Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 6. 8. 2021 21:10

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Užij si příjemně klídku a pohody. big_smile Samoty nemůžu napsat. tongue


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#77 6. 8. 2021 21:36

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: To nikdo nemá papouška?

vrabčák napsal(a):

Užij si příjemně klídku a pohody. big_smile Samoty nemůžu napsat. tongue

pussa storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#78 7. 8. 2021 11:37

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Děkuju! big_smile storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#79 6. 12. 2021 17:04

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Tak jsem dneska s naší modrou potvorou pekla vánoční cukroví, neuvěřitelný zážitek. Za jednu nohu mi hlavou dolů visela z výstřihu a kulila oči na vál, až šilhala. Pak se na ten vál spustila a sem tam chodila po vyváleném těstě, které samozřejmě ochutnávala. Mleté oříšky mám po celé kuchyni, cukr a mouku taky. Musela se mnou péct, protože když jsem zkoušela, že ji z klece nepustím, řvala tak, že jsem se bála, aby nás nevystěhovali. Hodně času tráví venku z klece, stále miluje manžela a mě pouze trpí. Účastní se všeho, co doma děláme a bohužel vůbec nikdy přes den neodpočívá. Zlatý korelák.
Už je naprosto ochočená a hodně mluví. Opakuje i věty a slova, která slyšela jen jednou. Jak já si hlídám slovník! Pamatuje si ihned to, co nechceme, aby se naučila. Teď aktuálně z klece řve na plný pecky, že chce papat a spinkat. Kdyby nekecala...

Není tady

 

#80 6. 12. 2021 19:52

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

lol  godlike

Ahoj Svas! Říkám si, kdo tohle zažije? Kolik je na světě papoušků, co pomáhají péct vánoční cukroví a co u toho navíc mají spoustu řečí? big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#81 7. 12. 2021 7:18

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: To nikdo nemá papouška?

👍🦜


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#82 20. 12. 2021 13:07

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Byli jsme s modrou příšerou u veterináře, protože potřebovala ostříhat drápky. Korelákovi jsem to dělala sama, naše papoušková by mě buď sežrala, nebo by si nechala ustřihnout celou nohu, tak jsme vyrazili. U doktora dělala hodnou a držela, jenže pak se doktorka podívala do její převozky a nezdála se jí hustota bobečků. Prý moc řídké. Měla jsem noc a den všechno sbírat a přinést na rozbor s tím, že papouškové budou taky odebírat krev. S dětmi jsem to tak neprožívala, nemohla jsem spát a pořád jsem si říkala, odkud jí to probůh té mojí mrňavé chudince budou brát. Rozbor hovínek dopadl dobře, nikde nic, žádní cizopasníci. Pak doktorku napadlo ještě udělat bakteriální rozbor a našla něco, co prý jsme si zřejmě už přinesli od chovatele. Krev jí nebrala, jen se ptala, jestli není skleslá. Když jsem jí vyprávěla, že největší zábava je švihnout mi formičku na pečení a mlátit s ní v koupelně do zrcadla, moc se smála. Dostali jsme nějaký sirup, který v přesně určeném množství do ní 2x denně injekční stříkačkou musím dostat. Chtělo by to natočit. Buď ji drží manžel a nadává a já se snažím jí nějak otevřít zobák, nebo to probíhá obráceně, on drží a já nadávám. Co je jisté, že naší papouškové Ježíšek nic nepřinese, dárky přece dostávají jen hodní smile

Není tady

 

#83 20. 12. 2021 20:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Další moc hezký, zábavný mikropříběh! tummenupp  lol
Svas, přimlouvám se, aby divoška od Ježíška přece jen něco malého dostala. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#84 20. 12. 2021 21:22

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: To nikdo nemá papouška?

Taky. !🤭😋
Dnes mi dcera deset minut vyprávěla, jak svým zlobivým pejskům kupovala dárky, a jak vymejšlí, proč vlastně až tak zlobiví nebyli... 😋


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#85 21. 12. 2021 13:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas loltummenupp
Gratuluju k tak šikovnému papuškovi.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#86 3. 1. 2022 9:42

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Judy, díky za gratulaci.
Divoška měla samozřejmě pod stromečkem balíčků nejvíc ze všech. Loni se ale aktivně účastnila rozbalování, letos na to dokonale dlabala. Sice dostala hračky převážně se zrcátky, aby se  mohla obdivovat, jak je krásná - její oblíbená činnost, ale nějak ji to nebavilo. Teď ale na mě huláká z klece: spi, ty, ty, ty, musíš spinkat, šup šup. A protože to šup vyslovuje měkce jako šjup, musím se smát. Papoušková s ukrajinským přízvukem smile

Není tady

 

#87 3. 1. 2022 19:37

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

big_smile  smile  big_smile  tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#88 20. 7. 2022 9:06

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Uběhl docela dlouhý čas, ale situace u nás se nezlepšila. Modrá příšera mě nesnáší pořád stejně a svého páníka bezmezně zbožňuje. Stále tedy smím připravovat ovoce a zeleninu, do dalších misek zrníčka a vodu, ale dát jí ty misky do klece už nesmím. Vrčí na mě jako pes a kouše mě zrovna tak. Dlabu jí na to mít klouby pořád do krve, fakt to bolí. Číhá na mě jako pes na zloděje hned u dveří klece a prostě já jí na její klec sahat nesmím. Byla jsem kvůli tomu u veterinářky, není to prý nic neobvyklého, tento druh papouška si  vybere pouze jednoho pána a zbytek rodiny buď strpí nebo ne. U nás je to to nebo ne. K mému muži se chová jako žárlivá manželka či spíše milenka. Zlomyslným okem mě sleduje z jeho zad (protože když je muž doma, tak se u něj nosí na zádech), ale běda, když si dovolím se ho dotknout. Hned startuje. Marně jí vysvětluju, že já ho měla dřív a mám na něj i papír, rozuměj oddací list. Je jí to fuk.
Veterinářka se smála, že jsme si vybrali papouška s vůbec nejtvrdší povahou. To jsou vážně její slova. Proč se ten můj muž musela tenkrát u chovatele otočit a vybrat si tuhle příšeru, já mohla mít mírného zeleného pyruru, i když kdo ví. Z čeho mám strach, můj muž je vážně nemocný, i jenom každý jeho pobyt v nemocnici je pro mě trauma, že ji nedokážu bez újmy na zdraví nakrmit. Nemáte s tím někdo zkušenosti a nevěděl byste, co s tím? Trápí mě to a otevřít tý bestii okno pořád nechci (vtip). Uplácení pamlsky nepomáhá.
Jinak nádherně mluví. Když ráno s hrůzou říkám, jéžiši, kdo tady ten binec kolem klece na podlaze zase udělal, s radostí odpovídá: čuník. Večer na otázku: a co půjdeme dělat, odpovídá: spinkat. A neustále na mě volá: pojď sem, ty sem pojď. Vím proč, aby mě mohla pokousat.

Není tady

 

#89 20. 7. 2022 10:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, díky tobě jsem se upřímně lol. Ta vaše mníška není tedy žádná mniška. Žasnu, jakou má vyřídilku, pamě a jak pohotově reaguje. tummenupp Vypadá to, že vysloveně všemu rozumí. godlike
Tobě držím palce, aby tě za tvoji vzornou péči hodně rychle vzala na milost. pussa Příroda je příroda, je prostě jen na kluky. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#90 20. 7. 2022 10:48

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Vrabečku, naše mniška je vážně mniška, je to papoušek mniší. Taky se dá najít pod názvem mníšek šedý, my máme modrou mutaci. Je to sice krasavice, ale s obtížnou povahou. Veterinářka nám řekla, že má inteligenci tříletého dítěte. No jo, ale tříletému dítěti, když neposlouchá, tu zádel prostě seřežeš, ale co s tímhle exemplářem?

Není tady

 

#91 20. 7. 2022 11:04

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Vím, že je to papoušek mníšek. Myslela jsem to ve smyslu "jeptiška"- mírná, jemná, poslušná...
Svas, tak podávání krmě jedině v rukavicích a vymysli to nějak šikovně s odměňováním. smile

Upravil(a) vrabčák (20. 7. 2022 11:16)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#92 22. 7. 2022 8:32

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Mírná a poslušná rozhodně není. Co je jistý, že umře jako panna. Když si představím, že bych měla  takových příšer víc. je mi z toho těžko. Rukavice ji jenom rozdráždí, to nefunguje, odměny bere tak, že na ně má vlastně právo, když je tak hodná holčička.
A úplně nevýchovně jsem se přistihla, že jí dávám dobrůtky ve chvíli, kdy zlobí a řve tak nesnesitelně, že mi duní v hlavě. Prostě jí tím na chvíli ucpu zobák.
Chová se tak opravdu jen tehdy, když je se mnou sama. Jsem v důchodu, takže s ní trávím hodně času, můj muž chodí do práce, ale jen se objeví, máme nejhodnějšího a nejmilejšího papouška na světě. I když včera mu předvedla, jak mě mě umí kousnout, když ji plácnul a vynadal jí (její milovaný páník), šla ho kousnout taky.

Není tady

 

#93 22. 7. 2022 17:52

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

To je tedy potvůrka! Je nepříjemné, že nesnáší rukavice. sad Jedině možná zkusit jiné, třeba tenké zahradnické. Nevím, jak papoušci rozlišují barvy, ale při výběru rukavic bych to zkusila vzít v úvahu.
Svas, musíš se překonat a nezacpávat jí odměnami ukřičený zobák! Odměny jedině za mimořádně dobré skutky. stolt
Páníček není tolik doma, tak je jí samozřejmě vzácnější, zvláště když ho upřednostňuje. Dobře, že mu předvedla, co dovede, a že kousla i jeho. Určitě je správné, že ji plácl a vynadal jí.
Já si tu hraju na odborníka na papouchy, které jsem vždycky viděla jen ze vzdálenosti několika metrů... Omlouvám se a kaju se. dumbom Ale myslím si, že je to obdobné u dětí i u všech chytrých živočichů včetně opeřenců.
Moooooooooooccc ti držím palce, aby se to aspoň trochu zlepšilo! pussa smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#94 28. 7. 2022 7:46

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: To nikdo nemá papouška?

Teda Svas, mít toto doma na 40 let, tak mě šroubne. Žádný pamlsky za řvaní, ale hadr na klec! Nechce jídlo ode mě? Nebude mít žádné. Však ona by to pár dní taky bez jídla či vody přežila a dobrovolně se hlady sama neutýrá. V tomto souhlasím s vrabčákem a dodám, že teritoriální projevy nejsou u mazlíčků v žádném případě žádoucí, zejména pokud se to týká jejich majitelů. Jestli vám to přijde vtipný, směle do toho, ale cítit se ve vlastním domě jako vetřelec, to by nebylo nic pro mě. Držím pěsti, a si soužití užíváte dle vlastních představ a hlavně pevné nervy smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#95 28. 7. 2022 22:57

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, tak jak to vypadá? Už je dračice o trochu hodnější? Určitě se polepší. hjarta


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#96 30. 7. 2022 16:39

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Ahoj Palomito a Vrabečku,
co mě uklidňuje, že ji doma mít 40 let nebudu, už je před sebou prostě nemám.  A naše děti se hádají, kdo ji zdědí smile
Pal, hadr na klec nefunguje, je jí to prostě fuk. A celé je to naše chyba, tedy mého muže, neměl si ji vybrat bez toho, aby o mníšcích něco věděl. Zlepší se to, tvrdí veterinářka, naše kráska je prostě momentálně v pubertě a to je složitá situace. Nedat najíst jí nemůžu, nic špatného nedělá, chová se podle své přirozenosti, jen my si to nenastudovali. Poslední týden nám připadá, že se to trošku uklidňuje. Už tak neřve a nekouše, za to kousání ji na radu veterinářky od začátku trestáme, vždycky dostane přes zobák.
I  přes den - nechci to zakřiknout - začíná odpočívat a neječí, jako zrovna teď - sedí předkloněná v kleci a čumí do blba. A že má ráda jen jednoho člena rodiny, to taky k tomuto druhu patří. Bohužel to tedy opravdu nejsem já. Přišla se mě zeptat kamarádka, že po andulce chce jiného papouška a má možnost si koupit mníška. Opravdu jsem jí to nedoporučila. I když je naše modrá kráska strašně šikovná a chytrá, třeba dopoledne se mnou vařila oběd a bohužel si hned pamatovala, kam dávám koření smile, umí spoustu věcí, říká hodně slov a píská si se mnou "Skákal pes", není to papoušek pro začátečníky.

Není tady

 

#97 30. 7. 2022 18:42

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, teď už to vypadá nadějněji. tummenupp Neklesej na mysli! Jsem přesvědčená, že zvládnete její pubertu i adolescenci a pak už to bude vysloveně příjemná a ještě k tomu hezká a roztomilá společnice. big_smile  pussa

Upravil(a) vrabčák (31. 7. 2022 16:37)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#98 30. 7. 2022 18:50

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, jde vidět, že nejsem ptačí žena big_smile V životě bych neřekla, že když zvířeti (mláděti) ublížím rukou (něčím v ruce), že se jí pak nebude bát. Proto bych raději volila postup, že když zaútočí při krmení, tak mu ho nedám.
Je asi normální, že si každé zvíře zvolí jednoho člena rodiny a ten hraje vždy prim. Jen je škoda, že ptáci to řeší až tak nepřátelsky vůči těm ostatním. S vašimi dětmi jsi mi připomněla vtip, jak se manželé rozvádí a hádají se, kdo si vezme děti. Ani jeden je nechce big_smile A jsou další dny a léta klidnější a klidnější a a vám to stále hezky píská! smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#99 31. 7. 2022 16:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: To nikdo nemá papouška?

Palomito, lol jsi mě. Ty že nejsi ptačí žena? dumbom


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#100 2. 8. 2022 8:48

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Tak to u papoušků nefunguje. Musí mít svůj pravidelný režim. Kdybych modré příšeře nedala každé ráno najíst, tak chcípne a to vážně nechci. Naopak, ráno dostává do mističek ( má tři - voda, ovoce a zelenina, zrní) jako první. A stejně boří klec, protože samozřejmě chce to, co snídáme my. Nejlépe chleba s nivou, párky s hořčicí atd. Omlouvám se přítomným, kontinentální snídaně u nás neprobíhá. Rohlík s marmeládou bych k snídani nedala, naložený hermelín klidně smile
A Pal, papoušková se opravdu nebojí. Když jsem napsala, že ji po kousnutí plácnu, myslím tím symbolicky a dle vetdoktorky výchovně, jen ji tím naštvu smile Ale umí být i slaďoučká. Teď na mě volá z klece: pupíku, pojď sem, neboj se. Když byla včera bouřka, dělala frajerku, ale po každém hromu ječela: nedělej to smile

Upravil(a) Svas (2. 8. 2022 8:50)

Není tady

 

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů