Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1126 2. 12. 2021 13:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Tohle je prostě prasárna! sad  O obvoďácích jsem nikdy neměla valné mínění, ovšem teď se (někteří) překonavají.

Nedivím se jim. I obvoďáci jsou jen lidé, i když to tak na někoho nemusí působit. A stejně jako ty chráníš v první řadě sebe, dělají oni to stejné. K čemu mi bude obvoďák, který se nakazí a zavře ordinaci? Je to sice krkolomný způsob, jak se v současné zachovat, ale tuším, že vykrvácet by nikoho na ulici nenechali. V nemocnici je lidí více a jsou do určité doby zastupitelní. Obvoďák je sám a často dělá sám na sebe, takže si může určovat i podmínky. Pokud se nám nelíbí, můžeme změnit lékaře, který bude našim požadavkům vyhovovat. Je to jednoduchá nabídka a poptávka trhu.

Presne k tomu ako ten, čo a nevyšetrí, ale z fleku pošle na test. wink Nehovorím, že ho vôbec nechápem, ale prepáč - to je ako keby som sa ja chránila a učila deti zo strechy školy alebo zo záhrady dávala signály posunkovou rečou... Tiež sa môžem bá, tiež sa môžem chcie chráni (učím denne 50-100 mládežníkov, ktorí ser. kašlú na testovanie...), ale tak snáď mám aj nejaké profesionálne povinnosti a stavovskú čes, nie?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1127 2. 12. 2021 13:27

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Tak tady se naprosto rozcházíme smile Pro mě je to echt prasárna. Naprosto bez ohledu na covid. Budou si jako odteď vybírat, co a koho budou léčit? Co léčit pro jistotu nebudou vůbec?

Nevím, proč zas "od teď". Pokud má člověk podezření, že je infekční (z jakékoli choroby), měl by se podle toho chovat a postupovat podle pokynů lékaře. Prasárna je se domnívat, že mám vždy a všude právo být a chovat se jak neomalenec.
Co a koho podle tebe budou léčit, až zavřou ordinaci z důvodu nákazy? V ČR je cca 5 tis praktických lékařů. To se do denní dávky nákazy vejde minimálně 3x. Na koho budeš nadávat potom, že dělá prasárny? Nehledě na to, že je tu i nějaká společenská zodpovědnost, že nebudou tu nemoc šířit dál mezi své pacienty a ohrožovat tak někoho na životě.
Chápu, že TY jsi na prvním místě, ale zdravotnictví je služba veřejná a proto by se mělo postupovat tak, aby také byla v co největší míře dostupná všem.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1128 2. 12. 2021 13:42

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

Presne k tomu ako ten, čo a nevyšetrí, ale z fleku pošle na test. wink Nehovorím, že ho vôbec nechápem, ale prepáč - to je ako keby som sa ja chránila a učila deti zo strechy školy alebo zo záhrady dávala signály posunkovou rečou... Tiež sa môžem bá, tiež sa môžem chcie chráni (učím denne 50-100 mládežníkov, ktorí ser. kašlú na testovanie...), ale tak snáď mám aj nejaké profesionálne povinnosti a stavovskú čes, nie?

Seli, ty jsi neměla online výuku? Když už tedy "srovnáváme" učitele a lékaře. Nebylo to takové učení po telefonu?
K čemu ti bude nějaké osobní vyšetření - kašel, rýma, bolest těla, únava, ztráta čichu, chuti.. aby ti řekl, že mᚠvirózu. Neznám žádného lékaře, který by zázračným pohledem-dotekem zvládl určit, zda je někdo covid pozitivní a tudíž potenciální zdroj nákazy pro ostatní a následně stanovil adekvátní léčbu. Ale možná jen málo chodím mezi doktory a ani nejsem jedna z nich a proto nevím, jak by měli vykonávat svou činnost.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1129 2. 12. 2021 13:46

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Serigala napsal(a):

Isoprinosine

Jj, to jsem přesně myslela. S tím máme zkušenost v rodině, na špatný průběh zabral velmi dobře, proto si říkám proč ho lékaři nepředepisují každému? Já ho mám doma, dostala jsem ho od obvoďáka na recept, platila jsem si ho, už nepamatuji přesnou částku, ale byl docela drahý. Ale pokud pomáhá, člověk si to rád zaplatí. Jiná věc je ta, proč ho nepředepisují.

Leno a
O mᚠjěště velké štestí že mám takového obvodního který Ti to předepsal. A ano je poměrně drahý a v Polsku taky. Je fakt že keždý by si připravek dovolit skutečně nemohl. Ale ten kdo ano si ho rád zaplatí.
Kladu si stejnou otázku,proč ho nepředepisují. Jedni ano, druzí nikoliv.
Tady u nás ve F. ho dokonce ani neznají a když jsem se ze zvědavosti ptala po telefonu co by mi na covid doporučila tak řekla Paralen. A to se v Čechách taky ďěje co já vím.  hmm
Fajn že ho mᚠdoma pokud bys ho potřebovala. tummenupp

Není tady

 

#1130 2. 12. 2021 13:51

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Tohle je prostě prasárna! sad  O obvoďácích jsem nikdy neměla valné mínění, ovšem teď se (někteří) překonavají.

Nedivím se jim. I obvoďáci jsou jen lidé, i když to tak na někoho nemusí působit. A stejně jako ty chráníš v první řadě sebe, dělají oni to stejné. K čemu mi bude obvoďák, který se nakazí a zavře ordinaci? Je to sice krkolomný způsob, jak se v současné zachovat, ale tuším, že vykrvácet by nikoho na ulici nenechali. V nemocnici je lidí více a jsou do určité doby zastupitelní. Obvoďák je sám a často dělá sám na sebe, takže si může určovat i podmínky. Pokud se nám nelíbí, můžeme změnit lékaře, který bude našim požadavkům vyhovovat. Je to jednoduchá nabídka a poptávka trhu.

Presne k tomu ako ten, čo a nevyšetrí, ale z fleku pošle na test. wink Nehovorím, že ho vôbec nechápem, ale prepáč - to je ako keby som sa ja chránila a učila deti zo strechy školy alebo zo záhrady dávala signály posunkovou rečou... Tiež sa môžem bá, tiež sa môžem chcie chráni (učím denne 50-100 mládežníkov, ktorí ser. kašlú na testovanie...), ale tak snáď mám aj nejaké profesionálne povinnosti a stavovskú čes, nie?

Selimo tady s Tebou naprostou souzním.  stolt

Není tady

 

#1131 2. 12. 2021 14:47

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Jinak když jsme u té péče, už jste se setkali s tím, že obvoďák "nepřijme" pacienta, který není očkován nebo nepřinese čertstvý negativní PCR test? Já už to slyšela v mém blízkém okolí od kamarádky a četla teď v posledních dnech 2x na netu. Tohle je podle mého prasárna. Kdy dříve lékař nepřijímal pacienty, kteří se nenechali očkovat? Kdy dříve si vybíral, koho bude léčit a koho nebude? Už dříve spousta z nich dělali s prominutím ho... a léčili a léčí jen po telefonu, teď si ještě začnou vybírat, koho léčit.
Ono to je jedno k druhému, těch prasáren, co se zde ve jménu covidu děje, je toho spousta a smutné je, že to je vůbec možné. V dnešní době. Před mnoha lety to také začínalo zákazem určitých osob někam chodit. Zapomínáme tak rychle?

Ne ještě jsem se s tím tady u nás nesetkala naštěstí ale co jsem slyšela a to přímo od mého příbuzného tak v Čechách se to deje, mám na mysli ten PCR test. Ale přímo můj starý táta toho ve jménu covidu v loni zapomněli informovat že má nález na plících.
Bylo mu řečeno že pokud tam něco bude, tak budou o tom informovat obvodní lékařku. Zpráva k lékařce nikdy nedošla a můj milý táta víc jak rok netušil že tam něco našli dokud ho neodvezla záchranka proto že nemohl dýchat.
A když byl poté konečně po vic jak roce zanedbání objednaný na tato vyšetření, tak mu před vyšetřením dělali PCR test v nemocnici a byl pozitivní (je očkovaný) a okamžitě ho poslali domů . Bez jakékoliv pomoci ho odvezli domu ke staré mámě a se o něj postará.
Ten byl skutečně blízko smrti. Pěkně to s ním zamávalo.  Kdo tohle nezažil nedovede si představit to zoufalství a bezmoc.
Tak tolik ze života

Není tady

 

#1132 2. 12. 2021 14:55

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

A když už jsme tady u těch lékařů kteří zanedbávají péči a dokonce tím porušují i svou přisahu tak kdo chce a si poslechne tohle:

https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/kub … -nahravku/

Tomu se dá jen težko věřit.va

Upravil(a) Serigala (2. 12. 2021 14:56)

Není tady

 

#1133 2. 12. 2021 15:13

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

No ano to je ono “My lékaři pracujeme v nouzovém režimu a proto můžeme porušovat i Hyppokratovu přisahu. “
Ve jménu zachování veřejného zdraví během nekonečné pandemie, se teď vyprdneme na ty kdo mají nádory.
Jsou vytíženi, vyčerpaní a už jsou i arogantní a to je má omlouvat.

Tak ne, za mě osobně a jednoznačně tvrdě- pokud se už jednou dali na tuto Řeholi a podepsali slib ,pak pokud to nedokážou, a jdou třeba do onchoďáku rovnat regály, tam budou užitečnější. Takový nemají na těchto místech už co pohledávat.

Není tady

 

#1134 2. 12. 2021 18:02

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

tummenupp

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Tohle je prostě prasárna! sad  O obvoďácích jsem nikdy neměla valné mínění, ovšem teď se (někteří) překonavají.

Nedivím se jim. I obvoďáci jsou jen lidé, i když to tak na někoho nemusí působit. A stejně jako ty chráníš v první řadě sebe, dělají oni to stejné. K čemu mi bude obvoďák, který se nakazí a zavře ordinaci? Je to sice krkolomný způsob, jak se v současné zachovat, ale tuším, že vykrvácet by nikoho na ulici nenechali. V nemocnici je lidí více a jsou do určité doby zastupitelní. Obvoďák je sám a často dělá sám na sebe, takže si může určovat i podmínky. Pokud se nám nelíbí, můžeme změnit lékaře, který bude našim požadavkům vyhovovat. Je to jednoduchá nabídka a poptávka trhu.

Presne k tomu ako ten, čo a nevyšetrí, ale z fleku pošle na test. wink Nehovorím, že ho vôbec nechápem, ale prepáč - to je ako keby som sa ja chránila a učila deti zo strechy školy alebo zo záhrady dávala signály posunkovou rečou... Tiež sa môžem bá, tiež sa môžem chcie chráni (učím denne 50-100 mládežníkov, ktorí ser. kašlú na testovanie...), ale tak snáď mám aj nejaké profesionálne povinnosti a stavovskú čes, nie?

godlike


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1135 2. 12. 2021 18:12

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Tak tady se naprosto rozcházíme smile Pro mě je to echt prasárna. Naprosto bez ohledu na covid. Budou si jako odteď vybírat, co a koho budou léčit? Co léčit pro jistotu nebudou vůbec?

Nevím, proč zas "od teď". Pokud má člověk podezření, že je infekční (z jakékoli choroby), měl by se podle toho chovat a postupovat podle pokynů lékaře. Prasárna je se domnívat, že mám vždy a všude právo být a chovat se jak neomalenec.
Co a koho podle tebe budou léčit, až zavřou ordinaci z důvodu nákazy? V ČR je cca 5 tis praktických lékařů. To se do denní dávky nákazy vejde minimálně 3x. Na koho budeš nadávat potom, že dělá prasárny? Nehledě na to, že je tu i nějaká společenská zodpovědnost, že nebudou tu nemoc šířit dál mezi své pacienty a ohrožovat tak někoho na životě.
Chápu, že TY jsi na prvním místě, ale zdravotnictví je služba veřejná a proto by se mělo postupovat tak, aby také byla v co největší míře dostupná všem.

To tučné - to je teda síla wink  Samozřejmě, že je to odteď. Alespoň já dosud za celý svůj život neslyšela, že by nějaký obvoďák (či jiný lékař) si napsal na dveře, že někoho nebude léčit. Kde jsi to proboha dosud slyšela? Dosud bylo u nás zvykem jít s jakoukoliv nemocí k lékaři. Odteď se bere návštěva lékaře s nemocí jako neomalenost? Proboha, co to je za kardinální pitomost? rodna

A že jim záleží na tom, aby se nenakazili? Tak to také nemůžeš myslet vážně! Pokud by jim šlo o nákazu, tak tam nepustí nikoho netestovaného. Stačili jste si všimnout, že nakazit může kdokoliv kohokoliv, že? Pokud tam vstoupí nemocný očkovaný, je velmi pravděpodobné (nyní), že bude mít coronu a přesto tam jde (je tedy neomalenec???) a přesto ho lékař přijme (tak bojí se ten lékař nebo nebojí?). Já fakt jen zírám poslední dobou!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1136 2. 12. 2021 18:17

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

Presne k tomu ako ten, čo a nevyšetrí, ale z fleku pošle na test. wink Nehovorím, že ho vôbec nechápem, ale prepáč - to je ako keby som sa ja chránila a učila deti zo strechy školy alebo zo záhrady dávala signály posunkovou rečou... Tiež sa môžem bá, tiež sa môžem chcie chráni (učím denne 50-100 mládežníkov, ktorí ser. kašlú na testovanie...), ale tak snáď mám aj nejaké profesionálne povinnosti a stavovskú čes, nie?

Seli, ty jsi neměla online výuku? Když už tedy "srovnáváme" učitele a lékaře. Nebylo to takové učení po telefonu?
K čemu ti bude nějaké osobní vyšetření - kašel, rýma, bolest těla, únava, ztráta čichu, chuti.. aby ti řekl, že mᚠvirózu. Neznám žádného lékaře, který by zázračným pohledem-dotekem zvládl určit, zda je někdo covid pozitivní a tudíž potenciální zdroj nákazy pro ostatní a následně stanovil adekvátní léčbu. Ale možná jen málo chodím mezi doktory a ani nejsem jedna z nich a proto nevím, jak by měli vykonávat svou činnost.

A oni si to ti učitelé sami zvolili? Sami si rozhodli, že nebudou dál někoho učit?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1137 2. 12. 2021 18:19

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

No ano to je ono “My lékaři pracujeme v nouzovém režimu a proto můžeme porušovat i Hyppokratovu přisahu. “
Ve jménu zachování veřejného zdraví během nekonečné pandemie, se teď vyprdneme na ty kdo mají nádory.
Jsou vytíženi, vyčerpaní a už jsou i arogantní a to je má omlouvat.

Tak ne, za mě osobně a jednoznačně tvrdě- pokud se už jednou dali na tuto Řeholi a podepsali slib ,pak pokud to nedokážou, a jdou třeba do onchoďáku rovnat regály, tam budou užitečnější. Takový nemají na těchto místech už co pohledávat.

godliketummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1138 2. 12. 2021 19:51

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

To tučné - to je teda síla wink  Samozřejmě, že je to odteď. Alespoň já dosud za celý svůj život neslyšela, že by nějaký obvoďák (či jiný lékař) si napsal na dveře, že někoho nebude léčit. Kde jsi to proboha dosud slyšela? Dosud bylo u nás zvykem jít s jakoukoliv nemocí k lékaři. Odteď se bere návštěva lékaře s nemocí jako neomalenost? Proboha, co to je za kardinální pitomost? rodna

A že jim záleží na tom, aby se nenakazili? Tak to také nemůžeš myslet vážně! Pokud by jim šlo o nákazu, tak tam nepustí nikoho netestovaného. Stačili jste si všimnout, že nakazit může kdokoliv kohokoliv, že? Pokud tam vstoupí nemocný očkovaný, je velmi pravděpodobné (nyní), že bude mít coronu a přesto tam jde (je tedy neomalenec???) a přesto ho lékař přijme (tak bojí se ten lékař nebo nebojí?). Já fakt jen zírám poslední dobou!

Jj, to už jsem tu někde četla, co nevidím a neslyším neexistuje. Na to fakt nemám argument. A ano, infekčně nemocný člověk, který vědomě ohrozí další nemocné, které může u lékaře potkat, je neomalenec. Očkování bych do toho netahala. Je to bez rozdílu. Navíc, jak tu tak vidím, vy už dávno víte co a jak léčit či řešit, tak k čemu doktora. Problém vyřešen tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1139 2. 12. 2021 19:57

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

A oni si to ti učitelé sami zvolili? Sami si rozhodli, že nebudou dál někoho učit?

Opět přístup - co nevím, neexistuje. Dostali noty, podle kterých postupovat, stejně jako lékaři. To, že někdo ordinuje tak či onak už je jen jejich kreativita, stejně jako u učitelů, jakým způsobem budou vést distanční výuku. Ale rozhodnutí jak postupovat, bylo sděleno oběma skupinám. Nebylo to ničí samovolné rozhodnutí, jak naznačuješ.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1140 2. 12. 2021 20:00

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Můj praktik se sestřičkou nás upozornili, že kdo má u sebe podezření na covid, a řeší své potíže jen po telefonu nebo mailem, aby nemuseli zavřít ordinaci. Drželi se dlouho, ale nakonec covid stejně dostali. Teď už jsou zpátky a ordinují dál.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1141 3. 12. 2021 7:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

Presne k tomu ako ten, čo a nevyšetrí, ale z fleku pošle na test. wink Nehovorím, že ho vôbec nechápem, ale prepáč - to je ako keby som sa ja chránila a učila deti zo strechy školy alebo zo záhrady dávala signály posunkovou rečou... Tiež sa môžem bá, tiež sa môžem chcie chráni (učím denne 50-100 mládežníkov, ktorí ser. kašlú na testovanie...), ale tak snáď mám aj nejaké profesionálne povinnosti a stavovskú čes, nie?

Seli, ty jsi neměla online výuku? Když už tedy "srovnáváme" učitele a lékaře. Nebylo to takové učení po telefonu?
K čemu ti bude nějaké osobní vyšetření - kašel, rýma, bolest těla, únava, ztráta čichu, chuti.. aby ti řekl, že mᚠvirózu. Neznám žádného lékaře, který by zázračným pohledem-dotekem zvládl určit, zda je někdo covid pozitivní a tudíž potenciální zdroj nákazy pro ostatní a následně stanovil adekvátní léčbu. Ale možná jen málo chodím mezi doktory a ani nejsem jedna z nich a proto nevím, jak by měli vykonávat svou činnost.

No, ja som alergička a keď sa mi zhorší alergia do niečoho horšieho, nebodaj astmy, tak by som bola rada, keby mi to lekár diagnostikoval a niečo s tým urobil... Alergologička mi odišla do dôchodku a k novej/novému sa nejako neviem vnúti. Inak, ak obvoďák nepomôže v takomto prípade, tak potom netuším, načo ich vôbec máme - skoro so všetkým ostatným sa chodí k špeciialistovi. Takže obvoďák je zrejme len administratívna sila vypisujúca lístky k odborníkom...? va
A nie, doteraz sme nemali online výučbu, ono - máme 3, slovom troch pozitívnych na cca 360 študentov, to sa mi nezdá nič alarmujúce... Ale teraz krajskí hygienici zavreli celý Bratislavský kraj grater kapitulation - druhý stupeň ZŠ a stredné školy. dumbom Keby to bolo na mne, určite by som neučila "cez telefón" - je to dos naprd, decká na to kašlú, nie sú schopné samy sa niečo nauči, v zásade skoro nerobia ani samostatné zadania, na hodinách nedávajú pozor... a strácajú učebné návyky a proste hlúpnu. Ešte len v budúcnosti zistíme, ako korona zamávala s naším vzdelávaním grater stolt

Upravil(a) Selima (3. 12. 2021 8:52)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1142 3. 12. 2021 7:52

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

To tučné - to je teda síla wink  Samozřejmě, že je to odteď. Alespoň já dosud za celý svůj život neslyšela, že by nějaký obvoďák (či jiný lékař) si napsal na dveře, že někoho nebude léčit. Kde jsi to proboha dosud slyšela? Dosud bylo u nás zvykem jít s jakoukoliv nemocí k lékaři. Odteď se bere návštěva lékaře s nemocí jako neomalenost? Proboha, co to je za kardinální pitomost? rodna

A že jim záleží na tom, aby se nenakazili? Tak to také nemůžeš myslet vážně! Pokud by jim šlo o nákazu, tak tam nepustí nikoho netestovaného. Stačili jste si všimnout, že nakazit může kdokoliv kohokoliv, že? Pokud tam vstoupí nemocný očkovaný, je velmi pravděpodobné (nyní), že bude mít coronu a přesto tam jde (je tedy neomalenec???) a přesto ho lékař přijme (tak bojí se ten lékař nebo nebojí?). Já fakt jen zírám poslední dobou!

Jj, to už jsem tu někde četla, co nevidím a neslyším neexistuje. Na to fakt nemám argument. A ano, infekčně nemocný člověk, který vědomě ohrozí další nemocné, které může u lékaře potkat, je neomalenec. Očkování bych do toho netahala. Je to bez rozdílu. Navíc, jak tu tak vidím, vy už dávno víte co a jak léčit či řešit, tak k čemu doktora. Problém vyřešen tummenupp

Palomito, ty jsi žila doteď na jiné planetě? Doteď se se vším totiž chodilo k lékaři, víš? A jít k lékaři s nějakou nemocí se doteď nebralo jako neomalenost. Ty si buď dělᚠsrandu nebo píšeš naprosté pitomosti rodna  Lidé od počátků věků chodí k lékaři nemocní a nikdy je nikdo nebral jako neomalené. Od toho tam totiž chodí a od toho tam ti lékaři jsou, aby léčili. Já teď fakt zírám, co píšeš za kardinální hlouposti. Omlouvám se.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1143 3. 12. 2021 8:35

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Palomito, ty jsi žila doteď na jiné planetě? Doteď se se vším totiž chodilo k lékaři, víš? A jít k lékaři s nějakou nemocí se doteď nebralo jako neomalenost. Ty si buď dělᚠsrandu nebo píšeš naprosté pitomosti rodna  Lidé od počátků věků chodí k lékaři nemocní a nikdy je nikdo nebral jako neomalené. Od toho tam totiž chodí a od toho tam ti lékaři jsou, aby léčili. Já teď fakt zírám, co píšeš za kardinální hlouposti. Omlouvám se.

Ok, beru, že když něčemu (někomu) nerozumíš, píše podle tebe hlouposti. V tomto měřítku je ale píšeš i ty. Z infekční se stala "nějaká" nemoc. To je docela podstatný rozdíl. A ano. Když jsem měla podezření, nebo bych i do budoucna měla podezření, že mají např. děti neštovice, spalničky, nebo já žloutenku, tak první co udělám, že zavolám praktikovi, jak postupovat. A pokud mi řekne nechoďte a jděte rovnou na testy.. tak jdu. Nebudu čekat hodiny v čekárně mezi ostatními pacienty, kteří tam mohou být s oslabenou imunitou a nebo jít jen na blbou preventivku. Takže rozlišuji mezi silně infekční, zdraví ohrožující a nějaká. Že ty se nějak chováš, neznamená, že já píšu naprosté pitomosti. Jen o věcech přemýšlím jinak.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1144 3. 12. 2021 8:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Na druhej strane, Palomita, na akútne úrazy sú skôr pohotovosti a chirurgovia, s chronickými chorobami určite chodíme k špecialistom - čo teda by mali všeobecní lekári lieči, ak nie akútne a v zásade infekčné choroby? Nech si trebárs dajú tie kozmické skafandre (testovacie tímy ich majú, pomaly skoro celodenne), rúška nosia tak či onak (dúfam) a nech ma pre mňa za mňa postavia na opačný koniec miestnosti, ale lekár, ktorý ordinuje cez email - to je preboha čo? To si potom už fakt pomaly môžem pomôc sama cez internetové fóra a "rady" a k nemu si prídem (obrazne) len o e-recept. butter


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1145 3. 12. 2021 8:49

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

No, ja som alergička a keď sa mi zhorší alergia do niečoho horšieho, nebodaj astmy, tak by som bola rada, keby mi to lekár diagnostikoval a niečo s tým urobil... Alergologička mi odišla do dôchodku a k novej/novému sa nejako neviem vnúti. Inak, ak obvoďák nepomôže v takomto prípade, tak potom netuším, načo ich vôbec máme - skoro so všetkým ostatným sa chodí k špeciialistovi. Takže obvoďák je zrejme len administratívna sila vypisujúca lístky k odborníkom...? va
A nie, doteraz sme nemali online výučbu, ono - máme 3, slovom troch pozitívnych na cca 360 študentov, to sa mi nezdá nič alarmujúce... Ale teraz krajskí hygienici zavreli celý Bratislavský kraj grater kapitulation - druhý stupeň ZŠ a stredné školy. dumbom

Bingo, nebo aspoň u nás to tak funguje. Hlídá základní hodnoty - tlak, cholesterol, cukr a já nevím co ještě, ale když se vyskytne nějaký "problém", pošle člověka ke specialistovi. Sám určitě nebude léčit bradavici ani astma.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1146 3. 12. 2021 8:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Tak tady se naprosto rozcházíme smile Pro mě je to echt prasárna. Naprosto bez ohledu na covid. Budou si jako odteď vybírat, co a koho budou léčit? Co léčit pro jistotu nebudou vůbec?

Nevím, proč zas "od teď". Pokud má člověk podezření, že je infekční (z jakékoli choroby), měl by se podle toho chovat a postupovat podle pokynů lékaře. Prasárna je se domnívat, že mám vždy a všude právo být a chovat se jak neomalenec.
Co a koho podle tebe budou léčit, až zavřou ordinaci z důvodu nákazy? V ČR je cca 5 tis praktických lékařů. To se do denní dávky nákazy vejde minimálně 3x. Na koho budeš nadávat potom, že dělá prasárny? Nehledě na to, že je tu i nějaká společenská zodpovědnost, že nebudou tu nemoc šířit dál mezi své pacienty a ohrožovat tak někoho na životě.
Chápu, že TY jsi na prvním místě, ale zdravotnictví je služba veřejná a proto by se mělo postupovat tak, aby také byla v co největší míře dostupná všem.

To tučné - to je teda síla wink  Samozřejmě, že je to odteď. Alespoň já dosud za celý svůj život neslyšela, že by nějaký obvoďák (či jiný lékař) si napsal na dveře, že někoho nebude léčit. Kde jsi to proboha dosud slyšela? Dosud bylo u nás zvykem jít s jakoukoliv nemocí k lékaři. Odteď se bere návštěva lékaře s nemocí jako neomalenost? Proboha, co to je za kardinální pitomost? rodna

A že jim záleží na tom, aby se nenakazili? Tak to také nemůžeš myslet vážně! Pokud by jim šlo o nákazu, tak tam nepustí nikoho netestovaného. Stačili jste si všimnout, že nakazit může kdokoliv kohokoliv, že? Pokud tam vstoupí nemocný očkovaný, je velmi pravděpodobné (nyní), že bude mít coronu a přesto tam jde (je tedy neomalenec???) a přesto ho lékař přijme (tak bojí se ten lékař nebo nebojí?). Já fakt jen zírám poslední dobou!

Hm, ale veď ten môj robí PRESNE TOTO. A obávam sa, že nie je sám... roll Akurát že teraz už sa čaká na PCR testy cca 5 dní - to buď umrieš, alebo toho lekára už pomaly nepotrebuješ. big_smile


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1147 3. 12. 2021 8:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

A oni si to ti učitelé sami zvolili? Sami si rozhodli, že nebudou dál někoho učit?

Opět přístup - co nevím, neexistuje. Dostali noty, podle kterých postupovat, stejně jako lékaři. To, že někdo ordinuje tak či onak už je jen jejich kreativita, stejně jako u učitelů, jakým způsobem budou vést distanční výuku. Ale rozhodnutí jak postupovat, bylo sděleno oběma skupinám. Nebylo to ničí samovolné rozhodnutí, jak naznačuješ.

Myalím, že lekárom nikto neprikázal ordinova dištančne - nám áno. Ja som napríklad proti, ale prd si pomôžem... To bude zrejme ten rozdiel.

Upravil(a) Selima (3. 12. 2021 9:20)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1148 3. 12. 2021 8:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vrabčák napsal(a):

Můj praktik se sestřičkou nás upozornili, že kdo má u sebe podezření na covid, a řeší své potíže jen po telefonu nebo mailem, aby nemuseli zavřít ordinaci. Drželi se dlouho, ale nakonec covid stejně dostali. Teď už jsou zpátky a ordinují dál.

Lenže dnes už je aj boles hlavy podozrenie na Covid yikes - a na testy (aj platené) sa u nás fakt čaká niekožko dní. hmm

Upravil(a) Selima (3. 12. 2021 9:20)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1149 3. 12. 2021 9:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

No, ja som alergička a keď sa mi zhorší alergia do niečoho horšieho, nebodaj astmy, tak by som bola rada, keby mi to lekár diagnostikoval a niečo s tým urobil... Alergologička mi odišla do dôchodku a k novej/novému sa nejako neviem vnúti. Inak, ak obvoďák nepomôže v takomto prípade, tak potom netuším, načo ich vôbec máme - skoro so všetkým ostatným sa chodí k špeciialistovi. Takže obvoďák je zrejme len administratívna sila vypisujúca lístky k odborníkom...? va
A nie, doteraz sme nemali online výučbu, ono - máme 3, slovom troch pozitívnych na cca 360 študentov, to sa mi nezdá nič alarmujúce... Ale teraz krajskí hygienici zavreli celý Bratislavský kraj grater kapitulation - druhý stupeň ZŠ a stredné školy. dumbom

Bingo, nebo aspoň u nás to tak funguje. Hlídá základní hodnoty - tlak, cholesterol, cukr a já nevím co ještě, ale když se vyskytne nějaký "problém", pošle člověka ke specialistovi. Sám určitě nebude léčit bradavici ani astma.

Základné hodnoty si dnes stráži každý sám - ergo suma kladívko, obvoďákov by pokojne mohli robi stredoškolské administratívne sily - ani ja nepošlem človeka s božavým okom ku gynekológovi, na to nemusím študova šes rokov a robi atestácie...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1150 3. 12. 2021 9:19

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

A oni si to ti učitelé sami zvolili? Sami si rozhodli, že nebudou dál někoho učit?

Opět přístup - co nevím, neexistuje. Dostali noty, podle kterých postupovat, stejně jako lékaři. To, že někdo ordinuje tak či onak už je jen jejich kreativita, stejně jako u učitelů, jakým způsobem budou vést distanční výuku. Ale rozhodnutí jak postupovat, bylo sděleno oběma skupinám. Nebylo to ničí samovolné rozhodnutí, jak naznačuješ.

Myalím, že lekárom nikto neprikázal ordinova dištančne - nám áno. Ja som napríklad proti,alel prd si pomôžem... To bude zrejme ten rozdiel.

Myslet neznamená vědět.. "Neočekáváme tedy takové tsunami jako v minulém roce na podzim a letos na jaře, kdy nebylo možné nápor pacientů zvládnout jinak než distančně,“ říká MUDr. Petr Šonka, předseda SPL, které kongres společně se Sdružením praktických lékařů pro děti a dorost (SPLDD) pořádá.

Od letošního září je u nás změna. Ale myslet si můžeme co chceme..


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů