Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1251 20. 1. 2021 10:30

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita
Lindo, otázka je na kolik byl tento stav způsoben tou kombinací. Očkování proti žloutence jsem kdysi dávno musela absolvovat a myslela jsem, že to nepřežiju. K tomu co ty popisuješ jsem ještě měla 40 horečky a takhle zle už my snad od té doby nikdy nebylo. Tím nechci znevažovat názor tvého praktika, jen chci říct, že očkování proti žloutence může mít dost škaredé vedlejší účinky i samo o sobě. Naopak po očkování proti kl횝. enc. reakce vůbec žádná. Ale souhlasím, že víc názorů nemůže nikdy škodit

Opravdu byl tenhle stav způsoben touhle kombinací. Později jsem zjistila, že jsem nebyla jediná, kdo měl problémy. Ale pokud člověk nezemře, je to OK. Pokud zemře, lékaři jsou v dnešní době dobře pojištění.  sad
Jinak - já mám zase problémy s očkováním proti kl횝atům.

Není tady

 

#1252 20. 1. 2021 11:15

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak hlavně, že jsme to přežily smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1253 20. 1. 2021 20:52

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Mám v úmyslu se nechat očkovat.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1254 20. 1. 2021 22:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Teď čtu jinde, cituji: "To je ono. Ani jediný momentálně schválený výrobce nenese žádnou zodpovědnost za negativní důsledky očkování jeho vakcínou.
Zodpovědnost ale převzal stát - hlásil nabubřele Blatný.
Stát, ve kterém až do dneška ani jediný postižený po jakémkoliv očkování nevyhrál soud, protože žádný soud neuznal nikdy důkazy za dostatečně prokazatelné, že je postižení důsledkem očkování...

Pokud tedy nikdo nenese zodpovědnost za možné trvalé postižení po vakcinaci, potřebují lidé všechny informace s vakcinací související, aby se mohli relevantně rozhodnout. Ty negativní ale cíleně nedostávají..."

To je přesně co vidím jako špatné, pokud se mám rozhodnout, tak k tomu potřebuji pravdivé a všechny informace. Říct plusy, ale říct i negativa, říct co se dá asi čekat, říct možná rizika.... bohužel se říká jen propaganda a nic víc. A to smrdí a je to hodně málo pro to, aby se člověk poctivě mohl rozhodnout.

https://www.aktuality.sk/clanok/855008/ … ka-anketa/

https://www.aktuality.sk/clanok/854838/ … o-vakcine/


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1255 20. 1. 2021 23:40

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak já jsi nechala píchnout žloutenku asi před deseti léty a úplně v poho. Tři včeličky a žádný problém, nebo blbý pocit.

Pokud jde o covid, tak se neobávám nějakých následku hned po naočkovaní. Věřím tomu, že nějaký problém hned po injekci je řádově v nějakých setinách procent. s tím musí člověk počítat. Mně vadí, že ta vakcína je spíchnutá za pár měsíců, i když se farmaceuti vymlouvají a hustí do nás, že princip ( jsou tři druhy)  na kterém funguje zkoumají už léta.
Nikdo objektivně ale neřekne, jak dlouho bude vakcinace  ( fuj hnusné slovo, připomíná mi to jako když veterinář přijede na vesnici a obecní rozhlas hlásí: Bude se konat vakcinace psůa králiků, přiveďte je všichni k nám na úřad a mi vám je píchneme... )  působit a co s tělem udělá za půl roku, za rok. Na to je zatím jen odpověď, že to nikdo neví, nikdo nemá zkušenosti, to se ještě nestihlo prozkoumat, data se sbírají.

A to je to proč za mě zatím ne. Už jen to, že se před očkováním podepisuje asistovaný souhlas je hodně za hranou.

A Selimo trnavskému gadžovi, stejně jako brňákovi Blatnému nevěřím ani nos mezi očima.


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#1256 21. 1. 2021 9:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Teď čtu jinde, cituji: "To je ono. Ani jediný momentálně schválený výrobce nenese žádnou zodpovědnost za negativní důsledky očkování jeho vakcínou.
Zodpovědnost ale převzal stát - hlásil nabubřele Blatný.
Stát, ve kterém až do dneška ani jediný postižený po jakémkoliv očkování nevyhrál soud, protože žádný soud neuznal nikdy důkazy za dostatečně prokazatelné, že je postižení důsledkem očkování...

Pokud tedy nikdo nenese zodpovědnost za možné trvalé postižení po vakcinaci, potřebují lidé všechny informace s vakcinací související, aby se mohli relevantně rozhodnout. Ty negativní ale cíleně nedostávají..."

To je přesně co vidím jako špatné, pokud se mám rozhodnout, tak k tomu potřebuji pravdivé a všechny informace. Říct plusy, ale říct i negativa, říct co se dá asi čekat, říct možná rizika.... bohužel se říká jen propaganda a nic víc. A to smrdí a je to hodně málo pro to, aby se člověk poctivě mohl rozhodnout.

https://www.aktuality.sk/clanok/855008/ … ka-anketa/

https://www.aktuality.sk/clanok/854838/ … o-vakcine/

Selimo, toto jsou běžné věci po každé vakcíně, léku - které mohou u někoho nastat. Toto nemám na mysli, když jsem psala to - viz. výše - žádné poctivé, pravdivé informace o vakcíně ze strany státu, a se lidé mohou každý podle pravdivých informací (pozitiv, negativ) rozhodnout.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1257 21. 1. 2021 9:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Petra101 napsal(a):

Tak já jsi nechala píchnout žloutenku asi před deseti léty a úplně v poho. Tři včeličky a žádný problém, nebo blbý pocit.

Pokud jde o covid, tak se neobávám nějakých následku hned po naočkovaní. Věřím tomu, že nějaký problém hned po injekci je řádově v nějakých setinách procent. s tím musí člověk počítat. Mně vadí, že ta vakcína je spíchnutá za pár měsíců, i když se farmaceuti vymlouvají a hustí do nás, že princip ( jsou tři druhy)  na kterém funguje zkoumají už léta.
Nikdo objektivně ale neřekne, jak dlouho bude vakcinace  ( fuj hnusné slovo, připomíná mi to jako když veterinář přijede na vesnici a obecní rozhlas hlásí: Bude se konat vakcinace psůa králiků, přiveďte je všichni k nám na úřad a mi vám je píchneme... )  působit a co s tělem udělá za půl roku, za rok. Na to je zatím jen odpověď, že to nikdo neví, nikdo nemá zkušenosti, to se ještě nestihlo prozkoumat, data se sbírají.

A to je to proč za mě zatím ne. Už jen to, že se před očkováním podepisuje asistovaný souhlas je hodně za hranou.

A Selimo trnavskému gadžovi, stejně jako brňákovi Blatnému nevěřím ani nos mezi očima.

Ano.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1258 21. 1. 2021 11:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Teď čtu jinde, cituji: "To je ono. Ani jediný momentálně schválený výrobce nenese žádnou zodpovědnost za negativní důsledky očkování jeho vakcínou.
Zodpovědnost ale převzal stát - hlásil nabubřele Blatný.
Stát, ve kterém až do dneška ani jediný postižený po jakémkoliv očkování nevyhrál soud, protože žádný soud neuznal nikdy důkazy za dostatečně prokazatelné, že je postižení důsledkem očkování...

Pokud tedy nikdo nenese zodpovědnost za možné trvalé postižení po vakcinaci, potřebují lidé všechny informace s vakcinací související, aby se mohli relevantně rozhodnout. Ty negativní ale cíleně nedostávají..."

To je přesně co vidím jako špatné, pokud se mám rozhodnout, tak k tomu potřebuji pravdivé a všechny informace. Říct plusy, ale říct i negativa, říct co se dá asi čekat, říct možná rizika.... bohužel se říká jen propaganda a nic víc. A to smrdí a je to hodně málo pro to, aby se člověk poctivě mohl rozhodnout.

https://www.aktuality.sk/clanok/855008/ … ka-anketa/

https://www.aktuality.sk/clanok/854838/ … o-vakcine/

Selimo, toto jsou běžné věci po každé vakcíně, léku - které mohou u někoho nastat. Toto nemám na mysli, když jsem psala to - viz. výše - žádné poctivé, pravdivé informace o vakcíně ze strany státu, a se lidé mohou každý podle pravdivých informací (pozitiv, negativ) rozhodnout.

Ak myslíš nejaké vážnejšie dlhodobé komplikácie - tak tie nikto zatiaž nevie a nepozná wink , keďže je to celé ešte prikrátke. Nemyslím, že by niekto niečo zatajoval - prosto sa to nevie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1259 21. 1. 2021 11:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Petra101 napsal(a):

Tak já jsi nechala píchnout žloutenku asi před deseti léty a úplně v poho. Tři včeličky a žádný problém, nebo blbý pocit.

Pokud jde o covid, tak se neobávám nějakých následku hned po naočkovaní. Věřím tomu, že nějaký problém hned po injekci je řádově v nějakých setinách procent. s tím musí člověk počítat. Mně vadí, že ta vakcína je spíchnutá za pár měsíců, i když se farmaceuti vymlouvají a hustí do nás, že princip ( jsou tři druhy)  na kterém funguje zkoumají už léta.
Nikdo objektivně ale neřekne, jak dlouho bude vakcinace  ( fuj hnusné slovo, připomíná mi to jako když veterinář přijede na vesnici a obecní rozhlas hlásí: Bude se konat vakcinace psůa králiků, přiveďte je všichni k nám na úřad a mi vám je píchneme... )  působit a co s tělem udělá za půl roku, za rok. Na to je zatím jen odpověď, že to nikdo neví, nikdo nemá zkušenosti, to se ještě nestihlo prozkoumat, data se sbírají.

A to je to proč za mě zatím ne. Už jen to, že se před očkováním podepisuje asistovaný souhlas je hodně za hranou.

A Selimo trnavskému gadžovi, stejně jako brňákovi Blatnému nevěřím ani nos mezi očima.

Tak trnavskému gadžovi - o Blatnom neviem ničového nič - neverím ani ja, ale to, že on uprednostňuje testovanie pred očkovaním a celkovo je taký skôr nenadšený, vzbudzuje vo mne skôr dôveru v očkovanie. wink Ale samozrejme, všetci vieme relatívne figu borovú, vrátane vedcov... celé je to príliš narýchlo. Za to ale zasa nikto nemôže, len korona.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1260 21. 1. 2021 12:06

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

jaké budou následky po očkování......................nevíme, jsou to pouze domněnky

jaké jsou následky po kovidu.....................už známe, třeba po půl roku

osvěta chybí..............

Není tady

 

#1261 21. 1. 2021 15:15

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Ano. Proto jsem nedávno psala i tento příspěvek. Pravda je, že nikdo zatím neví ani o dlouhodobých účincích kovidu, ani po očkování. Já jsem třeba od 2. 11. zdravá, ale začátkem ledna mě začalo zlobit pravé ucho. Slyším  na ně o moc slaběji a  v jiné tónině, někdy mi v něm strašně hučí. Jestli je to po kovidu, nevím. U lékaře jsem zatím nebyla, moc se mi tam chodit nechce, když to není nic vážného.

Judyna napsal(a):

Na vymýcení nemocí(nebo aspoň zmenšení "škod") zatím nikdo nic lepšího než je očkování nevymyslel.
Samozřejmě i to očkování nese rizika, ale určitě menší, než kdyby se nemoc nechala řádit.
Lidský život má velkou cenu, nehledě na ekonomické ztráty, které postihnou téměř všechny.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1262 21. 1. 2021 19:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Dám to sme, lebo to súvisí s koronou...: https://svet.sme.sk/c/22579070/v-ceskom … ml?ref=trz
Vidím, že okrem toho nášho (za premiéra) máte aj svojich vlastných... veď viete čo. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1263 21. 1. 2021 19:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

lol A niektorí - najmenej jedne - sú tuším ovisnutí....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1264 21. 1. 2021 19:43

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

Dám to sme, lebo to súvisí s koronou...: https://svet.sme.sk/c/22579070/v-ceskom … ml?ref=trz
Vidím, že okrem toho nášho (za premiéra) máte aj svojich vlastných... veď viete čo. wink

V článku mě pobavil i český ministr zahraničí - Blatný smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1265 22. 1. 2021 6:33

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

Dám to sme, lebo to súvisí s koronou...: https://svet.sme.sk/c/22579070/v-ceskom … ml?ref=trz
Vidím, že okrem toho nášho (za premiéra) máte aj svojich vlastných... veď viete čo. wink

I u nás je veselo big_smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1266 22. 1. 2021 8:59

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Ano. Proto jsem nedávno psala i tento příspěvek. Pravda je, že nikdo zatím neví ani o dlouhodobých účincích kovidu, ani po očkování. Já jsem třeba od 2. 11. zdravá, ale začátkem ledna mě začalo zlobit pravé ucho. Slyším  na ně o moc slaběji a  v jiné tónině, někdy mi v něm strašně hučí. Jestli je to po kovidu, nevím. U lékaře jsem zatím nebyla, moc se mi tam chodit nechce, když to není nic vážného.

Judyna napsal(a):

Na vymýcení nemocí(nebo aspoň zmenšení "škod") zatím nikdo nic lepšího než je očkování nevymyslel.
Samozřejmě i to očkování nese rizika, ale určitě menší, než kdyby se nemoc nechala řádit.
Lidský život má velkou cenu, nehledě na ekonomické ztráty, které postihnou téměř všechny.

kamarádka prodělala lehkou formu kovidu, po 2 měsících............. horečky, bolesti v zádech................těžký zánět ledvin
taky se neví, jestli je to po kovidu, doktor neřekne nic určitého............měla by do nemocnice, ale odmítá-se nedivím
a doktor se taky nediví...........zvládá to zatím doma

Není tady

 

#1267 22. 1. 2021 18:16

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1268 23. 1. 2021 20:24

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Co říkáte aktivitě sdružení Chcípl PES a víkendovému otevření restaurací "na protest"?


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1269 23. 1. 2021 21:19

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Výsledkem takovýchto akcí je to, jak na tom jsme a že jsme zařazení mezi vysoce rizikové země.
Ne za vše může vláda....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1270 23. 1. 2021 21:45

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Výsledkem takovýchto akcí je to, jak na tom jsme a že jsme zařazení mezi vysoce rizikové země.
Ne za vše může vláda....

Jo, mě to přijde jako výsměch všem zdravotníkům co už nějaký ten pátek jedou na doraz a jako kopanec všem restauratérům a hospodským, kteří vládní nařízení dodržují.
Na druhou stranu vláda uvažuje o otevření divadel a různých akcí, kde bude moc být zaplněna kapacita jen z 20ti % a nebo z 50ti % v případě, že budou mít všichni neg. testy a respirátory.. nevím co je horší, jestli to, že je otevřou (za těchto podmínek) a nebo že je nechají zavřené.. sad


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1271 24. 1. 2021 8:59

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

Co říkáte aktivitě sdružení Chcípl PES a víkendovému otevření restaurací "na protest"?

Mě to připadá jako akt zoufalství, ti hoteliéři a hospodští jsou už několik měsíců bez příjmů, dovedete si to představit?
Jak je to s náhradami od vlády nevím, ale určitě na to nedosáhnou všichni a mnoho z nich to položí. :-(

Není tady

 

#1272 24. 1. 2021 10:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Chápu. Ale takovýmto chováním se to uzavření všeho akorát prodlužuje. Teď to navíc asi budou odnášet pendleři, protože Německo se vůči nám chrání.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1273 24. 1. 2021 10:38

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

Co říkáte aktivitě sdružení Chcípl PES a víkendovému otevření restaurací "na protest"?

Na jednu stranu to asi lidsky umím pochopit - jsou zoufalí (umíme si my, kteří to nezažili, představit, že jsme už x měsíčů bez zaměstnání, bez příjmu, buď jsme práci ztratili nebo krachujeme, příjem 0 a náklady přesto jsou a často velké.... u nás v práci x oborů činnosti a téměř všechnyy zrovna takové, že musíme mít už pár měsíců zavřeno a náklady jsou stále v mega částkách).... zoufalí lidé prostě dělají zoufalé činy. A neví, kdy bude konec, na jaro se předpovídá 4. velká vlna, na podzim další... už je to zoufalství pro tyto lidi!
Přesto jsem ale proti, jednak si tím moc nepomohou, nemohou tohle vyhrát. A za druhé jsou tu prostě jasně daná pravidla (a už se nám líbí či ne), která bychom měli všichni dodržovat. Ale nezávidím jim a modlím se, a to nemusím zažít! sad

Upravil(a) LENNNA (24. 1. 2021 10:43)


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1274 24. 1. 2021 10:41

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Výsledkem takovýchto akcí je to, jak na tom jsme a že jsme zařazení mezi vysoce rizikové země.
Ne za vše může vláda....

Jo, mě to přijde jako výsměch všem zdravotníkům co už nějaký ten pátek jedou na doraz a jako kopanec všem restauratérům a hospodským, kteří vládní nařízení dodržují.
Na druhou stranu vláda uvažuje o otevření divadel a různých akcí, kde bude moc být zaplněna kapacita jen z 20ti % a nebo z 50ti % v případě, že budou mít všichni neg. testy a respirátory.. nevím co je horší, jestli to, že je otevřou (za těchto podmínek) a nebo že je nechají zavřené.. sad

Někde někdo z divadla mluvil (už nevím kdo), že za těchto okolností by stejně asi nemělo smysl otevřít, protože by se to nevyplatilo. Náklady na provoz divadla a minimum diváků. Málokdo by dal peníze za lístek + peníze za test (kolik stojí 1400, 1800 Kč?)... to by se nevyplatilo asi moc nikomu. Ale uvidíme, kdo ví...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1275 24. 1. 2021 11:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Delší, ale dobrý článek (nejsem si jistá, zda ta žena v Číně žije či tam je byla, je...), článek na téma "už to mohlo být za námi, kdybychom si vzali příkad ze zemí, kde se s tím dobře poprali"... Cituji:

Dobrý den a velmi uctivě všem. Nebude to hezké čtení, ale asi to musíme napsat. Sledujeme Covid krizi od počátku z Asie (od listopadu 2019). Předně vám napíšu, co se zde stalo, abyste se nemohli vymlouvat a opravdu začít hledat chyby u sebe (zejména ti z vás, kteří mají doslova ruce od krve - tedy ti, kdo pandemii vedou) a tedy proč je v Asii Covid pod kontrolou.
Nejdříve časově:

• V prosinci 19 jsme byli v Číně a můžeme říci, že cca od 15.12. se mezi lidmi objevili samy od sebe roušky. Nejdříve tak nějak jednotlivě, ale v době okolo vánoc, tak okolo 23.12. jsme si začali říkat - co se to děje? Přesně na Vánoce nám to jedna kamarádka vysvětlila a doporučila nám roušky a dodržovat SOP. Na sociálních sítích, ale i média už šířila zprávy o novém kmenu chřipky v Chu-pej. Silvestr už byl ve znamení front na roušky a jejich extrémnímu zdražování. Můžeme mluvit o panice.
• 31.12. ČLR oznámila světu, že se něco děje a že neví co.
• Leden, první polovina - jednak se přišlo na to co to je (myslím, že 17.1., ale přesné datum je stejně jedno, protože se to šířilo již minimálně dva měsíce), ale hlavně naprostá většina asijských zemí se Číně zavřela. Včetně Ruska. Zbytek světa to až na výjimky neudělal. Což je zásadní zvrat v historii té pandemie.
• Evropa dostává první zásah v Itálii díky propojení oděvního průmyslu - Chupej je textilka Číny a Itálie je hlavní zadavatel.
• Asie až v cca březnu, dubnu (ty země, které se uzavřely ČLR) dostávají první vlnu skrze turisty od nás ze Západu, což je naprosto překvapilo, protože nečekali, že to nezvládneme. Stejně tak mělo zpoždění i Rusko.
• Čína v té době nastolila taková opatření, že se jim to podařilo zvládnout, my na Západě jsme se rozhodli, že tomu nebudeme věřit, a tak se stalo co se stalo, naopak některé země je následovaly a ty více či méně s Covidem jsou úspěšné do současné doby, a pozor je mezi nimi i Nový Zéland a Austrálie.
• Západ utrpěl rozklad společnosti během léta, Peková, Šmucler atd. v českém prostředí. To se v Asii dosud neděje. Usilovně hledáme od dob Pekové "virus vymizí" (prostě od léta) někoho zde podobného v Asii, kdo by nechápal opatření, byl proti nim, nenašli jsme nikoho, prostě nikoho. Berte to jako fakt a níže popíšu proč si myslíme, že tomu tak je.
• Covid od podzimu destruuje Západ - vláda předvádí naprostý chaos. My jsme neskutečně zoufalí a sledujeme to, je to jako hodně C scifi, celé to je zbytečné a naprosto jednoduché vyřešit, ale prostě nechceme, neumíme.

Co tak zázračného dělá ta Asie?
1. Princip teritoriality = uzavření hranic - buďto úplně a nebo s karanténami, ty jsou velmi pečlivě hlídané. Většinou se to v čase mění/měnilo, ale je to zcela zásadní. Kontrola viru zvenčí. Postupem času se to zdokonalilo v "místní" uzávěry. To je současný stav. Někde se něco objeví a uzávěra, ale chirurgicky přesně. Proč? No aby byly menší ekonomické následky.
2. Čas je podstatný - jedná se už při několika případech. Nečeká se na rozjetí. Jak jsou jednotky max desítky případů, tak se něco děje, většinou oblast uzavřou a masivně testují.
3. Trasování je dovedeno k dokonalosti - jsme ve 21. století ne v době kdy naši "odborníci" vystudovali - tedy někdy v 70.-80. letech. Aplikace v telefonu je od povinné až po doporučené, ale a tak nebo tak, tak díky masivní osvětě to mají skoro všichni. Ty fungují na opravdu hodně promyšlených úrovních. Není to jen eRouška, ale i skenování úplně kdekoliv a i jiné velmi promyšlené funkce. Také je jasné, že je tam jiný záběr toho, kdo je kontakt - pro jistotu berou mnohem větší záběr - neváhají testovat desítky tisíc lidí kvůli jedinému nakaženému. Je to ale mnohem levnější, než to co se dělá v Evropě. Protože fakticky mají díky této strategii méně testů, poněvadž se testuje z méně případů. Nenašli jsme nikoho, kdo by si myslel něco o sledování. Jednoduše řeknou, že mít telefon stačí, aby vás vláda a nebo hacker sledoval. Taková diskuze zde vůbec nikdy neproběhla.
4. Izolace nakažených je opravdu pečlivá a hlídaná, motivace značná. Ty parametry jsou jiné a karanténu opustí až lidé s několika negativními testy. Opět je to mnohem levnější to dělat takto, než nechat nákazu dále šířit.
5. Náhubky - ano jsou tu zákony, které výslovně zakazují zveřejňovat informace typu Peková "virus zmizí sám do Vánoc", prostě by se musela zpovídat - jsou za to pokuty a smazaní z online prostoru. Zveřejňovat je povoleno pouze podložené informace. To je zcela zásadní právě pro to co v Evropě tak dramaticky rozdělilo společnost. Ještě poznámka - oni si tím již prošli, měli tu před dekádami Pekové a Šmuclery také, proto to mají ošetřené.
6. Ze stejného důvodu jako u bodu 5. se myslelo i na politiky. Valná většina zemí zde má omezené pravomoci politiků. Epidemie řídí (pozor!) trestně odpovědní odborníci. Politikové maximálně jen čtou co oni vydávají za rozhodnutí. Všichni víme jak se rozjel podzimní nájezd v Česku - byly volby v říjnu. I toto mají za sebou a proto se na to myslelo přímo v zákonech. Žádný politik se zde nepasoval do mistra vedení očkování, to opravdu ne.
7. Testování - zdarma a doslova při každém podezření. Můžete jít kdykoliv a udělají vám to klidně několikrát za den. Ceny testů jsou kontrolované.
8. Informace jsou hodně sdílené a nedá se to s Evropou vůbec srovnávat. Zde se ví, kde je nějaký nakažený, v jakém domě. Nikoho nikdo nelynčuje. Právě to je funkce té apky, že vám to apka řekne, že se nacházíte/blížíte se v/do místě/a kde je někdo nakažený.
9. SOP - každý prostě si drží odstup, chápe to, nevzpouzí se, nevymýšlí nesmysly. Lidé si myjí ruce, používají dezinfekci, měří si stále dokola všude teplotu atd. Roušky často nejsou nařízené, ale lidé je prostě nosí sami od sebe - viz úvod.
10. Omezení osobní svobody pohybu, podnikání, práva na život, zahlcení zdravotního systému atd. zde z výše uvedených důvodů prostě nemají a když, tak na mnohem kratší dobu a všechny čísla jsou o tři až čtyři řády menší.

Asi by toho bylo více, píšu to jen na rychlo, ale jsme opravdu naštvaní zejména na vlády v Evropě. Ty mají nastavit srozumitelný systém, jednoduchá pravidla a zejména musí zvládnout tu technologickou část - trasování (apky), testování všem, izolaci, kontrolu hranic, šíření dezinformací a dodržování SOP. Podle nás ten důvod nefunkčnosti je v tom, že prostě ti co rozhodují mají vzdělání 30-40 let zpět. Neví nic o tom, jak se to tady dělá a už vůbec netuší jak to aplikovat do praxe. Nemyslíme si, že je to způsobené nějakou asijskou mentalitou (dřívější epidemie dopadly podobně hrůzostrašně jako teď u nás - zejména ty na konci 60 tých let a ten důvod je, že se z nich poučili nejspíše + změna zákonů). Je to prostě a jen tím co ne/udělá vláda a podle toho to v té které zemi dopadá.

Podle nás by měli okamžitě jet na nějaké školení jak naši, tak jiní Evropané, případně je pozvat k nám, aby s tím vším pomohli. Těch zemí, kde se to více či méně zvládlo, je přes 30, nemusí tedy nikdo chodit s prosíkem do ČLR, ale třeba požádat Taiwan nebo NZ apod.

V neposlední řadě by měli nastoupit novináři a o asijskou cestu se aktivně zajímat a popisovat ji. Říkat, že by to u nás nešlo je blábol. Jsme přesvědčeni, že ano. Však Asiaté to mají díky mnohem větší populační hustotě mnohem mnohem t잚í než Evropané - dal by se spíše čekat opak. Ta rezignovanost, kterou v posledních příspěvcích cítíme i zde ve skupině je nesmyslná a opět nás to velmi poškodí. Nesmíme rezignovat. Musí se to co nejrychleji srazit co nejtvrdšími opatřeními na skoro nulu a pak to asijsky uhlídat, jinak to bude trvat ještě skoro rok. Plus samozřejmě opravdu masivně lidem vysvětlovat nutnost očkování.

Nezlobte se na nás za tento elaborát, ale je to velmi srdcervoucí sledovat, co se u nás děje a co se nemuselo stát, a přijde nám, že se vlastně neví, jak to Asie dělá!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů