mala.popelka — 20. 1. 2007 22:46

tohle sem dávám čistě jako varování....... nikdy bych tomu nevěřila, ale dneska se jednomu mému kamarádovi stala tahle nepříjemná věc ....... a může se stát komukoli :(

"Jeste pred obedem jsem si dnes jel nabrat benzin. Naberu, zaplatim a odjizdim pryc. Tam kde jsem bral je to tak, ze pri odjizdeni od cerpaci stanice najedete nejdriv do odbocovaciho pruhu a pak kdyz nic nejede se zaradite do uz normalniho pruhu jizdniho. Konec autoskoly  No a ja si jel v odbocovacim pruhu a daval cekal az me mine posledni auto z pruhu jizdniho. Projizdelo posledni a tak jsem se zacal rozjizdet. Pri tom jsem se jeste radsi dival do zrcatek no a asi v pulce vyjezdu vidim jak se od benzinky riti WW Sharan a odbocovaci pruh nepruh normalne me tam vjel a to pekne rychle. Jen tak tak jsem to zadupnul a pro sebe si rekl "Ty ses ale debil co" a zatukal si na celo. No ale jak me to auto minulo tak hned zastavilo, vyskocil z nej chlap asi 180 a 100 kilo,  priskocil me k autu, skoro vyrval dvere a dal me ranu pesti. ze jsem tak 3 vteriny byl mimo. Neco zakricel a naskocil do auta zacal ujizdet pryc. Sahl jsem si na oblicej a najednou vidim, ze mam ruku celou od krve a tak jsem se podival do zpetneho ztcatka a vidim, ze pod okem mam peknou trznou ranu a z i to docela vali. Hned jsem jel za nim a na semaforech ho dojel a zapamatoval si SPZ a jel to nahlasit jako napadeni na policii. Tam me hned zbezne osetrili a jeli pak se mnou do nemocnice na chirurgii. Tady musim polici pochvalit. Dobre se o me postarali, ja byl na pul trosku mimo. Pak jsme sepsali protokol o napadeni, ja jim rekl SPZtku, auto nasli a i ridice meli v databazi a dokonce s tim, ze uz toho na konte par ma, nejake nasilne a trestne ciny. Jak to dopadne nevim, ja sebou nikoho nemel a nema me to kdo dosvedcit. Na benzince sice bude zaznam, ze tam prijel a odjel hned asi po me a ja jsem si to tezko zpusobil sam, na to se mam jeste docela rad abych se takhle devastoval ale i takovy muze byt nakonec vysledek, jsem v Cechach a moc bych se nedivil. Mam narazenou levou licni kost a roztrzeny oblicej pod okem kde mam 2 stehy a jak jsem pri te rane skousnul tak i nastiply kus predniho zubu takze v pondeli jeste pujdu k zubari na radne spraveni. Dole schema benzinky a vyjezdu a fota jak to dopada po potkani takoveho agresivniho ridice. Byl bych rad kdyby mu sebrali papiry ale setrit se to bude jako napadeni a to ze me nedal prednost tam sice bude ale tot asi vse. Tak me po dnesku napada, ze asi nastal cas si poridit neco jako 9mm. Jo a bacha na WW Sharan v tmave zeleny metle SPZ 5S6 0990."

jen pro doplnění, jedná se o Hradec Králově, kde se vyskytují podobné živly :/

http://www.landarstorage.wz.cz/agresvol/IncidentBenzinka.jpg
http://www.landarstorage.wz.cz/agresvol/IncidentBenzinka3.jpg
http://www.landarstorage.wz.cz/agresvol/IncidentBenzinka2.jpg

kulisek9 — 21. 1. 2007 9:45

Hruza a des... ceho jsou lidi dneska schopny... :(:butter:

Jessie — 21. 1. 2007 11:45

Mám školu poměrně vzdálenou do domova a doprava je špatná - všechni jsme si ve třeťáku dělali řidičák (povinně - nepovinný předmět), ale jen málokdo má auto. Takže jsem jezdila se svou spolužačkou - hrůza a děs. Předjížděla kde se dalo (nehledě na pruhy, nebo snad i zatáčky), nadávala šíleným způsobem, jezdila příliš rychle (kdo znáte rychlostní silnici z Kladna do Prahy - tam jsme mívali 120 km/h, myslím, že nejvýše je dovoleno 80) a s oblibou jezdila v protisměru.
Po několika událostech, kdy jsme málem skončili v jiném autě zase raději jezdím autobusem.
Tak i takový řidiči jsou....

nasemami — 21. 1. 2007 12:33

No, podle SPZ je to zase nějaký ,,nadčlověk". Napiš, jak to dopadlo.

SLUNÍČKO — 21. 1. 2007 14:20

MILÁ POPELKO, TO MI PŘIPOMĚLO, CO SE STALO NÁM, KDYŽ BYLY DĚTI JEŠTĚ DOST MALÉ...
DCERKA JE POSTIŽENÁ A TAK JEZDÍME ČASTO PO DOKTORECH,MĚLI JSME PŮJČENÉ AUTO OD MÉHO TATÍNKA A JELI JSME Z BRNA.
MANŽEL ŘÍDIL, TATÍNEK SEDĚL VEDLE NĚJ A JÁ S DĚTMI SEDĚLA NA ZADNÍM SEDADLE.
UŽ JSME SE VRACELI DOMŮ,JELI JSME PO DVOUPROUDOVÉ SILNICI.
V "PŘEDJÍŽDĚCÍM" PRUHU NÁS ZAČAL PŘEDJÍŽDĚT NĚJAKÝ ŠÍLENEC.MĚL TAM MÁLO MÍSTA A PŘED NÁM I ZA NÁMI JELA TAKY AUTA.
MANŽEL NEMOHL ANI NĚJAK MOC RYCHLE ZABRZDIT, ABY SE TAM TEN BLÁZEN NACPAL A MĚL CO DĚLAT,ABY JSME NESKONČILI V NĚJAKÉM AUTĚ NEBO V PŘÍKOPĚ.
KDYŽ SE MU PŘEDJÍŽDĚNÍ NA POPRVÉ NEPODAŘILO, ZAČAL NÁS VYTLAČOVAT ZE SILNICE!CHLAPÍK NÁS NAKONEC PŘEDJEL, ZABLOKOVAL AUTEM ,VYBĚHL Z NĚJ, OTEVŘEL DVEŘE U MANŽELA A ŘVAL NA NĚJ AŤ VYLEZE, ŽE MU ROZBIJE DR...
MANŽEL BYL VZTEKY BEZ SEBE! JÁ MU JEN ŘÍKALA AŤ SE NENECHÁ VYTOČIT A SEDÍ. TATÍNEK NA SEDADLE SPOLUJEZDCE BYL JAK STĚNA,DĚTI BREČELY A JÁ SI ŘÍKALA, JAK TOHLE DOPADNE!?
NAŠTĚSTÍ TO MANŽEL "ROZDEJCHAL" A BLBEČEK POCHOPIL, ŽE DNESKA SI NEZABOXUJE!
BYL TO ASI PADESÁTILETEJ MUŽSKEJ....UŽ BY MOHL MÍT ROZUM, NE?
TAK I TOHLE SE NA NAŠICH SILNICÍCH MŮŽE STÁT.
DOUFÁM, ŽE JSEM TO POPSALA DOBŘE...JÁ ANTITALENT!
DEJ VĚDĚT, JAK SE PŘÍPAD TVÉHO KAMARÁDA BUDE DÁL VYVÍJET.

Sjuzn — 21. 1. 2007 15:04

Tak to je teda fakt dobrý, čeho se člověk na silnici ještě dočká!:( A já pořád říkám svému manželovi, ať ty šílence, co jezdí jak debilové nechá na pokoji, vždycky, když ho někdo omezí, či ohrozí, tak na něj manžel troubí, bliká, ukazuje pěstí a tak. A já vždycky říkám, nech ho, ať jede, nic se nestalo, tak se nerozčiluj, nebo zastaví a dá ti na hubu. No, tak teď mu tohle dám přečíst.

sunyata — 21. 1. 2007 15:26

Tak uz nam i do Ceska dorazila klasicka Road Rage neboli Zurivost na Silnici.

sisi21 — 22. 1. 2007 20:55

Zdravím,Popelko memu kamarádovi prokopl nějaký magor přední dveře jen tak. Asi mu vadilo ,že dodržoval 50km/h v obci.....

Achlia — 22. 1. 2007 21:08

Je to tak trochu od tématu, ale i tohle se může stát za volantem.

http://www.autorevue.cz/default.aspx?se … icle=10966

Achlia — 22. 1. 2007 21:11

Tak to se mi nepovedlo, zkuste to teď

http://www.autorevue.cz/default.aspx?se … icle=10966

mala.popelka — 22. 1. 2007 21:53

Achlio, odkaz se zřejmě nějak zkrátil, nevím jak ostatním, ale mě se ho nepodařilo otevřít v žádném prohlížeči :/

Achlia — 22. 1. 2007 22:37

Popelko,je to video záznam bezpečnostní agentury o ženě za volantem  jak obrátila oktávku na střechu při najíždění ke garážím.
Mrzí mě, že to nejde spustit ( třeba tu bude někdo šikovnější) je to z www. autorevue.cz ze dne 21.1.2007.Klikni vpravo na odkaz textové zprávy, pak krátké zprávy a tam je článek "Žena za volantem aneb Jak obrátit Oktávku na střechu (video)"
   Je to dost zajímavé, nikdy neříkám nikdy se mi to nemůže stát , ale toto je fakt síla,jinak všem přeji šťastné návraty domů a co nejméně srážek s blbci!!!!

Aneri — 23. 1. 2007 0:14

http://www.break.com/index/woman_flips_car_on_gate.html

Vlaďka — 23. 1. 2007 7:03

My jsme kdysi vezli děti z tábora - naše dva kluky a ještě známé holčinu. Už jsme byli skoro doma a před námi jel povoz z koňma. Manžel přibrzdil a čekal až ten povoz odbočí na cestu do louky. Najednou to s námi hodilo, zacvakaly nám zuby. Ve mě by se krve nedořezal. Zezadu to do nás napálil nějaký idiot ve fabii. My jsme měli ještě starou škodovku vzadu s koulí na přívěs.  Nám se nic nestalo, děti byly v pořádku a auto taky. Ta koule ten nápor zadržela, ale ten chlap vylezl, vynadal nám, že má pomačkanou značku a masku a vytáhl papíry, že je z pojišťovny a hned to sepíšeme. Manžel to rozdýchal, řekl mu, že jední jako prase a ať si to sepíše sám.

Achlia — 23. 1. 2007 9:27

Aneri, díky. Inu kdo umí - ten umí!

Aneri — 23. 1. 2007 14:05

Achlio - to není o umění, ale o náhodě, že mi to zrovna kámoška poslala, to jen na vysvětlenou. Jinak přeji všem za volantem pevné nervy a štěstí !

johana2 — 23. 1. 2007 14:52

Tak holky,to bych zažít nechtěla.Já zase nerada jezdím s manželem jako spolujezdec.Sice jezdí podle předpisů,na můj vkus sice dost rychle,ale děsně mi vadí,jak furt nadává.Nadává sice jen v autě,ale prostě nadává pořád.Já mu říkám,ať se uklidní,že s ním nikam jezdit nebudu.Na minutu stichne  a za chvíli už zas nedává, na ostatní řidiče.Přijedem domů a je zas normální. Nechápu to.

Anetta — 23. 1. 2007 22:53

Přidám sem taky dvě šikovné ženy za volantem :)

http://www.chilloutzone.de/files/07011103.html

http://www.chilloutzone.de/files/07010902.html

lupina montana — 17. 2. 2007 23:24

Anetta napsal(a):

Přidám sem taky dvě šikovné ženy za volantem :)

http://www.chilloutzone.de/files/07011103.html

http://www.chilloutzone.de/files/07010902.html

:lol::lol::lol::lol:
Panečku!!!!
Ta s tou hadicí byla fakt skvělá! Jen maličko scházelo a zvítězil by duch nad hmotou....;)

Michaela.43 — 10. 3. 2007 9:37

Dámy,
přidám poučení ze svého života na silnici:
Nikdy, když Vás jiný řidič svým chováním vytočí - třeba blbým předjížděním, vjetím Vám do cesty atd, NIKDY na něj neukazujte Fakáče - tedy zvižený prostředníček.....Párkrát mi to nedalo a unesla jsem se k tomuto posunku a to byste ani nevěřili, jaký to mělo účinek...najednou pánové nepospíchali a chtěli si "nedorozumění" vyřizovat - starší i mladší...naštěstí "jen" slovně.Poprvé jsem nechápala, co toho mladíka tak rozlítilo...podruhé už jsem si jen vzdychla ach už je tu zase  jeden egoušek ....příště zkusím si svoji chybu včas uvědomit a budu na ně ukazovat paroháče....

ale po přečtení úvodního příspěvku se budu na každýho raději jen mile usmívat....

lupina montana — 10. 3. 2007 19:06

Jojo, Miško... a jsi mistyně světa v trhu, nebo v kulturistice?? Asi ne, co? Často mi připadá, že hoši naplňujou za volantem životní krédo Pratchettových trpaslíků. :( To heslo zní: je jedno, jakého jste pohlaví - čeká se od vás, že se budete chovat jako chlap. :lol:

ladiesclub — 16. 11. 2009 11:56

Ty jo, tak to je síla... to by mě zajímalo kdyby za tím volantem seděla ženská jestli by jí taky jednu natáh? Ale asi jo když to byl takovej debil

tříska — 16. 11. 2009 18:44

Spaste duši před šílencem!
Jeli jsme jednou k našim - po široké silnici 1.třídy - najednou se k nám zezadu blíží velkou rychlostí velké černé BMV, ale předjíždí nějak divně - nejdřív to vzal příliš velkou oklikou (málem že nesjel do levé škarpy), pak ale se začal vracet na svou (tj. zároveň i tu naši půlku vozovky) dříve, než měl ?!?!?!  .... ŠOK !!!
Přítel dost přibrzdil a ještě zajel úplně ke kraji ... jen tak zabránil, aby to do nás nenapral...
To ale nebylo všechno - on pokračoval pro změnu až skoro do pravé škarpy - až drny na okraji vozovky lítaly...

Hleděli jsem na sebe - co to mělo být??? ...... Nejspíš byl pod vlivem... těžko říct čeho... a dál si šněroval od kraje ke kraji tou svou rychlostí (asi tak 140-150 km/h)  po široké přehledné silnici...

A my jsme dodnes rádi, že ŽIJEME !!!  :jojo:

Tercila — 17. 11. 2009 15:28

Třísko,
tak jsi mi připomněla zážitek starý asi 14 dní. Mám silné auto, takže obvykle se vyskytuji v levém pruhu. Jeli jsme za stříbrnou oktávkou, kromě nás naprosto prázdná silnice. Řidič oktávky jel v levém pruhu na můj vkus pomalu, proto jsem ho samozřejmě chtěla předjet. Ovšem - on si to asi nepřál :D a já ho vzít zprava nechtěla. (nejen proto, že se to nesmí)
Takže jsem hodila levý blinkr a problikla světly.... nepomohlo, plazila jsem se teda chvíli za ním, přičemž jsem zpomalila a dala mu náskok, aby si neříkal, že nějaký de.il se mu lepí na kufr.
Pak si to pan řidič rozmyslel a náhle uhnul doprava, ale tak, že téměř celou pravou půlkou auta brázdil krajnici, až jsem se za něj bála, že vjede do lesa.
Zhodnotili jsme to s manželem tak, že buď spal nebo byl opilý, případně na práškách (drogách?) nebo začátečník?Kdo ví.

sisi21 — 17. 11. 2009 15:35

Tercila napsal(a):

Třísko,
Řidič oktávky jel v levém pruhu na můj vkus pomalu, proto jsem ho samozřejmě chtěla předjet. Ovšem - on si to asi nepřál :D a já ho vzít zprava nechtěla. (nejen proto, že se to nesmí)
.

Tercilo: Nesmí,máš pravdu.....ale když to jinak nejde!! Na dálnici jede každý vlevým což nechápu ,tak holt předjíždím z pravých průhu!!!někdy ten pravý pokud tam ovšem není TIR,jede rychleji :lol:
Možná jim to příště dojde :lol:

Tercila — 17. 11. 2009 15:37

Michaela: Párkrát mi to nedalo a unesla jsem se k tomuto posunku a to byste ani nevěřili, jaký to mělo účinek...

:D:D Proboha, kolikrát??? To jsem ještě nikdy neudělala.
Já se na ty ego-pány usměju a pak jim ukážu vzdalující se kufr mýho auta; vidět ve svým zpětným zrcátku jejich zmenšující se přední světla je pro mě daleko větším zadostiučiněním než nějaký fakáč :D. :D Tím jejich ego utroí daleko víc :D.
Na rozdíl od mnohých, to, co mají naježděno dopředu, já mám dávno nacouváno :D.
Určitě jsem dělávala chyby i já, určitě je ještě dnes dělám, proto se na chybky jiných dívám shovívavě. :)
Ale je fakt, že pokud se za volant lidem pletou drogy, alkohol a prášky, je to špatné :(.

Klubko — 24. 11. 2009 14:16

sisi21 napsal(a):

Tercila napsal(a):

Třísko,
Řidič oktávky jel v levém pruhu na můj vkus pomalu, proto jsem ho samozřejmě chtěla předjet. Ovšem - on si to asi nepřál :D a já ho vzít zprava nechtěla. (nejen proto, že se to nesmí)
.

Tercilo: Nesmí,máš pravdu.....ale když to jinak nejde!! Na dálnici jede každý vlevým což nechápu ,tak holt předjíždím z pravých průhu!!!někdy ten pravý pokud tam ovšem není TIR,jede rychleji :lol:
Možná jim to příště dojde :lol:

Nezlob se, ale kvůli takovému debilnímu pokusu (podjet auto z prava na dálnici) jsem asistovala u bouračky. Debil v 2 l Octavii, předjíždějící Fabii  zprava, způsobil to, že se řidič Fabie lekl a stočil to do svodidel, kde ještě nabral auto v proti směru. Jela jsem hned za ním a poskytovala první pomoc.
Nešlo o nic jiného, než kdyby ten spěchající v octavii chvíli počkal, než ten pán s Feliicíí předjede kamion.  Někdy ta ohleduplnost a trpělivost neškodí!

Tercila — 24. 11. 2009 19:18

No, já bych to zprava neriskla právě kvůli leknutí těch druhých řidičů - zkušenější řidič už totiž pozná, kdy má před sebou "nevyježděného" šoféra. Navíc co se týká předpisů se z toho pak nevykroutíš, na to bacha (a to jsem taky typ, který občas praktikuje úsloví "čára není zeď" :D  - ale zásadně jen když velmi dobře vidím a mám jistotu...)
Vždycky si říkám: "taky jsem začínala a taky jednou bude začínat moje dítě", takže se krotím vůči těm, které si v duchu tááák trošku zkritizuju, i když se silným autem to krocení jde hůř :), dvoulitr Oktávka je slabota.
Jo, Sisi, některým to nedojde a někteří potřebují ještě trochu času, aby se "vyjezdili" :). Já jsem ráda velkorysá :D.
Nedávno jsem hodně spěchala, a to jsem se opravdu v tom levým pruhu problikala, aby mě ti pomalejší pustili - a doufala jsem, že mě chápou jako někoho, kdo je "v nouzi", nikoliv jako machýrka. :)
Jinak všema dvaceti hlasuji pro neomezenou rychlost samozřejmě. I když kvalita naší D1 - to je mezinárodní ostuda.

sisi21 — 24. 11. 2009 19:53

Klubko napsal(a):

sisi21 napsal(a):

Tercila napsal(a):

Třísko,
Řidič oktávky jel v levém pruhu na můj vkus pomalu, proto jsem ho samozřejmě chtěla předjet. Ovšem - on si to asi nepřál :D a já ho vzít zprava nechtěla. (nejen proto, že se to nesmí)
.

Tercilo: Nesmí,máš pravdu.....ale když to jinak nejde!! Na dálnici jede každý vlevým což nechápu ,tak holt předjíždím z pravých průhu!!!někdy ten pravý pokud tam ovšem není TIR,jede rychleji :lol:
Možná jim to příště dojde :lol:

Nezlob se, ale kvůli takovému debilnímu pokusu (podjet auto z prava na dálnici) jsem asistovala u bouračky. Debil v 2 l Octavii, předjíždějící Fabii  zprava, způsobil to, že se řidič Fabie lekl a stočil to do svodidel, kde ještě nabral auto v proti směru. Jela jsem hned za ním a poskytovala první pomoc.
Nešlo o nic jiného, než kdyby ten spěchající v octavii chvíli počkal, než ten pán s Feliicíí předjede kamion.  Někdy ta ohleduplnost a trpělivost neškodí!

tohle není debilní pokus tak to je!!!pokud vím jezdí se vpravo a já holt nemůžu za to ,že jede pomaleji ,tak se nemá do levého pruhu hrabat!!!
a hlavně klubko jezdím ,tak ,abych nikoho neohrozila,ale nesnáším když na dálnice kde může jet 130km/h a dotýčný jede 100km/h cpe do levého  pruhu!! tak takové řidiče opravdu miluji!!!

sisi21 — 24. 11. 2009 20:04

Tercila napsal(a):

No, já bych to zprava neriskla právě kvůli leknutí těch druhých řidičů - zkušenější řidič už totiž pozná, kdy má před sebou "nevyježděného" šoféra. Navíc co se týká předpisů se z toho pak nevykroutíš, na to bacha (a to jsem taky typ, který občas praktikuje úsloví "čára není zeď" :D  - ale zásadně jen když velmi dobře vidím a mám jistotu...)
Vždycky si říkám: "taky jsem začínala a taky jednou bude začínat moje dítě", takže se krotím vůči těm, které si v duchu tááák trošku zkritizuju, i když se silným autem to krocení jde hůř :), dvoulitr Oktávka je slabota.
Jo, Sisi, některým to nedojde a někteří potřebují ještě trochu času, aby se "vyjezdili" :). Já jsem ráda velkorysá :D.
Nedávno jsem hodně spěchala, a to jsem se opravdu v tom levým pruhu problikala, aby mě ti pomalejší pustili - a doufala jsem, že mě chápou jako někoho, kdo je "v nouzi", nikoliv jako machýrka. :)
Jinak všema dvaceti hlasuji pro neomezenou rychlost samozřejmě. I když kvalita naší D1 - to je mezinárodní ostuda.

no jasně ,všichni jsme začínali..jenže ,když to vidíš ..kort na té dálnici.. já si to klidně,když jsem začínala bublala v pravém pruhu a do levého jsem se necpala.Tam kde je 90km/h jezdím  90km/( no někdy slabých 100km/h jenže ,když to vidíš ..na 90km/h silnici jedem 70km/h .Pak vznikají kolony..a hlavně je to nepozornost řidíčů.Vidím to denodenně!!!

Klubko — 25. 11. 2009 10:17

Sisi,

a to je ta Česká nabubřelost a toleance. Víš, někdy se může stát, že i malé slabší auto, potřebuje předjet kamion v pravém pruhu, přejede totiž do levého. A pokud má auto s obsahem 1,2 l, tak holt bude v rychlosti 110 km /h předjíždět ten dlouhý kamion déle. Taky mám slabé auto, a než najedu do levého pruhu tak se pečlivě dívám, zda je za mnou dlouho volno. Po předjetí se zařadím hned do pravého. Ale ono se stáva, že ti se silným autem jedou 150 km/h a už zdálky blikají jako vánoční stromeček, bacha jedu. A já si myslím, že není pro ně  problém zbrzdit a chvíli počkat,a pak na to zase šlápnu.
Tohle je totiž třeba v Německu totálně normální. A to se tam jezdí na dálnici neomezeně. J

2 L Octavia, RS taky TErci jede slušně 200 km/ h bez problémů. A akceleraci má více, než dobrou. Já vím,ale není to AUDI :lol:

Jezdím 11 let a jedzím dobře. Může to myslím potvrdit i okolí. Mám ráda také rycholost. Rukama mi prošlo hodně aut. OD Trabanta, přes Vany až po BMW X 7. Ale taky mám ráda ohleduplnost a také se ohleduplně chovám vůči ostatní. Vůbec mi nevadí paní, které to 3x na křižovatce chcípne. Nevadí mi autoškola jedoucí 40 km/h předemnou. Ano, také začínají. Ale vadí mi arogance, která je ještě skrytá za omluvná slova "já pospíchám".

A jinak. Práce v pojišťovně na likvidaci pojistných událostí vozidel, kde mi denně přistávají na stůl relace od PČR z bouraček, a vedle kolegynii pitevní protokoly děti z dopravních nehod, mě naučily velké toleranci a respektu na silnici.

Tak ať všichni šťastně dojedeme.

Vachu — 25. 11. 2009 15:17

V neděli byl na Barrandově moc pěkný kanadský film: Směr smrt.
Velice expresivní příběh o tom, jak se navzájem k smrti zranily dvě dámy - a sice kvůli tomu, že jedna z nich
dělala na silnici svým SUWéčkem prasárny a ta druhá na to doplatila (nejprve vyhazovam z práce a nakonec
i životem) ... tak lidičky neblázněte a raději žijte!

Vachu — 25. 11. 2009 15:27

Pokud by to někomu vrtalo hlavou tak:
Jedna byla manažerka, druhá asistentka advokáta. Chudák asistentka přijela díky manažerce pozdě do práce... a šéf ji pak (de facto kvůli tomu) vyhodil z práce - a stalo se toho ten den ještě víc, co asistentku nakonec rozzuřilo k nepříčetnosti - vylezla z vozu a začala blonďaté manažerce demolovat její SUW hvězdářským dalekohledem (který právě koupila synkovi k narozkám)...
A když blondýna raději šplápla na pln a ujížděla pryč, tak se ji milá asistentka jala stíhat šílenou jízdou....
Obě se vybouraly a když konečně asistentce došlo, co spáchala hrozného, a zavolala jim oběma pomoc - tak šla říct té druhé, aby se nebála, že pomoc je už na cestě - jenže ta myslela, že jí chce dorazit a tak (ač sama těžce zaklíněná pod vůz) dosáhla do schríánky pro zbraň a střelila ji do hrudi...
Po převozu do nemocnice asistentka zemřela na následky střelného zranění, manažerka přišla o nohu pod kolenem.
Tož tak nějak to bylo.

Tercila — 26. 11. 2009 18:26

Klubko 2 L Octavia, RS taky TErci jede slušně 200 km/ h bez problémů. A akceleraci má více, než dobrou

Klubí, tohle říkají všichni, kdo se ZATÍM nevozí v něčem lepším, víš :) Až přesedneš, dáš mi za pravdu :supr:
Po delší rovné štrece pro oktávku jistě není problém jet 200, ale přibrzdit před kopcem a pak na to šlápnout, to už se mi v tom zpětným zrcátku vzdaluje...
Ale jinak říkám, že dobrý je každý auto, který vůbec jede.  :)

Klubko Ale ono se stáva, že ti se silným autem jedou 150 km/h a už zdálky blikají jako vánoční stromeček, bacha jedu.

Klubí, a tohle je ale taky tak trošku myšlení těch lidí s pomalými auty. To už mám vysledováno z různých rozhovorů, jakýsi ten komplex u těch lidí prostě je...
Ale zrovna já s velmi rychlým autem třeba vůbec problikání řidiče za mnou nevnímám jako nabubřelost - beru to jako dorozumívací prostředek - prostě potřebuje nebo chce jet rychleji, tak proč bych ho brzdila. Jistě má svůj důvod pro takovou jízdu. Mně to nevadí, protože já buď mám možnost přišlápnout plyn nebo teda uhnout - maximálně se můžu radovat, že já jsem v klídku a na rozdíl od něj spěchat nemusím.
Samozřejmě když to není osel, kterej bliká i v případě, že nemám kam uhnout z důvodu přeplněného pravého pruhu. :)

Klubko: Vůbec mi nevadí paní, které to 3x na křižovatce chcípne.

Takhle ten provoz vnímám taky. :) Ale co naděláš, jsou lidé různí: někdo vzteklina, jiný kliďas...
Všimla jsem si za ty roky, že netolerantní jsou jak někteří rychlí, tak ale i ti pomalí řidiči.

Tercila — 26. 11. 2009 18:34

Sisi: jenže ,když to vidíš ..na 90km/h silnici jedem 70km/h .Pak vznikají kolony..

Jo, v tomhle máš pravdu!
Mě sice nebetyčně vytáčel chlapík jedoucí šedesátkou tam, kde se dá frčet 120 bez problému (tedy když odmyslíš předpisy); no to, co jsem si pro sebe tehdy mumlala, opravdu publikovat nemůžu :D (jooo, v duchu jsem na něj byla drsná :D, obzvlášť když předpokládám, že tenhle pomalenko pak vyleze z auta a bude někde kritizovat jízdu ženské) :D, ale na druhou stranu - řekla jsem si, třeba má nějaký technický nebo zdravotní nebo jiný problém.... člověk nikdy neví.

sisi21 — 26. 11. 2009 19:24

Klubko ,
Tak s malým slabším autem bych snad asi ani kamion nepředjížděla :lol:..ale budiž ;).

Já mám ráda rychlou jízdu.myslím ovšem na dálnici .Ve městě samo né.tam  mám ráda ,když je řidič pohotovej ,což o dost řidičích nelze říci!! Snažím se jezdit bezpečně ,neboj ;)
Tolerantní jsem někdy až moc :lol: kolikrát se tomu sama divím!! :lol:.

sisi21 — 26. 11. 2009 19:29

Tercila napsal(a):

Sisi: jenže ,když to vidíš ..na 90km/h silnici jedem 70km/h .Pak vznikají kolony..

Jo, v tomhle máš pravdu!
Mě sice nebetyčně vytáčel chlapík jedoucí šedesátkou tam, kde se dá frčet 120 bez problému (tedy když odmyslíš předpisy); no to, co jsem si pro sebe tehdy mumlala, opravdu publikovat nemůžu :D (jooo, v duchu jsem na něj byla drsná :D, obzvlášť když předpokládám, že tenhle pomalenko pak vyleze z auta a bude někde kritizovat jízdu ženské) :D, ale na druhou stranu - řekla jsem si, třeba má nějaký technický nebo zdravotní nebo jiný problém.... člověk nikdy neví.

chlap kterej jede jako poto... no to je šílený!!! to kolikrát rozdejchávám ještě doma!! :lol:
no  a nebo se taky mohl prostě jen kochat.:lol:

Tercila — 26. 11. 2009 22:35

sisi21: Klubko ,Tak s malým slabším autem bych snad asi ani kamion nepředjížděla :lol:..ale budiž ;).

:D No právě, ani jsem to nechtěla psát; jde o to, jestli si člověk dokáže uvědomit, kde je "jeho místo". Často se lidi přeceňují. Navíc, tolerance je hezká věc, ale dálnice se původně budovaly kvůli zrychlení dopravy, že :). Takže ono by to chtělo toleranci z obou stran, i od těch řidičů slabých aut.
Dělá mi radost, když někoho "slabšího" pustím před sebe. Právě proto, že jsem si vědoma síly svého auta, mně pak stačí fakt, že "kdybych chtěla..." :)
A musím zase uznat, že celkem nemám problém s tím, že bych se musela na dálnici drát dopředu a problikávat, ono to auto má takový výrazný čumák, že vcelku před sebou mívám volno. Uhýbají tak, že mi to zpočátku bylo dokonce trapné (když jsem neměla náladu na zbytečně rychlou jízdu) :D, ta značka dělá své.   

Touto debatou se mi připomněl film "Vrchní, prchni" :supr:, kde s pláťákem Abrhám nemůže předjet ten autobus. (Byl to autobus? Už nevím přesně, jen si pamatuji ty jeho výjezdy na předjetí a opětovné strhnutí volantu zpátky) :D


Sisi21: no  a nebo se taky mohl prostě jen kochat

No... jestli von to nebyl doktor, viď :D :D - ne, "tamtou" krajinou se určitě nekochal :D.

Klubko — 27. 11. 2009 9:01

Díky holky, za radu. Takže já jedu 110 km/h a kamion 90. dálnice prázdná, nemám tedy právo předjet? Díky moc.
Je vidět, že si fakt nerozumíme.
Terci co je to silné auto? AUdi A4 2,5 litru?

sisi21 — 28. 11. 2009 21:06

Klubko napsal(a):

Díky holky, za radu. Takže já jedu 110 km/h a kamion 90. dálnice prázdná, nemám tedy právo předjet? Díky moc.

klubko,máš právo  předjíždět:lol:,nikdo ti neříká ,že NE!! já opravdu tu nohu z plynu sundám,nejsem taková,abych na tebe svítila z dálky.Pokud mě neuděláš nějakou prasárnu!!
jen dnes jak já říkám bezmozek :butter:. mě zas dostal :lol:
Jedem po silnici kde je 90km/.za mnou nikdo.a on mě to tam šoupne..proč né,že?? vždyť mám přeci brzdy!! tak fajn brzdíííím!!!! a předpokládám ,že pojedem.Chápu než se mu auto rozjede..hmm,to sem se dost mýlila!! jedem 80km/...pak 70km/h..:dumbom:..Tak proč mě tam vlítne????jentak???:co::co:...Proč nepočkal? a to píšeš o toleranci.no já bych mu v tu chvíli vzala papíry.

Tercila — 28. 11. 2009 21:10

Klubko: Terci co je to silné auto? AUdi A4 2,5 litru?

To bylo moje nejslabší :D :D Tedy kromě jiných značek samozřejmě. Ne, vlastně "jednaosmičku" jsme měli někdy před... 15ti lety.
A Ty vážně považuješ dvouapůllitr za "silné" auto? :co:
Ono je to tak s tím obsahem: někdo má auta pouze jako přibližovadlo, v tom případě mu stačí samozřejmě slabší, takzvaně "na dojetí" :), ale my s manželem autíčky "žijeme", víš, je to naše hobby. Nic víc, žádné "předhánění se". Jenom zájem, koníček. Je fakt, že jakmile si zvykneš na nejmíň třílitr, už se skutečně díváš na ty slabší jinak. Ale nikoliv s despektem, to prosím ne.

Klubí, a ještě jedna rejpavá (a pouze řečnická)  ;) :D: proč vůbec uvažuješ tak, že když je dálnice prázdná, jedeš 110? ;) :D

sisi21 — 28. 11. 2009 21:12

Terci,klidně ať se kochaj,ale někde jinde. :lol: nojó doktor Vesničko má středisková-ten neměl chybu.
né teď ď vážně.já si myslím,že dnes ty auta zas tak slabá nejsou.Je to opravdu o tom u toho taky trochu přemýšlet.a máš pravdu,aby si to každý uvědomil ,zda na to má či né!!

Tercila — 28. 11. 2009 21:16

Jéje, Sisi, to, co popisuješ, je přece tak časté.... :D
Mně celkem nevadí, když někdo špatně odhadne situaci a vjede přede mě (v momentě, kdy já být na jeho místě bych se bála, že mě přijíždějící auto sešrotuje)... fakt nevadí. Ale kdyby pak teda aspoň JEL!!! :D :dumbom:

Velmi časté je i to, že týpek v pomalém autě mě brzdí, já ho předjedu, pak přes vesnici samozřejmě jedu těch 50-60....a týpek mě (zřejmě s pocitem zadostiučinění "teď jsem ti to nandal") :D v té vesnici vítězoslavně předjede :D, aby pak jel mimo ni opět svou sedmdesátkou :D. Kdysi dávno jsem na tento fenomén fakt koukala a nechápala, dnes mi to už připadá od těch "slabších" běžné :D - vlastně se divím, když se na té trase tohle nestane :D. Pozoruji tento úkaz už několik let a dělají to jenom muži.

Tercila — 28. 11. 2009 21:25

Sisi: já si myslím,že dnes ty auta zas tak slabá nejsou.

Tak, vyrábějí se obsahy litr a 1,2...s tím řidič zázrak neudělá, samozřejmě.
Je prima, že je ta škála možností výběru aut tak široká, lidi si vyberou podle svého uvážení. A asi vždycky bude jedna skupina lidí frflat na tu druhou :). Ale nesetkala jsem se s tím, že by majitelé silných aut nevražili na ty pomalejší tak, jako ti slabší na ně. Ti slabí jsou nám totiž fuk, zatímco my silnější je něčím neuvěřitelně "sejříme" ;) :D. Neradi.
Každopádně hlasuji pro přátelství a ohleduplnost všech, :) protože jde o život.

sisi21 — 28. 11. 2009 21:32

Já vím časté.,ale stejně mě to pořád udivuje.;)Jen mě přijde,že dnes má papíry opravdu každý.
jo a prosím tě co máš za auto.já bych ti na D1 kdyžtak uhnula :lol::lol:

Tercila — 28. 11. 2009 21:41

Sisi: já bych ti na D1 kdyžtak uhnula :lol::lol:

Vůbec se mě neboj :D, já už mám "srovnáno", jsem v klidu. Když mě zdržíš, já si to pak doženu ;).

Ale stejně je zajímavé sledovat provoz, viď? :) Kolikrát si říkám, jací jsou lidi nerváci :D.
Ohledně těch řidičáků. Říkala jsem si, že by nebylo marné zamyslet se nad tím, aby autoškoly při dnešní hustotě provozu trvaly déle. Aby si ti začínající všecko líp zažili, přece jen je to nebezpečnější než před 25 lety. Vždyť za mého mládí na sebe stejné značky aut blikaly, řidiči se zdravili :D, dnes je problém zařadit se z vedlejší silnice na hlavní...

sisi21 — 28. 11. 2009 22:23

Tercila napsal(a):

Sisi: já bych ti na D1 kdyžtak uhnula :lol::lol:

Vůbec se mě neboj :D, já už mám "srovnáno", jsem v klidu. Když mě zdržíš, já si to pak doženu ;).

Ale stejně je zajímavé sledovat provoz, viď? :) Kolikrát si říkám, jací jsou lidi nerváci :D.
Ohledně těch řidičáků. Říkala jsem si, že by nebylo marné zamyslet se nad tím, aby autoškoly při dnešní hustotě provozu trvaly déle. Aby si ti začínající všecko líp zažili, přece jen je to nebezpečnější než před 25 lety. Vždyť za mého mládí na sebe stejné značky aut blikaly, řidiči se zdravili :D, dnes je problém zařadit se z vedlejší silnice na hlavní...

dobře .se teda nebojííím :D
zajímavé to opravdu je.Víš  provoz byl menší,Jinak autoškola,no kluk letos dělal autoškolu,ale to co ho tam učili. :co:já kolikrát zírala.sem si říkala no holt se to budeš učit  s náma!!Je jasné ,že není autoškola jako autoškola.Já si spíš myslím ,že by klidně mělo být za  přestupky odebrání řidičáků-přezkoušení!! Možná by se řidiči víc snažili. a né nějaký body.a 1000kč za to ,že třebas nesvítím.

Tercila — 28. 11. 2009 23:16

Hmm, tak za nerozsvícení světel při výjezdu z parkoviště dostal můj známý pokutu 2 tácy :D :|

Mikeš — 29. 11. 2009 20:52

Tercila napsal(a):

Ono je to tak s tím obsahem: někdo má auta pouze jako přibližovadlo, v tom případě mu stačí samozřejmě slabší, takzvaně "na dojetí"...

Tak přesně takový auto mám já! :D :D :D
Ale mně to neva, po dálnici nejezdím (a když, tak na černo, protože nemám dálniční známku :D), a na to moje ježdění na chatu a zpátky mi to moje autíčko v pohodě stačí :supr: Když mě chce někdo v nadupaným autě předjet, tak ho v klidu pustím a neberu to jako nějakou osobní potupu... naopak, já jsem nejradši, když na kolemjedoucí auta koukám dopředu, a ne dozadu... :D

Tercila — 29. 11. 2009 21:24

Miky, no vždyť to říkám :), že každý má takové auto, jaké mu pro jeho potřeby nebo přání vyhovuje. :) Jenom nevyzrálý osel se vysmívá někomu jinému. Přesně jak říkáš - taky to předjetí jinými neberu osobně, prostě si říkám "spěchá víc než já", toť vše. A určitě si občas na cestách překážíme jeden druhému všichni navzájem :D :D, takový už je život.
Jo, připomněl se mi jakýsi starý vtip nebo poznámka, která končí: "na chatu dobrý". :supr: :D

Mikeš — 29. 11. 2009 21:40

Tercila napsal(a):

Jo, připomněl se mi jakýsi starý vtip nebo poznámka, která končí: "na chatu dobrý". :supr: :D

Na chatu nebo do Kauflandu dobrý, říkám já :D Upřímně řečeno, i kdybych na to měl, asi těžko bych si při svý povaze koupil Porsche, když Kaufland mám 2 min autem od bydliště a na chatu jedu 70% cesty po městě a pak 30% po klikaté okresce... :D :D :D

mirka.. — 30. 11. 2009 2:49

no, tercilo, když nemáš žádný komplex, proč v každým příspěvku je min jedna narážka na to, jak bezvadně silný auto máš? píšeš, že máš naježděno, ale z tvýho psaní mi přijde, že rychlost se omezuje jen podle síly auta a podle spěchu řidiče.
já mám slabý auto, ani nevim kolik, já do pořizování nemluvila. ale každýmu, kdo tři roky jezdil s 15 let starým ticem(to byly časy:-)),jakýkoli nový, i když slabý, auto přijde jako luxus:-)
je mi putna, jakou mám akceleraci a jestli si o jiných autem můžu říct"kdybych chtěla", honit triko si nemusim. stačí mi, že si vždycky můžu jet podle svýho tzn. podle předpisů(na pokuty studenti nemají) a na dálnici někdy víc. jo tercilo, k tvému dotazu, proč by někdo na dálnici jel pomaleji- představ si, že někdo by mohl chtít ušetřit benzin.
nemusim po silnicích lítat jak blázen, když na dálnici jedu 140 a předjíždím kamiony, někdy to trvá, když je jich šňůra, tak mě vytáčí blbec, kterej se přihasil 180 a bliká ostošest. když chcu ušetřit, tak se necpu do levýho a když už, tak to na těch 130 dám. jenže jak to pozoruju, kdo nejede min 150 tak aby se doleva radši necpal.
mimo dálnici sem radši, když mě auto předjede a zmizí, než když mi zaclání a začne zdržovat. poslední dobou potkávám v brně a na trase brno- semily spousty důchodců, který zcela nepochopitelně zpomalujou a zase zrychlujou, nebo pro jistotu jedou na středové čáře. nevadí mi rychlý auto, který mě předjede, tím netrpím, pokud to udělá čistě a i pro mě bezpečně. bohužel majitelé rychlých aut si často myslí, že můžou předjíždět do zatáčky, nebo do kopce, kde neni vůbec vidět..nějak nepočítají s tím, že z druhý strany může jet taky rychlý auto.
jinak nevim, proč by slabší auto mělo být jen na dojetí- já mám nový a cesta do itálie mu svědčila:-) joo, max počet lidí, bágly nacpaný všude a jak pěkně relativně rychle a hlavně levně šlapalo za mořem.
a když si vzpomenu jak začínala ségra- starý dobrý polský fiatek:-) jelo to 70 a už to vypadalo, že bude konec světa:-) oproti tomu bylo pak to daewoo jako formule 1:-)

Klubko — 30. 11. 2009 9:18

No já kdybych měla prachy, tak bych si koupila Hondu CRB 1000. Když už mluvíme o rychlosti spíše bych se vyžívala tam. A hlavně na nějakém motodromu.

Terci, ano dvoulitr v našich poměrech počítám do silného auta. Služební Superb 2,0 mě taky do Prahy doveze klidně 200 stovkou. Ale nějak to nepotřebuji. Třeba v Německu je to jiné, pokud je tam neomezená rychlost na dálnici. Taky opravdu hledím na rychlost a spotřebu. No asi jsem trapná, když dodržuji dopravní předpisy.

Jak jsem psala. Rukama mi prošlo skutečně mnoho aut. I kámošova Micina 4,5 l z Ameriky. Teď před měsícem jsem si sedla za známého Lamborgini. Hezké povození. Zrychlí z 0 na 100 fáákt hodně rychle. Ale na našich silnicích na ho :-).

Nepotřeuji auto,aby na mě lidé koukali. Stejně já to ostním přeji, ať mají klidně vrtulník. Ale aŤ se nekoukají na ostatní z patra. To si opravdu pak myslím něco o hovadu, který trpí komplexem méněcennosti a potřebuje silné, velké auto a ještě jezdit jako prase.
Nejvíce se mi líbi ti prckové pánové, kteří si koupí offroad a ještě aby tam vylezli, tak potřebují skládací schůdky :lol: :lol: :lol:

Před 10ti lety jsem si zkusila Fieasta cup v Brně na Masarykáči. Dobrý na rychlost. Tam se vyblbnu, zariskuji, a stačí.
Vždy beru ohled na ostatní.

A hlavně v životě mám asi jiná měřítka, než je značka auta a síla koní pod kapotou.

Klubko — 30. 11. 2009 9:23

Mirko, vidím to stejně:)

Jinak si myslím, že kdo začínál s řidičákem na 105,trabantu, warťasovi, tak postupem času může sedat do silnějších a fakt bude umět řídit vše.
V pojištovně je sledován i škodní průběh dle věku řidiče a od kdy boural po dosažení ŘP. Dnes je to bohužel statistika, že borec klidně do půl roku po řidičáku. Proč? Protože se dostane k otcově 2l OCtavii(tedy dle TErcily prdítku), ale ten nevyježděný boreček, nezvládne proště ani ten dvoulitr, který na čtyřku do zatáčky taky umí jet bez problémů 140. Lekne se zrychlení. A o jízdě na sněhu, v mrazu vůbec nemluvím.

mirka.. — 30. 11. 2009 12:17

já sem nikdy ani silný auto neřídila, akorát tatíkovu almeru, ta jela na německých a belgických dálnicích taky slušně:-), ale to asi taky nic moc. ani po tom nijak netoužím..opatruju si toho svýho chevroletka. jinak já bych u nás neomezenou rychlost rozhodně nepovolovala- dálnice jsou rozmlácený, spíš než dálnice jsou u nás tankodromy..jsou úzký..přijde mi, že na takovou věc nejsou naše dálnice prostě vhodný. navíc když se český řidiči neumí chovat a jezdí jak prasata. v zahraničí je to o něčem jiným..italové ačkoli nedodržujou předpisy, tak jsou tak nějak slušní, nekonfliktní a v německu a belgii sem se setkala s chováním, o jakým bych si doma mohla nechat zdát.
já sem ještě nebourala, ale jednou sme jela po D1 120 za nějakou dodávkou a ta se najednou začala kymácet, pak se roztočila do hodin jak vrtule, prásk o vnitřní svodidla, přeletěla těsně přede mnou přes cestu a prásk o vnější svodidla. to sme byla ráda, že za mnou nejelo nic, co by mě nabořilo jak sem na to dupla. byl to vietnamec a tipla bych to na to, že usnul.
taky sem jednou v brně jela do školy, byla ještě trochu námraza. už sem naštěstí měla nový auto s bytelným nárazníkem a chlap přede mnou náhle dupl před přechodem na brzdu kvůli chodcům( mohl je vidět sto metrů předem). no já sem to ubrzdila, držela sem si vzdálenost, ale zezadu to do mě prásknul nějaký chlap, narazila sem si koleno a půl hodiny sme pak v autě hledala brýle, jak mi někam odletěly. já sme ještě předkem ťukla do toho přede mnou jak to se mnou hodilo. zelená vzteky a strachem, že hned nový auto bude nabořený sme lezla z auta a moje auto bylo úplně fit. ten chlap si ale o mě úplně rozmlátil předek, jedno světlo mu vypadlo, druhý mohl klidně vyndat. ten před náma hned odjel, když zjistil, že on na autě nic nemá..tak sem pak taky jela, bo sme nevěděla, co dělat.

taurus — 30. 11. 2009 13:11

mirka.. napsal(a):

no, tercilo, když nemáš žádný komplex, proč v každým příspěvku je min jedna narážka na to, jak bezvadně silný auto máš? píšeš, že máš naježděno, ale z tvýho psaní mi přijde, že rychlost se omezuje jen podle síly auta a podle spěchu řidiče.

Jsem totálně offtopicová ale nedá mi to. Naprosto s touhle částí souhlasím.  Mám dojem, že Tercila na tohle vlákno přišla jen, aby nám všem připomněla a zdůraznila, jak báječné a skvělé, silné auto má a jak tolerantní je...to jen ti blbci ve slabých autech nemají ten nadhled, co ona. :rolleyes: :rolleyes:. Až mi to zavání trapností. Sorry za :offtopic:.

Klubko — 30. 11. 2009 14:34

Ale ona je tím známá:) Je prostě nej..... ve všem . Já už to vždy čekám v nějakém příspěvku a jdu se spíše pobavit. A většinou se strefím a fakt se pobavím.:D  :lol: :lol:
A nejvíce řvu ,když se brání tím, že jí ostatní závidí :lol: :lol:

Selima — 30. 11. 2009 15:18

Tercila napsal(a):

Klubko: Terci co je to silné auto? AUdi A4 2,5 litru?

To bylo moje nejslabší :D :D Tedy kromě jiných značek samozřejmě. Ne, vlastně "jednaosmičku" jsme měli někdy před... 15ti lety.
A Ty vážně považuješ dvouapůllitr za "silné" auto? :co:
Ono je to tak s tím obsahem: někdo má auta pouze jako přibližovadlo, v tom případě mu stačí samozřejmě slabší, takzvaně "na dojetí" :), ale my s manželem autíčky "žijeme", víš, je to naše hobby. Nic víc, žádné "předhánění se". Jenom zájem, koníček. Je fakt, že jakmile si zvykneš na nejmíň třílitr, už se skutečně díváš na ty slabší jinak. Ale nikoliv s despektem, to prosím ne.

Klubí, a ještě jedna rejpavá (a pouze řečnická)  ;) :D: proč vůbec uvažuješ tak, že když je dálnice prázdná, jedeš 110? ;) :D

Ja teda nešoférujem, ale.... vy nemáte v českých zemiach obmedzenú rýchlosť na diaľnici? :co: Alebo dodržujete rpedpisy ako naši politici... Len toť predminulý piatok išiel čerstvý minister životného prostredia domov mimo Bratislavu s majákom, aby sa nezdržiaval... nedodržiaval rýchlosť... a búral, škoda bratku za poldruha milióna z peňazí daňových poplatníkov. Tiež má určite rád rýchle autá, a ja ich každému aj doprajem(hlavne ak to nie je z mojich daní :D), ale občas to holt má aj následky, hlavne ak sa tých "netrpezlivých" zíde viac...

taurus — 30. 11. 2009 15:30

Klubko napsal(a):

Ale ona je tím známá:) Je prostě nej..... ve všem . Já už to vždy čekám v nějakém příspěvku a jdu se spíše pobavit. A většinou se strefím a fakt se pobavím.:D  :lol: :lol:
A nejvíce řvu ,když se brání tím, že jí ostatní závidí :lol: :lol:

Ale jo. Já chápu, že někdo prostě má vášeň pro rychlý silný auta. A tam bych i tu rychlost tak nějak nekomentovala. Třeba moje ségra auta miluje a jezdí jako vítr a pořád si myslím, že je to zodpovědná osoba, která nikoho neohrožuje. Narozdíl ode mě, známeho vyklepance (ale zase je fakt, že já kvůli tomu jezdím zásadně MHD a vlakem a na dálnici se moc nervu :lol:).
Ale ještě jsem jí nezažila, že by měla někde potřebu takhle na sebe upozorňovat.

Klubko — 30. 11. 2009 15:33

Taurus, každej jsme nějakej. Ale někdo je fakt perla :lol: :lol:

Xsara — 1. 12. 2009 8:53

Namachrovaných blbů, tvrdících, že čára není zeď a ti slimáci, jezdící míň než 150km/hod, patří do pomalýho pruhu, jsou plný hřbitovy. Teda v tom lepším případě. V tom horším tam leží ti, kteří se těmhle nemyslícím hovádkům připletli do cesty.
Konkrétně tercilu a sisi bych povinně poslala na několik týdnů sloužit k dopravákům, záchrance nebo hasičům, kteří jezdí k těžkým bouračkám.
MOžná, že pohled na roztrhaná těla v rozšmelcovaných autech by jim trochu srovnal ty vyšinutý myšlenkový pochody.
A ještě na vysvětlenou, proč se tak čílím. Díky jednomu takovému "píp" (nemám pro něj slušné pojenování), skončila na tom hřbitově i moje sestřenice. Bylo jí málo přes třicet a měla dvě malé děti. Prostě neuhnula dost rychle.  Ale to jen na okraj, aby mě třeba Tercila nenařkla z bledé závisti, že...

Klubko — 1. 12. 2009 9:00

Xsaro,
já to mám ob den na stole. Pitevní protokoly z nehod i s fotkama. Relace policie atd. Odškodnění příbuzných....
To člověka hodně zklidní.

sisi21 — 1. 12. 2009 22:46

Xsara napsal(a):

Konkrétně tercilu a sisi bych povinně poslala na několik týdnů sloužit k dopravákům, záchrance nebo hasičům, kteří jezdí k těžkým bouračkám.
.

xsaro neboj viděla jsem hodně bouraček.a nevím ,možná jsi to nečetla ,jezdím tak,abych nikoho neohrozila. Hodně nehod je způsobeno ,nejen rychlou jízdou jak tady pořád všichni píšou, ale taky nepozorností.Řidiči vůbec nevědí ,že jsou nějaká zrcátka ..atd,atd!!!  jezdím tak jak jezdím ,.,jak se chovat na silnici ,opravdu vím.neboj .;)

Vachu — 2. 12. 2009 15:47

Tercila napsal(a):

Je fakt, že jakmile si zvykneš na nejmíň třílitr, už se skutečně díváš na ty slabší jinak...
.. a ještě jedna rejpavá (a pouze řečnická) - proč vůbec uvažuješ tak, že když je dálnice prázdná, jedeš 110?

Zvyknout se dá na ledacos... To jo. 
Na bohatství a silnější vozy se dokonce zvyká i lépe, než na chudobu a věčný mindrák z vědomí, že nikdy někdo nebude jezdit v pořádném bouráku.
Jenže víš co? - V dnešní době je výkon 1,2ek vyladěn tak akorát na stav silnic, obrovský počet vozů i výkyvy počasí.
Kdo nejezdí víc, než mu dovoluje vyhláška, silnější vůz nepotřebuje.
Leda tak na zvyšování SEBEVĚDOMÍ (napsal bych že na machrování - ale sebevědomí je totéž, ale zní to líp) :gloria:

Klubko — 3. 12. 2009 8:05

Jenže víš co? - V dnešní době je výkon 1,2ek vyladěn tak akorát na stav silnic, obrovský počet vozů i výkyvy počasí.

Tos napsal, Vachu, přesně. U nás totiž ty dálnice jsou někdy nebezpečné i při 130 ti. Jo v Německu taky neměla problém jet 200, protože jsou rovno jako když střelí a vyleštěné jako kulky.
A na úzkých okreskách? No comment, tam je to někdy i v 70ti o hubu.

Jeňýk — 3. 12. 2009 9:16

Kurnik musim sem zavítat častějš aby mi neunikali podobný debaty. :lol:

Koukám že tady máme zástupkyně mých "oblíbených" značek BMW a Audi....... nebo lépe řečeno zástupkyně duševního stavu ve kterém se nacházejí především majitelé zmiňovaných vozů.
Já zásadně na nějaký problikávání na dálnici reaguju snížením rychlosti na maximálně povolenou, čímž tyhle hovádka většinou přivedu do stavu kdy mě začnou předjíždět zprava. No a když jsou v tom pravém pruhu téměř na mojí úrovni tak se tam teda holt razantně začnu vracet........a jelikož se těmto autům dívám na střechu tak většinou začnou rychle prověřovat funkci svých ABS. :)

P.S. Podotýkám že obviňovat mě ze závisti je zbytečné, mě se tyhle auta opravdu nelíbí a nástavec na přirození nepotřebuji. ;)

Tercila — 6. 12. 2009 23:18

Klubko: A na úzkých okreskách? No comment, tam je to někdy i v 70ti o hubu.

Tak já myslím, že tohle je nám tady všem snad jasné, ne? Přizpůsobit jízdu stavu.... O tom se nemusíme bavit.
Ostatně, je to snad vidět zrovna tady :), že i po 25 letech a tisících kilometrech jsem (např. já) tady živá a zdravá a dosud bez nehody... :)

Tercila — 6. 12. 2009 23:27

Já zásadně na nějaký problikávání na dálnici reaguju snížením rychlosti na maximálně povolenou, čímž tyhle hovádka většinou přivedu do stavu ...

Ježiš, Jeni, Ty jsi ale "vostrej hoch" :D ;), to já takhle zlá na ty za mnou, kteří spěchají, nejsem. :) Je to jejich věc, jestli potřebují a chtějí jet rychleji. Uhýbám jim zcela běžně.

To, co jsi popsal, to bych si rozmyslela, protože jsem viděla v Maďarsku potyčku, kterak vytočenej řidič na takovýho naschválistu jako Ty nevzal jen basebolovou pálku. Já být Tebou bych tohle nedělala. :) Nepostřehla jsem že by kodkoliv z té kolony řidičů šel toho naschválistu zachraňovat. :/

Milá Xsaro, nevíš, co jsem zažila a v které profesní složce jsem se pohybovala, tudíž Tvoje poznámky o dopravácích jsou naprosto zbytečné :). A hasiče a záchranářku máme v rodině.
Když napíšu, že se mi líbí silná auta, neznamená to, že jezdím jako hovado. A příčinou nehod zdaleka nebývá jen rychost, v mnoha případech jde o úplně něco jiného.

sisi21 — 7. 12. 2009 0:00

ano v mnoha případech jde o úplně něco jiného!!!
dnes v televizi převážná většina nehod -alkohol,prostě nechápu!!
takovýho řidíče bych ....no prostě to jsou hovada. Hlavně v životě by už nesedl za volant!!! :dumbom::dumbom:

Tercila — 7. 12. 2009 0:01

Vachu: Na bohatství a silnější vozy se dokonce zvyká i lépe, než na chudobu a věčný mindrák

Vachu, na tohle Ti řeknu jen jedno. Každý je bohatý tak, jak chce. Stačí mít dvě, tři zaměstnání a nesedět o víkendu u televize. Jenomže někomu stačí vystát důlek na sociálce a pak závistivě kritizovat majitele dražšího, rychlého fára, kteří neznají televizní seriály a usínají v noci u stolu s čelem na fakturách. Co víc Ti na to mám říct? :)

Dnes může mít ojeté BMW, meďana či audi každý, kdo CHCE. Každý žije, jak sám uzná za vhodné. Beru to tak, že když si chci vozit zadek v dobrém autě, nesmím si stěžovat na nadbytek práce (bohužel nepatřím mezi zazobané dědičky) :D a naopak - kdo má radši lenošnější styl života, neměl by zahlížet na lidi, kterým se holt nějaké fabie prostě nelíbí. Stačí takhle zauvažovat a bude po nevraživosti, ne? ;) (ze strany majitelů "slabšího výkonu") :)

Myslíš, že lidi se slabšími auty mají mindrák? Já jsem o tom takhle nikdy neuvažovala, beru to tak, že každý jezdí v tom, v čem prostě chce. Mám známé, kteří oživovali starou stodvacítku, co to šlo - bezpečná na silnici rozhodně nebyla - a přitom měli pod duchnama naspoříno na barák!! ;)
Takže ten výběr značky auta beru pouze jako otázku priorit; když někdo nechce jezdit v opráskaném slabém...čemkoliv... :) tak nechť jde dělat do další práce, na brigádu, nebo třeba na chvíli do zahraničí. No a jestliže nechce makat, tak by snad neměl trpět mindrákem z toho, že ho na silnici někdo předjíždí, ne? ...:) ;)

Tercila — 7. 12. 2009 0:15

Mirko, jestliže je řeč o autech, o způsobu jízdy, o názorech na rychlost atd... nedá se nereagovat např. na to, jak někdo tvrdí, že slabé auto je výkonné a podobné žvásty. Zmiňovala jsem několikrát, že auta jsou mým koníčkem, vystřídala jsem jich hodně, s prominutím je to úplně normální zmínka asi jako tehdy, když jisté ženy tady popíší, kolik vystřídaly milenců :D. Nikdy mě nenapadlo závidět. :)
Že určité informace někdo neunese, je mi líto. Nakonec, není to nijak překvapivé. Ale to neovlivním.

Poznámka Klubka na moji adresu se nedá bohužel hodnotit jinak než jako trapná. Klubko proti mě začala v různých příspěvcích na různých vláknech sočit poté, co jsem se kdysi nechtěně vyjádřila (negativně) ohledně dovolených s cestovními kancelářemi nevěda, že v jedné z nich pracuje. Pozdější omluva a vysvětlení mi vůbec nepomohlo :D.

Ostatně, kdyby Klubko měla osmiválec, taky by nám to sdělila, o tom vůbec nepochybuji, a já bych to brala jako prachobyčejnou debatu, něco jako anketu, jak se komu jezdí se slabším nebo silnějším autem, nic víc.

Klubko — 7. 12. 2009 9:11

Tercilo,

ty jsi neuvěřitelná.)))) Koukám, že ti dost ležím v žaludku,co? Co to furt meleš o nějakým cestování a "mé" cestovce?
Já žádnou nemám a ani v ní už nepracuji:) Dělám v jiném oboru:)

Ale jestli tě to tíží, fajn, tvůj problém:)

Jeňýk — 7. 12. 2009 18:19

Tercilo já vůbec nejsem "vostrej hoch", to spíš tihle přeborníci v BMW nebo Audi mají pocit že jim patří svět. Zajímavý je že třeba v Mercedesech už jezdí trochu jiná sorta lidí a na to že by mě nějak prudil řidič týhle značky si fakt nevzpomínám.

Myslim že po těch letech strávených na silnici už ale celkem dobře poznám kdo opravdu spěchá a kdo je pablb který si myslí že dálnice je jen jeho. On totiž inteligentní člověk jedoucí v silném autě si v klidu počká až se ta courající Fóbie před ten kamion zase zařadí a pak pouze lehce přišlápne pedál a zmizí v dáli.
To jen primitivní debil začne někomu najíždět na zadní nárazník, trhat volantem ze strany na stranu, blikat světlama a troubit.
Řekni mi čoveče že třeba v tom Německu nikdo "nespěchá" tak jako u nás? Tam když se někdo chová na silnici jak debil tak je to zase téměř výhradně příslušník některého z východních kmenů..... Polsko, Čechy nebo Slovensko.... to ale jen vyjímečně protože tam už ty pokuty víc bolí než u nás.


P.S. Jo a neboj, já když vidim za sebou slušně se chovajícího majitele silnýho auta tak se mu taky snažim nepřekážet a zmizim zpátky do pravýho pruhu. Hovadům ale opravdu neustupuju, ani mimo silnici. :)

Nharte — 7. 12. 2009 19:49

Tercilo,
doufám, že si alespoň v koutku mezimozku uvědomuješ..., to vylití parfému po povrchu tomu fakt nepomůže. Už několikrát jsem měla sto chutí překročit svoje morální principy a lípnout tady tu naší sz konverzaci na sklo.  Vidím, že za dva roky stále žádná změna a docela by mě zajímalo, proč zrovna Klubko, Selima a další, které mají velké SRDCE...tě tak dráždí. Nemají potřebu kydat hnůj za zády, víme? A vidět čerty, kde nejsou? V tom se pozná mnohé. A bublá to a bublá. Ani audi tomu nepomůže. Hlavně si uvědom, že každý nemá takové stíny jako ty- tudíž nemusí svůj "osmiválec" někam neustále nastavovat.
Víš, tobě skutečně není co závidět (jako ani nikomu jinému, každý život má svoje radosti a starosti) a tvoje myšlénka, že jo..to je to nebetyčně trapné. Už se srovnej, věk na to máš a inteligenci také. A můžeš začít omluvou Klubku, ať ti to začne konečně šlapat s radostí i na mopedu na polní cestě.

Jendo, my taky jezdíme v audi a bmw. A jsme normální- neblikáme, nenastavujeme penisy ani klitorisy z okýnek. :D. Tak také prosím o toleranci. Tohle není o značce, tohle je o lidech.

Xsara — 8. 12. 2009 8:40

Tak, tak.  Tohle fakt není o značkách, ale o lidech. Není to o výkonu motoru, ale spíš o výkonu mozku, že... :-))
Holt komu není shůry dáno... tomu raděj rychle uhněte, když na vás zabliká, víte? :-))

Jeňýk — 9. 12. 2009 15:29

Nharte napsal(a):

Jendo, my taky jezdíme v audi a bmw. A jsme normální- neblikáme, nenastavujeme penisy ani klitorisy z okýnek. :D. Tak také prosím o toleranci. Tohle není o značce, tohle je o lidech.

Já věřím že existujou i světlé vyjímky. ;)
Na západ od našich hranic tohle samozřejmě neplatí, tam jsou BMW či Audi vcelku běžný auta a jejich majitelé si již nemusejí nic dokazovat.
Tady se majitelé těchto značek ale opravdu chovají poněkud specificky...... samozřejmě že ne úplně všichni :)
Blbec se dá potkat v jakémkoliv autě ale já a nejen já mám zkušenost že pokud se někdo chová na silnici agresivně tak jede velmi často v těchto značkách. Možná bych ještě přidal vytuněný Golfy se zatmavenejma sklama, ty jsou zase doménou majitelů čerstvých řidičáků...... kteří ještě nemají na BMW nebo Audi. :P

mirka.. — 9. 12. 2009 17:29

tercilo..pro mě je moje slabý auto silný..a co jako?to, že pro tebe tohle znamená hned, že závidim, to je tvoje vizitka.učila sem se na starý šunce a za svůj krátký život sem ještě nějak nestihla vyvinout nějakou závist vůči řidičům lepších aut. já osmiválec mít nemusím, ani nechci, kdo by to živil. opravdu nemusím:-) škoda, že ten lehký pocit nezažiješ.

mirka.. — 9. 12. 2009 17:32

sem se koukla jak vypadá nějaký ten osmiválec(sem jen tušila, že je to cosik hodně silné:-)) a když sem si představila, jak bysme s tim s holkama jely na fesťák...eee...auto nemusí mít tolik koní, aby mělo svůj styl:-)

sisi21 — 9. 12. 2009 18:54

Hele lidi ,ale tady je přeci úplně jedno jestli má někdo osmi-šesti nebo čtyřválec  ;)
Hlavně,když to dotyčnému/né fachčí jak si představuje...a není to jen o rychlé jízdě.Hlavně ,když má člověk auto,které mu vyhovuje.!!!!.
Pokud někdo silné auto má,,tak ať má!!!. Jenže tady o silná auta vůbec nejde, tady jde o lidi jak kdo u toho přemýšlí.;)

Jeňýk — 9. 12. 2009 21:24

Tak ono je to taky hlavně o pocitu z jízdy v daným autě.
Já jsem si nedávno pořídil auto, u kterýho velká část lidí naprosto nechápe jak si někdo může takovou obludu koupit, natož pak člověk žijící ve městě.
Teď jsem byl okolnostma donucen koupit ještě pracovní Oktávku kombika "f tédéíčku".
No a taky zjišťuju že přestože Oktávka je normální slušný auto, tak mě to v něm prostě nebaví. Coby průměrnýmu ješitovi mi už chybí to, že se po mě v Oktávce nikdo neohlídne ani nikdo nepřijde si o autě pokecat a očumovat. :D

Takže já celkem chápu že svezení v nadupaným Audi nebo jinejch ještě lepších autech je supr věc. To ale furt nikomu nedává právo chovat se jako debil a machrovat na ty který holt nemají to štěstí aby si mohli podobný auto taky koupit.

sisi21 — 9. 12. 2009 22:32

Jeňýku to máš nějakýho Hammera??  toho bych klidně očumovala :lol: hezky se v něm sedí.
Oktávek jsem měla několik.já říkám koza,ježiš hlavně je to můj úsudek ,nic proti tomu kdo jí má :lol:
Jinak ty nadupaný auta hmm možná bych si něco vybrala.Ovšem bez automatu ,ten mě nebere!"!!
já bych momentálně chtěla mercedes E,úplně by mě stačil.

To ale furt nikomu nedává právo chovat se jako debil a machrovat na ty který holt nemají to štěstí aby si mohli podobný auto taky koupit
Máš pravdu, takových machrů já si nevšímám.tady se ,ale neustále píše ,že pokud má někdo silný auto ,musí hned machrovat.což si myslím ,že není ažtak pravda..někdy machrujou  i ti co mají auta slabá.
prostě vola najdeš jak v silném tak ve slabém autě. :lol:

Klubko — 10. 12. 2009 8:06

Tak to já si jednou splním sen a koupím si Citroen 2 CV. Jen nevím jak ten "výkon" budou ti za mnou snášet :lol: :lol:

Jeňýk — 10. 12. 2009 9:56

Sisi ono to ale u nás bohužel tak je že lidi přesednuli ze stodvacítek rovnou do nějakýho Audi a pak měli dojem že ostatní na silnici nemají co dělat.
Musim ale taky uznat že poslední dobou mám dojem že se to trochu zlepšilo a těch blikajících blbů snad ubejvá.
Oktávka neni koza, je to normální auto pro běžnou českou rodinku která si nemůže nijak vyskakovat a zároveň chce slušný auto.

Hummer je dneska čínský auto a já čínskejm autum nevěřim. :D Mám jeho přímou konkurenci ale výhradně Made in US. ;)

sisi21 — 10. 12. 2009 12:27

Jeňýku co dnes není čínskýho, :lol:ale budiž u těch aut tomu budem věřit :lol:.
no jó,to mě mohlo napadnout drsnej chlap-drsný off-road :lol:..nevím ,jestli sis splnil sen.pokud ano,seš dobrej 2,8 to už pro mě není ,kdo by to živil :lol:a do Prahy?? Já vím se asi kocháš.:lol:

slušných aut je dnes na trhu hodně ,spíš jde o jejich součástky,a to je v dnešní době pro českou rodinu vyhovující.pokud se jedná o oktávku.
Hele a co máš pořád  s tou Audinou,znám lidi co jí májí a jsou normální :lol:Já na Audinku,nedám dopustit.nebyla špatná.

sisi21 — 10. 12. 2009 12:30

Klubko napsal(a):

Tak to já si jednou splním sen a koupím si Citroen 2 CV. Jen nevím jak ten "výkon" budou ti za mnou snášet :lol: :lol:

Pokud se libí tobě ;)to je přeci to hlavní né???

Klubko — 10. 12. 2009 14:04

sisi21 napsal(a):

Klubko napsal(a):

Tak to já si jednou splním sen a koupím si Citroen 2 CV. Jen nevím jak ten "výkon" budou ti za mnou snášet :lol: :lol:

Pokud se libí tobě ;)to je přeci to hlavní né???

To si piš:)

Daniela S. — 4. 2. 2010 13:14

Me asi nejvic desi offroady v beznem provozu (predmestska silnice 1. tridy v dobe konce skolniho vyucovani). Z jakehosi duvodu v nich vidim zasadne krehke blondynky s detmi vzadu, pres volant to skoro nevidi a dela to vylomeniny az hanba. Domnivam se, ze si to kupuji, aby az (ne kdyby) se vybouraji, aby se jim ani detem nic moc nestalo.
A straaasne me bavi vehementne se prodirajici Ferrari, Maserati atp. v italske vecerni spicce.

sisi21 — 4. 2. 2010 14:23

ano tak to je!!!.Manžel jim to koupí!Většinou to má automat...si taky můžeš všimnout ,že dost často mobilují !!!:/

Tercila — 4. 2. 2010 17:31

Klubko: Tak to já si jednou splním sen a koupím si Citroen 2 CV. Jen nevím jak ten "výkon" budou ti za mnou snášet :lol: :lol:

Klubí, úplně v pohodě. Prostě Tě předjedou, pokud jim nebudeš bránit :D :supr:

Klubko — 5. 2. 2010 11:48

Tercila napsal(a):

Klubko: Tak to já si jednou splním sen a koupím si Citroen 2 CV. Jen nevím jak ten "výkon" budou ti za mnou snášet :lol: :lol:

Klubí, úplně v pohodě. Prostě Tě předjedou, pokud jim nebudeš bránit :D :supr:

Nebudu, proč by? Ale když mě budou předjíždět do kopce v zatáčce, tak si stejně budu myslet něco o dobytku....

Tercila — 6. 2. 2010 18:38

Klubko: Nebudu, proč by? Ale když mě budou předjíždět do kopce v zatáčce, tak si stejně budu myslet něco o dobytku....

To můžeš, Klubi, ale vzhledem k tomu, že oni mají třeba 3x silnější výkon, vědí, že to stihnou, zatímco Ty si to "stihnutí" nebudeš umět se svým obsahem 1,2 ani představit, rozumíš... proto je odsuzuješ - protože uvažuješ z pozice výkonu svého motoru - BI. (Nebavíme se tady o nezodpovědných bláznech, samozřejmě; jen o lidech, kteří jsou prostě zvyklí na výkonný motor a vědí, co od svého auta čekat).
Jinak já jsem samozřejmě i se silným autem taky opatrná, mám se ráda... ale byla jsem překvapená, že zrovna před zatáčkou v kopci se jezdí poměrně často v určitých částech Evropy :D - to jsem se tam fakt divila a pochopitelně měla připravenou nohu nad brzdou. Ti rychlejší tam prostě spoléhají na to, že ti pomalejší uhnou. Vůbec netvrdím, že je to od nich správné... Ale tady ještě pořád ti slabí chtějí být před těmi silnějšími :D (a nejen v autech). ;)
Já si tedy vážím těch, co řídí 3x slabší auto a uhnou mi; vždycky jim po předjetí poděkuju varovnýma... :) :jojo:

tříska — 7. 2. 2010 9:58

Taky přidám pár slov, ne o předjíždění, ale o silných vozech. Nechal mě jednou brácha sednout za volant
silného vozu svého šéfa - dnes vím, jak to od něj bylo nerozumné! - Rozjela jsem se, 80-90 km/h - normálka,
pak rovný úsek - prý ať zkusím víc zmáčknout plyn - 100, 120, 140 - paráda, vůbec jsme necítili žádné hrboly,
auto si jelo jak po té vyleštěné německé dálnici... a najednou brácha ztuhnul, zatnul prsty do sedadla pod sebou, nohy do podlahy a zádama zajel co nejvíc do opěradla a s hrůzou v hlase říká: Proboha - BRZDI !
Vždyť se řítíš 150kou do zatáčky, která se dá projet sotva 90-kou ! ! !


No jo, to mi nedošlo - ve své 1,2ce jsem tuto "zatáčku" totiž při své obvyklé 90ce NIKDY nemusela řešit !!! :dumbom:
Jak já jsem v tu chvíli byla ráda, že můj strážný bratříček nebyl líný na mě zařvat!
Normálně se mi rozklepaly kolena, dojela jsem pěkně předpisově 90-kou a autíčko mu CELÉ zase móóóc ráda předala !!! - A tímto jsem, myslím, na dlouhou dobu ze silných aut vyléčena! :gloria:

taurus — 7. 2. 2010 11:05

Klubko napsal(a):

Nebudu, proč by? Ale když mě budou předjíždět do kopce v zatáčce, tak si stejně budu myslet něco o dobytku....

Klubko, a to už se ti stalo, že tě někdo předjížděl do kopce v zatáčce?
Ptám se možná stupidně ale nedovedu si představit, že by tohle někoho napadlo... :kapitulation:. Vždyť v tomhle případě je to logicky nebezpečná situace nezávisle na výkonu auta. Asi na to koukám optikou opatrného člověka ale tohle už je fakt maskr. Tam bych i řekla, že označení dobytek je příliš slušné.

sisi21 — 7. 2. 2010 12:08

taurus
předjíždění v zatáčce,předjíždění na dvojité plné čáře.jízda na červenou.....a to je minimum co někteří dnešní řidiči dělají. .Mě se dokonce minule za zatáčkou otáčel.:dumbom:ano jsou to nebezpečné situace.člověk musí hóóó´dně předvídat!!

taurus — 7. 2. 2010 12:23

Tak já si iluze nedělám ale jak říkám to předjíždění do kopce v zatáčce mě trochu dostalo...

Klubko — 8. 2. 2010 13:12

Tak Taurus je vidět, že jsi dlouhu žila ve státech... teď jsi mě neuskutečně rozesmála. Ale v dobrém:)))
Jo, tak těch borců jezdících do zatáček, s obsahem 4 l motoru, kteří si stále myslí, že to stihnout je více, než dost. Oni špatně předpokládají, že když do ní vjedou do 120, tak mě sice předjet samo stihnou, ale bohužel už nepředpokládají, že v protisměru jede klidně auto, taky rychlostí 110 a více a tím pádem, můžeš mít "drtič kostek" s obsahem 10 l, ale to neznamená, že to stihne.
A jak jistě všichni víme, při nárazu se rychlosti obou aut sčítají. Takže mignout to do sebe v ´230 km/h čelním nárazem, to je jasné.

Jinak, jak jsem již uvedla, pracuji na likvidaci motorových vozidel v pojištovně. A takových borců s Audi Q8, kteří si mysleli, že to stihnou je tu nepočítaně....mě většinou do šetření příjde relace od policie i s fotkami a kolegyni vedle na stůl rovnou pitevní protokoly viníka a poškozeného v rámci odškodnění pozůstalých...

Jinak, Terci, i když mám slabé auto, máš fakt pocit, že jsem nikdy neřídila nic jiného? :/
Často jako likvidátoři navštěvujeme autosalony, veletrhy a testovací dny s novými auty, abychom ve své práci viděli co přináší automobilky na trh....

Vachu — 8. 2. 2010 13:56

Smůla je, že se za tím horizontem (zatáčkou, lesem...) nemusí potkat jen Audina s Audinou,
ale že se tam s nimi můžeme (nechtěně) potkat i my, co jezdíme v těch nejběžnějších vozech
a pěkně při okraji...                                            ... Občas je na silnici VELMI málo místa !!!
:dumbom:

Klubko — 8. 2. 2010 14:33

Vachu, no právě.... A ještě když už jeden vyvázne bez smrti nebo zranění, tak je to jako na potvoru zrovna ten idiot, co tak spěchal a měl to strašně pod kontrolou....

Vachu — 8. 2. 2010 14:59

To víš - on ten silnější a rychlejší vůz bývá obvykle i těžší... (a těžší kladivo toho vždycky víc rozbije!) :|

taurus — 9. 2. 2010 9:01

Já tu furt jen nevěřícně kroutím hlavou, že to skutečně někoho může napadnout. To ať si rovnou dají pásku na oči a jezdí naslepo. Příjde mi, že to vyjde nastejno.

Vachu — 9. 2. 2010 16:06

taurus napsal(a):

Já tu furt jen nevěřícně kroutím hlavou, že to skutečně někoho může napadnout. To ať si rovnou dají pásku na oči a jezdí naslepo. Příjde mi, že to vyjde nastejno.

Hele, taurus, neboj, těm machrům to radit nemusíš.. Oni to zvládnou i bez našich dobrých rad! ... :gloria: :lol:

mirka.. — 9. 2. 2010 19:13

tercilo, k silnému autu se zadarmo dává vidění za zatáčku? protože jinak je ti k prdu silný motor, když s ním předjíždí někdo na místě, kde fakt nevidí do protisměru..co jako stihne?jak může vědět že to stihne a že z té zatáčky nic nevyjede?

Xsara — 10. 2. 2010 9:57

K čemu vidění za zatáčku? Vždyť ti druzí blbci  můžou skočit do pangejtu a majitel silného vozu projíždí hrdě středem, ne?! :lol:  Jen doufám, že jim pak nezapomene poděkovat výstražnými světly... :lol: :lol:

Zuzanka007 — 10. 2. 2010 10:00

Tak ja taky pridam jeden "prijemny" zazitek mych rodicu :/ .
Jeli  prace odpoledne ,projizdeli jednu vesnici ,kde je povolena pouze 40 a dost casto tam i stavi policajti.Bohuzel ten den se nikde pobliz neschovavali ,jaka skoda!V zatacce - je tam dost ostra- je predjel silenym tempem nejaky ridic.Znacku auta nasi nevedi ,byli v soku.Ten ridic zabrzil tesne pred nima ,tim jim zahradil silnici ,vyskocil z auta a vrhl se na auto nasich.Mel pry dobrych sto kilo a zacal busit pestma do skla auta mych rodicu :co: Pritom neco rval ,nasi samo neotevreli okynko ,aby mu lepe rozumeli :rolleyes: V aute na nej zatim cekala nejaka slecna ,co se asi dobre bavila.Nasi nechapali ,nevedeli jestli volat policii ,nebo ho prejet ,nakonec kdyz tata nastartoval ,tak to toho magora prestalo bavit ,vratil se do auta a s kvilenim gum zmizel v prachu ... Nasi z toho byli znacne vytrepani ,vubec se nedivim ,je mozny ,ze si takhle nekdo krati dlouhou chvili za volantem?Pry je to ted nejaky novy sport :rolleyes:

taurus — 10. 2. 2010 11:01

Xsara napsal(a):

K čemu vidění za zatáčku? Vždyť ti druzí blbci  můžou skočit do pangejtu a majitel silného vozu projíždí hrdě středem, ne?! :lol:  Jen doufám, že jim pak nezapomene poděkovat výstražnými světly... :lol: :lol:

Sice černý humor ale fakt mě to pobavilo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sisi21 — 10. 2. 2010 11:13

Jj -kámoš měl kdysi podobnou příhodu.Stím rozdílem,že dotyčný mu prokopl dveře. :dumbom::dumbom:
tenkrát z toho byl taky v šoku a bylo to tím,že jel prostě předpisově.

Já nevím ,..bych to tak nebrala jestli má někdo silné či slabé auto.Každému prostě vyhovuje něco jiného.Je to pouze a pouze jen o řidičích.Vidím to na silnicích neustále.
Já osobně jezdím ráda v silném autu,ale rozhodně nehazarduji se životem.
vždyť to ani nejde sedí vedle mě moje drahá polovička a přeci si ho nezabiju!:lol:
Né,teď vážně.Kdo je  prostě magorem tak jím zůstane a s tím se nic neudělá.

Tercila — 14. 2. 2010 22:04

Želvička: majitel silného vozu projíždí hrdě středem, ne?

Hmm, evidentně aplikuješ někomu něco, co nedělá. Jsou to jen Tvoje představy a domněnky a velmi často se vyskytují právě u těch, kteří jezdí v autech se slabším motorem - kdo ví, čím to je ;).  U kolika takových konkrétních příhod jsi byla?
Zajímavé je, že jezdím skoro 30 let denně a nebyla jsem nijak často u situací, kdy by majitel silného auta dělal to, co Ty se tady domýšlíš (nebo dokonce vymýšlíš).
Jo, řidiči jsou různí. Jen ti závistivci vykazují pořád stejné znaky smýšlení :D :D.

Tercila — 14. 2. 2010 22:11

mirka..: tercilo, k silnému autu se zadarmo dává vidění za zatáčku?

Mirko, já jsem ale ve svém příspěvku nikterak nevyzdvihovala předjíždění před zatáčkou. Sama to pochopitelně nedělám, taky jsem v té cizině byla překvapená četností tohoto způsobu jízdy. Ale zcela jistě-  pokud se špatně jako řidička rozhodneš (a netvrď, že se Ti to nikdy nepřihodilo, pokud máš vůbec řidičák), máš větší šanci vyváznout z té situace, když sedíš v rychlejším autě než v takovém, které akceleruje mizerně.

Fidorka — 8. 4. 2010 14:10

Obnovuji téma.

Za prvé - co říkáte na to hovado, co vytlačilo tu holku s Mazdou na D1??? Já na ten záznam ve zprávách koukala jak puk, to je fakt síla!

A mě osobně se stala taky pěkná věc.

Před měsícem a půl jsme dělali něco na Samově pokojíčku, zajistili jsme si hlídání a vyrazili do Bauhausu na Pankráci.

Tam jsem na místním parkovišti měla malý incident s namachrovaným ústečákem, který proti nám vyrazil v protisměru (proti přikázanému směru jízdy) a napasoval se na parkovací místo, které jsme měli vyhlídnuté a na které jsme čekali s blikačkama. Řidič světlešedozeleného Renaultu nejenže považuje za zcela normální jezdit v Praze v protisměru a vyfouknout  místo před nosem někomu, kdo tam evidentně zajíždí, ale ještě absolutně nechápal, jak si můžu dovolovat k němu přijít a vůbec mu to vytknout (na můj dotaz jestli mu to přijde normální, řekl "Hm, stalo se" a smál se mi do očí).
Nicméně počkal až zaparkuju na další volné místo, přišel se založenýma rukama a začal provokovat řečma typu: "No, to bylo takových řečí a přitom jsi zaparkovala vedle", "Jako by to příště nešlo bez řečí" atd.
Tak jsem mu řekla že já mám řeči, ale že příště by mu za takovou prasárnu mohl jinej řidič dát pěstí, tak ať se chová slušně a netyká mi.
Načež on zase začal že neslušná jsem já a furt tam něco pokřikoval, i když jsme už byli dávno v zatáčce a už se mu absolutně nevěnovali.

A tak se rozhodl zbavit se svojí frustrace a udělit mi lekci a zatímco jsme nakupovali barvy do pokojíčku, orýpal nám auto na plech na dvou místech - na kapotě, kde to je i lehce promáčklý, jak tlačil a na pravých předních dveřích.

Asi jel zpátky domů do Ústí a chechtal se a mnul si ruce jak mi to nandal. Škoda, že jsem nemohla vidět jeho výraz překvapení, když mu přišlo předvolání na PČR... ten blboun mi totiž ojel to auto na hlídaném parkovišti přímo pod kamerama :lol: :lol: :lol:

Takže jsem tehdy zavolala PČR, ti přijeli nevídaně rychle, vytáhli si záznam z kamer, sepsali jsme protokol, já podala trestní oznámení, šlo to do jeho místa bydliště, on se doznal, uzavřelo se to, předalo k soudu a předevčírem mi přišlo Rozhodnutí o uložení trestu, přičemž frajírek dostal 2 měsíce s podmínečným odkladem na 1 rok a příkaz k úhradě škody. :fuck:

Kuty — 8. 4. 2010 14:21

Tak to ještě můžeš být ráda,že to odnesly jen plechy a ne Tvoje tělesná schránka,protože u takových de.bilů nikdy nevíš.

Kdysi,taky to bylo na parkovišti před Baumaxem,plno aut a v tom uvidím volný chlívek,tak jsem si to tam namířila,nikoli v proti směru ovšem.A najednou tam doběhla o pár metrů přede mnou mladá holčina a stoupla si na park.místo.Asi tam měl vjet někdo,kdo jel za mnou.To měla ale holka smůlu,normálně jsem zařadila 1 a pomalu,pomaloučku jsem ji z místa začala vystrkávat,takže pokud by nechtěla skončit pod autem,byla nucena ustupovat.
No proběhla pak mezi náma ne zrovna lichotivá výměna názorů,ale to bylo tak vše.Lidi jsou různí.