Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#5451 25. 11. 2022 19:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):


To je něco jiného. Doma totiž teplo bylo. Teď mnozí nejsou schopni zaplatit drahé energie.

Tak toto zrejme neviem posúdi - u nás ešte nie je tak zle a ja to ani v ústredne vykurovanej garsónke, ani v našich trojizbáku predbežne necítim. No vraj je to tým, že ceny sú zazmluvnené do budúceho novembra - a potom sa možno hukáže... butter
Každopádne si ale nemyslím, že by na tom komunistické krajiny - vrátane Ruska, povedala by som - boli lepšie. V Rusku je to asi tým, že tam na žudskom živote nezáleží a ekonopmika dostáva zabra vojnou... a inde všeobecnou krízou a trucovaním Ruska, podža mňa.

U nás je zatím také teplo. Ceny máme zafixované do konce prosince. Ale hodně lidí prý ještě netopí. To si teda nedokážu představit. S těmi cenami plynu mᚠpravdu, jsou na tom špatně i okolní krajiny. Co se týče cen za elektřinu, jsme na tom bezkonurenčně nejhůř ze všech okolních zemí. Bohužel.

Já také ještě netopím vůbec. V paneláku (zatepleném) to opravdu není třeba, je stále teplo. A to zrovna ceny topení (u nás) nás netrápí vůbec, to nám zůstalo za ok ceny. Ale moc lituji ty, kteří bydlí v barácích a mají drahé topení sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5452 25. 11. 2022 19:02

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Ach jo. Tak teď čtu, že voda podraží o 20%...

Je vůbec něco, co nezdražilo? sad  A když se to nasčítá.... sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5453 25. 11. 2022 19:17

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14654

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

My máme doma taky studený odchov. Jen k večeru, když je venku hodně chladno, to pustím, ale na noc zas vypínám. Až při silných mrazech míváme topení na 3. stupeň, ale jen v obýváku, někdy v ložnici. sova


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5454 25. 11. 2022 19:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Niky123 napsal(a):

Judy, jak rozumět tomu, že svůj plat nemᚠjistý?

Myslela jsem tím, že práci nemám jistou. Plat naštěstí (např. na rozdíl od mého bráchy) dostávám pravidelně. Špatně jsem se vyjádřila.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5455 25. 11. 2022 19:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Selima napsal(a):


No, u nás nie je ani priemerný dôchodok na "v klidu" - keby mama nemala vdovský, neutiahla by dlhodobo byt, v ktorom prežila cca 50 rokov grater kapitulation - a to bola pomerne sporivá osoba a ani liekov nebrala nejako veža.

No já jen, že můj plat je jen o malinko vyšší než průměrný důchod a to ho ještě nemám jistý. (Abych byla spravedlivá - mám úvazek 0,75, to máme u nás v práci prakticky všichni, někteří menší).

Tak ja tiež ako učitežka nemám o tožko vyšší čistý mesačný príjem než mala mama - a teta má prakticky rovnaký (dôchodok starobný + vdovský) ako ja... kapitulation grater Ako, od januára by mali učitežom zvyšova plat, ale kožko to bude reálne, to sa už trochu vopred obávam. hmm

Tak to u nás mají učitelé daleko vyšší příjem než je nynější průměrná výše důchodu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5456 25. 11. 2022 20:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Holky, já teda topím. Bydlím ve zděném bytovém domě, tři venkovní stany a orientace na SZ. Boční nejstudenější stranu máme naštěstí zateplenou. Brácha má byt vprsotřed a tam je fakt tepleji.
Jinak přes noc se u nás netopí. To fakt snad není potřeba.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5457 26. 11. 2022 0:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):


No já jen, že můj plat je jen o malinko vyšší než průměrný důchod a to ho ještě nemám jistý. (Abych byla spravedlivá - mám úvazek 0,75, to máme u nás v práci prakticky všichni, někteří menší).

Tak ja tiež ako učitežka nemám o tožko vyšší čistý mesačný príjem než mala mama - a teta má prakticky rovnaký (dôchodok starobný + vdovský) ako ja... kapitulation grater Ako, od januára by mali učitežom zvyšova plat, ale kožko to bude reálne, to sa už trochu vopred obávam. hmm

Tak to u nás mají učitelé daleko vyšší příjem než je nynější průměrná výše důchodu.

Je teda fakt, že ja nemám ešte úplne priemerný učitežský plat ako kolegovia môjho veku - ale najhoršie je, že platy sú všade tabužkové, ale životné náklady sa strašne líšia... takže v Hornej Dolnej z toho učitež v pohode vyžije a ešte sa teší, že má definitívu, ale ja teda žijem dos natenko (slušne povedané).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5458 26. 11. 2022 10:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Ale Seli, já jsem psala o tom, že můj plat je o malinko větší než průměrný důchod. O průměrné výši platu bych si mohla nechat jen zdát. Mně bylo divné, že by na Slovensku brali učitelé plat stejně vysoký, jako je u nás průměrný důchod.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5459 26. 11. 2022 20:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14654

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Holky, já teda topím. Bydlím ve zděném bytovém domě, tři venkovní stany a orientace na SZ. Boční nejstudenější stranu máme naštěstí zateplenou. Brácha má byt vprsotřed a tam je fakt tepleji.
Jinak přes noc se u nás netopí. To fakt snad není potřeba.

Judyno, teď jsem se lol ! Promiň, moc se omlouvám, nemůžu za to. wink

Tobě nestačí byt v bytovém domě? Mᚠk dispozici ještě tři venkovní stany?!?? tongue No, v létě to může být prima pro sportovně založené návštěvy. big_smile
A brácha, ten tedy musí mít něco extra! wink  wink  wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5460 27. 11. 2022 10:00

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Já tedy topím normálně, jako každý rok. To znamená v obytné kuchyni na 22 stupňů, v ložnici zatím netopíme, to až přijdou mrazy. Bývalé dětské pokoje nevytápíme, protože je vlastně neobýváme, jen když přijede návštěva.
Ale v té obývací kuchyni teplo musí být, jako každý rok.

Vy v bytových domech, co netopíte, tak trošku podle mě zneužíváte sousedů, kteří kolem vás topí. (A teď do mě! big_smile )

Není tady

 

#5461 27. 11. 2022 12:01

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14654

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Niky, kohouty reguluju podle pocitové teploty, samozřejmě s ohledem na další členy domácnosti, ale i na sousedy. (Nemáme pořád topení studené.)
Nevydržela bych, kdyby bylo topení puštěné v celém bytě. Je mi hned horko...  storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5462 27. 11. 2022 14:37

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Už nevím, kde se to psalo, ale vždy to vypínání topení na noc bylo ještě "nedávno", v paneláku, když v cca 22hod. začlo topení bouchat a vyplo se, v cca 5.30 ráno to samé, když to pustili. Asi je to už tak čtvrt století. Nebyla žádná válka ani potřeba šetřit, bylo normální, že na spaní nepotřebujeme takový teplo. Pamatuju si, že i v MŠ jsme měli doporučenou teplotu pro děti na spaní cca 14stupnu c. Před spaním jsme teplotu snížily, a těsně před probuzením daly na 22, 23. Nikdo se nad ním nepozastavoval.
Já si dokonce vzpomínám na vycházky s dětmi, kdy bylo -14°C, nudličky jim zamrzaly u nosu, ale ony skotačily a celkem jim to nevadilo, ačkoliv se to nedalo utřít do rukávu, ale pouze zlomit jako rampouch. reta


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#5463 27. 11. 2022 14:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Ale Seli, já jsem psala o tom, že můj plat je o malinko větší než průměrný důchod. O průměrné výši platu bych si mohla nechat jen zdát. Mně bylo divné, že by na Slovensku brali učitelé plat stejně vysoký, jako je u nás průměrný důchod.

To možno nie  -ale pokiaž viem, nastupujúci učitelia berú plat o sotvačo vyšší ako povedzme "lepší dôchodok", alebo "dôchodok aj s vdovským".. Teda, hovorím o čistom plate - hrubý je vyšší, ale čo z toho, že?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5464 27. 11. 2022 14:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Niky123 napsal(a):

Já tedy topím normálně, jako každý rok. To znamená v obytné kuchyni na 22 stupňů, v ložnici zatím netopíme, to až přijdou mrazy. Bývalé dětské pokoje nevytápíme, protože je vlastně neobýváme, jen když přijede návštěva.
Ale v té obývací kuchyni teplo musí být, jako každý rok.

Vy v bytových domech, co netopíte, tak trošku podle mě zneužíváte sousedů, kteří kolem vás topí. (A teď do mě! big_smile )

No, zato, že mám zimomrivých susedov, nebudem predsa ži v trópoch! Mám doma od 18 do 22 stupňov Celzia a som s tým spokojná. Mmch, susedia vpravo tam podža mňa už nejaký čas nebývajú (teda, nielen podža mňa, minule som hodila reč s dcérou majitežky) a kým ho prenajmú, je prázdny... Pochybujem, že ho nejako prekurujú, ale ani tak nemusím zakúri ja - wink , proste uprostred zatepleného, dobre postaveného domu mám fajn teplúčko.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5465 27. 11. 2022 19:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Judyna napsal(a):

Holky, já teda topím. Bydlím ve zděném bytovém domě, tři venkovní stany a orientace na SZ. Boční nejstudenější stranu máme naštěstí zateplenou. Brácha má byt vprsotřed a tam je fakt tepleji.
Jinak přes noc se u nás netopí. To fakt snad není potřeba.

Judyno, teď jsem se lol ! Promiň, moc se omlouvám, nemůžu za to. wink

Tobě nestačí byt v bytovém domě? Mᚠk dispozici ještě tři venkovní stany?!?? tongue No, v létě to může být prima pro sportovně založené návštěvy. big_smile
A brácha, ten tedy musí mít něco extra! wink  wink  wink

big_smile Ty hele! dumbom storstark


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5466 27. 11. 2022 20:06

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14654

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

big_smile  wink  storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5467 28. 11. 2022 9:08

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

My topime stejne jako kazdy rok na 22 stupnu,az na verandu,tam jsme topeni vypli.No a zacala se nam tam delat plisen okolo oken,dveri....coz si nepamatuji,ze by tam plisen nekdy byla.Takze jsme tam radiator zase zapnuli.To same v dcery detskem pokoji,dcera tam,uz nebydli,takze radiator take vypnuty,kdyz tam vejdu citim tam zatuchlinu. Plisen nikde nevidim,ale nevim jestli za posteli.Ma tam letiste s uloznym prostorem,kde ma veci ,takze s posteli nehnu.Kdyz topit nebudeme tak nam barak proleze plisni.Nez jsme zacali topit to je asi od zari,tak jsme v byte meli 17 stupnu,takze jsme so zkusili jake to je byt v techto stupnich.No ulehla nachcipana cela rodina,az na me.Ja doma chodila ve svetru a sem tam pro zahrati v bunde.Spala jsem ve svetru a v teplakach.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5468 28. 11. 2022 18:09

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Niky123 napsal(a):

Já tedy topím normálně, jako každý rok. To znamená v obytné kuchyni na 22 stupňů, v ložnici zatím netopíme, to až přijdou mrazy. Bývalé dětské pokoje nevytápíme, protože je vlastně neobýváme, jen když přijede návštěva.
Ale v té obývací kuchyni teplo musí být, jako každý rok.

Vy v bytových domech, co netopíte, tak trošku podle mě zneužíváte sousedů, kteří kolem vás topí. (A teď do mě! big_smile )

Niky, je to možné, že trochu zneužíváme sousedy... ikdyž nevím, zda topí a bydlím v prvním patře nad sklepem. Ale jak to vyřešit? Já přece nezapnu topení a neotevřu okna dokořán, abych nepošla horkem. Nedělám to primárně kvůli šetření, netopila jsem nikdy (až když jsou velmi velké mrazy, tak občas přitopím). Úspora je super, to ne, že ne. Ale fakt nebudu topit jen tak, "zbytečně", když mi není zima.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5469 28. 11. 2022 18:42

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

No jasně. Nikdo nemůže za to, kde bydlí. Protože v mém bytě bydlím už od dětství vím, jak to bylo za komunistů dobře vyřešeno. Nám, co jsme bydleli v krajních bytech, se cena za topení vynásobila koeficientem 0,9 a těm , co mají byty vprostřed pak koeficientem 1,1. Každý byt mě svůj "obvod" a měřák na topení. A ještě termostat prro celý byt. Teď máme společnou kotelnu a cena se vypočítává pouze podle podlahové plochy. Což je vlastně také spravedlivé.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5470 28. 11. 2022 18:43

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

eremuruss napsal(a):

My topime stejne jako kazdy rok......Ja doma chodila ve svetru a sem tam pro zahrati v bunde.Spala jsem ve svetru a v teplakach.

Já topila pořád tak na 18°C, (jsem horkokrevná), teď nevím proč se mi nepovedlo ani jedny vafky zprovoznit. Mám dvoje, ale na těch 18 stupňů stačily na celý byt jedny. Zkoušela jsem pustit tak před týdnem, pořád bylo venku "teplo" a doma únosných 17, 16... Nepovedlo se. Takže přes den doma svetr, později 2, na noc teplou flanelovou košili, bavlněné elastaky a ponožky (!) a volala jsem rodinnému opraváři. Po jeho sdělení, že může přijít až za dva týdny (vytizenej), jsem přidala oteplovaky, na hlavu šálu a smíření se, že vydychavam páru.
Pekarka by měla radost, bojuju proti putinovi že všech sil. Jen se nesmí dozvědět, že když to nepůjde opravit, koupím si elektrický přímotop, a najust si vytopim na 20°C. Že potom, až plyn vypnou úplně, a bude lokdaun, ptz. všichni svýma el.ohrivacema zbortej el.sit, je mi lautr fuck. retarock

Upravil(a) rina (28. 11. 2022 18:55)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#5471 29. 11. 2022 13:49

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Rino, teď ti zborcení el. sítě může být lautr fuck, ale až k tomu (kdyby) dojde, tak už tak vysmátá nebudeš, až budeš mít doma rampouchy. hmmtongue

Osobně si myslím, že ani k vypnutí plynu, ani k black downu nedojde.

Není tady

 

#5472 29. 11. 2022 21:17

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Na rampouchy se nebudu koukat ani potmě, neboj reta


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#5473 30. 11. 2022 18:57

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Niky123 napsal(a):

Rino, teď ti zborcení el. sítě může být lautr fuck, ale až k tomu (kdyby) dojde, tak už tak vysmátá nebudeš, až budeš mít doma rampouchy. hmmtongue

Osobně si myslím, že ani k vypnutí plynu, ani k black downu nedojde.

Souhlas! Ty rampouchy by asi byly na tom celém to nejmenší, co by nám potom vadilo! Pokud by nebyla elektřina, tak by nebyla voda, byl by průser s odpady, po pár málo dnech by nešlo kvůli nefunčním odpadům v bytových domech, panelácích vydržet. Šel by zpět smrad, tlak a nechci psát co by šlo zpět s ním , to bych zažít nechtěla. Nebyla by nejspíš voda, následně jídlo, rabování... Ale osobně doufám, že se to nestane.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5474 30. 11. 2022 20:44

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Hrozné je to, že takto to teď mají na mnoha místech Ukrajiny... sadsadgratergrater

Není tady

 

#5475 30. 11. 2022 21:06

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14654

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Na mnoha místech sedí pořád někde ve sklepě; ve strašné nejistotě, neustálém strachu, ve velkém chladu a ještě k tomu potmě........ usch usch usch Vysvětlit dětem to nejde....... grater


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů