Simona — 13. 11. 2006 13:33

Trpíte někdo mígrénami? Mě zhruba půl roku občas strašlivě bolí hlava, nejdříve mám takové zvláštní mžitky před očima, to trvá asi 15 min a když to přejde, tak mě začne děsně bolet hlava, přidá se nucení na zvracení a musím zalíst někam do tmy a naprostého ticha. Jím na to Ibalgin, ale moc to nepomáhá. Je to migréna? A jaké léky na to pomáhají?

Iveta X — 13. 11. 2006 13:43

simono, švagrová trpí na migrény dost často, měla i několik vyšetření, dostala silnější léky i si někdy musí zaject na injekci, když je záchvat hodně silný. Ne všechno proplácí pojišťovna, takže i dost platí. Na internetu jsme jednou našli i stránky věnované přímo migréně. Zkus si to zadat. Jinak švagrová to popisuje přiblině stejně jako ty a povídala, že když vezme Ibalgin (a na chvilku si lehne) ihned při prvních příznacích, tak je šance, že to zabere. Později už jezdívá na tu injekci.

Iveta X — 13. 11. 2006 13:48

http://www.bolestihlavy.cz/

http://www.czech-hs.cz/

Nela — 13. 11. 2006 13:54

Simono, mám stejný problém.  Zrovna dneska, po dlouhé době mě začala bolet hlava. Migrénu od normální bolesti hlavy poznám podle toho, že mě bolí i krční páteř, postupně celé tělo. Musím zalézt do tmy a ticha a ležet. Hned jak to začne, vezmu si ibalgin 400, když si ho vezmu později, musím si zvětšit dávku. Bolest po několika hodinách ustoupí. U migrény mě taky začne bolet žaludek, je mi na zvracení, po migréně mám šílený hlad. :(

Simona — 13. 11. 2006 14:48

Ahoj holky, díky. Přesně jak píšete. Také pokud to vychytám hned v začátku, tak většinou Ibalgin pomůže. Ale musí to být hned z kraje. Při silný bolesti nemůžu ani pořádně otevřít oči. Asi to bude fakt migréna. Někde jsem četla, že se objeví jako následek stresu, v tom jsem už zhruba rok. Mrknu na ty doporučovaný stránky.
Jsem už tak ze všech nemocí zblblá, že mě napadájí hrůzy jako nádor mozku.

Nela — 14. 11. 2006 7:38

Tak včerejší migréna byla opravdu krutá. Jak jsem zalehla v 16.30 do postele, tak jsem byla schopná  vylézt až ráno v 6.15 hodin. Ještě teď mám trochu bolesti. Doufám, že pro tento rok mám vyčerpáno.

fijona — 28. 11. 2006 21:54

ahoj, taky mívám dost často migrény, například minulej tejden skoro denně. Začíná mi to rozostřeným zrakem a vím, že do 15 minut přijde příšerná bolest hlavy, jak začnu špatně vidět, hned si musím vzít práše, beru cokoli, hlavně něco:(. Mám pocit, že je to z toho, že málo piju. jo a taky mi někdy u toho tiká v oku;(

fijona — 28. 11. 2006 21:56

a bolí vždycky jenom půlka hlavy

Nela — 29. 11. 2006 8:36

Fijono, to je pravda, mě taky bolí jenom část hlavy, ale  zato šíleně.:butter:

Vendaa — 3. 12. 2006 1:35

Dříve jsem na migrény trpěla dost často - třeba i dvakrát týdně. Je zázrak, že teď v těhotenství jsem ji měla snad jen jednou jedinkrát. Léčila jsem se i na neurologii a zabíral mi jeden prášek - jmenuje se Migea Rapid.Byl jedinej, kterej dokázal do 20-ti minut zabrat i na hodně rozblázněnou bolest hlavy. Bylo by nejlepší, kdyby jsi skočila na vyšetření a tam už ti něco doporučí

x56325 — 11. 2. 2007 14:22

Migrénou trpím zhruba od 13 let, a je to fakt dost příšerná záležitost. Klid jsem měla jedině v těhotenství. :)  Jinak mě dokáže ta palice trápit i dva až tři dny v kuse. Nejhorší to bylo, když jsem po porodu začala brát HA. To bylo k zešílení, musela jsem ji přestat brát, byla jsem 5 dní až týden totálně mimo provoz. A to s miminem fakt moc nejde. Někdy zabere Ibalgin 400, někdy musím i na pohotovost na injekce  (kombinace látky proti bolesti a proti zvracení), ale většinou to stejně nezabere, a musím prostě počkat, až to přejde.
Měla bys zkusit vyšetření u neurologa. A když  vypozoruješ, co tu tvou migrénu spouští, můžeš frekvenci těch záchvatů dost zkorigovat. Někdy to je taková prkotina, jako nedostatek tekutin. Někdy to dělají výkyvy hormonů, někdy zablokovaná krční páteř. Ale opravdu je nejlepší, řešit to s neurologem.
Migréně zmar! :supr:

Aneri — 11. 2. 2007 16:42

Určitě neurologa - dnes je mnoho léků na migrémy a dost spolehlivě zabírají. Ale každý jsme jiný,každému zabíra něco jiného, chce to vyzkoušet !!! Není třeba se trápit ! Je to zbytečné a otravující ! I já trpívám na těžké migrény, ale už je jich čím dál méně...

Hahnčí — 11. 2. 2007 16:49

Aneri napsal(a):

Určitě neurologa - dnes je mnoho léků na migrémy a dost spolehlivě zabírají. Ale každý jsme jiný,každému zabíra něco jiného, chce to vyzkoušet !!! Není třeba se trápit ! Je to zbytečné a otravující ! I já trpívám na těžké migrény, ale už je jich čím dál méně...

Aneri ale to neléčí migrénu, jen jí tlumí. Migréna bývá varovný signál, že někde něco nezvládáme. Jo chemie....... , ta však není spásna.

sisi21 — 15. 2. 2007 21:54

Migréna mě chytne tak jednou za čas......a je to příšerná věc.  !!!! Bolí mě nejen půlka hlavy,ale i vlasy a oči. Je mi na zvracení!!Musím si vzít prášek ,na čelo a oči přiložit studenou gelovou masku a zalést do postele a rychle se snažit usnout...což kolikrát nejde.Tak jen čekám a doufám,že to brzo přejde..

666salome — 15. 2. 2007 22:04

Bože holky vy jste převlečené moje JÁ :lol:

Trpím jako kůň, zvracím a skoro lezu po zdi :dumbom:
Mám dobrou neuroložku, záchvaty mám už opravdu jen občas - nenechat klesnout hladinu cukru v krvi, dostatek pití, přiměřená zátěž a opravdu se záchvaty omezily na jednou za čtvr roku a to s bolestmi hlavy už vstávám, jinak se je snažím vychytat v začátku, pití dělá zázraky :D a prostě poslouchat své tělo, a neuroložka tě určitě pošle na vyšetření hlavy, tak budeš vědět na čem jsi, nádorů se bojí asi každy :supr:

ita — 6. 3. 2007 17:51

Taky mě hrozně bolívala hlava a mělo to několik příčin-1)nízký tlak (před deštěm hrůza)
2) málo jsem pila  3)měla jsem v zubech váček. Pomáhal mi čaj z řebříčku, byl účinnější, než prášky.

lailise — 6. 3. 2007 19:27

Je tu někdo, nutné potřebuji radu... prosíííím!!!

piskota — 14. 3. 2007 22:39

Byla jsem letos v Thajsku a brufen nam na bolest vubec nedoporucili. Dokonce se v lekarnach divili, ze to jeste vubec uzivame. Faktem je, ze na bolest hlavy ho jim, ale jen kdyz je to hodne spatne. Jinak jsem zkusila flavomigran, to je nejaka novinka, poradili mi to v lekarne u nas. Ne ze by ty bolesti uplne prestali, ale uz nejsou tak caste, resp. po navratu z dovolene a to bylo pred dvema mesici, uz nemam zadne :-).

bílá kočka — 19. 3. 2007 19:02

Taky jsem mívala migrény 10let 3x týdně a k tomu problémý se zády.Pomáhaly mě už jen kapačky a jen na chvíli a k tomu dostala migrény i moje dcera.Nakonec mě pomohla čínská medicína   www.patentnímedicína.cz pilulka hořce a ještě jsem to doladila Dornovou metodou na záda.Dnes jsem zdravá a 2 roky jsem neměla migrénu ani moje dcera.Brala jsem to 3měsíce,snad to pomůže i vám a jestli jo,tak napište.

bílá kočka — 19. 3. 2007 20:53

adresa se nenačetla je to www.patentnimedicina.cz
Květina

Wiki — 24. 5. 2007 16:22

Simono, nevím jestli je to ještě aktuální, a vlastně vůbec jestli tě potěším...  Dle popsaných příznaků to vypadá jako migréna..... Jen je třeba vše ostatní vyloučit. Mám ji už několik let. Občas mívám klasické předmigrénové stavy - ale ne vždy. Bolest je velmi silná a velmi nepříjemná. Někdy mám chuť až mlátit hlavou do zdi. vím, že to vypadá podivně, ale třídenní bolest (ne stejně intenzivní . to díky bohu ne) fakt vyčerpá....až řekla bych dostává do agrese. No a nepomůže nic. Někdy možná - se mi ji podaří předejít. Ale když se rozběhne, tak nepomlže nic na světě. Zkoušela jsi antimigrenika?????

Josephine — 27. 6. 2008 21:54

Taky mívám migrény. A při větší psychické zátěži samozřejmě častěji. Právě se chystám k neuroložce. Jestli mne pošle na CT, tak tam jsem byla kvůli jinému problému před deseti lety, poprvé v životě, ale když mi píchali kontrastní látku, tak nevím, kdo to byl, ale byla to opravdu krutá bolest. Při migrénách naštěstí nezvracím, jen je to šílená bolest nejčastěji v pravém spánku, nadočnicový oblouk a dost je zasaženo pravé oko, které má po celou dobu migrény šílený nitrooční tlak, jakoby se mi někdo snažil oko vystřelit z druhé strany, a pocit, jakoby vás někdo mlátil pneumatickým kladivem do spánku. Samozřejmě přecitlivělost na světlo a zvuky. Už mi nepomáhá ani nejsilnější ibalgin. Hnus. Minulý rok jsem měla migrénu dokonce šest dnů v kuse. To už nechci nikdy zažít. Většinou jsou to tak dva dny. A oko je z toho vyčerpané ještě další den. Už je z toho tak "zmožené", že i mimo dny migrény je permanentně přivřené, bez mého úsilí.

SLUNÍČKO — 28. 6. 2008 6:37

TAKY SE PŘIDÁM, MÍVÁM MIGRÉNY....ZVRACÍM, VADÍ MI VŮNĚ, SVĚTLO, HLUK I POHYB PŘI DÝCHÁNÍ....
KDYŽ UŽ SE S NÍ PROBUDÍM, MUSÍ SE MAŽEL STÁT ZDRAVOTNÍ SESTŘIČKOU A DOSLOVA MĚ ODNÉST K DOKTOROVI, KTERÝ SI NA MĚ NACHYSTÁ INJEKCE....A PAK UŽ JEN SPÁT A TICHU A TMĚ....
POSLEDNÍ DOBOU MÍ ZABÍRÁ SUMIGRA...LÉK NA PŘEDPIS A KDYŽ CHYTNU MIGRÉNU V ZAČÁTKU TAK I NALGESIN...TEN MI JEDNOU DOPORUČILI V LÉKÁRNĚ A JE VOLNĚ PRODEJNÝ.
JINAK URČITĚ VŠICHNI, CO MIGRÉNAMI TRPÍTE...JE NUTNÝ ABY VÁS VIDĚL LÉKAŘ....TAK SI NACHYSTEJTE V LEPŠÍM PŘÍPADĚ 30,- V HORŠÍM VÍC A ŠUP ŠUP...JAK ŘÍKÁ VENDULKA :lol:
PŘEJI VÁM DEN BEZ MIGRÉN A BOLESTÍ HLAVY...SLUNÍČKO

Wiki — 27. 11. 2008 15:10

Ano, jsem tu správně.
Výše popsané znám natolik dobře, že mi jen čtení o TOM evokuje tu nepříjemnou bolest natolik, že mám husí kůži.

Taky tuším, že je tam uvnitřněkde problém. Že to musí mít příčinu. Jen netuším kde. Protože problém nijaký skrytý nemám - resp. nevím o něm. a jsem v pohodě. Po všech stránkách.

Při bolesti v začátcích beru třeba i jen brufen (ibalgin), ale většinou tramal. Ten mi pomáhá dost, myslím, že jsem i dost záchvatů vychytala nebo převedla do snesitelné úrovně. Tuším, že by problém mohl být i v krční páteři. ta mě bolívá také. Už jsem objednaná na masáže. Uvidím.
Zdejší návody vyzkouším.
Jen mám s tím jeden problém. Když mě nic nebolí, tak nic neřeším. a když mně bolest začne, tak jde všechna snaha stranou a sáhnu po osvědčené věci. V tu chvíli nedokážu experimentovat protože jsem ráda, že dolezu do postele. Tramal je i v čípkách i v injekcích, protože tbl per os - věru nevím, jak bych se s tím poprala...

escapee — 1. 12. 2008 17:25

Taky se přidám, poslední dobou trpím na migrény taky docela dost, jsem epileptik a na kontrole u neurologa jsem se o tom zmínila. Doporučil mi jako doplněk stravy ginko bilobu, já konkrétně mám Tebokan a přímo při migréně si vzít Sumatriptan Merck. Ten je ale na lékařský předpis. Taky mi dal diář, kam si zapisuju každou svojí migrénu, jak dlouho přibližně trvala a jaký lék jsem na ní použila, zda jsem měla menstruaci nebo ne. Pomůže to k lepšímu rozpoznání z čeho mám ty migrény. Já bych všem doporučila určitě navštívit neurologa, určitě bude potřeba nějaký vyšetření, protože příčinou může být i něco úplně jinýho ( kolega z práce má migrény od krční páteře)...

Yaya — 10. 1. 2009 17:52

Jsem dlouholetý migrenik. Ale od té doby co mi neurolog předepsal triptany mám celkem pokoj. Jen musím vydržet ho nevytvracet. Tyké mi zabírá Indometacin v čípkách. Ale triptany jsou speciální antimigrenika - Relpax ( ten je drahej), Rosemin, Cinie,  Sumatriptan Merck ( ty byly zatím bez doplatku, teď v novém roce nevím). Je to lepší než analgetika, jsou to léky speciálně na migrénu. Doporučuju určitě vyšetření u neurologa.

topazio — 10. 1. 2009 18:06

Taky trpím občas na migrénu, když jsem byla těhotná tak migréna zmizela, ale teď se zase vrátila. Jelikož kojím tak nemohu nic používat.

jarka.modra — 3. 5. 2016 17:21

Dobra věc je konopi na migrenu ci na ruzne problemy, ja jsem ted objevila super kapky které konopi obsahuji a migrena proste presla. :)