Tomislav — 8. 12. 2006 16:37

Národní jídla a nápoje


Kde si něco dát ?
Kromě hotelů nabízejících pobyt s polopenzí nebo plnou penzí jsou ve všech městech, turistických osadách a u hlavních silnic restaurace, taverny, vinné sklípky, pizzerie, objekty s občerstvením, ale pro gurmány budou nejzajímavější restaurace s domácí „chorvatskou kuchyní“.
Všechny potraviny živočišného původu jsou pod stálým veterinárním a zdravotním dozorem, obdobně jako v zemích Evropské unie.

Co si dát k jídlu ?
Kromě standardní evropské kuchyně nabízí Chorvatsko svá nejoblíbenější domácí jídla a speciality: ze studené kuchyně věhlasný dalmatský nebo istrijský pršut, ovčí sýr z Pagu nebo Liky, slavonský kulen, výborné samoborské nebo zagorské klobásy češnjovke, tvaroh s kyselou smetanou...
Nabídku hlavních jídel výrazně ovlivňuje místní podnebí. V Dalmacii, Přímoří, na ostrovech a v Istrii se připravují hlavně ryby a „plody moře“,  a z masa je nejoblíbenější pašticada nebo vařené jehněčí.
Ve vnitrozemské části Chorvatska je naopak velmi široký výběr masitých pokrmů; pravou pochoutkou jsou krůta s mlinci, pečené jehněčí, pečené sele, vařené i pečené štrukle. Kromě štruklí patří k nejchutnějším sladkostem ořechové a makové koláče, závin s tvarohem nebo různými druhy ovoce.

Co si dát k pití ?
Pěstování vinné révy a výroba kvalitních a ušlechtilých vín má v Chorvatsku staletou tradici, a to jak ve vnitrozemí, tak i v Přímoří a Dalmacii. Na jadranském pobřeží a na ostrovech se pěstují především proslulá červená vína  teran, merlot, kabernet, opolo, plavac, dingač, postup, a z bílých vín malvazija, pošip, pinot, kujundžuša, žlahtina, muškát..., ve vnitrozemí pak  rizlink, graševina, burgundské, tramín... Z destilátů jsou nejoblíbenější rakije (pálenky)  slivovice, travarica, lozovača a z dezertních nápojů prošek a maraschino. :storstark:

ADRIANA 1 — 10. 12. 2006 9:54

ja milujem pljeskavicu. nemáte recept? :)

Juraj — 10. 12. 2006 12:02

A borovicka by Ti nestacila, Adriana 1? ;-)

ADRIANA 1 — 11. 12. 2006 8:46

a možno aj hej :D

Tomislav — 11. 12. 2006 9:41

V cesko-slovenskych podminkach staci vzit smes 1/2 veproveho a 1/2 hoveziho, zamichata dat na 1/2 kg masa 2 polevkove lzice VEGETY PODRAVKA. Z toho se uplaca smes a vytvori se placky jako treba hamburgera osmazi na oleji.
Muzete stejnym zpusobem udelat cevapcice. Originalni smes na to maji ve vetsich  prodejnach hned vedle Vegety a jmenuje se to Fant. U toho je i cesky navod. Dobrou chut  :storstark:

ADRIANA 1 napsal(a):

a možno aj hej :D