Ela.. — 31. 12. 2006 13:33

Ahoj mamči, tak jsem se právě vrátila z pohotovosti se svojí 10-iletou dcerou. Diagnoza - skrytý levostranný zápal plic a zánět levé ledviny.
Začalo to nenápadně - v pátek 2x blindila, postěžovala si na žaludek a teplota vyskočila na 37,6st. Vědoma si nadcházejícího víkendu, raději jsem s ní zašlala k našemu mudr. Ten jí prohlídl a pojal podezření na a) buďto počínající střevní viroza, či za b) něco se v těle chystá, ale ještě to nevypuklo,  nutno čekat.
Tak jsme čekali. Už v pátek večer teplota ani po ibalginu neklesla pod 38st, v sobotu po ibalginu neustále 38,5 - 38,9 a v neděli již i po ibalginu 39,5.  Kromě té horečky, rýmy a tu a tam suchého dráždivého kašle žádný jiný projev. Samozřejmě že totální vyčerpanost, ale kdo by nebyl po 3 dnech v kuse nonstop v horečkách ..
Na pohotovosti doktor nejdřív zkoukl krk - jazyk bílý, ale mandle a hrdlo čisté. Nos totálně ucpaný, takže přišly na řadu plíce. To jsem brala jen jako rutinu, nicméně jsem byla dost překvapená, když prohlásil - tady se mi něco nelíbí, pak dcera musela hoooodně zhluboka dýchat, několikrát zakašlat, pak nahlas počítat do 10-i .. a celou dobu poslouchal. Ten zápal plic je skrytý, o to záludnější, kdyby vykašlávala, šlo by to z ní ven, takhle to tam hezky všechno zůstávalo. Pak prohlížel ledviny - také se mu nelíbilo, že vlevo to bylo podezřele citlivější, tak ještě náběr moči - no, leukocity cca 200, bílkoviny, aceton .. prostě prima zánět (a to jí při čůrání nic nebolelo).
Když jsme jeli na pohotovost, čekala jsem spíš angínu či tak něco, nebo že je to chřipka s bouřlivým průběhem, tohle mě ale dost zaskočilo.
Káťa má antibiotika, sirup na vykašlávání,  něco na horečky, musí pít 2,5l denně (to je problém, běžně vypije sotva tak 2 hrnky tekutin) ..
Píšu vám to, ať máte představu, jak ty nemoce jsou pro naše dětičky záludné a že né každá nemoc se drží běžných klinických příznaků. Že i zápal plic se může projevit jako horečná viroza bez kašle (ale ty následky ..).. a že u zánětu ledvin nemusí pálit moč. měchýř.
Takže nic nepodceňujte, cokoliv se vám u dítěte nebude zdát, bude-li mít neidentifikovatelné horečky, raději jděte k mudr. Lepší včas než pozdě.

Přeji Vám všem pohodového silvestra a úspěšné vykročení do Nového roku 2007 !:storstark:

susi — 31. 12. 2006 15:03

Milá Elo,

  to mě mrzí, tak atˇ Vám antibiotika rychle zaberou a jste brzičko fit a bez problémů.
  Také přeji nádherný Silvestr a v novém roce 2007 jen to nej nej !!!!!

Čekanka — 31. 12. 2006 16:41

Elo ať se brzy uzdravíte, taky mám nemocnýho syna a byly pěkně na prd svátky, zavřený doma. Ale děti jsou silný, za chvilku to bude za námi :supr: