Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#7051 14. 8. 2020 20:52

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Udelali jsme spravne?

Je stejně zajímavé, jak odlišně chápeme a reagujeme (teda zajímavé - normální to je, každý podle svého smile ). Já třeba vůbec nevidím (tak jako Rina a Palomita), že by někdo Eremina syna odepisoval. Naopak - myslím, že mu všichni fandíme. Překonal toho už hodně.
Ale že závislost je běh na celý život - to tak prostě je. A uvědomit si to musí především každý závislý. Takových těch, kteří si říkali - jedno pivo, jedna dávka, mně neuškodí a následně do toho opět spadli, je všude hodně. Je to prostě celoživotní boj a hodně těžký. Kdo to zvládne - má můj obdiv.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7052 14. 8. 2020 20:55

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Udelali jsme spravne?

normální chlap napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jo, výhoda velkých měst. U nás to nejde. My mezi nimi žijeme. A je to tu úplně běžné. Nakupují před barákem, berou tou nás v baráku a nechají po sobě bordel (šňupací ruličky, žárovky apod.) a smrad z trávy mi jde do bytu. Nesnáším to čím dál více.

A proto pořád navrhuju legalizaci drog smile To, že je to zakázané jim zjevně vůbec, ale vůbec nevadí, nijak to jejich řádění neomezuje. Ale kdyby byla za městem státní prodejna drog (vše 100x levnější než od dealerů a v lékárenské čistotě), hned vedle hulírna, šlehárna a příruční hřbitov, tak by bylo možná ve městech klidněji big_smile

Konopí už třeba v některých státních lékárnách koupíš, akorát 100x drហnež na černém trhu smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7053 14. 8. 2020 21:12

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

Judyna napsal(a):

Je stejně zajímavé, jak odlišně chápeme a reagujeme (teda zajímavé - normální to je, každý podle svého smile ). Já třeba vůbec nevidím (tak jako Rina a Palomita), že by někdo Eremina syna odepisoval. Naopak - myslím, že mu všichni fandíme. Překonal toho už hodně.
Ale že závislost je běh na celý život - to tak prostě je...

Tak to jsi mě docela naštvala, že jsi mě přiřadila k Palomitě, odsuzující narkomany. Já jsem nikdy Eremina syna neodsoudila k zatracení, ani žádného jiného, jako vy!
NCH o nich píše obzvl᚝ odpudivě, jako o odpadu lidstva, já to teda mám naopak. Když to nejsou nějací zhýčkaní rozmazlenci, tak jsou to nešastní lidé volající o pomoc. Hovada jsou ti v jejich nejbližším okolí, kteří na to nepřijdou!

Upravil(a) rina (14. 8. 2020 21:14)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7054 14. 8. 2020 21:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Udelali jsme spravne?

rina napsal(a):

Tvé názory jsou přinejmenším hloupé, většinou.

Já znám dva bývalé narkomany, holka 2 roky a kluk 12 let. Poznali se na anonymní odvykačce, dali se dohromady, dá se říct že se vzájemně "zachránili", mají spolu roční dítě a zakrátko uzavřou sňatek.
Velmi mě mrzí že je všichni odsuzujete jako odepsané a věčně odsouzené k návratu k drogám!



Rino,špatně jsi to pochopila -  o tomhle píšu. Já tady žádné odepisování nevidím. Ty ano.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7055 14. 8. 2020 21:45

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Udelali jsme spravne?

rina napsal(a):

Tvé názory jsou přinejmenším hloupé, většinou.

Já znám dva bývalé narkomany, holka 2 roky a kluk 12 let. Poznali se na anonymní odvykačce, dali se dohromady, dá se říct že se vzájemně "zachránili", mají spolu roční dítě a zakrátko uzavřou sňatek.
Velmi mě mrzí že je všichni odsuzujete jako odepsané a věčně odsouzené k návratu k drogám!

A jak z toho vyplývá hloupost mých názorů? Netvrdím nic jiného, než že u bývalých narkomanů je významně větší pravděpodobnost, že se k drogám vrátí a ty to tímhle příběhem nijak nevyvracíš. Naopak, recidiva je mnohokrát popsána a zdokumentována i lékařskými studiemi.

Není tady

 

#7056 14. 8. 2020 22:44

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Udelali jsme spravne?

rina napsal(a):

NCH o nich píše obzvl᚝ odpudivě, jako o odpadu lidstva, já to teda mám naopak. Když to nejsou nějací zhýčkaní rozmazlenci, tak jsou to nešastní lidé volající o pomoc. Hovada jsou ti v jejich nejbližším okolí, kteří na to nepřijdou!

Jistěže to není odpad, ale výkvět smile A největší radost mi dělají, když volají o pomoc někde dál od mého domu a mého zaparkovaného auta big_smile

Není tady

 

#7057 15. 8. 2020 5:20

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Udelali jsme spravne?

normální chlap napsal(a):

rina napsal(a):

Tvé názory jsou přinejmenším hloupé, většinou.

Já znám dva bývalé narkomany, holka 2 roky a kluk 12 let. Poznali se na anonymní odvykačce, dali se dohromady, dá se říct že se vzájemně "zachránili", mají spolu roční dítě a zakrátko uzavřou sňatek.
Velmi mě mrzí že je všichni odsuzujete jako odepsané a věčně odsouzené k návratu k drogám!

A jak z toho vyplývá hloupost mých názorů? Netvrdím nic jiného, než že u bývalých narkomanů je významně větší pravděpodobnost, že se k drogám vrátí a ty to tímhle příběhem nijak nevyvracíš. Naopak, recidiva je mnohokrát popsána a zdokumentována i lékařskými studiemi.

Tak s tim s tebou souhlasim,je to boj na cely zivot,syn ani zadny jiny zavisly nema vyhrano.Sam syn rikal,ze meli v lecebne chlapa ktery abstinoval 10 let,po tech letech si daval nealko pivo a nakonec v tom byl zpatky,byl to alkoholik.Mel rodinu,jezdila za nim manzelka s malym ditetem.A je me vic nez jasne,ze kdyby se se synem pritelkyne rozesla,ze syn by se k drogam vratil a myslim,ze jeste v horsi podobe nez ted.Narkomani a jiny zavislaci jsou opravdu nestastny lide a potrebuji tu svou berlicku.Syn cely svuj zivot chtel laskyplnej vztah,chtel rodinu,deti a obycejny zivot a to se mu nedarilo,tak sve nestesti utapel v drogach.Ono mu ke stesti staci obycejne lidske stesti a pro svou pritelkyni udela cokoliv,aby s nim byla stastna.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7058 15. 8. 2020 5:23

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Udelali jsme spravne?

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

LENNNA napsal(a):


A myslíš, že to jde? Dospělému člověku? Mě kdyby chtěl rodič rázně v něčem domlouvat, tak ho pošlu do pr.... háje.
Eremin syn a mě působí podobně, že nemá v úmyslu o tom mluvit a poslouchat mámu.

Vím, že teoreticky je dospělý, ale taky pořád ještě nezralý. Erem by mu mohla říct svůj názor a rázně připomenout, co se bude dít, když nebude splácet. On to vytěsňuje a nějak mu to asi nedochází.

vrabčkáku, to by sice mohla klidně tisíckrát, ale nejspíše ji tisíckrát pošle do pr.... a nevezme si z toho vůbec nic. Natož rázně, to jí pošle do pr... o to rychleji. Což chápu.

Presne tak.Muzu si mlatit hubu jak chci,jsem vecne prudici mama,Na druhou stranu jsem moc rada,ze syn bydli tak daleko.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7059 15. 8. 2020 7:56

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Udelali jsme spravne?

normální chlap napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jo, výhoda velkých měst. U nás to nejde. My mezi nimi žijeme. A je to tu úplně běžné. Nakupují před barákem, berou tou nás v baráku a nechají po sobě bordel (šňupací ruličky, žárovky apod.) a smrad z trávy mi jde do bytu. Nesnáším to čím dál více.

A proto pořád navrhuju legalizaci drog smile To, že je to zakázané jim zjevně vůbec, ale vůbec nevadí, nijak to jejich řádění neomezuje. Ale kdyby byla za městem státní prodejna drog (vše 100x levnější než od dealerů a v lékárenské čistotě), hned vedle hulírna, šlehárna a příruční hřbitov, tak by bylo možná ve městech klidněji big_smile

Ani za nic! smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7060 15. 8. 2020 8:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Udelali jsme spravne?

Judyna napsal(a):

Je stejně zajímavé, jak odlišně chápeme a reagujeme (teda zajímavé - normální to je, každý podle svého smile ). Já třeba vůbec nevidím (tak jako Rina a Palomita), že by někdo Eremina syna odepisoval. Naopak - myslím, že mu všichni fandíme. Překonal toho už hodně.
Ale že závislost je běh na celý život - to tak prostě je. A uvědomit si to musí především každý závislý. Takových těch, kteří si říkali - jedno pivo, jedna dávka, mně neuškodí a následně do toho opět spadli, je všude hodně. Je to prostě celoživotní boj a hodně těžký. Kdo to zvládne - má můj obdiv.

Je to tak! Každý chápeme na své úrovni vědomí, chápání, zkušeností, stejnou věc každý pochopí po svém a přitom autor napsal jednu větu. Jinak odpis Eremina syna také nevidím a už jen kvůli Erem, která si to zaslouží, aby měla klid, tak doufám, že to vše dobře dopadne.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7061 15. 8. 2020 8:02

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

Judyna napsal(a):

Já třeba vůbec nevidím (tak jako Rina a Palomita), že by někdo Eremina syna odepisoval. Naopak...

A já zas o tomhle.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7062 15. 8. 2020 8:10

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Udelali jsme spravne?

normální chlap napsal(a):

rina napsal(a):

NCH o nich píše obzvl᚝ odpudivě, jako o odpadu lidstva, já to teda mám naopak. Když to nejsou nějací zhýčkaní rozmazlenci, tak jsou to nešastní lidé volající o pomoc. Hovada jsou ti v jejich nejbližším okolí, kteří na to nepřijdou!

Jistěže to není odpad, ale výkvět smile A největší radost mi dělají, když volají o pomoc někde dál od mého domu a mého zaparkovaného auta big_smile

By ses potřebovala přijet k nám vyškolit, abys nebyl takový cía winkbig_smile Tu jeden takový, kterému to vlezlo na mozek a chodí tu stále kolem dokola a mluví sám se sebou, tak ho slyšíš, jak jde kolem parkoviště a vyjmenovává si způsoby, jak ty auta zničí. Jak večer přijde s kanystrem atd.

Upravil(a) LENNNA (15. 8. 2020 8:13)


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7063 15. 8. 2020 8:31

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Udelali jsme spravne?

LENNNA napsal(a):

Je to tak! Každý chápeme na své úrovni vědomí, chápání, zkušeností, stejnou věc každý pochopí po svém a přitom autor napsal jednu větu. Jinak odpis Eremina syna také nevidím a už jen kvůli Erem, která si to zaslouží, aby měla klid, tak doufám, že to vše dobře dopadne.

Tak jsem to asi zle pochopila, ale ty ses vyjádřila, že drogy v minulosti jsou mnohem větší problém, než nesplácení dluhů v přítomnosti a že přes drogy u tebe nejede vlak. Na to se NCH vyjádřil, že i bývalí drogově závislí by se měli ponechat svému osudu a nenavazovat vztahy. Všeobecně se takto dá velmi krásně každého odsoudit. Problém nastává, když se to týká našich blízkých a nebo někoho, koho známe ze svého okolí. Ale upřímně, dost těžko se člověk dokáže vzchopit a ustát nálepku "jednou feák, vždykcy feák". Jestli má většina názor, jako vy, pak eremina syna naprosto chápu, že to přítelkyni říkat nechce. Ale pořád věřím, že by otevřenost ustála a je pro ni přítomnost důležitější, než minulost. kapitulation


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#7064 15. 8. 2020 8:43

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Udelali jsme spravne?

normální chlap
A jak z toho vyplývá hloupost mých názorů? Netvrdím nic jiného, než že u bývalých narkomanů je významně větší pravděpodobnost, že se k drogám vrátí a ty to tímhle příběhem nijak nevyvracíš. Naopak, recidiva [b napsal(a):

je mnohokrát popsána a zdokumentována i lékařskými studiemi[/b].

A tu už jsi četl, že každý jednou zemře a aby mohl zemřít, musí se narodit. wink Nemusím číst nějaké lékařské studie, abych věděla, co je nad slunce jasné. Recidiva hrozí vždy a u všech abstinujících závisláků, ale jsou okolnosti, které toto riziko mohou značně snížit. dumbom


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#7065 15. 8. 2020 21:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Udelali jsme spravne?

eremuruss napsal(a):

Presne tak.Muzu si mlatit hubu jak chci,jsem vecne prudici mama,Na druhou stranu jsem moc rada,ze syn bydli tak daleko.

Erem, to teda jo. To je moc dobře.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7066 15. 8. 2020 21:53

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

Krásný! Vzpomínám na časy, kdy Erem sledovala kluka na každém kroku a chtěla ho "zachraňovat".
Myslím že dnes je z ní "máma s velkým M", a to nejenom proto že přestala zasahovat, ale i proto že to pochopila! 👍
Klobouk dolů!

Ale palec nahoru dávám i za to, že vydržela a ustála i NEMOŽNÉ!
Erem, mᚠmůj obdiv!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7067 15. 8. 2020 22:04

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Udelali jsme spravne?

Ano. Můj také.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7068 15. 8. 2020 22:11

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

Musím si trochu zašpásovat: Erem na hrad!...
Ona byla nejlepší!

Tak přeju krásnou klidnou nedělní 🌃 !


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7069 15. 8. 2020 22:16

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Udelali jsme spravne?

Taky si myslím, že Erem ušla velkou vzdálenost tím správným směrem. tummenupp

I když jsem tu tuhle vedla jakési řeči, že by mu měla kvůli nesplácení dluhu s ohledem na jeho nezralost rázně domluvit. No, taky se ještě musím učit... stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7070 15. 8. 2020 22:34

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

vrabčák napsal(a):

Taky si myslím, že Erem ušla velkou vzdálenost tím správným směrem. tummenupp

I když jsem tu tuhle vedla jakési řeči, že by mu měla kvůli nesplácení dluhu s ohledem na jeho nezralost rázně domluvit. No, taky se ještě musím učit... stolt

Děkuju za úsměv, vrabčáku, vážně!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7071 15. 8. 2020 22:37

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Udelali jsme spravne?

vrabčák napsal(a):

Taky si myslím, že Erem ušla velkou vzdálenost tím správným směrem. tummenupp

I když jsem tu tuhle vedla jakési řeči, že by mu měla kvůli nesplácení dluhu s ohledem na jeho nezralost rázně domluvit. No, taky se ještě musím učit... stolt

Všichni se učíme a myslelas to dobře. Já to kolikrát taky myslím dobře, když něco úžasného poradím mladým a oni NIC! No chápeš to? storstark


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7072 15. 8. 2020 22:52

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Udelali jsme spravne?

visslaAč nejsem ten, kdo měl chápat, chápu.

Upravil(a) rina (15. 8. 2020 22:56)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7073 15. 8. 2020 23:11

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Udelali jsme spravne?

rina napsal(a):

Ale palec nahoru dávám i za to, že vydržela a ustála i NEMOŽNÉ!
Erem, mᚠmůj obdiv!

Naprosto a do puntíku souhlasím.

Celé roky jsme tady dávaly erem rady, poukazovaly na to, že by měla kluka odstřihnout, nabádaly, co by měla (neměla), prožívaly to s ní, ale ruku na srdce, která z nás by to dokázala? Která by opravdu dokázala odstřihnout své dítě?

Erem, jsi dobrá hjarta

Není tady

 

#7074 16. 8. 2020 6:32

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Udelali jsme spravne?

AndreaP. napsal(a):

rina napsal(a):

Ale palec nahoru dávám i za to, že vydržela a ustála i NEMOŽNÉ!
Erem, mᚠmůj obdiv!

Naprosto a do puntíku souhlasím.

Celé roky jsme tady dávaly erem rady, poukazovaly na to, že by měla kluka odstřihnout, nabádaly, co by měla (neměla), prožívaly to s ní, ale ruku na srdce, která z nás by to dokázala? Která by opravdu dokázala odstřihnout své dítě?

Erem, jsi dobrá hjarta

Ono odstrihnout je strasne lehke,kdyz vite,ze syn je stastny a zije jen pro svou pritelkyni a pro svou praci.Kdyz od nej neslysite jak vsechno zase zvoral a je nestastnej.  Prave proto chci,aby splatiil sve dluhy,aby to tak zustalo. A proto me porad srotuje v hlave proc nesplaci,kdyz ty penize na to ma....ze by genetika?? Jeho otec taky neplatil a penize mel.
A ono taky jaky je uhlel pohledu,ze jsem ho odstrihla,treba je to ma sobeckost,ze jsem ho konecne hodila na nekoho jineho. Ten at se stara big_smile  a on se nakonec stara on o svou pritelkyni.Vyvaruje ji,vzdycky si me zavola jak se co vari a hovor ukonci.

Upravil(a) eremuruss (16. 8. 2020 6:38)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7075 16. 8. 2020 9:35

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Udelali jsme spravne?

erem, Tobě i Tvému synovi přeji ze hjarta už jen to dobré ...


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů