Gabrielle — 7. 2. 2007 9:50

Ahoj babinetky. Chci se vás zeptat na váš názor. U které pojišťovny jste si pojistily domácnost? Jaké máte zkušenosti s řešením pojistných událostí? Musím si pojistit byt (družstevní) a zatím nevím, koho zvolit...

Gia — 7. 2. 2007 10:06

Má máme pojištěno u Kooperativy. Řešili jsme jen jednou vytopený byt - vyřizení proběhlo rychle, bez problému a brzo přišli peníze na vymalování.
Byla to tehdy pojistná událost do 10 000 (nebo do 20000), tak jim stačil jen telefonický popis a myslím, že jsme ještě posílali fotky mailem.

Pak jsme řešili opět vytopený byt, ale přes sousedovic pojšťovnu Uniqa, bylo nutné vypsat několik jejich formulářů a připadalo mi děsně složité. Nakonec nám to platili sousedi hotově, protože to byla malá částka - menší než jejich spoluúčast.

Bebe — 7. 2. 2007 11:39

Kooperativa,taky hledám zrovna nej pojištění,a reference mých známých jsou pro kooperativu.

Nela — 7. 2. 2007 12:00

My máme vše u České pojišťovny. Zatím jenom platíme, ještě jsme nic nechtěli proplatit, takže nevím, jak se v budoucnu pojišťovna zachová.

Gabrielle — 7. 2. 2007 14:02

slyšela jsem dobré zprávy o generalli. Máte ji někdo?

Misha — 7. 2. 2007 14:48

jí ano, ale zatím se nic nestal:(

Macex — 7. 2. 2007 14:56

Já mám u Generali 8 pojistek od sebe, přes auta, domácnost apod.... a naprostá spokojenost....
Plnění z bytu naštěstí neznám, ale znám plnění havarijní, nemocenské a poškození cizí věci a s plněním žádný problém.....

Gabrielle — 7. 2. 2007 16:26

Díky, Generalli mi doporučily dvě známé. Myslím, že byto asi bylo nejlepší. jen tam musím zajít nechat si to propočíst...

rogersova — 7. 2. 2007 16:27

Já u Generali spokojená nebyla.Měla jsem tam pojištěné trvalé následky a při pojistném plnění jsem dostala o dost méně, než za pojistku u ČP,která mi při stejné výši pojistného, kryla kromě trvalých následků i úraz a pojištění syna.Prý mají jiné tabulky..Česká mě navíc po dvou letech pozvala sama na přezkoumání zdravot.stavu.Generali jsem nakonec musela kontakt. já,.Po zkušenosti s Českou jsem totiž nejdřív čekala,zda si mně také sami  pozvou.Nahlášení úrazu tam měli.A ke všemu to bylo zdlouhavé vyřizování.Vše řešili s Prahou.

Macex — 7. 2. 2007 18:02

Však G. se nějak rozhodne, co člověk to jiná zkušenost, chtěla znát zkušenosti, tak je dostala. A notabene má pod avatarem Praha, takže nějaké řešení s Prahou ji asi moc nezajímá.... Strašně záleží i na individuálním typu pojištění a u zdravotních a nemocenských a vážných chorob je to kapitola sama pro sebe. U bytu nebo auta bych vcelku neváhala....Tam je řešení hladké a bezproblémové. Ale třeba příjde někdo s úžasnou zkušeností třeba z Kooperativy nebo dalších, takže na výběr je pořád hodně....

Gabrielle — 8. 2. 2007 11:27

Macex, právě... V práci dělám hodně s českou pojišťovnou, jde vlastně o úhrady storna zájezdů ze zdravotních důvodů a trvá jim to průměrně tak 3 měsíce... Netvrdím, že ČP je špatná, ale tohle mě třeba docela odradilo... I když možná v jiných oblastech (třeba právě pojištění domácnosti) jsou OK, ale nějak se mi třeba zrovna k nim nechce, i když jsou levnější. Uvidím, třeba se ještě někdo vyjádří...

Xsara — 8. 2. 2007 11:50

Já jsem si zažila několikaměsíční anabázi a vypovězením pojistné smlouvy u Generali. Jednání s nimi bylo fakt dost o nervy. Nakonec jsem sice dostala omluvný dopis, vše se vyřešilo, ale další pojistku už bych si u nich nedělala. Teď mám vše u ČP, a jsem spokojená.  Likvidaci škod na domě už jsme řešili dvakrát, pokaždé to bylo rychlé a bez problémů.

Bea — 12. 2. 2007 12:05

Jelikož jsem pracovala pro pojištovny tedy mohu srovnávat volila bych Koperativu.ta na to že je tu 15let šlape České na paty .Na formuláři pro domácnost máte jasně zaškrknuto na jakou cenu chcete domácnost pojistit tedy na cenu časovou nebo novou .U české to není a jakmile nastane pojistná událost nemáte se o co opřít.Jinak doporučuji si vše pojistit na cenu NOVOU.Je to drahší ale v případš poj.události neproděláte.Dále se nebudu rozepisovat aby mne někdo nenapad že tu dělám reklamu.

Gabrielle — 13. 2. 2007 15:04

díky všem za názory :)  jen nevím, beo, co je to časová a nová cena. Jinak podrobnosti mi klidně napiš do SZ, nechám si je pro sebe :)

Macex — 13. 2. 2007 17:33

Gabrielle, to je přece jednoduché, u pojistek na hmotné věci, se vždy a u většiny pojišťoven můžeš rozhodnout, zda platit málo a doufat, že se nic nestane a pak dostat taky málo vyplaceno a nebo platit více, ale když se něco stane, dostaneš tolik, aby sis mohla tu věc koupit zcela novou.... (auto, domácnost apod...)

časová cena (pro účely zákona o pojistné smlouvě)
cena, kterou měla věc bezprostředně před pojistnou událostí

Stanoví se z nové ceny věci, přičemž se přihlíží ke stupni opotřebení nebo jiného znehodnocení anebo k zhodnocení věci, k němuž došlo její opravou, modernizací nebo jiným způsobem.

nová cena (pro účely zákona o pojistné smlouvě)
cena, za kterou lze v daném místě a v daném čase věc stejnou nebo srovnatelnou znovu pořídit jako věc stejnou nebo novou, stejného druhu a účelu

Gabrielle — 14. 2. 2007 12:36

Macex, díky za vysvětlení pojmů.
Jinak - nejde vlastně ani tak o výši pojistného, ale o zkušenosti, jak která pojišťovna reaguje, když se něco stane... Napadlo mě to jen u té ČP - že jsou levnější, ale spíš mi jde o řešení těch pojistných událostí...

Macex — 14. 2. 2007 16:05

Mnoho ti napoví již vstřícnost obchodníka v pojišťovně, jak ti vše vysvětlí, dodá materiály, navrhne typ pojistky, poradí, vysvětlí ti postupy v případě plnění, podklady ti připraví na prostudování domů a ty se pak můžeš v klidu rozhodnout. Máš od všech ceny, od všech pojistné a plnící podmínky, prostředí a chování lidí si viděla, takže to celé zvážíš a výjde ti z toho vítěz.... Někdo by namítnul, že nemůžeš soudit podle jednoho člověka, ale v menších pobočkách kanceláří, tu konkrétní činnost vykonává např. pouze jeden člověk, takže se ti může stát, že uzavřeš u jednoho a likviduješ u toho samého.... Nebo já např. mám ve zvyku se obracet přímo na oblastní ředitele, proč chodit ke kováříčkovi, když můžu jít ke kováři. A ten ať si to řeší se  svými podřízenými, jak chce... Já vím, že to vždy vyřeší, tak proč se nervovat s ostatními. :D
PS: ještě taková drobnost, každý má štěstí na něco jiného, ale já bych čekala časté plnění u havarijního, či povinného ručení, či nemocenské event. úrazové, ale zrovna domácnost, tu má většina lidí, jen na co kdyby... Takže tady bych zvážila spíše to placení, servis, komfort a k plnění bych pouze přihlédla.... Pokud máš dostatečně zabezpečený byt a nemáš staré spotřebiče, že bys pořád někoho topila, nebo zapálila panelák, tak to nebudeš potřebovat každý rok řešit....možná vůbec nikdy.... Jó, pokud je někdo z rodiny "kopýtko" a budeš mít k tomu pojistku na zničení cizího majetku, tak ta se pak využívá často, ale tu plní zrovna Generali naprosto rychle a bezproblémů.  Mnoho zdaru při volbě a minimum starostí s plněním! :supr:

Gabrielle — 14. 2. 2007 18:00

Macex, díky :) Já byla zatím v pojišťovně ČSOB a tam byla dost nepříjemná paní. Když jsem jí řekla, že to musím uvážit, zatvářila se jak kyselina a řekla, že kdyby to věděla, tak by to nedávala do PC, ale spočetla by mi to na kalkuli... No běs. Snad budou jinde vstřícnější...

Macex — 15. 2. 2007 9:02

Přesně, a teď si představ, že za touhle kyselinou půjdeš likvidovat nebo ji pak uhánět o plnění apod.... To je na mrtvici.... :lol:

Adamíra — 15. 2. 2007 21:55

My máme všechny pojistky u Generali a jsme spokojeni. Navíc paní pojišťovačka dojde vždycky k nám a všechno nám vyřídí (ale stejně vždy předtím porovnávám na netu a prozatím Generali vítězí). Plnění jsem měla prozatím jen z úrazové syna, ale bylo to rychlé a bez problémů (peníze jsem měla do 2 týdnů od nahlášení).

Sprinar — 27. 11. 2010 11:37

Máme  reklama pojištění domácnosti u firmy Allianz a nemůžu si stěžovat. Sousedka nás vytopila a peníze přišly za 14 dnů.

Kuty — 29. 11. 2010 9:20

Mohu potvrdit kooperativu.Likvidace poj.událostí jak v domácnosti tak na RD přes mail,stačila fotodokumentace a peníze byly brzy na účtě.
Pojištění u ČP těchto 2 produktů je ve srovnání s koperativou nesrovnatelně dražší, a to i přesto,když nám paní z čp tam dala všechny možné slevy,tak na cenu z kooperativy se zdaleka nedostala.