Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 19. 6. 2021 16:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Tři otázky podle riny

Leno, mě zaujal ten tvůj mnohaletý deník. To je vynikající nápad. Asi si ho taky založím. To mᚠnějaký tlustší sešit A4? Vydají se tam všechny dny? Mě příjde, že tak tluštý sešit není aby měl 360 listů.
(Jinak taky miluju vůni vanilky)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#102 19. 6. 2021 19:55

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Tři otázky podle riny

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

rino, já teda upřímně nevím o žádné věci, kterou bych si neodpustila.

Nebo tak smile Celý ten princip vyčítání a odpouštění nechápu. Ale je to věc smýšlení, proto jsem se ptala, proč si někdo něco nedokáže odpustit.

No a ja zasa nechápem, že niekto v živote nezapochybuje o ničom, čo urobil/robí... Ale beriem to tak, že nás má pánbožko proste všelijakých, a tak to je.

Selimo, ale to jsou rozdílné věci. Já zapochybovala určitě víckrát, kdo by taky ne! Ale že bych si něco neodpustila? No to vůbec. Proč bych to dělala? Pro mě osobně vůbec nesouvisí pochybi s odpuštěním. Ale souhlasím, jsme lidé různí tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#103 19. 6. 2021 20:03

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Tři otázky podle riny

rina napsal(a):

Otázky:
1. Kdyby konečně sjednotili čas, který by vám vyhovoval víc, stávající nebo ten klasický, předchozí? A proč?
2. Máte/měli jste nějaký zlozvyk, se kterým jste se dokázali poprat a zvítězit? Jak se vám to povedlo? Pokud ne a chcete, co pro to děláte?
3. Dotkla se vás korona krize nějak? Myslím teda finančně, psychicky, nebo pod., nemám na mysli úmrtí v rodině či okolí...

1. Asi ten letní, protože je déle vidět. Ale v podstatě je mi to celkem jedno.
2. Před 11,5 lety jsem přestala kouřit a jsem za to hodně ráda.
3. Ne, naštěstí nedotka. Ale jen díky zaměstnavateli, který přestože byl téměř rok zavřený, tak to zvládl. Za což jsem nesmírně vděčná! Když to vezmu hodně osobně a nebudu přemýšlet o neštěstí jiných, tak pro mě to byl vlastně dobrý čas, plat byl vyšší, často Home office, které miluju.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#104 19. 6. 2021 20:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Tři otázky podle riny

Judyna napsal(a):

rina napsal(a):

Palomita napsal(a):


lol To mě pobavilo.. za mě NIC a je to ideální stav lol

Jsem ráda že tě to pobavilo.
Jak jsi jistě postřehla, někteří to tak nemají. kapitulation

PS: Možná se jen před usnutím "nestihneš" dívat, což ti upřímně závidím 👍

Já se o to NIC snažím, jelikož pak se lépe usíná. Takže obrazy, které ke mě hojně chodí, potlačuju. Nejlépe se mi osvědčila nějaká pěkná písnička před spaním, která mi zní v uších a ty obrazy (občas) přebije. Takže já spíš slyším. Několikrát se mi už stalo, že jsem ji slyšela téěř fyzicky.

To je zvláštní. Já žádné obrazy nevidím, já asi nevidím nic big_smile  Nic si nevybavuji.
Barevné obrazy za očními víčky vidím, když se podívám přímo do sluníčka myslím...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#105 19. 6. 2021 20:21

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Tři otázky podle riny

Judyna napsal(a):

Leno, mě zaujal ten tvůj mnohaletý deník. To je vynikající nápad. Asi si ho taky založím. To mᚠnějaký tlustší sešit A4? Vydají se tam všechny dny? Mě příjde, že tak tluštý sešit není aby měl 360 listů.
(Jinak taky miluju vůni vanilky)

Judyno, je několik možností... záleží na každém. Buď přímo existuje již hotový víceletý deník:
• 7letý deník (je tam ukázka vnitřku): https://www.booktook.cz/p/7-let-den-po- … 5sQAvD_BwE ...... podobné "hotové" na tomto principu se dají najít ještě jiné pod názvem "Pětiletý deník" nebo "Pětiletý diář",
• potom existuje pětiletý deník, který má navíc na každý den v roce nějakou otázku, na kterou každý rok odpovídáš: https://www.tamazpet.com/cs/denik-tam-z … R4QAvD_BwE

Mᚠpravdu, že sehnat tolik stránkový (365 stránek) sešit je velký problém, takže se to dá řešit více způsoby, záleží na tom, co ti stačí, vyhovuje:
• je možnost koupit větší sešit A4 a stránky rozdělit napůl, tak by na jedné stránce byly 2 dni,
• je možnost koupit úplně obyčejný denní diář A5, tam vlastně je již nadepsána jedna strana na 1 den, jen nesmíš být "fajnšmekr" a nesmí tě rušit to okolo, třeba předepsané časy... prostě do jednotlivých řádků napíšeš roky. Nějaký takový diář: https://reklamni-produkty.cz/15045-thickbox_default/denni-diar-2021-ctirad-vivella-a5-zelena.jpg,
• no a pro "fajnšmekry" jsou potom docela drahé možnosti např. sešit, kam se na diskovou vazbu dají vkládat stránky, takže si tam vložíš 366 stran. Něco takového: https://www.yuppi.cz/linkovane-zapisniky/

Mě se to moc líbí, baví mě to! Je fakt, že první dny jsem si na telefonu nastavila vždy připomínku, abych zapsala den. Protože člověk si nevzpomene (když předtím nebyl zvyklý diář mít). Ale po nějaké době se to úplně zautomatizovalo a píšu už sama od sebe.
Tak dej někdy třeba vědět, jestli jsi do toho šla a jestli tě to bavilo tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#106 19. 6. 2021 21:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Tři otázky podle riny

LENNNA napsal(a):

OTÁZKY:
1. Psali/y jste si někdy deník či vedete si diář papírový?
2. Kdybyste se měli odstěhovat do jiného kraje v ČR (než kde bydlíte), který by to byl a proč?
3. Na jaké stránky na internetu nejvíce chodíte?

1) V dětství skautský deník. Pořád používám papírový diář; menší a ne moc tlustý, se sympatickými deskami. smile
2) Nenapíšu kraje, ale pohoří: Jeseníky, Beskydy, Šumava, Český les. A z měst: Nové Město nad Metují, Telč..., z větších Plzeň.
3) No přece na Babinet! big_smile

Opět nestíhám Tři otázky, i proto, že mi nešly citace.

1. Zpívali jste/zpíváte svým dětem/vnoučatům? I s nimi? Co lidovky?
2. Hrajete (nebo někdo z rodiny) na nějaký hudební nástroj?
3. Máte nějaké oblíbené místo u nás nebo na Slovensku, kam byste se zas rádi podívali?

Upravil(a) vrabčák (20. 6. 2021 15:02)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#107 19. 6. 2021 22:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Tři otázky podle riny

Leno, moc děkuju. Fakt se mi ten nápad líbí, prostuduju to a i kouknu, co je v obchodech, popř. na netu. A mám opravdu v plánu do toho jít. Myslím, že je to užitečná a praktická záležitost. Já si skovávám staré kalendáře, tohle je lepší.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#108 20. 6. 2021 20:37

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Tři otázky podle riny

Lennno, to je úžasný papírový svět! big_smile Miluju kancelářské blbůstky, ale o takových diářích jsem nevěděla. Skoro by mě to lákalo, abych si začala psát deník, jenže vím, jak by dopadl... Přesto díky za inspiraci tummenupp


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#109 20. 6. 2021 21:59

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Tři otázky podle riny

Irma napsal(a):

Lennno, to je úžasný papírový svět! big_smile Miluju kancelářské blbůstky, ale o takových diářích jsem nevěděla. Skoro by mě to lákalo, abych si začala psát deník, jenže vím, jak by dopadl... Přesto díky za inspiraci tummenupp

Já jsem od malička papírový maniak. A poslední dobou mě chytly diáře. Přihlásila jsem se na facebooku do diářové skupiny a když jsem tam přišla, tak jsem byla jako Alenka v říši divů. Do té chvíle jsem neměla o existenci takových věcí (krásné diáře, ne ty co se prodávají běžně v papírnictví.... k tomu různé příšlušenství na zdobení diářů - samolepky, washi... no a parta diářových nadšenců) - pro "papírnického blázna" je to úplný ráj big_smiletummenupprodna


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#110 20. 6. 2021 22:45

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Tři otázky podle riny

1. Stávalo se vám dnes, že po kliknutí na bb psalo že stránka nefunguje?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#111 21. 6. 2021 14:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Tři otázky podle riny

Palomita napsal(a):

Otázky:
1. Na čem už jste v životě vařily a co vám nejvíc vyhovuje a proč? (plyn, indukce, elektrika, oheň..?)
2. Pamatujete si jméno svojí třídní učitelky z první třídy?
3. Ve které třídě jste dostaly na vysvědčení první horší známku než jedničku?

1. Plyn, elektrina, propán-bután, klasický šporák, táborák.... ažko poveda, ako čo. Na väčšie varenie mi nevadí ani klasický šporák, ale urobi si na ňom kávu je bobrík trpezlivosti... Na to je lepší propán-bután - na ktorom by som ale zasa nepiekla, napríklad. Dobrý plynový šporák nie je zlý, ale ten môj posledný bol na zabitie...  A momentálna elektrická rúra je pre mňa tiež dos na zabitie


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#112 21. 6. 2021 14:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Tři otázky podle riny

1. 1. Plyn, elektrina, propán-bután, klasický šporák, táborák.... ažko poveda, ako čo. Na väčšie varenie mi nevadí ani klasický šporák, ale urobi si na ňom kávu je bobrík trpezlivosti... Na to je lepší propán-bután - na ktorom by som ale zasa nepiekla, napríklad. Dobrý plynový šporák nie je zlý, ale ten môj posledný bol na zabitie...  A momentálna elektrická rúra je pre mňa tiež dos na zabitie...
2. Áno, Ježíková a ona si pamätá mňa - minule odchytila moju mamu a zaspomínali na staré dobré časy...  big_smile
3. Asi v šiestej alebo siedmej....? Už neviem.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#113 21. 6. 2021 14:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Tři otázky podle riny

rina napsal(a):

Selima napsal(a):

1. Začali ste s nejakou aktivitou/koníčkom počas korony, Ak áno, čo to bolo/je?
2. Máte obžúbenú kvetinu -ak áno, ktorá to je?
3. Sporíte si, míňate, alebo investujete? Ak áno, do čoho investujete? (Túto tému sme dnes brali s druhákmi - a niektoré odpovede ma prekvapili - tak preto vás takto týram... wink )

1. Ano. Začla jsem ze starých věcí dělat nové. Dva měsíce jsem nebyla u vietnamských vnoučat, doma přebytek věcí které se zdálo že už nikdy nevyužiju, tak jsem ze svetrů vyrobila deku, z igelitových tašek košíčky, z plastových lahví taburety... Když to vznikalo, říkala jsem si, že mi hrabe.
Dnes se na to dívám jako že zoufalství vyprodukovalo hezké (nepotřebné) věci. Ale nezbláznila jsem se a to byl účel...
2. Lilie. Nádherná vůně i květ.
3. Nikdy jsem nespořila, nebylo z čeho. Kdyby se stal zázrak a já mohla investovat, dala bych to do nějakých spoření pro vnoučata. Pro všechny.

Otázky:
1. Kdyby konečně sjednotili čas, který by vám vyhovoval víc, stávající nebo ten klasický, předchozí? A proč?
2. Máte/měli jste nějaký zlozvyk, se kterým jste se dokázali poprat a zvítězit? Jak se vám to povedlo? Pokud ne a chcete, co pro to děláte?
3. Dotkla se vás korona krize nějak? Myslím teda finančně, psychicky, nebo pod., nemám na mysli úmrtí v rodině či okolí...

1. Asi zimný - je prírodný a prirodzenejší. Ale v zásade to neprežívam a nerozmýšžam nad tým.
2. Áno, aj keď neviem, či ide o zlozvyk - odnaúčam sa nielen od bielej múky a cukru, ale aj od chleba celkove. A ide mi to vééééžmi ,ale že véééžmi postupne, ale vďakabohu aj za to. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#114 21. 6. 2021 14:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Tři otázky podle riny

rina napsal(a):

Selima napsal(a):

1. Začali ste s nejakou aktivitou/koníčkom počas korony, Ak áno, čo to bolo/je?
2. Máte obžúbenú kvetinu -ak áno, ktorá to je?
3. Sporíte si, míňate, alebo investujete? Ak áno, do čoho investujete? (Túto tému sme dnes brali s druhákmi - a niektoré odpovede ma prekvapili - tak preto vás takto týram... wink )

1. Ano. Začla jsem ze starých věcí dělat nové. Dva měsíce jsem nebyla u vietnamských vnoučat, doma přebytek věcí které se zdálo že už nikdy nevyužiju, tak jsem ze svetrů vyrobila deku, z igelitových tašek košíčky, z plastových lahví taburety... Když to vznikalo, říkala jsem si, že mi hrabe.
Dnes se na to dívám jako že zoufalství vyprodukovalo hezké (nepotřebné) věci. Ale nezbláznila jsem se a to byl účel...
2. Lilie. Nádherná vůně i květ.
3. Nikdy jsem nespořila, nebylo z čeho. Kdyby se stal zázrak a já mohla investovat, dala bych to do nějakých spoření pro vnoučata. Pro všechny.

Otázky:
1. Kdyby konečně sjednotili čas, který by vám vyhovoval víc, stávající nebo ten klasický, předchozí? A proč?
2. Máte/měli jste nějaký zlozvyk, se kterým jste se dokázali poprat a zvítězit? Jak se vám to povedlo? Pokud ne a chcete, co pro to děláte?
3. Dotkla se vás korona krize nějak? Myslím teda finančně, psychicky, nebo pod., nemám na mysli úmrtí v rodině či okolí...

3. Moja 80-ročná mama úplne zapatičtela - najviac kvôli lockdownu, ale aj zo strachu - a tete na vozíčku odložili operáciu na neurčito. Inak aj ja osobne som dos zapatičtela a len pomaly sa z toho dostávam... mad


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#115 21. 6. 2021 14:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Tři otázky podle riny

vrabčák napsal(a):

LENNNA napsal(a):

OTÁZKY:
1. Psali/y jste si někdy deník či vedete si diář papírový?
2. Kdybyste se měli odstěhovat do jiného kraje v ČR (než kde bydlíte), který by to byl a proč?
3. Na jaké stránky na internetu nejvíce chodíte?

1) V dětství skautský deník. Pořád používám papírový diář; menší a ne moc tlustý, se sympatickými deskami. smile
2) Nenapíšu kraje, ale pohoří: Jeseníky, Beskydy, Šumava, Český les. A z měst: Nové Město nad Metují, Telč..., z větších Plzeň.
3) No přece na Babinet! big_smile

Opět nestíhám Tři otázky, i proto, že mi nešly citace.

1. Zpívali jste/zpíváte svým dětem/vnoučatům? I s nimi? Co lidovky?
2. Hrajete (nebo někdo z rodiny) na nějaký hudební nástroj?
3. Máte nějaké oblíbené místo u nás nebo na Slovensku, kam byste se zas rádi podívali?

1. Určite nie - mala som ich a mám rada, a tak ich ušetrím svojho spevu lol
2- Mama kedysi na klavír, prijali ju na konzervatórium, ale potom sa rozhodla inak (vyštudovala hudbu ako učitežský smer, ale nikdy neučila butter ). A ešte na akordeón, pod vplyvom deduška - ten hral aj na husle... A starý otec z druhej strany rodiny zbieral katolícke kostolné spevy - ale myslím, že sám nehral na nič. A mama na vysokej zbierala žudovky po Slovensku so svojimi učitežmi, napr. Jánom Cikkerom alebo Eugenom Suchoňom...
3. Spústu - "Zas" - sever, Liberec a okolie, Olomouc a okolie, Ostrava, Český raj, Mikulov a okolité vínne aj nevinné cesty, Dětěnice, Krkonoše (radšej v lete), Český Krumlov, ČB a splavenie Vltavy medzi nimi, Telč, Kutná Hora, Loučeň, Hlboká, Plzeň, apod. Ešte nikdy" - Jeseníky, Žďár nad Sázavou, Karlštejn, Babičkino údolie, a mnoho, mnoho ďalších... U nás "znovu" - západné Slovensko - Dolná Krupá, Karpaty, Branč a Podbranč, Trnava, Čachtice a Beckov, Vežká a Malá Skalka pri Trenčíne, Trenčín, potom Nízke Tatry, Liptovský Mikuláš, Demänová, Chopok a tak... a Orava, okolie Banskej Bystrice, kde sme mali drevenicu, juh - Rožňava, Fižakovo, Košice, sever - Poprad, Tatry, Lomnica, Bardejov, Prešov, a "ešte nikdy" - drevené kostolíky a "Warhol-town" na východnom Slovensku, Červený Kláštor s Dunajec, Ubža, Užhorod, hrad Modrý Kameň, Lučenec, Leopoldov - a pomaly s5 domov.

Upravil(a) Selima (21. 6. 2021 14:47)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#116 21. 6. 2021 14:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Tři otázky podle riny

rina napsal(a):

1. Stávalo se vám dnes, že po kliknutí na bb psalo že stránka nefunguje?

Nie, ale zúfalo blbne.... kapitulation


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#117 21. 6. 2021 14:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Tři otázky podle riny

1. Aký je Vᚠobžúbený a neobžúbený predmet?
2. Kožko a odkedy dokedy by mali trva prázdniny?
3. Obžúbený žáner hudby?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#118 21. 6. 2021 18:17

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Tři otázky podle riny

Selima napsal(a):

1. Aký je Vᚠobžúbený a neobžúbený predmet?
2. Kožko a odkedy dokedy by mali trva prázdniny?
3. Obžúbený žáner hudby?

1. měla jsem ráda výtvarku, občanku. Neměla jsem ráda účetnictví, angličtinu.
2. nikdy jsem o tom nepřemýšlela, asi tak jak jsou nyní.
3. nemám oblíbený žánr, buď se mi písnička líbí nebo ne. Ale moc ráda mám (asi z nostalgie) 80. a 90. léta.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#119 21. 6. 2021 18:23

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Tři otázky podle riny

1. Pošlete občas ještě ručně psaný pohled či dopis?
2. Nejoblíbenější zeleninové jídlo (jídlo, kde zelenina převažuje).
3. Oblíbený časopis/noviny? Čtete ještě v této době papírové tiskoviny?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#120 21. 6. 2021 18:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Tři otázky podle riny

Seli, moc děkuju. No ty jsi ale cestovatelka!!! big_smile  godlike  tummenupp
A ti nohy stále slouží! storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#121 21. 6. 2021 19:16

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Tři otázky podle riny

LENNNA napsal(a):

1. Pošlete občas ještě ručně psaný pohled či dopis?
2. Nejoblíbenější zeleninové jídlo (jídlo, kde zelenina převažuje).
3. Oblíbený časopis/noviny? Čtete ještě v této době papírové tiskoviny?

1. Ano a zase se k tomu pomalu začínám vracet. Taky mě potěší, když něco najdu ve schránce
2. Asi něco na styl číny s kuskusem.. hodně zeleniny.. cibulka, zelí, mrkev, kukuřice, pórek, papirka, houby.. no vše, co dům dal
3. National Geographic.. ten nám chodí do schránky


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#122 21. 6. 2021 19:21

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Tři otázky podle riny

Selima napsal(a):

1. Aký je Vᚠobžúbený a neobžúbený predmet?
2. Kožko a odkedy dokedy by mali trva prázdniny?
3. Obžúbený žáner hudby?

1. Výtvarka a tělák byly za trest, naopak angličtina, čeština (mluvnice) mě bavily vždy.
2. Líbí se mi systém v Německu, kdy jednou za tři měsíce je jedny delší prázdniny. Hlavně, když tam s dětmi mají volno i rodiče.
3. Oblíbený asi neexistuje. Záleží na náladě. Co opravdu nemusím, to je dechovka a country.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#123 21. 6. 2021 19:23

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Tři otázky podle riny

LENNNA napsal(a):

1. Pošlete občas ještě ručně psaný pohled či dopis?
2. Nejoblíbenější zeleninové jídlo (jídlo, kde zelenina převažuje).
3. Oblíbený časopis/noviny? Čtete ještě v této době papírové tiskoviny?

1. Ano, zvl᚝ vnoučatům a synovci a neteřím na tábory. A z ciziny vždy, už kvůli známkám.
2. Baskické fazolky, salát z mrkve s česnekem, salát ze syrové červené řepy ..
3. Čtu. Ježíšek mi opakovaně daroval předplatné Echa, kupuji pravidelně Nový prostor, občas Reportér, Babylon, Revolver Revue.

Není tady

 

#124 21. 6. 2021 19:43

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Tři otázky podle riny

Selima napsal(a):

1. Aký je Vᚠobžúbený a neobžúbený predmet?
2. Kožko a odkedy dokedy by mali trva prázdniny?
3. Obžúbený žáner hudby?

1. Vztah k předmětu byl daný hlavně vyučujícím, o něco méně momentálním obsahem ( ve čtvráku gymnázia mě bavila i ruština, když ti futurističtí, dadaističtí, surrealističtí a další - ičtí ruští a sovětští básníci psali tou "stoličkovou" azbukou své výtvarně a graficky pojednané básně, k tomu se ty bukvice hodily víc než latinka.
2. Nevím.
3. V každém žánru si najdu svoje, nejpracnějším je to v popu a v technu.

Není tady

 

#125 21. 6. 2021 19:50

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Tři otázky podle riny

1/ Ano, jedné staré paní posíláme ručně psané přání (svátky, narozeniny) a pohlednice z cest.
2/ Zeleninové karbanátky.
3/ National Geographic, Lidé a země. Příbuzná nepravidelně přináší ještě F.O.O.D (o jídle) a Flying Revue (o létání).


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů