Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 25. 2. 2022 14:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Táta psychopat

Odmietaj si čo chceš, mᚠna to sväté právo, ale ja osobne poznám NIEKOźKÝCH starých žudí, ktorí nechcú ani by v blízkosti "cudzích" žudí, a teda ich radšej bojkotujú všetkými možnými spôsobmi. (Jeden sa napríklad rozhodol, že sa oňho musia stara vlastné deti, hoci tie žijú inde a stara sa nemôžu - ale starký tvrdí, že to je ich psia povinnos, a basta! A robí ošetrovatežkám - aj jednému ošetrovatežovi - napriek.) Druhá vec je, že človek chápe aj ich motiváciu - ale to nič nemení na tom, že strpčujú život sebe aj druhým - či už vedome, často podvedome (jedna pani po čase priznala, že je znechutená a frustrovaná z toho, že už potrebuje pomoc, a dáva to všetkým naokolo vyžra.) grater hmm
A tretia vec je - ako mi taktne občas pripomenie kamoška-  že ktovie, aké/akí budeme my...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#77 26. 2. 2022 8:59

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Táta psychopat

Před rokem a něco mi zemřel táta a ten opravdu chtěl a vyžadoval (jak píše Selima), abychm se já a sestra o něj staraly 24 hodin denně. Když jsme našly pečovatelku, která chodila na 4 hodiny denně nám odlehčit, byly scény a snažil se ji bojkotovat. Bylo to těžké období trvající několik měsíců, a trochu si nedovedu představit, že bychom to vydržely několik let.
Nicméně taka tak mohl být až do poslední chvíle doma, ale bylo to těžké.

Není tady

 

#78 26. 2. 2022 10:42

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Táta psychopat

Selima napsal(a):

Odmietaj si čo chceš, mᚠna to sväté právo, ale ja osobne poznám NIEKOźKÝCH starých žudí, ktorí nechcú ani by v blízkosti "cudzích" žudí, a teda ich radšej bojkotujú všetkými možnými spôsobmi. (Jeden sa napríklad rozhodol, že sa oňho musia stara vlastné deti, hoci tie žijú inde a stara sa nemôžu - ale starký tvrdí, že to je ich psia povinnos, a basta! A robí ošetrovatežkám - aj jednému ošetrovatežovi - napriek.) Druhá vec je, že človek chápe aj ich motiváciu - ale to nič nemení na tom, že strpčujú život sebe aj druhým - či už vedome, často podvedome (jedna pani po čase priznala, že je znechutená a frustrovaná z toho, že už potrebuje pomoc, a dáva to všetkým naokolo vyžra.) grater hmm
A tretia vec je - ako mi taktne občas pripomenie kamoška-  že ktovie, aké/akí budeme my...

Tím co tady píšeš mi jen potvrzuješ to co jsem psala já sama.

Cituji: “ jen zoufalý lide dělají zoufalé a sebepoškozující kroky.
Staří kterým ubývá sil, jsou nemocní,mají bolesti a ruzné potíže , jsou přirozeně frustrovaní a zoufalý. To ovlivňuje dost jejich mysl a jejich chování pokud teda nejsou zrovna nějak i duševně poškozeni. “

I příklady těch co bojkotují cizí pomoc a vydupávají si pomoc od svých děti jsou ve stejné kategorii nemocných, zoufale odkázaných na pomoc druhých, frustrovaní a zoufalý což podvědomě ovlivňuje jejich mysl a to neznamená nic jiného než to že tím nevědomě škodí a bohužel i sobě. 
Vědomý  člověk znovu opakuju ,nebude záměrně vědomě škodit protože si bude vědom toho že neškodí jen druhým ale v konečném důsledku také sám sobě.  Už jen tím že nedocílí své spokojenosti žádným bojkotem a ještě se takovému může stát to, že ho ošetřovatelky obdaří zpětně svou frustrací a nesnášenlivostí.  Dokonale začarovaný kruh.

Selimo že máme právo nejen na odmítání které jsem uvedla ale i na své názory nebo poznatky , snad není ani nutné připomínat.
Myslím že v tom máme snad všichni jasno.

Není tady

 

#79 26. 2. 2022 11:04

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Táta psychopat

Niky123 napsal(a):

Nicméně taka tak mohl být až do poslední chvíle doma, ale bylo to těžké.

Rozhodné to není procházka růžovou zahradou o tom žádná!
Ale před tímhle krokem smekám!

A jak už psala i Selima , kdo ví jací budeme my a já tvrdím jednu věc ,pamatujme na to už dnes jak důstojně bychom my chtěli dožít svůj život,kde, jak a s kým. A to platí i pro ošetřovatelky. .
Aby nás pak taky děti nehodily do “šrotu“ jako staré železo a nebo se nám nestalo to že nás pak budou ošetřovatelky psychicky deptat za naší nevrlost která ke stáří a bolesti spíš patří než ne.

Není tady

 

#80 1. 12. 2022 0:27

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Táta psychopat

Na příběhu zakladatelky je krásně, přímo čítankově vidět, že s takovým člověkem, jako je její otec, nelze žít, nelze ho změnit. On trochu ubere, když mu něco je, ale jakmile je ve formě, trpí partner a celé okolí. Pokud se někdo takhle projevuje, prostě pryč od něj. Bez ohledu na to, zda děti jsou či ne, bez ohledu na to, zda žena má finance nebo ne. Vždycky je nějaký způsob, jak ten odchod vyřešit.

Není tady

 

#81 1. 12. 2022 11:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Táta psychopat

Njn, ale od otca "sa odchádza" ažšie ako od partnera.... hmm Rodič je rodič a diea je diea, holt.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#82 1. 12. 2022 13:32

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Táta psychopat

Selima napsal(a):

Njn, ale od otca "sa odchádza" ažšie ako od partnera.... hmm Rodič je rodič a diea je diea, holt.

Je to těžké vždy, bez ohledu na roli dané osoby v našem životě. Tam jde spíš o moment, kdy byla dovršena poslední kapka.. pak už to jde samo. I když se to do té doby zdá nemožné.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#83 1. 12. 2022 20:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Táta psychopat

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

Njn, ale od otca "sa odchádza" ažšie ako od partnera.... hmm Rodič je rodič a diea je diea, holt.

Je to těžké vždy, bez ohledu na roli dané osoby v našem životě. Tam jde spíš o moment, kdy byla dovršena poslední kapka.. pak už to jde samo. I když se to do té doby zdá nemožné.

To můžu potvrdit z vlastní zkušenosti. Tedy v případě manželství. V případě rodičů si také myslím, že je to horší.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů