Peťulína — 10. 1. 2007 23:37

Sháním štěňátko - pejska bulteriéra. Sháním domácího mazlíčka, člena rodiny a hlavně kámoše a hlídače pro Patrička, jenže znáte to - mateřská :vissla:. Prodá někdo levně štěňátko??? Pomozte prosím! Máme dům se zahradou a všichni ho budeme milovat. :supr:

Jugulator — 1. 2. 2007 23:47

a uvědomujete si, že bulteriér potřebuje pořádný výcvik ? a taky pro dost malé děti moc vhodný není, bulteriéři na to nemají trpělivost, a vzhledem k tomu že mají nejsilnější stisk ze všech psů a je to teriér, tak by to mohlo skončit katastrofou, pro moc malé děti bych ho osobně nedoporučoval, pro odrostlejší klidně jo ale pro malé bude kámoš jako šťěně, ale v pubertě sou víc ofrklí než normálně, a speciálně u bulíků to chce zkušenosti se psama, můj taťka je z myslivecké rodiny kde měli tři cvičené lovecké psy, a i tak sme si pořídily knížky o psím chování aby sme vyplnily mezery...sou strašně chytří a přemýšlivý, dokonce to na nich člověk dokonale pozná, kdyžse třeba škrábe na jednom místě tak se mu řekne fuj, 10 vteřin leží v klidu , pak se zvedne a jde do podkrový do svojeho pelechu a škrábe se tam :lol: a jak se do sytosti poškrábe, tak se zase vrátá, a to je jenom jeden z mnoha příkladu jejich vychytralosti ;)

Jugulator — 1. 2. 2007 23:48

rači o bulíkovy pořádně popřemýšlejte....

Peťulína — 3. 2. 2007 0:17

CeltikDragon napsal(a):

rači o bulíkovy pořádně popřemýšlejte....

Mám koupené knížky přímo o bulících, sleduji webovky apod. Všude píší, že je k dětem vhodný. Mám se psy zkušenosti, takže si myslím, že se správnou výchovou by to neměl být problém. U bulíka určitě zůstanu.

Jugulator — 3. 2. 2007 15:35

a nepletete si to třeba se stafordšírským buteriérem, tomu se říká přímo baby dog je vhodný pro děti.....

Jugulator — 3. 2. 2007 15:37

mi bulteriéra máme a já osobně bych si ho pro tak malé dítě nekoupil, možná že jak by odrostlo,  tak ve4 letech ale bulíci fakt někdy nemají náladu a sou schopní po tobě vystartovat...

Jugulator — 3. 2. 2007 15:40

náš pes má je dobře vycvičený ale když byl v pubertě, tak chytl taťku dokonce zubama zqa hlavu, né moc ale vytlačené důlky tam měl, a kdyby tak chytl to mimčo tak by ho tím zabil, taky má mimčo menší a křehčí hlavičku......fakt nevim...zkuste radši stafordšírského bulteriéra

Bety — 4. 2. 2007 14:38

stafordšír bullteriér je super, kámoška má!
.

Bety — 4. 2. 2007 15:13

Jinak ale myslím že levné štěňátko bulíka... to bych byla opatrná proč je levné a jestli je to fakt bulík

Jugulator — 4. 2. 2007 15:20

jj je fakt pěkný ;)

2Káta — 19. 3. 2007 10:45

Ahoj já jsem si před pár dněma přivezla štěnátko bulteriera a je suprovej!!!

Peťulína — 2. 4. 2007 13:35

2Káta napsal(a):

Ahoj já jsem si před pár dněma přivezla štěnátko bulteriera a je suprovej!!!

Ahoj Káťo!!!
Můžu se jen zeptat kolik tě pejsek stál.
Upřímně - pěkně ti závidím!!!

ita — 3. 4. 2007 22:02

Nechci Ti kazit radost. Moje známá měla několik let chov a už ho zrušila, psi byli dost nemocní, poslední štěně umřelo v 9 měsících na srdeční vadu. Říkala, že je zde problém sehnat zdravé štěně.

Jeňýk — 22. 4. 2007 14:16

http://zpravy.idnes.cz/byvaleho-velitel … _krimi_mia

hlavně ho všichni milujte :D:D

ADRIANA 1 — 27. 4. 2007 9:17

jeňýk, ja nechápem jednu vec. načo tu víriš vodu. máš nejaký názor, my ti ho neberieme ale prečo kazíš radosť niekomu inému. prečo sa zapájaš do debát ktoré sa ťa netýkajú. dosť ma to rozčuluje lebo tam robíš zlý vzduch. evidentne ťa to teší.

vydrychka — 27. 4. 2007 16:44

Taky nechápu...

