Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1076 30. 11. 2021 10:52

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Tak oni vypustili po milionech ven něco, o čem nevěděli, jak to bude účinkovat? Nebo věděli, ale vědomě lhali? Pokud nevěděli, tak co ještě tedy o vakcíně neví? Pokud lhali, tak proč lžou? A pak si to nechte píchnout!
A ano, proč nepodávají hned léky?

Řekla bych že je správné (si) klást tyto otázky. A používat kritické myšlení ,jak uŸ jsem tady psala.

Tady už dávno nejde o zájem našeho veřejného zdraví, ale o nadvládu a úplnou kontrolu nad lidstvem. Proto tomu všemu ještě není stále konec a točí se to v kole už dva roky ,aby docílili toho že všichni budou vlastníci QR codu. Cílem je něco jiného než naše zdraví.
Píšu tady “ jen “ to co vidím.
To že lidstvo bylo nejprve zmanipulováno strachem a úzkostí byl psychologický začátek k tomu aby zpřístupnili v domnělém zájmu o veřejné zdraví nás všech postupnou ,plíživou kontrolu ,která začala zákazy a lockdownem a bude pokračovat k úplnému podřízenía poslušnosti.

Takže z mého osobního pohledu a tedy z tohoto výše zmiňovaného nejsou sobci ti kdo si nenechali vakcínu píchnout, ale ti tam nahoře kteří sobecký sledují jen své vlastní zájmy a cíle.
Zavírají oči před demonstracemi a pocity těch kteří se proti tomu bouří. Oni je ale zavírají s plným vědomím , horší je že stále je tady mnoho obyčejných lidí kteří nemají oči zavřené vědomě ale úplně nevědomě.
Syndrom vařené žaby.

Upravil(a) Serigala (30. 11. 2021 10:55)

Není tady

 

#1077 30. 11. 2021 13:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Serigala napsal(a):

Judyna napsal(a):

Serigalo, ale očkujeme se ne proto, abychom nedostali kovid, ale proto, aby nedocházelo k tomu, o čem jsi sama před časem psala. Nejde přeci o to, že dostaneš nemoc, ale o těžký průběh, o to,že nemocnice zahlcují hlavně neočkovaní - ti mají ve většině případů t잚í průběh. No a pak dochází k omezování lékařské péče, které jsi zmiňovala.... A to přece omezuje všechny - jak očkované, tak neočkované. Jak staré, tak mladé.

Judy dovol mi sem okopírovat jeden Leny příspěvek z října. :
Jak šel čas 😏
▪ Březen - očkování nikdy neonemocní
▪ Květen - očkování se nakazí velmi vzácně
▪ Červenec - očkování se nakazí, ale nemohou mít vážný průběh
▪ Srpen - očkování mohou mít vážný průběh, ale velmi vzácně
▪ Říjen - na JIP končí až třetina očkovaných


Rozumíš tomu, že to na začatku bylo ještě trochu jinak? Jsou to lži. Všechno se mění za pochodu protože tato vakcína byla masám podávaný jako testovaná. Jste testovaní.
Rozuměj Judy, o je můj osobní vhled do situace.

Dále znovu opakuji, existují podpůrné medikamenty a vitamíny které pomáhají při propuknutí příznaku. Člověk tak nemusí končit na JIP.  Namísto zhovadilé rady , buďte doma a papejte Paralen. : dumbom:

Ad. tučné - jo, tohle se nelíbí mně a i proto stále nevěřím.... Tak oni vypustili po milionech ven něco, o čem nevěděli, jak to bude účinkovat? Nebo věděli, ale vědomě lhali? Pokud nevěděli, tak co ještě tedy o vakcíně neví? Pokud lhali, tak proč lžou? A pak si to nechte píchnout!
A ano, proč nepodávají hned léky? Některé prý zabírají dobře... Ikdyby ne každému stejně, tak určitě by to plno lidí ochránilo před těžkým průběhem a nemocnicí.

Lieky sú oveža drahšie (násobne), používajú sa aj na iné choroby a stavy - plus vraj majú potenciálne silnejšie nežiadúce účinky.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1078 30. 11. 2021 13:18

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Co je to syndrom vařené žáby?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1079 30. 11. 2021 13:46

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

rina napsal(a):

Co je to syndrom vařené žáby?

Rino, Syndrom vařené žáby, znázorňuje metaforicky neschopnost nebo neochotu lidí reagovat nebo si uvědomovat hrozby, které se neobjeví náhle, ale přicházejí pomalu , plíživě, nenápadně a postupně narůstají. Metafora vychází z bajky o žábě, která je pomalu ohřívanou vodou uvařena za živa. Ta si toho není vědoma.

Není tady

 

#1080 30. 11. 2021 13:55

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Díky. To si neuvědomují mnozí "uvaření zażiva".


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1081 30. 11. 2021 14:22

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

A ani nemohou. Důmyslné psychologické taktiky nemůže prakticky  vnímat každý z nás. Stejné tak jako být si nebo nebýt něčeho vědom. Být si něčeho takového vědom.
To není povyšování jedněch nad druhými, to je zákonitost lidského vývoje

Upravil(a) Serigala (30. 11. 2021 14:24)

Není tady

 

#1082 30. 11. 2021 15:54

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Příklad "manipulace": Hoří mrakodrap. Lidé z horních pater jsou vybízeni, aby se evakuovali a je jim sdělena bezpečná evakuační cesta. Pro některé je to čistá manipulace, protože 1) necítí kouř, 2) znají ten mrakodrap nejlíp a sami ví, jak se dostat ven 3) pokud cestou ven uvíznou vlastní vinou v hořící budově, nevadí. Jsou tam přece záchranáři, kteří mají povinnost odejít z bezpečné evakuační cesty a riskovat tak vlastní životy, aby mohli zachránit ty uvědomělé a nezmanipulovatelné.
Vrcholem uvědomění je při hořícím mrakodrapu zjišovat a řešit, kdo ho zapálil a co z toho má. Je to sice dobrá informace, ale pro záchranu života naprosto zbytečná.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1083 30. 11. 2021 19:16

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

1. Jsem ovce- musím jít se stádem ´tak to prostě ve stádu chodí.
2. Odmítám žit ve strachu- a tak jsem se ze strachu nechal přesvědčit že oni znají bezpečnou cestu a zachraňují naše životy. Nechám si teda dávat nové a nové tečky ve svém stádu.
3. Já vidím “ dobře “ a mám silné auto- protože s rozsvícenými světly ve tmě je přeci vidět úplně “všechno”. A mám teď navíc i
    “ dobrou “ imunitu.
A tak dále a tak dále. :-)

10. Každý může mít svůj názor -  ale já mám pravdu.Volil jsem “bezpečnou cestu” se stádem a měl by to udělat každy. Bača nás vede dobře.
Černé bratry ovce nemam rád.

A na sobectví většinou ukazují ti kdo nevidí své vlastní sobectví v jiné formě.

Není tady

 

#1084 30. 11. 2021 19:43

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

Lieky sú oveža drahšie (násobne), používajú sa aj na iné choroby a stavy - plus vraj majú potenciálne silnejšie nežiadúce účinky.

Vraj?  Odkud se asi to vraj vzalo….

Není tady

 

#1085 30. 11. 2021 19:56

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

1. Jsem ovce- musím jít se stádem ´tak to prostě ve stádu chodí.
2. Odmítám žit ve strachu- a tak jsem se ze strachu nechal přesvědčit že oni znají bezpečnou cestu a zachraňují naše životy. Nechám si teda dávat nové a nové tečky ve svém stádu.
3. Já vidím “ dobře “ a mám silné auto- protože s rozsvícenými světly ve tmě je přeci vidět úplně “všechno”. A mám teď navíc i
    “ dobrou “ imunitu.
A tak dále a tak dále. :-)

10. Každý může mít svůj názor -  ale já mám pravdu.Volil jsem “bezpečnou cestu” se stádem a měl by to udělat každy. Bača nás vede dobře.
Černé bratry ovce nemam rád.

A na sobectví většinou ukazují ti kdo nevidí své vlastní sobectví v jiné formě.

Příměr k ovcím je trapný a namyšlený.
Je vidět, že zvýrazněná věta platí hlavně pro tebe, Serigalo.

Někde tu je...

 

#1086 30. 11. 2021 20:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

Příklad "manipulace": Hoří mrakodrap. Lidé z horních pater jsou vybízeni, aby se evakuovali a je jim sdělena bezpečná evakuační cesta. Pro některé je to čistá manipulace, protože 1) necítí kouř, 2) znají ten mrakodrap nejlíp a sami ví, jak se dostat ven 3) pokud cestou ven uvíznou vlastní vinou v hořící budově, nevadí. Jsou tam přece záchranáři, kteří mají povinnost odejít z bezpečné evakuační cesty a riskovat tak vlastní životy, aby mohli zachránit ty uvědomělé a nezmanipulovatelné.
Vrcholem uvědomění je při hořícím mrakodrapu zjišovat a řešit, kdo ho zapálil a co z toho má. Je to sice dobrá informace, ale pro záchranu života naprosto zbytečná.

V naší realitě může být naopak toto zásadní.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1087 30. 11. 2021 20:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Serigala napsal(a):


Judy dovol mi sem okopírovat jeden Leny příspěvek z října. :
Jak šel čas 😏
▪ Březen - očkování nikdy neonemocní
▪ Květen - očkování se nakazí velmi vzácně
▪ Červenec - očkování se nakazí, ale nemohou mít vážný průběh
▪ Srpen - očkování mohou mít vážný průběh, ale velmi vzácně
▪ Říjen - na JIP končí až třetina očkovaných


Rozumíš tomu, že to na začatku bylo ještě trochu jinak? Jsou to lži. Všechno se mění za pochodu protože tato vakcína byla masám podávaný jako testovaná. Jste testovaní.
Rozuměj Judy, o je můj osobní vhled do situace.

Dále znovu opakuji, existují podpůrné medikamenty a vitamíny které pomáhají při propuknutí příznaku. Člověk tak nemusí končit na JIP.  Namísto zhovadilé rady , buďte doma a papejte Paralen. : dumbom:

Ad. tučné - jo, tohle se nelíbí mně a i proto stále nevěřím.... Tak oni vypustili po milionech ven něco, o čem nevěděli, jak to bude účinkovat? Nebo věděli, ale vědomě lhali? Pokud nevěděli, tak co ještě tedy o vakcíně neví? Pokud lhali, tak proč lžou? A pak si to nechte píchnout!
A ano, proč nepodávají hned léky? Některé prý zabírají dobře... Ikdyby ne každému stejně, tak určitě by to plno lidí ochránilo před těžkým průběhem a nemocnicí.

Lieky sú oveža drahšie (násobne), používajú sa aj na iné choroby a stavy - plus vraj majú potenciálne silnejšie nežiadúce účinky.

Prý? Těžko říci... já se v tomto na odborné úrovni určitě neorientuji. Ale třeba lék Isoprosine (snad to píšu dobře) - na ten slychám velmi dobré reference a třeba já si ho hradila celý sama. Nevím, zda je to tedy dražší. A že by měly silnější nežádoucí účinky? Opět - já tomu nerozumím, ale o tomto zrovna pochybuji.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1088 30. 11. 2021 20:47

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Niky
No tak se neznepokojuj Niky. Prozrazuješ že se Tě to nějak dotklo. Ale já to chápu.
Jinak Tvé vnímaní nesdílím ( k té vytučněné větě)
Můj příměr je jen jednoduše opačným pohledem z jiné strany a proto je tam napsáno ,jak má každý tu svou pravdu.
Není to težké pochopit. 

Namyšlený je podle mne naopak ten kdo vložil onu původní metaforu. A pak nebýt toho a pak i jednoho dalšího velmi kreativního obnovení , neexistoval by ani podnět k této moji.  Tak už to prostě chodí.
Vœechno je fér,

Není tady

 

#1089 30. 11. 2021 21:03

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Příklad "manipulace": Hoří mrakodrap. Lidé z horních pater jsou vybízeni, aby se evakuovali a je jim sdělena bezpečná evakuační cesta. Pro některé je to čistá manipulace, protože 1) necítí kouř, 2) znají ten mrakodrap nejlíp a sami ví, jak se dostat ven 3) pokud cestou ven uvíznou vlastní vinou v hořící budově, nevadí. Jsou tam přece záchranáři, kteří mají povinnost odejít z bezpečné evakuační cesty a riskovat tak vlastní životy, aby mohli zachránit ty uvědomělé a nezmanipulovatelné.
Vrcholem uvědomění je při hořícím mrakodrapu zjišovat a řešit, kdo ho zapálil a co z toho má. Je to sice dobrá informace, ale pro záchranu života naprosto zbytečná.

V naší realitě může být naopak toto zásadní.

Otázkou pro mne zůstavá jestli ta evakuační cesta co jim je sdělena je opravdu bezpečná. To je to co bych zjišovala já i pomocí své intuice v právě hořícím mrakodrapu. A pokud vůbec hořel nebo jen doutnal a proč bych si zjistila až potom.

Není tady

 

#1090 30. 11. 2021 21:16

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

V naší realitě může být naopak toto zásadní.

Je to možný. Ale z pohledu přetíženého zdravotnictví a zbytečných obětí, nejen covid pozitivních, mě to opravdu v tuto chvíli nezajímá. Chci najít řešení a ne kdo ten virus vypustil a zda vůbec, nebo kdo si namastí kapsu za vakcíny/roušky, atp.
Předepisovat léky od začátku choroby je dobrý nápad, ale to by musel fungovat i ten systém testování, který v době největšího vytížení způsobuje právě to zhoršení zdravotního stavu. Přes co opravdu nejede vlak, to jsou kapacity. A pokud přetížíme systém na jedné straně a na druhé mu nijak neodlehčíme, tak si podřezáváme vlastní větev. A je úplně jedno, jestli mu člověk uleví očkováním, samoizolací nebo zodpovědností. Průšvih je v tom, že neznám ani jednu skupinu, co by se nenakazila. V nemocnicích leží očkovaní i ti se skvělou imunitou. Zdravotníci z nejhůře postižených nemocnic lobují za očkování. Proč? Mají v tom marastu ještě čas řešit nějakou propagandu, nebo jen hledají světlo na konci tunelu? Nevím.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1091 30. 11. 2021 21:45

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

“ Přes co opravdu nejede vlak, to jsou kapacity. A pokud přetížíme systém na jedné straně a na druhé mu nijak neodlehčíme, tak si podřezáváme vlastní větev. je úplně jedno, jestli mu člověk uleví očkováním , samoizolací nebo zodpovědností “.

Tohle je zvláštní myšlení. V nemocnicích leží bohužel i očkovaní a zdravotníci lobbují za očkování.
Panečku to je vskutku nesmyslný přistup k věci.

Upravil(a) Serigala (30. 11. 2021 22:13)

Není tady

 

#1092 30. 11. 2021 22:10

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Další věc je tohle: “ Mají v tom marastu ještě čas řešit nějakou propagandu… nevím

V tom je ten zakopaný pes který se zdá být tady navíc postavený na hlavu.

Nejprve si zopakujeme definici propagandy z Wikipedie. : “ Propaganda je nejčastěji systematické vytváření společenského ne/vědomí za účelem ovládání pod/vědomí davů pomocí prezentování systematicky uspořádaných, idejí (ideologie), teorií, názorů a doktrín.”

Ta propaganda se týka právě vakcín jako jediného řešení ,které vidíme selhává a u někoho uŸ po pouhých 4.řech měsícich.
Dále Viz. seznam jak šel čas , který poskytla Lena.
Dnes budou propagovat že je nutné přeočkování. A lidé jim to baští . Proč?
Protože propaganda je masírka na.védomí lidí.
A tak právě že o tu propagandu vakcinace která masíruje davy by se zdravotníci měli zajímat protože je zahlcují i očkovaní.

Znám mnoho očkovaných kteři teď opakovaně marodí. A bohužel i nezletilé.
Co se to jen stalo s jejich imunitou?

Upravil(a) Serigala (30. 11. 2021 22:15)

Není tady

 

#1093 1. 12. 2021 6:29

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

V naší realitě může být naopak toto zásadní.

Je to možný. Ale z pohledu přetíženého zdravotnictví a zbytečných obětí, nejen covid pozitivních, mě to opravdu v tuto chvíli nezajímá. Chci najít řešení a ne kdo ten virus vypustil a zda vůbec, nebo kdo si namastí kapsu za vakcíny/roušky, atp.
Předepisovat léky od začátku choroby je dobrý nápad, ale to by musel fungovat i ten systém testování, který v době největšího vytížení způsobuje právě to zhoršení zdravotního stavu. Přes co opravdu nejede vlak, to jsou kapacity. A pokud přetížíme systém na jedné straně a na druhé mu nijak neodlehčíme, tak si podřezáváme vlastní větev. A je úplně jedno, jestli mu člověk uleví očkováním, samoizolací nebo zodpovědností. Průšvih je v tom, že neznám ani jednu skupinu, co by se nenakazila. V nemocnicích leží očkovaní i ti se skvělou imunitou. Zdravotníci z nejhůře postižených nemocnic lobují za očkování. Proč? Mají v tom marastu ještě čas řešit nějakou propagandu, nebo jen hledají světlo na konci tunelu? Nevím.

Jo, v tomto se rozcházíme. Já celou dobu myslím na své zdraví - zda si to nechat píchnout, co to udělá s MÝM zdravým a to je pro mě (omlouvám se) důležité, ne přetížené zdravotnictví. Možná to není správné, ale já v prvé řadě myslím na sebe. Až v druhé řadě mohu myslet na společnost. Vím, možná pro ostatní sobecké, ale já myslím, že důležité. Nejsem odpůrce, "tvrdič, že covid neexistuje" - právě naopak! Opatření - si zaremcám, ale jinak mi nevadí a beru je jako (některá) důležitá a zásadní a potřebná, ale pokud jde o léky a vakcínu, chci si o tom rozhodovat sama, bez nátlaku a na prvním místě jsem já, ne naše zdravotnictví.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1094 1. 12. 2021 7:56

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Jo, v tomto se rozcházíme. Já celou dobu myslím na své zdraví - zda si to nechat píchnout, co to udělá s MÝM zdravým a to je pro mě (omlouvám se) důležité, ne přetížené zdravotnictví. Možná to není správné, ale já v prvé řadě myslím na sebe. Až v druhé řadě mohu myslet na společnost. Vím, možná pro ostatní sobecké, ale já myslím, že důležité. Nejsem odpůrce, "tvrdič, že covid neexistuje" - právě naopak! Opatření - si zaremcám, ale jinak mi nevadí a beru je jako (některá) důležitá a zásadní a potřebná, ale pokud jde o léky a vakcínu, chci si o tom rozhodovat sama, bez nátlaku a na prvním místě jsem já, ne naše zdravotnictví.

Naprostý souhlas a respekt. Z tvého příspěvku na mě vyznívá to nejdůležitější - ohleduplnost. Myslím, že není potřeba vést tu diskuzi co proč ano nebo ne a "kdo má pravdu" smile K očkování se vyjadřuji čistě z objektivního hlediska. Osobní volba je věc subjektivní. Budeš se divit, ale shodujeme se big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1095 1. 12. 2021 7:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

“ Přes co opravdu nejede vlak, to jsou kapacity. A pokud přetížíme systém na jedné straně a na druhé mu nijak neodlehčíme, tak si podřezáváme vlastní větev. je úplně jedno, jestli mu člověk uleví očkováním , samoizolací nebo zodpovědností “.

Tohle je zvláštní myšlení. V nemocnicích leží bohužel i očkovaní a zdravotníci lobbují za očkování.
Panečku to je vskutku nesmyslný přistup k věci.

Děkuji za prezentaci možností tvého myšlení a následnou sebekritiku. Nemusela jsi být tak příkrá, ale mᚠpravdu.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1096 1. 12. 2021 10:23

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

[

Jo, v tomto se rozcházíme. Já celou dobu myslím na své zdraví - zda si to nechat píchnout, co to udělá s MÝM zdravým a to je pro mě (omlouvám se) důležité, ne přetížené zdravotnictví. Možná to není správné, ale já v prvé řadě myslím na sebe. Až v druhé řadě mohu myslet na společnost. Vím, možná pro ostatní sobecké, ale já myslím, že důležité. Nejsem odpůrce, "tvrdič, že covid neexistuje" - právě naopak! Opatření - si zaremcám, ale jinak mi nevadí a beru je jako (některá) důležitá a zásadní a potřebná, ale pokud jde o léky a vakcínu, chci si o tom rozhodovat sama, bez nátlaku a na prvním místě jsem já, ne naše zdravotnictví.

Leno  tummenupp

Není tady

 

#1097 1. 12. 2021 10:47

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Niky
No tak se neznepokojuj Niky. Prozrazuješ že se Tě to nějak dotklo. Ale já to chápu.
Jinak Tvé vnímaní nesdílím ( k té vytučněné větě)
Můj příměr je jen jednoduše opačným pohledem z jiné strany a proto je tam napsáno ,jak má každý tu svou pravdu.
Není to težké pochopit. 

Namyšlený je podle mne naopak ten kdo vložil onu původní metaforu. A pak nebýt toho a pak i jednoho dalšího velmi kreativního obnovení , neexistoval by ani podnět k této moji.  Tak už to prostě chodí.
Vœechno je fér,

Pochopitelně se mě dotklo, když nás, co jsme se dali očkovat, nazývᚠovcemi. Zajisté bych i já pro tebe dokázala najít nějaký zvířecí příměr.
Jen nemám potřebu se na tuto úroveň snižovat. smile vissla

Někde tu je...

 

#1098 1. 12. 2021 10:55

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jo, v tomto se rozcházíme. Já celou dobu myslím na své zdraví - zda si to nechat píchnout, co to udělá s MÝM zdravým a to je pro mě (omlouvám se) důležité, ne přetížené zdravotnictví. Možná to není správné, ale já v prvé řadě myslím na sebe. Až v druhé řadě mohu myslet na společnost. Vím, možná pro ostatní sobecké, ale já myslím, že důležité. Nejsem odpůrce, "tvrdič, že covid neexistuje" - právě naopak! Opatření - si zaremcám, ale jinak mi nevadí a beru je jako (některá) důležitá a zásadní a potřebná, ale pokud jde o léky a vakcínu, chci si o tom rozhodovat sama, bez nátlaku a na prvním místě jsem já, ne naše zdravotnictví.

Naprostý souhlas a respekt. Z tvého příspěvku na mě vyznívá to nejdůležitější - ohleduplnost. Myslím, že není potřeba vést tu diskuzi co proč ano nebo ne a "kdo má pravdu" smile K očkování se vyjadřuji čistě z objektivního hlediska. Osobní volba je věc subjektivní. Budeš se divit, ale shodujeme se big_smile

Ano ohleduplnost v prví řadě k sobě sama. Ke svému osobnímu zdraví .A ohleduplnost  také k těm kdo se z osobních důvodů doposud  nedali očkovat. Protože je jedna z nich.

Ten Tvůj velmi kreativně upravený model té metafory od Niky naznačuje ,že nedisponuješ ohleduplností, vidiš v osobním rozhodování neočkovaných sobectví. A jejich důvody Tě nezajímají ( psala jsem tu o nich za sebe osobně ) jak vyplynulo z Tvých textů ,protože Tě zajímá jak čteme přetížené zdravotnictví. No panečku.

Já se teda hodně divím tomu že se s Lenou shoduješ. Já to vidím jinak.
Tady nikomu podle mne nešlo a nejde  o to kdo má nebo nemá pravdu. To vidím já. Jestli nekdo bidí něco naopak tak by se mohl pěkně zamyslet.

Není tady

 

#1099 1. 12. 2021 11:03

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Niky123 napsal(a):

Pochopitelně se mě dotklo, když nás, co jsme se dali očkovat, nazývᚠovcemi. Zajisté bych i já pro tebe dokázala najít nějaký zvířecí příměr.
Jen nemám potřebu se na tuto úroveň snižovat. smile vissla

No jasně Niky to dá rozum. Ale všimni si že ta metafora cos vložila začíná právě tou ovcí.
Já to jednoduše otočila a podnět mi k tomu dala Palomita. Tím se vyrovnává závaží.

Z psychologického hlediska se nikoho nemůže dotknout to co mu nenáleží.
Mě můžeš nazvat třeba krávou storstark nebo čímkoliv co Té napadlo v duchu, jak jsi ostatně stejně udelala. smile

Není tady

 

#1100 1. 12. 2021 11:25

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

1.    Nejsem ovce = nikdo mi nebude říkat co mám dělat, vím sám nejlíp co je pro mě nejlepší. ( Palomita )

Lena, já sama a další ( nemám vůbec na mysli teď ty kdo organizují covid party a podobné zhovadilosti ) máme právo rozhodovat o našem vlastním zdravi protože a protože …..

Lena citují : “ale pokud jde o léky a vakcínu, chci si o tom rozhodovat sama, bez nátlaku a na prvním místě jsem já, ne naše zdravotnictví.”

Kde se v té upravené metafoře odráží souhlas a respekt?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů