Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#8851 24. 11. 2021 18:33

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Mně to prodloužení vánočních prázdnin o 3 dny přijde smysluplné (i když je to v současné situaci moc pozdě). Děti tak budou 16 dní mimo kolektivy a řetězec nákaz by se jistě významně přerušil. Jinak to bude jen 11 dní, což je na zastavení šíření viru málo.

Udivují mě reakce lidí v různých komentářích, kdože jim bude v tuto dobu hlídat děti....nerozumím tomu, když si lidé pořizují děti, že nepočítají s tím, že se o ně musí postarat po všech stránkách....stát zajišuje jen vzdělávání a školy nejsou hlídací služby. Toto fakt dlouhodobě nechápu....státe, postarej se mi o děti....roll. Nehledě na to, že si asi neuvědomují vážnost situace. Děti se přece mohou naučit spoustu věcí i v rodině, pokud se jim budou rodiče věnovat. Třeba by to pomohlo, aby nebylo zavřeno celé další měsíce a děti na distanční výuce.

Není tady

 

#8852 24. 11. 2021 18:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

mia napsal(a):

školy nejsou hlídací služby. Toto fakt dlouhodobě nechápu....státe, postarej se mi o děti....roll.

Když mi děti začaly chodit do školy, nechápala jsem, že mají neustále prázdniny. Ani když s mužem dáme dohromady dovolenou a nebudeme se překrývat, nepokryje to všechny dny, kdy mají děti volno. A teď se to ještě prodlouží, jako by to pro nikoho neměl být problém. Takto stát elegantně převedl náklady na rodiče malých dětí bez ohledu na jejich aktuální životní situaci. Protože s jedním platem (a také s jedním časovým fondem dovolené) tohle člověk prostě nemůže legálně a bez potíží v práci vykrýt. Toto zase nechápu já. rodna


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8853 24. 11. 2021 19:20

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14653

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Každý má svou pravdu... stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8854 24. 11. 2021 19:38

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Každý má svou pravdu... stolt

Mně spíš než o pravdu jde o ty počty lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8855 24. 11. 2021 20:09

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14653

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomito, úplně tě chápu. smile

Asi budete muset potomstvu připomenout Pohádku o neposlušných (případně o poslušných) kůzlátkách  a zamknout je na petlici. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8856 25. 11. 2021 7:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

mia napsal(a):

školy nejsou hlídací služby. Toto fakt dlouhodobě nechápu....státe, postarej se mi o děti....roll.

Když mi děti začaly chodit do školy, nechápala jsem, že mají neustále prázdniny. Ani když s mužem dáme dohromady dovolenou a nebudeme se překrývat, nepokryje to všechny dny, kdy mají děti volno. A teď se to ještě prodlouží, jako by to pro nikoho neměl být problém. Takto stát elegantně převedl náklady na rodiče malých dětí bez ohledu na jejich aktuální životní situaci. Protože s jedním platem (a také s jedním časovým fondem dovolené) tohle člověk prostě nemůže legálně a bez potíží v práci vykrýt. Toto zase nechápu já. rodna

tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8857 25. 11. 2021 8:46

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Palomito, úplně tě chápu. smile

Asi budete muset potomstvu připomenout Pohádku o neposlušných (případně o poslušných) kůzlátkách  a zamknout je na petlici. big_smile

Nás to už naštěstí netrápí. wink Však mi taky dřív děti trávily hodiny/dny v práci pod stolem, protože jednoduše nebylo kam je dát. A to jsme řešili jen klasické prázdniny a ředitelské volno. Ale rozumím tomu, že ne každý má takto "jednoduché" řešení, když nemá hlídací babičky či tety k dispozici. Ale nechat doma bez dozoru děti ve věku 4-7 let na 8 a více hodin denně bych si teda v dnešní době netroufla. tillfreds Možná jsem jen příliš úzkoprsá a jinde je to běžné. Já si pořád ta svoje kuřátka všude tahala s sebou, protože nebylo kde je odložit. Výhodou bylo, že jsem měla možnost volby. Mít práci, kde mi řeknou, že děti tam nesmí a když budu mít áčko, a už nechodím, nevím, co bych dělala. Takhle, já to vím, ale ne každý si to může dovolit.. hmm


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8858 25. 11. 2021 13:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

mia napsal(a):

školy nejsou hlídací služby. Toto fakt dlouhodobě nechápu....státe, postarej se mi o děti....roll.

Když mi děti začaly chodit do školy, nechápala jsem, že mají neustále prázdniny. Ani když s mužem dáme dohromady dovolenou a nebudeme se překrývat, nepokryje to všechny dny, kdy mají děti volno. A teď se to ještě prodlouží, jako by to pro nikoho neměl být problém. Takto stát elegantně převedl náklady na rodiče malých dětí bez ohledu na jejich aktuální životní situaci. Protože s jedním platem (a také s jedním časovým fondem dovolené) tohle člověk prostě nemůže legálně a bez potíží v práci vykrýt. Toto zase nechápu já. rodna

Njn, ale s tým sa dá dá počíta, keď človek plánuje deti (alebo keď sa rozhoduje o interrupcii pri neplánovaných deoch, aby som bola striktná). Ono sa môže sta hocičo a s tým skrátka treba počíta....
Na druhej strane je fakt, že v masovom merítku je to iné kafe. U nás zostali školy otvorené (podža mňa) okrem iného aj preto, aby rodičia nemuseli zosta doma a hospodárstvo nekžaklo...
Ale zas: tri dni sú tri dni, nie sú to tri týždne, ani tri mesiace. wink

Upravil(a) Selima (25. 11. 2021 13:21)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8859 25. 11. 2021 13:49

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Njn, ale s tým sa dá dá počíta, keď človek plánuje deti (alebo keď sa rozhoduje o interrupcii pri neplánovaných deoch, aby som bola striktná). Ono sa môže sta hocičo a s tým skrátka treba počíta....
Na druhej strane je fakt, že v masovom merítku je to iné kafe. U nás zostali školy otvorené (podža mňa) okrem iného aj preto, aby rodičia nemuseli zosta doma a hospodárstvo nekžaklo...
Ale zas: tri dni sú tri dni, nie sú to tri týždne, ani tri mesiace. wink

Uznávám, jsi uvědomělejší, sečtělejší a myslíš víc dopředu. tummenupp Když jsem přemýšlela, jestli někdy a za jakých okolností mít děti, tak jsem přemýšlela hlavně nad tím, abych je měla jak uživit, abychom měli kde bydlet, abych měla stálý příjem a hlavně abych si zvolila správného životního partnera. Co mě nenapadlo řešit, byly školní prázdniny (pozor, ne pouze letní, ale za celý školní rok). A počítám, jak počítám, tak u nás to i s řed. volnem vychází na nějakých 65 pracovních dnů (nepočítáno víkendy). Dovolená ze zákona je 20 pracovních dnů. A počítám jak počítám, stále mi nevychází, že jsou to "pouze" tři dny.. notabene, když si občas chtějí rodiče dopřát ten luxus a vzít si dovolenou ve stejný čas a trávit ho společně jako rodina wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8860 25. 11. 2021 15:24

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

mia napsal(a):

školy nejsou hlídací služby. Toto fakt dlouhodobě nechápu....státe, postarej se mi o děti....roll.

Když mi děti začaly chodit do školy, nechápala jsem, že mají neustále prázdniny. Ani když s mužem dáme dohromady dovolenou a nebudeme se překrývat, nepokryje to všechny dny, kdy mají děti volno. A teď se to ještě prodlouží, jako by to pro nikoho neměl být problém. Takto stát elegantně převedl náklady na rodiče malých dětí bez ohledu na jejich aktuální životní situaci. Protože s jedním platem (a také s jedním časovým fondem dovolené) tohle člověk prostě nemůže legálně a bez potíží v práci vykrýt. Toto zase nechápu já. rodna

Njn, ale s tým sa dá dá počíta, keď človek plánuje deti (alebo keď sa rozhoduje o interrupcii pri neplánovaných deoch, aby som bola striktná). Ono sa môže sta hocičo a s tým skrátka treba počíta....
Na druhej strane je fakt, že v masovom merítku je to iné kafe. U nás zostali školy otvorené (podža mňa) okrem iného aj preto, aby rodičia nemuseli zosta doma a hospodárstvo nekžaklo...
Ale zas: tri dni sú tri dni, nie sú to tri týždne, ani tri mesiace. wink

Teď nevím, zda dobře rozumím.... ale jako vážně píšeš o tom, že se děti mají plánovat na základě toho, zda pro ně budu mít hlídání? Tedy, zda si v bodě A myslím, že jednou v bodě X budu mít hlídání? A když to nevyvěštím, tak si raději ty děti nepořídím vůbec? To jako fakt?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8861 25. 11. 2021 16:50

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

No u Selimy asi jo. Proto žádný nemá... 😋


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8862 26. 11. 2021 14:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):


Když mi děti začaly chodit do školy, nechápala jsem, že mají neustále prázdniny. Ani když s mužem dáme dohromady dovolenou a nebudeme se překrývat, nepokryje to všechny dny, kdy mají děti volno. A teď se to ještě prodlouží, jako by to pro nikoho neměl být problém. Takto stát elegantně převedl náklady na rodiče malých dětí bez ohledu na jejich aktuální životní situaci. Protože s jedním platem (a také s jedním časovým fondem dovolené) tohle člověk prostě nemůže legálně a bez potíží v práci vykrýt. Toto zase nechápu já. rodna

Njn, ale s tým sa dá dá počíta, keď človek plánuje deti (alebo keď sa rozhoduje o interrupcii pri neplánovaných deoch, aby som bola striktná). Ono sa môže sta hocičo a s tým skrátka treba počíta....
Na druhej strane je fakt, že v masovom merítku je to iné kafe. U nás zostali školy otvorené (podža mňa) okrem iného aj preto, aby rodičia nemuseli zosta doma a hospodárstvo nekžaklo...
Ale zas: tri dni sú tri dni, nie sú to tri týždne, ani tri mesiace. wink

Teď nevím, zda dobře rozumím.... ale jako vážně píšeš o tom, že se děti mají plánovat na základě toho, zda pro ně budu mít hlídání? Tedy, zda si v bodě A myslím, že jednou v bodě X budu mít hlídání? A když to nevyvěštím, tak si raději ty děti nepořídím vůbec? To jako fakt?

Nie, to sa asi plánova nedá... Ale prečo si myslíš, že ktokožvek, vrátane štátu a jeho predstavitežov, plánuje niečo s ohžadom na koronavírus a lockdown, s ktorým nikto nerátal? A keď príde na lámanie chleba, kto je za diea skôr zodpovedný - štát alebo rodičia? (Tým nechcem poveda, že závidím rodičom v tejto situácii, len konštatujem stav veci...  a áno, myslím si, že keď sa zatvorením škôl zastaví šírenie vírusu - trebárs pre žahkomysežné správanie stredoškolských študentov - tak ich treba zatvori... *Ono, u nás zároveň odporúčali aj home-office, kde sa dá, takže zrejme budú znovu rodičia trča doma spolu s demi hmm Pravda, okrem povolaní ako vodič, bača, predavačka, apod. kde to nie je úplne možné)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#8863 26. 11. 2021 15:36

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

Nie, to sa asi plánova nedá... Ale prečo si myslíš, že ktokožvek, vrátane štátu a jeho predstavitežov, plánuje niečo s ohžadom na koronavírus a lockdown, s ktorým nikto nerátal? A keď príde na lámanie chleba, kto je za diea skôr zodpovedný - štát alebo rodičia? (Tým nechcem poveda, že závidím rodičom v tejto situácii, len konštatujem stav veci...  a áno, myslím si, že keď sa zatvorením škôl zastaví šírenie vírusu - trebárs pre žahkomysežné správanie stredoškolských študentov - tak ich treba zatvori... *Ono, u nás zároveň odporúčali aj home-office, kde sa dá, takže zrejme budú znovu rodičia trča doma spolu s demi hmm Pravda, okrem povolaní ako vodič, bača, predavačka, apod. kde to nie je úplne možné)

A to já si třeba nemyslím a ty pouhé tři dny bych i chápala, ale pak je tu těch dalších 25 pracovních dnů bez víkendu, které musí rodiče řešit rok co rok. Podotýkám, že pro některé samoživitele to není 25, ale 45 pracovních dní (to jsou dva měsíce v roce), kdy musí zajistit pro dítě hlídání, protože škola má prázdniny. Školky mají úplně jiný systém. Tam krom státních svátků a vánoc jedou non-stop (aspoň ta naše). A pak škola bum. Řeším samozřejmě pouze první stupeň, očekávám, že na druhém stupni a dál už jsou děti většinou samostatnější i když ani to není pravidlem. Takže ano, z tohoto úhlu pohledu chápu, že některým dělají problém i ty tři dny navíc. Kde vzít a nekrást.
Za dítě je zodpovědný vždy rodič, to je bez debat. Právě proto, že za své děti nesou zodpovědnost, neměli by řešit pořád dokola "kam s nimi".  A tím spíš nechápu stát. Pokud po rodičích cosi vyžaduje, měl by k tomu také nastavit podmínky. V tomto případě se nabízí zkrácení prázdnin a nebo navýšení dovolenkového fondu. Ale to by zase prskali zaměstnavatelé, protože by to museli platit místo státu. Jak reálně a především legálně řešit situaci, kdy zaměstnanec už dovolenou nemá, ale ze zákona nemůže nechat dítě do určitého věku doma samotné bez dozoru? Ano, může si vzít neplacené volno, pokud mu ho schválí zaměstnavatel. Správně a nedostane za to ani korunu. To je pro rodiče z nižších příjmových skupin vyloženě dar z nebes. Nedivím se, že už to nyní někomu leze krkem. Dle mého většině nevadí starat se o své děti, ale že s tím musí mnohdy řešit spoustu nepříjemností v práci a zastání nikde nemají.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8864 26. 11. 2021 17:40

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):


Njn, ale s tým sa dá dá počíta, keď človek plánuje deti (alebo keď sa rozhoduje o interrupcii pri neplánovaných deoch, aby som bola striktná). Ono sa môže sta hocičo a s tým skrátka treba počíta....
Na druhej strane je fakt, že v masovom merítku je to iné kafe. U nás zostali školy otvorené (podža mňa) okrem iného aj preto, aby rodičia nemuseli zosta doma a hospodárstvo nekžaklo...
Ale zas: tri dni sú tri dni, nie sú to tri týždne, ani tri mesiace. wink

Teď nevím, zda dobře rozumím.... ale jako vážně píšeš o tom, že se děti mají plánovat na základě toho, zda pro ně budu mít hlídání? Tedy, zda si v bodě A myslím, že jednou v bodě X budu mít hlídání? A když to nevyvěštím, tak si raději ty děti nepořídím vůbec? To jako fakt?

Nie, to sa asi plánova nedá... Ale prečo si myslíš, že ktokožvek, vrátane štátu a jeho predstavitežov, plánuje niečo s ohžadom na koronavírus a lockdown, s ktorým nikto nerátal? A keď príde na lámanie chleba, kto je za diea skôr zodpovedný - štát alebo rodičia? (Tým nechcem poveda, že závidím rodičom v tejto situácii, len konštatujem stav veci...  a áno, myslím si, že keď sa zatvorením škôl zastaví šírenie vírusu - trebárs pre žahkomysežné správanie stredoškolských študentov - tak ich treba zatvori... *Ono, u nás zároveň odporúčali aj home-office, kde sa dá, takže zrejme budú znovu rodičia trča doma spolu s demi hmm Pravda, okrem povolaní ako vodič, bača, predavačka, apod. kde to nie je úplne možné)

Odpovídᚠmi opět na něco jiného než se ptám. Nic nepíšu o tom, kdo má hlídat v době corony, tak nevím proč na to odpovídᚠbig_smile Ptám se na pořízení dětí, kdy píšeš, že s tím má člověk počítat a plánovat pořízení dětí dle toho.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8865 26. 11. 2021 19:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14653

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

rina napsal(a):

No u Selimy asi jo. Proto žádný nemá... 😋

va  usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8866 26. 11. 2021 21:37

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

rina napsal(a):

No u Selimy asi jo. Proto žádný nemá... 😋

va  usch

Ale vrabče, no tak jo, no?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8867 26. 11. 2021 21:43

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

LENNNA napsal(a):

Odpovídᚠmi opět na něco jiného než se ptám. Nic nepíšu o tom, kdo má hlídat v době corony, tak nevím proč na to odpovídᚠbig_smile Ptám se na pořízení dětí, kdy píšeš, že s tím má člověk počítat a plánovat pořízení dětí dle toho.

U Sel obvyklé.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8868 27. 11. 2021 15:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Divné, že nikdo nereaguje


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8869 27. 11. 2021 16:34

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

mia napsal(a):

školy nejsou hlídací služby. Toto fakt dlouhodobě nechápu....státe, postarej se mi o děti....roll.

Když mi děti začaly chodit do školy, nechápala jsem, že mají neustále prázdniny. Ani když s mužem dáme dohromady dovolenou a nebudeme se překrývat, nepokryje to všechny dny, kdy mají děti volno. A teď se to ještě prodlouží, jako by to pro nikoho neměl být problém. Takto stát elegantně převedl náklady na rodiče malých dětí bez ohledu na jejich aktuální životní situaci. Protože s jedním platem (a také s jedním časovým fondem dovolené) tohle člověk prostě nemůže legálně a bez potíží v práci vykrýt. Toto zase nechápu já. rodna

V této situaci souhlasím s Miou. Vánoční prázdniny by se prodloužit měly. Palomito, máme nouzový stav, předpokládám, že rodiče menšíchh dětí dostanou ošetřovné, takže nebudou bez příjmu.  Ano, mohou mít problémy s uvolněním z práce, ale to samé se stane, když dítě onemocní.
A celkově k těm prázdninám. Pokud se dobře pamatuju, i za mého mládí byly dva měsíce hlavních prázdnin, byly prázdniny vánoční i jarní. Teď jsou navíc 3 dny - dva podzimních a jeden den před Velikonocemi. Takže to zas tak velký rozdíl oproti mnulosti není. I před léty rodiče řešili, jak pokrýt prázdniny, To opravdu není nic nového. S tím se počítat - tak jak psala Selima - prostě musí, když mᚠděti.
(Ředitelská volna se v mém okolí nevyskytují, jen když řemeslníci něco nestihnou dodělat v období prázdnin).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8870 27. 11. 2021 17:37

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

V této situaci souhlasím s Miou. Vánoční prázdniny by se prodloužit měly. Palomito, máme nouzový stav, předpokládám, že rodiče menšíchh dětí dostanou ošetřovné, takže nebudou bez příjmu.  Ano, mohou mít problémy s uvolněním z práce, ale to samé se stane, když dítě onemocní.
A celkově k těm prázdninám. Pokud se dobře pamatuju, i za mého mládí byly dva měsíce hlavních prázdnin, byly prázdniny vánoční i jarní. Teď jsou navíc 3 dny - dva podzimních a jeden den před Velikonocemi. Takže to zas tak velký rozdíl oproti mnulosti není. I před léty rodiče řešili, jak pokrýt prázdniny, To opravdu není nic nového. S tím se počítat - tak jak psala Selima - prostě musí, když mᚠděti.
(Ředitelská volna se v mém okolí nevyskytují, jen když řemeslníci něco nestihnou dodělat v období prázdnin).

Ale já u Mii nesouhlasím s tím, že by se rodiče o děti starat nechtěli nebo se snad zříkali zodpovědnosti. Pro mě za mě, a si zase zavřou školy na půl roku, to je mi jedno, ale a tomu neříkají "prázdniny". Snad jsem dostatečně vysvětlila proč.
Mně nevadí školní prázdniny jako takové, ale ten obrovský nepoměr mezi státem/zaměstnavatelem garantovanou dovolenou a prázdninami. A to, že je tu něco 60, 70 let, neznamená, že to je v pořádku. Notabene, že se stejná situace u zaměstnavatelů vnímala stejně tenkrát jako dnes.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8871 27. 11. 2021 18:24

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

Notabene, že se stejná situace u zaměstnavatelů vnímala stejně tenkrát jako dnes.

Ano. Teď je mnohem víc státních svátků a ředitelských voln, než bylo kdysi. Hlídání dětí každý řeší po svém, mé dcery zrovna "hlídacima chúvama", kromě prarodičů, kteří teda zrovna nejsou vždy po ruce, pro svoji zaměstnanost, ale každý takovou možnost nemá.
Ani ošetřování člena rodiny, což je vlastně podvod, to nevyřeší.
Tak co ti rodiče mají dělat?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8872 27. 11. 2021 18:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Pro Palomitu: To, že Ty nejsi rodič, který se chová tak, jak psala Mia neznamená, že takoví jsou všichni. Víš, kolik dětí, jejichž matky jsou na mateřské či nezaměstnané zůstává ve školce či v družině až do "zavíračky" ? Lidi jsou různí.
S těmi prázdninami je asi jediné řešení - zkrátit je výrazně dětem. Protože že by na prodloužení dovolené přistoupili zaměstnavatelé, to ani náhodou. A mᚠnaprostou pravdu v tom, že stejná situace se u zaměstnavatelů tehdejších a dnešních vnímá narosto jinak. Ve prospěch tehdejších, samozřejmě.

Upravil(a) Judyna (27. 11. 2021 18:46)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8873 27. 11. 2021 18:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

rina napsal(a):

Palomita napsal(a):

Notabene, že se stejná situace u zaměstnavatelů vnímala stejně tenkrát jako dnes.

Ano. Teď je mnohem víc státních svátků a ředitelských voln, než bylo kdysi. Hlídání dětí každý řeší po svém, mé dcery zrovna "hlídacima chúvama", kromě prarodičů, kteří teda zrovna nejsou vždy po ruce, pro svoji zaměstnanost, ale každý takovou možnost nemá.
Ani ošetřování člena rodiny, což je vlastně podvod, to nevyřeší.
Tak co ti rodiče mají dělat?

Ve státní svátek většina lidí nechodí do práce.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8874 27. 11. 2021 19:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Pro Palomitu: To, že Ty nejsi rodič, který se chová tak, jak psala Mia neznamená, že takoví jsou všichni. Víš, kolik dětí, jejichž matky jsou na mateřské či nezaměstnané zůstává ve školce či v družině až do "zavíračky" ? Lidi jsou různí.
S těmi prázdninami je asi jediné řešení - zkrátit je výrazně dětem. Protože že by na prodloužení dovolené přistoupili zaměstnavatelé, to ani náhodou. A mᚠnaprostou pravdu v tom, že stejná situace se u zaměstnavatelů tehdejších a dnešních vnímá narosto jinak. Ve prospěch tehdejších, samozřejmě.

To jsem ani nemyslela, že by to tak měli úplně všichni. Však taky ne každý zápasí s nedostatkem dovolené. Ale jednoduše jsou skupiny, u kterých to rozhořčení chápu. A že jsou rodiče, kteří se rádi zbaví dítěte kdykoli je to možné, to je úplně bez debat. Ale ty jsem do té skupiny spravedlivě rozhořčených nezahrnovala, nebo těm to vadí z úplně jiného principu wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8875 27. 11. 2021 19:37

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Mě taky, podobně jako Palomitě, připadá divné, že stát a nebo školy nepočítají s tím, že rodiče nemají tolik dovolené. Teď mi nejde o ty tři dny navíc, ale obecně o princip.

Stát se nemá starat o děti (to mají rodiče), ale stát by jim k tomu měl tvořit odpovídající podmínky (pokud tedy nechce vymřít). Nastavit nějaké věci tak, aby bylo vůbec možno se o ty děti postarat.

Myslím tím třeba to, že u nás jsou tři mateřské školy, a všechny tři si v létě berou šest týdnů dovolené současně. Kdyby stát nebo v tomhle případě město (které je školek zřizovatelem) trochu přemýšlelo, stanoví, že si ty školky mají brát dovolenou postupně, aby bylo možno někde malé děti část léta umístit.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů