Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#8676 16. 6. 2021 18:11

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jj, je to jedna z nejoblíbenějších autorek, co tak vidím... Já úplně nemohu soudit, protože jsem četla pouze Hanu a ta se mi líbila.

Zvláštní fenomén. stolt Ani Hana mě neoslovila, to už spíš Tiché roky. I když mám asi problém u jejích knih pochopit, proč jsou vlastně napsané. Nejsem schopná určit, jaké jsou charaktery a proč se chovají jak se chovají. Pro mě neuchopitelné, neumím a ani nechci si domýšlet. Kdyby tam hlavní hrdince na začátku zakroutili krkem, je mi to úplně jedno, protože jí ani nefandím, ani mě nezajímá, jak to s ní dopadne. Tohle je jedna z mála autorek, u které opravdu cítím nechu a marnost, už když to čtu big_smile A ne, nejsem masochistka, ty knihy si nekupuju, dostávám je darem, tak abych mohla aspoň říct "četla jsem" smile
Ale už se těším, až si přečteš a řekneš, jestli jsi přišla víc na chu Mornštajnové a nebo Lednické wink

Fakt? Ani Hana se ti nelíbila? Nesedla jsem si z ní tedy na zadek, četla jsem už mnohem lepší knihy na toto téma a i napsané lepším stylem, ale přesto se mi Hana líbila. Možná proto, že toto téma mám ráda. A jiné od ní jsem nečtla, tak nevím. Každopádně podle Hany - ten styl psaní také není úplně můj šálek.
Jinak je to tak, že každému sedne něco jiného. Hodně moc lidi chválí Zuzanin dech (od jiné autorky), ale fakt samá superlativa. A já vůbec nechápu proč. Přečetla jsem jí, ale byl to slabý průměr.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8677 16. 6. 2021 20:04

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

LENNNA napsal(a):

Fakt? Ani Hana se ti nelíbila? Nesedla jsem si z ní tedy na zadek, četla jsem už mnohem lepší knihy na toto téma a i napsané lepším stylem, ale přesto se mi Hana líbila. Možná proto, že toto téma mám ráda. A jiné od ní jsem nečtla, tak nevím. Každopádně podle Hany - ten styl psaní také není úplně můj šálek.
Jinak je to tak, že každému sedne něco jiného. Hodně moc lidi chválí Zuzanin dech (od jiné autorky), ale fakt samá superlativa. A já vůbec nechápu proč. Přečetla jsem jí, ale byl to slabý průměr.

Mně také toto téma není cizí, ale zpracování příběhů od Mornštajnové mi jednoduše něčím nesedí. Nebaví mě a už vůbec mě netěší a to od knížky očekávám především. Radost a touhu číst dál smile Třeba Bábovky od Třeštíkové jsem přečetla a v pohodě, neurazí, nenadchnou. Osm už se mi líbilo víc. Jakože nemusí být každá kniha posvícení, ale tady už mám potvrzené, že nám to klapat nebude rodna
Ha, Zuzanin dech jsem nezaznamenala, pohledám, díky za tip wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8678 16. 6. 2021 20:21

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Navzdory vysokému hodnocení nemá Zuzanin dech až tak dobré recenze a po tomto debaklu už se mi nechce znovu experimentovat. Zaujal mě jiný titul "Zvuk slunečních hodin", neznáte někdo?


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8679 17. 6. 2021 11:25

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

A co říkáte na autorku Hanu Marii Körnerovou? Pro mě osobně je to objev. Její historickou pětidílnou sérii Kočár do neznáma jsem dala skoro na jeden zátah, Heřmánkové údolí - boží kniha, stejně tak Dům u tří borovic, Hlas kukačky. Teď se chystám na sérii Pán z hor.

Není tady

 

#8680 17. 6. 2021 12:26

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Vůbec jsem ji nezaznamenala.. napsala i Andělskou tvář smile Tyjo, vypadá to, že se za chvíli vydám do knihkupectví.. má být krásný horký víkend, na sí s knížkou ideální!! stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8681 17. 6. 2021 12:45

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

Vůbec jsem ji nezaznamenala.. napsala i Andělskou tvář smile Tyjo, vypadá to, že se za chvíli vydám do knihkupectví.. má být krásný horký víkend, na sí s knížkou ideální!! stolt

Já už kdysi dávno od ní četla Prosím vás, sestřičko a nyní právě náhodně tu sérii Kočár do neznáma. Zprvu jsem si to vůbec nespojila, ale pak začala číst další její knihy a je to prostě pro mě opravdu TOP spisovatelka. A ano, napsala i Andělskou tvář. A třeba právě ta mnou výše zmiňovaná kniha Heřmánkovo údolí je také srdcovka.

Není tady

 

#8682 17. 6. 2021 13:08

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Na Heřmánkové údolí se chci jít dnes zeptat a ještě na ten Zvuk slunečních hodin.. Stejně potřebuji koupit Šikmý kostel jako dárek, tak snad se zadaří smile Je to světlo na konci dnešního dne, kdy technika stávkuje a lidi nejsou schopný nic udělat podle požadavku a nedejbože v daném termínu. To jen na okraj, abychom nevyšli ze skuhrů big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8683 17. 6. 2021 13:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

AndreaP. napsal(a):

A co říkáte na autorku Hanu Marii Körnerovou? Pro mě osobně je to objev. Její historickou pětidílnou sérii Kočár do neznáma jsem dala skoro na jeden zátah, Heřmánkové údolí - boží kniha, stejně tak Dům u tří borovic, Hlas kukačky. Teď se chystám na sérii Pán z hor.

Já jí neznám, mrknu tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8684 17. 6. 2021 20:35

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Už mám objednáno, takže plány na pár letních víkendů jsou jasné smile Cestou do knihkupectví mě pokadil pták.. buď budu mít štěstí a najdu nové super autorky a nebo budu mít jednoduše jen po..kaděnou bílou košili big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8685 18. 6. 2021 18:55

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Čtenářky a čtenáři, jestlipak jste si všimli, že na Diskusi visí pod Naše hobby Čtenářský klub? Co kdybychom ho zkusili obnovit, abychom nemuseli skuhrat, které knížky se nám líbí či nelíbí? big_smile Právě teď se tam přestěhuju. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8686 20. 6. 2021 9:08

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Správně. Tady se má skuhrat. Tak skuhrám, že tahle vedra mě naprosto ničí. grater


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#8687 20. 6. 2021 16:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Xsara1 napsal(a):

Správně. Tady se má skuhrat. Tak skuhrám, že tahle vedra mě naprosto ničí. grater

Souhlasím! Už se modlím za ochlazení sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8688 20. 6. 2021 16:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Já taky. Cestování vlakem bez klimatizace je v těchto vedrech otřesné. Nehledě na častá zpoždění nevím proč.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8689 21. 6. 2021 18:25

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Zemřela Nina Divíšková. Měla jsem jí ráda! sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8690 21. 6. 2021 18:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Taky jsem ji měla moc ráda. Ale myslím si, že už delší dobu na tom byla dost špatně...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8691 4. 7. 2021 15:55

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Včera jsem si spokojeně seděla u počítače, ale náhle mě vyrušilo příšerné bzučení a dost hlasité nárazy do stěn velké papírové krabice od kolečkových bruslí. Kulatým otvorem do ní vletěla nějaká hmyzí příšera. wink Pak najednou vyletěla a hrozivě kroužila kolem mě. Něco mezi sršní, včelí královnou a velkým okřídleným mravencem. Rychle jsem otevřela okno a potvora naštěstí vyletěla. smile Okno jsem nechala asi 10 min zavřené, potom jsem znovu otevřela ventilačku. Za chvíli se všechno zopakovalo ještě jednou! sad
A dneska tu byla na návštěvě zas!!! Nějak se jí v krabici s okýnkem zalíbilo... usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8692 4. 7. 2021 16:46

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Brrrrr!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8693 4. 7. 2021 19:05

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčáku, lituji Tě! V takové situaci jsem schopna zradit vlast i rodinu a šílím big_smile
Nemám ráda hmyzáky a děsím se i pavouků. A mi nikdo neříká, že je pavouk plachý! Sahám na stole pro mobil a tam byla taková měkká kulička nebo co. Kouknu pořádně - on to byl pavouk a zdrhal! Ještě teď se mi kroutí palce u nohou, když si na to vzpomenu big_smile


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#8694 4. 7. 2021 21:17

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Vždycky jsem žila v družné symbióze se vší havětí. big_smile Spousta brouků a broučků je hodna obdivu, o včelkách a mravencích ani nemluvím. Jejich úžasná pracovitost, síla, organizace, celkově mimořádné vlastnosti. tummenupp I čmeláci jsou sympaáci smile, vosičky neškodné, ale vosy mě štvou. dumbom Nemám nic ani proti pavoukům, ale když se snažím je dopravit z domova na čerstvý vzduch, nejsem si úplně jistá, jestli přežiju jejich případné kousnutí, protože o nich zas tak moc nevím. Hodně bych se bála různých cizokrajných - chlupatých, jedovatých... usch Pokud mě mouchy neotravují, nevadí mi, ale vysloveně nepříjemné jsou mi masařky.
A nesnáším ovády (hovada), kl횝ata, blechy, vši, moly, štěnice.......  usch To, že se škvoři dokážou provrtat z jednoho ucha do druhého, prý je čirá pomluva wink, ale jsem radši, když na sebe nenatrefíme. tongue


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8695 5. 7. 2021 11:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Irma napsal(a):

vrabčáku, lituji Tě! V takové situaci jsem schopna zradit vlast i rodinu a šílím big_smile
Nemám ráda hmyzáky a děsím se i pavouků. A mi nikdo neříká, že je pavouk plachý! Sahám na stole pro mobil a tam byla taková měkká kulička nebo co. Kouknu pořádně - on to byl pavouk a zdrhal! Ještě teď se mi kroutí palce u nohou, když si na to vzpomenu big_smile

Mám to stejně. Jsem schopná proskočit zdí, když v místnosti bude velká můra, komár a nedejbože něco jiného. U pavouků to samé.
Hmyz mi nevadí, když je malý. Jakmile je velký, tak je ze mě hysterka první třídy big_smile
Takže přes léto mám ve všech oknech sítě, není to 100%, ale dost to asi pomůže.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8696 5. 7. 2021 14:54

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Jo a zapomněla jsem na komáry, přesněji na komářice; ty sají krev a způsobují různé nemoci. sad


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8697 5. 7. 2021 19:23

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Asi takhle: Jsem ochotná hmyz tolerovat a přehlížet (nebo si i v relativním klidu prohlídnout jeho foto v encyklopedii), dokud si mě nevšímá. Já mu nelezu do obýváku, nezkoumám, kam se ukryl, dělám, že neslyším, jak bzučí nebo piští. big_smile
Ovšem jakmile on překročí hranici mé bubliny a nezván řádí v mém bytě... sorry, začnu být hlučná big_smile A bacha, mám i sprej! Na všechny ostatní živočichy jsem ňuňu a uu big_smile


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#8698 5. 7. 2021 20:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

big_smile Irmo, a co hadi a hadice? wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#8699 5. 7. 2021 20:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Fuj, hmyz. Před chvilkou jsem si donesla z balkonu v koši s čistým prádlem ŠKVORA ! Ctěl se nenápadně vetřít ke mě domů. V panice jsem ho spláchla vodou nad umyvadlem, takže část prádla jdu sušit znova. Fuj. Jdu ještě raděj pustit kohoutek. Co kdyby vylezl?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8700 5. 7. 2021 20:42

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Hady nám vyštěkávala jedna čubina.. byla na to nejlepší. Hlavně, když byly děti malé, tak jsem věděla, že s ní na zahradě jim nic od hadů nehrozí. Hadice má zase ráda naše nová mladá čubina, která evidentně nezná pojem "waterboarding", protože to co předvádí, když začne téct voda z hadice, to je na utopení big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů