Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1151 26. 1. 2022 6:45

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Když rozvinut toto smutné téma.... tak u nás už se pohřby moc nedělají. Myslím jak přímo u nás, tak v širokém okolí už jsem o pohřbu neslyšela velmi velmi dlouho (myslím ten obřad). Zažila jsem jediný pohřeb v životě a bylo to velmi velmi smutné, s někým blízkým bych to asi úplně nedala grater


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1152 26. 1. 2022 14:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Ja som tiež mala v sebe polku Lexaurinu... ale zasa nepochova si rodičov - to si neviem nai predstavi. kapitulation


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1153 27. 1. 2022 14:10

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Selima napsal(a):

Ja som tiež mala v sebe polku Lexaurinu... ale zasa nepochova si rodičov - to si neviem nai predstavi. kapitulation

Selimo, to je jasné, každý tohle máme jinak! Já si to neumím představit a myslím, že bych to nechtěla absolvovat. Je to moc smutné, drž se! hjarta
Ale u nás opravdu pohřby téměř vymizely. Alespoň v mém hodně širokém okolí už je nikdo nedělá. Tuším, že velkou roli hrají také peníze sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1154 29. 1. 2022 13:54

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

No tak mít na pohřeb vlastní mámy v sobě Lexaurin mi připadá jako poněkud nešastné řešení kapitulation


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1155 29. 1. 2022 16:34

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

rina napsal(a):

No tak mít na pohřeb vlastní mámy v sobě Lexaurin mi připadá jako poněkud nešastné řešení kapitulation

Duvod Tveho posuzovani necich cinu jako nestastne je jaky?
Subjektivni ne? 

Osobne mam naopak pochopeni pro takovy cin a naopak nemam pochopeni pro tenhle tvuj Rino.

Není tady

 

#1156 29. 1. 2022 20:23

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

rina napsal(a):

No tak mít na pohřeb vlastní mámy v sobě Lexaurin mi připadá jako poněkud nešastné řešení kapitulation

rino, proč? Mně to přijde naopak velmi pochopitelné! Velmi!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1157 29. 1. 2022 21:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

I mně to příjde velmi pochopitelné...
Jinak u nás jsou pohřby normálně a překvapuje mě, že u vás Leno ne. Nevím o nikom, kdo by z tohoto světa odešel bez jakéhokoliv obřadu. Množí se pohřby, které probíhají pouze v kruhu rodinném, ale s obřadem.
Teď v tomto týdnu u nás měl pohřeb jeden docela mladý chlap, který se oběsil a měl dokonce i mši svatou, což mě překvapilo. Myslela jsem si, že u sebevražd je rozloučení v kostele vyloučeno.

Upravil(a) Judyna (30. 1. 2022 8:04)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1158 30. 1. 2022 7:51

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

LENNNA napsal(a):

rina napsal(a):

No tak mít na pohřeb vlastní mámy v sobě Lexaurin mi připadá jako poněkud nešastné řešení kapitulation

rino, proč? Mně to přijde naopak velmi pochopitelné! Velmi!

Proč?
Jít se naposledy rozloučit s mámou pod antidepresivy ... kapitulation


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1159 30. 1. 2022 8:00

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

LENNNA napsal(a):

rina napsal(a):

No tak mít na pohřeb vlastní mámy v sobě Lexaurin mi připadá jako poněkud nešastné řešení kapitulation

rino, proč? Mně to přijde naopak velmi pochopitelné! Velmi!

Já to taky chápu, proč ne? Na uklidnění... Navíc psala Selima, že si vzala jen půlku, tak to se rozhodně nepředávkovala...

Není tady

 

#1160 30. 1. 2022 8:05

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

My jsme pohřeb taky neměli, maminka to nechtěla. Chtěla svůj popel rozptýlit na rozptylové loučce, v Brně, na ústředním hřbitově, kde má oba rodiče, bratra, neteř....Tak jsme se tam sešli s nejbližší rodinou, já jsem měla krátký projev a pak jsme nechali ten její popel rozptýlit. Hrála její oblíbená hudba, svítilo sluníčko (bylo to v červenci), zpívali ptáčci a lítaly včelky. Potom se to pokropilo vodou. Bylo to hezké. Pak jsme zašli do nedaleké restaurace. Myslím, že by byla maminka spokojená, a že by mě pochválila, jak jsem to zorganizovala.

Není tady

 

#1161 30. 1. 2022 8:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

No ale to je přece pohřeb. Pohřeb v kruhu rodinném, kdy jste si obřad udělali sami. Je dobré plnit takhle hezky poslední přání ohledně rozloučení.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1162 30. 1. 2022 9:37

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Judy, nechci slovíčkařit, ale pod pojmem pohřeb si já představuju uložení rakve nebožtíka do vykopané jámy na hřbitově, a to  moje maminka nechtěla. Chtěla zpopelnit. Ale jinak s tebou souhlasím smile
Jo, a co se týká té mše svaté...kolegyně se před pár lety taky oběsila, navíc byla v té době těhotná, a taky za ni byla sloužena mše, v kostele. Byla tam dokonce i vystavena v otevřené rakvi, což bylo dost děsivý i pro nás, co už jsme něco zažili, natož pro její studenty, kterých tam bylo hodně... zvláště pro ně to musel být dost děsnej zážitek sad

Upravil(a) Soleil (30. 1. 2022 9:50)

Není tady

 

#1163 30. 1. 2022 10:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Ono je těch způsobů rozloučení víc. Naše mamka katolický pohřeb s uložením do země také mít nebude. Ani mši svatou nechce.
To rozloučení s tvou kolegyní ...Opravdu děsivé. Obě moje babičky měly při pohřbu otevřenou rakev a bylo to opravdu hrozné. Ale zase - pro někoho to asi význam má, čemuž nerozumím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1164 30. 1. 2022 11:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Judyna napsal(a):

I mně to příjde velmi pochopitelné...
Jinak u nás jsou pohřby normálně a překvapuje mě, že u vás Leno ne. Nevím o nikom, kdo by z tohoto světa odešel bez jakéhokoliv obřadu. Množí se pohřby, které probíhají pouze v kruhu rodinném, ale s obřadem.
Teď v tomto týdnu u nás měl pohřeb jeden docela mladý chlap, který se oběsil a měl dokonce i mši svatou, což mě překvapilo. Myslela jsem si, že u sebevražd je rozloučení v kostele vyloučeno.

Hele, fakt nejsou a už roky.... V širší rodině nám loni a předloni umřelo 5 členů a nikdo neměl pohřeb ve smyslu obřadu v krematoriu. Ale to není jen u nás v rodině, mám na mysli opravdu široké okolí - od sousedů, známých bližších i vzdálených, spolupracovníků, z doslechu... téměř nikdo pohřeb nedělá. Tak jsem myslela, že je to trend všude.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1165 30. 1. 2022 11:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

No vidíš to. Já ti samozřejmě věřím, jen k nám na Vysočinu tenhle trend zatím nedorazil a upřímně - snad ani nedorazí. U nás je ještě hodně vyloženě křesanských pohřbů s knězem i na hřbitově a i živou hudnou, i když ta už se objevuje méně. Vím, že je to asi divné, ale ta živá hudba se mi moc líbí a když jsem na hřbitově zdrovna v době, kdy takové rozloučení probíhá, moc ráda ji poslouchám.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1166 30. 1. 2022 15:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Před mnoha lety jsem byla na pohřbu maminky mých kamarádek. Vesnický pohřeb na horách. Otevřená rakev byla vystavená v kuchyni. Dala jsem do ní bramboříky. Starší ze sester se tam šla na maminku naposled podívat. Mladší, tehdy 12 letá, se mě v pokoji držela za ruku a chvějícím se hlasem mi řekla, že neví, jestli tam má jít. Doporučila jsem jí, aby tam nechodila, aby si maminku uchovala v paměti hjarta tak, jak ji znala... Pak jsme šli všichni do kostela.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1167 30. 1. 2022 16:17

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Já jsem dokonce kdysi dávno, ještě na starém Babi, založila vlákno s názvem "Mrtví pláčou?" Měla jsem totiž dost děsivý zážitek na pohřbu své babičky. Bylo to v parném létě, babička ležela v otevřené rakvi na dvorku a ještě před pohřbem jsme tam všichni stáli a předříkával se růženec, což trvalo dost dlouho. No a já si najednou všimla, že babičce z koutku oka vytéká slza. Já se rozhlížela kolem, ale nikdo nic. Když jsem se pak ptala, nikdo to neviděl. Mně to ale nešlo z hlavy. Pak mi někdo tady na fóru vysvětlil, že to bylo asi tím, jak byla babička zmrzlá a venku bylo teplo, tak ta tekutina, co vypadala jak slza, uvolnila. Asi jo ale bylo to strašidelné. A to jsem byla dávno dospělá. Pro děti myslím otevřená rakev rozhodnně není dobá.

Jeden čas se také z pohřbů dělaly videa. Což teda taky nechápu. Kdo by se na to chtěl dívat....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1168 30. 1. 2022 16:24

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Judyna napsal(a):

No vidíš to. Já ti samozřejmě věřím, jen k nám na Vysočinu tenhle trend zatím nedorazil a upřímně - snad ani nedorazí. U nás je ještě hodně vyloženě křesanských pohřbů s knězem i na hřbitově a i živou hudnou, i když ta už se objevuje méně. Vím, že je to asi divné, ale ta živá hudba se mi moc líbí a když jsem na hřbitově zdrovna v době, kdy takové rozloučení probíhá, moc ráda ji poslouchám.

Nᚠkraj jsme asi vyloženě neznabozi, protože o křesanském pohřbu s knězem jsem slyšela snad jen v televizi nebo slyšela vyprávění prababičky, že se to kdysi dělo. To je pro mne taková úplně vzdálená historie. Je to zvláštní, ale asi fakt platí "jiný kraj - jiný mrav". Ale u nás v kraji se moc nedrží žádné zvyky (nemyslím teď jen pohřby, ale i ty naopak veselé), to vždy když vidím v televizi třeba z Moravy nebo odjinud, co tam drží... tady nic.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1169 1. 2. 2022 13:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

rina napsal(a):

No tak mít na pohřeb vlastní mámy v sobě Lexaurin mi připadá jako poněkud nešastné řešení kapitulation

Pochováva svoju mamu je nešastné riešenie ako také a neviem si predatvi čokožvek s tým spojené ako ŠASTNÉ - takže mi Tvoja poznámka príde mimo. (Ja som naopak rada, že ani predtým, ani potom som ho nebrala - a že som bola párkrát v pokušení!)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1170 1. 2. 2022 13:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Mama bol tiež skremovaná v krematóriu - po otcovom pohrebe vyhlásila, že to chce ma tiež tak - ale rečnil farár, aj prečítal našu rozlúčkovú reč (chvalabohu! my by sme to nedali) a na záver prečítal ešte bracho krátky úryvok z listu neterky svojej babnine, mojej mame grater Potom kondolencie, obed v rodinnon kruhu a odvoz vencov na rodinný hrob. Plus, skoro po celý čas šla slučka s maminými fotkami a na úvod a záver hudba.... Pekné to bolo, moja nevlastná dvéra vraj povedala mužovi, že aj ona chce taký pohreb smile .
Keď sa veci uvožnia a bude teplejšie, urobíme ešte zádušnú omšu a potom nejaký kar... pre širšiu rodinu, kamošky a rodinných priatežov. Teraz dos žudí neprišlo z logistických dôvodov, hoci ma príjemne prekvapilo, kožko ich vôbec bolo (vzhžadom na okolnosti).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1171 1. 2. 2022 13:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Judyna napsal(a):

Ono je těch způsobů rozloučení víc. Naše mamka katolický pohřeb s uložením do země také mít nebude. Ani mši svatou nechce.
To rozloučení s tvou kolegyní ...Opravdu děsivé. Obě moje babičky měly při pohřbu otevřenou rakev a bylo to opravdu hrozné. Ale zase - pro někoho to asi význam má, čemuž nerozumím.

Mama bola otvorená, ale oficiálne sa vyhlásilo, že kto chce, môže sa ís pozrie do vedžajšej miestnosti - cca 15 min. pred pohrebom, potom asi 5 minút pred pohrebom rakvu zavreli a previezli do obradnej miestnosti. Kto chcel, videl, kto nechcel - väčšina - nevidel. Každý to má inak....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1172 1. 2. 2022 13:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

I mně to příjde velmi pochopitelné...
Jinak u nás jsou pohřby normálně a překvapuje mě, že u vás Leno ne. Nevím o nikom, kdo by z tohoto světa odešel bez jakéhokoliv obřadu. Množí se pohřby, které probíhají pouze v kruhu rodinném, ale s obřadem.
Teď v tomto týdnu u nás měl pohřeb jeden docela mladý chlap, který se oběsil a měl dokonce i mši svatou, což mě překvapilo. Myslela jsem si, že u sebevražd je rozloučení v kostele vyloučeno.

Hele, fakt nejsou a už roky.... V širší rodině nám loni a předloni umřelo 5 členů a nikdo neměl pohřeb ve smyslu obřadu v krematoriu. Ale to není jen u nás v rodině, mám na mysli opravdu široké okolí - od sousedů, známých bližších i vzdálených, spolupracovníků, z doslechu... téměř nikdo pohřeb nedělá. Tak jsem myslela, že je to trend všude.

Všude nie - u nás sa zrejme pochováva dos, keď sme museli čaka skoro 2 týždne a vraj majú 13 pohrebov denne - to je ako bežiaci pás. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1173 1. 2. 2022 13:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Judyna napsal(a):

Já jsem dokonce kdysi dávno, ještě na starém Babi, založila vlákno s názvem "Mrtví pláčou?" Měla jsem totiž dost děsivý zážitek na pohřbu své babičky. Bylo to v parném létě, babička ležela v otevřené rakvi na dvorku a ještě před pohřbem jsme tam všichni stáli a předříkával se růženec, což trvalo dost dlouho. No a já si najednou všimla, že babičce z koutku oka vytéká slza. Já se rozhlížela kolem, ale nikdo nic. Když jsem se pak ptala, nikdo to neviděl. Mně to ale nešlo z hlavy. Pak mi někdo tady na fóru vysvětlil, že to bylo asi tím, jak byla babička zmrzlá a venku bylo teplo, tak ta tekutina, co vypadala jak slza, uvolnila. Asi jo ale bylo to strašidelné. A to jsem byla dávno dospělá. Pro děti myslím otevřená rakev rozhodnně není dobá.

Jeden čas se také z pohřbů dělaly videa. Což teda taky nechápu. Kdo by se na to chtěl dívat....

Niekto sa chce s mŕtvym naposledy rozlúči... ale deti by som do toho nenútila a nedávala by som to ani na oči všetkým.
Otec mal vežký pohreb (mesiac pred príchodom korony), s vencami od prezidentky a celou ceremóniou kladenia (dvaja mladí vojačikovia pochodujúci a vyhadzujúci nohy do rytmu - pamätám si len, že cmukali, aby si dali signál a zladili sa...), z čoho si ja nepamúätám ani hounou (šok, smútok, plus tiež polka Lexaurinu). Keby to niekto natočil, asi by som si to neskôr celkom rada pozrela, už s ustálenejšími emóciami - plus by som videla, kto tam bol... Boli snáď stovky žudí, ale ja si ich nepamätám, alebo len matne, cez slzy a takú hmlu. Teraz by mi to možno aj prišlo vhod. A som vďačná aspoň za fotky, ktoré si ale tiež som schopná pozrie až teraz hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1174 13. 2. 2022 20:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Každý jsme jiný. Je pravda, že když mi něco vadí nebo něco nechápu, neznamená to, že pro druhého to nemůže být přínosem, tak, jak píšeš....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1175 15. 5. 2022 18:12

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Niečo medzi Radosou a Skuhrami

Nekoukáte někdo na dokument Iveta? O Ivetě Bartošové. Zatím jsou 2. díly a je to takové smutné, hlavně ten 2. díl. Hodná holka, škoda že potkala hajzlíka jako byl Sepéši. Alespoň tak se mi to jeví. Nebyl to asi jen on, ale asi ji hodně ovlivnil do dalšího života ve všem... nevím, uvidím, jak to bude pokračovat.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů