Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 23. 2. 2020 21:16

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Já jsem opravdu přesvědčená, že dostáváme toho tolik, na co máme. Jinak by celé to "plánování duší" nemělo smysl. Ještě dodám - vidíte smysl toho, že si něco (tím myslím příslušnou učební látku) naplánujete a přitom víte, že nejste schopni ji zvládnout?... A to, že někdo tíživou situaci nezvládl, není o tom, že by toho na něj bylo moc, ale že tou situací prostě neuměl projít bez ztráty květinky... Připouštím, že jsou situace, které jsou tak náročné, že by položily skoro každého, ale zase na druhou stranu vím, že jsou tací , kteří by je zvládli. Takže je to fakt o "vnitřní síle" každého dotyčného.

Upravil(a) keito (23. 2. 2020 21:19)

Není tady

 

#27 23. 2. 2020 21:24

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Přesně tak. stolt


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#28 23. 2. 2020 21:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Samozřejmě že je to o vnitřní síle. Ale ne každý ji má. Na svět nepřicházíme všichni stejně silní. Přesně o tom to je. Někdo stejnou situaci zvládne, jiný ne. Ten, kdo ji zvládne, toho posílí, toho, kdo ji nezvládne, oslabí ještě více.

Co si mám představit pod pojmem "plánování duší" ,


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#29 23. 2. 2020 21:30

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Co tě nezabije to tě posílí

keito napsal(a):

Připouštím, že jsou situace, které jsou tak náročné, že by položily skoro každého, ale zase na druhou stranu vím, že jsou tací , kteří by je zvládli.

Zvládli by je, protože by jim nic jiného nezbývalo. A jsou situace, které si opravdu nezaslouží projít nikdo z nás, a přesto se tak děje.

Já tomu sama za sebe říkám "stav robot" - "přepnu" vše, co jde a prostě jedu, hodinu za hodinou, den za dnem, neplánuju, nepřemýšlím dopředu.

Není tady

 

#30 23. 2. 2020 21:31

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Judyna napsal(a):

Samozřejmě že je to o vnitřní síle. Ale ne každý ji má. Na svět nepřicházíme všichni stejně silní. Přesně o tom to je. Někdo stejnou situaci zvládne, jiný ne. Ten, kdo ji zvládne, toho posílí, toho, kdo ji nezvládne, oslabí ještě více.

Co si mám představit pod pojmem "plánování duší" ,

Ale to je právě to, že nejsme všichni stejní. Každý je "vypraven" do života s jiným "arzenálem", ne to si dělám legraci, každý přichází do života s jiným potenciálem, s jiným nastavením, s jinými schopnostmi, vlastnostmi, dovednostmi, s jiným "zatížením". A podle toho si taky plánuje úkoly, učební látku, kterou má v tom životě zvládnout. To je to, co jsem myslela plánem duše. Duše si dopředu - tam nahoře v bardu - naplánuje v hrubých rysech, co má v životě zvládnout. Neboli učební látku, a ta se odvíjí od života předešlého. A zase se vracím k tomu, co jsem napsala předtím - dávalo by smysl, aby si "naplánovala" něco, o čem by věděla už předem, že na to nemá? Že to bude nad její síly?

Není tady

 

#31 23. 2. 2020 21:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Aha, tak tohle jde mimo mě. Já nevěřím ani na osud.
Každá to vidíme úplně jinak.
Díky za vysvětlení.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#32 23. 2. 2020 21:40

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Ještě připodotknu, že plánování duší je něco jiného než když si my tady na zemi cokoli plánujeme. Protože my tady častokrát svoje síly neodhadneme , podle toho to taky někdy dopadá ;-). Ale duše tam v bardu moc dobře ví, na co mají a na co ne.... Proto si troufám tvrdit, že i ty sebenáročnější, sebehorší situace jsou dopředu naplánovány, protože duše ví, že se díky ní má něco naučit, pochopit, případně odčinit, co spáchala v životě předešlém....

Není tady

 

#33 23. 2. 2020 21:41

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Judyna napsal(a):

Aha, tak tohle jde mimo mě. Já nevěřím ani na osud.
Každá to vidíme úplně jinak.
Díky za vysvětlení.

Takže ani v to, že se znovu a znovu inkarnujeme???

Není tady

 

#34 24. 2. 2020 7:38

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co tě nezabije to tě posílí

keito napsal(a):

Ještě připodotknu, že plánování duší je něco jiného než když si my tady na zemi cokoli plánujeme. Protože my tady častokrát svoje síly neodhadneme , podle toho to taky někdy dopadá ;-). Ale duše tam v bardu moc dobře ví, na co mají a na co ne.... Proto si troufám tvrdit, že i ty sebenáročnější, sebehorší situace jsou dopředu naplánovány, protože duše ví, že se díky ní má něco naučit, pochopit, případně odčinit, co spáchala v životě předešlém....

tummenupp je to tak. Já myslím, že si může naplánovat i to, na co ještě nemá, aby to zvládla a pak se jí vše opakuje tak dlouho, klidně i více životů, než to zvládne a může se posunout zase dál.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#35 24. 2. 2020 7:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co tě nezabije to tě posílí

keito napsal(a):

LENNNA napsal(a):

keito napsal(a):


Ano, platí to v každé době, jen mi přijde, že teď jsou ty energie fakt hutné a je na nás činěn velký tlak, abychom pochopili, co pochopit máme a v určitých směrech překonali sami sebe. Tj. zvládli jsme to, co se nám třeba předtím zvládnout nedařilo - s tím plným pochopením, což samozřejmě vede k tomu, že zvládntuím takové náročné situace se posuneme dál a jsme pak o mnoho silnější....Alespoň já to takhle na sobě cítím :-).

Teď.... myslíš konkrétně rok 2020?

Ano, myslím tím letošní rok, rok 2020.

Ufff, tak to bude asi dost náročný rok, že? Já už o tom někde četla...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#36 24. 2. 2020 11:01

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Co tě nezabije to tě posílí

keito napsal(a):

Takže ani v to, že se znovu a znovu inkarnujeme???

Já tomu věřím, já byl v minulém životě míchačka na beton.

Není tady

 

#37 24. 2. 2020 12:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co tě nezabije to tě posílí

normální chlap napsal(a):

keito napsal(a):

Takže ani v to, že se znovu a znovu inkarnujeme???

Já tomu věřím, já byl v minulém životě míchačka na beton.

Přestože je to myšleno jako vtip, tak víš, že nejsi tak moc daleko od pravdy? smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#38 24. 2. 2020 18:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co tě nezabije to tě posílí

keito napsal(a):

Judyna napsal(a):

Aha, tak tohle jde mimo mě. Já nevěřím ani na osud.
Každá to vidíme úplně jinak.
Díky za vysvětlení.

Takže ani v to, že se znovu a znovu inkarnujeme???

Ne. smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#39 24. 2. 2020 19:10

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Judyna napsal(a):

keito napsal(a):

Judyna napsal(a):

Aha, tak tohle jde mimo mě. Já nevěřím ani na osud.
Každá to vidíme úplně jinak.
Díky za vysvětlení.

Takže ani v to, že se znovu a znovu inkarnujeme???

Ne. smile

Jasně, to beru. Každý to v sobě máme nastavené jinak ;-)..... A můžu se tě zeptat ještě , co si představuješ pod pojmem "osud", který jsi zmínila, že na něj nevěříš?

Není tady

 

#40 24. 2. 2020 19:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Osud chápu jako víru v to, že vše je nějakým způsobem předurčeno, nějak připraveno. Nějak se zdráhám uvěřit tomu, že někdo, něco řídí můj osud.
Myslím, že u některých lidí to může vést k  jakési pasivitě. když se něco nepodaří - je to osud. Já za to nemůžu (lehce přeháním, to ale jen tak na vysvětlenou).
Myslím, že za to, co se člověku děje a jak situaci vyřeší může hlavně on sám a jeho nastavení, prostředí, výchova, civilizace, náhoda.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#41 24. 2. 2020 19:33

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Co tě nezabije to tě posílí

normální chlap napsal(a):

Já tomu věřím, já byl v minulém životě míchačka na beton.

Už mockrát jsem "uvažovala" nad tím, že snad ani nechci vědět, co jsem byla v minulém životě. Míchačka na beton mě pobavila godlike

Není tady

 

#42 24. 2. 2020 20:50

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Judyna napsal(a):

Osud chápu jako víru v to, že vše je nějakým způsobem předurčeno, nějak připraveno. Nějak se zdráhám uvěřit tomu, že někdo, něco řídí můj osud.
Myslím, že u některých lidí to může vést k  jakési pasivitě. když se něco nepodaří - je to osud. Já za to nemůžu (lehce přeháním, to ale jen tak na vysvětlenou).
Myslím, že za to, co se člověku děje a jak situaci vyřeší může hlavně on sám a jeho nastavení, prostředí, výchova, civilizace, náhoda.

No, ono je to tak, že svůj život si řídíme my sami. V každém okamžiku svého života. A to svou volbou. My sami se rozhodujeme, co a jak bude v našem životě se bude dít. A to i přes to, že si ho dopředu v hrubých rysech "naplánujeme".... Ale to, jak to vnímám já, je moje vnímání, přesvědčení, vyplývající z toho, co jsem prožila sama na vlastní kůži.... A druhý to má vidí jinak.... než...... ;-)

Není tady

 

#43 24. 2. 2020 20:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Na minulé ani budoucí životy nevěřím, ale fatalista trochu jsem. Ovšem jsem přesvědčená, že aktivita jedince je hodně potřebná. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#44 24. 2. 2020 20:55

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

AndreaP. napsal(a):

normální chlap napsal(a):

Já tomu věřím, já byl v minulém životě míchačka na beton.

Už mockrát jsem "uvažovala" nad tím, že snad ani nechci vědět, co jsem byla v minulém životě. Míchačka na beton mě pobavila godlike

Ono taky zjišovat, čím jsme kdy byli jen ze zvědavosti, je pěkná blbost. Však pokud se to máme dozvědět, tak se to dozvíme. A chceme nebo ne ;-) .... V mém případě platí - i když nechceme, odmítáme, přesto se tak stalo wink

Není tady

 

#45 24. 2. 2020 21:01

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

vrabčák napsal(a):

Na minulé ani budoucí životy nevěřím, ale fatalista trochu jsem. Ovšem jsem přesvědčená, že aktivita jedince je hodně potřebná. stolt

A člověk věří čemukoli, aktivita je potřebná vždy!

Není tady

 

#46 24. 2. 2020 21:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Já věřím na to, že se "něco" táhne rodovými liniemi - buď nějaké zatížení nebo vyjímečné schopnosti. Ale to jsou geny.
Minulé životy - to opravdu nee.
Není to touha po nějaké formě nesmrtelnosti? Nechu pochopit, že vše je konečné? Že může něco vzniknout, ale i zaniknout?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#47 24. 2. 2020 21:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co tě nezabije to tě posílí

normální chlap napsal(a):

keito napsal(a):

Takže ani v to, že se znovu a znovu inkarnujeme???

Já tomu věřím, já byl v minulém životě míchačka na beton.

Jakože to mᚠdoteď v hlavě trošku domotané? Ó, to je sebereflexe smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#48 24. 2. 2020 21:39

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Judyna napsal(a):

Já věřím na to, že se "něco" táhne rodovými liniemi - buď nějaké zatížení nebo vyjímečné schopnosti. Ale to jsou geny.

S touhle částí souhlasím. Určitě tohle všechno se do našeho života promítá....
A s tím dalším nesouhlasím. Myslíš, že tím, že člověk věří (v mém případě je přesvědčen), že se znovu a znovu inkarnujeme, že za tím je touha po nesmrtelnosti? O, nikoli. Spíš díky tomu člověk lépe pochopí, proč se mu děje to či ono a co se od něj chce wink ... Víš, já jsem byla celý život zarytý skeptik a racionalista, který věřil jen tomu,  co si mohl ověřit některým ze svých smyslů, leč stalo se mnohé, co mě přesvědčilo - opravdu přesvědčilo dumbom , že je tomu jinak. A teď už VÍM a díky tomu se mi líp i žije smile . Proto mám velké pochopení pro ty, kdož to mají - alespoň v tomto momentě  - jinak. wink

Není tady

 

#49 24. 2. 2020 21:43

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Judyna napsal(a):

normální chlap napsal(a):

keito napsal(a):

Takže ani v to, že se znovu a znovu inkarnujeme???

Já tomu věřím, já byl v minulém životě míchačka na beton.

Jakože to mᚠdoteď v hlavě trošku domotané? Ó, to je sebereflexe smile

NCH je "míchačka praštěných názorů pošahaného narcise". Takže beton. (To jsme řikali my, nynější starci, v mládí - TO JE BETON! fuckyou )


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#50 24. 2. 2020 21:59

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co tě nezabije to tě posílí

AndreaP. napsal(a):

Už mockrát jsem "uvažovala" nad tím, že snad ani nechci vědět, co jsem byla v minulém životě...

Já to několikrát zkusila vyhledat, různými způsoby, na reinkarnaci nevěřím, mám na i tu "prokázanou" vlastní názor. Našla jsem někde jakési tabulky, kam se zadaly určitá data, bla-bla-bla, a vylezla jsem z toho jako jakási brašnářka v dávné době (14té stoletítongue), to se mi túze líbilo, ptz. mám k tomu velmi vřelý vztah. Mnoho let mě toto zaměstnání živilo, na půdě po prarodičích jsem našla nářadí k tomuto povolání potřebné v době, kdy už jsem dělala něco jiného, moc mě to překvapilo.
Nevěřím tomu, že "člověk může řídit svůj krok", protože nemůže. Stojí to v Bibli.
Ale to je na jinou debatu.
Takže, co tě nezabije, to tě posílí, platí vždy a všude. A opravdu to není o skutečném "zabití duše". Když něco proběhne tak, že neposílí, duši to zabije. kapitulation


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů