Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#4901 11. 4. 2021 20:13

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Dnes jsem poprvé v životě četla příspěvek pana premiéra na jeho facebookovém profilu a vyrazilo mi to dech. Stěžoval si maturantům na minista Plagu. Netušila jsem, že se něco takového děje a není to míněno jako parodie (kterou to nakonec je).

Není tady

 

#4902 11. 4. 2021 20:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Tak to je tedy trapas... sad  usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4903 11. 4. 2021 22:27

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Já o tom naštěstí nic nevim. Poslední dobou se řídím tím, co nedávno napsal/a nějakej odborník přes psyché - "Nečtěte info o kovidu, a vaše duševní pohoda a zdraví se zlepší"..., takže nečtu, nerozklikávám.

Zprvu jsem měla zájem přečíst co nejvíc, abych byla jako informovaná ve všech směrech..., ale fakt jsem přišla na to, že odborníci kontra blbci se zcela osobními komerčními zajmy jsou 50:50, takže - už nečtu.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4904 12. 4. 2021 8:45

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Barča napsal(a):

Dnes jsem poprvé v životě četla příspěvek pana premiéra na jeho facebookovém profilu a vyrazilo mi to dech. Stěžoval si maturantům na minista Plagu. Netušila jsem, že se něco takového děje a není to míněno jako parodie (kterou to nakonec je).

Také mě často Babiš šokuje. Naposled tím, že při vědomí, že jeho děti studují, on prohlásil, že maturita není nutná.

Není tady

 

#4905 12. 4. 2021 16:09

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Taky si myslím, že maturita není nutná.
Děcka ze studií mají vysvědčení,... A pokud nějakému zaměstnavateli, nebo následující škole, na tom záleží, může se podívat na ně.
Mmch, ruku na srdce, kolik zaměstnavatelů dnes kouká na nějaká vysvědčení?
Ano, do dotazníku se to píše..., ale jakou váhu to má při přijímání do dalšího studia, nebo zaměstnání?

Mám příklad z vlastní zkušenosti: Kamarád mých dětí nemá ani střední školu, je aják s příjmem přes sto táců měs., a vpodstatě za vodou. Nikoho neokrádá, ani nezaměstnává (aby ho sdíral), pracuje ne pro zisky (už mu nic nechybí), ale proto, že "chce dál tvořit".

Není určitě jedinej!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4906 12. 4. 2021 20:24

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Já si taky myslím, že maturita není nutná - pro každého. Tady šlo o něco jiného.

Není tady

 

#4907 12. 4. 2021 20:53

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Aha? Tak to já nemám tušení, nevím, co a jak proběhlo, a je mi to fuk. Ale maturita je opravdu zbytečná fraška.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4908 12. 4. 2021 21:04

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Maturitě se vždycky říkávalo zkouška dospělosti. Je to patřičné zakončení střední školy a podmínka přijetí na vysokou, případně vyšší školu. Studenti se úspěšným složením maturitní zkoušky posunou o dost dál. stolt
Může se stát, že student udělá přijímací zkoušky na vysokou ještě před maturitou, ale nemůže být přijat, když se mu maturita nepovede...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4909 13. 4. 2021 8:33

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Maturitě se vždycky říkávalo zkouška dospělosti. Je to patřičné zakončení střední školy a podmínka přijetí na vysokou, případně vyšší školu. Studenti se úspěšným složením maturitní zkoušky posunou o dost dál. stolt
Může se stát, že student udělá přijímací zkoušky na vysokou ještě před maturitou, ale nemůže být přijat, když se mu maturita nepovede...

samozřejmě...............

Není tady

 

#4910 13. 4. 2021 8:47

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Maturitě se vždycky říkávalo zkouška dospělosti. Je to patřičné zakončení střední školy a podmínka přijetí na vysokou, případně vyšší školu. Studenti se úspěšným složením maturitní zkoušky posunou o dost dál. stolt
Může se stát, že student udělá přijímací zkoušky na vysokou ještě před maturitou, ale nemůže být přijat, když se mu maturita nepovede...

Ano, přesně. Nedávno jsem četla článek o tom, jak je diskriminující, když se student nedostane na střední školu, díky prospěchu. Pokud to budeme brát takhle, můžeme rovnou ty maturity zrušit.  Třeba to Babiš myslet takto.

Není tady

 

#4911 13. 4. 2021 10:40

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

LindaL. napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Maturitě se vždycky říkávalo zkouška dospělosti. Je to patřičné zakončení střední školy a podmínka přijetí na vysokou, případně vyšší školu. Studenti se úspěšným složením maturitní zkoušky posunou o dost dál. stolt
Může se stát, že student udělá přijímací zkoušky na vysokou ještě před maturitou, ale nemůže být přijat, když se mu maturita nepovede...

Ano, přesně. Nedávno jsem četla článek o tom, jak je diskriminující, když se student nedostane na střední školu, díky prospěchu. Pokud to budeme brát takhle, můžeme rovnou ty maturity zrušit.  Třeba to Babiš myslet takto.

Neznám nikoho, kdo by se v současné době nedostal na střední školu................v druhém kole absolutně všichni a ještě zbývají volná místa, celé září ještě přijímají................................

toto není dobré

Není tady

 

#4912 13. 4. 2021 18:59

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Znám 16 letou cizinku (chytrou, bystrou), která nedávno úspěšně udělala talentové zkoušky na dvě státní výtvarné školy, ale nepřijali ji kvůli češtině. sad Žije tu třetím rokem, mateřským jazykem je pro ni španělština, češtinu se svědomitě učí..., od září se zúčastňuje (už dlouho online) intenzivního kurzu ČJ.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4913 13. 4. 2021 19:36

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Taky jsem chtěla k veře napsat, že když "Neznám nikoho, kdo by se v současné době nedostal na střední školu", neznamená to, že tomu tak je všeobecně a všude.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4914 13. 4. 2021 19:44

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

... úspěšně udělala talentové zkoušky na dvě státní výtvarné školy, ale nepřijali ji kvůli češtině...

Můj spolužák se taky nedostal na střední uměleckou školu, velmi, velmi nadaný malíř a sochař, kvůli matematice.

Neviděla jsem ho spoustu let, ale před několika lety jsem ho náhodně našla na netu. Školu, i vysokou, zřejmě udělal, má titul akademický sochař, mnohá ocenění, podílel se na vývoji slovenských bankovek, v republice i ve světě stojí mnoho jeho soch...

Matematika, velice důležitý obor pro život, a umění, chjo! dumbom


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4915 14. 4. 2021 16:26

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Já myslím, že matematika je důležitá pro život a umění. Má mnoho tváří, a žádná z nich se nejmenuje počty.

Není tady

 

#4916 14. 4. 2021 17:01

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Dítě mi dnes hrdě oznámilo, že panu učiteli při hodině sdělilo sladké tajemství, že co je napsáno v učebnici je špatně. Pan učitel nevěřil , ale prý to prověří. Jsem ráda, že se do školy nemůže a tudíž nehrozí, že by si mě pozval pan ředitel na kobereček big_smile To už je druhý případ, kdy naše děti nesouhlasily s tím, co je uvedeno v učebnici. dumbom big_smile Zajímalo by mě, jak na to vy, z řad učitelských reagujete, když Vás děti upozorní na nesprávné znění informací které jim sdělujete? Jen doplním, že se nejednalo o žádný překlep, i učitel je přesvědčen, že info v učebnici je správné a tak to i celý čas učí.. smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4917 14. 4. 2021 18:56

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Já mám občas nějaké stážisty, ráda se od nich něco dozvím. Ale obsahu učebnic se to vesměs netýká. Škoda....

Není tady

 

#4918 14. 4. 2021 19:02

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Barča napsal(a):

Já myslím, že matematika je důležitá pro život a umění. Má mnoho tváří, a žádná z nich se nejmenuje počty.

Ano. Ale nevzít nadaného umělce k dalšímu studiu pro nezvládnutí středoškolské matematiky (už jsme měli integrály, imaginární číslo, derivace, limity, grafy...) va
Myslím, že na své sochy taky mockrát počítal nějaké proporce, spotřebu materiálu, jeho hmotnost, nosnost a tak, ale to vyplyne z dané situace a potřeby, a dá se to lehce "dostudovat" za pár minut, maturita z matematiky k tomu potřeba není, spíš dovednost vyhledat info,... A to jsme se tehdá zrovna moc neučili. Na úkor toho, že jsme museli umět papouškovat vzorce, tabulky, předpisy...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4919 14. 4. 2021 19:44

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Barča napsal(a):

Já mám občas nějaké stážisty, ráda se od nich něco dozvím. Ale obsahu učebnic se to vesměs netýká. Škoda....

To je super tummenupp Znám učitele, kterým vadí, když dítě ví víc než oni a pak znám učitele, kteří to vítají a vnímají jako možnost rozšíření obzoru. Sama jsem zvědavá jaký bude verdikt tohoto pana učitele smile Je už starší a po covidu prý hodně unavený, možná už to ani nebude chtít řešit a ani bych se mu nedivila. rodna


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4920 14. 4. 2021 21:07

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Já tobě taky ne. dumbom


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4921 14. 4. 2021 22:59

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomito,  prozradíš prosím,  na jaký předmet je ta učebnice?  gloriakapitulation


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#4922 15. 4. 2021 6:27

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Petra101 napsal(a):

Palomito,  prozradíš prosím,  na jaký předmet je ta učebnice?  gloriakapitulation

Zeměpis, nejedná se o žádný převratný objev wink Pouze nesprávné označení místa v češtině. Autor učebnice použil stejný název pro ostrov i pro horu. Je ostrov Svaté Heleny a hora St Helense, ale v učebnici je to uvedeno jako hora Sv. Heleny, jenže Helens byl chlap, tak to rodově trošku nesedí wink Navíc "St" bylo jedno z jeho jmen a nikoli označení za svatého. Ale je to běžný jev, který se v češtině hojně používá - tzn. Hora Sv. Heleny, takže proto bych se nedivila, kdyby nad tím učitel jen mávl rukou stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4923 15. 4. 2021 6:30

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Znám 16 letou cizinku (chytrou, bystrou), která nedávno úspěšně udělala talentové zkoušky na dvě státní výtvarné školy, ale nepřijali ji kvůli češtině. sad Žije tu třetím rokem, mateřským jazykem je pro ni španělština, češtinu se svědomitě učí..., od září se zúčastňuje (už dlouho online) intenzivního kurzu ČJ.

To je škoda. Myslím, že kdyby měla možnost prezenční účasti na kurzu a přirozeného kontaktu s domorodci, všechno by bylo jinak. Snad by to mohli v těch školách zohlednit, ne?

Není tady

 

#4924 15. 4. 2021 17:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Barča napsal(a):

Já mám občas nějaké stážisty, ráda se od nich něco dozvím. Ale obsahu učebnic se to vesměs netýká. Škoda....

Báro, prozradíš, v jakém oboru? smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4925 15. 4. 2021 17:59

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Barča napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Znám 16 letou cizinku (chytrou, bystrou), která nedávno úspěšně udělala talentové zkoušky na dvě státní výtvarné školy, ale nepřijali ji kvůli češtině. sad Žije tu třetím rokem, mateřským jazykem je pro ni španělština, češtinu se svědomitě učí..., od září se zúčastňuje (už dlouho online) intenzivního kurzu ČJ.

To je škoda. Myslím, že kdyby měla možnost prezenční účasti na kurzu a přirozeného kontaktu s domorodci, všechno by bylo jinak. Snad by to mohli v těch školách zohlednit, ne?

Taky si myslím, že by na umělecké škole měl hlavní roli hrát talent. Češtinu samozřejmě taky hodně potřebuje, aby u nich vůbec mohla studovat a měla šanci v budoucnu odmaturovat. Přístup středních škol k cizincům se řeší už několik let, ale moc to nefunguje... sad Na základce mívají individuální plán a zvýšený počet hodin ČJ, ale střední školy se brání je přijmout. Není tam návaznost... kapitulation


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů