Parmenka — 30. 10. 2006 12:08

Jaký máte názor na chodítko?:mad: Je dobré ho dítěti koupit? A jestli jo jaká značna je dobrá a kdy tam začít prcka dávat? Díky za rady. :kapitulation:

Miroslava — 30. 10. 2006 12:14

ahoj Pařmenko,
prý se to nemá, ale taky už máme někde jedno doma- záleží v jakém věku a hlavně stadiu vývoje tam malého budeš dávat, když už se bude na nožičkách krásně držet, sám se stavět, myslím, že není problém

Pinky — 30. 10. 2006 12:16

Parmenko....tady s chodítkem moc nepochodíš !! :D:D:D
Moderní maminy a doktoři jsou razantně proti !!!!

Já ho pro oba kluky měla, ale mladšího už jsme tam dávali jen minimálně...brzo lozil a stavěl se o nábytek, takže jsem ho nepotřebovala..... podotýkám, že staršímu je 10,5 roku a mladší už má 8. tehdy byl na to jiný názor a chodítka byly veliké halooo :)

Teď u dalšího, to chci taky radši zkusit bez něj, protože jsem se přesvědčila, že to asi opravdu dobrý vliv na nožičky nemá.....
Dělaly jsme asi s 6 maminama testík....dítě, které bylo v chodítku, má problémy si dřepnout, tak aby mělo obě chodidla na zemi a nohy u sebe....asi se jim v tom vážně zkracují šlachy, protože všem chodítkářům se paty zvedaly :D

Daniel..ten maldší, tam byl jen občas a dřepne si normálně !!

Jinak jsem je tam dávala po chvilkách od 7 měsíců......

Jinak chodítko vůbec neodsuzuju, ale nesmí se tam dítě odkládat celý den..... ;)
Raději bych šla do značkového ( my jsme měli CAM ), protože ty mají polstrované samodržící sedátko....v těch polských šmejdech je to dítě vlastně jen zavěšené v látce a dost se to zařezává do nožiček :rolleyes:...viděla jsem to u švagrové !!!

dusička — 30. 10. 2006 12:18

Já jsem tedy proti chodítkům.
Do chodítka by jsi mohla dávat mimčo až kolem jedenáctého měsíce - kdy už se samo postaví, kdy chodí kolem postýlky, kolem nábytku, ale prostě jen neudrží stabilitu. A to už mi přijde zbytečný - protože to už je jen krůček k samostatnému chození.
Některé maminy dávaj dítě do chodítka třeba už v šesti měsících ale mimčo tam vlastně jen sedí a odstrkává se nožičkama a s chozením to nemá nic společného.

alexxandra — 30. 10. 2006 12:27

Já se také bojím toho klasického chodítka, říkají, že to není dobré na kyčlíky. Mikulášek se mi začal na konci sedmého měsíce stavět sám, teď mi běhá kolem nábytku a už mu stačí dokonce jedna ručička k ťapání. Nechávám ho vyvíjet samotného, teď jsem mu objednala na mimibazaru takové to aktivní chodítko, kterého se jenom přidržuje a vlastně ho tlačí před sebou. Nelamte nic přes koleno, miminko má svoje tempo vývoje, není co uspěchat.

Tiffi — 30. 10. 2006 12:30

Já si taky myslim, že je chodítko hodně nepřirozený. My ho 100% pořizovat nebudeme.

sudina — 30. 10. 2006 19:52

a co takový tojak se o to děti opírají?myslím že je to od chicca

PetaZ — 30. 10. 2006 20:25

sudina napsal(a):

a co takový tojak se o to děti opírají?myslím že je to od chicca

Sudino, jak psala výše Alex - aktivní chodítko - dítko tlačí před sebou, takže má oporu, když mu to ještě moc neběhá :) Je u toho ještě veselý pultík na hraní..

Misha — 30. 10. 2006 22:50

my ho koupili a nepoužili, protože Verunka už se v té době stavěla a nějaké omezení prostoru fakt nemínila zkousnout. Takže ho jen obcházela a dohromady v něm trávila asi 10 minut za celý život. Což mi připomíná, že ho musím prodávat. Teď jsem po vzoru Kamčitky sháněla to aktivní, ale nepovedlo se mi vyhrát tvrdý boj v aukci na mimibazaru :( zatím mám autíčko z teska, které má také držadlo a Verunka to za ním peláší :D

makca — 31. 10. 2006 7:39

my choditko mame, ale takove to co se tlaci, ne toho pavouka a mala si s tim dost vyhraje

sillwan — 31. 10. 2006 7:58

Ahoj Parmenko, ja choditko mit urcite nebudu. V nasi rodine vsechny deti zacinaji behat brzo a i kdyby ne, kazde dite ma svuj vlastni rytmus, neni duvod ho "znasilnovat"... Ja osobne teda choditko povazuji za naprostou zbytecnost. Ale je to kazdeho rozhodnuti, ktere akceptuji. :)

alexxandra — 31. 10. 2006 10:23

Misho, mě se podařilo koupit bez problémů "tlačítko" od Fisher price asi za pětistovku. Bylo jich tam víc volných. Docela mě to překvapilo. Písnu, až dorazí.

libunda — 31. 10. 2006 11:02

Já chodítko mám a měla jsem ho už i na Vojtíka.Vojta začal chodit v 10 měsících,ted' je mu 5 let a žádné problémy nemá.Samozřejmě ani jednoho z dětí jsem tam nenechávala a nenechávám moc dlouho.Eliška je spokojená,že se dostane,kam potřebuje a vezme si,na co dosáhne.Už chodí pěkně za ručičky a došlapuje na celé chodidlo,takže asi ani v tom nebude problém.Je to věc názoru!Máme i aktivní chodítko,ale zatím si s ním Eliška jenom hraje,protože se ještě sama nepostaví.No podařilo se jí to jenom jednou,ale letěla k zemi jako hruška.

evule 2 — 31. 10. 2006 11:27

Já ted mám třetí dítě a prozatím chodítko nemám , ale asi ho pořídím . Holky už jsou velké a obě byly v chodítku a žádné problémy nemají opravdu je to každého názor .

Kamčitka — 31. 10. 2006 12:52

Tak já jsem pochopitelně taky proti, je to podle mně jako s předčasným posazováním, když dítě nestojí apod.  Když dítko nechodí, proč ho dávat chodit?? Už jen to je postavené na hlavu. Problémy se mohou vyskytnout hooodně pozdě v dospělosti, nikoliv v dětství. Skolioza páteře se projeví také později, právě u dětí které jsou posazovány aniž by samy seděly. V klasickém chodítko je dítě omezené, když tam je tak tam prostě musí být, jinou volbu nemá. Je to podle mně pohodlnost maminek tam dítě fouknout.  Navíc si myslím, že to má opačný efekt, dítko si zvykne, že chodí a přitom má oporu, stejně jako tahání dítka za ruce, aby chodilo. Všechno má svůj čas.
My koupili aktivní chodítko a nemůžu si ho vynachválit. Malá v té době se stavěla a tlačila malá autíčka, od té doby, co ho máme, tak není dne kdy chodítko nepoužívá, a to už chodí sama. V chůzi ji to hodně pomohlo, nemáme moc nábytku, tak neměla kolem čeho chodit. Nu pravda teď s ním nechodí, ale utíká, psi mají co dělat, aby utekli, ale je spokojená :o)

http://kachnicka.unas.cz/chodi4.jpg

Parmenka — 1. 11. 2006 22:30

Hmmm tak tady jsou názory pro i proti ( no ale proti převažují ) ještě o tom pouvažuji. Já, brácha a všechny děti co byly tak staré jak my  v chodítku trávili hodně času a žádné problémy nemáme. Ale všem děkuji za názory. :D

RencaTupa — 29. 11. 2015 19:51

Já to s chodítkem taky nevidím zas tak špatně, jasně, že ne zavěsit tam dítko na celý den ale na chvilku když si něco potřebuješ udělat to ničemu nevadí, ale opravdu ne na dlouho aby se nenaučilo jen "zavěsit se" a nic nedělat. Jinak souhlasím s Pinky, taky jsem za značkové ne nějaký šmejd ale u dětí jsem na tom stejně se vším nejen s chodítkem, radši připlatit za kvalitu než nakoupit levné šmejdy co nic nevydrží a udělaj více škody než osohu. Já mám chodítko Zopa Cars ale malinká má ještě jenom 3 měsíce takže zatím jen čeká na příležitost :)