Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#9376 21. 5. 2022 9:55

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Jako do mísy fakt? A to je nějak lopatkou nebo nevím jak, vyndate z toho písku?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9377 21. 5. 2022 13:09

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ano, tenhle kočkolit se může dostat do mísy. Používám kočičí lopatku. Záchodek dám na pračku a kocourovy výtvory do igelitového pytlíku, z něj do mísy, pytlík několikrát zavážu a šup s ním do koše. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9378 21. 5. 2022 14:30

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Oou, tak to jsem fakt naprostej neandrtálec a pablb. Já už jsem opustila primitivní lopatkování se denně v písku a vyhazuju kočičí záchod jednou za týden, pokročila jsem ve své lenosti akorát v tom, že jsem od sousedky dostala stoleček, kam se přesně kočičí kadibudka vejde, je ze všech stran uzavřená, akorát kočka vleze a vyleze, nic ven nevytahá a zvrchu nic nesmrdí.
Pak vysypu do obrovského pytle, zavážu, odnesu do odpadků a s ucpanym nosem v rukavicích ve vaně hajzlik umyju, což spojím s celkovou dezinfekcí vany a koupelny, ev. sousedící chodby.
(Je to efektivní, ptz. mnohé činnosti, kt. jinak nemusím, udělám ráda a rychle).
Mmch., asi od této metody na jinou moderní nepřejdu. Donutí mě sama, bez mého vědomí, souhlasu a odporu k tomu, co by mě lenost nikdy nedonutila. 🤭


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9379 21. 5. 2022 20:00

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Je to tyden co nam navzdy odesla dcery fenka.bylo ji skoro 15 let a ja na ni nemuzu a nemuzu zapomenout . Ma hrobecek u nas na zahrade .Cim dele neni,tim je to pro mne horsi.  :-(


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#9380 21. 5. 2022 20:36

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

eremuruss napsal(a):

Je to tyden co nam navzdy odesla dcery fenka.bylo ji skoro 15 let a ja na ni nemuzu a nemuzu zapomenout . Ma hrobecek u nas na zahrade .Cim dele neni,tim je to pro mne horsi.  :-(

hjartahjarta naprosto ti rozumím, je mi to moc líto.

Není tady

 

#9381 21. 5. 2022 20:46

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Erem, cítím s tebou a s vámi všemi.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9382 21. 5. 2022 22:29

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Erem, i já... hjarta
Sama jsem to zažila už 2 krát, bylo to moc těžké. Chce to hodně času.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9383 22. 5. 2022 13:07

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

rina napsal(a):

Oou, tak to jsem fakt naprostej neandrtálec a pablb. Já už jsem opustila primitivní lopatkování se denně v písku a vyhazuju kočičí záchod jednou za týden, pokročila jsem ve své lenosti akorát v tom, že jsem od sousedky dostala stoleček, kam se přesně kočičí kadibudka vejde, je ze všech stran uzavřená, akorát kočka vleze a vyleze, nic ven nevytahá a zvrchu nic nesmrdí.
Pak vysypu do obrovského pytle, zavážu, odnesu do odpadků a s ucpanym nosem v rukavicích ve vaně hajzlik umyju, což spojím s celkovou dezinfekcí vany a koupelny, ev. sousedící chodby.
(Je to efektivní, ptz. mnohé činnosti, kt. jinak nemusím, udělám ráda a rychle).
Mmch., asi od této metody na jinou moderní nepřejdu. Donutí mě sama, bez mého vědomí, souhlasu a odporu k tomu, co by mě lenost nikdy nedonutila. 🤭

Když nᚠkocour vykoná potřebu, ohlásí to výrazným zamňoukáním, a tak hned kráčím pro lopatku. Někdy ale večer usnu dřív, než on si vzpomene navštívit záchodek, a to pak vítám s lopatkou v ruce a při dokořán otevřeném okně nový den. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9384 22. 5. 2022 14:03

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Moje kočka chodí ven, pravděpodobně se vyvenčí venku, kdoví kde? Nevím. U nás zřejmě ne. Takže její záchodek vypadá jako skoro nepoužitý. Nevím jak to mám ovlivnit. 😇👍


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9385 22. 5. 2022 16:33

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Když je to i venkovní kočka, tak je to něco jiného. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9386 23. 5. 2022 8:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

AndreaP. napsal(a):

Selima napsal(a):

Ako sa mačacia sirôtka má?

Seli, jak se říká "Je to rebel!" big_smilehjarta

rock tummenupp godlike


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9387 23. 5. 2022 8:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

eremuruss napsal(a):

Je to tyden co nam navzdy odesla dcery fenka.bylo ji skoro 15 let a ja na ni nemuzu a nemuzu zapomenout . Ma hrobecek u nas na zahrade .Cim dele neni,tim je to pro mne horsi.  :-(

To mi je žúto... bola určite člen rodiny. grater kapitulation


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9388 24. 5. 2022 17:20

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andrejko, jak se daří malému Twistovi? pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9389 26. 5. 2022 15:05

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Andrejko, jak se daří malému Twistovi? pussa

Pokračuje v tradici "je to rebel" big_smile Všude vleze, takže občas horké chvilky, kde se zas nachází. Včera opět kontrola na veterině. Dostal další antibiotika v injekci, jelikož nachlazení ještě není pod kontrolou úplně, stejně jako zažívání také není ještě úplně OK. U takto násilně odstavených koátek je to ale vždy prý běh na dlouhou tra, něco se uzdraví a něco zase zazlobí. Nicméně dostali jsme pochvalu, že je vidět, že je o Olivera láskyplně postaráno hjarta Je prý super sledovat, jak si kotě, které bylo na pokraji smrti, krásně hraje a je kontaktní hjarta

Není tady

 

#9390 26. 5. 2022 17:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andrejko, tummenupp big_smile  godlike  pussa!

Našemu kocourovi už bude v létě 5 (donedávna jsem žila v domnění, že 4, ale jaksi jsem ustrnula v čase) a pořád je to číslo. Ovšem když byl kotě, to jsme zažívali horké chvilky. Dostat se třeba do koupelny nebo z bytu, tedy bez kocourka, nebylo úplně jednoduché. Věčně visel (hlavně v noci) na kočičí síti - až nahoře v otevřeném okně. Nejaktivnější byl samozřejmě, když jsme se pokoušeli usnout. Vyléval často naschvál vodu z misky, což dělal ale naštěstí jen v naší přítomnosti. Nejspíš si tím chtěl říct o další hru. Miluje vodu, je věčně ve vaně, do pramínku studené tekoucí vody strká tlapky i hlavu. O všechno si umí říct: "Odstraňte všechno z okraje vany!" Pak běhá kolem dokola. "Chci otevřít tohle okno!" Je to trpělivý pozorovatel. Rád se vyhřívá na sluníčku, ale klidně sedí dlouho na parapetu u otevřeného okna, i když je venku hodně chladno. Večer, když svítíme v kuchyni, čeká, až otevřeme ventilačku, a doufá, že přiletí brouci, jepice a můry. Jenže brouci nějak nejsou... sad  Přeju mu, aby je mohl prohánět, ale jsem ráda, když přežijí.
V minulosti jsem nikdy nechtěla mít doma kočku, ale tenhle lumpík se k nám dostal zcela nečekaně a dokonale si nás ochočil. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9391 26. 5. 2022 18:19

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Vrabčáčku, to je krásné čtení, i když bych se vlastně dle toho měla tak trošku bát, co mě čeká lol Se psy mám zkušenost, vždy jsem nějakého měla, kam jen má pamět sahá, ovšem kočičák, to je věc jiná. Tam tápu.

Co se vody týče, tak s tou zatím bojujeme, jelikož začal dostávat příkrmy v podobě mletých kapsiček, musí už i dostávat tekutiny, samotné mléko již nestačí. Hmm, to se dobře řekne, ale hůře udělá. V misce vodu zcela ignoruje - respektive, připlíží se k ní, lehce ponoří čumák, děsně se lekne, uskočí a začne frskat lol Takže zatím vždy stylem "hrajeme si na to, kdo koho přepere, ale já s tou stříkačkou jsem větší a mám lepší šance!"

Je čím dál rychlejší, stačí na 10 sekund dát pohled jinam a už není v dohledu. Místa jako knihovna - dolní část, šuplík pod postelí, přihrádky s oblečením, je prostě všude. Lákají ho kabely, což je problém. Takže furt jen vše zvedáme, odklízíme, ucpáváme úzké nedostupné otvory a čekám, kdy se o něco přizabiju já sama. Doteď byl jeho pelíšek můj obrovský koš na prádlo, už to není možné, protože z něj vyskočí. Takže řešíme, kam s ním, přece jen někdy musím spát, a kdyby v noci vylezl a někam zalezl, mám pocit, že ho buď už nenajdu a nebo ho ve tmě přišlápnu.

Je zajímavé sledovat, jak takové malé chlupaté bezbranné stvoření dokáže obrátit zajetý chod rodiny. Komplet ho převrátil. Mám pocit posunu v čase o takových 18 let zpět, kdy byli děti  malinkaté.

A ještě mě trošku děsí to, co mě čeká, a sice že je musím zkamarádit dohromady s naším pesanem. První pokus nevyšel, druhý zatím odkládám, nemám na to nervy big_smile

Není tady

 

#9392 26. 5. 2022 19:19

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andrejko, díky. smile
Se psy taky máme zkušenost, teď už i s kocourem. lol
Pije velmi málo... sad Výjimečně ho zahlédnu, že se napije víc. Jí dost špatně. Dáváme mu kapsičky, trochu granulí má v samostatné misce pořád. Často jim dá přednost před kapsičkami... va
Leze mi do šatní skříně s posuvnými dveřmi, sám si je otevře... wink Někdy tam jen spí, ale občas mi tam i "uklidí". Přijdu domů a u skříně hromádka oblečení. Střelhbitě vyskočí na vysokou skříň (skoro do stropu) a prochází se po ní. Stojí na ní džbánky a vázičky, ale kupodivu zatím nic neshodil. Dolů rychle seběhne po hraně a skočí na křeslo.
Musíme před ním uklízet igelitky a mikrotenové sáčky; trhá je a kouše, mohlo by mu to hodně uškodit. Dřív shazoval kytky v květináčích, ale už se to dlouho nestalo. Po zalití kytek se dřív rád hrabal v hlíně.
Jednou jsem ho nechtěně trochu přišlápla při zavírání myčky (nečekaně se mi tam připletl) a od té doby se má před myčkou napozoru, i když je to už dost dlouho.
Jo, s tím posunem v čase jsi to tedy trefila; rozhodně jsme omládli wink, máme doma asi "věčné" kotě (možná je to i kastrací, do které se nám vůbec nechtělo, ale u domácích koček je asi nezbytná).
Doteď nás občas podrápe... Chce se pomazlit, ale nečekaně začne hodně rychle hrabat zadníma i trochu předníma a už teče krev...
Moc držím palce, aby se s pejskem skamarádili. par


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9393 27. 5. 2022 11:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Pekné počteníčko, hlavne na Skuhroch wink .... My sme tiež kedysi mávali mačky, ale už je to dávno... od malého mačaa, väčšinou a historky to boli tiež fajnové big_smile - vrátane čistotnej mačky, ktorej keď sa nepáčilo WC (čo bolo už po prvom použití ňou samou), tak radšej uprednostňovala umývadlo... Kocúri naopak značkovali všade grater kapitulation . Teraz ako alergička už by som mačky/mačku nemohla ma, ale ktovie... ešte sa nechystám zomrie a možno sa môj zdravotný stav zlepší...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9394 27. 5. 2022 15:29

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Dcera s rodinou bydlela krátce s matkou.....měli velkého kocoura.............často si otevřel skříň a tam spal........v noci vylezl a skočil na spící matku............to byl řev

Není tady

 

#9395 27. 5. 2022 17:23

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Seli, hezké! big_smile
Tak a alergie hodně rychle někam zmizí!!! storstark

Věro, drsné a lol zároveň...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9396 27. 5. 2022 18:10

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Holky, víte o tom, že mě ale vůbec neuklidňujete těmi historkami? lolhjarta Ale krásně se to čte, tak pište pište a klidně děste. Jsem zvědavá, co nás čeká dál.

Není tady

 

#9397 27. 5. 2022 20:13

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Dnes jsme s manželem usoudili, že nᚠmalý Oliver byl za cca 10 dní, co je u nás, u lékaře víckrát, než my dva dohromady za rok big_smile Dnes teda další návštěva - stále se řeší to jeho ne příliš dobré zažívání a zdolali jsme metu! Oliver má půl kila tummenupp

Není tady

 

#9398 28. 5. 2022 14:46

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

👍👏


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9399 29. 5. 2022 11:59

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

AndreaP. napsal(a):

Dnes jsme s manželem usoudili, že nᚠmalý Oliver byl za cca 10 dní, co je u nás, u lékaře víckrát, než my dva dohromady za rok big_smile Dnes teda další návštěva - stále se řeší to jeho ne příliš dobré zažívání a zdolali jsme metu! Oliver má půl kila tummenupp

Blahopřeju! big_smile  tummenupp  storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9400 30. 5. 2022 11:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

storstark hjarta Aj ja sa pripájam... nech už je len lepšie a lepšie....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů