Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1951 20. 6. 2021 9:03

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co dnes vaříte - 10

Ledovou kávu miluju. V tomhle počasí normální kafe ani nemůžu pít.

A dneska bude živáňská na plechu. Rychlé, jednoduché, skoro bez nádobí a vynikající.


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#1952 20. 6. 2021 9:43

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

Je to osvěžující smile Na oběd plánuju šopský salát a na večeři grilované makrely. V tom vedru se mi nechce trávit čas v kuchyni.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1953 21. 6. 2021 9:26

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co dnes vaříte - 10

Dneska jen salát. V tom počasí se opravdu nedá stát u sporáku.


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#1954 21. 6. 2021 12:32

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co dnes vaříte - 10

A chlapům salát nevadí? Smekám godlike  Já si totiž představuju, že mamka udělá tátovi k obědu zeleninový salát big_smile  Asi by byl rozvod! big_smile
Já dnes vývar se strouhám.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1955 21. 6. 2021 13:43

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

Dělala jsem to na přání chlapů big_smile A k večeři měli masa habakuk wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1956 21. 6. 2021 18:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co dnes vaříte - 10

Palomita napsal(a):

Dělala jsem to na přání chlapů big_smile A k večeři měli masa habakuk wink

Tak to před nimi opravdu smekám!!!! Já znám jen chlapy, kteří zeleninu téměř nejí.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1957 21. 6. 2021 19:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

LENNNA napsal(a):

Tak to před nimi opravdu smekám!!!! Já znám jen chlapy, kteří zeleninu téměř nejí.

Často to v čase hlavního jídla nemíváme, ale teď už to horko bylo extrémní a ani oni nechtěli, abychom zvyšovali horko delším vařením. Kdyby trvali na něčem vařeném/pečeném, s radostí jim kuchyň přenechám big_smile Tvůj tatínek vaří? Dneska měli kuřecí medailonky s tymiánem na česnekovém másle, rýži a bešamelovou omáčku s hráškem. Nešidím je wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1958 21. 6. 2021 21:21

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co dnes vaříte - 10

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Tak to před nimi opravdu smekám!!!! Já znám jen chlapy, kteří zeleninu téměř nejí.

Často to v čase hlavního jídla nemíváme, ale teď už to horko bylo extrémní a ani oni nechtěli, abychom zvyšovali horko delším vařením. Kdyby trvali na něčem vařeném/pečeném, s radostí jim kuchyň přenechám big_smile Tvůj tatínek vaří? Dneska měli kuřecí medailonky s tymiánem na česnekovém másle, rýži a bešamelovou omáčku s hráškem. Nešidím je wink

Nene, naši jsou stará škola, takže vaření (a další práce doma) jsou "ženská práce". A to jinak je moje mamka od rány a u nich doma šéfuje, ale ty práce prostě mají jako to bylo dřív - ženské práce, mužské práce.

Palomito, to zní výborně!!! Nedᚠrecept?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1959 22. 6. 2021 7:09

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

LENNNA napsal(a):

Nene, naši jsou stará škola, takže vaření (a další práce doma) jsou "ženská práce". A to jinak je moje mamka od rány a u nich doma šéfuje, ale ty práce prostě mají jako to bylo dřív - ženské práce, mužské práce.

Palomito, to zní výborně!!! Nedᚠrecept?

No jo, když já radši zastanu sem tam i nějaké ty mužské práce, než aby ty ženské byly jenom na mě. U nás klasické rozdělení rolí nefunguje, naštěstí (pro mě). A proto, když někomu nevyhovuje, co mu dávám na talíř, tak jde a obstará si sám něco jiného stolt

Recept na včerejší oběd? Klasika dle mého gusta.. jednoduché, rychlé a dobré big_smile Olej+sůl+tymián, do toho naložit na chvilku kuřecí prsíčka (dělám menší plátky), mezitím uvařit rýži a bešamel, základ je jíška+hrášek (dávám mrazený)+mléko+sůl a koření podle vlastní chuti. Odleželé maso zprudka osmahnout na másle a přidat česnek (stačí překrojený na půl, neoloupaný). Když mᚠdost másla na pánvi, může se tím přelévat. Maso restovat až do zlatava, jen častěji obracet, aby se tymián nepřipálil a maso zůstalo šavnaté. K tomu dobré pití a dobrou chu storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1960 22. 6. 2021 19:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co dnes vaříte - 10

To musí být dobrota! storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1961 23. 6. 2021 6:32

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co dnes vaříte - 10

Palomito, tak to zní skvěle! tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1962 24. 6. 2021 13:09

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co dnes vaříte - 10

Dneska segedín (aby té zeleniny nebylo moc cool), zítra zapečená brokolice a v sobotu jahodové knedlíky.
V neděli asi karbanátky, jestli někdo nepřijde s lepším nápadem, ideálně s nápadem, jak přijít k jídlu bezpracně. lolcool


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#1963 24. 6. 2021 13:19

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

Xsaro a zelí je jako co? big_smile My dnes sekaná s kaší a švestkový kompot a vývar. Když se zadaří, tak nás brzy čekají hambáče - domácí, mňamózní, k sežrání.. a úplně nejlepší na nich je, že je nedělám já big_smile Ale abych nevyšla ze cviku, už mám žádost na coleslaw salát, takže ten si zase střihnu já wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1964 24. 6. 2021 15:25

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co dnes vaříte - 10

Aj, já hlupák, hlava děravá albert lol , já úplně zapomněla na zelí! big_smiletummenupp


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#1965 25. 6. 2021 6:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co dnes vaříte - 10

Xsara1 napsal(a):

Dneska segedín (aby té zeleniny nebylo moc cool), zítra zapečená brokolice a v sobotu jahodové knedlíky.
V neděli asi karbanátky, jestli někdo nepřijde s lepším nápadem, ideálně s nápadem, jak přijít k jídlu bezpracně. lolcool

Vy mi tu dáváte! big_smile 
Miluju segedín! Ale bojím se ho jíst kvůli zelí sad a taky neumím knedlík big_smilerodna


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1966 25. 6. 2021 14:21

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co dnes vaříte - 10

LENNNA napsal(a):

Miluju segedín! Ale bojím se ho jíst kvůli zelí sad a taky neumím knedlík big_smilerodna

Leno, knedlíky byly moje noční můra. Skoro nikdy jsem je neuvařila tak, abych byla spokojená. Než jsem kvůli nařízené dietě v rodině koupila parní hrnec. Nadávala jsem, že je to obluda zbytečná, ale jen do chvíle, kdy jsem v něm uvařila první knedlík. Byl naprosto dokonalý. V podstatě se v tom pařáku nedá převařit, není na povrchu hnusně oblemcaný jako když vaříš ve vodě, a je krásně nadýchaný.
Ale přiznám se, že už ho používám minimálně, spíš jen na zeleninu, která je z něj vynikající, a knedlíky kupuju. rodna
Nedaleko nás je totiž výrobna, prodávají i přes ulici, denně čerstvé a výborné. Takže se dneska s knedlíky už nepatlám, jen je na páře ohřeju.

A ty mᚠnějaké potíže po zelí, jestli se teda můžu zeptat? Já totiž zelí miluju, ale čím jsem starší, tím hůř ho snáším. Nebývá mi po něm dobře, ale protože mi tak ukrutně chutná, stejně si nedám říct, a tu zelňačku nebo segedín nebo vepřo knedlo s hromadou zelí zase sežeru. A pak po zásluze skučím. lol


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#1967 25. 6. 2021 14:41

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

Xsara1 napsal(a):

Já totiž zelí miluju, ale čím jsem starší, tím hůř ho snáším. Nebývá mi po něm dobře, ale protože mi tak ukrutně chutná, stejně si nedám říct, a tu zelňačku nebo segedín nebo vepřo knedlo s hromadou zelí zase sežeru. A pak po zásluze skučím. lol

Souhlasím!!!!! a za sebe ještě doplním zelné závitky.. tam mám taky víc zelí jak masa big_smile A na to mám teď teda mega chu a na pivko storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1968 25. 6. 2021 16:58

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co dnes vaříte - 10

Palomita napsal(a):

Xsara1 napsal(a):

Já totiž zelí miluju, ale čím jsem starší, tím hůř ho snáším. Nebývá mi po něm dobře, ale protože mi tak ukrutně chutná, stejně si nedám říct, a tu zelňačku nebo segedín nebo vepřo knedlo s hromadou zelí zase sežeru. A pak po zásluze skučím. lol

Souhlasím!!!!! a za sebe ještě doplním zelné závitky.. tam mám taky víc zelí jak masa big_smile A na to mám teď teda mega chu a na pivko storstark

Ano. A ještě halušky se zelím. gloria  A to pivo k tomu, to je bez debat! storstark


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#1969 27. 6. 2021 12:16

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co dnes vaříte - 10

Nakonec jsem to přehodnotila a místo karbošů dělám cosi na způsob číny a hranolky. Prostě mlsná huba, holý neštěstí. lol


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#1970 27. 6. 2021 13:25

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

Nás dnes čekají ty hambáče, ale oběd už minul, tak asi budou na dřívější večeři big_smile Včera si vydyndali řízek s kaší, tak dneska se prý můžu flákat u žehlícího prkna smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1971 27. 6. 2021 13:29

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co dnes vaříte - 10

Vynikající způsob aktivního odpočinku! lol  Taky mě to čeká, ale zatím se mi daří tu hromadu prádla ignorovat, protože v sedě se mi žehlí fakt blbě, a ve stoje to ještě moc nedávám.


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#1972 27. 6. 2021 17:07

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co dnes vaříte - 10

Tyjo, v sedě žehlí moje tchyně a ráda!! Po dnešním šestihodinovém maratonu to zase chvíli nechci vidět smile Dneska bych ještě měla upéct mramorovou bábovku, ale to nevidím moc nadějně smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1973 27. 6. 2021 17:29

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co dnes vaříte - 10

O pečení mi ani nemluv. Už tři dny mě vytrvale otravují, abych upekla škvarkové placky. A mě se táák do ničeho nechce.
Možná zítra, dneska už fakt ne.


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#1974 27. 6. 2021 20:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co dnes vaříte - 10

Xsara1 napsal(a):

O pečení mi ani nemluv. Už tři dny mě vytrvale otravují, abych upekla škvarkové placky. A mě se táák do ničeho nechce.
Možná zítra, dneska už fakt ne.

Na škvarkové placky moc vzpomínám. V dětství nám je dělala babička a říkala jim caletky. Já je milovala. Bohužel nám nestihla dát recept sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1975 29. 6. 2021 10:29

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co dnes vaříte - 10

Vrchní masožrout není doma, takže k obědu budou nové brambůrky s tvarohem. Slintám, jen si je představím. big_smile


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů