Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 9. 2020 12:44

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Péče o staré rodiče

Zakládám tohle téma a prosím vás o vaše zkušenosti, názory, rady, i o podporu.
Můj 84letý táta je po mrtvici, plicní embolii a krvácení do mozku. Musíme se o něj se sestrou starat 24 hodin denně. Fyzicky na tom není zas tak špatně, po bytě a našem rodinném domě je schopen malými krůčky chodit, i na záchod si dojde. Ošetřujeme mu proleženinu, pícháme dvakrát denně injekci do břicha a lepíme opiové náplasti proti bolesti. Problém je spíš v jeho psychice: Vyžaduje naši stálou péči. Když u něj nejsme, volá na nás a když nejdeme, tak si pro nás dojde - bydlíme všichni (on, já i sestra) v jednom rodinném domě.
Nyní jsme najali na 4 hodiny denně pečovatelku, abychom měly se sestrou aspoň trochu času na vlastní život. Táta pomoc pečovatelky zprvu tvrdě odmítal, musely jsme si se sestrou tvrdě stát za svým. Nyní je ve fázi, že pečovatelka chodí a vzorně se stará a dělá mu společnost, ovšem táta jak nás třeba na zahradě zahlídne, volá nás a vyžaduje naši péči a dokonce si k nám do našich bytů chodí. To ho odmítám, dost tvrdě, ale on přesto nedá a chce abych se o něj starala (přes přítomnost pečovatelky). Sestra je většinu dne v práci, tak ji táta nemůže přivolat).
Tak se ptám - jakou péči vyžadovali vaši staří rodiče? Také požadovali vaši stálou přítomnost a jak jste to zvládali?

Není tady

 

#2 25. 9. 2020 14:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Péče o staré rodiče

Otec naopak akúkožvek starostlivos alebo staros tvrdo odmietal (po skúsenosti, keď s bratom doopatrovali mamu s Alzehimerom po srdcovej operácii) a radšej preventívne zomrel pri prvom probléme. hmm Mama je vcelku fit, v rámci možností, teda fyzicky... Psychicky je ešte zdrvená po jeho smrti, neschopná robi akékožvek organizačné veci (internet banking, inkaso, súhlas so stavbou výahu v ich dome...), čiže ju musíme kontrolova v tomto.... Plus tiež vyžaduje spoločnos, buď napriamo - obaja s brachom sme dos zaneprázdnení, ale denne s ňou voláme a vežmi často za ňou chodíme. Býva s ňou som aj v prvom žiali po ocovej smrti odmietla - myslím, že by sme sa vežmi rýchlo rozhádali a znenávideli. Ona sa so mnou vlastne nechce rozpráva, nepočúva, čo hovorím, a sama hovorí ešte menej; len sa ma furt dokola vypytuje, aký som mala deň, čo som robila, čo budem robi, čo nebudem robi - aby to vzápätí šastne zabudla a po hodinke sa spýta znova vissla . Sama priznáva, že potrebuje len ma fyzicky niekoho pri sebe, inak nie. A odmieta stretáva sa s kamoškami, ak ju ony vyslovene nezavolajú a neprehovárajú hmm - lebo však na robenie spoločnosti má dcéru, nie? Bracho jej len nosí, čo treba, obsluhuje inkaso a rýchlo prchá preč. Býva s ňou by sme úprimne asi ani jedne nedali - a to ju máme radi. Mᚠmôj obdiv!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3 25. 9. 2020 15:13

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Péče o staré rodiče

Péče o nemocné rodiče je nesmírně těžká, přetěžká. V člověku se pere tolik emocí a strachů. O vyčerpání ani nemluvím. Pocit, že mu tím vším vlastní život utíká se střídá s otázkou, opravdu dělám vše, co se dá? Hodně také záleží na vztahu, jaký byl s rodiči před tím, v průběhu života. Každý to ale pochopitelně vnímá jinak a ne každý bude se mnou souhlasit. Pro mě je toto téma nesmírně osobní a bolestné. Zažila jsem paliativní péči u obou rodičů (současně). Jednu svou zkušenost proto přidám. Pokud to jen trošku jde, buď se svým tátou, když o to žádá. Vymez si čas, kdy budeš fakt s ním. I on totiž má v sobě řadu emocí a strachů, i když třeba jiných než ty. On ani nepotřebuje to, aby ses o něj vysloveně starala, on zřejmě potřebuje hlavně tvou přítomnost. Pro něj je ošetřovatelka cizí člověk. A cizí lidi starší lidé berou špatně.  I kdyby jste měli jen tak si třeba sednou a dát si spolu kafe, mrknout na bednu, mlčet spolu. Protože příjde den, kdy už o to nepožádá. A vrátit ten čas prostě nejde. A pokud to jde, pokus se v něm vzbudit nějaký zájem. Já bych třeba nikdy neřekla, jaký můj táta bude přeborník na tablet. Jak na něm pařil hry (hlavně ty logické). On, který vzal poprvé tablet do ruky až jako nemocný. Ano, uznávám, že mí rodiče byli o dost mladší, ale o to tady nejde. Jde o to najít něco, co mu vyplní to prázdno, ten čas, kdy se cítí sám. A neříkám, že je to lehké.

Není tady

 

#4 25. 9. 2020 15:53

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Péče o staré rodiče

Ahoj Blossom,
vítej zpět smile K tématu...Mé mamince (79 let) nebylo už delší dobu dobře. Hlavně nemohla dýchat. V lednu jí zjistili nádor na slinivce. Byla chvíli v nemocnici, pak doma. Nechtěla jíst, hubla...Operace nepřipadala v úvahu (problémy se srdcem). Vzhledem k tomu, že jsem učitelka na SŠ, a přešli jsme na distanční vzdělávání, mohla jsem za ní denně jezdit 20 km autem. Takže od půli března každý den (jednou týdně jel místo mě manžel), cca do 14 h jsem u ní byla, pomohla jí na zahradě, uvařit... pak si šla po obědě lehnout a já jela domů udělat si práci do školy, obstarat domácnost, psa... Mám taky manžela smile Absolvovala 3 chemoterapie ale bylo jí z nich hrozně špatně, tak už na další nešla. Měla bolesti, už skoro nejedla. Nabídli jí paliativní péči. Prázdniny jsme prožily na zahradě, začala jsem u ní rekonstruovat garហna svůj ateliér ve stylu Provence (maminčin splněný sen). Hodně jsme se sblížily, ledacos jsme si vysvětlily. Když se prázdniny blížily ke konci, maminka už sama chtěla jít do hospicu. Teď už je tam 6 týdnů. Moc se jí tam líbí. Má tam přátele, háčkuje a drhá, kouří na terase, všichni ji tam znají. Úplně ožila. Píše fejetony. Obden za ní jezdím. Je ráda, že má kolem sebe zdravotní personál, lidi, kteří se o ni postarají. Píchnou jí injekci, převlečou postel když to nestihne na WC. Uklidnila se a já taky. Je smířená s blížícím se koncem. Já jsem hlavně ráda, že tam není sama. Má pokoj sama pro sebe, TV, radio, koupelnu a WC. Moc jí tam chutná, jsou na ni hodní.

Není tady

 

#5 25. 9. 2020 16:19

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Péče o staré rodiče

matka mně v životě hodně pmáhala........s dětmi, domácností a tak......měla jsem jí co vracet
ale byly situace, kdy to bylo velice těžké..............za noc mě 8 x zavolala, když jsem přišla, co by chtěla..........já nevím
za hodinu znovu, byly dny, kdy jsem byla dost zdeptaná.............jeden den chodila ošetřovatelka ............a to jsem odešla z domu, na výlet, matka neprotestovala, i když by byla raději se mnou, ale situaci chápala
občas byla mimo, říkala mi mami a mluvila z cesty, nakonec se její zdravotní stav zhoršil, nespolupracovala a já s ní nehla, problém s hygienou..........tak jsem velice brzy sehnala hospic, kde byli všichni hodní, péče dobrá, ale pobyla tam týden
strašně mně chybí a denně s ní v duchu promlouvám

Není tady

 

#6 25. 9. 2020 16:32

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Holky milé, díky všem za vaše zkušenosti. hjarta
Hodně ve mě rezonuje Andreina věta Pocit, že mi tím vším vlastní život utíká se střídá s otázkou, opravdu dělám vše, co se dá? Naštěstí máme na ty 4 hodiny odpoledne tu pečovatelku, tak aspoň ty 4 hodiny denně žiju.
A ano, tátovi jde hlavně o naši přítomnost, jenže 24 hodin denně. V noci spíme (střídám se se sestrou) v jeho kuchyni, dávkujeme mu léky na spaní, pomáháme mu vstávat a "udělat kolečko" po pokoji, pak mu pomoct uložit ho do postele - a takhle tak půl noci dokola. Ve dne poklimbává a opět občas chodíme po pokoji - jeho to nějak nutí to dělat. Má už i léky od psychiatra (na spaní a na úzkosti), ale zabírají jen částečně.

Není tady

 

#7 25. 9. 2020 16:38

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Ano vero - v noci je schopný nás taky často volat a tak k němu x krát za noc vstáváme. Vždycky obden jsem tedy nevyspalá, ale zas obden když mě střídá sestra to naštěstí trochu dospím.

Není tady

 

#8 25. 9. 2020 17:19

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Péče o staré rodiče

mnoho lidí včetně praktické lékařky mi řeklo.................že by to nemohli dělat

a že mám myslet na sebe...........no takové řeči,co se říkají

já si myslela, že to horší už být nemůže a že jsem na konci svých sil

mívám výčitky................a zrovna ten jediný den, co jsem za ní nebyla.........tak v noci zemřela
já vím, že jsem udělala vše, co jsem mohla..............ale přesto

Není tady

 

#9 25. 9. 2020 17:44

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Péče o staré rodiče

Mně se zase někteří divili, proč si maminku nevezmu domů....No proč? Ona sama nechtěla, stejně by tady byla většinu dne sama, když my jsme v práci. Kdo by jí píchal injekce, měřil tlak, kontroloval po zdravotní stránce? Nedala bych ani to přebalování po stolici. Navíc je silná kuřačka, zatímco my jsme nekuřáci...A když vidím jak je tam spokojená, já jsem taky smile Myslím, že jsme udělali dobře.

Není tady

 

#10 25. 9. 2020 17:54

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Péče o staré rodiče

Soleil napsal(a):

Mně se zase někteří divili, proč si maminku nevezmu domů....No proč? Ona sama nechtěla, stejně by tady byla většinu dne sama, když my jsme v práci. Kdo by jí píchal injekce, měřil tlak, kontroloval po zdravotní stránce? Nedala bych ani to přebalování po stolici. Navíc je silná kuřačka, zatímco my jsme nekuřáci...A když vidím jak je tam spokojená, já jsem taky smile Myslím, že jsme udělali dobře.

určitě

Není tady

 

#11 25. 9. 2020 18:03

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Péče o staré rodiče

Taky si to myslím. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#12 25. 9. 2020 18:19

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Péče o staré rodiče

Podobné trápení měli příbuzní s tetou. Je po mozkové mrtvici, 79 let, inkontinentní, chodí, dobře jí. Nechtěla spát sama, bála se, že ji rodina neuslyší, až bude volat. Dostala na stolek zvoneček. Zvonila hned, jakmile se vzdálili z pokoje. Neřešitelné. V noci hlasitě křičela, svolávala "děti", taky mnoho nocí čekávala na "elektriku". To znamenalo babičku obléknout od klobouku po zimní boty a postavit její starý kufr tak, aby byl vedle židle. Nebo chtěla uprostřed noci přerovnávat prádlo ve skříni, nádobí v kuchyni... Rodina na pokraji zhroucení. Teta přes den trochu pospávala, ale v noci spíš bděla. Léky na uklidnění a na spaní, které měla od PL, nezabíraly. Synovec měl kontakt na gerontopsychiatrii a byl se tam poradit. Po dohodě s PL se změnila léčba, takže teta prý už v noci spí. Přesto je rodina dál vyčerpaná. Synovec si často vyčítal, že matce už nechce vyhovět v plnění nesmyslných přání, měl na ni zlost... a současně svých pocitů litoval. I když teď teta v noci spí, chodí ji pravidelně kontrolovat, jestli je vše v pořádku. Vyčítá manželce, proč aspoň někdy taky nevstane a nejde se na jeho matku podívat. On ví, že je teta křehká, že tu dlouho nebude...


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#13 25. 9. 2020 18:26

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Péče o staré rodiče

Soleil - rozhodně jste udělali dobře. Kamarádka měla tatínka v hospici sv. Štěpána v Litoměřicích. A říkala přesně to samé.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#14 25. 9. 2020 20:08

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Poslední roky svého aktivního života jsem se starala o staré nemocné lidi.
Začalo to péčí o moji mámu, kdy jsem měla možnost pochopit, jak se věci mají.
Pokračovala jsem jako pečovatelka.

Provázet člověka na jeho poslední cestě je obrovský dar, který neumí každý přijmout.

Od doby kdy jsem to pochopila, jsem pořád stejně říkala: Pečujte o ně, kolik zvládnete. Pokud už nemůžete, objednejte si odbornou pomoc. To jsou geriatrické služby zdravotnictví. Většinou je pokryje důchod a VZP. Když ne, prostě zaplate, co můžete.

Když dáte zoufalí stařečka do ústavu, zabijete ho!

Čest výjimkám! - Soleil


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#15 26. 9. 2020 10:50

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Ano, využíváme všech služeb, které jsou v našem dosahu.  to fakt úleva.Problémem bylo, že táta odmítal pečovatelku, která k němu dochází na 4 hodiny denně, a chtěl jen nás. Už je to snad na dobré cestě, už si zvyká. Jen se já nebo sestra nesmíme po ty čtyři hodiny někde v jeho zorném poli objevit - to na nás okamžitě vyčítavě volá "potřebuju, aby ses o mě trochu starala".

Není tady

 

#16 26. 9. 2020 10:53

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Provázet člověka na poslední cestě jako dar (aspoň doposud) nevnímám. Je to pro mě přirozená povinnost, spojená s láskou, ale občas i obtížná, s negativními pocity, bohužel. :-(

Není tady

 

#17 26. 9. 2020 11:14

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Jasně, jako malé dítě.
To byste měli respektovat a brát na to ohled.
Měla jsem klienty kteří mě zprvu vyháněli, a pak, když jsem zvolila správný čas a přístup, nechtěli nikoho jiného.

Když staroušek řekne : Nic a nikdo jiný, říct: Já jsem ti poslal/a anděla, který ti pomůže, když já zrovna nemůžu. Za chvíli se vrátím a vystřídám ho.
Pokud následují další agresivní reakce, je namístě říct: Když nechceš anděla, počkej na mě.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#18 26. 9. 2020 11:18

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Blossom opět s vámi napsal(a):

Provázet člověka na poslední cestě jako dar (aspoň doposud) nevnímám. Je to pro mě přirozená povinnost, spojená s láskou, ale občas i obtížná, s negativními pocity, bohužel. :-(

Tak zatím nejsi schopnà to tak vnímat.
Bohužel.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#19 26. 9. 2020 18:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

Rino, tys tu práci dělala max.8 hodin denně. Tedy ne 24/7. Navíc jsi ji, pokud vím, nedělala dlouho.

Upravil(a) Judyna (26. 9. 2020 18:58)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#20 26. 9. 2020 18:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

vera napsal(a):

mnoho lidí včetně praktické lékařky mi řeklo.................že by to nemohli dělat

a že mám myslet na sebe...........no takové řeči,co se říkají

já si myslela, že to horší už být nemůže a že jsem na konci svých sil

mívám výčitky................a zrovna ten jediný den, co jsem za ní nebyla.........tak v noci zemřela
já vím, že jsem udělala vše, co jsem mohla..............ale přesto

Vero, neměj výčitky. Copak jsi to mohla tušit? Moje známá měla takhle také maminku v hospicu, byla tam s ní pořád, myslím i v noci. Jednou se nechala vystřídat někým z rodiny - potřebovala se projít. A za půl hodiny ji volal personál, že se maminka horší, a se vrátí. Stihla to. Ale kdyby ji nezavolali nazpět, tak i když s ní trávila veškerý čas, v čase smrti by tam nebyla.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#21 26. 9. 2020 22:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Péče o staré rodiče

rina napsal(a):

Blossom opět s vámi napsal(a):

Provázet člověka na poslední cestě jako dar (aspoň doposud) nevnímám. Je to pro mě přirozená povinnost, spojená s láskou, ale občas i obtížná, s negativními pocity, bohužel. :-(

Tak zatím nejsi schopnà to tak vnímat.
Bohužel.

Prečo to hodnotenie - "bohužel"? Stačí prvá čas, bez hodnotenia, nie? Nikto nevieme, či je to bohužiaž alebo chvalabohu... alebo ako to je. Proste niekto je schopný hneď, iný neskôr, niekto nikdy... Ono to nie je otázka vôle, skôr podvedomia - a aj vzahu, aký bol predtým, často aj postoja druhej strany. Teta mala deduška rada, ale keď jej nadával, kričal na ňu, odtláčal jej ruky, vypžúval jedlo, pitie, lieky... a zaprisahával ju, aby ho nechala zomrie, bolo kua ažké nema negatívne pocity a vníma to ako dar.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#22 27. 9. 2020 6:13

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Judyna napsal(a):

Rino, tys tu práci dělala max.8 hodin denně. Tedy ne 24/7. Navíc jsi ji, pokud vím, nedělala dlouho.

No to se pleteš.
Někdy i od 7mi rána do 21h, bez víkendu, prostě denně. A to od 2009 do 2014.
A co mě furt komanduješ?
To jako že z pečovatelské služby, kde jsem měla těch klientů snad 50, toho vím málo? A obzvláště když firma má vlastní know-how.

Už mě nech bejt, a komanduj si někoho jiného, ano?
Seš krajně nepříjemná! dumbom


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#23 27. 9. 2020 6:21

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Selima napsal(a):

Teta mala deduška rada, ale keď jej nadával, kričal na ňu, odtláčal jej ruky, vypžúval jedlo, pitie, lieky... a zaprisahával ju, aby ho nechala zomrie, bolo kua ažké nema negatívne pocity a vníma to ako dar.

No, právě proto. Bohužel jsem napsala proto, že ne každý ho, ten dar, dokáže vnímat, a pochopit.
Ty jsi o tetě napsala, že ho měla ráda i když..., no a to je přesně ono.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#24 27. 9. 2020 9:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Rino, tys tu práci dělala max.8 hodin denně. Tedy ne 24/7. Navíc jsi ji, pokud vím, nedělala dlouho.

No to se pleteš.
Někdy i od 7mi rána do 21h, bez víkendu, prostě denně. A to od 2009 do 2014.
A co mě furt komanduješ?
To jako že z pečovatelské služby, kde jsem měla těch klientů snad 50, toho vím málo? A obzvláště když firma má vlastní know-how.

Už mě nech bejt, a komanduj si někoho jiného, ano?
Seš krajně nepříjemná! dumbom

Rino, práce pečovatelek je nesmírně náročná. Ale předpokládám, že jsi měla úvazek 40 hodin týdně. Pak jsi šla domů. Nebo u nás mají dvanáctky při plném úvazku.
Když člověk pečuje o člena rodiny, tak je to 24hodin 7 dní v týdnu. Nehledě na to, že k rodičům mᚠdaleko užší vztah, takže je to citově náročnější. O tom psala Selima.
To je všechno. Píšu jen svůj názor, internetovou diskuzi přece nemůžeš brát osobně. A že reaguji na Tebe? To je asi proto, že se naše názory hodně liší. A netvrdím, že ten můj je správný. Třeba to vidíš lépe Ty. To nehodnotím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#25 27. 9. 2020 10:29

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Péče o staré rodiče

Judyna napsal(a):

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Rino, tys tu práci dělala max.8 hodin denně. Tedy ne 24/7. Navíc jsi ji, pokud vím, nedělala dlouho.

No to se pleteš.
Někdy i od 7mi rána do 21h, bez víkendu, prostě denně. A to od 2009 do 2014.
A co mě furt komanduješ?
To jako že z pečovatelské služby, kde jsem měla těch klientů snad 50, toho vím málo? A obzvláště když firma má vlastní know-how.

Už mě nech bejt, a komanduj si někoho jiného, ano?
Seš krajně nepříjemná! dumbom

Rino, práce pečovatelek je nesmírně náročná. Ale předpokládám, že jsi měla úvazek 40 hodin týdně. Pak jsi šla domů. Nebo u nás mají dvanáctky při plném úvazku.
Když člověk pečuje o člena rodiny, tak je to 24hodin 7 dní v týdnu. Nehledě na to, že k rodičům mᚠdaleko užší vztah, takže je to citově náročnější. O tom psala Selima.
To je všechno. Píšu jen svůj názor, internetovou diskuzi přece nemůžeš brát osobně. A že reaguji na Tebe? To je asi proto, že se naše názory hodně liší. A netvrdím, že ten můj je správný. Třeba to vidíš lépe Ty. To nehodnotím.

Vnímám to stejně, dělat to x hodin s cizími lidmi jako úvazek v práci a míto to jako práci - a žít to 24 hodin denodenně s vlastní rodinou.... to nemůže být stejné.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů