Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#401 5. 4. 2020 17:08

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Palomito, podělíš se o recept na kvasnicovou? Dělala jsem ji kdysi dávno a vůbec si to nepamatuju. Ale byla dobrá. Jen jsem na ni zapomněla.

Základ: osmažit na troše oleje kostku kvasnic. Nejdřív se roztečou a pak jakoby zhrudkovatí.. do toho přidám mraženou zeleninu (hrášek, mrkev, kukuřice), koření podle chuti (dávám sušenou na: petržel, celer, libeček), sůl, zalít vodou (kostka bujonu) nebo vývarem a po pár minutách udělat noky a je hotovo.. celá záležitost hotová za 15 min..
Kamarádka si tam místo mražené dává čerstvou zeleninu, vč. cibule, česneku.. ale mě víc chutná ta naše.. naštěstí se fantazii meze nekladou wink dobrou chu storstark

Palomito, tak jelikož jsem kupodivu sehnala droždí, tak jsem polévku hned vyzkoušela a pochutnala jsem si tummenupp Je to dobrá rychlovka, určitě zařadím do repertoáru smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#402 5. 4. 2020 17:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Palomito, tak jelikož jsem kupodivu sehnala droždí, tak jsem polévku hned vyzkoušela a pochutnala jsem si tummenupp Je to dobrá rychlovka, určitě zařadím do repertoáru smile

Jeee, tak to jsem moc ráda!! storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#403 5. 4. 2020 19:18

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak dnes mi padl do oka tento článek. Ale nevím, jestli je to pravda. I když je tam tisková zpráva, tak nevím...
Každopádně mě  toho oči přecházejí.

https://marekhurt1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=748857


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#404 5. 4. 2020 20:41

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Tak dnes mi padl do oka tento článek. Ale nevím, jestli je to pravda. I když je tam tisková zpráva, tak nevím...
Každopádně mě  toho oči přecházejí.

https://marekhurt1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=748857

Když měli na cestu tam, dovolila bych jim návrat až v případě, že mají na cestu zpět a zajištěné ubytování. Navíc nás se taky nikdo neptal, jestli nás v jedné domácnosti žije pět a nebo třicet, tak proč by se to mělo řešit u nich? A už teď lituju hotel, který je vyfasuje roll


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#405 5. 4. 2020 20:49

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Tak dnes mi padl do oka tento článek. Ale nevím, jestli je to pravda. I když je tam tisková zpráva, tak nevím...
Každopádně mě  toho oči přecházejí.

https://marekhurt1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=748857

Já to ani nemůžu dočíst butter Jsem na tyto spoluobčany (ne všechny) úplně alergická.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#406 6. 4. 2020 7:44

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Teď vidím video s názvem Prymula: Hranice brzy otevřeme, chceme promořit populaci, do školy se půjde s rouškou - na video jsem se nedívala, ale jestli je název pravdivý, tak z toho teda nemám vůbec radost. Jak to, že najednou tak otočil? Že se populace postupně promoří, to je mi jasné. Ale důležité tam je to "postupně", což se nám teď výborně dařilo oproti jiným státům. Co se stane, když pustí děti do škol a otevřou hranice. Hlavně ty hranice - to nemůže být myšleno vážně ani ze srandy! Sakra co za tím zase je? Pokud by to byla pravda a název nebyl zavádějící, tak to není dobré sad
A dříve názor "děti do škol až poslední", nyní prý je chce pustit jako první. No vůbec tomu nerozumím, co se kurnik stalo? Tak výborně nám to šlo!!!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#407 6. 4. 2020 8:50

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Ano, to určitě není pravda...........

Není tady

 

#408 6. 4. 2020 8:59

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Opozici také vadí pokračující zákaz vycestování českých občanů za hranice s výjimkou nutných služebních cest. Předseda ODS Petr Fiala to považuje za pochybné. Jak řekl v nedělní Partii na Primě, je to opatření, které lze snadno ukončit. Přidal se k němu i šéf pirátů Ivan Bartoš, podle kterého si prý senioři připadají jako „za Husáka“, když nemohou vycestovat za svými rodinami do zahraničí.

Tak toto mi připadá úplně mimo mísu, chodí vůbec mezi normální lidi, znají jejich názory?.....vycestovávala jsem 5 x do roka, minulý týden jsem měla letět na Martinik, vůbec by mě nenapadlo, že bych někam jela..............a takto smýšlí většina cestovatelů...........a za rodinami? V době, kdy mohou spolu zadarmo telefonovat hodiny a vidět se přes obrazovku.......neznám nikoho, kdo by o to stál.
Nechápu, jen zvyšují body pro Babiše.............i když ten taky cuká.......????

Není tady

 

#409 6. 4. 2020 10:54

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Teď vidím video s názvem Prymula: Hranice brzy otevřeme, chceme promořit populaci, do školy se půjde s rouškou - na video jsem se nedívala, ale jestli je název pravdivý, tak z toho teda nemám vůbec radost. Jak to, že najednou tak otočil? Že se populace postupně promoří, to je mi jasné. Ale důležité tam je to "postupně", což se nám teď výborně dařilo oproti jiným státům. Co se stane, když pustí děti do škol a otevřou hranice. Hlavně ty hranice - to nemůže být myšleno vážně ani ze srandy! Sakra co za tím zase je? Pokud by to byla pravda a název nebyl zavádějící, tak to není dobré sad
A dříve názor "děti do škol až poslední", nyní prý je chce pustit jako první. No vůbec tomu nerozumím, co se kurnik stalo? Tak výborně nám to šlo!!!

Jdou od extrému k extrému. Místo, aby začali postupně jednotlivými okresy, aby se případný rapidní nárůst nemocných mohl rozvážet do zařízení v jiných krajích, tak ne.. otevřeme to všechno. Bohužel to uhasili hned v zárodku a teď panikaří, že se daří držet vir pod kontrolou.. to asi není žádoucí stav. dumbom Být starší a nebo slabší kus, moc ráda si o sobě přečtu, že je to v podstatě jedno, prostě zhebnu, ale ti zdraví a silní půjdou dál.. roll


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#410 6. 4. 2020 11:35

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

vera napsal(a):

Opozici také vadí pokračující zákaz vycestování českých občanů za hranice s výjimkou nutných služebních cest. Předseda ODS Petr Fiala to považuje za pochybné. Jak řekl v nedělní Partii na Primě, je to opatření, které lze snadno ukončit. Přidal se k němu i šéf pirátů Ivan Bartoš, podle kterého si prý senioři připadají jako „za Husáka“, když nemohou vycestovat za svými rodinami do zahraničí.

Tak toto mi připadá úplně mimo mísu, chodí vůbec mezi normální lidi, znají jejich názory?.....vycestovávala jsem 5 x do roka, minulý týden jsem měla letět na Martinik, vůbec by mě nenapadlo, že bych někam jela..............a takto smýšlí většina cestovatelů...........a za rodinami? V době, kdy mohou spolu zadarmo telefonovat hodiny a vidět se přes obrazovku.......neznám nikoho, kdo by o to stál.
Nechápu, jen zvyšují body pro Babiše.............i když ten taky cuká.......????

Jo, viděla jsem. Fiala a Bartoš - ty když slyším, co vykládají za nesmysly! Nejen teď, ale většinou! dumbom


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#411 6. 4. 2020 11:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Je to divné. Taky si myslím, že doteď ta opatření byla dobrá a myslím, že naprostá většina lidí je akceptuje a je ochotná v nich pokračovat. A že by se senioři svěřovali zrovna Bartošovi, o tom pochybuju. Navíc to není skupina, které to cestování až tak chybí. To možná pár mladým hejskům.
Asi jde zase jen o prachy.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#412 6. 4. 2020 12:05

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

ano o prachy a politické body..............

Není tady

 

#413 6. 4. 2020 12:31

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Prymula řekl, že změnil názor................je pro promoření populace

Není tady

 

#414 6. 4. 2020 13:02

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Teď čtu...............Babiš se postavil za Hamáčka, proti Primulovi

Není tady

 

#415 6. 4. 2020 13:08

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

vera napsal(a):

Prymula řekl, že změnil názor................je pro promoření populace

A si pan Prymula zkouší své změny názorů na sobě, a ne na nás, na občanech této republiky. Nejsme jeho cvičené opice.

Někde tu je...

 

#416 6. 4. 2020 13:19

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

vera napsal(a):

Prymula řekl, že změnil názor................je pro promoření populace

Já myslím, že byl tlakem donucen ten názor změnit...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#417 6. 4. 2020 13:21

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

vera napsal(a):

Teď čtu...............Babiš se postavil za Hamáčka, proti Primulovi

Aha, tak to se asi pletu! Myslela jsem, že ta změna jeho názoru pochází od Babiše... ale podle všeho tedy ne.
Uvidíme, co vymyslí!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#418 6. 4. 2020 13:37

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Např. v r. 2017 zemřelo v ČR 111 000 obyvatel, tj. 304 lidí denně zemřelo (z různých příčin). To je normální stav. V r. 2018 to bylo 113 000 obyvatel. Každý den jsou to stovky lidí - staří, mladí, nemocní, zdraví, chudí, bohatí..  Pro představu, jak je COVID-19 nebezpečný mě zajímalo srovnání z okolních zemí.  V Itálii to na 10 mil. obyvatel (mají cca 60 mil.) vychází na 289 úmrtí za den ze všech možných příčin. Aktuální stav v Itálii za den pouze díky COVID-19 - 525 lidí. Španělsko na 10 mil. obyvatel (mají cca 46mil. v r. 2014) vychází cca 231 lidí za den. Aktuální stav ve Španělsku za den díky COVID-19 - 809. Jestli se nic neděje, když úmrtnost vzroste i víc než trojnásobně, tak směle do toho a pojďme promořovat. Podle mého nemáme ani tucha s čím si zahráváme. ČR je teď ve spoustě zemí dávána za vzor, jak to tu skvěle zvládáme. A my co? My jsme se rozhodli, že to pose_em.. Nevím, komu se teď chceme otevírat, když všichni kolem nás jsou paralyzováni ještě víc jak my.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#419 6. 4. 2020 14:17

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

No tak se to aspoń vyrovná a budeme na tom všichni svorně blbě. Přece s nehodí, aby některé země z EU na tom byly hůř a některé líp. A když by na tom měl být někdo líp, tak určitě ne země "z východu", které mají celkově blbé názory, např. na emigraci. Je třeba postupovat stejně (blbě).
(Ironie)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#420 6. 4. 2020 14:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Ještě dodám - a teď už vážně -  jak dopadá promořování, vidíme v Itálii, Francii, VB, USA.
Není lepší počkat, až se najde lék, aby na tuto teorii lidé nedopláceli životy a teprve potom promořovat?

Nebo a to udělají jako s tou chytrou karanténou - začli s ní jen na menším území - na jižní Moravě. Tak a začnou promořovat zase na druhé konci - třeba v Praze, konkrétně bych to zatím zkusila v senátu, v paralamentu, ve vládě.... (vtip)

Upravil(a) Judyna (6. 4. 2020 14:26)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#421 6. 4. 2020 17:24

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

„Budu se snažit, abychom omezující opatření cílili na populaci starších a rizikových osob a ve zbytku populace život otevřeli, aby došlo k jejímu promoření,“ řekl v neděli v rozhovoru pro DVTV Roman Prymula.

Na veřejnosti se tak začalo diskutovat o promoření Česka. Tohoto spojení a vyjádření donedávna šéfa Ústředního krizového štábu se lekli jak premiér Andrej Babiš (ANO), tak Prymulův nástupce v čele hlavního rozhodovacího tělesa v průběhu pandemie Jan Hamáček (ČSSD).


Prymula: Otestujeme 17 tisíc lidí. Podle toho budeme řídit promoření populace
12:10
„Je to velice riskantní. Neumím si to představit. My jdeme cestou chytré karantény,“ řekl Babiš Radiožurnálu.

„Byl bych velmi rád, kdyby takováto diskuse proběhla nejdřív na vládě nebo na Ústředním krizovém štábu a až potom abychom tuto debatu vedli v médiích,“ řekl v neděli po jednání stálé pracovní skupiny štábu Hamáček.

Ne promoření, ale vakcinace
Jistá si Prymulovým návrhem není ani imunoložka Blanka Říhová.

„Prymula je člověk na svém místě, ale jak si představuje, aby mu epidemie někde neutekla, to netuším,“ řekla Seznam Zprávám Říhová.

Jedním dechem ale dodává, že by česká společnost potřebovala přijít v menší míře s novým typem koronaviru do kontaktu, a vytvořit si tak protilátky.

„Chtělo by to malou vakcinaci, aby ta nálož viru nebyla pro organismus moc veliká, protože to se zvládá špatně, a jste mladý, nebo starý,“ vysvětluje Říhová.


V nově otevřených obchodech bude přísný režim, lidé budou vpouštěni postupně
17:16
„Budete nosit roušku a dodržovat všechna nařízení, pak si ji ale špatně sundáte nebo si neumyjete dostatečně ruce a přijdete s virem do kontaktu. Dojde tak k nakažení, ale jen minimálnímu, se kterým se imunitní systém může vypořádat, a člověk se tak stane odolným. Mladí a zdraví lidé by se takhle mohli proimunizovat třeba na znovu otevřených sportovištích,“ dodává Říhová.

Bývalá ředitelka Mikrobiologického ústavu AV ČR nepoužívá slovo promoření, ale vakcinace. Přitom mluví o tom samém, co v rozhovoru pro DVTV popsal i Prymula. Že nejde o žádný myšlenkový obrat potvrzuje i šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

„Od začátku říkáme, že bude docházet i k určitému promořování populace. Cílem je pokusit se ho řídit tak, aby nedocházelo k nekontrolovanému šíření viru,“ řekl Vojtěch.

Prymula tak v podstatě popsal pouze to, co se bude dít ve veřejném prostoru, až se začnou rozvolňovat mimořádná opatření. Jako epidemiolog použil odborné slovo promoření, kterého se zalekli Babiš, Hamáček a s nimi i značná část veřejnosti. Nejde přitom o nic jiného, než že se lidé na sportovištích a v obchodech dostanou v malé míře do kontaktu s koronavirem, a část společnosti by se mohla slovy Říhové proimunizovat.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Reklama


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Jak se chránit před koronavirem? Praktické rady od ikony české imunologie
„Pan prezident je v klidu.“ Zeman i Babiš se vyhýbají testu na koronavirus
První návrh, jak otevřít restaurace: Bez roušek, s jídlem a zavíračka ve 21 hodin

Není tady

 

#422 6. 4. 2020 17:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

No tak se to aspoń vyrovná a budeme na tom všichni svorně blbě. Přece s nehodí, aby některé země z EU na tom byly hůř a některé líp. A když by na tom měl být někdo líp, tak určitě ne země "z východu", které mají celkově blbé názory, např. na emigraci. Je třeba postupovat stejně (blbě).
(Ironie)

stolt
Tvůj spodní podtón jsme hravě odhalili. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#423 6. 4. 2020 19:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Já vím, že jsem průhledná smile.
A zapomněla jsem, že tu není Rina, ta občas ty moje "postřehy" brala příliš vážně.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#424 6. 4. 2020 19:32

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Já vím, že jsem průhledná smile.
A zapomněla jsem, že tu není Rina, ta občas ty moje "postřehy" brala příliš vážně.

to není o průhlednosti wink jen většině je asi jasné, jak to kdo myslí.. až na výjimky, samozřejmě big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#425 6. 4. 2020 22:06

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Já vím, že jsem průhledná smile.
A zapomněla jsem, že tu není Rina, ta občas ty moje "postřehy" brala příliš vážně.

Doufejme, že Rina teď bude mít, aspoň v tomto směru, klidnější sova .


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů