Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#12526 6. 5. 2021 14:53

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Tak to mě spíš překvapuje, jak dokážete obdivovat školní jídelnu.
Vy nemáte školou povinné děti/příbuzné či závodní jídelny, ev.zaměstnanecké stravenky?
Vždy je to úplně běžné a přirozené...
va


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#12527 6. 5. 2021 18:03

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

rina napsal(a):

Tak to mě spíš překvapuje, jak dokážete obdivovat školní jídelnu.
Vy nemáte školou povinné děti/příbuzné či závodní jídelny, ev.zaměstnanecké stravenky?
Vždy je to úplně běžné a přirozené...
va

Tobě nepřijde ta Selimina jídelna fakt dobrá?
My, ani děti jsme takovou neměli. A v práci závodku taky ne. Teď máme takovou nóbl kantýnu, ale s dost vysokými cenami.

Není tady

 

#12528 6. 5. 2021 18:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

U nás v práci taky vaří výborně. Moc dobré polévky (dneska Krakonošova), běžně výběr ze 2 chutných jídel (teď většinou jen 1),
zeleninový a ovocný bar, kam můžeme sáhnout po mističce - výběr z několika druhů zeleninových salátů nebo kompot, umíchaný tvaroh, zakysaná smetana s ovocem, kusové ovoce či zelenina, müsli, jogurt, pribináček..., to v mističkách si ke konci vydávání obědů můžeme i přidat), velký výběr nápojů - čaj (nejvíc mi chutná domácí zázvorový), limonáda (bez cukru), mléko, ochucené mléko, kakao - střídavě. tummenupp big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12529 6. 5. 2021 19:26

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Vzhledem k množství, jaké se u nás sní, bychom jen z porcí z jídelen a restaurací nepřežili.. Musím tedy vařit i doma, pořád. V jedné práci jsem měla zajistit nového dodavatele obědů do závodní jídelny (dovoz hotových jídel a porcování na místě). Vzhledem k nepřebernému množství nabídky vývařoven jsem se rozhodla, že udělám pro zaměstnance výběrové řízení. Na šest týdnů měli o zábavu postaráno. Každý týden zavážel jiný adept a pak si sami vybrali, od koho chtějí jíst den co den. Mělo to velký úspěch i když jsem musela v půlce týdne jednu zavážku stopnout, protože se to fakt nedalo jíst big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#12530 7. 5. 2021 8:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Judyna:
Selimo, vy teda máte perfektní jídelnu. Asi jste nějká větší škola. To u nás teda takhle nebývá.
Judy, nie sme nijako vežká škola, ale varia nám súkromníci, ktorí varia aj pre jednu ďalšiu školu a niekožko firiem... stolt Samí chlapi, len vedúca je žena big_smile a klape im to náramne. Varia poctivú domácu stravu - akurát po tom každý priberie kapitulation vrátane mňa.  )Niežeby som teda bola doma nejako schudla, božechráň butter .)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12531 7. 5. 2021 12:18

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selimo, to máte skvělou kuchyni smile Znám rozdíly - někde vařili zdravě, nebáli se moderních věcí a byl velký zájem. Jinde klasika: béžovka omáčka, šedozelená hrachová kaše, vodové filé. A tvrdili, že studenti nechtějí luštěniny, červenou řepu, tofu atd. Není to pravda. O to dobře připravené a naservírované je zájem. Nechápu to, jestliže mají školy daný rozpočet a vzorový jídelníček...
V době, kdy se ještě mohlo, jsme občas s kolegy obědvali v blízké jídelně se "zdravým" menu (to jsou ty různé Dhaba Beas, Country Life atd.). S převahou tam byli samí mladí lidé, muži "kravaáci a cizinci i s dětmi. Těšila jsem se na lehký, velmi chutný a barevně krásně vyladěný oběd. Omáčka s knedlíkem by mě spolehlivě uspala big_smile


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12532 7. 5. 2021 21:12

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

https://lidemesta.cuni.cz/LM-490.html vzpomínka na dětství, ani jsem nečekala, že toho budu tolik znát smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#12533 10. 5. 2021 11:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Včerajšia prechádzka zakvitnutým mestom.... Holandsko nám vraj darovalo asi pol úrody tulipánov smile hjarta , tak ich máme skoro všade. K tomu slniečko, kávička, domáci nanuk, pokec.... vežmi fajn to bolo.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12534 10. 5. 2021 12:06

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Já včera poprvé na kole, 40 km Lomnice-Předklášteří a....
večer mě chytaly křeče do noh, nohy bolely, záda, zadek..........vzala jsem si rozpustný aulin, abych usnula
dnes jsem unavená, odvolala jsem zítřejší výlet............asi jsem to přepískla

V Předklášteří milión lidí...........jen káva, pivo, limo, vše ostatní ve 3 hod. vyprodáno-oplatky, tyčinky, brambůrky
vše při starém...........to bylo řečí, jak se nemohou dočkat, až otevřou................ani malou zásobu si nepřipravili

Není tady

 

#12535 10. 5. 2021 13:07

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

vera napsal(a):

Já včera poprvé na kole, 40 km Lomnice-Předklášteří a....
večer mě chytaly křeče do noh, nohy bolely, záda, zadek..........vzala jsem si rozpustný aulin, abych usnula
dnes jsem unavená, odvolala jsem zítřejší výlet............asi jsem to přepískla

V Předklášteří milión lidí...........jen káva, pivo, limo, vše ostatní ve 3 hod. vyprodáno-oplatky, tyčinky, brambůrky
vše při starém...........to bylo řečí, jak se nemohou dočkat, až otevřou................ani malou zásobu si nepřipravili

A se brzy vrátíš do formy tummenupp Ty davy lidí mě upřímně děsí, brr.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#12536 10. 5. 2021 13:11

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dnes bychom měli přivítat nového člena do rodiny - po*n. Jsem mírně napnutá, protože nevím, co od toho čekat, ale hlavně jsem natěšená, protože je to roztomilé už od pohledu smile Zároveň další jistota, že nám odjezd na jakoukoli dovolenou mizí v nenávratnu big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#12537 10. 5. 2021 17:17

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

Dnes bychom měli přivítat nového člena do rodiny - po*n. Jsem mírně napnutá, protože nevím, co od toho čekat, ale hlavně jsem natěšená, protože je to roztomilé už od pohledu smile Zároveň další jistota, že nám odjezd na jakoukoli dovolenou mizí v nenávratnu big_smile

Že z agap.o.r.nise udělal cenzor p.o.r.no, je fakt radostné lol


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#12538 10. 5. 2021 18:16

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Super kdo má možnost chodit na obědy do jídelny a velký bonus pokud ještě k tomu dobře vaří tummenupp Je to určitě výhoda, že člověk nemusí doma chystat jídlo tummenupp
Já se přiznám, že mi jako dítěti chutnalo i ve školní jidelně. Kromě masa teda. Jinak chutnalo, nevím proč si lidé stěžují big_smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#12539 10. 5. 2021 18:18

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

Dnes bychom měli přivítat nového člena do rodiny - po*n. Jsem mírně napnutá, protože nevím, co od toho čekat, ale hlavně jsem natěšená, protože je to roztomilé už od pohledu smile Zároveň další jistota, že nám odjezd na jakoukoli dovolenou mizí v nenávratnu big_smile

Palomito, musela jsem si to najít, netušila jsem co to je za zvířátko. Jsou krásní, mluví třeba?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#12540 10. 5. 2021 18:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Selima napsal(a):

Včerajšia prechádzka zakvitnutým mestom.... Holandsko nám vraj darovalo asi pol úrody tulipánov smile hjarta , tak ich máme skoro všade. K tomu slniečko, kávička, domáci nanuk, pokec.... vežmi fajn to bolo.

big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12541 10. 5. 2021 18:54

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Jejdamane, jednou nás ta přehnaná korektnost fakt zahubí.. dumbom Čeština jiný název nezná, ale v Anglii se jim říká Lovebirds, to snad projde wink Ne, Leni, nemluví a ani se nedožívají tak vysokého věku jako třeba ary, což jsem ráda. Jsou to malí ptáci, cca 20 cm, ale o to akčnější. Bude na volno, jestli si na nás zvykne. Vzhledem k pozornosti, které se mu dnes dostalo, doufám, pro jeho dobro, že si na nás zvykne a brzy big_smile Starší mu předčítal Trosečníky z vlaštovky (je tam obrázek papouška) a pak ho taky seznamoval s hlavolamy, které ho dozajista čekají a neminou. Ptáček usnul v ten moment, kdy byla čuri pauza lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#12542 10. 5. 2021 18:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Palomita napsal(a):

Dnes bychom měli přivítat nového člena do rodiny - po*n. Jsem mírně napnutá, protože nevím, co od toho čekat, ale hlavně jsem natěšená, protože je to roztomilé už od pohledu smile Zároveň další jistota, že nám odjezd na jakoukoli dovolenou mizí v nenávratnu big_smile

Tak a se mu líbíte! big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12543 10. 5. 2021 19:15

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Koupila jsem si v luxusnim secondhandu sedmery kožené, značkové boty, nepoužité, za 1.800._kc. Byl zavřenej CV, a ještě v pátek se majitel obával že nebude moct otevřít.
To bylo radosti na Starém Hradci! tongue
Vloni jsem si na zdravotních potřebách koupila za tu cenu jedny, a dnes jsou "rozčaptané" (je to asi slovensky a český výraz neznám rodna), že se za ně stydím.
Mám vystaráno až do podzima. A botičky jsou ňam, všeho druhu. 🌞


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#12544 11. 5. 2021 12:11

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

No to bylo jako detektivka. Čtu, že u Palomitů mají nového člena rodiny, nějakého po*n, který je roztomilý... Wow big_smile Nakonec se z po*na vyklubal kapesní papoušek lol Ale když jsem si dohledala obrázek, tak musím souhlasit. Roztomilost sama hjarta


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12545 11. 5. 2021 13:18

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

" Zároveň další jistota, že nám odjezd na jakoukoli dovolenou mizí v nenávratnu".
Tak to je tedy pravda. Nedávno jsme si taky pořídili nového papouška, tedy malou slečnu papouškovou a troufli jsme si odjet na víkend na chatu, papoušková zůstala doma s dcerou, kterou miluje. Bylo to špatně. Stýskalo se jí, nechtěla jíst, řvala a koukala pořád na dveře, musí prostě mít celou smečku doma. Vítání bylo úžasný, ale musí prostě jezdit s námi, což na dovolenou k moři úplně nejde.

Není tady

 

#12546 11. 5. 2021 18:18

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Radost mi udělal hrnek kávy, křeslo, otevřené okno a klídek smile


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12547 12. 5. 2021 21:40

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Hezký! 🌞
Mně radost dělá nynější tichý deštík. Dobře se bude spát... 👍


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#12548 12. 5. 2021 22:23

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Na Artu zahájení Pražského jara - Má vlast pod vedením Václava Lukse. Podle mne nejlepší provedení, co jsem kdy slyšela. I někteří členové orchestru působili při hraní vysloveně spokojeně. tummenupp big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12549 13. 5. 2021 20:03

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

Dávám tip pro ty, kteří nemohli vidět živé divadlo: ČT art - pondělí 17. května, 20.15 hod: Audience u královny. ڞasná Iva Janžurová.

rino, gratuluji k dobrému úlovku bot smile tummenupp Kamarádka šla jednou jen nakouknout do sekáče, který byl při cestě. Nakoupila skvělé kousky, nenošené, i s cedulkou. Pl᚝, několik sak, hedvábné šátky. Má velikost 36, často musí oblečení nějak upravovat, ale tyto všci jí padly dokonale. Takže radost navíc.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#12550 14. 5. 2021 12:25

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: CHAT : Co vám dnes udělalo radost 25

ano, ano, mám poznačené............17.5.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů