Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 2. 8. 2006 9:29

terry2
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 176

Re: To nikdo nemá papouška?

zpráva pro zakladatelku této diskuse SVAS !!
před časem jsem sem psala o korelákovi Pepovi který se dožil požehnaného věku 26ti let. Právě ho Agentura Dobrý den Pelhřimov zaregistrovala jako nejstarší korelu u nás, druhá nejstarší má 23. To jsme světoví !!!!

Není tady

 

#27 3. 8. 2006 13:56

Hapanapa
♥------
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 6

Re: To nikdo nemá papouška?

:hjarta:Zdravím všechny milovníky papoušků a nejen nich.
Chci se taky podělit o radosti a starosti se svými zvířátky. S manželem jsme začali asi před 14 lety chovat nejdříve dva krásné německé ovčáky (Nero a Brix). Poté k nim přibyl bílý turecký kocourek (Abalůn). Následovaly dvě děti (Klárka a Jakub). Pejskové po aktivní službě  ve věku 8 let umřeli na zákeřnou nemoc, oba dva asi půl roku po sobě. Kocour má nyní 13 let, ignoruje nás pořád stejně, jen ve výjimečných případech se jde s námi pomazlit, zato s mým synem jsou jedna pracka smile. Můj syn má nyní 11 let a zatímco ostatní děti si berou do postele plyšová zvířátka, můj syn neusne jinak než s Abalůnem. Jak ho jdu zkontrolovat, syn je nalepený na zdi a kocour je rozvalený a spokčervenoramenný. Dlouho jsme se nemohli shodnout na nějakém pěkném jméně, ale jak jsme se byli na naše miminko podívat u chovatele asi 3 týdny před tím, než jsme si ho odnesli domů, tak mě napadl HUGO a to mu zůstalo. Bydlí v obýváku, aby měl pěkně přehled , co všichni děláme a taky proto, že se tam večer všichni k jeho plné spokojenosti  sejdeme. Nejvíce je závislý na manželovi, poté jsem na řadě já a nakonec je dcera Klárka. Kubíčka nemá rád vůbec, asi to je tím, že to můj syn táhne s kocourem, jinak si to neumíme vysvětlit:). Kubovi to je trochu i líto, protože Hugo je velký mazel. Miluje mazlení a pusinkování.
Zbožňuje drbání pod křídly a na bříšku. A to jeho mudrování, to je paráda. Je moc fajn, když příjdete z práce a jakmile strčíte klíče do dveří , Hugo se může zbláznit radostí a řve  asi 10x ahoj, ahoj a jak je, jak je?. Ani děti nás tak vřele nevítají jako ten ptáksmile. Když něco chce, tak volá - Kluků, kluků pocem pocem. Jsme moc zvědaví, co nového se mu zalíbí a začne to opakovat. Je s ním sranda a někdy je to lepší podívaná než v tv , jak blbne s hračkami a větvičkami co má v kleci. Taky tolik fozek co máme s ním, snad nenáme ani s dětmi. No to jsem trochu přehnala, ale už se k tomýu blížíme. Taky miluješ návštěvy. No a návštěvy ho pravda moc nemusí, protože každého nekompromisně pokaká a ožírá jim knoflíky a trhá zlaté řetízky.
Prostě se ted vůbec doma nenudíme  a doufám, že se s ním dožijeme spokojeného důchodu:lol:
Jinak zdravím všechny milovníky všech zvířátek a opravdu si už nedokážu bez nich svůj život představit  Hanka

Upravil(a) Hapanapa (3. 8. 2006 14:06)

Není tady

 

#28 4. 8. 2006 11:10

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: To nikdo nemá papouška?

nepostrehla jsem jaky druh papouska mas.

Hapanapa napsal(a):

:hjarta:Zdravím všechny milovníky papoušků a nejen nich.
Chci se taky podělit o radosti a starosti se svými zvířátky. S manželem jsme začali asi před 14 lety chovat nejdříve dva krásné německé ovčáky (Nero a Brix). Poté k nim přibyl bílý turecký kocourek (Abalůn). Následovaly dvě děti (Klárka a Jakub). Pejskové po aktivní službě  ve věku 8 let umřeli na zákeřnou nemoc, oba dva asi půl roku po sobě. Kocour má nyní 13 let, ignoruje nás pořád stejně, jen ve výjimečných případech se jde s námi pomazlit, zato s mým synem jsou jedna pracka smile. Můj syn má nyní 11 let a zatímco ostatní děti si berou do postele plyšová zvířátka, můj syn neusne jinak než s Abalůnem. Jak ho jdu zkontrolovat, syn je nalepený na zdi a kocour je rozvalený a spokčervenoramenný. Dlouho jsme se nemohli shodnout na nějakém pěkném jméně, ale jak jsme se byli na naše miminko podívat u chovatele asi 3 týdny před tím, než jsme si ho odnesli domů, tak mě napadl HUGO a to mu zůstalo. Bydlí v obýváku, aby měl pěkně přehled , co všichni děláme a taky proto, že se tam večer všichni k jeho plné spokojenosti  sejdeme. Nejvíce je závislý na manželovi, poté jsem na řadě já a nakonec je dcera Klárka. Kubíčka nemá rád vůbec, asi to je tím, že to můj syn táhne s kocourem, jinak si to neumíme vysvětlit:). Kubovi to je trochu i líto, protože Hugo je velký mazel. Miluje mazlení a pusinkování.
Zbožňuje drbání pod křídly a na bříšku. A to jeho mudrování, to je paráda. Je moc fajn, když příjdete z práce a jakmile strčíte klíče do dveří , Hugo se může zbláznit radostí a řve  asi 10x ahoj, ahoj a jak je, jak je?. Ani děti nás tak vřele nevítají jako ten ptáksmile. Když něco chce, tak volá - Kluků, kluků pocem pocem. Jsme moc zvědaví, co nového se mu zalíbí a začne to opakovat. Je s ním sranda a někdy je to lepší podívaná než v tv , jak blbne s hračkami a větvičkami co má v kleci. Taky tolik fozek co máme s ním, snad nenáme ani s dětmi. No to jsem trochu přehnala, ale už se k tomýu blížíme. Taky miluješ návštěvy. No a návštěvy ho pravda moc nemusí, protože každého nekompromisně pokaká a ožírá jim knoflíky a trhá zlaté řetízky.
Prostě se ted vůbec doma nenudíme  a doufám, že se s ním dožijeme spokojeného důchodu:lol:
Jinak zdravím všechny milovníky všech zvířátek a opravdu si už nedokážu bez nich svůj život představit  Hanka

Není tady

 

#29 7. 8. 2006 7:15

Hapanapa
♥------
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 6

Re: To nikdo nemá papouška?

Ara červenoramenný

Není tady

 

#30 26. 10. 2006 15:15

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

terry2 napsal(a):

zpráva pro zakladatelku této diskuse SVAS !!
před časem jsem sem psala o korelákovi Pepovi který se dožil požehnaného věku 26ti let. Právě ho Agentura Dobrý den Pelhřimov zaregistrovala jako nejstarší korelu u nás, druhá nejstarší má 23. To jsme světoví !!!!

Terry2, ještě jednou gratuluju, všimla jsem si až teď, stydím se. To má nᚠFerdík co dohánět, když mu bylo v létě teprve 13. Tak a Pepovi slouží zdraví!

Není tady

 

#31 21. 3. 2008 22:37

Lucca
♥♥-----
Registrovaný: 14. 12. 2007
Příspěvky: 30

Re: To nikdo nemá papouška?

Já mám Kubinku hjarta
http://img510.imageshack.us/img510/7279/kubiivw4.jpg

Není tady

 

#32 13. 11. 2008 18:46

babička jana
♥------
Registrovaný: 7. 11. 2008
Příspěvky: 6

Re: To nikdo nemá papouška?

Ahoj všem chovatelům papoušků , máme ¨doma Amazonana modročelého . Gaspíček se jmenuje, přes léto je venku moc se mu to líbí, povídá na celé okolí, zpívá, píská, telefonuje. Ted na zimu ho přemistuji do jídelny a tam se mu asi nelíbí, nevíme proč ale každou chvíli křičí- asi si představíte papouščí křik. Krmení má v pořádku, vitamíny atd. Mluví ted v bytě málo ale jakmile si začneme povídat tak nás překřikuje. Nevíte někdo radu na ten jeho křik, protože někdy to řešíme přikrýváním klece i přes den.

Není tady

 

#33 13. 11. 2008 18:50

babička jana
♥------
Registrovaný: 7. 11. 2008
Příspěvky: 6

Re: To nikdo nemá papouška?

Ahoj všem chovatelům papoušků , máme ¨doma Amazonana modročelého . Gaspíček se jmenuje, přes léto je venku moc se mu to líbí, povídá na celé okolí, zpívá, píská, telefonuje. Ted na zimu ho přemistuji do jídelny a tam se mu asi nelíbí, nevíme proč ale každou chvíli křičí- asi si představíte papouščí křik. Krmení má v pořádku, vitamíny atd. Mluví ted v bytě málo ale jakmile si začneme povídat tak nás překřikuje. Nevíte někdo radu na ten jeho křik, protože někdy to řešíme přikrýváním klece i přes den.

Není tady

 

#34 29. 5. 2009 17:58

BOBOZH
♥♥-----
Místo: Jihlava
Registrovaný: 29. 5. 2009
Příspěvky: 31
Web

Re: To nikdo nemá papouška?

Vážená babičko Jano,já mam doma žaka už 7let i když se pěkně ochočil a naučil se mluvit tak někdy ho to popadne a pěkně si zařve je třeba ho důrazně okřiknout a to neustále když se začne zlobyt.Nám to pomáhá
Jinak prí se tímto dožaduje naši pozornosti.

Není tady

 

#35 9. 1. 2010 18:27

BOBOZH
♥♥-----
Místo: Jihlava
Registrovaný: 29. 5. 2009
Příspěvky: 31
Web

Re: To nikdo nemá papouška?

Zdravím jak se má Gaspíček.

Není tady

 

#36 14. 10. 2020 10:40

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

O víkendu nám nᚠkorelák umřel, brečíme celá rodina. Bylo mu krásných 27,5 roku, měli jsme ho opravdu dlouho. O to to bolí víc.

Není tady

 

#37 14. 10. 2020 22:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, to je mi opravdu moc líto... grater

Koukla jsem na příspěvky výše a pochopila jsem, že Ferda si na světě pobyl ještě déle než předcházející rekordman - korelák Pepa.
Agentura Dobrý den Pelhřimov či některá jiná to bude muset přehodnotit.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#38 15. 10. 2020 19:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: To nikdo nemá papouška?

Připojuji se k vrabčákovi. Dožil se úctyhodného věku, to už byl opravdový člen rodiny.
My měli také kdysi koreláka Pepíka. Byl to takový šéf domácnosti :-)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#39 16. 10. 2020 8:35

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Díky moc za pochopení, byl to člen rodiny a hlavně kámoš.  Judy, šéfovat papoušci dokážou, ten nᚠto taky uměl. Měl nás dokonale přečtený. Než se naděješ, jsi ochočená smile
Teď řešíme, co dál. Korelu už nechceme, byl by to pořád srovnávaný chudák. A na většího papouška s dožitím 40 a více let nám už tolik času nezbývá.

Není tady

 

#40 16. 10. 2020 13:33

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: To nikdo nemá papouška?

No a co andulka? Ty jsme měli taky. Brácha jim udělal celoroční voliéru na balkoně a naučil je (nevím jak) lítat volně po venku a pak se vracet.
Nebo jedni známí měli jednu - samečka - toho si ochočili a on dost dobře mluvil.
Našeho Pepu jsme museli dát nakonec pryč. On soupeřil s takou a  vždy, když se vrátil z práce, tak začal neskutečně řvát (Pepík). A protože jsme bydleli v činážu, tak to prostě nešlo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#41 16. 10. 2020 18:07

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, tak a se rodinná rada správně rozhodne. Moc držím palce! pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#42 21. 10. 2020 10:52

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Judy, andulku jsme měli před tím korelákem. Měli jsme ji krásných 16 let. Naše vetdoktorka vždycky říká, co s tím ptactvem děláte, že vám tak dlouho vydrží. Je vidět, že se o ně dobře staráte. To tedy vůbec, jen je prostě milujeme smile 
Jak andulák, tak korelák nikdy nechtěli jíst to, co měli. Žádné ovoce, zeleninu, vajíčka, prostě nic jsme do nich nedostali. A zrníčka jen ta úplně obyčejná, ta nejlevnější. Zvl᚝ starému korelákovi jsme se snažili přilepšovat, kupovali jsme zrní s vitamíny a tak. Koukal do misky s hrůzou, co jsme mu to zase naservírovali a ani to neochutnal.
Teď naše ubrečená rodinná rada přemýšlí o novém papouškovi. Nemáte někdo zkušenosti s pyrurou? Říká se mu i malý ara.

Není tady

 

#43 21. 10. 2020 12:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: To nikdo nemá papouška?

S tímhle papuškem nemáme žádné zkušenosti, ani mi ten druh nic neříkal. Ale přečetla jsem si o něm teď a vypadá to moc dobře! Další člen rodiny a velký mazel. Prý mazlivější než pes jsem četla.
U vás se bude mit určtě velice dobře. A je i krásný a ne moc velký.
Tak pak napiš, jak jste se rozhodli.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#44 24. 11. 2020 15:07

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Tak to dopadlo úplně jinak. U chovatele, kam jsme jeli pro malinkého pyruru, si můj muž pořád prohlížel modrého papouška mníška. Je to tříměsíční holčička a samozřejmě s námi jela hned domů smile Prý když ona tak koukala.
Nic jsme ale o tomto druhu nevěděli, není ochočená, takže to bude trošku práce, než z ní bude mazlík, ale to nevadí. Je strašně chytrá a umí hrozně řvát. Zaplabůh celou noc spí, tak nás snad sousedi nepřestanou zdravit.
Podám hlášení, jak probíhá ochočování. Máme ji týden a zatím s námi slušně mává ona:)

Není tady

 

#45 24. 11. 2020 18:52

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: To nikdo nemá papouška?

Prý když ona tak koukala.

lol. No jo, no. Oni všichni papoušci umí tak krásně pokukovat smile. A tenhle přesně odhadl, po kom má koukat.
Našla jsem si ji na google. Je hezká. A šikovná, už si vás pomalu ochočuje smile.
Tak snad se sžijete a bude to fajn.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#46 24. 11. 2020 20:22

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: To nikdo nemá papouška?

Svas, to je bezva!!!!! big_smile  tummenupp
Vám všem storstark a a to funguje čím dál lépe! smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#47 24. 11. 2020 20:28

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: To nikdo nemá papouška?

U mně tohle "koukání tak" funguje u psů a koček z útulků, ale aj těch kdesi ztracených z ulic. Všichni naši mazlíci se k nám dostali svým "koukáním".
Mno, když nekoukalo zvíře (když byly děti tak malé, že rozhodovat jsem musela - a mohla já), tak tak nějak těma "psíma očima" koukalo děcko... Tomu se prostě nedá odolat... wink


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#48 1. 12. 2020 10:40

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Po 2 týdnech podávám hlášení - je to boj. Zatím žádný úspěch, tedy skoro žádný. Přiběhne si vzít na kraj bidýlka jablíčko, ale v bezpečí klece. Když jí dávám dobrůtku z ruky tak, že tu ruku strčím do klece, může se umlátit o mříže. Nechali jsme jí o víkendu v sobotu i v neděli otevřené dveře klece, aby se šla trošku proletět s tím, že jsem doufala, že ji pak nějak nacpeme zpátky, odmítla klec opustit. Je strašně roztomilá, když si potichoučku povídá pro sebe, ale když začne řvát, je to děs. Až to píchá v hlavě.
Nemáte někdo papouška mníška? Trpělivosti máme dost, ale připadá mi, že se to nikam nehýbe. I když dva týdny jsou málo, vím.

Není tady

 

#49 1. 12. 2020 12:35

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: To nikdo nemá papouška?

Na YT jsem našla ochočování korely, tak třeba tam bude pár zajímavých tipů smile https://www.youtube.com/watch?v=-3d1a0Po5VM ochočování plachého zvířete je vždycky zážitek, přeji mnoho zdaru a přítulného miláčka na konci vašeho snažení wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#50 2. 12. 2020 8:49

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: To nikdo nemá papouška?

Moc děkuji, ochočování korely máme před lety za sebou, teď jsem na internetu prostudovala všechny návody, chce to prostě čas. Ale včera se to trošku pohnulo. Při krmení (dávání mističky do klece) dceři zdrhla, je strašně rychlá. Proletěla se bytem a přistála na stole, kde se nechala bez problémů chytit do ruky a vrátit do klece. Neumí si nastoupit na prst, ale to bude dobrý.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů