ESKYMKA — 5. 12. 2006 20:10

co to vlastně jsou ty hemeroidy? jak to vypadá a jak se to projevuje...asi poněkud blbý dotaz ale mě by to opravdu zajímalo...
najde se někdo,kdo by mi to popsal či vysvětlil??? ;)
děkuji :supr:

elinka — 5. 12. 2006 21:10

Hemeroidy jsou uzlovitě rozšířené žilní pleteně pod sliznicí konečníku a kůží řitního otvoru (obdoba křečových žil na dolních končetinách). Mohou být vnitřní (uvnitř konečníku), zevní (v ústí řitního otvoru),eventuelně vyhřezlé (vnitřní hemoroid, který vystupuje z konečníku).Za normálních okolností hemoroidy nepůsobí žádné problémy.
K příznakům patří krvácení z konečníku, bolesti nebo tlak a svědění konečníku. V pokročilejších stádiích dochází až k viditelnému výhřezu sliznice.

ESKYMKA — 6. 12. 2006 17:09

díky za info......a z čeho to jako vzniká????

elinka — 6. 12. 2006 17:55

Příčiny jsou vrozené (méněcennost žilní stěny - stejně jako u křečových žil na dolních končetinách) nebo získané (životní styl – sedavé zaměstnání, nesprávná skladba jídelníčku, málo tekutin,u žen často jako důsledek zvýšeného tlaku v břišní dutině
v těhotenství).

ESKYMKA — 8. 12. 2006 14:50

totiž abych uvedla na pravou míru proč se tak vyptávám,známá se mi svěřila,že když jde na velkou stranu,tak má určité bolesti a problémy...jinak dělá v kanclu takže by to mohlo být asi tím že od rána do večera sedí za stolem,nic moc pohybu,špatná životospráva atd...vrozené to u ní není jak mi bylo řečeno....

a sama o tom moc neví,ani si není jistá jestli to jsou doopravdy hem.,ale prý to tak vypadá podle toho co tu eli píšeš....

a tak se ptám ještě jednou: k jakému lékaři s tím jít?jestli stačí k obvoďákovi nebo raději k nějakému specialistovi...???
a nedá se to vyléčit bez pomoci lékaře jen s nějakou mastí či tak????
díky za info

Verčulka — 8. 12. 2006 15:31

Nejlépe ke gastro,nebo se tím zabívají na chirurgii.S tou léčbou si počkám na odpověď .V lékárnách mají poměrně širokou škálu léků na znecitlivění a tyky je dobrá řapíková mast.

elinka — 9. 12. 2006 17:27

pro začátek bude nejlepší zajít k obvoďákovi, ten ji vyšetří a rozhodne jestli ji pošle k odborníkovi..pokud krvácí při nebo po stolici nebo má bolesti, ať počítá s tím, že ji pošle ke gastroenterologovi, který vyšetří konečník důkladněji..jinak Verčulka má pravdu,v lékárnách je k dispozici spousta volně prodejných léků na hemeroidy, ale myslím,že nejdřív by měla mít jistotu,že to hemeroidy jsou...

Judyna — 26. 12. 2006 16:40

Holky, už jsem vyzkoušela ledacos, ale teď užívám Kosmín na hemeroidy - je to bylinný gel a stojí to pár korun. Moc dobře zabral.

Lomikel — 31. 12. 2006 18:22

Mám vyzkoušeno a potvrzené od mých známých použití permanentního magnetu (to je ta černá pecka, co s ní lepíte na lednici vzkazy a obrázky a recepty):

přilepit magnet SEVERNÍ stranou co nejníže na kostrč mezi půlky. Mělo by stačit 3x denně na 20 minut po dva dny a je po ftákách. Já měl už pánskou menstruaci, ležel jsem s tím doma na břiše a pak jsem tenhle návod kdesi četl a bylo to jako boží zjevení.
Kterak určiti severní stranu? Takto: přilepit flastrem na některou stranu magnetu nitku 20 - 30 cm. Až se přestane vrtět tak se natočí a ukazuje jednou stranou k severu - a to je ta severní (a druhou stranou kam? modří už vědí? ano k jihu  :gloria: - a to je ta jižní)
A je to.
Ale není to fšecko. Dá se aplikovat na křečáky, bolavá záda...vyzkoušet, reakce jsou individuální.
Jižní strana naproti tomu se může dávat tam, kde je cosi zatuhlého, co potřebuje energetizovat.
Takže sever zklidňuje, jih energetizuje.

mnoho krááásného posezení....při konzumaci té nejlepší životosprávy....v celém roce a vášněplné noce vám přeji