Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#676 2. 8. 2020 18:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odchod manžela po 21 letech

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

AndreaP. napsal(a):

Lennno, já bych napsala asi jediné, a sice lidé jsou si rovni. Žádné takové "on má navrch" neexistuje, obzláště pokud jsi ty v pozici platícího zákazníka.

Já si tohle úplně nemyslím. V ideálním světě by si lidé byli rovni. Navíc já nepsala o lidech, ale o jejich pozicích a tam si lidé rovni určitě nejsou. Žák není roven učitelce ve škole, zaměstananec není roven šéfovi, uklízečka není rovna právničce, atd. - ale to je můj pohled, chápu, že každý to tak vidět nemusí tummenupp

Ano, tak to prostě je. A je moc důležité, aby si lidé, kteří jsou "nahoře" uvědomovali, že i Ti "dole" mají svoji hodnotu a důležitost a takto k nim přistupovali. To by byl ideální stav. Takže spíš vzájemný respekt. Tvůj učitel by měl být rád, že ses k němu přihlásila a nechᚠmu vydělat. A snažit se i svým přístupem, abys autoškolu pod jeho vedením úspěšně zakončila.

stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#677 2. 8. 2020 18:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odchod manžela po 21 letech

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Já si tohle úplně nemyslím. V ideálním světě by si lidé byli rovni. Navíc já nepsala o lidech, ale o jejich pozicích a tam si lidé rovni určitě nejsou. Žák není roven učitelce ve škole, zaměstananec není roven šéfovi, uklízečka není rovna právničce, atd. - ale to je můj pohled, chápu, že každý to tak vidět nemusí tummenupp

A to je právě ono.. i uklízečka je člověk a nikdo nemá právo po ní fňákat jen proto, že je já nevím co, ředitel zeměkoule. To stejné žák/učitel wink

Nemusí po ní "fňákat" (co to je za slovo? big_smile) - ale pokud nedělá svou práci dobře - tak může. Což ona naopak ze své pozice nemůže. Ona je závislá na něm - on jí dává plat, on rozhoduje o té výši platu. On jí dává práci, nařizuje jí, co dělat v práci, jak to dělat v práci. Ona jemu naopak jeho práci nařizovat nemůže. Nejsou si rovni ani náhodou.

Zasa keď si uklízečka najme právničku vissla tak sa situácia trochu mení. Nič nemusí by len čierno-biele.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#678 2. 8. 2020 19:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odchod manžela po 21 letech

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Člověk v nižší pouzici je vždy závislejší, to je jasné. Na druhé straně když slyším  některé lidi nadávat na ty nahoře, tak si taky nevidí do pusy a vůbec neberou, že by takovou práci oni nezvládli.
Chce to ten oboustranný respekt myslím.

To je bez diskuze. Ono totiž mnohým nedochází, že samotní by nezvládli vůbec nic. Že když to někomu pálí, tak může být levý na ruce a naopak, manuálně zručný zase nemusí úplně chápat jak funguje podnikání. Ukaž mi manažery nějaké velké korporace, jak zvládnou všechno sami. No nezvládnou. A zase týpek z call centra jednoduše nezvládne organizaci tak velké mašinerie. Je to o spolupráci a vzájemném respektu, přesně, jak píšeš. tummenupp

Mᚠsvojím spôsobom pravdu - ale pravda je aj to, že napríklad chirurg môže pokojne upratova (a verím, že mnohé chirurgičky si doma upratujú a moja známa aj u muža-spolu-chirurgra v súkromnej ordinácii), ale som zvedavá, či by si sa nechala operova od upratovačky - ja teda nie, to napíšem narovinu. A to si vážim obe povolania a každé má svoj význam, ale platí aj toto prvé.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#679 2. 8. 2020 19:43

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

Mᚠsvojím spôsobom pravdu - ale pravda je aj to, že napríklad chirurg môže pokojne upratova (a verím, že mnohé chirurgičky si doma upratujú a moja známa aj u muža-spolu-chirurgra v súkromnej ordinácii), ale som zvedavá, či by si sa nechala operova od upratovačky - ja teda nie, to napíšem narovinu. A to si vážim obe povolania a každé má svoj význam, ale platí aj toto prvé.

Ale já tu nikde nesrovnávám pozice, či zaměstnání co se rovnosti týče. Tam jsem naopak uvedla, že je jasně dané, kdo má za co zodpovědnost. Řeším tu, jak se lidé k sobě chovají mnohdy právě v rámci svých pozic. Je to zneužívání moci. A kdyby si měl chirurg po sobě sterilizovat a uklízet sál pokaždé, co odoperuje, tak by se asi daleko nedostal. Ne, že by to nezvládl, o tom žádná, ale asi by se snížil jeho výkon a ještě by byla prča, kdyby si při vytírání pod operačním stolem pohnul se zády a  zbytek výkonů musel zrušit. Hlavně, že by si uklidil. Snad každý zvládne uklízet, ne? Pak tedy nevím, proč je tolik uklízecích agentur, když tohle nikdo nepotřebuje. A porpo, když není manažer ve firmě měsíc, nikdo si nevšimne (protože schopný manažer úkony nevykonává, nýbrž deleguje, že), ale jak chybí dva dny uklízečka, všimne si každý wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#680 2. 8. 2020 22:11

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

vrabčák napsal(a):

Leno, jak píše Judyna, o VŠEM si s ním promluvit. Třeba by pak trochu změnil svůj přístup k tobě, což by ti určitě pomohlo se zklidnit a dokázala by ses na všechno lépe soustředit. stolt

To nevidím jako šastné řešení. Trenér nemá za úkol brát ohled na žákovy problémy, ale připravit řádně budoucího řidiče.
Naopak myslím že by si začal dávat sakra pozor, jestli ji má vůbec pustit za volant. To nechci strašit ani odrazovat Lennu od absolvování autoškoly.
Představte si že jste v jeho kůži, má brát ohled na její vystresovanost a pustit ji do provozu?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#681 2. 8. 2020 23:55

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Odchod manžela po 21 letech

Každý učitel by měl být zároveň i trochu psychologem, a tedy i učitel v autoškole. A když si všimne, že má jeho žák velký strach, měl by se snažit mu pomoci se strachu zbavit. Třeba mu i navrhnout jízdy navíc. Nemyslela jsem tím, že by měl snížit nároky. Jeho cílem by mělo být naučit všechny přihlášené dobře a bezpečně jezdit. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#682 3. 8. 2020 7:21

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Měl by. Ale myslím že tomu tak není. Myslím že nemůže tolerovat nervózního řidiče. Určitě si nevezme na sebe zodpovědnost, že bude na silnici ohrožovat sebe a okolí.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#683 3. 8. 2020 7:53

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

vrabčák napsal(a):

Každý učitel by měl být zároveň i trochu psychologem, a tedy i učitel v autoškole. A když si všimne, že má jeho žák velký strach, měl by se snažit mu pomoci se strachu zbavit. Třeba mu i navrhnout jízdy navíc. Nemyslela jsem tím, že by měl snížit nároky. Jeho cílem by mělo být naučit všechny přihlášené dobře a bezpečně jezdit. stolt

tummenupp stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#684 3. 8. 2020 12:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

vrabčák napsal(a):

Každý učitel by měl být zároveň i trochu psychologem, a tedy i učitel v autoškole. A když si všimne, že má jeho žák velký strach, měl by se snažit mu pomoci se strachu zbavit. Třeba mu i navrhnout jízdy navíc. Nemyslela jsem tím, že by měl snížit nároky. Jeho cílem by mělo být naučit všechny přihlášené dobře a bezpečně jezdit. stolt

Ano, Přesně tak jsem to myslela.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#685 3. 8. 2020 13:42

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Odchod manžela po 21 letech

rina napsal(a):

myslím že by si začal dávat sakra pozor, jestli ji má vůbec pustit za volant.

Neplaš, učitel nemá co koho pouštět nebo nepouštět za volant ale prostě ho naučit jezdit. A není snad blbej, aby všechny učil stejně podle jednoho mustru. To už by dávno zkrachoval, protože lidi by si řekli, že nestojí za nic.

Není tady

 

#686 3. 8. 2020 13:55

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

normální chlap napsal(a):

rina napsal(a):

myslím že by si začal dávat sakra pozor, jestli ji má vůbec pustit za volant.

Neplaš, učitel nemá co koho pouštět nebo nepouštět za volant ale prostě ho naučit jezdit. A není snad blbej, aby všechny učil stejně podle jednoho mustru. To už by dávno zkrachoval, protože lidi by si řekli, že nestojí za nic.

Souhlasím, navíc ženské jsou mnohem větší panikářky (všeobecně). A jestli už to nějaký ten pátek dělá, musí být zvyklý. I podle toho co psala Lennna umí vyhodnotit, co si s kým dovolit a u koho ještě  třeba počkat s hustším provozem. Kdyby mu Lennna řekla, čím prochází, asi se jeho přístup moc nezmění, ale jí by se hlavně mohlo ulevit a to by udělalo nakonec největší službu. rodna


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#687 3. 8. 2020 15:56

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Odchod manžela po 21 letech

Já jsem se na svůj řidičák těšila, jen mě stresoval moment, až pojedu s instruktorem sama (taky jsme jezdili v autě po dvou "žácích". Když byl instruktor na jízdě jen s jedním žákem (tj. bez dalších svědků), šíleně a sprostě prý nadával.
Bylo dopoledne, páteční provoz. Vyklepaná jsem sedla za volant, on před autem kouřil a telefonoval. Když se vedle usadil, odboural mě větou, že doufá, že nepojedu jako pipina. Okamžitě mě to rozhodilo, protože jsem na tu jízdu myslela snad celou noc, dodnes nechápu, kde se ve mně vzal vzdor, ale tehdy jsem řekla: Jestli na mne budete řvát, pane Mrázku, tak zastavím a vystoupím. Nebo začnu troubit. Je mi to jedno. Nejsem vaše dcera, já si to platím. Třásl se mi hlas. On řekl, že se ze mne po*ere, ale celou jízdu vůbec nic. Neřval. Na konci mi řekl - no, vidíte, že se to dá přežít. Když se mě čekající žák zeptal, jestli mi pan Mrázek taky vyhrožoval, že mi přerazí ruku, když budu blbě řadit, nevěřil mému zážitku smile Nebála jsem se řídit, bála jsem se reakcí spoluřidiče.

Lennno, zkus se domluvit s tatínkem, a někde v bezpečí si natrénuj obsluhu volantu a příslušenství. Nejdřív sleduj za volantem jeho, poslouchej i zvuk, když se řadí rychlost. To dáš! Tfuj, tfuj... držím Ti palce!


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#688 3. 8. 2020 17:28

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

Irma napsal(a):

Já jsem se na svůj řidičák těšila, jen mě stresoval moment, až pojedu s instruktorem sama (taky jsme jezdili v autě po dvou "žácích". Když byl instruktor na jízdě jen s jedním žákem (tj. bez dalších svědků), šíleně a sprostě prý nadával.
Bylo dopoledne, páteční provoz. Vyklepaná jsem sedla za volant, on před autem kouřil a telefonoval. Když se vedle usadil, odboural mě větou, že doufá, že nepojedu jako pipina. Okamžitě mě to rozhodilo, protože jsem na tu jízdu myslela snad celou noc, dodnes nechápu, kde se ve mně vzal vzdor, ale tehdy jsem řekla: Jestli na mne budete řvát, pane Mrázku, tak zastavím a vystoupím. Nebo začnu troubit. Je mi to jedno. Nejsem vaše dcera, já si to platím. Třásl se mi hlas. On řekl, že se ze mne po*ere, ale celou jízdu vůbec nic. Neřval. Na konci mi řekl - no, vidíte, že se to dá přežít. Když se mě čekající žák zeptal, jestli mi pan Mrázek taky vyhrožoval, že mi přerazí ruku, když budu blbě řadit, nevěřil mému zážitku smile Nebála jsem se řídit, bála jsem se reakcí spoluřidiče.

Lennno, zkus se domluvit s tatínkem, a někde v bezpečí si natrénuj obsluhu volantu a příslušenství. Nejdřív sleduj za volantem jeho, poslouchej i zvuk, když se řadí rychlost. To dáš! Tfuj, tfuj... držím Ti palce!

Promiň, ale úplně vidím ten výraz jak z filmu Jedna ruka netleská "Nečum na mě, nebo ti useknu ruku" lollol A jinak tummenupp Člověk by se za sebe měl umět postavit.
Souhlasím, přesně jak píšeš, člověk hodně i odkouká, ale to vlastní ošahání si stejně dříve či později přijít musí.. Pamatuju si na jednu ze svých prvních jízd po řidičáku. Jedu a najednou začne auto tak jakoby škytat.. Chlap mi říká, chcípá ti to.. No to taky slyším, ale CO MÁM DĚLAT???... Podíval se na mě jak na absolutního debila a říká: Podřadit si? .. a zabralo to. Od té doby vím, že auto může začít škytat i když jedu z kopce lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#689 3. 8. 2020 18:00

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Palomita napsal(a):

Irma napsal(a):

Já jsem se na svůj řidičák těšila, jen mě stresoval moment, až pojedu s instruktorem sama (taky jsme jezdili v autě po dvou "žácích". Když byl instruktor na jízdě jen s jedním žákem (tj. bez dalších svědků), šíleně a sprostě prý nadával.
Bylo dopoledne, páteční provoz. Vyklepaná jsem sedla za volant, on před autem kouřil a telefonoval. Když se vedle usadil, odboural mě větou, že doufá, že nepojedu jako pipina. Okamžitě mě to rozhodilo, protože jsem na tu jízdu myslela snad celou noc, dodnes nechápu, kde se ve mně vzal vzdor, ale tehdy jsem řekla: Jestli na mne budete řvát, pane Mrázku, tak zastavím a vystoupím. Nebo začnu troubit. Je mi to jedno. Nejsem vaše dcera, já si to platím. Třásl se mi hlas. On řekl, že se ze mne po*ere, ale celou jízdu vůbec nic. Neřval. Na konci mi řekl - no, vidíte, že se to dá přežít. Když se mě čekající žák zeptal, jestli mi pan Mrázek taky vyhrožoval, že mi přerazí ruku, když budu blbě řadit, nevěřil mému zážitku smile Nebála jsem se řídit, bála jsem se reakcí spoluřidiče.

Lennno, zkus se domluvit s tatínkem, a někde v bezpečí si natrénuj obsluhu volantu a příslušenství. Nejdřív sleduj za volantem jeho, poslouchej i zvuk, když se řadí rychlost. To dáš! Tfuj, tfuj... držím Ti palce!

Promiň, ale úplně vidím ten výraz jak z filmu Jedna ruka netleská "Nečum na mě, nebo ti useknu ruku" lollol A jinak tummenupp Člověk by se za sebe měl umět postavit.
Souhlasím, přesně jak píšeš, člověk hodně i odkouká, ale to vlastní ošahání si stejně dříve či později přijít musí.. Pamatuju si na jednu ze svých prvních jízd po řidičáku. Jedu a najednou začne auto tak jakoby škytat.. Chlap mi říká, chcípá ti to.. No to taky slyším, ale CO MÁM DĚLAT???... Podíval se na mě jak na absolutního debila a říká: Podřadit si? .. a zabralo to. Od té doby vím, že auto může začít škytat i když jedu z kopce lol

big_smile lol tummenupp

Upravil(a) cibule (3. 8. 2020 18:01)

Není tady

 

#690 3. 8. 2020 18:35

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Odchod manžela po 21 letech

Palomito, mᚠskvělé postřehy big_smile, až když to čtu, vidím tu situaci z filmu big_smile


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#691 3. 8. 2020 18:54

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

Irma napsal(a):

Palomito, mᚠskvělé postřehy big_smile, až když to čtu, vidím tu situaci z filmu big_smile

tummenupp Počkej, počkej.. big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#692 3. 8. 2020 21:13

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Judyna napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Každý učitel by měl být zároveň i trochu psychologem, a tedy i učitel v autoškole. A když si všimne, že má jeho žák velký strach, měl by se snažit mu pomoci se strachu zbavit. Třeba mu i navrhnout jízdy navíc. Nemyslela jsem tím, že by měl snížit nároky. Jeho cílem by mělo být naučit všechny přihlášené dobře a bezpečně jezdit. stolt

Ano, Přesně tak jsem to myslela.

Jak tak pročítám vaše vzpomínky z autoškoly, přijde mi že učitelé jsou spíš arogantní neurvalci než soucitní všehoznalí psychologové a učitelé s velkým U.

Vyučování zvládnutí stresu za pomoci vyvolat ho záměrně, řvaním, vyhrožováním, psychickým či fyzickým terorem, není pedagogické, profesionální, účinné ani morální.

Jen si představte že by tak "vychovávali" učitelé vaše děti ve škole.

Říct potom, 'no vidíš, jak jsi to zvládnul', je hnusné!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#693 4. 8. 2020 6:52

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Tak si tak dneska říkám, že člověk se nakonec smíří s každou realitou nebo jí aspoň přijme jako nevratnou a zařídí se podle toho. A čas opravdu léčí.

Když ke mně přišla tahle náročná zkušenost, tak jsem už od začátku přečetla snad každý příběh, na který jsem na internetu narazila. Ne že bych to někomu přála, ale díky tomu jsem si uvědomovala, že tohle prožívá opravdu dost lidí. A zvládnou to. A zajímavé mi přišlo, že většinou se po nějaké době odmlčí. Buď sem tam ještě napíšou třeba po delší době, nebo taky už vůbec ne. A u některých mě trochu mrzelo, že už nevím, jak se to u nich vyvíjelo dál.

Teď už tomu asi rozumím. I u mě to bylo ze začátku plné bolesti, emocí a výčitek směrem k sobě, ale postupně jsem se začala smiřovat s realitou. Dnes, po dvou měsících, už jsem někde jinde. Můj život už začíná jít jinou cestičkou, než šel. A začíná mít zase řád. Ráno i odpoledne mluvím s rodinou a jinak už si zařizuji život po svém a už je tolik neotravuji.
Vždycky jsem mimo jiné měla ráda čtení knížek a nemohla jsem se tomu moc věnovat, protože jsme měli malý byt a neměla jsem místo, kde bych se v klidu natáhla s knížkou a ponořila se do děje. Na čtení jsem potřebovala ticho a klid a to bylo nemožné. A najednou to místo mám. Dokonce dvě. Buď si sednu na křeslo u okna a podložím si nohy a nebo se natáhnu rovnou do postele. Ponořím se do děje a najednou je večer a je čas jít spát. Tohle se mi líbí.

Takže tím vším chci napsat, že opravdu není nemožné to zvládnout. Jen je potřeba vydržet ten začátek. Ten je nejhorší. Pak už se to začíná s každým dnem zlepšovat. Netvrdím samozřejmě, že už jsem jen šastná a veselá, ale situace, kdy je mi ouvej, dokážu zvládnout a vím, že jak přišly, tak i odejdou.

Upravil(a) cibule (4. 8. 2020 7:00)

Není tady

 

#694 4. 8. 2020 7:51

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule, to je moc pěkně napsáno, a za sebe jsem ráda, že jsem měla a stále mám tu možnost u tebe sledovat tvůj vývoj a jak je líp a líp smile Připomíná mi to, když byly děti malé a bouchly se hodně třeba do brňavky a plakaly jak moc to bolí. Vždycky jsem jím říkávala "teď to moc bolí, musíš vydržet a postupně ta bolest odezní".. a jak pak byly za chvilku překvapené, že už nic nebolí smile Takže s potěšením čtu, že tvá "brňavka" už přestává zlobit wink a jen tak dál!!!!


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#695 4. 8. 2020 12:02

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Palomita napsal(a):

cibule, to je moc pěkně napsáno, a za sebe jsem ráda, že jsem měla a stále mám tu možnost u tebe sledovat tvůj vývoj a jak je líp a líp smile Připomíná mi to, když byly děti malé a bouchly se hodně třeba do brňavky a plakaly jak moc to bolí. Vždycky jsem jím říkávala "teď to moc bolí, musíš vydržet a postupně ta bolest odezní".. a jak pak byly za chvilku překvapené, že už nic nebolí smile Takže s potěšením čtu, že tvá "brňavka" už přestává zlobit wink a jen tak dál!!!!

Moc děkuji. godlike smile

Není tady

 

#696 4. 8. 2020 15:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odchod manžela po 21 letech

Cibul, ja si práve uvedomujem, ako je dobre, že u Teba už rez nastal - a že už sa to celé môže hoji. Bola som s kamoškou, ktorej muž sa nedávno priznal, že už ROKY má frajerku... a momentálne je viac u nej ako doma. Lenže zatiaž sa nerozvádza a kamoška sa zaala, že ona nemá dôvod meni status quo a nech si o rozvod podá on... No, ale ani on nemá vešmi motiváciu niečo meni, takže teraz sú tak akosi v medzistave a medzipriestore a ja sledujem, ako ju vždy znovu zničí - keď už jej je chvížu dobre - keď sa niekto ničnetušiaci spýta a ona musí nanovo vysvetžova.... alebo naopak zatĺka, s tým že nech si tú novinu oznamuje každému neverník. hmm Jedno horšie ako druhé, fakt. Tiež by jej asi pomohlo, keby sa veci pohli, uzavreli a šlo sa ďalej - trebárs aj každý sám, ale na novej ceste.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#697 4. 8. 2020 19:50

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Selima napsal(a):

Cibul, ja si práve uvedomujem, ako je dobre, že u Teba už rez nastal - a že už sa to celé môže hoji. Bola som s kamoškou, ktorej muž sa nedávno priznal, že už ROKY má frajerku... a momentálne je viac u nej ako doma. Lenže zatiaž sa nerozvádza a kamoška sa zaala, že ona nemá dôvod meni status quo a nech si o rozvod podá on... No, ale ani on nemá vešmi motiváciu niečo meni, takže teraz sú tak akosi v medzistave a medzipriestore a ja sledujem, ako ju vždy znovu zničí - keď už jej je chvížu dobre - keď sa niekto ničnetušiaci spýta a ona musí nanovo vysvetžova.... alebo naopak zatĺka, s tým že nech si tú novinu oznamuje každému neverník. hmm Jedno horšie ako druhé, fakt. Tiež by jej asi pomohlo, keby sa veci pohli, uzavreli a šlo sa ďalej - trebárs aj každý sám, ale na novej ceste.

Ach jo. Chudák holka.... sad

Není tady

 

#698 4. 8. 2020 20:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

To jo Seli. To je to nehorší. Moje kamarádka to takhle vydržela rok a pak stejně podala žádost o rozvod. Pánovi se do toho samozřejmě nechtělo. On neměl potřebu nic řešit.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#699 4. 8. 2020 20:59

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Dívám se často na Soudní síň, Soudkyně Barbara, Soudce Alexandr a pod.
Nevím, jestli jsou to příběhy podle skutečnosti, mám dojem že ano.

Byl tam příběh, že muž žádal o rozvod a žena nechtěla. On uváděl že si ji váží jako mámu svých dětí, ale že jeho city vůči ní ochladly, že ji nechce podvádět a má jinou.

Tak a tak, ona se pořád bránila, ale soud je stejně rozvedl.
Zkrátil tu cestu "řezu", o které psala Sel.

Potom ukazují ještě, jak všechno v krátké době dopadlo...

Ta smutná žena si brzo našla jiného, a onen muž byl šastný a spokojený v staronovém vztahu.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#700 4. 8. 2020 22:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

Selima napsal(a):

Cibul, ja si práve uvedomujem, ako je dobre, že u Teba už rez nastal - a že už sa to celé môže hoji. Bola som s kamoškou, ktorej muž sa nedávno priznal, že už ROKY má frajerku... a momentálne je viac u nej ako doma. Lenže zatiaž sa nerozvádza a kamoška sa zaala, že ona nemá dôvod meni status quo a nech si o rozvod podá on... No, ale ani on nemá vešmi motiváciu niečo meni, takže teraz sú tak akosi v medzistave a medzipriestore a ja sledujem, ako ju vždy znovu zničí - keď už jej je chvížu dobre - keď sa niekto ničnetušiaci spýta a ona musí nanovo vysvetžova.... alebo naopak zatĺka, s tým že nech si tú novinu oznamuje každému neverník. hmm Jedno horšie ako druhé, fakt. Tiež by jej asi pomohlo, keby sa veci pohli, uzavreli a šlo sa ďalej - trebárs aj každý sám, ale na novej ceste.

Ach jo. Chudák holka.... sad

Vieš čo? Ona tvrdí, že sa jej aj tak v podstate užavilo - po najmenej 5, ale skôr 10 rokoch klamstiev a podvádzania - a postupne sa to zlepšuje. Len by sa to zlepšovanie určite urýchlilo, keby sa odsahoval a podal o rozvod stolt .

Upravil(a) Selima (4. 8. 2020 22:54)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů