Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1226 11. 1. 2021 18:14

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Barča napsal(a):

Selima napsal(a):

A to ja a riadim intuíciou často a vypláca sa mi to stolt - akurát je niekedy fakt ažké rozozna intuíciu od negatívnych programov a emócií, to uznávam. stolt

To je naprosto přené Sel! Ono je to obdobně těžké i s těmi fakty.
Zdalipak se dozvíme fakta, která se nehodí, zda a jak je my sami akceptujeme,... Nakonec bychom se asi měli řídit vlastními zkušenostmi. S prožitými událostmi, tak i s lidmi. Zda je známe, jak se osvědčili, zda platilo, co řekli a  udělali, co řekli.... Zda jsou důvěryhodní.
Fakta o SARS-CoV-2 se neustále doplňují, proměňují, dávají nové souvislosti a nové případné interpretace...

Ano tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1227 15. 1. 2021 18:09

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Snad se nad tím někdo zamyslí a opraví to.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/so … l-40347976

Není tady

 

#1228 15. 1. 2021 18:41

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

To je teda mazec.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1229 16. 1. 2021 0:22

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1806

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Očkování proti covidu může být podle norské studie rizikové pro seniory starší 80 let, kteří trpí nějakým závažným onemocněním. Norský zdravotní institut to uvedl poté, co v zemi krátce po podání první dávky vakcíny zemřelo 23 lidí.

https://cnn.iprima.cz/ockovani-proti-co … .sznhp.box


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#1230 16. 1. 2021 18:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Na vymýcení nemocí(nebo aspoň zmenšení "škod") zatím nikdo nic lepšího než ej očkování nevymyslel.
Samozřejmě i to očkování nese rizika, ale určitě menší, než kdyby se nemoc nechala řádit.
Lidský život má velkou cenu, nehledě na ekonomické ztráty, které postihnou téměř všechny.

Moje maminka se ovšem - tak, jak jsem předpokládala, očkovat nenechá.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1231 17. 1. 2021 9:19

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Petra101 napsal(a):

Očkování proti covidu může být podle norské studie rizikové pro seniory starší 80 let, kteří trpí nějakým závažným onemocněním. Norský zdravotní institut to uvedl poté, co v zemi krátce po podání první dávky vakcíny zemřelo 23 lidí.

https://cnn.iprima.cz/ockovani-proti-co … .sznhp.box

A to jsme na úplném začátku a nikdo neví, co to přinese. A až čas ukáže, které rozhodnutí bylo správné.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1232 18. 1. 2021 12:17

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak prý zhruba polovina všech zdravotníků v Německu se nechce nechat očkovat. To docela o něčem vypovídá...
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan … utm_source


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1233 18. 1. 2021 12:38

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Tak prý zhruba polovina všech zdravotníků v Německu se nechce nechat očkovat. To docela o něčem vypovídá...
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan … utm_source

Taky mě tato informace překvapila. Otázka...............jestli je to pravda, nebo jestli to není situace v jedné instituci, atd.

Není tady

 

#1234 18. 1. 2021 20:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Pri objednávaní na povinné testovanie na Slovensku najprv - predvídatežne - padol pod náporom systém, a v pondelok poobede, keď som doučila, už boli všetky termíny v Bratislavskom kraji obsadené... vlastne na celom západnom Slovensku. Riešenie je ís na blind a riskova dlhý rad s tým, že nemusím stihnú prís na rad (testujú len cez pracovné dni, prevážne do pol štvrtej-štvrtej) alebo "objedna sa na najbližšie vožné miesto", čo je Liptovský Mikulᚠ(cca 200 km) alebo Lučenec (cca 300km). Kto nebude po 26. otestovaný, nemôže ís ani do obchodu, do práce apod. Do (_._) !!!!! Čo to tá naša vláda s nami nacvičuje????


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1235 18. 1. 2021 20:28

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

Pri objednávaní na povinné testovanie na Slovensku najprv - predvídatežne - padol pod náporom systém, a v pondelok poobede, keď som doučila, už boli všetky termíny v Bratislavskom kraji obsadené... vlastne na celom západnom Slovensku. Riešenie je ís na blind a riskova dlhý rad s tým, že nemusím stihnú prís na rad (testujú len cez pracovné dni, prevážne do pol štvrtej-štvrtej) alebo "objedna sa na najbližšie vožné miesto", čo je Liptovský Mikulᚠ(cca 200 km) alebo Lučenec (cca 300km). Kto nebude po 26. otestovaný, nemôže ís ani do obchodu, do práce apod. Do (_._) !!!!! Čo to tá naša vláda s nami nacvičuje????

Vám to neřeší zaměstnavatel (škola)? Tady jsou tuším učitelé ve skupině, která má jít na řadu jako jedna z prvních. A už vůbec nechápu, jak stát může zakázat lidem chodit do obchodu bez očkování, když nejsou schopni v daném termínu proočkovat VŠECHNY, kteří projeví zájem? Divná doba. roll


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1236 18. 1. 2021 21:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Nejde o očkovanie (tožko vakcín nemáme), ale o POVINNÉ TESTOVANIE - medzi 18. a 26. januárom sa má celý národ pretestova. Moja škola nám zabezpečí testovanie, ale až tesne pred fyzickým návratom do školy, ktorý je zatiaž v nedohžadne.

Upravil(a) Selima (18. 1. 2021 21:37)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1237 19. 1. 2021 8:05

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Promiň, zle jsem četla.. ale pointa je stejná, pokud cokoli nelze zařídit pro všechny, těžko to vymáhat.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1238 19. 1. 2021 8:56

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

vera napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Tak prý zhruba polovina všech zdravotníků v Německu se nechce nechat očkovat. To docela o něčem vypovídá...
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan … utm_source

Taky mě tato informace překvapila. Otázka...............jestli je to pravda, nebo jestli to není situace v jedné instituci, atd.

Psala jsem si včera s kamarádkou z Německa a prý je to pravda. A prý už u nich vláda řeší to, že to zavede pro zdravotníky jako povinné. A jak jsme si o tom včera psaly, tak napsala druhá kamarádka (máme skupinu léta - nejlepší kamarádky ze střední), která pracuje ve zdravotnictví u nás a prý u nich se nechalo očkovat jen 3 lidi z 20.
Jsem docela překvapená, když i zdravotníci odmítají... v tak velkém počtu. To prostě o něčem vypovídá.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1239 19. 1. 2021 8:58

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

Pri objednávaní na povinné testovanie na Slovensku najprv - predvídatežne - padol pod náporom systém, a v pondelok poobede, keď som doučila, už boli všetky termíny v Bratislavskom kraji obsadené... vlastne na celom západnom Slovensku. Riešenie je ís na blind a riskova dlhý rad s tým, že nemusím stihnú prís na rad (testujú len cez pracovné dni, prevážne do pol štvrtej-štvrtej) alebo "objedna sa na najbližšie vožné miesto", čo je Liptovský Mikulᚠ(cca 200 km) alebo Lučenec (cca 300km). Kto nebude po 26. otestovaný, nemôže ís ani do obchodu, do práce apod. Do (_._) !!!!! Čo to tá naša vláda s nami nacvičuje????

Uffff Selimo, tak to je síla! To je hodně přísné! Většina států kolem hodně zpřísňuje, jen u nás se maličko rozvolňuje (malinko - jen otevření nějakých obchodů).


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1240 19. 1. 2021 9:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

No tak teda večer oznámili mestské samosprávy, že cez víkend otvoria ďalšie testovacie miesta a v prípade potreby ich nechajú otvorené až do utorka...  ak im teda dodajú vakcíny (pardón, testy) roll . Takže to vzali na seba. Plus vláda spresnila, že do potravín, drogérií a chovproduktu môžu aj neotestovaní. (Ale do opravy počítačov alebo optiky už nie dumbom).

Upravil(a) Selima (19. 1. 2021 13:13)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1241 19. 1. 2021 9:29

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Tak prý zhruba polovina všech zdravotníků v Německu se nechce nechat očkovat. To docela o něčem vypovídá...
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan … utm_source

Taky mě tato informace překvapila. Otázka...............jestli je to pravda, nebo jestli to není situace v jedné instituci, atd.

Psala jsem si včera s kamarádkou z Německa a prý je to pravda. A prý už u nich vláda řeší to, že to zavede pro zdravotníky jako povinné. A jak jsme si o tom včera psaly, tak napsala druhá kamarádka (máme skupinu léta - nejlepší kamarádky ze střední), která pracuje ve zdravotnictví u nás a prý u nich se nechalo očkovat jen 3 lidi z 20.
Jsem docela překvapená, když i zdravotníci odmítají... v tak velkém počtu. To prostě o něčem vypovídá.

ach jo.....................no pořád si myslím, že je lepší si nechat píchnout ten sajrajt, než..............

Není tady

 

#1242 19. 1. 2021 13:08

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

vera napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):


Taky mě tato informace překvapila. Otázka...............jestli je to pravda, nebo jestli to není situace v jedné instituci, atd.

Psala jsem si včera s kamarádkou z Německa a prý je to pravda. A prý už u nich vláda řeší to, že to zavede pro zdravotníky jako povinné. A jak jsme si o tom včera psaly, tak napsala druhá kamarádka (máme skupinu léta - nejlepší kamarádky ze střední), která pracuje ve zdravotnictví u nás a prý u nich se nechalo očkovat jen 3 lidi z 20.
Jsem docela překvapená, když i zdravotníci odmítají... v tak velkém počtu. To prostě o něčem vypovídá.

ach jo.....................no pořád si myslím, že je lepší si nechat píchnout ten sajrajt, než..............

Já si zase říkám, že když se tomu brání odborníci, tak se do toho nepohrnu. Ale mám to jednodušší, jen mi potvrdili můj dřívější názor, ke kterému jsem se přikláněla. Nakonec každý si to budeme muset rozhodnout sám za sebe tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1243 19. 1. 2021 13:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Niekomu to rozhodovanie užahčia - mňa napr v určitom bode už nezaočkovanú nepustia k študentom, takže bude asi rozhodnuté...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1244 20. 1. 2021 6:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Teď čtu jinde, cituji: "To je ono. Ani jediný momentálně schválený výrobce nenese žádnou zodpovědnost za negativní důsledky očkování jeho vakcínou.
Zodpovědnost ale převzal stát - hlásil nabubřele Blatný.
Stát, ve kterém až do dneška ani jediný postižený po jakémkoliv očkování nevyhrál soud, protože žádný soud neuznal nikdy důkazy za dostatečně prokazatelné, že je postižení důsledkem očkování...

Pokud tedy nikdo nenese zodpovědnost za možné trvalé postižení po vakcinaci, potřebují lidé všechny informace s vakcinací související, aby se mohli relevantně rozhodnout. Ty negativní ale cíleně nedostávají..."

To je přesně co vidím jako špatné, pokud se mám rozhodnout, tak k tomu potřebuji pravdivé a všechny informace. Říct plusy, ale říct i negativa, říct co se dá asi čekat, říct možná rizika.... bohužel se říká jen propaganda a nic víc. A to smrdí a je to hodně málo pro to, aby se člověk poctivě mohl rozhodnout.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1245 20. 1. 2021 7:17

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Každý farmaceutický lék má "nežádoucí účinky" a stejně tak bohužel i vakcíny. Po každém očkování s dětmi jsme museli čekat alespoň 15 min v čekárně, kdyby se nějaké nežádoucí účinky dostavily, aby byla pomoc okamžitě na blízku. V tomto případě je otázka, z čeho má člověk větší strach - korona nebo nežádoucí účinky vakcíny a podle toho se nejspíš rozhodne. Pro někoho je covid míň než rýmička a někomu to vymýtí půl rodiny. Dle mého je z krátkodobého hlediska mnohem víc obětí covidu než fatálních reakcí na vakcínu proti covidu, ale ta je teprve v začátcích. Co s nakaženými udělá covid z dlouhodobého hlediska taky ještě nikdo pořádně neví. Je to vabank tak i tak..


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1246 20. 1. 2021 7:31

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

ano, je to na každém z nás.......

já do toho jdu............a všichni moji známí taky

Není tady

 

#1247 20. 1. 2021 7:56

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1806

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Já zatím ne. A moje okolí tak napůl.
Nevěřím tomu, že vakcína je schopná zamezit nakažení, nebo zlehčit průběh.
Farmaceutům a hlavně Blatnému nevěřím ani nos mezi očima. Nechápu, co špičkového doktora vede k tomu, že jde dělat politického šaška.
Můj názor na očkování je, že jde jen o kšeft.


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 

#1248 20. 1. 2021 7:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Osobně ještě nevím. Navíc teď je tam stejně taková tlačenka, že ještě chvíli potrvá, než by na nás případně něco zbylo. Takže a se teď naočkují ti, kteří to opravdu potřebují a chtějí a zbytek se uvidí smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1249 20. 1. 2021 9:36

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Já mám s lékaři, kteří nabízejí vakcíny, jednu hodně špatnou zkušenost a přesvědčili mě, že jim jde jen o peníze, zdraví občanů je nezajímá. Před několika lety jsem se chtěla nechat  naočkovat proti žloutence  a proti „kl횝atům“. Samozřejmě postupně, protože i jako laik vím, že „kl횝ata“ se nedoporučují  kombinovat s něčím jiným.
Doktorka v očkovacím centru mě začala přesvědčovat, že je to nesmysl a oni mají zrovna tohle očkování kombinované a nemusím mít obavy, že mi to ublíží. Byla to moje hloupost, že jsem jí uvěřila. Dalších několik dnů jsem nebyla schopná dělat vůbec nic.  Teplotu jsem neměla, ale byla jsem slabá, hrozně unavená, nemohla  jsem jíst, měla jsem problém vstát z postele. Když to pokračovalo, poprosila jsem dceru, a mě odveze k našemu praktikovi, nebyla jsem schopná ani dojet tam autem sama. Nᚠpraktik je jediný doktor, kterému po mnohaletých zkušenostech věřím. Ten se zděsil toho, že jsem si tuhle kombinaci nechala píchnout, protože, i když  to prý není přímo zakázané, důrazně se to nedoporučuje. Doporučil mi ležet ještě týden, a pokud nenastane změna k lepšímu, musel by mi píchat kortikoidy. Proležela jsem dohromady 10 dnů, mezitím jsem se dozvěděla, že očkovací centrum má za tenhle „očkovací balíček“ od dodavatele (nebo výrobce, už si to přesně nepamatuji)  nezanedbatelné odměny.
Takže z toho plyne pro mne to, že nejdříve se zeptám našeho praktika, co si o covidovém očkování myslí on, a potom se uvidí. Vím, že u některých vakcín proti chřipce, nedovolil očkování ani své rodině.

Upravil(a) LindaL. (20. 1. 2021 9:37)

Není tady

 

#1250 20. 1. 2021 10:21

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Lindo, otázka je na kolik byl tento stav způsoben tou kombinací. Očkování proti žloutence jsem kdysi dávno musela absolvovat a myslela jsem, že to nepřežiju. K tomu co ty popisuješ jsem ještě měla 40 horečky a takhle zle už my snad od té doby nikdy nebylo. Tím nechci znevažovat názor tvého praktika, jen chci říct, že očkování proti žloutence může mít dost škaredé vedlejší účinky i samo o sobě. Naopak po očkování proti kl횝. enc. reakce vůbec žádná. Ale souhlasím, že víc názorů nemůže nikdy škodit smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů