maya — 20. 10. 2006 14:15

Dost často teď procházím stránky nejrůznějších psích útulků a musím říct, že je mi z toho hodně smutno. I v některých útulcích u nás byla a možná i je otřesná situace (např. se psi hlady požírali navzájem atd.), ale nejvíc jsem se asi zhrozila při popisu karanténní stanice obce Kollárovo na Slovensku (na situaci upozornil až nějaký kluk, co tam byl tehdy na civilce, ale nevím, jestli se od té doby už něco změnilo). Každý pes, který byl v okolí odchycen a dán do stanice v Kollárově, byl po 10 dnech utracen. Nedostával nažrat ani napít - např. nechali žízní umřít fenku i se štěňátky, v zimě psi umrzali (opět včetně malých štěňátek). Na Slovensku funguje víc karanténních stanic, které se od útulků liší tím, že po nějaké době, pokud si psa nikdo nepřevezme, je vždy utracen. Tady je aspoň jeden odkaz na stránky KS Zvolen, kde jsou i fotky pejsků, kteří mají být po 28 dnech utraceni, a mají tak poslední šanci na to, aby si jich někdo všiml.
http://www.kszv.sk/psiky.php

ADRIANA 1 — 20. 10. 2006 14:25

na to sa ani nejdem dívať. by som sa rozpišťala :(

nexxi — 28. 10. 2006 16:18

ahojky o této stanici vím a snažím se občas když mě nějaký pejsek zaujme i napsat inzerát.. jenže.. možná to bude od mě hodně hnusné to co tu ted napíšu, ale je to z mojí vlastní zkušenosti která je ještě docela čerstvá.. dostal se k nám několikrát týraný pes, putoval od lidí k lidem, z utulku do utulku.. byl nezvladatelný... občas si tak říkám, jestli by těm psům nepomohla milosrdná smrt utracením, než neustálé nejsitoty, kor u starých psů plynoucí z toho, že člověk nikdy neví, ke komu ten pes přijde.. je to tvrdá realita, ale bohužel je to potvrzené, nebot psi z utulku zažívají kolikrát nejen u dalších lidí ale kolikrát i v tom utulku ne zrovna nejpříhodnější podmínky..

Maya.82 — 11. 12. 2006 23:48

Ach jo. Ja jsem na ty stranky dívala taky se mi tam pár psů líbilo, ale nevím jak bych je dopravila od tama sem do Ostravy.

maya — 12. 12. 2006 17:00

Maya.82 napsal(a):

Ach jo. Ja jsem na ty stranky dívala taky se mi tam pár psů líbilo, ale nevím jak bych je dopravila od tama sem do Ostravy.

Na stránkách měli jeden čas napsáno, že po dohodě je možné vybraného pejska přivézt do Brna, takže by to možná šlo se s nimi nějak domluvit.

Rybička — 29. 12. 2006 8:08

A kde je tam napsáno, že mají šanci jen 28 dní? Nějak to tam nemůžu najít...

Selima — 29. 12. 2006 17:10

Vo väčšine karanténnych staníc majú zvieratá šancu len 1 mesiac - ale nikto to nekontroluje a jedna moja známa zistila, že v nemenovanej karanténnej stanici ich istý "dobrák zverolekár", ktorému tam všetci verili, jednak predával tie "udania-schopné" psy a bral za ne prachy aj od mesta(za oných 28 dní, hoci trebárs putoval po 3 dňoch preč) a jednak asi po týždni utrácal tie, ktoré považoval az neudateľné. Ona na to prišla náhodou, začala spolupracovať s mestskou i štátnou políciou v onom meste... a dala si dokopy 2 a 2. No, odvtedy sa situácia trochu zlepšila, policajti ho aspoň trochu kontrolujú, ale ktovie, ako je to inde. Mne je zle, len keď si to predstavím.

Rybička — 29. 12. 2006 19:42

Na těch stránkách je napsáno, že po těch 28 dnech pejska krmí z peněz od dárců a neutrácí. Ale kdo ví, kde je pravda. Nejvíc líto je mi těch velkých psů a těch méně hezkých (nebo méně roztomilých), které si moc lidí nebude chtít vzít. Štěňátka se snad udají.

maya — 31. 12. 2006 14:16

Tak jsem na ty zvolenské stránky teď mrkla a jsou nově aktualizované - před pár týdny tam ještě byla uvedená ta 28-denní lhůta. Tak mám radost, že už to snad není tak striktní a změnilo se to aspoň v téhle stanici k lepšímu.