Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 27. 3. 2020 11:34

ado
♥------
Registrovaný: 27. 3. 2020
Příspěvky: 7

Re: Vědomý x nevědomý život

Palomita napsal(a):

Zažila jsem zvláštní věc.. byla jsem ve skupině lidí, kteří mi úplně nesedli. Nechtěla jsem tam být a pokaždé, když jsem šla v hotelu na svůj pokoj, nefungoval mi klíč. Nešlo prostě odemknout. Ale když se mnou někdo šel, stačilo jen být na stejné chodbě ob dveře, zámek fungoval na první dobrou. Jiným lidem se můj zámek také pokaždé otevřel. Pak skupina odjela a já zůstala na hotelu sama. Od té doby jsem s otevíráním dveří problém neměla. Je to vědomý nebo nevědomý život? smile Ano, vysvětlení může být, že mi jen déle trvá, než se naučím odemykat dveře big_smile

já bych řekla, že jsi dostávala spíš nějakou informaci
Vědomý život - pro mě znamená být "přítomná", nejednat automaticky, teda jen reagovat.., ale být nastavená na jakési soustředění a uvědomování si skutečnosti i s důsledky. Jo, není to jednoduchý...big_smile
zajímavé téma, bohužel sporadické reakce

Není tady

 

#52 27. 3. 2020 11:36

ado
♥------
Registrovaný: 27. 3. 2020
Příspěvky: 7

Re: Vědomý x nevědomý život

Daří se vám žít vědomě??

Není tady

 

#53 27. 3. 2020 11:56

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Vědomý x nevědomý život

ado napsal(a):

Palomita napsal(a):

Zažila jsem zvláštní věc.. byla jsem ve skupině lidí, kteří mi úplně nesedli. Nechtěla jsem tam být a pokaždé, když jsem šla v hotelu na svůj pokoj, nefungoval mi klíč. Nešlo prostě odemknout. Ale když se mnou někdo šel, stačilo jen být na stejné chodbě ob dveře, zámek fungoval na první dobrou. Jiným lidem se můj zámek také pokaždé otevřel. Pak skupina odjela a já zůstala na hotelu sama. Od té doby jsem s otevíráním dveří problém neměla. Je to vědomý nebo nevědomý život? smile Ano, vysvětlení může být, že mi jen déle trvá, než se naučím odemykat dveře big_smile

já bych řekla, že jsi dostávala spíš nějakou informaci
Vědomý život - pro mě znamená být "přítomná", nejednat automaticky, teda jen reagovat.., ale být nastavená na jakési soustředění a uvědomování si skutečnosti i s důsledky. Jo, není to jednoduchý...big_smile
zajímavé téma, bohužel sporadické reakce

A nebo jsem skrze svou energii vyjadřovala stav svého vědomi big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#54 27. 3. 2020 11:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Vědomý x nevědomý život

ado napsal(a):

Daří se vám žít vědomě??

Řekla bych, že ano. Ale emocím dávám průchod, protože je to pro můj fyzický i psychický stav to nejlepší, co můžu udělat wink A co jsem nezvládla dřív, dokonaly děti, které mi ukázaly, jak moc je špatné jednat, pokud se neovládáme a nechováme se vědomě rodna


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#55 27. 3. 2020 12:10

ado
♥------
Registrovaný: 27. 3. 2020
Příspěvky: 7

Re: Vědomý x nevědomý život

Palomita napsal(a):

ado napsal(a):

Palomita napsal(a):

Zažila jsem zvláštní věc.. byla jsem ve skupině lidí, kteří mi úplně nesedli. Nechtěla jsem tam být a pokaždé, když jsem šla v hotelu na svůj pokoj, nefungoval mi klíč. Nešlo prostě odemknout. Ale když se mnou někdo šel, stačilo jen být na stejné chodbě ob dveře, zámek fungoval na první dobrou. Jiným lidem se můj zámek také pokaždé otevřel. Pak skupina odjela a já zůstala na hotelu sama. Od té doby jsem s otevíráním dveří problém neměla. Je to vědomý nebo nevědomý život? smile Ano, vysvětlení může být, že mi jen déle trvá, než se naučím odemykat dveře big_smile

já bych řekla, že jsi dostávala spíš nějakou informaci
Vědomý život - pro mě znamená být "přítomná", nejednat automaticky, teda jen reagovat.., ale být nastavená na jakési soustředění a uvědomování si skutečnosti i s důsledky. Jo, není to jednoduchý...big_smile
zajímavé téma, bohužel sporadické reakce

A nebo jsem skrze svou energii vyjadřovala stav svého vědomi big_smile

ok, tys předala energii a a odpovědí ty byla taky forma energie...
mám takových zážitků strašně moc, aale to bude asi proto, že si jich nyní víc všímám, uvědomuji si je. dřív jsem byla jen naštvaná, že přišla "komplikace" a zdržovačka. Jsou to důležité momenty. Jen je někdy těžké je přijmout a přivítat ve chvíli kdy mě "informují". ..takový moment nevhodný k vzdělávání se big_smile

Není tady

 

#56 27. 3. 2020 12:39

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Vědomý x nevědomý život

ado napsal(a):

ok, tys předala energii a a odpovědí ty byla taky forma energie...
mám takových zážitků strašně moc, aale to bude asi proto, že si jich nyní víc všímám, uvědomuji si je. dřív jsem byla jen naštvaná, že přišla "komplikace" a zdržovačka. Jsou to důležité momenty. Jen je někdy těžké je přijmout a přivítat ve chvíli kdy mě "informují". ..takový moment nevhodný k vzdělávání se big_smile

Hmm, v takových chvílích nebývám naštvaná, spíš se ptám "proč se to děje zrovna mě".. v tomto konkrétním případě jsem našla jednoduché řešení. Lidi, se kterými jsem tam nechtěla být, jsem "musela" použít k odbourání té negativní energie, která byla můj problém. Dalo mi to za vyučenou, abych se nestranila kohokoli, protože nikdy nevím, koho kdy budu potřebovat big_smile A zase vědomě nechci ignorovat svoje vnitřní pocity, které mě zatím většinu života vedly tou správnou cestou.. rodna


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#57 28. 3. 2020 15:12

ado
♥------
Registrovaný: 27. 3. 2020
Příspěvky: 7

Re: Vědomý x nevědomý život

Palomita napsal(a):

ado napsal(a):

ok, tys předala energii a a odpovědí ty byla taky forma energie...
mám takových zážitků strašně moc, aale to bude asi proto, že si jich nyní víc všímám, uvědomuji si je. dřív jsem byla jen naštvaná, že přišla "komplikace" a zdržovačka. Jsou to důležité momenty. Jen je někdy těžké je přijmout a přivítat ve chvíli kdy mě "informují". ..takový moment nevhodný k vzdělávání se big_smile

Hmm, v takových chvílích nebývám naštvaná, spíš se ptám "proč se to děje zrovna mě".. v tomto konkrétním případě jsem našla jednoduché řešení. Lidi, se kterými jsem tam nechtěla být, jsem "musela" použít k odbourání té negativní energie, která byla můj problém. Dalo mi to za vyučenou, abych se nestranila kohokoli, protože nikdy nevím, koho kdy budu potřebovat big_smile A zase vědomě nechci ignorovat svoje vnitřní pocity, které mě zatím většinu života vedly tou správnou cestou.. rodna

přesně jak píšeš.... viz.žádná setkání nejsou náhodná. Ani snad proto, že je jednou budeš potřebovat, ale proto, že ti (mi)mají něco říct, ukázat, jako o mně..(tobě) . a je fakt zajímavý to pak ex post si rozebrat. A ještě další bonbónek - sledovat svoje reakce na ně (ty lidi). Právě tehdy , když jen reaguju, nejednám. když jsem v té nevědomosti.

Není tady

 

#58 28. 3. 2020 18:23

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Vědomý x nevědomý život

Ado, nerozumím poslednímu řádku. Můžeš mi, prosím tě, vysvětlit, jak to myslíš? smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#59 28. 3. 2020 18:30

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vědomý x nevědomý život

Někdy se ale musíš potkat s lidmi, kteří...no prostě které je lepší nepotkat. O kterých to i víš. Z takových setkání nic dobrého nevzniká a to zlé - ustát to, stojí moc sil. A i když si pak řeknu - jo, dobrý, ustálas to, nenechala ses vyprovokovat, stejně taková setkání vysávají a berou. Některým lidem je prostě lepší se vyhýbat, pokud to jde. Nemá cenu se vědomě dostávat do nepohody jen proto, že mi to třeba něco dá. Nedá. Jen to vysiluje.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#60 28. 3. 2020 22:16

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Vědomý x nevědomý život

Mám stejnou zkušenost...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#61 28. 3. 2020 23:01

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Vědomý x nevědomý život

vrabčák napsal(a):

Ado, nerozumím poslednímu řádku.

Jen poslednímu? Já tedy v téhle diskusi nerozumím vůbec ničemu kapitulation

Není tady

 

#62 29. 3. 2020 8:39

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Vědomý x nevědomý život

normální chlap napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Ado, nerozumím poslednímu řádku.

Jen poslednímu? Já tedy v téhle diskusi nerozumím vůbec ničemu kapitulation

To vůbec nevadí, pointou diskuzí přece není něčemu rozumět, ale hlavně diskutovat. rock A nejlépe se diskutuje, pokud člověk o něčem nemá ani páru a snaží se přesvědčit ty, kteří aspoň tuší, že se hluboce mýlí.. dumbomlol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#63 29. 3. 2020 8:49

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Vědomý x nevědomý život

Judyna napsal(a):

Někdy se ale musíš potkat s lidmi, kteří...no prostě které je lepší nepotkat. O kterých to i víš. Z takových setkání nic dobrého nevzniká a to zlé - ustát to, stojí moc sil. A i když si pak řeknu - jo, dobrý, ustálas to, nenechala ses vyprovokovat, stejně taková setkání vysávají a berou. Některým lidem je prostě lepší se vyhýbat, pokud to jde. Nemá cenu se vědomě dostávat do nepohody jen proto, že mi to třeba něco dá. Nedá. Jen to vysiluje.

Souhlasím. Také si radši volím společnost se kterou chci trávit čas. V práci je pro mě nejdůležitější kolektiv a smýšlení vedení. Jakmile tohle nefunguje, neudrží mě tam ani všechny prachy a jistoty světa. Ale hodně lidí to má naopak. Aspoň co jsem vypozorovala kolem sebe. Znám případy, kdy mrtě let je v práci všechno špatně a všichni jsou zlí a je to na figu a ti lidé tam dnes a denně chodí a nic neudělají pro to, aby mohli říct "jo, jsem spokojená/ý". To by mě nebavilo sad


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#64 29. 3. 2020 11:46

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

Palomita napsal(a):

normální chlap napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Ado, nerozumím poslednímu řádku.

Jen poslednímu? Já tedy v téhle diskusi nerozumím vůbec ničemu kapitulation

To vůbec nevadí, pointou diskuzí přece není něčemu rozumět, ale hlavně diskutovat. rock A nejlépe se diskutuje, pokud člověk o něčem nemá ani páru a snaží se přesvědčit ty, kteří aspoň tuší, že se hluboce mýlí.. dumbomlol

Aha? 👍


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#65 29. 3. 2020 11:54

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Vědomý x nevědomý život

Palomita napsal(a):

nejlépe se diskutuje, pokud člověk o něčem nemá ani páru a snaží se přesvědčit ty, kteří aspoň tuší, že se hluboce mýlí.. dumbomlol

To je esenciální *) pravda smile


*) normálně tohle slovo nepoužívám, ale chtěl jsem vyhovět duchu zdejší diskuse

Není tady

 

#66 29. 3. 2020 12:00

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

Sporadická. 🤡


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#67 29. 3. 2020 12:30

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Vědomý x nevědomý život

normální chlap napsal(a):

Palomita napsal(a):

nejlépe se diskutuje, pokud člověk o něčem nemá ani páru a snaží se přesvědčit ty, kteří aspoň tuší, že se hluboce mýlí.. dumbomlol

To je esenciální *) pravda smile


*) normálně tohle slovo nepoužívám, ale chtěl jsem vyhovět duchu zdejší diskuse

Krásně to sem zapadlo tummenupp Pak, že to nejde big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#68 29. 3. 2020 13:33

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vědomý x nevědomý život

Když se chce, všechno jde. A to je ten vědomý život :-).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#69 29. 3. 2020 13:55

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Vědomý x nevědomý život

normální chlap napsal(a):

Palomita napsal(a):

nejlépe se diskutuje, pokud člověk o něčem nemá ani páru a snaží se přesvědčit ty, kteří aspoň tuší, že se hluboce mýlí.. dumbomlol

To je esenciální *) pravda smile


*) normálně tohle slovo nepoužívám, ale chtěl jsem vyhovět duchu zdejší diskuse

lol


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#70 29. 3. 2020 14:04

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

ado napsal(a):

Daří se vám žít vědomě??

A kdo, prosím, (kromě psychicky narušených jedinců), žije "nevědomě"? kapitulation


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#71 29. 3. 2020 20:15

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Vědomý x nevědomý život

Dobrovolně se přiznávám, že ve sova žiju spíš nevědomě. Dost podivné sny se mi zdají hojně. wink A během dne se u mě chvíle, chvilky, okamžiky i ještě kratší časové úseky, kdy se ocitnu ve stavu přinejmenším změněného vědomí, určitě vyskytnou. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#72 29. 3. 2020 20:29

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

To já spím hodně vědomě wink .
Vzbudím se zpocená, uplakaná, vystresovaná, a fakt nevím, jestli jsem kdesi "byla". Vědomí mi v bezvědomí "čistí" to, co jsem ve vědomí nepobrala.
Ale když dám nohy z postele dolu, uvařím si svoji kávičku s mlíčkem, protřu si oči ledovou vodou a vyčistím "chlívek v hubě", bezvědomí pošlu do hajan a vědomě valím, co den dal. Děkuju mu za všecko.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#73 31. 3. 2020 15:54

ado
♥------
Registrovaný: 27. 3. 2020
Příspěvky: 7

Re: Vědomý x nevědomý život

vrabčák napsal(a):

Ado, nerozumím poslednímu řádku. Můžeš mi, prosím tě, vysvětlit, jak to myslíš? smile

myslím to tak...že (o té reakci, a ne - vědomém jednání). prostě jen zareaguju, tak jak běžně dělávám, prostě jako když zmáčkneš knoflík a automat splní naprogramované zadání, takové zajeté schéma. Ale když se "upamatuju" , tak můžu jednat vědomě. Třeba se zamyslet a zvolit nejvhodnější (nejoptimálnější), prostě takovou zpětnou vazbu jakou chci, kterou umím nejlépe se všemi důsledky, který domyslím. Otázka je samozřejmě úroveň toho, v tomto případě mého,  vědomí.
Snad jsem to popsala srozumitelně smile a děkuju za dotaz Vrabčáku big_smile

Není tady

 

#74 31. 3. 2020 16:00

ado
♥------
Registrovaný: 27. 3. 2020
Příspěvky: 7

Re: Vědomý x nevědomý život

Judyna napsal(a):

Někdy se ale musíš potkat s lidmi, kteří...no prostě které je lepší nepotkat. O kterých to i víš. Z takových setkání nic dobrého nevzniká a to zlé - ustát to, stojí moc sil. A i když si pak řeknu - jo, dobrý, ustálas to, nenechala ses vyprovokovat, stejně taková setkání vysávají a berou. Některým lidem je prostě lepší se vyhýbat, pokud to jde. Nemá cenu se vědomě dostávat do nepohody jen proto, že mi to třeba něco dá. Nedá. Jen to vysiluje.

Jenže Judy, myslím si, že právě tato setkání jsou pro mě (pro nás) nejvýživnější. Jasně jsou nepříjemný, třeba můžou být otravný, vysilující, ale vtip je v tom, že je na mně(na nás), jak si je zpracuju a co si z nich vezmu. Ono se to krásně píše, ale vím, jak je to v reálu těžké. Taky se mi do toho nechce, ale snažím se si to uvědomovat co nejčastěji.

Není tady

 

#75 31. 3. 2020 16:04

ado
♥------
Registrovaný: 27. 3. 2020
Příspěvky: 7

Re: Vědomý x nevědomý život

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Někdy se ale musíš potkat s lidmi, kteří...no prostě které je lepší nepotkat. O kterých to i víš. Z takových setkání nic dobrého nevzniká a to zlé - ustát to, stojí moc sil. A i když si pak řeknu - jo, dobrý, ustálas to, nenechala ses vyprovokovat, stejně taková setkání vysávají a berou. Některým lidem je prostě lepší se vyhýbat, pokud to jde. Nemá cenu se vědomě dostávat do nepohody jen proto, že mi to třeba něco dá. Nedá. Jen to vysiluje.

Souhlasím. Také si radši volím společnost se kterou chci trávit čas. V práci je pro mě nejdůležitější kolektiv a smýšlení vedení. Jakmile tohle nefunguje, neudrží mě tam ani všechny prachy a jistoty světa. Ale hodně lidí to má naopak. Aspoň co jsem vypozorovala kolem sebe. Znám případy, kdy mrtě let je v práci všechno špatně a všichni jsou zlí a je to na figu a ti lidé tam dnes a denně chodí a nic neudělají pro to, aby mohli říct "jo, jsem spokojená/ý". To by mě nebavilo sad

Jasně , zrovna včera jsem si v práci říkala kolik tam chodí lidí - zaměstnanců - obětí. Obětí života, trpitelů.

Není tady

 

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů