Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#9351 15. 5. 2022 23:23

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já vlastně ani nevím, kam to patří, zda na skuhrací či šokovací, radost dělající?? Synátor byl na pařbě s tím, že přespí pak u kamaráda. OK, co zmůžu, radost z toho nemám, ale tak není už dítě holt. Dopoledne mi volá, jako že dobrý, vše v pohodě, jen se asi zblázním, až dorazí domů. No moje fantazie začne jako každé matce šlapat na plné obrátky - bože, co se mu stalo, co provedl....atd. atd. Dorazí domů, v rukou obr krabici a v ní kočičí miminko va Kluci je zachránili opuštěné od popelnic či kde to (kočičky jsou tři). Po tom, co jsem vydýchala šok a snažila se zjistit, jak tak asi může být staré, kdy jsem usoudila, že tam max. 14 dní mi došlo, že tudy cesta nepovede, že ho budeme muset "kojit". Takže šup do zverimexu, říkám můj problém, že mám doma kočičí miminko zachráněné, a že zřejmě potřebuju kočičí sunar a paní na mě - to jste tento týden už 12!!! Co se to děje?

No a tak jsme dnes teda do naší domácnosti přivítali kocourka Olivera (já mu říkám Twist big_smile) a já se dám na modlení, aby to zvládl a podařilo se nám ho vypiplat. Držte palce, já jdu kojit :-D

Není tady

 

#9352 16. 5. 2022 7:12

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

AndreaP. napsal(a):

No a tak jsme dnes teda do naší domácnosti přivítali kocourka Olivera (já mu říkám Twist big_smile) a já se dám na modlení, aby to zvládl a podařilo se nám ho vypiplat. Držte palce, já jdu kojit :-D

To zvládnete, vy i Twist par tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#9353 16. 5. 2022 7:15

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Už se tu dlouho neukázala Judyna... sad Doufám, že jí ruka dobře srostla, že je zdravá a nemá nějaké starosti.
I Věra, Erem, Palomita tu chybí... A spousta dalších, kteří sem chodili, ale asi už na Babinet zapomněli.........................  grater
Všem bývalým i současným přispěvatelům storstark!

Chybí! Ale je venku krásně, tak to bude asi tím. A snad občas nakouknou!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#9354 16. 5. 2022 7:17

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

AndreaP. napsal(a):

Já vlastně ani nevím, kam to patří, zda na skuhrací či šokovací, radost dělající?? Synátor byl na pařbě s tím, že přespí pak u kamaráda. OK, co zmůžu, radost z toho nemám, ale tak není už dítě holt. Dopoledne mi volá, jako že dobrý, vše v pohodě, jen se asi zblázním, až dorazí domů. No moje fantazie začne jako každé matce šlapat na plné obrátky - bože, co se mu stalo, co provedl....atd. atd. Dorazí domů, v rukou obr krabici a v ní kočičí miminko va Kluci je zachránili opuštěné od popelnic či kde to (kočičky jsou tři). Po tom, co jsem vydýchala šok a snažila se zjistit, jak tak asi může být staré, kdy jsem usoudila, že tam max. 14 dní mi došlo, že tudy cesta nepovede, že ho budeme muset "kojit". Takže šup do zverimexu, říkám můj problém, že mám doma kočičí miminko zachráněné, a že zřejmě potřebuju kočičí sunar a paní na mě - to jste tento týden už 12!!! Co se to děje?

No a tak jsme dnes teda do naší domácnosti přivítali kocourka Olivera (já mu říkám Twist big_smile) a já se dám na modlení, aby to zvládl a podařilo se nám ho vypiplat. Držte palce, já jdu kojit :-D

Držím pěsti! A kocourkovi také! hjarta My takto kdysi odkojili králíčky x denní.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#9355 16. 5. 2022 16:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Už se tu dlouho neukázala Judyna... sad Doufám, že jí ruka dobře srostla, že je zdravá a nemá nějaké starosti.
I Věra, Erem, Palomita tu chybí... A spousta dalších, kteří sem chodili, ale asi už na Babinet zapomněli.........................  grater
Všem bývalým i současným přispěvatelům storstark!

Věra a Palomita sa už ozvali inde... wink Zrejme ako sa urobí pekne, tak viacerých to ahá von - a offline. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9356 16. 5. 2022 16:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

AndreaP. napsal(a):

Já vlastně ani nevím, kam to patří, zda na skuhrací či šokovací, radost dělající?? Synátor byl na pařbě s tím, že přespí pak u kamaráda. OK, co zmůžu, radost z toho nemám, ale tak není už dítě holt. Dopoledne mi volá, jako že dobrý, vše v pohodě, jen se asi zblázním, až dorazí domů. No moje fantazie začne jako každé matce šlapat na plné obrátky - bože, co se mu stalo, co provedl....atd. atd. Dorazí domů, v rukou obr krabici a v ní kočičí miminko va Kluci je zachránili opuštěné od popelnic či kde to (kočičky jsou tři). Po tom, co jsem vydýchala šok a snažila se zjistit, jak tak asi může být staré, kdy jsem usoudila, že tam max. 14 dní mi došlo, že tudy cesta nepovede, že ho budeme muset "kojit". Takže šup do zverimexu, říkám můj problém, že mám doma kočičí miminko zachráněné, a že zřejmě potřebuju kočičí sunar a paní na mě - to jste tento týden už 12!!! Co se to děje?

No a tak jsme dnes teda do naší domácnosti přivítali kocourka Olivera (já mu říkám Twist big_smile) a já se dám na modlení, aby to zvládl a podařilo se nám ho vypiplat. Držte palce, já jdu kojit :-D

Držím päste... cica alebo mačiak - to je rados do domu... A keby ste ho zachránili, tak duplom rados...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9357 16. 5. 2022 18:49

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andrejko, je mooooooooooooccc hezké, jak jste se zachovali! godlike
A to dobře dopadne a kocourek vám dělá jen radost. big_smile storstark
Synovi kamarádi taky kojí? tongue


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9358 17. 5. 2022 11:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Potřebuju kotě pro svoji kočku. Její mazlici kamarád
v neděli večer umřel, po smrti mého pejska se chodila "tulit" na zahradě k němu.
Nevím jak jí tuhle ztrátu vysvětlit, nevím, jak to řešit. U nás ve stacionáři koata nejsou, koata na netu si neumím najít.
Pomůžete?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9359 17. 5. 2022 13:11

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Synovi kamarádi taky kojí? tongue

Vypadá to, že jo, jelikož syn lítá od nás ke kamarádovi, kde jsou zbylí dva a po telefonu si vždy sdělujeme stav kočiček. Včera kluci dokonce zapalovali venkovní gril, neb "koatům je zima" hjarta

Jinak stav u nás - včera návštěva veterinářky. Hrubý odhad dle zubů je stáří 3-4 týdny (spíše 4). Takže zhruba 10 dní starší, než jsme odhadovali. Oliver nastydlý, dostal injekci antibiotik, to mu v těle vydrží prý týden a přeléčí ho to. Podchytili jsme to v horních cestách dýchacích, kdyby to prý sešlo níže, bylo by to pro takto malé kotě fatální. Uff. Zítra má znovu kontrolu, kdy dostane miminkovskou odčervovací pastu. Nᚠúkol je - krmit "mateřským mlékem", masírovat bříško, udržovat v teple. Bez naší pomoci by to nezvládl. Vypadá to, že Oli si mě adoptoval jako svou náhradní mámu. Jsem komplet podrápaná na rukách, ale je cítit, že je u mě čím dál klidnější. Akorát se mu snažím vysvětlit, když se mi rve nahoru mezi knoflíky, že jako sorry, ale tam mlíko fakt nebude big_smile

Není tady

 

#9360 17. 5. 2022 13:13

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

rina napsal(a):

Potřebuju kotě pro svoji kočku. Její mazlici kamarád
v neděli večer umřel, po smrti mého pejska se chodila "tulit" na zahradě k němu.
Nevím jak jí tuhle ztrátu vysvětlit, nevím, jak to řešit. U nás ve stacionáři koata nejsou, koata na netu si neumím najít.
Pomůžete?

Jedině se fakt všude možně ptát, lidí kolem, nevím zda jsi z vesnice (tam je to snažší) a nebo z města. Vylepit inzerát na obchod třeba. Teď je zrovna doba rození mláďat, viz má zkušenost z neděle, kdy mi bylo sděleno, že jsem 12 jen tento týden, a to jsou vše odložená koata a jeden obchod. Určitě někde kočičák čeká na záchranu hjarta

Není tady

 

#9361 17. 5. 2022 18:27

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

AndreaP. napsal(a):

rina napsal(a):

Potřebuju kotě pro svoji kočku. Její mazlici kamarád
v neděli večer umřel, po smrti mého pejska se chodila "tulit" na zahradě k němu.
Nevím jak jí tuhle ztrátu vysvětlit, nevím, jak to řešit. U nás ve stacionáři koata nejsou, koata na netu si neumím najít.
Pomůžete?

Jedině se fakt všude možně ptát, lidí kolem, nevím zda jsi z vesnice (tam je to snažší) a nebo z města. Vylepit inzerát na obchod třeba. Teď je zrovna doba rození mláďat, viz má zkušenost z neděle, kdy mi bylo sděleno, že jsem 12 jen tento týden, a to jsou vše odložená koata a jeden obchod. Určitě někde kočičák čeká na záchranu hjarta

Přidám ještě tip: místní kočičí útulky + místní skupiny na fejsu = obojí vídám hodně často inzeráty.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#9362 17. 5. 2022 20:49

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Nemám fb. Ale zkusím inzerát na obchod a na strom, jsem ve vilkové čtvrti se zahradkama, často tu jsou inzeráty, že se nějaký domácí mazlíček ztratil, nebo našel. Dík za tipy. 🥰


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9363 17. 5. 2022 21:42

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andrejko, děkuju. Ještě že jste byli u veterináře. tummenupp
A jsou kočičáčci zdraví a celá rodina taky! storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9364 18. 5. 2022 9:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

U nás funguje na internete Bazoš (online bazár), kde furt ponúkajú mačky a mačatá, aj na darovanie... Možno niečo také existuje aj v ČR.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9365 18. 5. 2022 11:20

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

rina napsal(a):

Nemám fb. Ale zkusím inzerát na obchod a na strom, jsem ve vilkové čtvrti se zahradkama, často tu jsou inzeráty, že se nějaký domácí mazlíček ztratil, nebo našel. Dík za tipy. 🥰

Ještě mě napadl místní veterinář, kterého mᚠpoblíž, také tam často bývají cedule s inzeráty. A tam se to přímo nabízí. Případně zda samotný vete nebude mít nějaké info, kde hledat.

Není tady

 

#9366 18. 5. 2022 11:38

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

AndreaP. napsal(a):

rina napsal(a):

Nemám fb. Ale zkusím inzerát na obchod a na strom, jsem ve vilkové čtvrti se zahradkama, často tu jsou inzeráty, že se nějaký domácí mazlíček ztratil, nebo našel. Dík za tipy. 🥰

Ještě mě napadl místní veterinář, kterého mᚠpoblíž, také tam často bývají cedule s inzeráty. A tam se to přímo nabízí. Případně zda samotný vete nebude mít nějaké info, kde hledat.

Pohledám, díky 🥰


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9367 18. 5. 2022 23:06

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Tak dnes jsem byla opět svědkem, jak stačí chvilička, a vše se otočí. Den probíhal celkem normálně, malej Oliver spal, jedl, vřískal a kadil a čůral, mezitím mě drápal a ožíral - taková klasika. K večeru kontrola na veterině, jak jsem tu psala. Teplotu nemá, nachlazení ještě pokračuje, nelíbilo se jí bříško, že je prej dost citlivé, no nicméně výsledek - dostal nějakou injekci právě na to břicho, a poté pro nás objednaná odčervovací pasta. Takhle malým se prý ještě pasta nedává, ale nějaký roztok za krk (dle váhy), který se vstřebá postupně do těla. OK, zvážila, vypočítala dávku (chacha), nanesla. Vyplňovala papíry - no vlastně spíše účet, co nás to zas bude stát. Do toho manžel řekl, ale Oliver je nějaký divný, začal se třást. Paní doktorka usoudila, že je v pořádku, tak odešli (byl tam manžel se synem, já čekala doma).

Už po příjezdu domů jsem slyšela divnej nářek, vzala jsem Olivera do náruče a v tom okamžiku mě celou obhodil, nářek zesílil, to samé zvracení. Poté jsme zjistili, že zvracel i v přepravce (rozuměj asi 2 minuty poté, co doktorka řekla, že je v pohodě). Stav se rapidně rychle zhoršoval, telefon na veterinu, který nikdo nebral - no nakonec se kontakt povedl, doktorka okamžitě se vrate zpět. V čekárně už čekali dvě doktorky, okamžitě převzali kotě, vyholili, kapačka, chlapa se synem vyhodili na chodbu. Nastal boj o život. Výsledek - prudká alergická reakce (zřejmě na tu pastu). Nejhorší cca hodina a půl po dlouhé době.  Oliver to zvládl, vdechl tedy prý nějaké zvratky do plic, tak dostal další injekci antibiotik, já prolila moře slz, netušila jsem, jak moc mi za ty 4 dny přirostl k srdci.

Netuším pořádně, co se stalo, byli jsme v takovém šoku a strachu, že jsme neměli ani sílu to řešit. Divné jsou dvě věci, opakované ujišování lékařky, že oni za to nemůžou a pak skutečnost, že nám za tuto akutní hodinovou péči nenaúčtovali ani korunu. Kontrola zítra. Už teď mám nervy nadranc.

Jedno vím ale jistě, jak vlastně nevíme přesné datum jeho narození, tak dnes se pro nás narodil podruhé.

Není tady

 

#9368 19. 5. 2022 16:40

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andrejko, jsem ráda, že sdílíš i takové "radostné" příběhy. Úplně z tebe sálá to nadšení z malého bezmocného tvora, kterému pomáháš. Klobouk dolů a držím palce a všechno dopadne k vaší společné radosti 😸


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9369 19. 5. 2022 18:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Andrejko, máte tedy zážitky! A se z toho mrňous rychle dostane a dělá vám jen radost. pussa  storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9370 20. 5. 2022 10:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ako sa mačacia sirôtka má?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9371 20. 5. 2022 12:54

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Podávám hlášení, další noc za náma hjarta Oliver absolvoval další návštěvu na veterině včera, sice stále nemá vyhráno, ale je na tom o trochu lépe. Zažívání pořád nic moc, navrhuje 3 možnosti - 1) změnu stravy, 2) sono a za 3) RTG. Druhá a třetí možnost je prý ale u takto malého kotěte problém, musela by ho přispat. S ohledem na zážitek z předvčerejška jsme toto zatím razantně odmítli. Máme začít dávat příkrmy. Hmmm, super, dobře se řekne, hůře udělá. Takže dnes opět návštěva zverimexu, tam nám dali mleté pastičky, kapsičky a mini granulky, a prej je třeba zkoušet, co sedne. Bože můj, zlaté mlíko ve flašce lol

Právě proběhl pokus číslo 1 - mletá kapsička. Výsledek - pastu mám na posteli, ve vlasech i na oblečení, mám ohryzané prsty, ALE - sežral asi jednu lžičku té pasty. Nemám nejmenší tušení, zda to jako porce stačí big_smile Momentálně opět spí.

Začíná být více kontaktní, více šmejdivý, více rychlý a tím, že už mi dokáže utéct z kočičího WC, tak mám písek všude.

Bohužel ale i jedna hodně špatná zpráva, jeho dva sourozenci to nezvládli grater

Není tady

 

#9372 20. 5. 2022 12:56

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Ako sa mačacia sirôtka má?

Seli, jak se říká "Je to rebel!" big_smilehjarta

Není tady

 

#9373 20. 5. 2022 13:01

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Bojovník Oliver hjarta

https://scontent.fprg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/281696044_744660773206584_3871315037314149716_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=jokhhQkvb78AX8gQmR3&_nc_ht=scontent.fprg4-1.fna&oh=03_AVKbHO1oFqlDtBfp1nQRok1yDtWupKo1CkqjzuNq6Xm5jA&oe=62AE9BA8

Není tady

 

#9374 20. 5. 2022 13:30

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

No ten je slaďoučkej 👏👍🍀
A se drží!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9375 20. 5. 2022 18:21

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Krásný a milý kocourek! big_smile

My používáme kočkolit Cat' s Best, 100 % Pflanzliche Streu - Organic litter.
Kocourovy výtvory směle házíme do záchodové mísy.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů