Pajdinka — 17. 9. 2006 19:56

Dneska se nám na plince objevily takové žluté skvrnky, které smrděly jako maz z uší nebo něco podobného. Schválně jsem se mu potom podívala na šulínka po koupání a měl tam nějakou bílou "tekutinu". Vypadalo to jako nějaký zánět. Chtěla jsem se zeptat, co to tam má. Zítra s tím asi stejně půjdu k doktorce. Nevíte od kdy se vůbec přetahuje šulínek? Doktorka nám zatím nic neříkala, ale zase abysme něco nezanedbali. Budou mu v listopadu roky.

Jesi — 17. 9. 2006 20:00

Pokud mu nejde stáhnout předkožka, tak to bude nahromaděnej maz. Našemu Honzovi to taky ještě nejde a jednou za čas se mu to taky objeví. My to zkoušíme přetahovat asi od 1 roka, ale spousta odborníků tvrdí, že se to eventuelně začíná řešit až od 3 roku. Pokud nemá špičku žaludu začervenalou a nebrečí, tak by to zánět být neměl.

Pajdinka — 17. 9. 2006 20:05

Ne, to nemá, ale stahovat mu to moc nejde. Stejně s tím mám asi zajít k doktorce, že?

madlička — 17. 9. 2006 20:21

Mi doktorka říkala, že máme přetahovat opatrně co to půjde asi od 9 měsíců. V této době už nám to jde úplně bez problémů.
Kamarádka byla s dítkem u doktorky ve 3 letech a nešlo jim to. Aby se předkožkový vak uvolnil objížděla jim to doktorka nějakou  " tyčinkou" aby se uvolnila. Malý řval jak tur, den se nemohl vyčůrat a pak mu ho koupali ještě týden v heřmánku. Po této její zkušenosti jsme to opatrně začali zkoušet a podařilo se to.

libunda — 17. 9. 2006 20:32

My jsme to u Vojtíka začali řešit až neměl plínky.Jako urologická sestra jsem to domluvila v práci a doktor mu šulinka prvně namazal Emlou,což je znecitlivující krém a asi po 20 minutách mu ty srůsty rozrušil a pak bez problémů přetáhl,podotýkám bez pláče. Doma jsme pak koupali v heřmánku a po důkladném rozmočení ve vaně přetahovali.Obřízka se dělá u chlapečků,kterým předkožka nejde přetáhnout až tak ve třech,čtyřech letech.
To co má Tomášek, může být opravdu nahromaděný maz nebo zánět předkožky.Raději si opravdu zajděte k doktorce ata ti určitě poradí.

Čekanka — 17. 9. 2006 20:53

madlička napsal(a):

Mi doktorka říkala, že máme přetahovat opatrně co to půjde asi od 9 měsíců. V této době už nám to jde úplně bez problémů.
Kamarádka byla s dítkem u doktorky ve 3 letech a nešlo jim to. Aby se předkožkový vak uvolnil objížděla jim to doktorka nějakou  " tyčinkou" aby se uvolnila. Malý řval jak tur, den se nemohl vyčůrat a pak mu ho koupali ještě týden v heřmánku. Po této její zkušenosti jsme to opatrně začali zkoušet a podařilo se to.

Jéééé, to jsme taky absolvovali, s tím rozdílem, že u nás ta tyčinka byla takovej malej skalpílek, nikdo mě neinformoval co se bude dít a šup už měl skalpel v pinďovi, bez umrtvení, bylo to v rámci roční prohlídky. Co následovalo nebudu popisovat, hrůza. Pinďa stejně přetahnout nejde, tak nás asi obřízka nemine. Dr jsme změnili, ne tedy kvůli tomuhle, ale byla to fakt síííla.

Orace — 18. 9. 2006 0:07

No s pindíkem jsme si taky užili u syna. V 1 roce jsem se ptala doktora, že mu nejde přetáhnout...Koukl na to a poslal nás na dětskou chirirgii. Tam se na něj vrhli asi 3 lidi, mě poslali za dveře, že prý je to pro matku krutý. :butter:Slyšela jsem hrozný řev svýho dítěte...3 dny pak syn snažil zadržovat moč a když už to nešlo vydržet, s hrozným brekem  čůral, při tom jsem ho tiskla k sobě a on mě bolestí kousal..V tu dobu už během dne docela ochotně čůral do nočníku..Po tomhle strašném zážitku přestal, a k nočníku se vrátil až v 1,5 roce. Byl to strašný zážitek, jak pro něj, tak pro mě.Pindíka jsme mu pak museli přetahovat každý den, vždy s hrozným řevem..Bolelo mě to víc, než mé dítě, bylo to krutý.  Doufám, že už nic podobného nikdy absolvovat nebudu...

madlička — 18. 9. 2006 7:03

v 1 roce mi to příjde hrozně brzy!!!! To nešlo ani nám. Naše dětsjá lékařka to dělá v rámci 3 leté prohlídky. Rodičům vysvětluje co se bude dít a se svým dítětem jsou pořád spolu. Kamarádky mi bylo tehdy líto, byla v 7 měsíci a měla komplikace a ještě trento zážitek. Dobře to ale dopadlo pro oba

Dannylla — 18. 9. 2006 7:43

Chlapečkovi kamarádky stahovali "lulínka" v 1,5. Kamarádka se hlásila k vojákům a potřebovala cévkovanou mocč. Doktor zahlédl i jejího chlapečka a ptal se na stahování. U nás ovše doktorka tvrdí, že se má začít až po 3 roce, on jí však nedal za pravdu, tvrdil, že už od 9 měsíců by s tím měla začít.
Musela malýho podržet a doktor ho "jakoby malou kulatou lžičkou objel". To bylo řevu a krve. Pak ho doktor namazal mastičkou, kterou předepsal i domů po koupání. Malý v té době nosil plýnky, byli jsme ještě po této "akci" na nákupu a řev jaký slyšeli všichni kolem, kteří nechápali co se děje - čůral si do plínky a pořádně to pálilo. Ten večer dostal ještě horečku a museli s ním na pohotovost - doktor dal malýmu něco na uklidnění.Od té doby stahovali poctivě denně, řvaní, krev, dnes má malý 3 roky a kůžička je stejně přirostlá - nejde stáhnout, takže se dá říct, že si v ničem tenkrát nepomohli.

dusička — 18. 9. 2006 7:49

Tak mi jsme stahovali asi od půl roku při každém koupání. Ale stejně to vůbec nešlo. Začala jsem si dělat starosti, když jim byly 3 roky (oba kluci měli problémy)- a dr říkala, že počkáme do 5leta,že to příroda sama zařídí. A stalo se, v 5 jim to šlo krásně , když se koupali, tak na mě z vany volali, at se jdu podívat, měli radost.

Sakura — 19. 9. 2006 4:51

No ja si s tim take nevim rady, tedy Ryu jsou jenom tri mesice, ale uz jsem toto tema s manzelem nakousla. V nasi rodine jsou jen same holky - mama ma dve sestry a kazda ma po dvou holkach, takze vubec s pindiky nemam zkusenost a manzel byl moje prvni vazna znamost, takze taje pindiku jsem zacala objevovat vlastne az s nim. :rodna: Narodil se nam syn a ja vubec nevim, jak se mu o pindika starat, zatim omyvam jen ve vanicce zinkou, jen jednou jsem mu tycinkou lehce vytrela trochu bileho mazu, ktery mel na spicce. A tak jsem se ptala jednou manzela, kdy se ma pretahovat kuzicka, a on se na me vydesene podival, jestli jsem uz Ryu pretahla, ze at to vubec nedelam, ze si to udela sam! To jsem zase vydesene koukala ja a zeptala jsem se manzela - jak sam? a v kolika? A manzel povedel, ze on si to sam udelal az v deseti letech, ze do te doby nevedel, ze vubec pretahnout jde, ze az kamarad ve skole mu to v prevlekarne pred plavanim ukazal, ze si pretahl. V Japonsku tedy asi maminky vubec nepretahuji, obrizky se snad asi take skoro vubec nedelaji. Ja tedy nevim, nerada bych, aby mel Ryu zanet a take by mel dbat o hygienu a umyvat i vevnitr daleko drive, nez az v deseti letech. Jsem tedy zmatena....

Čekanka — 19. 9. 2006 7:50

Sakuro, když s tím má manža problém, tak mu to nevykládej, po půl roce to trošku zkus a vyčisti co bude vidět, pomalu můžeš pokračovat, z hygienického hlediska to je nezbytné, aby kluci pinďu přetahovali a čistili, to jsou ale divný zvyky, nechávat v pinďovi špínu, to by u nás doma neprošlo. sama mám dva bráchy a přetahovali si od mala sami, ale jako miminům maminka důsledně přetahovala a čistila od půl roka. Manža taky, ten prej u toho řval jako pominutej, ale on řval u všeho.....

Jesi — 19. 9. 2006 12:15

Čekanko nevím, ted jsem četla v mamince:

Penis a předkožka se u plodu vyvíjejí z jednoho výrustku:Při narození jsou stále srostlé a jen pomalu se v průběhu prvních několika let života oddělují. Zúžená předkožka je tedy problém, který se netýká jen novorozence. Nemůžete mu předkožku stáhnout, protože k tomu prostě v jeho věku není uzpůsobena. Záleží na nálezu- u přirostlé předkožky, když dochází k opakovaným zánětům předkožkového vaku, se předkožka uvolňuje dříve. Jinak se vyčkává v současné době i do 3 let věku ( z důvodu, že předkožka se může opět přilepit, přirůst). U kojenců se předkožka nepřetahuje, poněvadž by došlo k trhlinkám a postupnému zjizevnatění a tím k sekundární fimóze (zúžení). Během raného dětství ji raději myjte jen zevně. Když nejsou žádné problémy, jako např. záněty, od 3 let se předkožka postupně uvolňuje, ale raději se obraťte na pediatra.

Ela.. — 19. 9. 2006 12:51

U mého syna jsme začali s postupným přetahováním až po roce, ale stále mu to nešlo, v jednom místě byla kůže pevně přirostlá.  Problémy s čůráním neměl, ale kůžička nešla přetáhnout ani v 5-i letech (!).  Nicméně lékař tvrdil, že je ještě čas a že pokud mu to nezpůsobuje problémy při čůrání, není nač spěchat. Pak v 6-i letech měl syn vážnější úraz řešený v narkoze (srazilo ho auto), poté následovaly každý 3. den převazy v narkoze a při jednom tom převaze mu lékař juknul i na pinďu - a tu kůžičku uvolnil.  Na pokoji mi pak řekl, že jako táta a doktor v jedné osobě to svému synkovi také udělal při jedné příležitosti v narkoze a že od té doby má klid a zároveň žádné brutální násilí a bez bolesti. Dodnes jsem mu za to opravdu vděčná, zvlášť když tady čtu ty story, kdy doktoři trápí sotva roční dítě a ta kůžička pak stejně zase přiroste..

Čekanka — 19. 9. 2006 14:12

Přesně tak, zase přirostla a dodnes pinďu úplně nepřetáhne. Má na pinďovi bouličky, jak je tam zarostlej ten maz, občas se mu udělá malá dírka, kterou to vyteče, ale jinak se kůžička ani nehne. Máme doporučení na chirurgii, ale ještě s tím počkám až bude nějaká příležitost, jen tak ho tam trápit nebudu.

Jesi, já už přečetla tuny článků a "ZARUČENÝCH RAD" jak na to, až mi z toho šla hlava kolem. Půlka článků přetahovat, půlka nepřetahovat a opravdu jednoznačný názor jsem si neudělala. Až praxí!!! Takže syn si přetahuje, jakoby trénuje, ale výsledek nic moc. Jako miminku jsem přetahla co to šlo a vyčistila, ale žádný násilí. To až ta blbá Dr, ale je to za námi.

kacik — 19. 9. 2006 14:16

holky nasemu malemu budou za mesic 2roky a vubec mu nejde pretahnout,ani trosku,jen vidim tecku na curani a to je vsechno.lekarka tvrdi,ze je cas,myslite,ze ma pravdu?pod kuzickou to vubec neumyji

Pepulka — 19. 9. 2006 14:44

Holky, já jsem asi úplně blbá...v rodině máme skoro samé ženské, tak jsem se s přetahováním předkožky ještě nesetkala. Znamená to, že se ta kůžička stahuje směrem ke kořenu pindíku a vykoukne žalud? Nám totiž doktorka řekla, že tohle máme dělat po koupání, a to jsou malému 2 měsíce, tak nevím, zda neděláme něco špatně, když tu píšete až o 3 letech... a ten mázek se jim usazuje kde? Nyní má Adámek tu kužičku na pindíku trochu delší a pindík vypadá jako u dospělého chlapa, samozřejmě ve zmenšené podobě :)

Pajdinka — 19. 9. 2006 15:44

Takže je to ten zánět předkožky, takže mažeme a koupeme v heřmánku, ale už je to lepší.

Čekanka — 19. 9. 2006 18:35

ten zánět se dělá proto, že ten maz nemá kam odejít, když je předkožka přilepená, hromadí se a pěkně tam kvete :o no a kvete to taky díky tomu, že maminky nepřetahujou, my přetahujem, sice není úplně odlepíno, ale udělá se otvůrek, kudy ten čurbes odchází, takže záněty nemá. ale asi nás ještě jeden zákrok nemine.

pepulko, já to znám od bráchů. opatrně, opravdu lehce se stahuje kůžička směrem ke kořenu. Jak píšu, co člověk, to názor, někdo nepřetahovat, někdo přetahovat, já jsem pro zlatou střední cestu, lehce stahovat, aby se kůžička vytahla a potrénovala a mohlo se pod ní umýt. ale samozřejmě nesmí dojít k prasknutí. to je samo. vidím u nás pokrok, ale pooooomaaaalllouuučkej

clare — 20. 9. 2006 7:20

Ćekanko, já měla trochu problémy u staršího syna, taky to trvalo dlouho, ale neměl to srostlé, ale jen zůžené, takže jsme museli pořád a pořád přetahovat. Nejhorší bylo, když se nám jednou stalo, že jsme přetáhli úplně a nešlo to zpátky, žalud mu začal celý modrat. Jééé jak mě z toho bylo zle, no ale šlo to zpátky. Mladší problém neměl, přetahoval si sám.
Vůbec nevím jak ti poradit, ale když píšeš, že je to tak přilepené, přeci jenom už je mu přes 5 let, asi nic jiného nezbývá než obřízka, fakt nevím