Beruna — 17. 1. 2007 11:21

Koncem února u nás bude dětský karneval. Mám prosbu, nemáte někdo na půjčení masku? (vel. cca 122, kluk, necelé 4 roky) Nevím, jestli stihnu nějakou vyrobit. Děkuji moooc!!

Káča — 17. 1. 2007 14:05

My máme stejný problém-taky naše malá (4) půjde na karneval a nemáme masku. Nedávno  jsem viděla v nějakém letáku ,masky pro malé děti za 199Kč a teď, když to potřebuji si nemohu vzpomenout.

Kvítko — 17. 1. 2007 16:21

Holky něco seženete i v hračkářství...
Jinak já masky vyrábím zásadně na poslední chvíli...nejspíš k tomu potřebuju časový pres, tzn. noc před inkriminovaným dnem.

Maska motýl: Z kartonu vystřihnout křídla, nabarvit třeba temperama (ale ty pak pouštějí), přidělat gumičky(2) na provlečení rukou, dítě odíte do úboru jedné barvy, na hlavičku čelenku s tykadly (dva pinpongáče, nebo kuličky od alobalu, ale aby si ho pak nepletli s mimozemšťanem)

Duch: Rozstřihla jsem povlak na polštář, do menšího cípu jsem vystřihla otvor na dvě oči a nakreslila škaredý škleb, do většího otvor, aby se dal nasadit jako pončo s průstřihy na ruce...bílý rolák, bílé punčošky.

Pak jsem dělala jěště indiána a tygra, ale to je trošku těžší.

Kamilie — 18. 1. 2007 8:35

Nám ve školce rovnou nabízeli takový katalog, z kterého bylo možno si půjčit oblečení. Jinak prodávají v papírnictví nebo hračkářství různé masky na tvář (i hotové komplet oblečení, ale to je drahé) a pak už k tomu jenom přizpůsobit oblečení - co starý dobrý krepový papír???? Je levný a může z toho být extra oblečení.....(tesco ho má taky).Ale můžete nakreslit na papír cokoliv a udělat z ní masku na hlavu-jenom vystřihnout správný tvar. Domluvte se s dítětem, co chce být. Pirát by byl jednoduchý.

majkafa — 18. 1. 2007 8:49

U nás půjčují kostýmy v divadle, cena dle toho, jaký kostým si vyberete, není to drahé.

Beruna — 18. 1. 2007 9:03

Díky za nápady! :D Něco seženem a vymyslíme. Ten duch se mi fakt líbí :D.

helena — 18. 1. 2007 9:28

U nás kdysi frčel "pračlověk Janeček". Dva různě hnědé obdélníky látky (lepší chlupaté), na jednom ramínku zavázat, pod druhým sešít - jedno rameno je volné -, k tomu náhrdelník z moduritových zubů na tkaničce, rozcuchat, tužkou na oči namalovat "chlupatý" obličej, ruce a nohy (nebo hnědé punčocháče). Do ruky "ohlodanou kost" - papírová trubka obalená papírem a domalovaná. Nejoceňovanější na téhle masce bylo, že dítko mohlo vydávat beztrestně příšerné zvuky :-))

majkafa — 18. 1. 2007 10:33

Synovi jsem kdysi dělala "masku" princezny, uháčkovala jsem mu růžové vlasy :-), měl oblečené bílé dlouhé šaty dcerky, na hlavě korunku. Je otázka, jestli by kluk chtěl jít za "holčičí masku", náš se tím dobře bavil. Dcerka šla jednou za "dům", z krabice jsme udělal domek a z dalšího kartonu na něj střechu, domek končil na ramenou a střecha byla na hlavě, neumím to srozumitelněji popsat. Ruce měla vystrčené po stranách z krabice. Na krabici jsme nakreslili okna, do oken kytky z pohlednic, na střechu jsme udělali i komín, nakreslili tašky.

Kvítko — 18. 1. 2007 14:28

Jo, piráta mám taky za sebou. Ustřihnout staré tepláky - cik cak, pruhované triko, šátek na hlavu a nakreslit kníra. Meč nebo bambitka se doma vždycky najde.

osmnactka18 — 23. 4. 2017 19:10

Dobrý den, kdybyste ještě hledaly inspiraci, tak mrkněte na http://ptakoviny-cb.cz/. My jsme tam Honzíkovi kupovali masku Batmana, opravdu promakanou, byly tam dokonce vycpané svaly a tak :) Ceny tam jsou poměrně příznivé a už jen u projíždění sortimentu si užijete spoustu srandy

helena — 23. 4. 2017 19:49

kdybyste ještě hledaly inspiraci... Ceny tam jsou poměrně příznivé
Po deseti letech? Těžko, Anežko.
A maska na xicht pro haranta od tisícovky vejš... co je na tom příznivýho???