Jeňýk — 27. 4. 2007 20:46

ADRIANA 1 napsal(a):

jeňýk, ja nechápem jednu vec. načo tu víriš vodu

Třeba trpim utkvělou představou že těma mejma kecama odradím někoho od pořízení psa na kterýho by pak nestačil.
Někomu to nestačí napsat stylem jako třeba Celtik Dragon....... ;)

Ještě bych dodal že tyhle moje příspěvky jsou jen reakcí na tu záplavu infantilního žvatlání v jiný rubrice kde se taky probírají pejskové. Nějak prostě nevěřim, že když je někdo schopnej psát o bulteriérech jako o "loztomilouškejch mazlííškáách", že je taky schopnej je pořádně vycvičit. ;)

nexxi — 30. 4. 2007 21:00

ono zase bych řekla že tento pejsek hodně vydrží že nemá takovu citlivost vůči bolesti ale zase bych se asi bála ho nechat s mimi osamotě.. ale je pravda že já mám doma mopsíky a o těch je jisté že by dítěti neublížili.. tam je spíš opačné riziko. jinak mops je jedeno z nejlepších plemen k dětem. je to ozkoušené

2Káta — 2. 5. 2007 20:24

Ahoj petulínko pejsek nás stál 4500ale z cestou 6000 byli jsme pro něj až ve Slezku a jsme z Liberce!!!Je to užasný pes!Měla jsem už i pitbula ale chtěla jsem mírnější plemeno což on je pitbulové jsou hlavně na zápasy!!
Každý pes nebo jaké koliv zvíře muže být jakkoliv hodné ale přesto nikdy nevíte co udělá je to jako u lidí!!!

nexxi — 2. 5. 2007 21:07

přesně.. já když jsem byla malá tak mě pokousal jezevčík a čivava.. přesto bych ale k dítěti volila psa který je menší ale je to každého věc.. jediné co je že když kousne i ta čivava tak klidně způsobí strach ze psů ale nezabije..

Mafia — 9. 5. 2007 12:07

Peťulína napsal(a):

Sháním štěňátko - pejska bulteriéra. Sháním domácího mazlíčka, člena rodiny a hlavně kámoše a hlídače pro Patrička, jenže znáte to - mateřská :vissla:. Prodá někdo levně štěňátko??? Pomozte prosím! Máme dům se zahradou a všichni ho budeme milovat. :supr:

Toto plemeno vyžaduje tvrdý a dôkladný výcvik a hneď od malička. Pochybujem, že na to pri dvoch malých deťoch budeš mať čas. Bez výcviku je nebezpečný. K malým deťom nevhodný. Kedysi som sa starala o jednu bulterierku v útulku a dalo mi zabrat udržať ju na vôdzke v pokoji. Musela som ju venčiť mimo ostatných psov, lebo mala tendenciu sa biť. Rovnaké skúsenosti majú aj psíčkari na našom sídlisku. Svojich bulterierov venčia osve, lebo napádajú ostatných psov. Ja som dospelá žena a mala som čo robiť, aby ma nepovláčila. Majú ohromnú silu. Zvyknú byť náladové - trpieť neurózami, keď sa im človek dostatočne nevenuje.

Ja psi milujem ale k malým deťom ti bulika neodporúčam... ibaže by si chcela byť obsahom ďalšieho bulvárneho článku - nezvládnutý pes napadol dieťa... fakt si to rozmysli. Máš rodinný dom, takže strážny pes sa ti hodí, ale volila by som skôr vlčiaka. Sú to dobrí hlídači a deti milujú. Zároveň sú to pomerne kľudní a vyrovnaní psi rodinne založení. ;)

nexxi — 9. 5. 2007 21:19

někde jsem četla že teriéři typu bull dokážou dva dospělí jedinci na kvalitním postroji roztáhnout auto osobní.. takže tam síla bude.. miluju tyhle psy ale jenom láskou  platonickou, sama mám mopsíky o kterejch vím že i když zlobí tak nic nikomu neprovedou

Alien — 11. 5. 2007 21:44

Peťulína: Mam stejný názor jako Mafia, Bullteriera nezvládneš vycvičit, když máš ještě starost o děcka. Bulíka mam doma, je úžasnej, ale vyžaduje strašně moc pozornosti. Většina Bullterierů, když dorostou věku zhurba roku a půl až dvou let, tak začnou napadat psy, takže by mě moc zajímalo, jak budeš řešit situaci - pobíhající děti, nebo v horšim případě kočárek + Bullteriera, kterej pádí zaútočit na psa, nebo tě vleče na vodítku za psem. Bulík se dá zvládnout, za pomoci cvičáku, pokud nejsi zkušenej chovatel, určitě budeš mít čas trávit denně několik hodin na cvičáku, aby se pes vybil? Trochu se zamysli prosím, než uděláš blbost a koupíš si ,,loztomilouškýýýho pesánečka,,

Pollarka — 29. 6. 2007 14:47

Co šílíte? Bulteriér je strašně společenský pes, vůbec bych se ho nebála pořídit i k malému děcku. Mám dvouletou fenku, v pubertě mi sice dala zabrat, odmítala rozkazy, ale asi jako každý pes. A kterému psovi byste věřila na sto procent? Jsou to zvířata, řídí se instinkty. Pokud majitel neudělá chybu, z každého štěněte vyroste bezva pes. Záleží na člověku. Ta naše sice nemusí ostatní psy, ale mám malou ségru, se kterou vychází suprově, máme kočku, nikdy žádný problém... Klidně si bulíka kupte.

Peťulína — 12. 11. 2007 14:42

Tak se povedlo a v pátek dorazí malinkatej bulteriéří chlapeček. Sehnala jsem ho na inzerát z Tachova, je trikolorní, oba rodiče s PP a bezproblémoví. Pejsek je hrozný mazel. Už se na něj těším.

mag — 12. 11. 2007 15:29

Ahoj a gratuluju :D Bude fotka??

Pejsek je taky s PP, když jsou oba rodiče???

Peťulína — 13. 11. 2007 0:07

Ahojky!!!
Fotečku sem hodím hned jak dorazí - to je jasný, že se pochlubím! :jojo:
Pejsek je bez PP, ale mě to nevadí, já ho budu mít ráda i bez papíru.

mag — 13. 11. 2007 6:18

To já vím, že ho budeš mít ráda i bez papírů, ale řekli ti chovtaelé důvod neuchovnění rodičů?

Bety — 19. 11. 2007 6:55

Nikdo nikdy nepřizná důvod, proč jeho psi nebyli uchovněni. Je to pro vady exteriéru, zdravotní problémy nebo vady povahy. KAŽDÝ ti řekne, že na to neměl čas, nechtělo se jim nebo to nepovažovali za potřebné.... naprosto každý to řekne!

mag — 19. 11. 2007 7:28

No právě proto se ptám, protože ty výmluvy jsou pořád stejné a lidi to pořád baští, nejlepší je ta o nadpočetných štěnětech :vissla:

Bety — 19. 11. 2007 16:58

No právě.. a pak se diví, že pes nemůže na kyčle, má ekzémy, vady chrupu, očí. ledvin... za veterináře utratí víc než kdyby si koupili pořádné štěně...
a lidi většinou netuší, že všechna štěňata uchovněných jsou papírová, že žádná nadpočetná neexistují....

Peťulína — 20. 11. 2007 15:57

Tak tohle je naše další miminko Ashaki:
http://buraci.wbs.cz/DSC06140.JPG
Je to zlatíčko a jestli má PP nebo ne, to je mi fuk. Budeme ho milovat i bez papírů.
Táta je uchovněný, akorát maminka ne, ale PP obou mám okopírované a maminka má v rodokmenu i světového vítěze.
Ashaki je krásný a zdravý pejsek.

Peťulína — 20. 11. 2007 16:00

Pán nevyřizoval papíry, protože ruší chovnou stanici - přechází na buldoky. Máme kupní smlouvu apod., takže kdyby Dr našel nějakou vadu, řešilo by se to. Ale asi bych ho už nevracela.

Bety — 20. 11. 2007 18:49

Tak si ho hezky užívejte, určitě z něj budete mít radost (překvapila mě barva ale když ho máte pro radost a potěšení tak určitě bude skvělý společník).

Peťulína — 22. 11. 2007 15:29

Já myslím, že má bezva barvu. Na netu jsem našla víc takhle zbarvených psů. Podle standardu je to správné zbarvení.

Maya.82 — 22. 11. 2007 15:44

Ježiš to je krásne štěnátko.

Bety — 22. 11. 2007 17:56

Peťulína napsal(a):

Já myslím, že má bezva barvu. Na netu jsem našla víc takhle zbarvených psů. Podle standardu je to správné zbarvení.

Ano, zbarvení tricolor je přípustné.

Peťulína — 23. 11. 2007 15:56

Maya.82 napsal(a):

Ježiš to je krásne štěnátko.

Je to úplně úžasnej tvoreček, teda taky pěknej poděs, ale to k tomuhle věku patří. Jsem z něj poprděná. Je opravdu nádhernej. Díky za pochvalu, vyřídím mu to!!! :jojo:
http://buraci.wbs.cz/Ashaki.jpg
http://buraci.wbs.cz/U_dveri.jpg

Selima — 23. 11. 2007 18:05

Mafia napsal(a):

Peťulína napsal(a):

Sháním štěňátko - pejska bulteriéra. Sháním domácího mazlíčka, člena rodiny a hlavně kámoše a hlídače pro Patrička, jenže znáte to - mateřská :vissla:. Prodá někdo levně štěňátko??? Pomozte prosím! Máme dům se zahradou a všichni ho budeme milovat. :supr:

Toto plemeno vyžaduje tvrdý a dôkladný výcvik a hneď od malička. Pochybujem, že na to pri dvoch malých deťoch budeš mať čas. Bez výcviku je nebezpečný. K malým deťom nevhodný. Kedysi som sa starala o jednu bulterierku v útulku a dalo mi zabrat udržať ju na vôdzke v pokoji. Musela som ju venčiť mimo ostatných psov, lebo mala tendenciu sa biť. Rovnaké skúsenosti majú aj psíčkari na našom sídlisku. Svojich bulterierov venčia osve, lebo napádajú ostatných psov. Ja som dospelá žena a mala som čo robiť, aby ma nepovláčila. Majú ohromnú silu. Zvyknú byť náladové - trpieť neurózami, keď sa im človek dostatočne nevenuje.

Ja psi milujem ale k malým deťom ti bulika neodporúčam... ibaže by si chcela byť obsahom ďalšieho bulvárneho článku - nezvládnutý pes napadol dieťa... fakt si to rozmysli. Máš rodinný dom, takže strážny pes sa ti hodí, ale volila by som skôr vlčiaka. Sú to dobrí hlídači a deti milujú. Zároveň sú to pomerne kľudní a vyrovnaní psi rodinne založení. ;)

:co: Ak nevidíš rozdiel medzi napádaním psov a napádaním ľudí, poťažmo malých detí... tak sorry. Odhliadnuc od toho, že útulkoví psi sú viacerí stresovaní až traumatizovaní, takže by som ich nebrala za bernú mincu...

mag — 9. 12. 2007 9:22

Ahoj Péťo, nejsem zaregistrovaná na ifauně, tak ti píšu tady, ať to s pejskem dobře dopadne. Kulhání v takhle mladým věku je fakt hodně špatný. Tak držíme palce. Napiš pak jak to dopadlo, jestli chvatelka slevila z ceny.

petal — 18. 12. 2007 11:33

Nedá mi to nereagovat..nedělejte prosím vás z pitbulů a bulíků rváče a tyrany. Sama mám americkýho pitbula, který je naprosto nekonfliktní s ostatními psy, miluje děti, kočky, ostatní zvířata atd..a není vyjímkou, takových pitbulů znám spousty, ale vedou je normální slušní lidé, bohužel když pak dostane takovýhle psa nějaký pako, je to katastrofa, o kterých se pak píše v novinách a slýchá v TV. Pokud je jakýkoliv pes správně a s citem veden, bude dobrým psím kamarádem jak pro vás tak pro děti!

Velmi důležité u bulíků a pitbulů jsou pravidelné procházky, kde vybijí svoji energii (a nemyslím tím procházku 3x denně okolo baráku), ale aspoň několik hodin denně a opravdu tohohle psa utahat, protože utahaný pitbul je šťastný pitbul ;-) Já to řeším tak, že se svým pitbulem chodím na louku, vydrží mi v kuse 2 hodiny aportovat balónek, během procházky spolu běháme, pereme se, blbnem, na stromě mám pro něj pneumatiku, na který se vyřádí, pešky atd atd. Taky je důležité tohohle psa zvládnout dokud je štěně,  protože pokud by byl dospělý a rozhodl se třeba honit kočku, tak ho prostě na vodítku neudržíte, tito psi mají neuvěřitelnou sílu ačkoliv jsou střední velikosti. My to se cvičením nijak nepřeháníme, umíme základní povely a to nám stačí, naprosto nezbytná je v případě cvičení pitů důslednost, jsou velmi inteligentní a často nachází kličky, jak si daný cvik ulehčit či obejít :-D

Jelikož byli pitbulové a bulíci šlechtěni kvůli povaze, jsou to velmi vyrovnaní pejskové, plní síly a energie, naprosto oddaní své rodině.

A už vůbec bych nepřirovnávala  psy z útulku k psům chovaným v rodině, protože vychovaný pejsek od mala v rodině, kterou má rád a je zahrnován láskou a péčí, je vyrovnaný, nemá žádné špatné zkušenosti, nebyl v životě týrán atd.

P.S. když jsem byla ještě dítě, vzali jsme si z útulku jezevčíka, bohužel jsme ho museli po měsíci vrátit, když byl malý tak ho týrali děti a on (i když jsem se k němu chovala moc hezky) tak prostě nesnesl ve své blízkosti dítě. A když mi bylo 20- kousel mě jezevčík do nohy a mojí babičku pokousal pudl. A taky netvrdím, že jezevčíci nebo pudlové jsou agresivní.

Bohužel bulíky a pitbuly si často pořizují lidi, kteří mají problémy samy se sebou a podle toho to pak vypadá. Pes jako štěně je nepopsaný list papíru a jen na jeho páníčkovi záleží, co do té stránky napíše..

Bety — 18. 12. 2007 16:51

Pes Ashaki má velký podkus, kulhá ?
http://www.ifauna.cz/rubriky/mdiskuse/s … amp;page=1

Bety — 18. 12. 2007 16:53

stojí to za přečtení až do konce...

Bety — 18. 12. 2007 16:59

Bety napsal(a):

No právě.. a pak se diví, že pes nemůže na kyčle, má ekzémy, vady chrupu, očí. ledvin... za veterináře utratí víc než kdyby si koupili pořádné štěně...
a lidi většinou netuší, že všechna štěňata uchovněných jsou papírová, že žádná nadpočetná neexistují....

Peťulína na jiné diskuzi:


Pořídila jsem si štěňátko bulíka (12 týdnů), ale objevili jsme bohužel vady, na kterém jsem nebyla upozorněna. Pejsek nemá sestouplé varlátko, což léčíme hormonálně. Navíc má štěndo docela brutální podkus (veterinářka se nám smála, že vypadá jako žralok ), špatně se mu žere a připadá mi, že tam bude nějaký problém s kyčlema nebo kolenama (po námaze nám začne kulhat na zadek - po hraní nebo po procházce). Kontaktovala jsem chovatele, mám poslat zprávu od veta a zítra zavolá. Budu požadovat dost výraznou slevu - pejsek je bez PP a stál 7000,-, což mi s těmi vadami přijde opravdu moc! Jak se zachovat, když chovatel slevu odmítne

Je to pořád o tom samém, a lidi se stejně znovu dají nachytat na to, že majitel ruší chov nebo že neměl čas!!! psa uchovnit...

http://www.ifauna.cz/rubriky/mdiskuse/s … amp;page=3

mag — 18. 12. 2007 17:14

Přesně to jsem myslela. A kupující říká, my ho nechceme na výstavy, ale jako domácího mazlíčka. Je potom hrozné vidět 8 měsíčního psa, co ani nevstane z pelechu.

mag — 18. 12. 2007 17:18

Aha, tak teď mi to všechno došlo, já nevěděla, že Petra byla majitelkou tý "agresivní" borderku.

Peťulína — 18. 12. 2007 17:38

Taky mě tu budete lynčovat? :co:

mag — 18. 12. 2007 17:46

To v žádném případě, ale nechápu v případě toho, že jsi měla agresivního psa, tvůj nezodpovědný přístup ve výběru dalšího psa.

Bety — 18. 12. 2007 17:55

Peťulíno, přišla jsi sem pro rady, zrazovali jsme tě od bezpapíráka, uvedli jsme důvody, nechtěla jsi slyšet. Bohužel chování jako tvoje nahrává množitelům, od kterých takoví jako ty tahle štěňata kupujete. Proto jsem to dala sem, aby se ostatní poučili. Pro tebe už je pozdě...

Peťulína — 18. 12. 2007 23:49

mag napsal(a):

To v žádném případě, ale nechápu v případě toho, že jsi měla agresivního psa, tvůj nezodpovědný přístup ve výběru dalšího psa.

Mag, s Jimem to byla moje chyba - neměla jsem si ho brát, upozorňovali nás na to, že je agtresivní na ženy. Chtěla jsem mu dát šanci a nevyšlo to!!! Moje chyba, uznávám, ale kvůli tomu mě nikdo nemusí hned odsuzovat. Každý děláme chyby!
Jinak Ashaki není můj první pes - měla jsem ještě před Jimem španělského mastina a křížence NO x boxer (oba z útulku). Oba psi byli bez problémů (ten druhý mi sice roztrhal slepičky, ale to se stává:D). Po bulíkovi už léta toužím, mám spoustu literatury a spoustu věcí jsem si o nich zjistila na netu. Ashaki je sice moje první štěňátko, ale myslím, že s výběrem plemene jsem chybu neudělala a bude z něj rodinný miláček.
Tady nejde o to, že jsem nechtěla slyšet. Ale z mateřské bohužel na pejska s PP neušetřím (což ovšem neznamená, že mu nebudu schopná zajistit plnou péči!). Navíc varlátko už je skoro tam kde má být. Podkus se prý u bulíka může ještě srovnat a s tou nožičkou uvidíme, Dr říkal, že to může být z toho jak rychle roste. Spousta lidí má psa s PP a vady se vyskytnou taky.
Ale jsem stejně ráda, že ho mám - je to zlatíčko!!!

Peťulína — 25. 12. 2007 15:18

http://buraci.wbs.cz/PC220006.JPG
Tak takhle nastrojenej chodí náš lenoch ven :D. Než jsem mu vestičku pořídila, vůbec nechtěl chodit ven - vyčůral se a hurááá do tepla. Ale s vestou lítá venku mráz nemráz a je spokojenej. Jako zapřísáhlý nepřítel veškerých oblečků jsem tentokrát musela povolit a hle: Pejsek je nadšenej, krásně se nechá obléknout a hurá na tůru.

ewika.ewula — 3. 2. 2008 18:15

Ahoj,chtěla jsem se zeptat...je mi 15 a chtěla bych si pořídit staforda,kamarád říkal že je to jako pit bull ale že staford to má v hlavě více v pořádku,tak bych se chtěla optat jestli je to dobrý nápad,v kotci by býval po dobu kdy bych byla ve škole,jinak by byl semnou,takže bych ho nějak nestranila společnosti.Myslíte že bych si ho měla pořídit??děkuju za odpověď

Bety — 3. 2. 2008 18:27

neměla

ewika.ewula — 3. 2. 2008 18:34

Bety-a vy se stafordem máte nějaký zkušenosti??

Bety — 3. 2. 2008 18:51

Ne já mám zkušenosti s chovem psů teprve 11 let.... taky bys mohla upřesnit co myslíš tím stafordem

ewika.ewula — 3. 2. 2008 19:25

Bety-no myslím tím jestli už ste měla na výchovu stafordširsého teriéra,potřebovala bych totiž radu  jestli psy potřebují menší výcvik nebo velký,nebo jestli jsou tvrdí a nebo jestli hodní atd....

mag — 3. 2. 2008 19:28

ewika.ewula napsal(a):

Bety-no myslím tím jestli už ste měla na výchovu stafordširsého teriéra,potřebovala bych totiž radu  jestli psy potřebují menší výcvik nebo velký,nebo jestli jsou tvrdí a nebo jestli hodní atd....

Prosím tě, nejdřív si o plemeni zjisti dostupné informace a přečti literaturu. Do tý doby si pořiď plyšového. Podle tvých dotazů nevíš o psech nic.

ewika.ewula — 3. 2. 2008 19:59

mag-klídek jo,moc dobře vím že tihle psy potřebují tvrdej výcvik nebo se znich stanou hajzlíci,a taky vím že sou to tvrdohlavý psy keří si stojí za svým,četla sem o nich už toho hodně,a taky kámoš má pit bulla tak taky vím něco od něj,ikdyž pit bull a staford se liší váhou a velikostí,a taky trochu povahou.Jen jsem se tu chtěla zeptat jestli když se ten pes doopravdy dobře vycvičí jestli to potom tady stojí za to,tak drž hubu!!!a plyšovího nepotřebuju,nejsu děcko abych měla potřebu si hrát,vidím že tohle forum je o ničem,du pryč,zbohem kravko!!!

aprill — 3. 2. 2008 20:04

ewika.ewula napsal(a):

mag-klídek jo,moc dobře vím že tihle psy potřebují tvrdej výcvik nebo se znich stanou hajzlíci,a taky vím že sou to tvrdohlavý psy keří si stojí za svým,četla sem o nich už toho hodně,a taky kámoš má pit bulla tak taky vím něco od něj,ikdyž pit bull a staford se liší váhou a velikostí,a taky trochu povahou.Jen jsem se tu chtěla zeptat jestli když se ten pes doopravdy dobře vycvičí jestli to potom tady stojí za to,tak drž hubu!!!a plyšovího nepotřebuju,nejsu děcko abych měla potřebu si hrát,vidím že tohle forum je o ničem,du pryč,zbohem kravko!!!

Kup si raději pravidla  českého pravopisu :dumbom:

mag — 3. 2. 2008 20:07

ewika.ewula napsal(a):

mag-klídek jo,moc dobře vím že tihle psy potřebují tvrdej výcvik nebo se znich stanou hajzlíci,a taky vím že sou to tvrdohlavý psy keří si stojí za svým,četla sem o nich už toho hodně,a taky kámoš má pit bulla tak taky vím něco od něj,ikdyž pit bull a staford se liší váhou a velikostí,a taky trochu povahou.Jen jsem se tu chtěla zeptat jestli když se ten pes doopravdy dobře vycvičí jestli to potom tady stojí za to,tak drž hubu!!!a plyšovího nepotřebuju,nejsu děcko abych měla potřebu si hrát,vidím že tohle forum je o ničem,du pryč,zbohem kravko!!!

Pro tebe by byla škoda i plyšovýho.

Celinova.Eva — 3. 2. 2008 20:18

ahoj,asi před dvouma rokama mi umřel pejsek NO:butter:,od té doby mi matka už psa nepovolila,ale teď už jo,a vůbec si nevím rady kterýho..:-/ chtěla bych velkýho a krátkostrstýho,ale hlavně s hodnou povahou,nevíte nějakého psa s dobrým charakterem?ahoj :hjarta:

ita — 3. 2. 2008 22:21

Myslím, že labrador je milý, hodný, chytrý, feny jsou klidnější. Dnes je cvičí i pro slepce. Taky jsem měla NO, našli jsme ho už dospělého a byl hodný, poslušný, skvělý. Když odešel, pořídila jsem si štěně NO - doma báječný, milý, hravý, venku neposlušný, agresivní, zatím jsou procházky horor.

Bety — 4. 2. 2008 16:55

ewika.ewula napsal(a):

mag-klídek jo,moc dobře vím že tihle psy potřebují tvrdej výcvik nebo se znich stanou hajzlíci,a taky vím že sou to tvrdohlavý psy keří si stojí za svým,četla sem o nich už toho hodně,a taky kámoš má pit bulla tak taky vím něco od něj,ikdyž pit bull a staford se liší váhou a velikostí,a taky trochu povahou.Jen jsem se tu chtěla zeptat jestli když se ten pes doopravdy dobře vycvičí jestli to potom tady stojí za to,tak drž hubu!!!a plyšovího nepotřebuju,nejsu děcko abych měla potřebu si hrát,vidím že tohle forum je o ničem,du pryč,zbohem kravko!!!

Tak pro tebe teda není vhodný vůbec, to se spolehni! Po tomhle příspěvku je to víc než jasné. Pro tebe je škoda i toho plyšovýho. Nauč se napřed zacházet sama se sebou.

Bety — 4. 2. 2008 16:57

Celinova.Eva napsal(a):

ahoj,asi před dvouma rokama mi umřel pejsek NO:butter:,od té doby mi matka už psa nepovolila,ale teď už jo,a vůbec si nevím rady kterýho..:-/ chtěla bych velkýho a krátkostrstýho,ale hlavně s hodnou povahou,nevíte nějakého psa s dobrým charakterem?ahoj :hjarta:

Jak moc velký by měl být? Co třeba peruánský naháč?

Celinova.Eva — 4. 2. 2008 19:07

Bety-no tak velký jako je třeba NO,peruánský naháč to ne =o)) ale jinak děkuji za to že tu reagujete na můj příspěvek:) Ita-no o labradorovi uvažuju ;-)

Celinova.Eva — 4. 2. 2008 19:08

A co ten bullteriér?ten asi ne že? :D

Peťulína — 8. 2. 2008 0:55

Já mohu bulíčka doporučit - je to zlatíčko, chová se úžasně i k dětem, úplně miluje, když se učíme něco nového, pro pamlsek by metal kozelce, zkrátka super kámoš, miluju to svoje úžasný zvířátko!!! :hjarta: Je mu sice teprve 5 měsíců, tak doufám, že zvládneme pubertu, ale zatím jsme perfektně sehraná dvojka! Chodí u kočárku, bez vodítka na dlouhé procházky, miluje házení balonku, na prostě bezva! Fakt!!!

ita — 8. 2. 2008 11:58

Peťo, znám pitbulku, hraje si v parku, skvělá, ale někde jsem četla, že ve dvou letech, až dospějí, začnou napadat psy, protože si chrání území. Máme v sousedství staforda, jako štěně si se psy hrál, pak začal napadat. Teď chodí v parku i na volno, ale s košem.

Peťulína — 9. 2. 2008 14:57

Já se teď, dokavad je ještě malej, snažím s ním chodit co nejvíc mezi psy, aby si pohrál a tak. Snad to bude dobrý. Spíš mám strach, aby si potom nezkoušel dovolovat na děti, ale vypadá, že nás to mine - na kluky je zlatej a hozně opatrnej (když neberu v potaz, že staršího sem tam sestřelí, jak lítá :lol:). No ale puberta je puberta, tak uvidíme. :vissla:
Začínám ho dávat přes den i na dvorek, ale naše malý gaučátko stojí za dveřma a jen se někdo objeví, cpe se zpátky domů. :lol: Hajzlík jeden. Ale už si zvyká a krásně hlídá. :jojo:

Peťulína — 26. 3. 2008 1:21

Tak mi z malinkatýho štěňátka vyrostl nádherný hafan:
http://buraci.wbs.cz/EE_014.jpg

http://buraci.wbs.cz/Porod_002.jpg

eremuruss — 21. 4. 2008 4:41

ita napsal(a):

Myslím, že labrador je milý, hodný, chytrý, feny jsou klidnější. Dnes je cvičí i pro slepce. Taky jsem měla NO, našli jsme ho už dospělého a byl hodný, poslušný, skvělý. Když odešel, pořídila jsem si štěně NO - doma báječný, milý, hravý, venku neposlušný, agresivní, zatím jsou procházky horor.

My mame v sousedstvi labradora a je absolutne nezvladatelny je to skoro rocni stene a majitelka a deti ho nezvladaji ,je divoky a neposlusny vsechno doma jim znici.

eremuruss — 21. 4. 2008 4:47

ita napsal(a):

Peťo, znám pitbulku, hraje si v parku, skvělá, ale někde jsem četla, že ve dvou letech, až dospějí, začnou napadat psy, protože si chrání území. Máme v sousedství staforda, jako štěně si se psy hrál, pak začal napadat. Teď chodí v parku i na volno, ale s košem.

No tak to se mame na co tesit.My mame pul rocni stene staforda a je to uuuuzasny pejsek.Je pritulnej,nesteka a doma nam zatim nic neznicil.Jen obcas pritahne nejakou botu do postele,kdyz nejsme doma,ale neznici ji.Problem mame s tim,ze,kdyz ho mame na volno a vidi deti a zacne po nich skakat a chce si hrat.A deti se ho samozrejme boji a on od nich nechce.

mag — 21. 4. 2008 7:59

eremuruss napsal(a):

ita napsal(a):

Peťo, znám pitbulku, hraje si v parku, skvělá, ale někde jsem četla, že ve dvou letech, až dospějí, začnou napadat psy, protože si chrání území. Máme v sousedství staforda, jako štěně si se psy hrál, pak začal napadat. Teď chodí v parku i na volno, ale s košem.

No tak to se mame na co tesit.My mame pul rocni stene staforda a je to uuuuzasny pejsek.Je pritulnej,nesteka a doma nam zatim nic neznicil.Jen obcas pritahne nejakou botu do postele,kdyz nejsme doma,ale neznici ji.Problem mame s tim,ze,kdyz ho mame na volno a vidi deti a zacne po nich skakat a chce si hrat.A deti se ho samozrejme boji a on od nich nechce.

Doporučuji stopovačku a nacvičit 100% přivolání.

eremuruss — 21. 4. 2008 14:57

mag napsal(a):

eremuruss napsal(a):

ita napsal(a):

Peťo, znám pitbulku, hraje si v parku, skvělá, ale někde jsem četla, že ve dvou letech, až dospějí, začnou napadat psy, protože si chrání území. Máme v sousedství staforda, jako štěně si se psy hrál, pak začal napadat. Teď chodí v parku i na volno, ale s košem.

No tak to se mame na co tesit.My mame pul rocni stene staforda a je to uuuuzasny pejsek.Je pritulnej,nesteka a doma nam zatim nic neznicil.Jen obcas pritahne nejakou botu do postele,kdyz nejsme doma,ale neznici ji.Problem mame s tim,ze,kdyz ho mame na volno a vidi deti a zacne po nich skakat a chce si hrat.A deti se ho samozrejme boji a on od nich nechce.

Doporučuji stopovačku a nacvičit 100% přivolání.

Co je stopovacka?

mag — 21. 4. 2008 15:06

eremuruss napsal(a):

mag napsal(a):

eremuruss napsal(a):


No tak to se mame na co tesit.My mame pul rocni stene staforda a je to uuuuzasny pejsek.Je pritulnej,nesteka a doma nam zatim nic neznicil.Jen obcas pritahne nejakou botu do postele,kdyz nejsme doma,ale neznici ji.Problem mame s tim,ze,kdyz ho mame na volno a vidi deti a zacne po nich skakat a chce si hrat.A deti se ho samozrejme boji a on od nich nechce.

Doporučuji stopovačku a nacvičit 100% přivolání.

Co je stopovacka?

To je dlohé vodítko (5,10m - lepší 10m), které je primárně určeno pro lovecké psy. Dneska se ale využívá i pro výcvik. Pejsek jí tahá za sebou a psovod ji používá pro výuku přivolání (např. pes chce utéci za dítětem a vy mu v tom zabráníte zašlápnutím stopovačky).

Podrobně k výcviku přivolání www.psycholog-psu.com

Bety — 21. 4. 2008 16:41

Stačí prádelní šňůra na karabině. Po zvládnutí přivolání není dobré nechat psa hned bez vodítka nebo bez sňůry, není to žádný debil a je mu jasné že na něj nemůžeš. Proto se doporučuje šňůru postupně zkracovat a nakonec nechat viset karabinu, má to na psa pshychologický účinek, má pocit že je na té šňůře a můžeš na něj... Cvik přivolání chce dost trpělivosti a je nutno cvičit napřed bez vyrušení a pak i s vyrušením.