Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 27. 9. 2020 10:41

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Péče o staré rodiče

Blossom opět s vámi napsal(a):

Provázet člověka na poslední cestě jako dar (aspoň doposud) nevnímám. Je to pro mě přirozená povinnost, spojená s láskou, ale občas i obtížná, s negativními pocity, bohužel. :-(

Blossom, já to také jako dar nevidím. Vidím to jako velmi bolavou a velmi smutnou část života. Něco podobného už jsem zažila a byla to velmi náročná doba. Hlavně bolavá a smutná. Děláte to skvěle a jak nejlépe umíte! hjarta Postarat se samy se sestrou s pomocí pečovatelky - pro mě osobně toto je ideální možnost. Buďte tu pro tatínka, buďte mu na blízku jak je to možné, ten čas letí, ale zároveń si nenechte rozkazovat ve všem (natož mít výčitky, pokud neposloucháte) a snažte se žít i vlastní život s vlastní rodinou hjarta


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#27 27. 9. 2020 11:05

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Péče o staré rodiče

ano, taky to tak vnímám ......reaguji na názor, že pečovat o cizí nebo rodinné osoby je velký rozdíl

vím, že něco takového po svých dětech nebudu žádat, ani by to nebylo možné.......

a do nějakého zařízení rozhodně nepůjdu.................mám to v sobě vyřešené

Upravil(a) vera (27. 9. 2020 11:07)

Není tady

 

#28 27. 9. 2020 12:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

LENNNA napsal(a):

Blossom opět s vámi napsal(a):

Provázet člověka na poslední cestě jako dar (aspoň doposud) nevnímám. Je to pro mě přirozená povinnost, spojená s láskou, ale občas i obtížná, s negativními pocity, bohužel. :-(

Blossom, já to také jako dar nevidím. Vidím to jako velmi bolavou a velmi smutnou část života. Něco podobného už jsem zažila a byla to velmi náročná doba. Hlavně bolavá a smutná. Děláte to skvěle a jak nejlépe umíte! hjarta Postarat se samy se sestrou s pomocí pečovatelky - pro mě osobně toto je ideální možnost. Buďte tu pro tatínka, buďte mu na blízku jak je to možné, ten čas letí, ale zároveń si nenechte rozkazovat ve všem (natož mít výčitky, pokud neposloucháte) a snažte se žít i vlastní život s vlastní rodinou hjarta

Ano. Hezké Leno.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#29 27. 9. 2020 12:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Péče o staré rodiče

stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#30 28. 9. 2020 9:02

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

vera napsal(a):

ano, taky to tak vnímám ......reaguji na názor, že pečovat o cizí nebo rodinné osoby je velký rozdíl

vím, že něco takového po svých dětech nebudu žádat, ani by to nebylo možné.......

a do nějakého zařízení rozhodně nepůjdu.................mám to v sobě vyřešené

Z Tvého psaní vero mrazí.....vychází mi z toho, co píšeš, jediné řešení, to nejčernější. Ovšem jak to udělat, aby člověk někomu dalšímu (kdo Tě pak najde) neublížil?

Každý máme nějakou představu, jak prožít konec života... Já si představuju, že až budu nemohoucí, sama požádám děti, a mě dají do nějakého dobrého hospicu, LDN apod. a a mě navštěvují. A prodají můj dům a dají mě do nějakého luxusnějšího zařízení, s vlastním pokojem apod.
Jo, představy a plány jsou, ale jak to dopadne je ve hvězdách....

Není tady

 

#31 28. 9. 2020 9:32

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Péče o staré rodiče

Blossom opět s vámi napsal(a):

vera napsal(a):

ano, taky to tak vnímám ......reaguji na názor, že pečovat o cizí nebo rodinné osoby je velký rozdíl

vím, že něco takového po svých dětech nebudu žádat, ani by to nebylo možné.......

a do nějakého zařízení rozhodně nepůjdu.................mám to v sobě vyřešené

Z Tvého psaní vero mrazí.....vychází mi z toho, co píšeš, jediné řešení, to nejčernější. Ovšem jak to udělat, aby člověk někomu dalšímu (kdo Tě pak najde) neublížil?

Každý máme nějakou představu, jak prožít konec života... Já si představuju, že až budu nemohoucí, sama požádám děti, a mě dají do nějakého dobrého hospicu, LDN apod. a a mě navštěvují. A prodají můj dům a dají mě do nějakého luxusnějšího zařízení, s vlastním pokojem apod.
Jo, představy a plány jsou, ale jak to dopadne je ve hvězdách....

myšlenku, že bych někam šla.....i do luxusního hospicu, nejsem schopna přijmout...........nejde mi to

Není tady

 

#32 28. 9. 2020 10:15

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Péče o staré rodiče

Mám několikanásobnou zkušenost úmrtí v nejbližší rodině ve středním produktivním věku.....nikdo z nich nechtěl by do sebeluxusnějšího hospicu, každý chtěl dožít doma ve svém prostředí a měl za to, že to zvládne......bohužel se nikdo "nepomátl" (to akorát babička v 90) , takže dožívali při plném vědomí a zdravém rozumu. Akorát v jednom případě to už nešlo, protože bylo potřeba stálé lékařské péče kvůli zajištění životních funkcí. A dodnes si to v sobě vyčítam, protože ten člověk tím hrozně trpěl......přestal komunikovat, jen pláč....... Poslední případ u nás před rokem......chtěl zůstat doma a až to přijde, umřít v nemocnici....a tak to taky bylo. Nejhorší bylo se všemi těmi lidmi sdílet jejich myšlenky, stavy bolesti, které bohužel ani v dnešní době nejdou stoprocentně řešit (jakési nesmyslné limity na opiáty)........člověk je neměl čím utěšit, mohl pouze sdílet. Bylo nás ta tu péči víc a tak nějak jsme se podle možností prostřídávali.

Taky bych jednou chtěla dožít doma.......nesnáším cizí prostředí, nedostatek soukromí, péči cizích osob.....v nemocnici trpím jak pes.
Ovšem kdoví co bude, jaké budou v rodině možnosti......člověk míní, osud mění.

Není tady

 

#33 28. 9. 2020 10:21

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Péče o staré rodiče

rina napsal(a):

Poslední roky svého aktivního života jsem se starala o staré nemocné lidi.
Začalo to péčí o moji mámu, kdy jsem měla možnost pochopit, jak se věci mají.
Pokračovala jsem jako pečovatelka.

Provázet člověka na jeho poslední cestě je obrovský dar, který neumí každý přijmout.

Od doby kdy jsem to pochopila, jsem pořád stejně říkala: Pečujte o ně, kolik zvládnete. Pokud už nemůžete, objednejte si odbornou pomoc. To jsou geriatrické služby zdravotnictví. Většinou je pokryje důchod a VZP. Když ne, prostě zaplate, co můžete.

Když dáte zoufalí stařečka do ústavu, zabijete ho!

Čest výjimkám! - Soleil

Viki, tos napsala moc hezky.....z vlastní zkušenosti vím, že si člověk může vytvořit i k cizím lidem velmi osobní vztah, by z podstaty profesionální. A že to pak může být velmi vyčerpávající.......záleží samozřejmě na osobním nastavení člověka, každý jsme jiný.....

Není tady

 

#34 28. 9. 2020 13:00

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Péče o staré rodiče

vera napsal(a):

ano, taky to tak vnímám ......reaguji na názor, že pečovat o cizí nebo rodinné osoby je velký rozdíl

vím, že něco takového po svých dětech nebudu žádat, ani by to nebylo možné.......

a do nějakého zařízení rozhodně nepůjdu.................mám to v sobě vyřešené

Věro, hodně mě to překvapilo, zarazilo, lekla jsem se... Připomnělo mi to někoho, kdo už sem bohužel nechodí..., ale kdo, moc doufám, žije.
A nejde mi to k tobě!
Mně by, myslím, nevadilo přemístit se v pozdějším věku do jiného prostředí s trochou té péče. Ale přála bych si, aby nás na pokoji nebylo moc. Nejlepší by bylo tak dvě a abychom si rozuměly. Při studiích jsem bydlela na koleji a při cestování jsem celkem všude byla spokojená. Tak snad bych to zvládla i před cestou poslední. smile

Upravil(a) vrabčák (28. 9. 2020 13:02)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#35 28. 9. 2020 13:09

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Také mi to někoho připomnělo, někoho, kdo tu jednou psal něco podobného. A také moc doufám, že žije.
Kdybys to tu četla ...... prosím ozvi se!

Není tady

 

#36 28. 9. 2020 13:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

Věro, hodně mě to překvapilo, zarazilo, lekla jsem se... Připomnělo mi to někoho, kdo už sem bohužel nechodí..., ale kdo, moc doufám, žije.

Ano. Moje reakce na Veřino psaní byla úplně stejná.
A nevím, jestli bych to dokázala - jak Vera píše. Opravdu nevím. Asi ne. Samozřejmě bych chtěla dožít doma, ale ne za tu cenu, že by se o mě mladí museli starat.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#37 28. 9. 2020 13:17

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

Při studiích jsem bydlela na koleji a při cestování jsem celkem všude byla spokojená.
Já právěže ne....Musela bych mít pokoj sama pro sebe. Ale i tak nevím. V nemocnici když jsem byla, tak zatím pokaždé jsem měla zvýšenou teplotu a musela jsem jim složitě vysvětlovat, že to tak mám normálně. Že je to moje reakce na pobyt samotný.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#38 28. 9. 2020 13:58

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Péče o staré rodiče

A kam bys tedy šla, Vero?

vera napsal(a):

Blossom opět s vámi napsal(a):

vera napsal(a):

ano, taky to tak vnímám ......reaguji na názor, že pečovat o cizí nebo rodinné osoby je velký rozdíl

vím, že něco takového po svých dětech nebudu žádat, ani by to nebylo možné.......

a do nějakého zařízení rozhodně nepůjdu.................mám to v sobě vyřešené

Z Tvého psaní vero mrazí.....vychází mi z toho, co píšeš, jediné řešení, to nejčernější. Ovšem jak to udělat, aby člověk někomu dalšímu (kdo Tě pak najde) neublížil?

Každý máme nějakou představu, jak prožít konec života... Já si představuju, že až budu nemohoucí, sama požádám děti, a mě dají do nějakého dobrého hospicu, LDN apod. a a mě navštěvují. A prodají můj dům a dají mě do nějakého luxusnějšího zařízení, s vlastním pokojem apod.
Jo, představy a plány jsou, ale jak to dopadne je ve hvězdách....

myšlenku, že bych někam šla.....i do luxusního hospicu, nejsem schopna přijmout...........nejde mi to

Není tady

 

#39 28. 9. 2020 17:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Péče o staré rodiče

rina napsal(a):

Selima napsal(a):

Teta mala deduška rada, ale keď jej nadával, kričal na ňu, odtláčal jej ruky, vypžúval jedlo, pitie, lieky... a zaprisahával ju, aby ho nechala zomrie, bolo kua ažké nema negatívne pocity a vníma to ako dar.

No, právě proto. Bohužel jsem napsala proto, že ne každý ho, ten dar, dokáže vnímat, a pochopit.
Ty jsi o tetě napsala, že ho měla ráda i když..., no a to je přesně ono.

Vieš čo? Podža mňa je vníma a pochopi - a možno aj ma rád - jedna vec, a prakticky to previes do života (na 100% a vždy a bez výnimky a bez slabej chvíle) druhá. Niekedy sa to prelína, niekedy nie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#40 28. 9. 2020 18:34

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Péče o staré rodiče

Soleil...............

na Tvoji otázku odpovědět ??????............hm.......

Není tady

 

#41 28. 9. 2020 20:14

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

mia napsal(a):

[
Viki, tos napsala moc hezky.....z vlastní zkušenosti vím, že si člověk může vytvořit i k cizím lidem velmi osobní vztah, by z podstaty profesionální. A že to pak může být velmi vyčerpávající.......záleží samozřejmě na osobním nastavení člověka, každý jsme jiný.....

Dik, jsi asi jediná, kdo pochopil, o čem píšu.

Zřejmě kdo to sám nezažil, nemůže chápat.
Mí stařečci byli různí. Ve zkratce řečeno hodní i zlobiví. Jako malé děti. Stejně se k nim musí i přistupovat, on se člověk ve stáří fakt jaksi vrací zpátky, do dětství, i do "batolecího věku".
Já měla štěstí na víc těch hodných, mnohem víc. Zlobivých je určitě míň, a tam to má stejně původ v minulosti.

O dar je provázet na poslední cestě jde u obouch stejně, opravdu!

Ti sluníčkoví ti dají poznat tolik lidského poznání, které jsi v civilním životě nemohla nikdy předtím potkat a dostat.
Ti jaksi "zlobiví" tě naučí, když jim to dovolíš, zklidnit se, soustředit se na to nejdůležitější - schopnost jim pomoct, porozumět, ulehčit jim nelehké chvíle, vyslechnout je (ač by se mohlo zdát, že jim nerozumíme), ulevit od bolestí, pokud je mají, a v neposlední řadě postarat se o jejich hygienu, a už to přijímají, nebo se brání...

Ano, rozdíl mezi péčí o svého, či "cizího" stařečka, existuje.

Ale ne v tom, jestli je to horší, nebo lepší, jednodušší, nebo náročnější.
Rozdíl je v tom, že "svého stařečka" znáš, znᚠprosředí, ve kterém žije, jeho další příbuzné, jeho domácnost, (co tam mᚠk dispozici a pod., myslím materiálně)…, a u klientů je všecko nové, a ne vždy podle tvé vůle. Neříkám, že je to vždy špatné, nebo naopak optimální, ale prostě je to nové, neznámé.

Když o ně pečuješ oddaně, ten dar můžeš dostat. Bez ohledu na to, jestli je "cizí", nebo tvůj.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#42 28. 9. 2020 20:20

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Blossom opět s vámi napsal(a):

Také mi to někoho připomnělo, někoho, kdo tu jednou psal něco podobného. A také moc doufám, že žije.
Kdybys to tu četla ...... prosím ozvi se!

Myslíte Majkafu a bojíte se to napsat?
Proč?
Myslím, že Vera by si nešla přiotrávená sednout s kartičkou VZP do čekárny svého obvoďáka...
Tu bych tak viděla někde v horách, na nejvyšším útesu, jak o tom chvíli přemýšlí...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#43 28. 9. 2020 20:49

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Péče o staré rodiče

Rino, předposlední příspěvek je moc pěkný. tummenupp

Evu. jsem nemyslela. Nebojím se napsat, koho jsem myslela, ale nechci. Někteří vědí. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#44 28. 9. 2020 20:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

vrabčák napsal(a):

Rino, předposlední příspěvek je moc pěkný. tummenupp

Evu. jsem nemyslela. Nebojím se napsat, koho jsem myslela, ale nechci. Někteří vědí. smile

K obému ano.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#45 28. 9. 2020 21:03

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Tak kdo???
Já fakt nevím?
Kdo? va
Když se nebojíte... kapitulation


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#46 28. 9. 2020 21:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Péče o staré rodiče

Rino, taky nemusíš vědět všechno... stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#47 28. 9. 2020 21:13

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

To je pravda. Když mi někdo nechce něco říct, nenutím ho. pussa


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#48 29. 9. 2020 10:16

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Vrtalo mi to hlavou, je to ta holka, co poblbla celý BB, všichni ji litovali, sbíraly se na ni peníze, dělal se pro ni kalendář, až se provalilo, že je podvodnice, vyšetřovaná policií.
Už nevím jak se jmenovala.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#49 29. 9. 2020 11:41

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

rino, tu jsem nemyslela, a tuším, ani ostatní. Asi jsme se neměly zmiňovat. Ale prosím, už to neřeš, o tom tohle vlákno není.

U nás táta zas v nemocnici. Mísí se ve mně starost a pocit dočasné svobody....mám z toho zároveň špatné svědomí, že cítím tu úlevnou svobodu...

Není tady

 

#50 29. 9. 2020 12:13

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Dobře, kašlu na to.
Ale Very postoj je zvláštní a postřeh některých z vás taky...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů