pinka — 7. 11. 2006 13:23

ahojky, zajímalo by mne, zda jsou nějaké vitamíny na zvýšení plodnosti???Pokoušíme se s přítelem o mimčo již 5 měsíců a marně!!!

2Káta — 7. 11. 2006 13:29

Mi jsme se snažili 11měsícu,a ted se budeme snažit znovu chcë to hlavně pohodu a klid!!!Tak držím palečkya at se to co nejdříve povede!!!

Venis — 7. 11. 2006 13:31

Pinko, já jsem dlabala po celou dobu snaženíčka Babyplan... jestli to mělo vliv či ne - to těžko říct, pro mužský je prý ideální zinek.... Přeji hodně štěstíčka ve snaženíčku :)

Tiffi — 7. 11. 2006 13:53

Já taky brala všechno možný a pak jsme zjistili, že je na tom s plodností  špatně manžel a né já.

Bětka — 7. 11. 2006 14:20

Pinko mně dr. říkala 100mg E denně a zinek oba, chlapi ještě selen.

habe — 7. 11. 2006 17:36

Mně doktor doporučil Mamavit, otěhotněla jsem hned na poprve po vysazení antikoncepce, ale nevím, jestli to bylo vitamíny ;)

kikanka — 7. 11. 2006 17:42

jestli můžu doporučit .Tak nám říkal gynekolog ve škole. Po sexu asi 15 min ležet .Spermiím trvá než tam dojdou.A lépe sex né každý den ,ale tak za 3 dny ,aby byly spermie dozrále.

Magdalena Mikulandová — 9. 11. 2006 14:49

pinka napsal(a):

ahojky, zajímalo by mne, zda jsou nějaké vitamíny na zvýšení plodnosti???Pokoušíme se s přítelem o mimčo již 5 měsíců a marně!!!

dobrý den, Speciální vitamíny na otěhotnění opravdu neexistují. Ale pokud plánujete miminko tak je vhodné zvýšit příjem kyseliny listové ve stravě a co možná tou nejvíce přirozenou cestou, např. hlávkovvý salát, čínské zelí, chřest, špenát, brokolice a ostatní listová zelenina. Droždí nebo pivovarské kvasnice,  ořechy, luštěniny vnitřnosti ( ale opatrně na obsah vit. A,  játra max. 1x za 14 dní:)).
Všechny ženy, které jsou ve věku kdy mohou mít děti  by  měly dbát na množství potravin bohatých na kyselinu listovou.  Aby se zachovaly její pozotivní účinky  musí se zelenina, která ji obsahuje jíst čerstvá, nejlépe ve formě salátů.

Ostatní vitamíny a stopové prvky jsou samozřejmě také důležité, ale z hlediska dobré kondice a zdraví, sprostředkovávají vám odbourávání škodliviny z těla, udržují všechny buňky těla kvalitní, tak aby v nich nevznikaly mutace apod.

Dobrá kondice vašeho organismu (zprostředkovaná kvalitní stravou s obsahem živin, vitamínů a stop. prvků)  pak ovlivňuje i šance na otěhotnění. Udělejte si čas na pestrou stravu, místo nekvalitní stravy a zásobou umělých vitamínů.
Další faktor je omezit stres, naučit se relaxovat.
Omezte sladké - zhlediska výskytu chlamydií a nadváhy, nekuřte.
Mějte pohlavní styk 3x týdně. Po pohl. styku se myjte např. až ráno, zvyšte si pánev polštářem.
Magdalena Mikulandová, Studio pro ženy

spunt — 9. 11. 2006 16:33

Pinko, kdesi vzadu je téma schrnutí pro snažilky. Jsou tam všechny možné babské rady a tipy, včetně vitamínů, prstíčkové metody, sledování ovulace, výpočty plodných dnů atd.....

Hlavně ať mužíček dává pozor na vařící vodu a saunu, to spermijky nemaj rády.

A pak když se přídáš do diskuze mezi snažilky, určitě se tam dozvvíš spoustu věcí a hlavně se holčiny perfektně podporujou. To mi věř, chvilku jsem tam taky byla a pomohlo mi to opravdu hodně.

Teď jsem koukala, jmenuje se to " pro snažilky shrnutí" , dej si to do vyhledávače. Zakládala jsem ho já, takže to ti taky pomůže s vyhledáním.

Přeju hodně štěstí ať se brzy zadaří. :dudlik:

Pseudonym — 14. 11. 2006 20:13

spousta věcí jsou pověry, ale neuškodí to dělat pokud člověk tím nešílí a nemyslí na to vše. Důležité je žít zdravě, takže sport, procházky, stravování, spánek, žádný stres, pomáhá určitě otužování, vitamínky a milování každý druhý den :-))

Hodně štěstíčka

janca — 14. 11. 2006 22:09

Co nejmin se hnat za otehotnenim,neobrecet kazdy mesicky,klidek,pohodu.Ja brala calibrum babyplan a hlavne to nechala nahode..hodne stesticka

Gia — 14. 11. 2006 22:28

http://www.q10.cz/prinos-uzivani.htm