madelain — 27. 4. 2007 9:14

Ahojky, budeme zařizovat byteček a moc bych si ho chtěla vyzdobit obrázky z ubrousků. Myslím, že zručná na to jsem, tak bych vás chtěla poprosit o radu jak na to. A co používáte jako "podklad" obrázku na který lepíte ubrousek a taky jestli rámečky si vyrábíte nebo se dají koupit. Všem moc díky za radu.. :D hezkej den.

Isidia — 27. 4. 2007 10:12

Na této adrese najdete vše potřebné www.brydova.cz. Jinak pokud potřebujete a hlavně při výrobě dílka i ušetřit, tak vám ráda poradím. Napište mi na soukromý mail. Pokud jste jen trošku zručná, tak tomuto koníčku "propadnete".

Bety — 27. 4. 2007 10:36

taky jsou moc krásné stránky s nápady a podrobnými návody na www.dilnakajjka.cz

mala.popelka — 27. 4. 2007 10:58

madelain, mrkni na můj web ;) tam je v galerii spousta obrázků, moje mamina se do Decoupage zbláznila :)

Májajája — 27. 4. 2007 12:36

na lepení ubrousků není třeba kupovat nic specielního, stačí v papírnictví Herkules-lepidlo, také zprůsvitní, a pak přelakovat klasickým bezbarvým lakem.
Krakelovací hmota se opravdu musí pořídit ve specializované prodejně, ale vyplatí se, věci jsou pak s nádechem starých časů - popraskané.
Hezké je taky dozdobit obrázky například kamínky, nebo i jinými přirodními materiály.

mala.popelka — 27. 4. 2007 13:25

jj, na přizdobení rámečku se dá poižít leccos, my zkoušeli třeba zrníčka kávy, suchý květ, mušličky....

madelain — 3. 5. 2007 8:20

Všem děkuju a ještě k těm rámečkům, dají se koupit nebo si je vyrábíte? Stejně tak i "podložku" do rámečku na kterou se lepí? Díky

mala.popelka — 3. 5. 2007 10:26

rámeček koupíš v každé prodejně výtvarných potřeb :) u nás stojí klasický malý na 1/4 ubrousku mezi 40-44 kč.... zezadu je většinou sololit, který tam už bývá, pokud ale není a je to jen rámeček s papírovou zadní stranou, nebo pokud máš obavy, že se ti nepodaří na první pokus dobře ubrousek nalepit, v každém druhém velkém krámu (baumaxx, obi, hornbach, bauhaus) prodávají zbytky, mamina si tam třeba koupila cca metr na metr za nějakých asi 15,- Kč a z něj si potřebné kousky řeže ;)

přeju hodně radosti z obrázků a hodně zdaru :)

Tulipánka — 4. 3. 2009 14:40

Popelko a ostatní,
tak jsem dnes poprvé také zkusila ubrouskovou techniku, ale upřímně jsem byla trochu zklamaná. Ubrousek jsem lepila plošně na krabičku a mám na něm spoustu záhybu a boulí, jak se mi ubrousek různě natahoval.
Jak to děláte, že je větší plocha polopená ubrouskem tak jemná bez záhybů?

Děkuji

karamelli — 6. 3. 2009 18:36

Pokud sháníte originální vzory ubrousků na decoupage mrkněte se na /nepovolená reklama/ určitě si vyberete a nebo najdete inspiraci :jojo:

AndreaP. — 24. 10. 2011 16:45

Obnovuji toto téma, ať zbytečně nezakládám další. Je tady někdo, kdo se zabývá touto technikou? Já si řekla, že si zkrátím dlouhé zimní večery tímto, neb se mi to fakt strašně líbí a dlouho po tom pokukuju, ale jako úplný laik nevím, co a jak. Už jsem zkusila "ozdobit" kelímek a pak dřevěný uzávěr na sklenici na mouku, vypadá to celkem hezky, jen to mám nějaké krabaté, no chce to cvik :D Takže rady, vychytávky a podobně by se mi tuze hodily. A nebo prostě jen tak pokec o tomto. Díky předem.

Zklamaná — 24. 10. 2011 19:02

jejda - Tulipánce bych poradila, jak na to, aby nebyl obrázek ponatahovaný - a koukám, ono to je už hodně staré téma, takže určitě již ví - ale pro jistotu, pokud by někdo chtěl vědět. 1/s ubrousku , vezme se jen ta jedna vrstva (zbylé dvě zahodí, nebo dítěti na nos :-). a teď tu desku, co je u rámečku celou natřít lepidlem (herkulesem - a nechat uschnout, potom se na to přiloží ta jedna vrstva ubrousku, přikrýt bílým papírem (co máte do tiskárny) a horkou žehličkou přežehlit - jako když žehlíte přes mokré plátno kalhoty na puky. Pak už stačí dílko přestříkat bezbarvým lakem (raději používám právě ten sprej, neboť klasiickým přetíráním štětce by se mohl ubrousek odtrhnout, promočit a potrhat)
Motivy z ubrousku vystříhat (piplačka) a jemným štětečkem lehce přetírat na zaoblených materiálech, jako je např. květináč. Aby se do květináče nenasakovala voda, když v něm budou kytky, tak ten květináč napřed hodit do barvy a pak alespoň 3x přetřít lakem na venkovní použití. Pak teprve nalepit motivy a znovu pořádně přelakovat. On ten hliněný květináč propouští vodu, jak je porovatý, tak proto ty vrstvy laku.
Já tohle dělal někdy před pěti lety, tak pokud by někdo ještě měl nějaký dotaz, opráším své zasunuté znalosti :-)

Zklamaná — 24. 10. 2011 19:20

No teda , šla jsem se podívat na dávno zapomenutá místa, kde jsem brala inspiraci a naprosto zírám, co všechno už se zdobí touhle technikou a jaké nové vychytávky.

Jinak mám doma dobrých 2 000 kusů ubrouský - každý s jiným motivem, protože jsem si říkala - z tohodle udělám...z toho taky udělám...a z těchto bude hezká obrázková sada (když byly ty ubrousky motivově stejné...) :D  no však počkej Andreo, až tě to chytne a budeš chtít mít všechny ubrousky, všechny motivy, co kde uvidíš :lol: :dumbom:
Dokonce jsem si nechala zaslat i u nás nedostatkové přímo z ciziny.... :vissla:

http://www.svetcz.com/index.php?strana=galerienew

Jo s tím zažehlováním ubrousku - já to doma dělala přes klasický papír do tiskárny, neboť jsem v dávných dobách nepoužívala PEČÍCÍ PAPÍR (už ho používám na to pečení :lol:)

AndreaP. — 25. 10. 2011 16:32

Jééééé, je tu někdo, kdo to dělá :D Dva tisíce ubrousků, ty jooo, já chci taky. No zjišťuju, že mi to nejde, co jsem koukala na návody, někde to píšou tak, někde zas jinak, nejhorší je to, že to mám fakt pomuchlané, bych do toho kopla. No zima je dlouhá, budu trénovat. Lepidlo mám herkules, lak jakýsi přímo na to, bohužel ale ne ve spreji, ten jsem tu zatím nesehnala, no a štetec jsem ukradla dětem. Stříhání je teda dokonalá piplačka. Už mám udělanej kelímek, tácek a dřevěný vršek z dózy. Vypadá to sice divně - hlavně ten tácek mám pokrabacenej, zrovna mi schne - ale přesto mě to těší.
Prosím Tě, píšeš lepidlo necháme uschnout, takže to dělám blbě, když to dávám na mokré lepidlo :vissla: Teda nezažehluju, zatím, nenašla jsem odvahu, navíc ty věci co jsem dělala, ani nešly.
Jinak taky koukám po netu, kde jsou jaké ubrousky, neb v tom našem zapadákově to na kusy určitě neprodávaj :D

Zklamaná — 26. 10. 2011 8:12

hele - v návodech hodně píšou všude něco jiného, ale dost holek, co jsem s nimi pokecávala přišly na to, že prostě napatlat herkulem (ne jen ošmudlat, ten herkul musí být vrstva) a nechat uschnout, když položíš tu slabou vrstvu ubrousku a foukneš, musí ti odletět. Prostě to lepidlo suchý.
Přes ten pečící papír zažehlit - tzn - destička-ubrousek-pečící papír a na to horká žehlička. To lepidlo se právě tou horkostí rozpustí, ale zároveň i znova schne.
Lak ve spreji - normálka v barvách a lacích koupíš průhledný lak (matný) ve spreji na dřevo. Velká nádoba stojí kolem 100?- a pokud ti ho nebude krást manželn a své "úlety", tak ti vydrží hodně dlouho. Ten je pouze na to konečné přelakování, abys mohla občas ty výtvory taky přejet hadříkem od prachu. Jinak na ty hliněné květináče si kup normální lak v pixle a natírat štětcem, tam by ten lak ve spreji byl brzo v prčicích.

No a když děláš věci, co nejdou zažehlovat, tak to je jinak -  ty malé kusy jemným štětečkem pomalilinku lepit - ale asi jsi nevyčetla, jak...ten květináč je suchý (nebo jiný předmět) přiložíš ubrousek a ZVRCHU přes něj jezdíš štětečkem s lepidlem. Holky taky používají něco jako houbičku na nádobí, tí mto přiťupují a štětečkem dohladí. Dokud je to mokré, dá se s tím lehce hýbat, ale právě dost se to trhá, protože tam je jen jedna vrstva ubrousku. Ale zkus lepit normál na tyhle oblé věci všechny vrstvy, já lepila i vytisknuté kancelářské papíry (na rovný povrch - květináč asi kancelářským papírem nepolepíš :D), když se mi motiv líbil, tak na laserovce vytisknuté, inkoustovka by se po lepidlu rozpíjela, takže chce to prostě najít si vlstní mettodu.
Já tou zažehlovací metodou sekala obrázky jak Baťa cvičky - večer natřít lepidlem, ráno bylo suché, nažhavila žehličku (jediné, kdy byla holka využitá :lol:)...hned rozložila po slole (dej si na stůl novinový papír) a všechny najednou přestříkala sprejem....

Rámečky jsem natírala akrylovýma barvama, ředitelné vodou - nejlepší je koupit plechovku bílé a pak stačí malé sklenky (třeba od dětské výživy) nalít  trochu bílé a temperama dobarvit a doladit do požadovaného odstínu, zbytek uložit pro další použití. Občas jsem tou vodou naředila hooodně, takže výsledný efekt vypadal tak, že dřevo, ta struktura prosvítala , bylo to jako barevným lakem nalazurováno. Jindy jsem rámeček natřela herkulem a ještě mokrý strčila do krupice (hrubé), nechala zaschnout a pak přetřela požadovanou barvou - vypadalo to moc hezky.

Ten odkaz co jsem hodila pro tu inspiraci - odtamtud mám téměř všechny ubrousky, má i rámečky, má jiné předměty na dekoraci. Prodávají se po kusech, velký ubrousek vychází na 5 a malý snad na 3-4.

AndreaP. — 27. 10. 2011 13:38

No já to tušila, že to dělám blbě - no dle toho, co jsem kde vyčetla, takový samouk :D
Asi dělám chybu v tom, že já nanesla vrstvu lepidla a hned na to položila daný obrázek (menší tvary) a pak to štětcem v lepidle dohlazovala :vissla: No a ono to moc nejde, se to krabatí, jasně je to i rukama, chce to cvik. Takže jestli to chápu správně, pokud dělám něco, co se nedá zažehlit, nevím příklad kelímek, skleničky a podobně, tak položím ubrousek přímo na to sklo a až pak přejíždím zhora lepidlem? Nebo co třeba takové tácy, talíře a tak, na to žehličkou asi taky moc nemůžu?
Já právě mám v plánu na vánoce udělat v troubě "pečený čaj" a dát to do průhledných skleniček, co si nazdobím, a pak jen ovázat lýkem a načančat, prostě komplet celé domácí výroba - snad to obdarovaní ocení :D - no a tak musím trénovat, ať ty skleničky pak nezkazím. Uffff.
Je fakt, že se to děsně trhá, asi to taky zkusím udělat hrubší, jak píšeš, co to udělá, že nechám dvě vrstvy ubrousku.
Taky všude vidím decoupage papíry, to už vůbec nechápu :D Koukala jsem na youtube na návody, no většina je brazilsky či jak, tak tomu houby rozumím, takže jen koukám a to jsou prostě nádhery ... a ony tam většinou používají ten papír - zřejmě se to netrhá. Netuším.
A díky díky díky moc za všechny rady a postřehy, mě to chytlo, rodinka si užije s mámou :D

Zklamaná — 27. 10. 2011 16:57

Jo, přesně tak - položit a hezky svrchu přetírat lepidlem. Ohledně těch věcí k použítí na jídlo - tam by mělo být už ale spešl lepidlo (na sklo, nebo keramiku) - pokud to chceš použít jen an ozdobu - talíř pověsit na zeď, tak joo, klidně levný herkules, jasně, že pravidlem je zalakovat.
Nech klidně i ty tři vrstvy, ubrousek je hodně jemný. Decoupe papír je prostě jako papír, slabší, než kancelářský, ale pevný...

Hlavní výhodou těchto papírů je, že při práci se nekrabatí a netrhají. Mohou se použít rovnou na tmavé poklady, jelikož neprosvítají. Dají se použít na různé materiálny např. dřevo, sklo, keramika atd.. Papíry lze také použít na jiné výtvarné techniky, např. koláže.

na tom svetcz.com mají také krásné papíry... no a internet je plný krásných obrázků, jestli máš doma laserovou tiskárnu, můžeš mít sady takové, jaké nikdo nemá :jojo:
dělala jsem holce do pokojíku sadu starostlivých medvídků

Zklamaná — 27. 10. 2011 16:58

ten nápad s pečeným čajem ve sklenkách je supr :)

AndreaP. — 27. 10. 2011 17:32

Zklamaná napsal(a):

ten nápad s pečeným čajem ve sklenkách je supr :)

Viď? Představu mám jasnou, úplně to vidím, teď to jen udělat :lol: a pokud možno nezkonit.

AndreaP. — 27. 10. 2011 17:43

Aha, vidíš nad tím jsem taky uvažovala, že pokud nazdobím talíř třeba, zda se to pak dá i použít, jestli nevadí kontakt s potravinou - takže musí být spešl lepidlo, díky za tip. Pořád mám tak nějak strach, aby se to mytím pak neodřelo.

Na ty různé stránky jsem koukala, teda ty, co jsem našla, zatím se rozkoukávám, je toho fakt hodně. Ty papíry vypadají moc dobře, jen postup je tam určitě jiný, to je jasné.  A koukala jsem taky na ty 3D - ty jsou božské.

A ano, mám doma laserovku, vidíš, to mě nenapadlo, že se dá vlastně cokoliv vytisknout, tak mě napadlo, klidně i fotku. Akorát to už pak asi není až tak o ubrouskovce, ale teoreticky by to mohlo být lehčí, neb nehrozí až tak potrhání jak u ubrousku.

A právě ty dětské obrázky, to chci taky zkusit, holce nějaké princezny, klukovi něco klučičího, si nazdobí pokojík, chci zkusit totiž to nažehlení, tak snad to nezvořu úplně :vissla:

Zklamaná — 27. 10. 2011 18:31

hele, tady je dobrý návod i s obrázkovým postupem (na to sklo)
http://www.daniela-kocian.estranky.cz/c … -sklo.html

hoď si do vyhledavače slovo DECOUPAGE postup a vyjede ti plno návodů
tuhle určitě znáš - Brýdová
http://www.brydova.cz

od ní se vlastně chytnul celý národ, díky Loskutákovi, no a až tě decoupage začne nudit, myslím, že tam je plno technik, že bys potřebovala minimálně 9 životů, jak kočka :)
dobré jsou u ní i odkazy na spřátelené weby

Zklamaná — 27. 10. 2011 18:34

jo a ještě jednu takovou radu - neradu :lol:
šetříš si na dovolenou? Tak šetři - ale místo rodinné dovči si zajeď s Brýdovou na prodejní výstavu do Německa....garantuju ti, že ti nebudou peníze stačit :lol: tedy doufám, že ještě pořádá ty zájezdy....

AndreaP. — 27. 10. 2011 19:06

Zklamaná napsal(a):

jo a ještě jednu takovou radu - neradu :lol:
šetříš si na dovolenou? Tak šetři - ale místo rodinné dovči si zajeď s Brýdovou na prodejní výstavu do Německa....garantuju ti, že ti nebudou peníze stačit :lol: tedy doufám, že ještě pořádá ty zájezdy....

:lol::lol: tak Ti dík, hned jsem se šla podívat na její stránky, a pokud je to to, co myslíš, tak na tu výstavu se jede zrovna teď v sobotu. A jak jsem viděla ty fotky z minulých výstav - jéééééé, tam se musí tetelit úplně každý.

Chtěla jsem na zkoušku si nechat udělat ty čtverce (podklad) na ty obrázky, velikostně jak na 1/4V, 1/2V i celý ubrousek - no neuspěla jsem, takto malé to prý neřežou :lol: Tak jsem holt vzala jakýsi "odřezek", plát velký a za stejnou cenu, jak bych dala za hotový malý, a tuž budu řezat. Snad to přežiju :lol: Na učení se to stačí, když to pokazím, tak to aspoň s klidem hodím do popelnice. Vánoce se blíží, musím trénovat.

AndreaP. — 27. 10. 2011 19:13

Jééé díky za návod na to sklo, to budu potřebovat. Jen dotaz, pokud to dávám na sklo, musím vždy podbarvit balakrylem? Nedá se to udělat přímo na čiré sklo? To by asi pak nebylo vidět, viď?

Vyhledávač určitě zkusím, věřím že nějaké postupy najdu a pak je holt třeba zkoušet a zjistit, co vyhovuje. Já právě koukala hodně na to youtube, no ale českých tam moc není, vše zahraniční. Co ale dokážou, to je fakt neuvěřitelné. Hledala jsem i nějakou knížku o tom, že bych si napsala Ježíškovi či k narozkám :vissla:, ale nic moc jsem nenašla, spíše jen malé tenké brožurky. Tak mám smůlu. Právě jsem viděla, že opět těch zahraničních je celkem dost, jen to asi není přeloženo k nám.

Brydová je super, těch technik, co tam má, to je fakt ženská, co umí asi vše.  Na spřátelené weby mrknu, vidíš, to mě nenapadlo.

PS : jak jsi dokázala, že máš doma 2 tisíce ubrousků? :D

Zklamaná — 27. 10. 2011 23:20

no buď obarvíš celou sklenici, nebo jen ten kus, co bude pod obrázkem (natom sklu) protože jak to namočíš, tak to zprůhlední, zejména, pokud je jen jedna vrstva ubrousku. Prostě pod onrázkem nejlépe je bílý podklad - kdekoliv. tzn, pokud například ty destičky, co máš jsou jen dřevěné, tak holt musíš balakrylem natřít. Prodávají se hotové rámečky, nejlepší jsou ty, co mají destičku vyndavací z materiálu sololit, kdy je ta jedna strana už klasicky bílá. tohle jsou oni....super, perfektní práce (když se s decoupage začínalo, tak se dělaly rámečky na koleně, pokud byl doma šikovný chlap, tyhle jsou už strojově vyráběné a fakt nemají chybu)...jdu do hajan, dobrou

http://www.svetcz.com/index.php?strana=ramecky

Zklamaná — 27. 10. 2011 23:24

2000 ubrousků? uchylka...neboj, taky tě nemine :lol: vidím, že máš už pěkně nakročeno

jinak ta vystava je ted v Praze přes víkend, ale ony bývají právě v taky v Němecjku a jak sama píšeš, ty zahraniční youtubka, to je ještě víc kreativity, než u nás...ale české ručičky (zlaté) to za to dopilovávají, vychytávají mušky a mají zlepšováky :jojo:

AndreaP. — 31. 10. 2011 11:22

:D jo jo, sleduju, že mám nakročeno, kam vlezu, koukám po ubrouscích, bohužel všude většinou po celých baleních. Ale poslušně hlásím, že mám první dva obrázky - lví rodinku a tygří rodinku - pro každé dítko jedno, ať si nezávidí, nažehlováním to jde skvěle, udělala jsem to tak, jak jsi poradila, jen dotaz, jak si pak dělala ty boky? Dodělávala štětcem, nebo nějak jinak maskovala? :D No přestříkala jsem to lakem, teď to schne, barvy se užasně pod tím rozjasnily, no já jsem spokojená :D

Zklamaná — 31. 10. 2011 13:22

myslíš rámeček\, Ten sjem natřela barvou, jaká se hodila - ale ty máš asi jen tu desku (si zkoušela zatím, že?) no tak prostě to natřei z boku, jaká barva se hodí - balakryl, vodou ředitelný.
V tm světcz prodává ubrousky po jednom - většinou právě v těch obchůdcích, co mají holky jen pro tvoření, tak si občas i nějakou tu kačku vydělají k přilepšení - nebo na různých diskuzích si občas vyměňují ubrousky, nebo jedna nahlásí, že koupila tohle balení, hodí foto a ostatní si to za úplatu rozeberou...
no, to rozjasnění barev je hodně značný...ale jestli to budeš mít nastěně, někde, kde paří slunce, tak po čase to zbledne.... škoda (ale až po delší době)

AndreaP. — 31. 10. 2011 15:10

Ano, zatím jsem zkoušela tu desku, a protože vlastně jakoby kousky ubrousků přečuhovaly, tak jsem to štětcem a lepidlem uhladila do stran a taky to není úplně marný, jen piplačka :lol: Já si to právě chtěla zkusit, natrénovat, a pak půjdu do rámečků - třeba jako dárek k vánocům. A ten lak fakt udělá hodně, jsem zírala, jak jsem to stříkala (koupila jsem si ve spreji, odmítala jsem to patlat klasickým a štětcem) a ono se to hned projasňovalo, super.
Musím mrknout po těch ubrouscích, mamka jak to viděla, tak řekla, že chce krajinku :D

Zklamaná — 31. 10. 2011 16:51

no - třeba takový levandulový pole v Provence nádhera... ;)

Kiara — 31. 10. 2011 17:18

Zklamaná napsal(a):

2000 ubrousků? uchylka...neboj, taky tě nemine :lol: vidím, že máš už pěkně nakročeno

jinak ta vystava je ted v Praze přes víkend, ale ony bývají právě v taky v Němecjku a jak sama píšeš, ty zahraniční youtubka, to je ještě víc kreativity, než u nás...ale české ručičky (zlaté) to za to dopilovávají, vychytávají mušky a mají zlepšováky :jojo:

Jj, jmenuje se to "Výstava kreativity" a koná se ve dnech 4. - 6.11.2011 pátek + sobota 9,00 - 18,00 a neděle 9,00 - 17,00 v Praze 10 - Dubči, místo konání výstavy je ve Špejcharu a v budově Sokolovny. Výstava je zaměřena na všechny možné výtvarné techniky - nejenom decoupage - a avízují i prodej kreativních potřeb, více na www.brydova.cz nebo zde: http://www.brydova.cz/kurzy/715-vystava … odzim-2011

ADRIANA 1 — 3. 11. 2011 14:29

ahojte kočky, chcem skúsiť decoupage, v noci som nemohla ani spať, čo som premýšľala čo kde kúpim :D

chcela by som do vianoc stihnúť jednu vecičku, ozdobiť neterke tenisky-číny, conversy ..neviem ako sa to volá u vás, proste niečo takéto http://www.google.sk/imgres?q=tenisky+% … 9,r:1,s:33


poraďte mi ako na to? dakujem

Zklamaná — 4. 11. 2011 17:34

http://www.youtube.com/watch?v=e86Q2r7F … re=related

tole je nadhera :gloria:

jinak to decoupage na tenisky - lepidlo na textil, a šla bych na to metodou , jako na trika. ˇ6ejličkou by se dalo zažehlit tou špičkou
tady je návod na textilní decoupage.
chce to zkoušet, co vyhovuje
http://www.sijeme.ic.cz/decoupage-textil.html

AndreaP. — 4. 11. 2011 22:55

Jéé ahoj Adriano, to je fajn, že to budeš taky zkoušet :supr: Já taky přemýšlím, co a kde koupit a zkusit. Ale teda obdiv, že hned ze startu jdeš do tenisek, to já se držím při zemi :lol: Úplný začátečník, ale já se to naučím. Dej vědět, jak to jde, se tu můžeme holky inspirovat.

Teda zklamaná, ty tenisky - to je fakt nádhera. Nechápu občas, co lidi umí.

AndreaP. — 4. 11. 2011 22:56

Výstava kreativity - to musí být super akce - ovšem pro mě s ohledem na vzdálenost krapet nereálná. Proč není taky něco tady u nás na Moravě, chjoo.

ADRIANA 1 — 5. 11. 2011 12:45

Andrea, tie tenisky chcem k vianociam, dovtedy sa snáď k tomu odhdlám :) naobjednávala som si potreby asi za 16 eur, tak sa teším na to. začnem s papierovou krabicou pre dcéru na stavebnicu :) do tej sa pustím dnes.

ak ma to chytí, tak koniec, tých servítkov je milióóóón :lol:

AndreaP. — 5. 11. 2011 21:54

Adriano, tak jak dopadla krabice? Koukám, že máme obě cíl, ty tenisky, já skleničky k vánocům naplněné pečeným čajem :D Zda se k tomu odhodlám, těžko říct, musím trénovat.
A jinak myslím, že Tě to chytí, mě už to teda chytlo...a máš pravdu, těch ubrousků je fakt snad milión, já je chci :lol: A pokud už si pořizuješ "výbavu", tak je to jasné. Já zatím mám jen lak ve spreji, mám i klasický na nanášení štětcem, ale na to jsem teda neměla nervy, nějaké ubrousky, štětce a podobně, a teď chci sehnat lékařské špachtle, budu dělat dětem na vánoce skládačky :gloria:

ADRIANA 1 — 6. 11. 2011 12:56

aké skladačky? a čo je pečený čaj?

ADRIANA 1 — 6. 11. 2011 12:58

krabica je už hotová, no nechce sa mi naťahovať fotku. ale je krásna a ide mi to dobre :gloria:

nakoniec jej urobím nie tenisky ale balerínky s jej milovanou audrey hepburn...:)

AndreaP. — 6. 11. 2011 13:16

Pečený čaj je luxus, pila jsem ho a mooc dobrý, recept kopíruju, tento je braný jako "vánoční" ...1 kg ovoce (může být čerstvé i mražené) - hrušky, jablka, pomeranče, rybíz,švestky, mandarinky, kiwi, grepy,jahody, maliny, borůvky ,ananas, pomelo - záleží co máte rádi,  1kg cukru krystal , 2 dcl rumu (není nutný, pro děti rum ne) 1 citron , 1,5 lžička skořice, 5 nemleté hřebíčky


Ovoce nakrájíme na kousky (jablka a hrušky neloupat). Ve větší misce smícháme nakrájené ovoce a cukr, přidáme rum (nemusí být), citron (nakrájený na kousky,řádně omytý), skořici a hřebíček. Vše důkladně promícháme a dáme do vyhřáté trouby v hlubším pekáči na 220 stupňů, na cca 45 minut. Pečte tak dlouho, aby ovoce pustilo šťávu. Podle toho se řiďte, čas pečení je pouze orientační.Během pečení občas promíchejte. Po upečení, ještě horké, dáváme do sklenic, které zavíčkujeme a otočíme na 5 minut vzhůru nohama.Podáváme tak, že do hrnečku dáme 1-2 lžičky pečeného čaje a zalijeme horkou vodou. Necháme vyluhovat a pijeme.
Takto můžeme věnovat jako příjemný dárek i s receptem.

Dá se to různě obměňovat, dle ovoce, koření, co dáme, je to taky o fantazii. Nejlepší jsou pak v čaji ty kousky ovoce :supr:

AndreaP. — 6. 11. 2011 13:19

A ty skládačky ze špachtlí, třeba takto (náhodně vybrané z google)

http://www.monajda.estranky.cz/img/mid/146/5.-konecny-vysledek.jpg

http://img.fler.cz/products/d2/3/0/30309/595108/1260741264.9835-380d724c7e4a6b7.jpg


Pro menší děti se dává obrázek z jedné strany, pro ty starší pak oboustranně, aby to měli těžší :)

AndreaP. — 6. 11. 2011 13:23

A pak ty různé obrázky z toho jsou moc hezké, třeba

http://media1.mypage.cz/images/media1:4cb2e8389a229.jpg/beru%C5%A1ka_PP.jpg


Ty jooo, šikula, že Ti to šlo dobře :supr:

ADRIANA 1 — 6. 11. 2011 13:32

tie obrázky som videla, ale skladačky sú super! vraj sa to kupuje v lekárni alebo zdravotných potrebách. 

už som vyňuchala aj ten čaj, páči sa mi to. dózy mám aj ja nachystané, tak ich môžem takto krásne využiť, ďakujem za tip!

mám v pláne urobiť sebe aj sestre vianočnú sadu na jedenie, biele taniere a na dno vianočný motív. už mám na ceste servítky. tiež chcem urobiť vianočné pozdravy a aj sviečky. a tiež kamene. no proste všetko! :lol:

všetko odfotím.

AndreaP. — 6. 11. 2011 13:34

:lol: Ty jsi jak já, já mám taky v plánu zkusit všechno, už jsem si koupila průhledný talíř, že ho budu zdobit, jen musím koupit nějaký vhodná decoupage papír :D

Ten čaj jsem pila - asi ne přímo tento recept, ale ono je to vše hodně podobné, a je fakt moc dobrý. Takže udělat čaj do nazdobené skleničky, ovázat lýkem a načančat, no prima dárek :vissla:

AndreaP. — 6. 11. 2011 13:35

Ty skládačky mě taky nadchly, prima puzzle pro děti :supr:

A ty vánoční pozdravy, ty joo, to není špatný nápad ! Už víš, jak to budeš dělat?

Z těch talířů mám pořád trošku strach, že se mi to bude krabatit, nebo se mi to sedře, no ale rozhodně budu zkoušet. Taky bych pak chtěla sadu :vissla:

ADRIANA 1 — 6. 11. 2011 18:47

Adi,
pozdravy- kúpim farebný papier, naň servítok a dnu asi dám tvrdý papier s textom, všetko to prederavím a previažem stuhou... asi... ak sa mi s tým nebude chcieť piplať, urobím to bez stuhy.

ten tanier mienim klasický biely porcelánový, či keramický či aký to je :) vyskúšam to najskôr na mojom. už mi cestuje lak na prelakovanie, ktorý spôsobí vodeodolnosť, tak verím že to pár sezón vydrží. má to byť len tanier na vianočnú večeru, nepôjde do umývačky a bude to ok. moji rodičia majú taniere s obrázkom na dne, ako decko som hltala štedrú večeru, len nech už vidím ten obrázok :)

AndreaP. — 7. 11. 2011 8:22

Adri, tak ty pozdravy, to zní moc dobře, to zkusím, už koukám u dětí v pokoji, zda nemaj nějaký barevný papír, díky za tip :supr: Úplně to vidím, místo stuhy by se dalo třeba provlíct i lýko, případně navázat vánoční motivy - sušený plátek pomeranče a podobně. A dceři jsem koupila k vánocům ozdobné děrovačky, tak si je půjčím a použiju je :vissla:

K těm talířům, já si právě koupila průhledný, neb jsem viděla postup na dekorování a moc se mi to líbilo. Dělala to právě z těch papírů decoupage a vypadalo to moc dobře - tak mám v plánu nějaký na stůl, třeba jen na vánoční cukroví - lepí se to právě zespod, takže do kontaktu s jídlem nic nepříjde, no uvidím, jak to půjde, ještě nemám ty papíry :lol:
A ty obrázky na dně pro děti, jééé to si pamatuju, taky jsem to jako dítě měla a jedla, abych viděla obrázek. To byly časy, ty joo.

ADRIANA 1 — 7. 11. 2011 12:37

super nápad s ozdobou tých pozdravov... rovnako sa dá ozdobiť aj tá fľaša na pečený čaj ;)

AndreaP. — 19. 11. 2011 16:37

Halooooo holky, jste tu? :D Potřebuju poradit, prosím - dneska jsem v obchodě koupila korkové prostírání, klasické čtvercové pod hrnky, skleničky, chci si ho nadekorovat, ale teď nevím, korek je hnědý, musím to přetírat bílou akrylovou barvou a pak až lepidlo a nebo to můžu risknout přímo na ten korek? :rolleyes:

ADRIANA 1 — 19. 11. 2011 20:13

ja by som to prekryla... mám obrázky aj na žltom a bordovom podklade a neni to ono, presvitá podkladová farba čiže všetko by si mala v hnedom tóne

AndreaP. — 16. 12. 2011 22:33

Dneska jsem se konečně dostala k té skládačce z lékařských špachtlí. Vypadá to fakt hezky, jen některé se tak blbě prohýbají, co s tím? Máte někdo zkušenost?

ADRIANA 1 — 21. 12. 2011 22:04

tak konečne mám tie fotky, mali sme pokazený foťák, ale už máme nový :rodna: moje dielka technikou decoupage :

stará stolička prešla renováciou http://img59.imageshack.us/img59/2720/picture022o.jpg

zamilované hrnčeky http://img593.imageshack.us/img593/9162/picture010x.jpg

balerínky a hrnček pre 16ročnú milovníčku Audrey Hepburn http://img856.imageshack.us/img856/1127/picture011ik.jpg

pixle na drobné pečivo http://img812.imageshack.us/img812/746/picture016ii.jpg

starý nočný stolík http://img515.imageshack.us/img515/2401/picture018zb.jpg

menovky na darčekyhttp://img64.imageshack.us/img64/4505/picture020uz.jpg

AndreaP. — 21. 12. 2011 22:14

:co::co::co: teda Adri, mě nezbývá, než udělat toto :godlike::godlike::godlike::supr: To je nádhera, neskutečné, já se musím do toho opřít, protože ty jsi už fakt hvězda v tomto, fakt nádherný.

ADRIANA 1 — 21. 12. 2011 22:25

ale prosim ťa :)  neboj, zblízka sú tie veľké plochy hrbolaté a čo som sa unadávala pri tých balerínach... dúfam že obdarovaní to ocenia, lebo umrem do žiaľu :D toľké hodiny práce. ukáž tie tvoje skladačky, na tie som zvedavá

AndreaP. — 1. 1. 2012 20:49

Krásný první den v roce a hodně štěstí a zdraví všem :hjarta: A pochopitelně, když jsem u "šikulek", tak hodně tvůrčí inspirace a ještě více úspěchů.
Já si tady večer jen tak surfovala na netu a našla jsem blog jedné polské paní, u které jsem se zasekla, jsem tam už více jak hodinu a viděla jsem tak desetinu toho. Neskutečné, co umí, a to nejen decoupage, ale i techniky s tím spojené. Namátkou ....


http://item.slide.com/r/1/45/i/aie7AsnL7j88IIW-7zt3IYdNyV-Z7a5z/

http://www.mm.pl/%7Eoctava/blog/domek08.JPG

http://asket.blox.pl/resource/zimowe_konewki1.JPG

http://i652.photobucket.com/albums/uu247/niciak_pasjadecoupage/28b.jpg

http://i684.photobucket.com/albums/vv201/pasjadecoupage/635a.jpg


Pro inspiraci dávám sem její blog, já ji dosud neznala, ale je to prostě už mistrovství, co umí  http://asket.blox.pl/html

Adri, skládačky už nemám, byly mi zabaveny, jak udělám nové, vyfotím ! Chystám se na ně. A co dárky, měly úspěch?  U mě obrázky ano, už všem visí na stěně, likéry jsou vypité :D - prostě jo jo, super.

AndreaP. — 1. 1. 2012 21:31

No a dneska jsem si vzala starou nepotřebnou destičku, že si vyzkouším nanečisto krakel, mám tu totiž bílé talíře, co je chci takto udělat, ale říkala jsem si, nejprve si to zkusím. No ještě, že tak. Návodů jsem přečetla tisíc, nepoužila jsem teda krakelovací lak, ale herkules, jak píšou, že to s ním taky jde, no dva pokusy - nepopraskalo. Tak nevím, co dělám blbě :kapitulation:

AndreaP. — 3. 1. 2012 14:03

Holky, ještě jeden dotaz, strašně mě láká udělat si sadu 4 obrázků (třeba malý 1/4V) typu 4 roční období, ale nikde nemůžu najít tento typ ubrousku. Nevíte náhodou?

Zklamaná — 20. 3. 2012 10:06

AndreaP. napsal(a):

Holky, ještě jeden dotaz, strašně mě láká udělat si sadu 4 obrázků (třeba malý 1/4V) typu 4 roční období, ale nikde nemůžu najít tento typ ubrousku. Nevíte náhodou?

sehnala jsi ubrousky na čtyři roční období? Pokud ne, zkus si najít klasické obrázky na netu - vytiskni na laserové barevné tiskárně a pracuj, jak s normálním decoupe papírem.