JanaAnlaufova — 29. 8. 2006 20:48

Potrebuji radu.Chceme si poridit krbovky.Ale potrebujeme s vymenikem.Zatim jsme nesehnali nikoho kdo stim ma skusenosti.Na kolik radiatoru se daji pripojit.Poradite?:):)

Bára — 29. 8. 2006 22:53

Ahoj, krbová kamna máme, Romotop Venezia (8kW) s výměníkem(4kW). Nevím jakou máš představu o připojení na radiátory, ale pro zajištění bezproblémového užívání to není tak jednoduché. Systém by měl být s nuceným oběhem spouštěmým čidlem u výměníku a měla by se vytápět akumulační nádoba, teprve z ní by mělo docházet k rozvodu po domě. Jinak nezajistíš rovnoměrné vytápění. Taky je třeba mít na paměti, že se v kamnech s vložkoou nesmí topit pokud necirkuluje voda ve výměníku. Ovšem mohu vřele doporučit,v podstatě se tím dá vytopit takřka celý dům v přechodných obdobích. Pro informaci mám dům velký asi 110m zast. plochy, dvě patra, fasádně izolovaný a eurookna= minimální tepelné ztráty. Pokud bys měla další otázky, napiš. 

JanaAnlaufova napsal(a):

Potrebuji radu.Chceme si poridit krbovky.Ale potrebujeme s vymenikem.Zatim jsme nesehnali nikoho kdo stim ma skusenosti.Na kolik radiatoru se daji pripojit.Poradite?:):)

jana2 — 30. 8. 2006 11:08

Taky teď předěláváme dům a krbová kamana s výměníkem nás u kamarádky v domě nadchla. Ona je má z Mountfieldu, kde prý mají velký výběr. A protože teď mají mít i nějkou podzimní akci s bonusy, tak se je tam chystáme jít vybrat. Ale podívat se na ně můžeš i na jejich internetových stránkách www.mountfield.cz.

specialistka — 11. 9. 2006 21:47

Taky mame na chalupe krbova kamna 7kW a 5 kW vymenik. Koupila jsem je pres www.astranet.cz a nakup probehl bez problemu. Ohrivame tim i vodu v 8O litrovem bojleru.

Alzbeta — 11. 4. 2016 12:22

Já bych doporučovala hledat na heurece. Já jsem přes heureku narazila na http://www.hede-kamna.cz/produkty/krbova-kamna. Ale dobré je, že je tma hodně recenzí, takže si můžete udělat obrázek samy a nebo pak se optat i prodejce případně.