Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#376 1. 4. 2020 19:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Pokud klient odložení splátky využije, délka splácení úvěru se adekvátně prodlouží o dobu, po kterou bude přerušeno. „Přerušení splácení úvěru nepovede k negativnímu zápisu v registrech. Lidé se tedy nemusejí obávat, že by jim do budoucna komplikovalo případné další žádosti o úvěry,“ ujišuje Alena Schillerová.

V případě přerušení splácení zaplatí spotřebitelé i živnostníci splátky s úroky později. Úroky budou při využití odkladu splátek zachovány ve smluvní výši, v případě spotřebitelů však mohou dosáhnout maximálně zákonné výše úroku z prodlení na úrovni repo sazby navýšené o 8 procentních bodů. „Díky tomuto stropu na úroky se zabrání situaci, že by po skončení odkladu musel spotřebitel zaplatit úroky v takové výši, která by pro něj byla likvidační,“ vysvětluje ministryně financí.

https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove … y-uv-38077


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#377 1. 4. 2020 19:24

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Nevíte někdo podmínky? Nebo jestli si své podmínky udělá každá banka zvl᚝? Zajímá mě doplacení toho odloženého období. Zda se posune konec celkové doby splácení nebo zda teď odložím splátky o 3 měsíce a ty 3 měsíce budu muset splatit třeba (plácnu) do konce roku...

Vláda schválila odklad splátek hypoték a úvěrů sjednaných před 26. březnem 2020 na tři až šest měsíců. Stačí požádat a prohlásit, že je to kvůli koronaviru. Banky to zkoumat nebudou.

🔴 Přerušeno bude splácení úroků i jistiny
🔴 Kreditních karet a kontokorentů se to netýká

Nevím podrobnosti, ale známý řešil a říkal, že do toho nepůjde. Ptal se u jeho banky a tam mu sdělili, že prý je to možné, ale bude registrován, že "nesplácí". I když za to žádný postih mít nebude a bude na tom domluvený s bankou, tak mu to zůstane v záznamu a v budoucnu už by měl problém sjednat si případně jiný úvěr jako "neplatič".. Na tohle bych se asi taky ptala.. Kde a jakým způsobem zůstane člověk/firma evidován a jaké případné nepříjemnosti z toho může v budoucnu mít.

Mezitím čtu na stránkách MFČR, že se to posune a že člověk nebude registrován nikde, že nesplácí, v žádném registru, nikde. Tak teď nevím, čemu věřit... Určitě bude dobré se dotázat u konkrétní banky, že?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#378 1. 4. 2020 19:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Pokud klient odložení splátky využije, délka splácení úvěru se adekvátně prodlouží o dobu, po kterou bude přerušeno. „Přerušení splácení úvěru nepovede k negativnímu zápisu v registrech. Lidé se tedy nemusejí obávat, že by jim do budoucna komplikovalo případné další žádosti o úvěry,“ ujišuje Alena Schillerová.

V případě přerušení splácení zaplatí spotřebitelé i živnostníci splátky s úroky později. Úroky budou při využití odkladu splátek zachovány ve smluvní výši, v případě spotřebitelů však mohou dosáhnout maximálně zákonné výše úroku z prodlení na úrovni repo sazby navýšené o 8 procentních bodů. „Díky tomuto stropu na úroky se zabrání situaci, že by po skončení odkladu musel spotřebitel zaplatit úroky v takové výši, která by pro něj byla likvidační,“ vysvětluje ministryně financí.

https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove … y-uv-38077

Judyno, děkuji! Mezitím jsem pátrala a našla na stejných stránkách tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#379 1. 4. 2020 19:36

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Ještě jsem našla toto, jestli ti to k něčemu bude.

https://www.finparada.cz/6257-Podminky- … -bank.aspx


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#380 1. 4. 2020 19:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Holky a děkuju za vaše názory k tomu společnému obědu s mladýma. Asi máte pravdu. Ale je to tak těžké je nepotvat dál. I když oni to určitě pochopí, obzvk᚝ když žvanec dostanou tak jako tak.
To jen já s tím mám problém.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#381 1. 4. 2020 19:40

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Mezitím čtu na stránkách MFČR, že se to posune a že člověk nebude registrován nikde, že nesplácí, v žádném registru, nikde. Tak teď nevím, čemu věřit... Určitě bude dobré se dotázat u konkrétní banky, že?

Určitě řešit s tou konkrétní bankou, zejména v tomto čase. Už teď jsou zmatky ohledně náhrady škody. Co se státu týče, tomu nevěřím ani nos mezi očima. Podmínky mění podle toho, jak se mu to hodí. Ani banky se nebudou chtít jen tak podřídit. Takže osobní domluva s bankou a mít vše černé na bílém. Hodně štěstí tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#382 1. 4. 2020 19:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Ještě jsem našla toto, jestli ti to k něčemu bude.

https://www.finparada.cz/6257-Podminky- … -bank.aspx

Určitě, moc děkuji. Uvidíme, co z toho bude. Ministryně teď říká ve zprávách "banky nebudou nic zkoumat a odloží každému" u 2 bank jsem teď zběžně viděla, že lidé mají zaslat žádost a banky to prověří... tak uvidíme, jak to bude.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#383 1. 4. 2020 19:46

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Holky a děkuju za vaše názory k tomu společnému obědu s mladýma. Asi máte pravdu. Ale je to tak těžké je nepotvat dál. I když oni to určitě pochopí, obzvk᚝ když žvanec dostanou tak jako tak.
To jen já s tím mám problém.

Judyno, asi jsi je vůbec neměla zvát. Já osobně bych zavolala a zrušila to úplně nebo napůl, ve smyslu, že bych narovinu řekla, že to nemá cenu riskovat, tak a přijede jen jeden člen vyzvednout oběd. Ale já osobně bych to zrušila úplně, není to nic špatného a až to skončí, tak si dáte v klidu něco dobrého a vynahradíte si to.
U nás to je tak, že moji rodiče to vůbec nechápou, proč nechceme přijít (ti se nebojí), tchán to spíše chápe, ale být po jeho, tak je rád, když přijedeme. Ale to my "mladí" jsme nekompromisně řekli, že nebudeme jezdit, neohrozíme své rodiče.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#384 1. 4. 2020 19:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Mezitím čtu na stránkách MFČR, že se to posune a že člověk nebude registrován nikde, že nesplácí, v žádném registru, nikde. Tak teď nevím, čemu věřit... Určitě bude dobré se dotázat u konkrétní banky, že?

Určitě řešit s tou konkrétní bankou, zejména v tomto čase. Už teď jsou zmatky ohledně náhrady škody. Co se státu týče, tomu nevěřím ani nos mezi očima. Podmínky mění podle toho, jak se mu to hodí. Ani banky se nebudou chtít jen tak podřídit. Takže osobní domluva s bankou a mít vše černé na bílém. Hodně štěstí tummenupp

Určitě ano! Díky! tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#385 1. 4. 2020 19:48

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Holky a děkuju za vaše názory k tomu společnému obědu s mladýma. Asi máte pravdu. Ale je to tak těžké je nepotvat dál. I když oni to určitě pochopí, obzvk᚝ když žvanec dostanou tak jako tak.
To jen já s tím mám problém.

Judy, taky je otázka, kde žijete a jak. Jeden případ za všechny.. Známý má čtyři děti, každé už má svou rodinu a teď to jedno onemocnělo koronavirem (majitel restaurace). Jen díky tomu, že se nestýkali v širším rodinném kruhu, to odnesl zatím pouze on. Už se léčí přes dva týdny a stále to není dobré. Když tak nad tím přemýšlím, tak je dobře, že to vypuklo mezi svátky Vánoce-Velikonoce. Jinak by to byl asi mnohem větší masakr, protože to se rodiny druží víc než jindy..


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#386 1. 4. 2020 19:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Holky a děkuju za vaše názory k tomu společnému obědu s mladýma. Asi máte pravdu. Ale je to tak těžké je nepotvat dál. I když oni to určitě pochopí, obzvk᚝ když žvanec dostanou tak jako tak.
To jen já s tím mám problém.

Judy, taky je otázka, kde žijete a jak. Jeden případ za všechny.. Známý má čtyři děti, každé už má svou rodinu a teď to jedno onemocnělo koronavirem (majitel restaurace). Jen díky tomu, že se nestýkali v širším rodinném kruhu, to odnesl zatím pouze on. Už se léčí přes dva týdny a stále to není dobré. Když tak nad tím přemýšlím, tak je dobře, že to vypuklo mezi svátky Vánoce-Velikonoce. Jinak by to byl asi mnohem větší masakr, protože to se rodiny druží víc než jindy..

No, to teda.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#387 1. 4. 2020 19:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Holky a děkuju za vaše názory k tomu společnému obědu s mladýma. Asi máte pravdu. Ale je to tak těžké je nepotvat dál. I když oni to určitě pochopí, obzvk᚝ když žvanec dostanou tak jako tak.
To jen já s tím mám problém.

Judyno, asi jsi je vůbec neměla zvát. Já osobně bych zavolala a zrušila to úplně nebo napůl, ve smyslu, že bych narovinu řekla, že to nemá cenu riskovat, tak a přijede jen jeden člen vyzvednout oběd. Ale já osobně bych to zrušila úplně, není to nic špatného a až to skončí, tak si dáte v klidu něco dobrého a vynahradíte si to.
U nás to je tak, že moji rodiče to vůbec nechápou, proč nechceme přijít (ti se nebojí), tchán to spíše chápe, ale být po jeho, tak je rád, když přijedeme. Ale to my "mladí" jsme nekompromisně řekli, že nebudeme jezdit, neohrozíme své rodiče.

Jo. Asi to tak udělám, že jim řeknu, aby si to jen přišel někdo vyzvednout.
Když mně je jich líto, oni celý víkend oba makají na stavbě a nemají čas vařit.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#388 1. 4. 2020 19:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Když mně je jich líto, oni celý víkend oba makají na stavbě a nemají čas vařit.

Tak navařit více chodů, nakrabičkovat a odevzdat, a se nezdržují kávičkováním.. na to bude ještě času dost big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#389 3. 4. 2020 10:00

LiliLost
♥------
Registrovaný: 3. 4. 2020
Příspěvky: 1

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Koronawirus COVID-19 œrodki ostrożnoœci
https://creazilla.com/nodes/18959-stop- … ish-vector
https://creazilla-store.fra1.digitaloceanspaces.com/vectors/18959/stop-the-spread-of-germs-vector-medium.png

Není tady

 

#390 3. 4. 2020 11:52

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

Co se státu týče, tomu nevěřím ani nos mezi očima. Podmínky mění podle toho, jak se mu to hodí.

Ano, mění podmínky jak se mu hodí - protože se státu celkem nehodí, aby platil lidem víc peněz než kolik může sehnat. A sehnat peníze může jen tak, že je sebere lidem. Takže jim je sebere a pak jim je zase dá smile V takovéhle schizofrenní situaci bych asi taky pořád měnil podmínky big_smile

Není tady

 

#391 3. 4. 2020 15:39

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

normální chlap napsal(a):

Palomita napsal(a):

Co se státu týče, tomu nevěřím ani nos mezi očima. Podmínky mění podle toho, jak se mu to hodí.

Ano, mění podmínky jak se mu hodí - protože se státu celkem nehodí, aby platil lidem víc peněz než kolik může sehnat. A sehnat peníze může jen tak, že je sebere lidem. Takže jim je sebere a pak jim je zase dá smile V takovéhle schizofrenní situaci bych asi taky pořád měnil podmínky big_smile

Ano, bohužel se nenechá omezovat pouze touto schizofrenní situací wink Ale abych byla spravedlivá, není to jen na stát, ony instituce, jako jsou banky a jiné nadnárodní společnosti si umí vymýšlet pravidla za pochodu také smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#392 3. 4. 2020 19:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Když mně je jich líto, oni celý víkend oba makají na stavbě a nemají čas vařit.

Tak navařit více chodů, nakrabičkovat a odevzdat, a se nezdržují kávičkováním.. na to bude ještě času dost big_smile

Navařeno, předáno smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#393 3. 4. 2020 20:43

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Navařeno, předáno smile

tummenupp a co dostali dobrého? wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#394 3. 4. 2020 23:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Navařeno, předáno smile

tummenupp a co dostali dobrého? wink

Koupila jsem u místního řezníka půlku slepice, takže dostali polívku a slepici na paprice s knedlíkem a těstovinami (a si vyberou).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#395 4. 4. 2020 15:15

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Navařeno, předáno smile

tummenupp a co dostali dobrého? wink

Koupila jsem u místního řezníka půlku slepice, takže dostali polívku a slepici na paprice s knedlíkem a těstovinami (a si vyberou).

Tomu říkám úplatek, určitě se nezlobili, že "nemůžou" dál. smile Tyjo, zato já to nějak zakřikla, nám se tu celý víkend netrhnou dveře, korona nekorona.. ale domů nevkročil nikdo, hezky dodržujeme rozestupy a na čerstvém vzduchu. Je vidět, jak lidem už ta izolace leze na mozek. Nicméně něco málo přes 4 tis nemocných, pěkné číslo. Kéž by nám to vydrželo!


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#396 4. 4. 2020 15:38

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Mohu potvrdit! Já jsem založením pecivál, jsem hrozně ráda doma, ale moc! Radost mi udělá, když nikam nemusím a můžu být doma. Je to celkem vzácné, protože víkendy trávíme z 99% pryč z domu. Jak já se vždy šíleně těším na (jednou za pár měsíců) víkend doma nebo až bude státní svátek! Dnes jsem zjistila příští víkend jsou 4 dny volna. Můžu vám říct, že teda radost nemám ani trochu big_smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#397 4. 4. 2020 19:40

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Mohu potvrdit! Já jsem založením pecivál, jsem hrozně ráda doma, ale moc! Radost mi udělá, když nikam nemusím a můžu být doma. Je to celkem vzácné, protože víkendy trávíme z 99% pryč z domu. Jak já se vždy šíleně těším na (jednou za pár měsíců) víkend doma nebo až bude státní svátek! Dnes jsem zjistila příští víkend jsou 4 dny volna. Můžu vám říct, že teda radost nemám ani trochu big_smile

Tak to jsme dve,take jsem rada doma,Pritel je nastesti podobne zalozen,take pecival. big_smile


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#398 4. 4. 2020 20:38

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Doma je totiž nejlíp!! smile Ale znám lidi, co doma nevydrží ani vteřinu, ti teď musí zažívat fakt peklo. Nezávidím.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#399 4. 4. 2020 20:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Taky jsem ráda doma, ale jdu se taky moc ráda projít. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#400 4. 4. 2020 21:40

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

To já samozřejmě taky, do přírody wink My docela často děláme jednodenní výlety - brzy ráno vyjet a na noc se vrátit domů.  Dá se takhle zvládnout docela širokej okruh big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů