Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1051 9. 9. 2020 17:50

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Odchod manžela po 21 letech

Hezky se to tu čte! tummenupp  big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1052 10. 9. 2020 7:07

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Moc děkuji za milé povzbuzení. storstark

Ráda bych přidala ještě jednu pozitivní zprávu, i když tentokrát sobecky pozitivní hlavně pro mě. Najednou nečekaně zjišuji, že se asi přesouvám do další fáze smíření se se vzniklou situací. Na tuhle fázi jsem se těšila a byla jsem zvědavá, jak se u mě bude projevovat. Jsem totiž docela slušný člověk a vulgarismy ze mě padají jen ve chvílích, kdy se přestávám ovládat.

Už jsem ani nevěřila, že tím projdu a místo téhle fáze to celé jen profňukám, a nebo se s tím třeba nikdy úplně nesmířím. Svěřila jsem tyhle negativní úvahy mojí kamarádce, co to má čerstvě za sebou včetně rozvodu, a ona se na mě tak zkoumavě podívala a řekla, že se rozhodně nemusím bát, že by to nepřišlo, ale a si raději pořídím molitanové míčky...

No a máme to nejspíš tady. Hurá! Vítej, fáze vzteku. Jsem ráda, že jsi tady, protože jsi předfází smíření se s tím vším.

Přišlo to včera, když jsem jela sama autem a byla jsem překvapená, jaká slova mě v tu chvíli napadala. Neventiluji to samozřejmě nikam ven, myslím tím, že je neříkám nahlas, ale v myšlenkách to tedy lítá. Slovo parchant je z nich snad nejlehčí a taky nejčastěji se opakující.

Jdu schánět molitanové míčky.... gloria

Není tady

 

#1053 10. 9. 2020 16:30

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Odchod manžela po 21 letech

big_smile  tummenupp  storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1054 12. 9. 2020 11:44

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Tak mě tahle fáze asi minula. Pokud si dobře vzpomínám. Škoda, mohla jem si ji užít smile.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1055 12. 9. 2020 12:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odchod manžela po 21 letech

Ja som ju mala - ale asi to nie je nič na vežké užívanie cool , aspoň u mňa. Potom som ten hnev vztiahla na všetkých chlapov (aj to, čo sa za chlapov vydáva), a trvalo dos dlho, kým ma to prešlo. stolt Takto: je to asi užitočné a hnev je podža mňa lepší ako rozbredlá sebažútos - ale zasa nesmie trva príliš dlho, potom je už kontraproduktívny wink . Ale trocha hnevu v správnej chvíli je tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1056 12. 9. 2020 17:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Odchod manžela po 21 letech

Myslím si, Seli, že jsi to vystihla. tummenupp

Nemohl by mi někdo, prosím, přeložit do češtiny výstižně některé z místních méně pochopitelných obrázků? Už chodím na babi docela dlouho, ale pořád je sem dávám odhadem, případně se některým pro jistotu vyhýbám. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1057 12. 9. 2020 23:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Selima napsal(a):

Ja som ju mala - ale asi to nie je nič na vežké užívanie cool , aspoň u mňa. Potom som ten hnev vztiahla na všetkých chlapov (aj to, čo sa za chlapov vydáva), a trvalo dos dlho, kým ma to prešlo. stolt Takto: je to asi užitočné a hnev je podža mňa lepší ako rozbredlá sebažútos - ale zasa nesmie trva príliš dlho, potom je už kontraproduktívny wink . Ale trocha hnevu v správnej chvíli je tummenupp

No, měla jsem na mysli ty molitanové míčky smile. Jinak asi každý podle své povahy a temperamentu. Já asi hledala chybu spíš v sobě. A snažila se posléze chovat jinak.
Myslím, že dobré je to, co cibuli pomůže.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1058 14. 9. 2020 6:28

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Judyna napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja som ju mala - ale asi to nie je nič na vežké užívanie cool , aspoň u mňa. Potom som ten hnev vztiahla na všetkých chlapov (aj to, čo sa za chlapov vydáva), a trvalo dos dlho, kým ma to prešlo. stolt Takto: je to asi užitočné a hnev je podža mňa lepší ako rozbredlá sebažútos - ale zasa nesmie trva príliš dlho, potom je už kontraproduktívny wink . Ale trocha hnevu v správnej chvíli je tummenupp

No, měla jsem na mysli ty molitanové míčky smile. Jinak asi každý podle své povahy a temperamentu. Já asi hledala chybu spíš v sobě. A snažila se posléze chovat jinak.
Myslím, že dobré je to, co cibuli pomůže.

Tak zjišuji, že jak rychle to přišlo, tak rychle to odešlo. Myslím tím ten vztek. Asi jsem ho zase potlačila. Jako že se to nemá nebo nevím....
Ale včera na výletu jsem zahlédla stádo jelenů i s laněmi v oboře a část z nich byla bílá, tak jsem si říkala - vidíš holka, to je dobré znamení. Všechno jde tou správnou cestou.
Budu se teď nějakou dobu věnovat sama sobě. Musím si v sobě dost uklidit a získat zpět sebevědomí, než se začnu rozhlížet víc kolem sebe.

Upravil(a) cibule (14. 9. 2020 6:29)

Není tady

 

#1059 14. 9. 2020 7:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Jojo. Taky si myslím, že nejlepší je začít u sebe. Dost nepřesně jsem Ti napsala, že jsem já kdysi hledala chybu v sobě, ale myslela jsem to tak, jak Ty jsi napsala storstark.
Jenom nic nepotlačuj. Pokud na Tebe vztek příjde, klidně ho měj. Nikdy nevíš, co Ti pomůže. Koukej teď hlavně na sebe.
Ale to, že si dokážeš všímat krásných věcí kolem sebe a vnímat příjemné zážitky, je moc fajn. To je fajn vždycky.
Tak pěkný týden.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1060 14. 9. 2020 19:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odchod manžela po 21 letech

tummenupp godlike Cibuli ,vieš, ono je to tak: Aký hopkal, takú potkal (a naopak)... Keď budeš zúfalá, naďabíš na zúfalca... keď si už nájdeš šastnú cestičku životom, nájde sa niekto, kto bude tiež šastný, a vytvoríte šastný, harmonický vzah. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1061 14. 9. 2020 20:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

...
Ale včera na výletu jsem zahlédla stádo jelenů i s laněmi v oboře a část z nich byla bílá, tak jsem si říkala - vidíš holka, to je dobré znamení. Všechno jde tou správnou cestou.
Budu se teď nějakou dobu věnovat sama sobě. Musím si v sobě dost uklidit a získat zpět sebevědomí, než se začnu rozhlížet víc kolem sebe.

Chtěla jsem kopírovat to "to je dobré znamení", nešlo to.
Dobré znamení to je (!!!), a to velmi dobré, hlavně proto, že vnímᚠnádherné věci, které jsi předtím neviděla, ačkoliv určitě kolem tebe byly.
Klidně se "rozhlížej kolem sebe", a užívej si to.
Myslím, že to stejné bude platit i o těch "smutnějších" věcech, které naráz uvidíš... Víc je "prožiješ", procítíš, a to je ta krása svobodného vidění a myšlení... 🦋

Upravil(a) rina (14. 9. 2020 20:20)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1062 14. 9. 2020 20:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Odchod manžela po 21 letech

Judyna napsal(a):

Jojo. Taky si myslím, že nejlepší je začít u sebe. Dost nepřesně jsem Ti napsala, že jsem já kdysi hledala chybu v sobě, ale myslela jsem to tak, jak Ty jsi napsala storstark.
Jenom nic nepotlačuj. Pokud na Tebe vztek příjde, klidně ho měj. Nikdy nevíš, co Ti pomůže. Koukej teď hlavně na sebe.
Ale to, že si dokážeš všímat krásných věcí kolem sebe a vnímat příjemné zážitky, je moc fajn. To je fajn vždycky.
Tak pěkný týden.

tummenupp stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1063 14. 9. 2020 20:55

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Odchod manžela po 21 letech

Selima napsal(a):

tummenupp godlike Cibuli ,vieš, ono je to tak: Aký hopkal, takú potkal (a naopak)... Keď budeš zúfalá, naďabíš na zúfalca... keď si už nájdeš šastnú cestičku životom, nájde sa niekto, kto bude tiež šastný, a vytvoríte šastný, harmonický vzah. stolt

Aká matka, taká Katka.

Aký hopkal, takú potkal. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1064 15. 9. 2020 14:54

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Moc všem děkuji za milé zprávy.
Nevím, jestli to tak taky máte, ale já když se pokusím jít v životě tou "správnou cestou", tak skoro vždycky dostanu od osudu nějakou ještě t잚í výzvu. Jako by se ujišoval, jestli to myslím vážně. A ani včera to nebylo jinak. Zkoušela jsem se ponořit sama do sebe a prožít znovu svoje nejsilnější negativní emoce a osud mi řekl, proč to dělat tahle zbytečně uměle. Prožij si je hezky na ostro. No a poslal mi do cesty zpět mého bývalého rovnou se žádostí k rozvodu.
Jediná výhoda je, že se nejspíš rozumně dohodneme. Nechceme ani jeden dělat problémy.
Myslela jsem si, že to budu už prožívat trošku víc vyrovnaná, ale lehké to tedy pro mě vůbec není.

Upravil(a) cibule (15. 9. 2020 15:33)

Není tady

 

#1065 15. 9. 2020 18:52

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Určitě to byla nepříjemná chvilka. Ale i to je součástí posunu. Je dobře, že to přišlo. Horší, kdyby to nechal být. A to, že se dohodnete, je naprosto super. To není samozřejmost.
Dalo se to čekat, ale vím, že když to doopravdy příjde, je to....protě tvrdá realita.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1066 15. 9. 2020 21:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odchod manžela po 21 letech

Cibuli, z môjho príbehu musím poveda, že najhoršie je čakanie a nerozhodnos... a akokožvek trpká alebo ažká pravda je lepšia... je to posun už smerom inam. Prešžapova donekonečna na mieste a týra sa domnienkami, očakávaniami apod. je oveža horšie. Žiados o rozvod je rana, ale je to čistý rez bez zbytočného otáčania noža v rane... a šanca ranu vylieči.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1067 16. 9. 2020 6:37

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Máte pravdu a moc děkuji za podporu. Tu teď nejvíc potřebuji.
Asi jsem až dosud nebyla k sobě úplně upřímná. Říkala jsem si nejspíš v duchu, kdo ví, co bude půl roku nebo za rok, než se začne řešit rozvod. Třeba zjistí, že to s novou paní není tak růžové a vrátíme se třeba časem k sobě oba posílení o novou zkušenost. Ano, tak naivní jsem byla.
Teď už aspoň vím, že není žádné cesty zpátky. Že já budu patřit k těm ženám, ke kterým se bývalý nevrátil. Mám z toho teď pocit, že jako člověk za nic asi nestojím, když takhle hopem pálí všechny mosty a to mě táhne ještě víc ke dnu.
Ale aspoň jedno bylo dnes dobré. Vyspala jsem se. Noc na včerejšek jsem zase celou probděla a nebyla jsem schopná vůbec ničeho. Dneska už jsem zase zpátky v práci a jdu řešit resty.
Přeji všem pěkný den.

Není tady

 

#1068 16. 9. 2020 12:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odchod manžela po 21 letech

Hm, toto ale nevypovedá nič o Tebe - skôr o ňom a jeho zamilovanosti wink ... Ber to ako neutrálny prírodný úkaz, na ktorý nemᚠžiaden dosah (lebo tak to aj je!). Niečo ako povodeň... príde, zničí, možno prinesie aj niečo nové - ale čo vypovedá povodeň o TEBE? Zhola nič.

Upravil(a) Selima (16. 9. 2020 18:28)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1069 16. 9. 2020 12:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Tak tak.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1070 16. 9. 2020 20:36

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Selima napsal(a):

Hm, toto ale nevypovedá nič o Tebe - skôr o ňom a jeho zamilovanosti wink ... Ber to ako neutrálny prírodný úkaz, na ktorý nemᚠžiaden dosah (lebo tak to aj je!). Niečo ako povodeň... príde, zničí, možno prinesie aj niečo nové - ale čo vypovedá povodeň o TEBE? Zhola nič.

Ano, zhola nic! Jednou, někdy, budete stát před soudem, a potom teprve uvidíš, čemu mᚠčelit. Obávám se že to nebude tak "jednoduché", jak se zdá. 😤
Sorry jako...🤪


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1071 16. 9. 2020 21:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Odchod manžela po 21 letech

Cibulko, tvůj vývoj - neustálý posun tím správným směrem je pozoruhodný a obdivuhodný. tummenupp Že se náhle na obzoru objevil rozvod, tě přece jen překvapilo, zaskočilo. Ale jsem si jistá, že to všechno teď už zvládneš, protože jsi na sobě celou dobu pracovala, jak jen to šlo. smile Myslím si, že po tom nepříjemném aktu se zanedlouho v tobě rozhostí klid a vyrovnanost. pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1072 17. 9. 2020 6:52

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Moc vám holky děkuji za podporu, která je teď pro mě hodně cenná. hjarta
Padají teď na mě lehké depky a strach, co bude, ale rozhodla jsem se, že si vymyju mozek pozitivními řešidly od PC a už jsem s tím začala včera. Docela mi to pomáhá. Na strach, smutek i rozčarování z toho, že jsem toho člověka nejspíš vůbec nepoznala ani za ty roky, co jsme spolu žili.
Asi to znáte všechny, co jste si tím taky prošly. Po skoro celou dobu manželství docela prima člověk (kromě posledního asi půl až třičtvrtě roku) a najednou je tady někdo úplně jiný. A já jenom koukám s otevřenou pusou a nějak mi stále nedochází ta změna. A nejsem bohužel sama. Nemůže to pochopit nikdo, kdo nás jako pár znal. S otevřenou pusou stojí všichni a říkají, že tohle tedy nečekali.
Ale zanechám chmurných úvah a jdu si zas vymývat mozek, protože tímhle si akorát ubližuju. Sama sobě.
Moc se mi líbilo, jak psala Selima. její přirovnání k povodni mi tak sedlo, že to ani nedokážu popsat a Vrabčáčkovi moc děkuji za její pochvalu i vyhlídku na pozitivní budoucnost. I to mi moc pomáhá.
A taky mám teď opravdu úžasnou kamarádku, která mi přijde spíš jako anděl a říkám si, že když mi osud poslal do života takového člověka, tak jestli muž, který přijde po tomto, bude taky takový jako ona, tak se asi nakonec zblázním radostí místo toho, abych si to dlouhodobě užila.... big_smile
A vám holky posílám velké díky a godlike

Upravil(a) cibule (17. 9. 2020 9:48)

Není tady

 

#1073 18. 9. 2020 6:19

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Tak už jsem z těch chmur snad venku a vracím se zas do skoro normálu. Zítra máme před sebou výlet s klubem českých turistů, tak se na něj moc těším. Tyhle víkendové akce, a jsou kamkoliv do přírody, mám moc ráda.
Dneska jsem zase měla tak intenzivní sen o bývalém, že jsem se z něj až probudila, a místo toho, abych začala plakat, tak jsem se zasnila o tom, jakou budu mít báječnou budoucnost. No, a najednou jsem usnula, ani nevím jak.

A když na internetu čtu, kolika ženám se toto děje nebo kolik lidí v mém okolí tímhle procházelo nebo prochází, tak se smutkem musím konstatovat, že se snad společnost zbláznila a stává se to běžným problémem snad většiny vztahů....va

Chci popřát všech krásný den i víkend. kapitulation

Není tady

 

#1074 18. 9. 2020 16:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Odchod manžela po 21 letech

Akce KČT si pochvaluje hodně lidí. big_smile Jedna moje kamarádka občas připravuje nějakou trasu. Je to hezký způsob aktivního trávení volného času v přírodě. tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1075 21. 9. 2020 6:48

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

vrabčák napsal(a):

Akce KČT si pochvaluje hodně lidí. big_smile Jedna moje kamarádka občas připravuje nějakou trasu. Je to hezký způsob aktivního trávení volného času v přírodě. tummenupp

To jsem ráda, když to čtu. Musím napsat, že každý výlet, na kterém jsem zatím byla s KČT, byl výborně zorganizovaný, zajímavý a byla to pro mě radost být tam.
Taky se mi díky seznámení se s dalšími lidmi otvírají možnosti k dalším akcím. A už teď mám zarezervovanou každou sobotu až do začátku listopadu na nějakou akci. Tohle by mě ještě tak před půl rokem ani nenapadlo.
Mám se na co těšit. smile
Ono to samozřejmě není pro každého. Někomu by třeba mohlo vadit, že chodí víc lidí nebo že vlaky v ČR nejezdí zrovna na čas, takže občas je to díky výlukám docela zajímavé a musí se čekat nebo naopak velmi rychle přesunout z jednoho spoje do druhého, ale říkám si, že v tom je právě to kouzlo.
Tak se mějte krásně a užívejte si slunečné podzimní dny.
(I když moje kamarádka se už strašně těší na podzimní mlhy a plískanice. Tak doufám, že mě tím svým nadšením aspoň trochu nakazí... rodna )

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů