janica — 31. 10. 2006 9:25

Ahoj holky,
mám prosbu - dostala jsem zkušební jednodenní čočky, trénovali jsme u optika aplikaci i vyndavání, ale mám s tím pořád problém. Nandat je zvládnu již vcelku dobře, ale mám hrůzu z vyndavání. Vůbec mi to nejde, mám pak z toho oči úplně červené. Nemáte některá nějaký dobrý fígl?
:godlike:

Babucha — 31. 10. 2006 9:35

Janico, dobré je při vyndávání podívat se okem nahoru, prostředníčkem stáhnout spodní víčko a palcem a ukazováčkem čočku vyndat tak, že ty dva prsty stlačíš jakoby k sobě. Hmm, tak si to po sobě čtu, snad to pochopíš, není to jednoduché takhle vysvětlit :). Ale neboj, časem si najdeš tu nejlepší metodu pro sebe a půjde ti to.

Ivetata — 31. 10. 2006 9:44

Já prostě čočku jedním prstem stáhnu do spodního víčka a dám do roztoku, někdy se shrne, ale v roztoku se srovná a jednodenní se stejně vyhodí.

anitaak — 31. 10. 2006 10:09

Já si čočku stáhnu jakoby trochu dolů a pak ji dvěma prsty stlačím k sobě (jako bych ji chtěla zmáčknout) a vytáhnu. Chce to treninka a pak to půjde sama, uvidíš! :P

janica — 31. 10. 2006 12:32

Holky dík.
Ale já moc nechápu JAK stáhnete čočku do spodního víčka. Ona je na tom oku jak přilepená :grater:

anitaak — 31. 10. 2006 13:29

No já si ji posunu prostě trošku dolů. Je fakt, že já ji mám na oku volně, takže s ní pohybovat není problém. Ale někdy když mám třeba delší dobu zavřené oči a pak je otevřu (třeba když usnu u televize :P )tak ji mám jakoby taky přilepenou. Řeším to tak, že si do oka kápnu ten roztok na čočky. Nevím, jestli je to správné, ale mě to pomůže.

martin.laschinsky — 5. 5. 2011 9:13

Ahoj, lidi

ráda bych se vás zeptala na pár věcí. Mám podezření, že mám nějaké ty dioprtie a tak bych chtěla něco vědět o svých možnostech ještě než půjdu k očnímu lékaři.

Ráda bych si pořídila odkaz reklamního charakteru, protože jsem v životě neviděla brýle, které by mi slušely. Ve všech vypadám blbě. Jenže o kontaktních čočkách nic nevím.
Nemůžu z toho dostat nějakou alergii, nebo nemůžou mi nějak poškodit oko (myslím samy o sobě, ne když si strčím prst do oka)? A co všechno minimálně si k nim musím pořídit a jaké jsou na ně náklady?

díky za odpověď :godlike:

Ackina — 31. 7. 2013 8:00

janica napsal(a):

Holky dík.
Ale já moc nechápu JAK stáhnete čočku do spodního víčka. Ona je na tom oku jak přilepená :grater:

Normálně. Stačí si kápnout jakékoliv kapky do očí. Třeba oční kapky Gelone http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Gelone+10+ml. Na tohle ti právě postačí podobné levné kapky, nepotřebuješ Visine :D . No a pak je posuneš čočku dolu a vyndáš :supr: