Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#2251 29. 10. 2020 17:45

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Judyna napsal(a):

... podle Tebe by se stát neměl starat o nic.

Podle NCh.
K čemu potom by ten stát byl? va

…"bazální fungování státu (armáda, policie, soudnictví, záchranné a hasičské sbory a pár dalších podobných funkcí)…" = vojsko + soudcové? Nic jiného? va


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#2252 29. 10. 2020 17:49

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Petr100 napsal(a):

Chlape perfektní debata. Tak kdy to zde zabalíš? smile Budeš stále při diskusi dostávat do ústní dutiny. Tak se měj.

Myslíš, že se ti to povede zkazit?!? S jakým příspěvkem jsi do té, myslím že docela zajímavé debaty, přišel?
Jakto, že nejseš off, když jsi tak "noblesně" sliboval? dumbom


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#2253 29. 10. 2020 19:00

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Judyna napsal(a):

Chtěl bys vyčlenit ze soc. a zdravotního systému a ten je u nás solidární. Když se tedy nechceš účastnit, vidím u tebe absenci solidarity.

No, to bych rád. Zdravotní systém nemá co být solidární, protože nemocní jsme všichni podobně. Solidární mohou být kompenzační platby ze státního rozpočtu pro lidi, kteří by z nějakého důvodu neměli na pojistné do zdravotního systému, ale všichni by měli platit stejně (a nebo klidně ne - ale pak a se to dělí podle rizikového chování, kuřáci a ožralové víc, ale ne podle příjmů). Vypadá to, že je to praš jako uhoď, ale pak se nebudou muset zavádět takové absurdity, jako třeba že kdo chce lepší čočku při operaci šedého zákalu, nemůže si připlatit jen rozdíl, ale musí si zaplatit celou operaci sám - mimochodem tohle vymyslel Zeman a pořád to v různých obdobách platí).

Judyna napsal(a):

Jinak - snad si nemyslíš, že lze nějak poměřovat intenzitu práce jednotlivců. To fakt nejde. I v tomto má každý své možnosti. Dobře - ty jsi inteligentní a věřím, že v práci šikovný. Měl jsi dobré výchozí podmínky - myslím to, že jsi inteligentní - tak už ses narodil. Byly Ti dány do vínku i další vlastnosti, které ti dopomohly k úspěchu. A rozhodně jsi na tom dál pracoval i sám.
Ale nemáme stejné výchovozí podmínky. Někdo se holt narodí méně zdatný, přesto pracuje poctivě - v rámci svých možností a odvádí maximum možného.

Ono to číselně vypadá tak, že když bude systém srovnaný (srovnat podmínky - to je to čím se oháněl Babiš smile), tak každý kdo je dost poctivý bude mít bez problémů na všechny potřebné platby, hlavně na zdravotní pojištění. Samozřejmě třeba nebude mít na nové auto nebo barák, ale to nemá ani takhle.

Judyna napsal(a):

Ale každý - i Ty i já, se můžem dostat do špatné životní situace.

A pak nastoupí stát. Od toho tady je, ale ne od toho, aby za člověka platit jeho každodenní životní náklady.

Judyna napsal(a):

Flákače neuznávám, o nich nemluvím.

Přesto jich je tu hodně. Já za flákače beru všechny, kdo pracují pod své možnosti, třeba i z důvodů "že přeci nebudou otročit, když se chtějí bavit".

Judyna napsal(a):

Ovšem pdole Tebe by se stát neměl starat o nic.

To nepravím, já jen, že by se neměl montovat lidem do života víc, než je zcela nezbytné.

Judyna napsal(a):

Psal jsi o vyvlastňování bytů. To se mi také nelíbí. ... aby se nemuselo vyvlastńovat soukromé vlastnictví.

To vyvlastnění stejně nepomůže, ty byty pak beztak dostanou ti co mají peníze na podplácení, ti co mají dobré kontakty a ostré lokty, prostě ti, co by si peníze na ten byt sehnali stejně :-) Ale je to hrozně lákavé, protože spousta lidí toho ví o ekonomice velké kulové a další spoustě udělá radost, když to někdo nandá "boháčům" smile

Upravil(a) normální chlap (29. 10. 2020 19:01)

Není tady

 

#2254 29. 10. 2020 19:08

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Chci poděkovat Judyně a normálnímu chlapovi za jejich diskusi, která mě přiměla k zamyšlení.
Je mi sympatické, že oba mají pro svůj názor věcné argumenty, které mají svoji logiku a váhu.

Není tady

 

#2255 29. 10. 2020 19:13

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

... podle Tebe by se stát neměl starat o nic.

Podle NCh.
K čemu potom by ten stát byl? va

…"bazální fungování státu (armáda, policie, soudnictví, záchranné a hasičské sbory a pár dalších podobných funkcí)…" = vojsko + soudcové? Nic jiného? va

Ale jo, je toho docela hodně, ani to takhle z hlavy neumím vyjmenovat. Jde o to, co hlavně stát nemá dělat - a to je řešit za občany jejich každodenní agendu a dělat věci které objektivně nejsou nutné.

Není tady

 

#2256 29. 10. 2020 19:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Blossom opět s vámi napsal(a):

Chci poděkovat Judyně a normálnímu chlapovi za jejich diskusi, která mě přiměla k zamyšlení.
Je mi sympatické, že oba mají pro svůj názor věcné argumenty, které mají svoji logiku a váhu.

Je mi líto, že mně poděkkovat nechceš, ač jsem se nevinně zapojovala, možná ji aj vyvolala, ale nevadí. Chápu, že jste mnozí ovládáni antipatiemi vůči mně.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#2257 29. 10. 2020 19:36

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

normální chlap

Ale jo, je toho docela hodně, ani to takhle z hlavy neumím vyjmenovat. Jde o to, co hlavně stát nemá dělat - a to je řešit za občany jejich každodenní agendu a dělat věci které objektivně nejsou nutné.


Omlouvám se, že vám oběma zasahuji do diskuze, která je, aspoň pro mne, velmi zajímavá.
S výšeuvedeným souhlasím, ale zajímá mne tohle. Máme dost občanů - většinou se jim říká nepřizpůsobiví - odmítají práci, neposílají děti do školy, atd. Nedokáži si představit, jak by žili, kdyby se stát o ně nestaral, ale pokud se stát starat bude, nedonutí je k žádné změně. A u většiny z nich to není tím, že nemohou pracovat, ale nechtějí. A nedokáži si představit ani to, jak by měla začít náprava.

Není tady

 

#2258 29. 10. 2020 19:45

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Rino nejsou v tom žádné osobní antipatie, ale u Tvých příspěvků nejsou (pro mě tak důležité) věcné argumenty. To je to co pro mě dělá tuhle diskusi zajímavou.

Není tady

 

#2259 29. 10. 2020 19:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Já bych to asi - za sebe - shrnula. Podle mě je opravdu už přežité rozdělovat strany nebo voliče na levidi a pravici. Já si myslím, že stát má zemi spravovat nejlépe, jak to jde, aby se v zemi udržel co největší sociální smír. Protože takoví lidé - možná podobní NCH (to nemyslím ve zlém, je to věc názoru) si neuvědomují, že hlavně pro lidi úspěšné a movité je investice do sociálního systému velice důležitá. Pakliže se nechtějí bát denodenně nějakých útoků na svoji osobu či majetek. Prostě lidé mají mít zajištěny základní životní potřeby - když nemají na vlastní bydlení, pak podnájem nebo soc. byt. auto a zahraniční dovolená rozhodně není základní životní potřeba.To je jídlo (už ne pochutiny) Pokud ale člověk nepracuje - pak se musí spokojit s nějakými ubytovnymi nejnižší úrovně či nějakými plechovými buńkami, jak to jeden čas myslím zavedl Čunek.
Stát by neměl dopustit to, co už dopustil - ten obrovský kšeft s bídou - příspěvky na bydlení.
Stát by měl zemi spravovat civilizovaným způsobem - a to podle mě není jen nějaké seskupení individualit, které si budou žít striktně podle svého, odvádět pojištění či daně také jen podle svého a nekoukat nalevo, napravo. To bychom se myslím dostali o hodně století nazpět.
Opravdu není důležité mít drahá auta a pokud možno několik, jezdit na drahé dovolené. Ten konzum nás za posledních 30 let naprosto smetl. To je špatně. Jako kdyby hodnota člověka byla v tom, čím se pochlubí na sociálních sítí. Smutné a povrchní.

No, třeba na to koukám blbě. Přecer jen mám pár dioptrií...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#2260 29. 10. 2020 19:52

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

LindaL. napsal(a):

normální chlap

Ale jo, je toho docela hodně, ani to takhle z hlavy neumím vyjmenovat. Jde o to, co hlavně stát nemá dělat - a to je řešit za občany jejich každodenní agendu a dělat věci které objektivně nejsou nutné.


Omlouvám se, že vám oběma zasahuji do diskuze, která je, aspoň pro mne, velmi zajímavá.
S výšeuvedeným souhlasím, ale zajímá mne tohle. Máme dost občanů - většinou se jim říká nepřizpůsobiví - odmítají práci, neposílají děti do školy, atd. Nedokáži si představit, jak by žili, kdyby se stát o ně nestaral, ale pokud se stát starat bude, nedonutí je k žádné změně. A u většiny z nich to není tím, že nemohou pracovat, ale nechtějí. A nedokáži si představit ani to, jak by měla začít náprava.

Za mě by náprava mohla začít tím, že by stát přestal vyplácet peníze neziskovkám, které se o nepřizpůsobivé "starají", ale fakticky si z toho udělaly živnost a jejich existence je pro ně klíčová. Není to nic moc, vím, ale něčím se začít musí. A navíc mnoho neziskovkářů spadá do té kategorie "pracují pod své možnosti", o které jsem psal výše, tak by se tím zabily dvě mouchy jednou ranou.

A ještě před tím, a to vlastně možná hlavně, veřejně pojmenovat problém. Nějaký tu musí být, když se Cikáni ani po staletích nezačlenili do společnosti - při tom existují důkazy, že integrace je možná, například Vietnamci. Ti přišli (spíš byli vrženi) do úplně jiného kulturního prostředí, všichni se tu na ně dívali skrz prsty, ale nedali se a teď už jsou "naši" jako kdokoliv jiný, ovšem Cikáni jsou pořád cizí entita.

Není tady

 

#2261 29. 10. 2020 19:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

LindaL. napsal(a):

normální chlap

Ale jo, je toho docela hodně, ani to takhle z hlavy neumím vyjmenovat. Jde o to, co hlavně stát nemá dělat - a to je řešit za občany jejich každodenní agendu a dělat věci které objektivně nejsou nutné.


Omlouvám se, že vám oběma zasahuji do diskuze, která je, aspoň pro mne, velmi zajímavá.
S výšeuvedeným souhlasím, ale zajímá mne tohle. Máme dost občanů - většinou se jim říká nepřizpůsobiví - odmítají práci, neposílají děti do školy, atd. Nedokáži si představit, jak by žili, kdyby se stát o ně nestaral, ale pokud se stát starat bude, nedonutí je k žádné změně. A u většiny z nich to není tím, že nemohou pracovat, ale nechtějí. A nedokáži si představit ani to, jak by měla začít náprava.

Toto až někdo vyřeší, dostane Nobelovku.
Oni jsou totiž s prominutím tak rozmazlení, že jsou si jisti, že na to mají nárok!


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#2262 29. 10. 2020 19:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

To je pravda s těmi neziskovkami.
A taky asi všichni chápeme, proč nemají Cikáni svůj vlastní stát. Škoda, že není někde nějaké volné území - bylo by zajímavé to sledovat.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#2263 29. 10. 2020 20:29

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

normální chlap

A ještě před tím, a to vlastně možná hlavně, veřejně pojmenovat problém.


A toho se, jak je vidět, politici bojí, i když já nechápu proč. Určitě by nám všem usnadnilo život a ušetřilo mnoho peněz pro ty, kteří je opravdu potřebují, kdyby se tihle "příživníci" přestali spoléhat na stát a tahat z něj (tedy z nás) peníze. Ale toho se asi v dohledné době nedočkáme.

Není tady

 

#2264 29. 10. 2020 20:42

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

normální chlap napsal(a):

Za mě by náprava mohla začít tím, že by stát přestal vyplácet peníze neziskovkám, které se o nepřizpůsobivé "starají", ale fakticky si z toho udělaly živnost a jejich existence je pro ně klíčová. Není to nic moc, vím, ale něčím se začít musí. A navíc mnoho neziskovkářů spadá do té kategorie "pracují pod své možnosti", o které jsem psal výše, tak by se tím zabily dvě mouchy jednou ranou.

A ještě před tím, a to vlastně možná hlavně, veřejně pojmenovat problém. Nějaký tu musí být, když se Cikáni ani po staletích nezačlenili do společnosti - při tom existují důkazy, že integrace je možná, například Vietnamci. Ti přišli (spíš byli vrženi) do úplně jiného kulturního prostředí, všichni se tu na ně dívali skrz prsty, ale nedali se a teď už jsou "naši" jako kdokoliv jiný, ovšem Cikáni jsou pořád cizí entita.

Tohle je pro mně od tebe ten nejhezčí a nejlepší příspěvek, který jsem tady od tebe četla.
Nejhezčí a nejlepší pro mě znamená NEJ!!!
Ani rychle nevím, co mám zvýraznit!!! godlike


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#2265 29. 10. 2020 20:49

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

...Judyna napsal(a):
Ale každý - i Ty i já, se můžem dostat do špatné životní situace.
A pak nastoupí stát. Od toho tady je, ale ne od toho, aby za člověka platit jeho každodenní životní náklady.
Ouvej!
S vojáky a soudci???
Opět pro NCh


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#2266 29. 10. 2020 21:18

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

LindaL. napsal(a):

normální chlap

A ještě před tím, a to vlastně možná hlavně, veřejně pojmenovat problém.


A toho se, jak je vidět, politici bojí, i když já nechápu proč. Určitě by nám všem usnadnilo život a ušetřilo mnoho peněz pro ty, kteří je opravdu potřebují, kdyby se tihle "příživníci" přestali spoléhat na stát a tahat z něj (tedy z nás) peníze. Ale toho se asi v dohledné době nedočkáme.

To by mě taky zajímalo proč. Fakt je, že takhle začala spousta průšvihů, že se lidi báli ozvat, aby někoho nenaštvali. Třeba nacismus.

Není tady

 

#2267 29. 10. 2020 21:26

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Jediné, co mě napadá, že někomu se hodí, že  EU posílá peníze na integraci Romů. Takže na integraci není zájem, protože penězovod by  zmizel. Kamarádka se zeptala Babiše (e-mailem), jak efektivní to je. A dozvěděla se od jeho asistenta, že se to nesleduje, protože společnost nedělíme na Romy a ne-Romy. Takže peníze mizí v černé díře.

Upravil(a) LindaL. (29. 10. 2020 21:33)

Není tady

 

#2268 30. 10. 2020 10:29

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

To já s odstřihnutím peněz neziskovkám nesouhlasím. Neziskovky zachraňují situace tam, kde stát sám selhává. Nnevraživost proti neziskovkám je pro mě nepochopitelná. Za mě co vím odvádějí velkou práci, a to i v oblasti nepřizpůsobivých.

Mimochodem - mezi nepřizpůsobivé patří i někteří "bílí" a ne všichni Romové jsou nepřizpůsobiví. Sama takových normálních několik znám.

Takže ani ento problém není dobře vidět černobíle, což tady platí doslova.

Není tady

 

#2269 30. 10. 2020 10:38

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Chlape, s většinou toho, co píšeš v této diskusi, souhlasím. S výjimkou těch Romů a s jednou další: Píšeš:  Zdravotní systém nemá co být solidární, protože nemocní jsme všichni podobně.

Podle mě zdravotní systém má být solidární, právě proto že nemocní nejsme všichni stejně. Naopak. Někdo už se třeba postižený nebo s těžkou nemocí narodí, jiní onemocní během života tak, jak nikdy nepředpokládali a nemůžou to ovlivnit. Nakonec - i Ty můžeš zítra onemocnět, mít autonehodu, bouchnout Ti v domě plyn atd. atd. (nic z toho Ti nepřeju, naopak!) a pak najednou spadneš mezi ty nemocné, ani nevíš jak.
Podle mě jak píše Judyna - pokud se člověk dostane do neovlivnitelně tíživé situace, má nastoupit stát a pomoci.
A musím říct, že stát se v tomhle fakt stará - já byla několikrát v nemocnici, což mě vrátilo do života, a teď se můžu starat o nemocného tátu a díky příspěvku na péči se nedostanu pod hranici chudoby. Díky fungujícímu sociálnímu a zdravotnímu solidárnímu systému.

Není tady

 

#2270 30. 10. 2020 10:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Ano. Ona nemoc je hrozná sama o sobě. Když by kvůli léčbě pak  měl přijít člověk o  všechno a neměl možnost si vydělávat. . .
Ale i s tím příspěvkem to není tak jednoduché. Vy jste měli asi štěstí, ale tatínek mé kamarádky je na tom podobně jak váš. Jenže příspěvek mu nebyl přiznán. On totiž nikdy k doktorovi nechodil - nemohli ho tam dostat a teď u ncih byla soc. pracovnice, která naznala, že to s ním není až tak zlé (měl lepší chvilku). Příspěvek zamítnut bez možnosti dovolání prý. Já nevím, jestli je to vůbec možné.

Jnak mᚠnaprostou pravdu s těmi nepřizpůsobivými.

Upravil(a) Judyna (30. 10. 2020 10:50)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#2271 30. 10. 2020 10:59

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Blossom opět s vámi napsal(a):

Chlape, s většinou toho, co píšeš v této diskusi, souhlasím. S výjimkou těch Romů a s jednou další: Píšeš:  Zdravotní systém nemá co být solidární, protože nemocní jsme všichni podobně.

Podle mě zdravotní systém má být solidární, právě proto že nemocní nejsme všichni stejně. Naopak. Někdo už se třeba postižený nebo s těžkou nemocí narodí, jiní onemocní během života tak, jak nikdy nepředpokládali a nemůžou to ovlivnit. Nakonec - i Ty můžeš zítra onemocnět, mít autonehodu, bouchnout Ti v domě plyn atd. atd. (nic z toho Ti nepřeju, naopak!) a pak najednou spadneš mezi ty nemocné, ani nevíš jak.
Podle mě jak píše Judyna - pokud se člověk dostane do neovlivnitelně tíživé situace, má nastoupit stát a pomoci.
A musím říct, že stát se v tomhle fakt stará - já byla několikrát v nemocnici, což mě vrátilo do života, a teď se můžu starat o nemocného tátu a díky příspěvku na péči se nedostanu pod hranici chudoby. Díky fungujícímu sociálnímu a zdravotnímu solidárnímu systému.

Asi jsem to nenapsal úplně jasně, omlouvám se. Myslím to tak, že zdravotní pojištění (myslím tím to pojištění, které má zaplatit náklady na léčbu nemoci, pobyt v nemocnici, léky, berle, dřevěnou nohu a podobně) nemá suplovat obecné daně, které slouží přesně na to co píšeš - třeba pomoc lidem v nouzi, invalidní důchod pro ty kteří se tak už narodí a nestačí si ani sjednat sociální pojištění a podobně. U nás se do toho ovšem montuje i hledisko kolik je kdo schopný zaplatit (a podle toho se mu stanoví výše "pojistného", což ale není pojistné, spíš zdravotní daň) a tím vzniká v systému spousta anomálií, které se musí různě zalepovat všemožnými nesystémovými opatřeními (píšu o tom výše). A pojištěný už fakticky není pacient, ale jménem pacienta zdravotní zařízení které jej přijme a to vede k dalším anomáliím. Je mi jasné proč to tak je, kdybych dodával zdravotnický materiál do nemocnic tak by mi to taky vyhovovalo smile ale obecně to vede k neefektivnímu vynakládání peněz. Takže správné by bylo, aby každý platil na zdravotní stejně *) a kdo by na to opravdu neměl, tomu by pomohl platit stát z rozpočtu (jako teď platí třeba za studenty).

*) samozřejmě, že bohatí by si mohli domluvit "premium" a "gold" program, že by třeba měli automaticky jednolůžák, možnost si vybrat libovolnou nemocnici a těm zvl᚝ zazobaným by plíci zničenou rakovinou z kouření vyřízl osobně primář smile

Není tady

 

#2272 30. 10. 2020 11:05

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Judyna napsal(a):

Ano. Ona nemoc je hrozná sama o sobě. Když by kvůli léčbě pak  měl přijít člověk o  všechno a neměl možnost si vydělávat. . .
Ale i s tím příspěvkem to není tak jednoduché. Vy jste měli asi štěstí, ale tatínek mé kamarádky je na tom podobně jak váš. Jenže příspěvek mu nebyl přiznán. On totiž nikdy k doktorovi nechodil - nemohli ho tam dostat a teď u ncih byla soc. pracovnice, která naznala, že to s ním není až tak zlé (měl lepší chvilku). Příspěvek zamítnut bez možnosti dovolání prý. Já nevím, jestli je to vůbec možné.

Možné to není, odvolat se lze vždy, ale že v první instanci zruší invalidní důchod beznohému protože podle tabulek mu ty nohy měly mezitím dorůst, to se bohužel stává. Oni ti revizní lékaři a sociální pracovníci a podobně jsou ve skutečnosti stejní pitomci jako my a dost často ještě větší, protože státní služba bývá zašívárna a ulejvárna a na takové lidi je jak magnet :-)

Není tady

 

#2273 30. 10. 2020 11:18

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Judyno, nám napoprvé taky příspěvek nepřiznali, ale to už je rok a tehdy na tom byl táta líp. Praktická doktorka nám teď poradila, a zažádáme znovu, takže poraď svým známým totéž - po nějakém čase zažádat znovu.

Není tady

 

#2274 30. 10. 2020 11:26

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Judyno, taky může být problém v tom On totiž nikdy k doktorovi nechodil - nemohli ho tam dostat.
K příspěvku jsou potřeba propouštěcí zprávy z nemocnice a posudky všech doktorů, kam dotyčný chodí , obvodní + specialistů.
U nás jsme měli za rok  tři hospitalizace + táta chodí (teď ho vozíme) i k specialistům s jednotlivými chorobami.

Takže ten pán od Tvých známých si to sám docela zavařil, že k doktorům odmítá jít a tím nemá žádné pádné podklady pro příspěvek.

Není tady

 

#2275 30. 10. 2020 12:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Když on je jinak zdravý - má "jen " toho Azheimera. Toho má diagnostikovaného, ale hodně dlouho trvalo, než ho k lékaři dostali, protože on měl pocit, že mu nic není.. Ale už nepoznává, není schopen os. hygieny, venku se okamžitě ztratí...ani doma neví, kde je.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů