Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#5076 16. 7. 2021 9:26

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

mio, do poslední tečky souhlasím tummenupp hjarta

Jsem 8, ale občas mě baví čáry změnit a psát jako 6 (v tom případě ale platí jen první 3 věty charakteristiky šestky).


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#5077 16. 7. 2021 10:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Tak to můj způsob psaní písmena X je stálý a neměnný - odpovídá číslu 6. Ale ta charakteristika na mě teda vůbec nesedí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5078 16. 7. 2021 10:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Jinak co se týče dětí, naprosto souhlasím s Miou. Ten návrh je opravdu hrozný. Protože už to vidím - hlídání dětí zajištěno, povinnost sloužit noční služby.
Přitom první tři roky dítěte jsou naprosto stěžejní, v nich se tvoří úplně vše. Dítě se "dopéká" a na to jsou třeba ty nejbližší osoby, stálé a známé prostředí. Proto já třeba odsuzuju i školky pro dvouleté. To, aby dítě dostalo dobrý základ v rodině, je nejdůležitější na světě. A je jedno, jestli ta rodina má auto, podnájem nebo drahý barák.
Já sama jsem byla samoživitelka, která sloužila i noční služby. Vím, co to je. Já ale měla velké štěstí, že mi syna hlídali u nás doma prarodiče. Navíc, noční i odpolední u samoživitelek se řeší nejen ve věku do 6 let. Tam si musíte zajistit hlídání podstatně déle.
To, že si Leno z tohoto období nic nepamatujeme, nic neznamená. Já i moje stejně staré kamarádky jsme měly mateřskou 3 roky a vlastně ani neznám nikoho, kdo by si ji nějak významně zkrátil.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5079 16. 7. 2021 11:11

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judy, podle výrazu "nedopečené děti" soudím, že budeš asi z příbuzného oboru.....ten se totiž používá jen "mezi námi".....a je velice trefný a výstižný.....vyndej z trouby nedopečený koláč......zhroutí se ti, pokazí........tak to je.
Zaškolování dvouletých je taky tragédie.....jak říkáš, do 3 let mají děti biologickou potřebu matky a rodiny....někteří i déle, je to indivindi.....i když přijdou někteří dvouletí do kolektivu zdánlivě šikovní a samostatní, později si začínají tu potřebu batolecí péče vynahrazovat......třeba až ve 4-5 letech......"neumím, nezvládnu, nechciů.... žvatlají, chtějí se s každým mazlit, přitom mazlit by se měli jen s rodiči - rodinná intimita je pro dítě velice důležitá i do budoucna.

Není tady

 

#5080 16. 7. 2021 13:22

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

mia napsal(a):

LENNNA napsal(a):

mia napsal(a):

Ta doba, kdy je dítě malinké a potřebuje svoji rodinu, je tak krátká.......strčit ho někde do úschovny mi přijde mimořádně necitlivé. Proč ty děti potom mít......

Ale nic není tak jednoduché... v dnešní době je plno samoživitelek, které ty děti do úschovy dát prostě musí.

A proč je v dnešní době tolik samoživitelek? kde se vzala ta lehkomyslnost otců, se kterou opouští své rodiny? Nebo i matek, i tyto případy dnes jsou.....kam se poděl ten základní pud chránit svá mláďata? To jsou právě ty důsledky, na které psychologové upozorňují....a které nikdo nechce slyšet.....neschopnost udržet rodinu.

Ale to se neptej mě smile  Já jen říkám, že samoživitelka musí do práce, a chce nebo nechce a musí dát to dítě do jeslí.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5081 16. 7. 2021 13:25

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Tak to můj způsob psaní písmena X je stálý a neměnný - odpovídá číslu 6. Ale ta charakteristika na mě teda vůbec nesedí.

Jsem také 6 a také to nesedí storstark


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5082 16. 7. 2021 13:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Jinak co se týče dětí, naprosto souhlasím s Miou. Ten návrh je opravdu hrozný. Protože už to vidím - hlídání dětí zajištěno, povinnost sloužit noční služby.
Přitom první tři roky dítěte jsou naprosto stěžejní, v nich se tvoří úplně vše. Dítě se "dopéká" a na to jsou třeba ty nejbližší osoby, stálé a známé prostředí. Proto já třeba odsuzuju i školky pro dvouleté. To, aby dítě dostalo dobrý základ v rodině, je nejdůležitější na světě. A je jedno, jestli ta rodina má auto, podnájem nebo drahý barák.
Já sama jsem byla samoživitelka, která sloužila i noční služby. Vím, co to je. Já ale měla velké štěstí, že mi syna hlídali u nás doma prarodiče. Navíc, noční i odpolední u samoživitelek se řeší nejen ve věku do 6 let. Tam si musíte zajistit hlídání podstatně déle.
To, že si Leno z tohoto období nic nepamatujeme, nic neznamená. Já i moje stejně staré kamarádky jsme měly mateřskou 3 roky a vlastně ani neznám nikoho, kdo by si ji nějak významně zkrátil.

To je pravda! tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5083 16. 7. 2021 13:41

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Tak to můj způsob psaní písmena X je stálý a neměnný - odpovídá číslu 6. Ale ta charakteristika na mě teda vůbec nesedí.

Jsem také 6 a také to nesedí storstark

Jsem si to zase musela vyhledat, abych se podívala na šestku.. big_smile ta by tak seděla na veru, co čtu na radosti tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5084 16. 7. 2021 14:03

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

mia napsal(a):

Judy, podle výrazu "nedopečené děti" soudím, že budeš asi z příbuzného oboru.....ten se totiž používá jen "mezi námi".....a je velice trefný a výstižný.....vyndej z trouby nedopečený koláč......zhroutí se ti, pokazí........tak to je.
Zaškolování dvouletých je taky tragédie.....jak říkáš, do 3 let mají děti biologickou potřebu matky a rodiny....někteří i déle, je to indivindi.....i když přijdou někteří dvouletí do kolektivu zdánlivě šikovní a samostatní, později si začínají tu potřebu batolecí péče vynahrazovat......třeba až ve 4-5 letech......"neumím, nezvládnu, nechciů.... žvatlají, chtějí se s každým mazlit, přitom mazlit by se měli jen s rodiči - rodinná intimita je pro dítě velice důležitá i do budoucna.

Co dítě, to originál. Tabulky a všeobecné předpoklady mě vždy děsily. Ze tří sourozenců jen jeden alkoholik a gambler, proč, když rodiče a celkově rodina spořádaná? Matka prohnaná exekucemi vychová tři děti samostatné a zodpovědné a jedno jde v jejích šlépějích.. a těch příkladů je kolem nás nespočet. 100 % z těch dětí má být řízeno a řešeno na základě tabulek a všeobecných předpokladů, ale pasuje to jen na část. To co píšeš určitě platí na většinu, ale my byli vždy mimo. Úplně slyším doktorku a následně učitelku ze školky, jak na mě vřískají "No ale to neodpovídá tabulkám!!". Měly pravdu, nezapadáme a proto si vše řešíme tak, aby to vyhovovalo nám a našim dětem, bez ohledu na to, co nám říkají tabulky nebo společenské (vědecké) dogma smile Pořád si totiž myslím, že svým dětem rozumím o krapánek víc, než tabulky rodna
Pointa je, že život není tabulka a říct, že něco je špatně nebo dobře neznamená, že je to platné pro všechny a vždy. Těch proměnných je tam tolik, že by to snad ani excel neodřádkoval.. smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5085 16. 7. 2021 18:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomito, jasně že každé dítě je originál. I v rodině. Protože kromě prostředí a výchovy je důležitá genetická výbava. Někdo říká, že nejdůležitější. Ale to neovlivníme. Ovlivnit můžeš ale to ostatní.
A to, že jste při výchově nejeli podle tabulek, to je to ono. Porozumnět dobře svému dítěti, poznat, co je pro něj dobré, vychovávat ho, ale přitom mu nechat prostor pro pozdější jeho samostatnou cestu, to je "vyšší dívčí" a to nejlepší, čeho se může dítěti dostat. Toho ovšem nedosáhneš, když bude dítě od malinka pobývat v různých institucích, řekla bych. I když samozřejmě  výjimky jsou, tak jako ve všem.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5086 17. 7. 2021 3:57

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Tak to můj způsob psaní písmena X je stálý a neměnný - odpovídá číslu 6. Ale ta charakteristika na mě teda vůbec nesedí.

taky píšu X stejně...................jsem 2.............ale tak úžasná tedy nejsem, taky to moc nesedí

Není tady

 

#5087 23. 7. 2021 9:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Včera jsem potkala dívčinu, kterou jsem dosud viděla jen na fotkách. Na fotkách krásná modelka, která by mohla být i na titulkách módních časopisů. No ve skutečnosti jsem ji nepoznala. Šokovalo mě to množství filtrů, které musí používat a říkám si proč. V reálu normální, příjemná baba, ale marně jsem hledala něco společného s těmi fotkami. Zajímalo by mě, jestli ti filtrující mají tušení, jaký dopad má pak realita big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5088 23. 7. 2021 12:18

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Jistěže mají! Lidi se podle těch retuší zdevastujou natolik, že pak musej pomoc retušérů sami vyhledat 🤡


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#5089 27. 7. 2021 15:17

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Včera jsem byla na obědě. Za chvíli se zleva ozývalo mlaskání a takvé "ccc, ccc". Kouknu tím směrem - normální, upravená paní, párátkem šourala zuby a vyluzovala ten zvuk! Mnohokrát. Pátrala v ústech, ani je nezakryla rukou. Pak bylo chvíli ticho, jenže dáma jen nechala párátko v koutku úst a četla mobil. Až dočetla, dokončila zubní hygienu. Byla jsem v šoku. Na první pohled vůbec nevypadala jako čuně... usch Tohle nikdy nepochopím.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#5090 27. 7. 2021 15:57

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Fuj! Až se mi zvedl kybl usch


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#5091 27. 7. 2021 19:52

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Irma napsal(a):

Včera jsem byla na obědě. Za chvíli se zleva ozývalo mlaskání a takvé "ccc, ccc". Kouknu tím směrem - normální, upravená paní, párátkem šourala zuby a vyluzovala ten zvuk! Mnohokrát. Pátrala v ústech, ani je nezakryla rukou. Pak bylo chvíli ticho, jenže dáma jen nechala párátko v koutku úst a četla mobil. Až dočetla, dokončila zubní hygienu. Byla jsem v šoku. Na první pohled vůbec nevypadala jako čuně... usch Tohle nikdy nepochopím.

Lidé mají různé zvyky.. mě se vždycky navalovalo u kolegy.. něco snědl, pak si lokl třeba kávy. Tím lokem si vykloktal řádně pusu (bez záklonu samozřejmě) a pak to spolknul.. Časem jsem vždy po jeho jídle odcházela z místnosti, protože tohle pro mě bylo stejné, jako by si přede mnou strčil kartáček do pusy a začal na mě mluvit.. dumbom Podotýkám, že je to velmi vzdělaný, společenský a čistotný muž. Ale asi mu nikdy nikdo neřekl, že tohle se ve společnosti nedělá.. no ani já mu to neřekla a jestli mu to neřekl ani nikdo jiný, tak to dělá do dnes big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5092 28. 7. 2021 16:26

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Mnoho mladých, ale i dost starších, netuší, že ze dveří se nejdřív vychází a až pak se do nich vchází. dumbom Asi o tom taky ještě nikdy neslyšeli. A nebo musí vejít současně. Vždycky spěchají a neodpustí si projevit svou důležitost. usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5093 28. 7. 2021 18:07

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Já jsem dnes v autobuse postavila vnuka, aby pustil sednout starou paní s berlí. Pošeptala jsem mu, že má říct 'posaďte se, prosím'.
Cestou zpátky nastal stejná situace, u jiné maminky se sedícím děckem se postavila opět paní s berlí. Koukala se na to děcko, nic. Matka čuměla do mobilu. Vnuk se ptá: Proč ta holčička nevstane? Rřikaam nevím. Asi jí to maminka nevysvětlila. Už jsem byla nachystaná vychovávat cizí matku i děcko, ale vnuk mě předběhl. Hbitě vyskočil a říká: Posaďte se prosím. Neslyšela, byla zády. Říkám, pohlaď jí po té ruce s berlí...
Byly to jen vteřiny, ale srdce se mi rozbouchalo nekonečnou hrdostí.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#5094 28. 7. 2021 20:24

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Mnoho mladých, ale i dost starších, netuší, že ze dveří se nejdřív vychází a až pak se do nich vchází. dumbom Asi o tom taky ještě nikdy neslyšeli. A nebo musí vejít současně. Vždycky spěchají a neodpustí si projevit svou důležitost. usch

To člověk pozná, takové "trestám" na místě big_smile Zablokuju vchod a nahlas dumám, že vždycky se dřív vycházelo a asi se to muselo změnit, že jsem to popletla.. Někdy se stane, že jde člověk zamyšlený a ani si neuvědomí, že by měl dát přednost.. nevadí mi podržet dveře a pustit někoho dovnitř, když vycházím. Naopak se mi spíš stává, že mi lidé dávají přednost i když vcházím. Pak jen prohodím, že mají přednost, abych se tam vešla a ušetříme si dohadování, kdo půjde první wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5095 28. 7. 2021 21:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Rino, tummenupp!


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5096 28. 7. 2021 22:00

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomito, zajímavé postřehy. big_smile
Taky občas vychovávám......, ale opravdu jen občas.  Hodně lidí chodí po chodníku vlevo nebo se při vyhýbání cpou doleva, a já tvrdošíjně doprava. Nakonec to se mnou vzdají. kapitulation
Jak ráda bych vychovala propletence na přechodech! Z nadhledu to sice může vypadat pomalu jako umělecké dílo tongue, ale proč to lidi neznají nebo nechtějí dodržovat, prostě nechápu. Porušují to rodiče, a tak i jejich děti a děti těch dětí... A přitom to šíleně zdržuje, a tím pádem je na zebře často nebezpečno. usch

Upravil(a) vrabčák (28. 7. 2021 22:01)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5097 29. 7. 2021 7:23

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Palomito, zajímavé postřehy. big_smile
Taky občas vychovávám......, ale opravdu jen občas.  Hodně lidí chodí po chodníku vlevo nebo se při vyhýbání cpou doleva, a já tvrdošíjně doprava. Nakonec to se mnou vzdají. kapitulation
Jak ráda bych vychovala propletence na přechodech! Z nadhledu to sice může vypadat pomalu jako umělecké dílo tongue, ale proč to lidi neznají nebo nechtějí dodržovat, prostě nechápu. Porušují to rodiče, a tak i jejich děti a děti těch dětí... A přitom to šíleně zdržuje, a tím pádem je na zebře často nebezpečno. usch

U chodníků a přechodů si taky sypu popel na hlavu.. tam volím většinou stranu mě nejbližší, popř. méně zatíženou pejskařskými "dárečky". A v obchodech mám věčně pocit, že jdu v protisměru, nějak se neumím sladit s davem lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5098 29. 7. 2021 14:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomito, dumbom! kapitulation


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5099 29. 7. 2021 20:46

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

rino tummenupp


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#5100 29. 7. 2021 21:22

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

V obchoďácích nemám pocit, že jdu v protisměru - to totiž není pocit, to je fakt big_smile Odmítám procházet všechna oddělení se zbožím, jdu si jen za tím "svým". Na bloumání mezi regály mě neužije. Ovšem pokud bych byla v papírnictví, parfumerii, knihkupectví... tady bych nespěchala. Tolik krásných věcí se nedá neosahat big_smile
Když mě na chodníku míjí skupinka 2 a více lidí, většinou mají tendenci jít v houfu a čekají, že jim protichodec uhne třeba na obrubník. Neuhne smile Až dojdu k těsné blízkosti a oni stále nehodlají svoji skupinku zmenšit a nechat mě projít, zastavím se. Nic neříkám, jen stojím a koukám. Někdy se usměju, někdy se tvářím neutrálně. Nikoho nevychovávám, mlčím. Zatím (!) to vždy vyšlo - ten, kdo šel v mém protisměru nakonec sám uhne stranou a nechá mě v klidu projít. Taková malá pasivní agrese, s výsledkem a bez konfliktu:)


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů