Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#4076 2. 6. 2020 21:11

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Třeba je to tím, že je to nepochopitelné smile A ten, kdo se dostane do stadia, že to chápe, není už zpravidla schopen zformulovat větu, natož napsat článek smile

Není tady

 

#4077 2. 6. 2020 21:44

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

normální chlap napsal(a):

Třeba je to tím, že je to nepochopitelné smile A ten, kdo se dostane do stadia, že to chápe, není už zpravidla schopen zformulovat větu, natož napsat článek smile

Jestli se to týkalo mě, tak tvá reakce je pro mě fakt nepochopitelná.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4078 2. 6. 2020 21:56

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Týkalo se to důkazu, že nelze napsat článek o feačce, který by jí "naslouchal" a "pochopil" :-)

Není tady

 

#4079 2. 6. 2020 22:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

rina napsal(a):

To je zas nějakej zombie-idní klon!!!
Jinak k té "divné matce" - Docela ji, i s tím co všechno se o ní psalo, že drogy, deky na plačící dítě, odmítnutí bydlení od otce i sociálky, chápu.
Zmatená zcela jistě byla..., Ale chybí mi tam jakejsi článek s vyslechnutím, posloucháním, pochopením..., a tak podobně, dnes je bohužel fůra matek na drogách, možná z nedbalosti, hnusu,  ale možná taky z bezradnosti v době hmotného mamonu a nedostatku té normální lidskosti...

Dobře, člověk se může dostat do jakési těžké situace  a dopustit se zkratovitého jednání. Což ale není důvod k tomu, aby došlo k pochopení jeho činu.
Tobě příjde pochopitelné, že matka, které (snad bez jejího zavinění) zemřelo dítě a ona hraje tu komedii s únosem? Nechá kupu lidí hledat dítě, o kterém sama ví, že je mrtvé? To je hodně patologické. Prostě myslela jen sama na sebe, chtěla být z obliga.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4080 2. 6. 2020 22:24

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Myslím si, že Rina neměla na mysli napsání článku, ale článek třeba řetězu.
V žádném případě se té matky nehodlám zastávat, souhlasím s Palomitou a Judynou. Ale pokud šlo opravdu o náhlé úmrtí (moc tomu nevěřím), což se bohužel někdy stává, mohlo ji to dost zaskočit a vyděsit, zvláště když neměla, co se zacházení s dítětem týče, moc čisté svědomí. Nejspíš je v hodně špatném psychickém stavu a jestli navíc bere drogy..., tak reagovala takhle strašlivě. usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4081 3. 6. 2020 10:30

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Ano, článek řetězu, neříkám pochopení, omlouvání a pod.,... Nabídka bydlení od starého milence či v azylovem domě to není.
Odejmout děcko, odstěhovat "pod dozor", to není lidské, jaksi milé, hřejivé řešení, ale násilné donucení za pomoci zastrašení a vydírání... To člověka pod vlivem drog určitě neuklidní, nepřiměje k pozitivní zmene ani k žádnému rozumnému jednání.
Není tam žádná zmínka o někom hodném, kdo by byl ochoten všechno s ní sdílet a pomoct jí.

Nechci po nikom, aby ji chápal nebo omlouval, ale myslím že někdo, kdo by ji uměl normálně pomoct, tam byl... A neudělal nic, nebo spíš škodil...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4082 3. 6. 2020 12:57

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Pomoci lze pouze člověku, který o pomoc stojí. Tzn. že kdo nechce, může brát nabízený azyl jako zastrašování či vydírání a někdo kdo chce, jej zase může brát jako odrazový můstek.  Aby si člověk uměl říct a nebo dokonce přijmout pomoc, za to je zodpovědný každý sám za sebe. Nelze házet za každý nezdar zodpovědnost na jiné. Pak to má takové konce "za všechno můžou ti druzí"..


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4083 3. 6. 2020 13:13

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Já mluvila o člověku závislém na drogách.
To je jak kdybys mluvila o slepci, který "má vidět" souvislosti...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4084 3. 6. 2020 18:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Lidi, co si myslíte o smrti George Floyda (zakleknutý, udušený černoch) a probíhajích demonstracích a nepokojích + následnou reakci Trumpa?
Já se spíše přikláním na stranu demonstrantů, že by policista (policisté) měl být souzen minimálně za nepřiměřené jednání, možná za vraždu. Ale pak čtu, že Floyd byl feák, 9x trestaný a policajta v Americe bych dělat asi nechtěla a vlastně jednání toho policajta na jednu stranu i chápu. A přesně toto je případ, kdy to není vůbec černobílé a jednoduché a vlastně nevím ve finále na čí straně jsem. Jaký na to máte názor?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#4085 3. 6. 2020 19:14

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Situace v Americe je hodně složitá...
Kdybych se snažila někoho zpacifikovat a on by si zoufale stěžoval, že se dusí, brala bych to ihned vážně.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4086 3. 6. 2020 19:33

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

rina napsal(a):

Ano, článek řetězu,

K tomu bych tady něco měl: https://www.youtube.com/watch?v=HEuTuu0RoQc

Není tady

 

#4087 3. 6. 2020 19:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

normální chlap napsal(a):

rina napsal(a):

Ano, článek řetězu,

K tomu bych tady něco měl: https://www.youtube.com/watch?v=HEuTuu0RoQc

dumbomlollol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4088 3. 6. 2020 20:02

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Situace v Americe je hodně složitá...
Kdybych se snažila někoho zpacifikovat a on by si zoufale stěžoval, že se dusí, brala bych to ihned vážně.

Problém je v tom, že některé menšiny/většiny, a jsme velikostně vyvážení wink , mají k "zoufalému stěžování si" větší sklony než jiní.. a to už pak člověk může otupět k zoufalým tónům.. tímto to v žádném případě neospravedlňuji. Jen US je jiný svět a ač si ho zde mnozí přejí, jsem ráda, že jsme mu zatím ještě relativně vzdáleni.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4089 3. 6. 2020 20:24

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

normální chlap napsal(a):

rina napsal(a):

Ano, článek řetězu,

K tomu bych tady něco měl: https://www.youtube.com/watch?v=HEuTuu0RoQc

Jasně. Určitě mᚠk problematice blízko.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4090 3. 6. 2020 20:30

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Jen US je jiný svět a ač si ho zde mnozí přejí, jsem ráda, že jsme mu zatím ještě relativně vzdáleni.

Taky si to tak myslím. A připadá mi, že je to tam vždy takové vyhrocenější. Jak demostrace, tak zákroky proti nim. Takže já nevím, na jakou stranu se přiklonit. Rozhodně to klečení na krku tak dlouhou dobu je přes čáru a dkyž jste zde znínili, že ten mrtvý nebyl žádné neviňátko, tak ten policista také ne. Má prý za sebou pár "kárných řízení". Holt je to drsnější svět.
Ale reakce Trumpa - poslat na vlastní lidi armádu - to je síla. (To už by - kdyby to bylo někde jinde - někdo bral jako občanskou válku)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4091 3. 6. 2020 23:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Že je Trump silně agresivní a panovačný, bylo jasné hned od chvíle, kdy se objevil na scéně. usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4092 4. 6. 2020 8:43

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Bavila jsem se nedávno se spolužačkou, která se vdala a žije v US. Vždycky byla "normální", věcná až pragmatická. Teď v každé větě, že se musí modlit, že Bůh je ochrání a kdesi cosi. Nestačila jsem zírat. Kolega tam studoval a vymývání mozků tam prý jedou tvrdě už od mala. Nejdůležitější jsou tam dvě věci Bůh a americká vlajka. Přes to nejede vlak. Zbytek už nikdo neřeší. Takže pokud si dítě před zahájením školy zazpívá hymnu a pomodlí se k pánu Bohu, tak pak už se "děj vůle Boží" .. A s takovýmhle přístupem je velmi snadné mít emočně nestabilní národ, který chytá na první dobrou wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4093 4. 6. 2020 9:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Situace v Americe je hodně složitá...
Kdybych se snažila někoho zpacifikovat a on by si zoufale stěžoval, že se dusí, brala bych to ihned vážně.

vrabčáku, brala bys to ihned vážně teď jako vrabčák, který je povoláním (plácnu příklad) úřednice. Ale brala bys to skutečně vážně, pokud bys byla policajtem v Americe, policajtem, který denně řeší hnusy s feáky, gangy, střílení a horší věci? Jak moc si se kdy pohybovala u nás v prostředí feáků, v prostředí "spodiny"? Ono to člověka hodně změní.... není to opravdu tak černobílé myslím....


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#4094 4. 6. 2020 9:07

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

Bavila jsem se nedávno se spolužačkou, která se vdala a žije v US. Vždycky byla "normální", věcná až pragmatická. Teď v každé větě, že se musí modlit, že Bůh je ochrání a kdesi cosi. Nestačila jsem zírat. Kolega tam studoval a vymývání mozků tam prý jedou tvrdě už od mala. Nejdůležitější jsou tam dvě věci Bůh a americká vlajka. Přes to nejede vlak. Zbytek už nikdo neřeší. Takže pokud si dítě před zahájením školy zazpívá hymnu a pomodlí se k pánu Bohu, tak pak už se "děj vůle Boží" .. A s takovýmhle přístupem je velmi snadné mít emočně nestabilní národ, který chytá na první dobrou wink

Takovou zkušenost já nemám, možná bude záležet na tom, kde bydlí, na komunitě, kam se dostala nebo jen náhoda? Nebo nevím. Ale mám tam výbornou kamarádku, píšeme si v podstatě stále a nic takového neslyším, ani z ní necítím. Ale nevyrůstala tam, šla tam po škole. Ameriku miluje a nedá na ní dopustit, v tomto se škádlíme, protože já (ani nevím proč) Ameriku nemám odjakživa ráda.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#4095 4. 6. 2020 9:56

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

LENNNA napsal(a):

Takovou zkušenost já nemám, možná bude záležet na tom, kde bydlí, na komunitě, kam se dostala nebo jen náhoda? Nebo nevím. Ale mám tam výbornou kamarádku, píšeme si v podstatě stále a nic takového neslyším, ani z ní necítím. Ale nevyrůstala tam, šla tam po škole. Ameriku miluje a nedá na ní dopustit, v tomto se škádlíme, protože já (ani nevím proč) Ameriku nemám odjakživa ráda.

A takových je většina američanů wink Byla to hlavně reakce na příspěvek, že tam je všechno takové vyhrocenější..


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4096 4. 6. 2020 12:12

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Lennno, jasně, že to člověka změní, zvláště když se pohybuje v tom nejhorším prostředí. Napsala jsem jen svůj názor, jak bych se nejspíš zachovala já. Když si člověk zvykne na smrt, policajt se nerozpakuje i vraždit a společnost se nad tím ani nepozastaví, tak ale asi není něco v pořádku... sad


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4097 4. 6. 2020 17:58

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Lennno, jasně, že to člověka změní, zvláště když se pohybuje v tom nejhorším prostředí. Napsala jsem jen svůj názor, jak bych se nejspíš zachovala já. Když si člověk zvykne na smrt, policajt se nerozpakuje i vraždit a společnost se nad tím ani nepozastaví, tak ale asi není něco v pořádku... sad

JJ, vždy jo, já jen tu úvahu rozvádím dál tummenupp . Myslela jsem to tak, že píšeš se současným myšlením, jak by ses zachovala teď jako vrabčák. Těžko říct, jak by se vrabčák zachoval, kdyby žil a pracoval a chodil v botách toho policajta, co to udělal. To není omluva toho, co udělal! V žádném případě! Jen přemýšlím a rozvádím myšlenky, že ne vše asi tak jednoduché, tak černobílé, tak jisté....
Já se hodně pohybuji mezi feáky, nepřizpůsobivými, cigány... a to fakt jen okrajově a přesto mě to neskutečně změnilo. Že já pracovat jako policajt, tak se asi neudržím. Což teda se těžko vysvětluje lidem, kteří v tom nežijí a těžko to mohou pochopit. Ne, neschvaluji to, ale umím to velmi dobře pochopit.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#4098 4. 6. 2020 19:40

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Chápu přesně, jak to myslíš, umím se do toho vžít, i když jsem sama nic takového nezažila.
V ideálním případě by policajt měl stát proti vrahovi, a ne se jím sám stát. Použít veškeré možné donucovací prostředky, ale zabít jen v nejkrajnějším případě.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4099 4. 6. 2020 19:59

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Nevím jak prostředí ovlivňuje kvalitu policie či armádu v jiných zemích, ale u nás do ní vstupují (i přes všechny testy) lidé určitě nějak minimálně zakomplexovaní, vědomí si toho, že budou mít nějakou moc nad ostatníma.
Nevěřím že tam někdo jde s úmyslem 'pomáhat a chránit'. To by mohl jen naivní blb, který by se stejně strachy posr., kdyby stál proti skutečnému zločinci.
Tudíž podle mě v té situaci (kdy proti němu stojí), jen projeví své skutečné schopnosti a vlastnosti. Agresivitu, strach, neschopnost a pod.
Kdyby tam stál člověk věrný své profesi, neselhal by!

Upravil(a) rina (4. 6. 2020 20:00)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4100 5. 6. 2020 7:40

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Chápu přesně, jak to myslíš, umím se do toho vžít, i když jsem sama nic takového nezažila.
V ideálním případě by policajt měl stát proti vrahovi, a ne se jím sám stát. Použít veškeré možné donucovací prostředky, ale zabít jen v nejkrajnějším případě.

To je bez debat, souhlasím. V idálním světě by to tak mělo být!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů