Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 19. 1. 2021 6:44

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Důchodkyně, co děláte?

Bývalá kolegyně, které žila v snad dobrém, ale bezdětném manželství a už ovdověla, tráví důchod pendlováním mezi klidným domovem a hospodářstvím své milé neteře, matky šesti dětí, manželky jednoho fajn chlapíka a chovatelky spousty zvířectva (pobývání mezi dětmi a zvířaty převažuje), jednou za rok vyrazí na dovolenou, a myslím, že je velmi spokojená. Rozkvetla a je v květu vytrvalá. smile

Není tady

 

#27 19. 1. 2021 9:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Důchodkyně, co děláte?

vera napsal(a):

ano..................důchod je pro mne.............báječné období, mám strach napsat superlativ, abych nezakřikla

2 osvobozující momenty v životě.................rozvod a ................důchod

Tak tomu úplně rozumím (ač jsem nezažila), tak věřím, že to tak je tummenupp
Škoda, že se neodchází dříve, aby si to člověk pořádně užil smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#28 19. 1. 2021 9:35

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Důchodkyně, co děláte?

Barča napsal(a):

Bývalá kolegyně, které žila v snad dobrém, ale bezdětném manželství a už ovdověla, tráví důchod pendlováním mezi klidným domovem a hospodářstvím své milé neteře, matky šesti dětí, manželky jednoho fajn chlapíka a chovatelky spousty zvířectva (pobývání mezi dětmi a zvířaty převažuje), jednou za rok vyrazí na dovolenou, a myslím, že je velmi spokojená. Rozkvetla a je v květu vytrvalá. smile

jé, to je hezké...............taky znám dost důchodkyň, které takto rozkvetly

a některé naopak uvadají............celý život jsme se honily, tak teď nic nedělám.......................velká chyba

a když se pak sejdeme.......dříve to tak nebylo znát.............tak teď je to velký rozdíl, nejen ve vzhledu, ale i v myšlení

že se ti chce pořád někde rajzovat, já si každý den vlezu po o do peřím, atd.................mi říkají

aspoň vím, co dělat nemám

Není tady

 

#29 19. 1. 2021 9:50

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Důchodkyně, co děláte?

Taky si to myslím. Nebo kdyby člověk mohl zažít aspoň 1x v životě něco jako sabatikl (sabatický rok)... už jenom ta představa je úžasná. smile
Mít možnost podniknout i náročnější věci, po kterých touží a které zvládne snadněji, když je mu "cet" než až ve věku "sát". V té době se může ozvat nějaká zdravotní překážka a zůstane jen u snění. Jedna starší dáma takhle vzpomínala u kadeřnice... že jedno léto měla možnost jít na potápěčský kurz, ale v tu dobu přestavovali domek a jí bylo blbé nechat rodinu samotnou, protože by jí pomluvili příbuzní i sousedé. Rozhodla se nejít. Teď na stará kolena má nemocné srdce a na potápění jen vzpomíná.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#30 19. 1. 2021 9:58

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Důchodkyně, co děláte?

Přesně, vero! Z některých seniorek jde tolik pozitivní energie, že je radost s nimi mluvit a být v jejich přítomnosti. Obdivuji je! Jsou plné elánu. Ty jiné zbabkovatí a odráží se to i v jejich výrazu tváře. Když nás přijde navštívit kolegyně, která před rokem odešla do důchodu, vždycky nám dobije baterky smile Rozkvetla, vrátit by se nechtěla, žije si svůj nový život.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#31 19. 1. 2021 12:15

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Důchodkyně, co děláte?

Irma napsal(a):

Taky si to myslím. Nebo kdyby člověk mohl zažít aspoň 1x v životě něco jako sabatikl (sabatický rok)... už jenom ta představa je úžasná. smile
Mít možnost podniknout i náročnější věci, po kterých touží a které zvládne snadněji, když je mu "cet" než až ve věku "sát". V té době se může ozvat nějaká zdravotní překážka a zůstane jen u snění. Jedna starší dáma takhle vzpomínala u kadeřnice... že jedno léto měla možnost jít na potápěčský kurz, ale v tu dobu přestavovali domek a jí bylo blbé nechat rodinu samotnou, protože by jí pomluvili příbuzní i sousedé. Rozhodla se nejít. Teď na stará kolena má nemocné srdce a na potápění jen vzpomíná.

1x v životě ?.........to je 1x za 7 let, zažila jsem to, když po x letech výuky jsem se dostala na stហdo Francie a vedle byla mladá kantorka z Koree a ta si to užívala............celý rok cestovala po frankofonních zemích, měla plat, jako kdyby učila..........akorát musela...........napsat o tom knihu,což činila s velkou radostí.....a říkala, že u nich je tato praxe běžná, že počítá, že za 7 let podnikne tuto akci znovu...............

Není tady

 

#32 19. 1. 2021 12:58

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Důchodkyně, co děláte?

To je úžasná věc, znám to od švagra, který byl univerzitním učitelem v Kanadě a v USA. Myslím, že by bylo skvělé, kdyby všichni naši učitelé měli tuhle možnost. Pookřáli by na těle i na duchu a zahořeli opět plamenem.... a kdyby ne, tak by dělali něco jiného, co by nim sedlo a těšilo je. Jsem přesvědčena, že by to bylo našemu školství ku prospěchu.

Není tady

 

#33 19. 1. 2021 13:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Důchodkyně, co děláte?

U nás je program Teaching Slovakia, kde ponúkajú ne-učitežom po zaškolení ís dva roky uči - väčšinou niečo náročnejšie, niekam na dedinu alebo do jedinečného učiliša, alebo niekam, kde nikto uči nechce... Plat je asi nie úplne konkurenčný, ale aj tak sa vždy niekto nájde, kto sa na to dá. A je fakt, že učitelia by tiež mali ma možnos vyskúša si na nejaký čas inú aktivitu, prácu, apod.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#34 19. 1. 2021 13:59

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Důchodkyně, co děláte?

Barča napsal(a):

To je úžasná věc, znám to od švagra, který byl univerzitním učitelem v Kanadě a v USA. Myslím, že by bylo skvělé, kdyby všichni naši učitelé měli tuhle možnost. Pookřáli by na těle i na duchu a zahořeli opět plamenem.... a kdyby ne, tak by dělali něco jiného, co by nim sedlo a těšilo je. Jsem přesvědčena, že by to bylo našemu školství ku prospěchu.

každý sedmý rok..........nemusí učit a dostává plný plat........musí ale na sobě pracovat......a nějak dát zpětnou vazbu

Není tady

 

#35 19. 1. 2021 23:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Důchodkyně, co děláte?

Teraz mi napadol ešte jede tip (nielen) pre dôchodcov - fotenie... Buď naplno, v nejakom foto-krúžku - teraz asi internetovom - alebo kžudne aj len tak, lightovo, ako nenáročú občasnú aktivitu na prechádzkach.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů