Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

#1 24. 9. 2020 10:06

vlastovka
♥------
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 16

dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Dobrý den,
měla bych dotaz za kamaráda, budu psát pro srozumitelnost jako by psal on.
Rodiče vystavěli dvougenerační dům a měli pozemky, které před cca dvěma lety přepsali na mého bratra s tím, že až dostuduji, přepíše jeden ze stavebních pozemků bratr na mne.
Rodiče nyní spolu nežijí a já bydlím spolu se svou matkou v domě bratra.
Žádal jsem jej po ukončení studia, aby mi pozemek přepsal a on nechce a hledá výmluvy.
Rodiče nyní již žádný nemovitý majetek nevlastní. Chci se zeptat, zda je možné nějak napadnout darování jejich majetku s tím, že jako např. u dědictví jsem neopominutelným dědicem nebo tak nějak. Jsem ochoten se ve stáří o matku, popř. otce (pokud budou potřebovat) postarat. Nyní bych rád dosáhl toho, aby mi patřil aspoň jeden malý pozemek na kterém bych si chtěl vystavět malý domek. Děkuji za Vaše reakce a rady.

Není tady

 

#2 24. 9. 2020 10:32

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Vlaštovko, proč ty pořád řešíš cizí problémy?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#3 24. 9. 2020 13:54

vlastovka
♥------
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 16

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Nejspíš proto, že mi na něm záleží. Je to hodný kluk a teď když má ještě jiný problém, za který nemůže se do něj pustila i vlastní máma, že tím co se stalo, je zostudil před celou vesnicí a spoustu dalších nesmyslů...Bratrovi rostou děti a došlo mu kolik stojí stavební pozemek a křičí, že chce pro své děti, že ho nezajímá, co se dohodli, že se má vystěhovat....Je na dně. Stavbou vlastního by dostal ze všech takových to stavů. Takže paní Rino, nezapojujte se do této diskuse, potřebujeme někoho, kdo klukovi poradí ….

Není tady

 

#4 24. 9. 2020 17:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

To by se asi měl poradit s právníkem. Dar se dá asi vzít zpět, ale nevím, jestli tam není nějaká časová lhůta. Je divné, že bratr dostal naprosto vše - dům i pozemky a ten tvůj známý nic. Před těmi dvěma lety ještě nebyl plnoletý? Protože jestli ano, nechápu tu podmínku ukončení studia.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5 24. 9. 2020 19:03

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

A hlavně její nedodržení, vyčítání mámou, spousta dalších otázek: Proč?
Ač mě nechce v diskuzi, majetek, rsp. dědictví se neřeší za života rodičů bez platných smluv...
Ten člověk, kterého chce hájit, buď nechápe, k čemu došlo, nebo potřebuje zdatného právníka.
Toho v BB sotva najde...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#6 24. 9. 2020 19:58

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

vlastovka napsal(a):

Dobrý den,
měla bych dotaz za kamaráda, budu psát pro srozumitelnost jako by psal on.
Rodiče vystavěli dvougenerační dům a měli pozemky, které před cca dvěma lety přepsali na mého bratra s tím, že až dostuduji, přepíše jeden ze stavebních pozemků bratr na mne.
Rodiče nyní spolu nežijí a já bydlím spolu se svou matkou v domě bratra.
Žádal jsem jej po ukončení studia, aby mi pozemek přepsal a on nechce a hledá výmluvy.
Rodiče nyní již žádný nemovitý majetek nevlastní. Chci se zeptat, zda je možné nějak napadnout darování jejich majetku s tím, že jako např. u dědictví jsem neopominutelným dědicem nebo tak nějak. Jsem ochoten se ve stáří o matku, popř. otce (pokud budou potřebovat) postarat. Nyní bych rád dosáhl toho, aby mi patřil aspoň jeden malý pozemek na kterém bych si chtěl vystavět malý domek. Děkuji za Vaše reakce a rady.

Vlaštovko, mohu se zeptat proč to nepřepsali rovnou na oba? Měli k tomu nějaký důvod? Nepřijde mi to úplně standartní, jakoby měli důvod... ? Možná se pletu, jen tohle mě zarazilo. A co na situaci říkají rodiče nyní?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7 24. 9. 2020 20:29

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Zde se chce říci audiatur et altera pars. Jinak asi není možné dospět ani k relevantnímu názoru, natož správné radě.

Není tady

 

#8 25. 9. 2020 14:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Rodičia môžu z právneho hžadiska robi so svojimi majetkami, čo chcú - hoci ich aj da komplet na charitu... a mňa by to možno z žudského hžadiska mrzelo menej, ako keby všetko dali jednému súrodencovi a druhému nič. A druhá vec je, že keď sa s jeho bratom dohodli na neskoršom prevode len ústne, tak to je určite nevymáhatežné. hmm Proste rodičia urobili ,čo urobili, bracho ho ošmekol, a on by mal presta dúfa a zača sa stara sám... a kašla na nich.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9 25. 9. 2020 19:30

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

LENNNA napsal(a):

Vlaštovko, mohu se zeptat proč to nepřepsali rovnou na oba? Měli k tomu nějaký důvod? Nepřijde mi to úplně standartní, jakoby měli důvod... ? Možná se pletu, jen tohle mě zarazilo. A co na situaci říkají rodiče nyní?

Vlaštovka spomínala něco, čím zostudil před vesnicí celou rodinu.
Psala že to nechce rozebírat, ale to zřejmě bude důvodem, proč jsou věci, jak jsou.

Jak píše Sel, věci "domluvené bez písemné regulérní smlouvy" jsou nevymahatelné.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10 18. 11. 2022 19:13

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Dobrý večer,
prosím, můžete mi někdo poradit? Jsem vdaná 38 let, ale manžel je alkoholik a já se chci co nejdříve rozvést. Máme byt, tam to je jasné, napůl. Ale k tomu mi moje maminka na mě před svou smrtí nechala přepsat svůj domek se zahradou. Má manžel nárok na polovinu toho domku? Děkuju.

Upravil(a) Soleil (18. 11. 2022 19:13)

Není tady

 

#11 18. 11. 2022 23:01

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Od vaší maminky to byl dar pro vás, takže manžel na toto nemá žádný nárok.

Není tady

 

#12 18. 11. 2022 23:03

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Děkuju za odpověď, Andreo!

Není tady

 

#13 18. 11. 2022 23:51

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Taky mě to ihned napadlo, ale jistá jsem si nebyla.
I když nevím, "dobrý" právník by možná uměl po tolika letech manželství prosadit: Co je moje, to je tvoje (a naopak...) dumbom


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#14 19. 11. 2022 5:01

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Hm, bylo to před 2 lety, než maminka zemřela

Není tady

 

#15 19. 11. 2022 10:48

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Myslím si totéž, co Andrea. Abych si byla zcela jistá, navštívila bych právní poradnu (jsou i zdarma). Kdyby manžel dělal problémy, domluvila bych si schůzku (jednu) s advokátem.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#16 19. 11. 2022 10:50

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil, muž by se nešel léčit?


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#17 19. 11. 2022 10:57

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Vrabčáku ne, on si myslí, že pít skoro každej den je normální...On je herec v divadle a tam pijí skoro všichni - premiéry, derniéry, oslavy všeho možnýho a nebo jen tak...Jenže on když se napije tak je hrozně agresivní, napadá mě, řve...

Není tady

 

#18 19. 11. 2022 11:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil, tak to tě úplně chápu a udělala bych to stejně. A opravdu hned teď! Myslím na tebe, drž se!!! pussa hjarta


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#19 19. 11. 2022 11:25

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Děkuju vrabčáku hjarta

Není tady

 

#20 19. 11. 2022 11:59

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Já taky. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#21 19. 11. 2022 12:00

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

vrabčák napsal(a):

Myslím si totéž, co Andrea. Abych si byla zcela jistá, navštívila bych právní poradnu (jsou i zdarma). Kdyby manžel dělal problémy, domluvila bych si schůzku (jednu) s advokátem.

stolt tummenupp


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#22 19. 11. 2022 12:01

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

rina napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Myslím si totéž, co Andrea. Abych si byla zcela jistá, navštívila bych právní poradnu (jsou i zdarma). Kdyby manžel dělal problémy, domluvila bych si schůzku (jednu) s advokátem.

stolt tummenupp

Ano, chystám se na to, v pondělí.

Není tady

 

#23 19. 11. 2022 17:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil, tak napiš, jak to dopadlo. Také si myslím, že je to tak, jak píšou holky, ale když to budeš mít od právníka potvrzené, budeš jistě klidnější.
A pryč od něj. Určitě se Ti uleví, i když zpočátku to jednoduché nebude (vlastní zkušenost). Nejdůležitější  je to, že ses rozhodla (také vlastní zkušenost, viz po čarou). Vše ostatní se prostě zvládne.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#24 19. 11. 2022 17:49

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil napsal(a):

Dobrý večer,
prosím, můžete mi někdo poradit? Jsem vdaná 38 let, ale manžel je alkoholik a já se chci co nejdříve rozvést. Máme byt, tam to je jasné, napůl. Ale k tomu mi moje maminka na mě před svou smrtí nechala přepsat svůj domek se zahradou. Má manžel nárok na polovinu toho domku? Děkuju.

odle § 143 občanského zákoníku Společné jmění manželů je vše, co může být předmětem vlastnictví a co nabyl některý z manželů za trvání manželství, s výjimkou věcí získaných dědictvím nebo darem, jakož i věcí, které podle své povahy slouží osobní potřebě nebo výkonu povolání jen jednoho z manželů, a věcí vydaných v rámci předpisů o restituci majetku jednomu z manželů, který měl vydanou věc ve vlastnictví před uzavřením manželství nebo jemuž byla věc vydána jako právnímu nástupci původního vlastníka. 3)
Moc držím pěsti! hjarta


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#25 21. 11. 2022 10:51

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

stolt


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » dělení majetku za života a nároky vlastních dětí
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů