale ve směs nás chválila , že je malá šikovná

alenak — 10. 10. 2007 16:02

Jituš, tak to mě moc mrzí, ale hlavně že máte pokroky alespoň u ručiček :) !!!
Natálka bude aspoň pak hezky tvarovaná a posílené slečna :)
My jdeme zítra, ozvu se, co a jak nám řekli.
Nemáte ten nový cvik takový vis ze stolu? my ho cvičíme právě na posílení svalů v oblasti pánve a zedečku.

alenak — 11. 10. 2007 12:34

tak Jituš hlásím, že jsme opět dopadli na rhb jak hubkaři : Adam předvedl, že je totální lenoch, pan primář ho zhodnotil slovy "nejsou všechna auta Mercedesy..." a opět cvicíme, cvičíme a cvičíme. Máme ty stejné cviky (celkem 3, dva z toho děláme po dvou sériích) a já mám depku. Bylo mi řečeno, že jdemepo správné cestě, ale hrozně pomalu... Pořád se mě ptali, zda se už aspoň neotočí... :( no, neotočí....

jitka2 — 11. 10. 2007 21:38

Ali - vidíš, jdete po správné cestě, vždyť to je přeci paráda!!!!!!!!!!!!!!!!to znamená , že se to cvičením spraví ,sice vám to bude nějakou dobu trvat, ale vy to dokážete - uvidíš!!!!!!!

První cvik máme že je malá na zádech a já vyvíjím tlak pod bradavkou a v obalsti kyčle, druhý že leží na břiše, jednu ruku má podél těla a tu druhou v takovém jako svícnu a já vyvíjím tlak jakoby na loket tak aby zatlačila lopatku dozadu, třetí že je na boku a já vyvíjím tlak v oblasti nad zadečkem a čtvrtý že jí vysí nožičky tak trochu z podložky je v kleku ale nesmí si sedět na nožičkách tělíčko má na podložce a opět vyvíjím tlak na předloktí... nevím jestli je to dost srozumitelnéMusíme bojovat, ale vyhrajeme - uvidíš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jitka2 — 24. 10. 2007 11:35

Tak jsme zpátky z rehabky :grater: :grater: :grater: Natálka má velice špatné postavení pánve a kyčlí a proto nemůžeme očekávat, že by se v nejbližší době postavila pokud nebude cvičit, takže cvičit cvičit a cvičit a na další kontrolu, už za týden z toho usuzuju, že je to špatné :grater: :grater: :grater: :grater:

alenak — 25. 10. 2007 9:30

Jituš, neboj, hlavně že Vás sledují a že se to řeší. Moje nejstarší dcera má skoliozu, kdybychom byli jako miminka víc sledovaní, lecos se dalo napravit. takhle je to denně cvičení a strach z korzetu, ketrý nás v pubertě pravděpodobně nemine, protože holka je zatím dost malá, ale my jsme vysocí a ona má předpoklady, že hodně vyroste a pokud to bude naráz, tak je korzet jistej!!!
takže je pelší, že Natálka je hlídaná a vše napravujete zavčas!!!  U nás s Vojtovkou zatím žádná změna, Adam se začal otáčet na bříško, ale cvičit, cvičit a cvičit... musíme také, na kontroly každý týden :( no stejně jako vy!!! K tomu nás čeká vyšetření v nemocnici - a to v narkoze (nesouvisí s Vojtovkou - má nějaké ORL problémy) a už vidím, že nás to zase hodí zpátky, že budeme muset opět hodně dohánět. Jen průjem nás zabrzdil, jak blázen, natož týden ve špitále :(
Tak se holky držte!!!

jitka2 — 25. 10. 2007 13:09

Ali - chudáček malej a do narkózy- tak na vás budeme moc myslet!!!!!!!!!

sisi21 — 28. 10. 2007 11:02

holčiny.já teda necvičila tak dlouho,ale i tak to bylo na palici...a jak jsem  se dobíjela..prostě jsem si říkala,že to musíme zvládnout,když to zvládli jiní. 
přeji vám i vašim ratolestem hóódně zdravíčka,,  :hjarta:  :hjarta:
Držte se!!!uvidíte,že ty pokroky přijdou,když to budete nejmíň očekávat...

megan2 — 28. 10. 2007 22:37

tak se taky přidáváme do řad cvičících...dětská dr nic neřekla a na neuro pry děláme vsechno spatne.paní na RHB tvrdí-je to bída...
ted uz mame druhý cvik,presne jak píše jitka a kuba se vzteka a vzteka :(
ja to vždy obrecim,hlavne to,jak se na me pak tváří :( dnes tu navic byla kamaradka,taky to mela driv cvičit-uz ma ročního kluka-ale necvicila,pry je to týrání-ale my to zvládnem,musime!!

jitka2 — 29. 10. 2007 10:24

Megan cvičte a neboj já taky ze začátku probrečela každé cvičení, ale postupen času se to zlepšovalo, ikdyž te´d když se malá naučila říkat máma a když svičíme začne volat máma máma..tak bulím zase :grater:, ale nedá se nic dělat -- My to zvládneme holky!!!!

balonek — 30. 10. 2007 16:28

Pro  povzbuzení: Příroda si kolikrát pomůže sama a doktoři mají občas katastrofické scénaře. Dcera se narodila nedonošená, od malička jsme cvičily Vojtovu metodu, samozřejmě u toho brečela,..Já byla na nervy, že jí způsobímn nějakou psychickou újmu a že to dělám blbě, mačkám jinde apod. Z neurologie jsme měli diagnózu DMO hypotonie, dětská lékařka měla dojem, že je dcera fyzicky a psychicky poněkud retardovaná. Na rehabilitaci se pan doktor vyjádřil, že se dcerka pohybuje jako "Amstrong na měsíci", nevěřili mi, že vůbec promluví (přitom od jednoho roku mluvila ve větách), leč ne na povel, protože byla stydlivá . Měla tedy fakt problémy s rovnováhou a s (údajnou hemiparézou)..Když jí byli čtyři, šli jsme za odborníkem neorologem, ten od stolu vystřelil diagnózu LMD...Mno a ..všechno se srovnalo, neurolog diagnózu dětské mozkové obrny odvolal , dcera nezakopává, knoflíky se naučila zapínat holt o něco později než vrstevníci.  Chodí a pohybuje se normálně, píše normálně, hezky kreslí (i když v pěti nezvládla málem ani hlavonožce) a nyní studuje dvě vysoké školy. :supr: 
Takže držím palce všem.

jitka2 — 2. 11. 2007 11:32

Holky tak na rehabce velká pochvala :supr: :supr:   malá jim ukázala jak krásně lozí a fyzioterapeutka říkala že je to ,,krásné,, sice by mohla zapojovat malinko jinčí břišní svaly a pánev by měla mít o trošičku lepší postavení, ale máme velkou pochvalu  :storstark: :storstark:

my totiž od včerejška lozíme  :supr: :supr:

alenak — 2. 11. 2007 16:30

Jíťo, gratulace obrovská!!! jste jedničky. my jsem všici nemocní, máme zase pauzu ve cvičení, pokroky jsou na nule, ale my Vás doženeme :D... jednou :D

clare — 2. 11. 2007 18:51

holky tak se k vám přidávám. Kluci jsou sice neurologicky v pořádku, ale protože se oba drobet kroutí na jednu stranu, tak budeme cvičit. A to vám teda povím, tak jak kluci řvali, to jsem ještě nezažila. Já je nemohla vůbec utišit. Manža z toho byl hotovej. Dneska už na to kašlu, ale zítra to zkusím. I když se mi to fakt vůbec nelíbí

jitka2 — 3. 11. 2007 18:17

Ali díky za gratulace!!

Clare, tak se držte ty to budeš mít dvakrát tak těžší!!!, ale neboj to zvládnete, myslíme s Natálkou na Vás :hjarta: :hjarta:

Eweli — 3. 12. 2007 13:02

teda holky, jak to tady čtu, tak se na čtvrtek netěším....Začínáme kvůli placaté hlavičce...Achjo, už ted vidím, jak bude řvát ta naše slečinka.. :dumbom:

jitka2 — 10. 12. 2007 10:59

Holky tak zpráva dne!!

Dneska jsme byly na rehabce a byly jsme naposledy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! malou moc chválily a dneska nám to ukončily!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :supr: :supr: nedá se napsat, jak jsem šťastná, když to řekla, málem jsem se tam rozbrečela........


Všem přejeme,aby vám cvičeníčko taky brzo ukončily...hodně sil maminkám i mimískům!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alenak — 7. 1. 2008 17:17

J9Ťo, já byla dva měsíce bez netu, takže opožděně: obravská gratulace!!!! My se určitě taky dočkáme :) !!! Ve středu jdedem opět na rhb - tak dám vědět

jitka2 — 7. 1. 2008 20:39

Ali díky, malá už si stoupá všude možně a dokonce když se přidržuje tak dělá malinkaté úkroky!!!!

myslíme na vás a dej určitě vědět....

sisi21 — 8. 1. 2008 0:57

Jitka2 gratuluji..vidíš,to bylo překvápko,,Na ten pocit si taky vzpomínám......Holky určitě se všichni jednou dočkáte,,uvidíte..Hlavu vzhůru..a vydržte!!!!:hjarta:

alenak — 9. 1. 2008 11:50

tak jsem zpět z rehabilitace a mám opět depku. Sice Ada udělal velký pokrok, ale stále není na kolínkách a neleze a tak máme další cvik (Jitka ho asi zná :D ), takový ten, kdy dítě je na kolínkách a ruku má jako při plazení... Vůbec mi tam nejde udržet, ještě se mi to ani jednou nepovedlo správně a máme cvičit 4-5x denně. To bych opravdu nedělala nic jiného, i 3x to bude záhul... Ach jo. Adam se tak vzteká, jak se u jiných cviků nevztekal, je úplně fialový a skoro bez dechu - jak jsem to před tím zvládala s nadhledem, tak mi ho je najednou líto a nějak to špatně nesu... Měla jsem co dělat, abych se tam nerozbrečela. Utěšuju se tím,že třeba dostanu krámy :D :D , tak že jsem taková cíťa :D

jitka2 — 9. 1. 2008 13:20

Ali ten cvik samozřejmě znám!! taky to byl dost záhul a malá my v té pozici nechtěla být, bylo to děsné, ale zvládly jsme to a vy to taky zvládnete uvidíš!!!!  my ukončili cvičení až po prvním roce, ale te´d už malá skoro doběhla svoje vrstevníky tak je to veselejší, uvidíš, že se tam taky dopracujete

alenak — 11. 1. 2008 11:09

tak hlásim, že se mi tento cvik ještě ani jednou za tři dny nepodařilo zacvičit :( On mi pořád vystrkuje ty nohy ven... Nemáte někdo nějakou intu? Jsem z toho už na mrtvici - všechny ostatní polohx jsme zvládali s většími či menšími obtížemi, ale toto jsem ještě nedala ani jednou :(  Mám k tomu nějakou chřipku a jsem při tom cvičení zpocená jak dveře od chlíva,a el Adam vždycky vyhraje... Prosím o radu na nějakou fintu!!!

Eweli — 11. 1. 2008 20:06

Ali, tak já ti řeknu, že nám se to taky ani jednou nepovedlo...Se z toho picnu, když už to vypadá dobře, tak ty nohy roztáhne a leží jak žába.. :dumbom: A jak to děláš, tak že ho máš podél sebe, nebo tak že si ho dáš rovnou do kleku a pak jen "zalehneš" at drží?

jitka2 — 11. 1. 2008 20:40

Ali ono to chce na  ten cvik vyvinout větší sílu, já si malou dala na okraj stolu na břicho, když ležela dala jsem jí nožičky pod sebe a popravila jsem si ručičky, ale na tu pánev jakoby už jsem musela tlačit docela dost , abych jí v tom udržela..taky se nám občas stalo, že Natálka vítězila, ale jak už budeš vědět jak na to tak to půjde uvidíš...

Alena25 — 11. 1. 2008 22:09

Ahojky holky, já mám zaplaťpánbůh svoje zlatíčko zdravé, ale chtěla bych se s vámi o něco podělit. Dnes jsem si donesla domů časopis napsáno životem (č. 1, 4. 1. 2008) a tam je příběh, který se jmenuje Já svého syna zachráním. Paní tam píše o tom, že zkombinovala Vojtovu metodu s tzv. baby-masážemi. Ty baby-masáže prý nakonec jejímu synovi pomohly víc, než ta Vojtova metoda. Jinak, v žádném případě v tom příběhu Vojtovu metodu neodsuzuje, jen píše, že každé dítě je jiné. Tolik ve stručnosti.  Nenašla jsem tento příběh bohužel na netu, abych vám sem hodila odkaz. Já si jen myslím, že za zkoušku by to třeba stálo, člověk pro ta naše malá srdíčka udělá úplně všechno. Jinak, vám všem moc, moc přeji, aby jste vše zvládli.

astina — 11. 1. 2008 22:22

Ahojky holky, přelétla jsem tuto diskuzi a chci vám napsat vlastní zkušenost s Vojtovou metodou. Se synem jsme poctivě a intenzivně cvičili a brečeli (občas on i já) více než rok - měl na jedné nožičce vtočené chodidlo - vypadalo to, že bude mít problémy celý život. Ale v neděli mu bude 17 a je to velký sportovec bez následků.....a já vím, že je to díky Vojtově metodě a nekonečné trpělivosti a zatnutým zubům...... Tak vydržte, smysl to má.
Hodně štěstí a silné nervy.

alenak — 12. 1. 2008 12:31

Holky, tak se nám to nedAŘÍ ani když zkusím všechny možné fígle, Adama málem zalehnu, působím silou - všechno marné. Včera jsem zavolala na naší rehabilitaci, že jsem už K.O., že nám to nejde. Tak mi řekli, ať se na to teď, když to vůbec nejde vyprdnu a ať tam v pondělí zajedem, že nám zkusí poradit nějakej fígl... Vzhledem k tomu, že jsem chytla virozu a mám furt horečku (a k tomu nejstraší holku nemocnou taky), tak se mi celkem oddechlo, protože bylo už nad mé síly se prát několikrát denně bez výsledku s zuřivým Adamem :(  Fakt nám dosud žádný jiný cvik takové problémy nedělal :(
Kdyby on vydržel v té polozeaspoˇn 5 sekund, ale on se tam nedá ani "naskládat"!!! Tak pokud mne do pondělka přejde viroza, tak dám vědět, jaký fígl jsem se dozvěděla - třeba by to pak pomohlo i Eweli

jitka2 — 12. 1. 2008 15:05

Ali myslím na vás a jsem zvědavá co poradí, já jsem tento cvik dělala, jako poslední a Natálka byla vždycky už tak vyčerpaná, že neměla moc  síly protestovat....

alenak — 30. 1. 2008 9:46

Jituš, tak naše rehabka na měsíc onemocněla, my tam tedy nešli, ale hlásím , že ačkoliv nyní necvičíme, máme od včera z lěžoňa čtyřnožce - včera se Adam dostal na kolínka a houpe se!!! Mám z toho obr radost, tak Ti hnedka píšu!!! Sice zatím neleze, ale vím, že u starších děcek to pak bylo během chvíle... takže Huráááááá

jitka2 — 30. 1. 2008 18:06

Nádherná zpráva!!!!!!!!!!!! :supr:  mám z vás ohromnou radost :hjarta: a já se budu taky chlubit Natálka chodí!!!!!!!!!! včera udělala 8kroků a pořád se zlepšuje :supr: :supr: :supr:

alenak — 31. 1. 2008 7:35

Tak také velká graulace k chození!!!  NAtálka je šikula šikovná!!! My tu budeme dělat reklamu na "vojtovku" :D :D

jitka2 — 31. 1. 2008 9:42

Asi jo :supr: počkej , jak malý te´d bude dělat pokroky, za chvilku,už taky bude běhat...

Eweli — 1. 2. 2008 8:52

Alenak, tak já ti taky musím napsat...My už se na kolínkách houpeme asi týden :supr: A přitom ten cvik dělame pořád špatně a jednou denně :)
Tak moc gratulujeme, jste šikovní :supr::storstark:

alenak — 1. 2. 2008 12:07

Ewwli, Vy jste moc šikovný holky - vždyť Anička je o měsíc mladší než Adam!!!! Jste fakt dobří!!! :D

alenak — 7. 2. 2008 13:12

Tak jsem byli opět na rehabilitaci - sice ná pochválili za to, že už je Ada na kolínkách, ale cvičíme stále ten cvik, co se nám nedaří. Sice mi tam pan "sestřička" (vyměnili nám fyzioterapeutku za chlapa :) ukázal pár fint, kam dát kterou ruku, aby se mi z pozice tam nevysmekával, ale nevím, nevím, zda se mi to bude dařit...
Mám pocit, že tam budeme chodit až do plnoletosti :D

jitka2 — 7. 2. 2008 13:32

Ali neboj, je to dlouhé, ale taky se brzo dočkáte--a ukončí vám to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Eweli — 8. 2. 2008 14:16

Ali, brzy to skončí, uvidíš :hjarta: Já vím, vypadá to nekonečně, ale co by tam s váma v osmnácti dělali :lol::lol::lol::godlike:

alenak — 21. 2. 2008 12:28

Hoky dneska nás vyřadili z rhb - máme si sice nadále doma cvičit a přijít se ukázat v roce, ale už jsme v normě!!!!!!!!!!!! Huráááááááááááááááá!!!!!!!!!

jitka2 — 21. 2. 2008 12:38

Obrovská gratulace :supr: :supr: :supr: :hjarta: :hjarta:

Eweli — 22. 2. 2008 15:25

Ali :godlike: Mooooc gratulujeme...Adámek je šikovný!!!!!! A ty taky!!!Vidíš, že jste to zvládli....My ještě chodíme :butter: Ale já to už tak nehrotím, malá chce být na nožkách, já jí v tom nebráním..ale sestřicce na rhb se to nelíbí :rolleyes: