Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1001 24. 10. 2020 20:02

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Můj syn si čistil zuby svého času zásadně vleže v posteli . Do té doby jsem netušila, že je to vůbec možné, protože na tuto činnost je přece vyhrazena koupelna!

No to je taky hrozná představa, bleeeh lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1002 24. 10. 2020 20:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Co se týče mých testů, tak výsledek je podle očekávání - jsem pozitivní.

Jejda! A jak je? Opatruj se! pussa

Děkuju, ale dobré. Akorát ten hajzlík asi na mém těle hledá místo, kde ještě nebyl:). Dnes je to bolest na noze v místě, kde mě v létě štípla muchnička a kde samozřejmě od té doby nemám vůbec nic!
Včera to byl zub a to bylo horší. Naštěstí to dnes vystřídala ta noha. Prostě se mi ozývají "stará zranění z války" smile.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1003 24. 10. 2020 20:15

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Děkuju, ale dobré. Akorát ten hajzlík asi na mém těle hledá místo, kde ještě nebyl:). Dnes je to bolest na noze v místě, kde mě v létě štípla muchnička a kde samozřejmě od té doby nemám vůbec nic!
Včera to byl zub a to bylo horší. Naštěstí to dnes vystřídala ta noha. Prostě se mi ozývají "stará zranění z války" smile.

Cajzl jeden dumbom vypal ho storstark big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1004 24. 10. 2020 20:37

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Co se týče mých testů, tak výsledek je podle očekávání - jsem pozitivní.

Jejda! A jak je? Opatruj se! pussa

Děkuju, ale dobré. Akorát ten hajzlík asi na mém těle hledá místo, kde ještě nebyl:). Dnes je to bolest na noze v místě, kde mě v létě štípla muchnička a kde samozřejmě od té doby nemám vůbec nic!
Včera to byl zub a to bylo horší. Naštěstí to dnes vystřídala ta noha. Prostě se mi ozývají "stará zranění z války" smile.

Koukám, co vše korona dokáže a že každý má ty příznaky jiné... Judyno, brzké uzdravení a co nejlepší průběh!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1005 24. 10. 2020 21:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Pro mě je nejhorším strašákem kašel, s kterým mám dlouhodobě problémy, bez ohledu na kovid. Beru na něj teď lék, ale ten mně za chvilku dojde a bohužel se teď nedá sehnat. Tak z toho mám vážně obavy.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1006 25. 10. 2020 11:13

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Drž se, Judy....myslím na tebe a posílám na dálku podporu a hodně hodně sil.....hlavně si naordinuj pohodu, klid a pozitivní myšlení.....a staré dobré "nohy v teple" hjartawink

Není tady

 

#1007 25. 10. 2020 11:36

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Kašlu taky furt, v mládí díky chronické bronchitidě, později kvůli kouření, razím zásadu že co "vykašleš", mᚠ"vyplivnout".
Léky na kašel jsem nikdy nebrala, pouze čistila a čistím dýchací cesty skořápkama z ořechů, cibulovo medovým čajem, zázvorem a jinými "babskými" léky.
Mmch., kašel považuju za přirozené zbavování se organismu nežádoucích se látek, takže zpátky k onomu vyplivnutí všeho "vykašlaného"...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1008 25. 10. 2020 13:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Mio, děkuju. Dnes mám od rána teplotu 37,4 a pro změnu mě pobolívá podbřišek.

Rino, jenže já trpím suchým dráždivým kašlem. Nevykašlu vůbec nic a to ani při viróze. Věřím, že se ti po odklašlání uleví, když ty vykašláváš.
Těch babských rad jsem vyzkoušela za celý život strašně moc. Ale bohužel. Aspoň částečně mi pomáhá poslední dobou inhalovat páru ze slané vody. To jediné. Na jaře jsem zažila takový stav, kdy jsem kašlala tahem přes 2 hodiny, nemohla jsem se pořádně nadechnout, o únavě nemluvě. Přiznám se, že už jsem brečela. Naštěstí jsem si vzpomněla na ty inhalace, jinak bych si asi musela zavolat sanitu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1009 25. 10. 2020 14:14

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Holky "ukašlané", když jsem před lety přišla do prostředí věčně plného virů a bakterií, myslela jsem první roky, že bude po mě.....i úpo*ný dráždivý suchý kašel, měla jsem záchvaty všude možně....v obchodech, na školeních, na veřejnosti......hrůza a děs, jak jsem se styděla. Pak jsem na to dostala od včelaře propolis, bylo to rozpuštěné v nějakém alkoholu a denně jsem si dala pár kapek ve sklenici vody. A další radu jsem dostala - domácí ořechovku, prý výrazně posílí imunitu....a od té doby si ji dělám a mám pokoj svatý, je po kašli.....nevím, jestli to bylo tímto, nebo to postupně samo odeznělo....

Nebo mě ještě napadá...moje mamka trpěla takovýmto záchvatovitým suchým kašlem a došlo se na to, že jí to způsobují  léky....buď na tlak nebo cholesterol, teď nevím....jak jí je vyměnili za jiné, kašel jak když utne.

Není tady

 

#1010 25. 10. 2020 14:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Děkuju, ale dobré. Akorát ten hajzlík asi na mém těle hledá místo, kde ještě nebyl:). Dnes je to bolest na noze v místě, kde mě v létě štípla muchnička a kde samozřejmě od té doby nemám vůbec nic!
Včera to byl zub a to bylo horší. Naštěstí to dnes vystřídala ta noha. Prostě se mi ozývají "stará zranění z války" smile.

Cajzl jeden dumbom vypal ho storstark big_smile

Mně se v poslední době občas stává, že mě náhle prudce zabolí nějaký BOD na nebo v těle. Jestli já taky nejsem pozitivní?!!??? va
Judyno, doufám, že to u tebe proběhne klidně a že budeš zas brzy v pořádku. storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1011 25. 10. 2020 15:12

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Pro mě je nejhorším strašákem kašel, s kterým mám dlouhodobě problémy, bez ohledu na kovid. Beru na něj teď lék, ale ten mně za chvilku dojde a bohužel se teď nedá sehnat. Tak z toho mám vážně obavy.

Ani na internetu?

Já jsem jako hodně malá chytla od sousedovic dětí černý kašel a možná vlivem toho jsem tak trochu prokašlala dětství... sad  Tímto se přidávám k místním kašlalkám. wink Někdy v pubertě jsem se dostala na alergologii a nějakou dobu jsem popíjela vakcíny.
Před pár lety jsem taky trpěla suchým dráždivým kašlem a asi to bylo opravdu vlivem léku na tlak; po výměně za jiný záchvaty kašle ustaly. Teď se už delší dobu držím. big_smile Ale pro jistotu to zaukám. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1012 25. 10. 2020 17:21

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Pro mě je nejhorším strašákem kašel, s kterým mám dlouhodobě problémy, bez ohledu na kovid. Beru na něj teď lék, ale ten mně za chvilku dojde a bohužel se teď nedá sehnat. Tak z toho mám vážně obavy.

Moc držím pěsti, a je to dobré!!!! Opatruj se! pussa
Mně stále také není dobře. Myslím, že to je jen viróza, nastydla jsem v pondělí na zastávce asi. Na druhou stanu si říkám, co kdyby to byl náhodou covid, tak kdy mohu jít do práce, abych neohrozila ostatní? Fakt blbá doba!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1013 25. 10. 2020 17:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

mia napsal(a):

Holky "ukašlané", když jsem před lety přišla do prostředí věčně plného virů a bakterií, myslela jsem první roky, že bude po mě.....i úpo*ný dráždivý suchý kašel, měla jsem záchvaty všude možně....v obchodech, na školeních, na veřejnosti......hrůza a děs, jak jsem se styděla. Pak jsem na to dostala od včelaře propolis, bylo to rozpuštěné v nějakém alkoholu a denně jsem si dala pár kapek ve sklenici vody. A další radu jsem dostala - domácí ořechovku, prý výrazně posílí imunitu....a od té doby si ji dělám a mám pokoj svatý, je po kašli.....nevím, jestli to bylo tímto, nebo to postupně samo odeznělo....

Nebo mě ještě napadá...moje mamka trpěla takovýmto záchvatovitým suchým kašlem a došlo se na to, že jí to způsobují  léky....buď na tlak nebo cholesterol, teď nevím....jak jí je vyměnili za jiné, kašel jak když utne.

Děkuju Mio. Propolis od včelaře už jsem také zkoušela. Kašel mě trápil i bez léků.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1014 25. 10. 2020 17:34

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Pro mě je nejhorším strašákem kašel, s kterým mám dlouhodobě problémy, bez ohledu na kovid. Beru na něj teď lék, ale ten mně za chvilku dojde a bohužel se teď nedá sehnat. Tak z toho mám vážně obavy.

Moc držím pěsti, a je to dobré!!!! Opatruj se! pussa
Mně stále také není dobře. Myslím, že to je jen viróza, nastydla jsem v pondělí na zastávce asi. Na druhou stanu si říkám, co kdyby to byl náhodou covid, tak kdy mohu jít do práce, abych neohrozila ostatní? Fakt blbá doba!

Buď doma, než Ti odezní příznaky. A kdybys ztratila čich a chuď nebo se Ti nějak hodně přitížilo, poraď se s lékařem.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1015 25. 10. 2020 17:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Vrabčáku. lék, co beru, je na recept, teď je výpadek v distribuci a náhrada není. Já do léta žádné léky nebrala, od července  na cholesterol. Ale to nedošlo k žádné změně.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1016 25. 10. 2020 19:37

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judy, suchý kašel to je prevít. Děcka mi prokašlaly nejednu noc. Na zmírnění těch záchvatů jsem měla dávat tuším dithiaden? Ale co zabralo spolehlivě byl inhalátor (přístroj), do kterého jsem dávala vincentku, tu i pily.. Měli jsme na výběr, buď pořídit inhalátor domů a nebo jezdit 3x denně na inhalace do nemocnice. Je fakt, že tohle u nás mělo lepší výsledky, než všechny léky světa smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1017 25. 10. 2020 19:47

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Já dnes byla u obchodu Vietnamců, které jsou jako jedny z mála otevřeny.
Venku měli kromě jiného i květiny, konkrétně lilie, které většinou voní. Teda ne vždy, ale bílé vždy!
Byly tam, a já jejich vůni necítila!
Hrozně jsem se lekla.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1018 25. 10. 2020 21:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

Judy, suchý kašel to je prevít. Děcka mi prokašlaly nejednu noc. Na zmírnění těch záchvatů jsem měla dávat tuším dithiaden? Ale co zabralo spolehlivě byl inhalátor (přístroj), do kterého jsem dávala vincentku, tu i pily.. Měli jsme na výběr, buď pořídit inhalátor domů a nebo jezdit 3x denně na inhalace do nemocnice. Je fakt, že tohle u nás mělo lepší výsledky, než všechny léky světa smile

Jo, já právě inhaluju tu mořskou sůl a to je vlastně Vincentka taky. Jinak Vincentku piju a  používám ji i ve spreji do nosu a krku. O koupi inhalátoru uvažuju, já to řeším zatím postaru, ale prý to má stejný účinek. Napíšeš mi prosím jaký máte inhalátor?
Dithiaden je na uklidnění. já dostala svého času Kodein. Jenže to nemůžeš brát dlouho.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1019 25. 10. 2020 21:19

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judy a Lennno, přeji vám, a se cítíte líp!

Léky mi tehdy také nazabraly, ani antibiotika, pak jsem dostala na noc i Codein, abych se vyspala a neustálým kašláním nerušila sousedy. Ale co pro mne bylo zajímavé, že mi na plicním nedoporučili užívat žádné podpůrné kapky nebo sirupy z lékárny (běžná reklama) a dokonce mi zakázali zázvor. Prý u někoho zázvor působí jako alergen a podporuje kašel. To jsem neznala, zázvor mám ráda. Předtím mi nic nedělal. Paní doktorka nesouhlasila ani s cibulovým sirupem (to se nějak nadrobno pokrájí cibule a zasype krystalovým cukrem, ona pustí šávu a ta se pak užívá). Naopak doporučovala Vincentku. Přesně, jak píše Palomita. Inhalovat, pít. Dá se použít i jako sprej do nosu.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#1020 25. 10. 2020 21:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Holky, já teď byla skoro hoďku a půl online pracovně a sjem docela hotová. tak si jdu lehnout...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1021 25. 10. 2020 21:29

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Přeji Ti klidnou noc.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#1022 25. 10. 2020 21:33

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Jo, já právě inhaluju tu mořskou sůl a to je vlastně Vincentka taky. Jinak Vincentku piju a  používám ji i ve spreji do nosu a krku. O koupi inhalátoru uvažuju, já to řeším zatím postaru, ale prý to má stejný účinek. Napíšeš mi prosím jaký máte inhalátor?
Dithiaden je na uklidnění. já dostala svého času Kodein. Jenže to nemůžeš brát dlouho.

Jo, léky si nepamatuju. Snažili jsme se to zvládnout bez nich smile Inhalátor je značky Omron.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1023 25. 10. 2020 21:33

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Holky, já teď byla skoro hoďku a půl online pracovně a sjem docela hotová. tak si jdu lehnout...

Dobrou, a je ráno líp pussa


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1024 26. 10. 2020 6:56

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Holky, já teď byla skoro hoďku a půl online pracovně a sjem docela hotová. tak si jdu lehnout...

Judino.drz se.Mam s teto nemoci take veliky strach,pracuji mezi lidma a dovolit si zakaslat v praci tak me lide bodaji pohledem.Jinak ja mam,uz leta sileny kasel po ranu,celou cestu do prace prokaslu a ty pohledy lidi co potkavam,vam nepreji ani videt. big_smile  .Jakmile vstoupim do prace je po kasli a mam da se rict klid cely den.Rymu tu mam take celorocni a bohuzel celodenni.Mam alergii na roztoce.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#1025 26. 10. 2020 6:59

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Pro mě je nejhorším strašákem kašel, s kterým mám dlouhodobě problémy, bez ohledu na kovid. Beru na něj teď lék, ale ten mně za chvilku dojde a bohužel se teď nedá sehnat. Tak z toho mám vážně obavy.

Moc držím pěsti, a je to dobré!!!! Opatruj se! pussa
Mně stále také není dobře. Myslím, že to je jen viróza, nastydla jsem v pondělí na zastávce asi. Na druhou stanu si říkám, co kdyby to byl náhodou covid, tak kdy mohu jít do práce, abych neohrozila ostatní? Fakt blbá doba!

To je nejhorsi v teto dobe,ze nevis jestli je to covid.V teto rocni dobe bezne radi ruzne virozy a my bohuzel nevime jestli je to nez bezne nachlazeni.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů