Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 2. 2020 8:00

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Co tě nezabije to tě posílí

Dobrý den, v téhle náročné době, kdy se na nás valí transformační tlaky ze všech stran,  mi toto přísloví  přijde víc než pravdivé.  Já sama na vlastní kůži jsem se přesvědčila, že platí, stejně jako že platí všechna další přísloví. Jak jste na tom vy? va

Není tady

 

#2 23. 2. 2020 12:22

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Ze by stejne? va


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#3 23. 2. 2020 13:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Určitě to platí. A v každé době myslím. Pokud se ocitneme v jakékoliv velice náročné situaci, může nás to zabít - zlomit, či tu situaci nějakým způsobem jsme schopni zvládnout a v tom případě nás to posílí velice, pokud si samozřejmě uvědomíme. To pak posiluje sebevědomí.
Ale jak říkám - toto platí v každé době.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4 23. 2. 2020 14:11

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: Co tě nezabije to tě posílí

a nebo člověk   tu náročnou a těžkou situaci  sice   zvládne - ale  natolik  ho to poznamená,  ... že  je pak  otázkou,  zda  to  "posílilo"
takže těch  možností  bude asi víc  wink  - nejen dvě, jak říká přísloví

Není tady

 

#5 23. 2. 2020 14:22

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Judyna napsal(a):

Určitě to platí. A v každé době myslím. Pokud se ocitneme v jakékoliv velice náročné situaci, může nás to zabít - zlomit, či tu situaci nějakým způsobem jsme schopni zvládnout a v tom případě nás to posílí velice, pokud si samozřejmě uvědomíme. To pak posiluje sebevědomí.
Ale jak říkám - toto platí v každé době.

Ano, platí to v každé době, jen mi přijde, že teď jsou ty energie fakt hutné a je na nás činěn velký tlak, abychom pochopili, co pochopit máme a v určitých směrech překonali sami sebe. Tj. zvládli jsme to, co se nám třeba předtím zvládnout nedařilo - s tím plným pochopením, což samozřejmě vede k tomu, že zvládntuím takové náročné situace se posuneme dál a jsme pak o mnoho silnější....Alespoň já to takhle na sobě cítím :-).

Není tady

 

#6 23. 2. 2020 14:24

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

gemi napsal(a):

a nebo člověk   tu náročnou a těžkou situaci  sice   zvládne - ale  natolik  ho to poznamená,  ... že  je pak  otázkou,  zda  to  "posílilo"
takže těch  možností  bude asi víc  wink  - nejen dvě, jak říká přísloví

Jak to myslíš, že ho to poznamená???

Není tady

 

#7 23. 2. 2020 14:38

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: Co tě nezabije to tě posílí

keito napsal(a):

gemi napsal(a):

a nebo člověk   tu náročnou a těžkou situaci  sice   zvládne - ale  natolik  ho to poznamená,  ... že  je pak  otázkou,  zda  to  "posílilo"
takže těch  možností  bude asi víc  wink  - nejen dvě, jak říká přísloví

Jak to myslíš, že ho to poznamená???

jeden příklad - matka, které zemřelo dítě ...
nebo psychické následky lidí, kteří  např. přežili koncentrák ...

Není tady

 

#8 23. 2. 2020 14:40

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co tě nezabije to tě posílí

keito napsal(a):

Jak to myslíš, že ho to poznamená???

Nejsem gemi, ale za mně: uzavře se, začne být nedůvěřivý, možná i nevrlý, zlý,... Sice neumřel, ale vpodstatě jo?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9 23. 2. 2020 14:42

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Ano, naděje, které předtím měl, zemřou, dřív, než on...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10 23. 2. 2020 14:44

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: Co tě nezabije to tě posílí

ano, tak je to myšleno... že "umře"  něco  v člověku ...  jako následek velmi silného traumatu

Není tady

 

#11 23. 2. 2020 14:51

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Jenže to přísloví je myšleno trochu jinak. Že pokud člověk tu situaci zvládne, by byla sebehorší, aniž by ho "zlomila", tj. pochopil, že i ta byla součástí "plánu jeho duše", tak z ní vyjde jako vítěz, tj. silnější než byl předtím. Ale pokud ta situace člověka zlomí, bude do konce života - uvnitř "mrtvý", zahořklý, bude nenávidět svět a lidi kolem, bude obviňovat kde koho...a další a další...

Není tady

 

#12 23. 2. 2020 15:27

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Já bych to přísloví sama ze svých osobních zkušeností změnila na "Co tě nezabije, to tě posílí a změní". Ano, stokrát dostanu od života facku, stokrát se zvednu a jdu dál...ale jiná. Protože i to posílení člověka změní, a záleží už jen na daném člověku a jeho vnitřní síle a chuti a schopnostem,  jakým směrem ta změna bude.

Není tady

 

#13 23. 2. 2020 15:42

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

AndreaP. napsal(a):

Já bych to přísloví sama ze svých osobních zkušeností změnila na "Co tě nezabije, to tě posílí a změní". Ano, stokrát dostanu od života facku, stokrát se zvednu a jdu dál...ale jiná. Protože i to posílení člověka změní, a záleží už jen na daném člověku a jeho vnitřní síle a chuti a schopnostem,  jakým směrem ta změna bude.

Naprostý souhlas stoltstoltstolt

Není tady

 

#14 23. 2. 2020 16:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co tě nezabije to tě posílí

gemi napsal(a):

a nebo člověk   tu náročnou a těžkou situaci  sice   zvládne - ale  natolik  ho to poznamená,  ... že  je pak  otázkou,  zda  to  "posílilo"
takže těch  možností  bude asi víc  wink  - nejen dvě, jak říká přísloví

Pokud ho to poznamená, pak nejde o posílení, ale "zabití".
Jen to, že situaci zvládneš, Tě posílí a to v tom smyslu, že až příjde nová zátěžová situace, budeš silnější a bohatší o nabytou zkušenost.
Samozřejmě to nejde do nekonečna - žádný z nás nemáme neomezenou sílu. A jsem u dalšího rčení - "Čeho je moc, toho je příliš".


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#15 23. 2. 2020 16:28

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Judyna napsal(a):

gemi napsal(a):

a nebo člověk   tu náročnou a těžkou situaci  sice   zvládne - ale  natolik  ho to poznamená,  ... že  je pak  otázkou,  zda  to  "posílilo"
takže těch  možností  bude asi víc  wink  - nejen dvě, jak říká přísloví

Pokud ho to poznamená, pak nejde o posílení, ale "zabití".
Jen to, že situaci zvládneš, Tě posílí a to v tom smyslu, že až příjde nová zátěžová situace, budeš silnější a bohatší o nabytou zkušenost.
Samozřejmě to nejde do nekonečna - žádný z nás nemáme neomezenou sílu. A jsem u dalšího rčení - "Čeho je moc, toho je příliš".

S první částí souhlasím. Ale to druhé  přísloví - Čeho je moc, toho je příliš - v tomhle případě nesedí. Protože z toho našeho pozemského pohledu se nám může zdát, že je něčeho opravdu až tak  moc, že na to už nemáme síly. Jenže! Dle mého názoru, co jsem za ten život tak pobrala a co mi z toho všeho vyplynulo, dostáváme toho jen tolik, na co máme. A to, že to na něco už nám síly nezbydou, není o tom, že toho je moc, ale že na to jdeme "blbě", že prostě své síly vyplácáme jinde a jinak než bychom měli. Protože do života si naplánujeme jen to, co v našich silách opravdu je to zvládnout, aniž bychom u toho "klekli".... Sice se nám to nemusí líbit, ale to na věci nic nemění ;-) .

Není tady

 

#16 23. 2. 2020 17:25

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14649

Re: Co tě nezabije to tě posílí

AndreaP. napsal(a):

Já bych to přísloví sama ze svých osobních zkušeností změnila na "Co tě nezabije, to tě posílí a změní". Ano, stokrát dostanu od života facku, stokrát se zvednu a jdu dál...ale jiná. Protože i to posílení člověka změní, a záleží už jen na daném člověku a jeho vnitřní síle a chuti a schopnostem,  jakým směrem ta změna bude.

Souhlasím. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#17 23. 2. 2020 17:48

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14649

Re: Co tě nezabije to tě posílí

gemi napsal(a):

a nebo člověk   tu náročnou a těžkou situaci  sice   zvládne - ale  natolik  ho to poznamená,  ... že  je pak  otázkou,  zda  to  "posílilo"
takže těch  možností  bude asi víc  wink  - nejen dvě, jak říká přísloví

Je moc důležité, že ji zvládl. tummenupp Je to mnohem víc, než když se v ní ještě nacházel a nevěděl vůbec, jak to dopadne. Hluboká rýha v paměti zůstane třeba i natrvalo. Ale pokud člověk úplně nezahořkne a dokáže se radovat i z drobností, je naděje, že se bude snažit překonávat i další různě náročné situace. V tom je, myslím si, to posílení. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#18 23. 2. 2020 18:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Dle mého názoru, co jsem za ten život tak pobrala a co mi z toho všeho vyplynulo, dostáváme toho jen tolik, na co máme. A to, že to na něco už nám síly nezbydou, není o tom, že toho je moc, ale že na to jdeme "blbě", že prostě své síly vyplácáme jinde a jinak než bychom měli.

To si opravdu nemyslím. Zvl횝 nesouhlasím s tou první větou.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#19 23. 2. 2020 19:52

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Judyna napsal(a):

Určitě to platí. A v každé době myslím. Pokud se ocitneme v jakékoliv velice náročné situaci, může nás to zabít - zlomit, či tu situaci nějakým způsobem jsme schopni zvládnout a v tom případě nás to posílí velice, pokud si samozřejmě uvědomíme. To pak posiluje sebevědomí.
Ale jak říkám - toto platí v každé době.

Judyno, myslíš, že to opravdu platí v každé době? I v extrému války? Hned bych souhlasila, ale zrovna teď jsem četla knihu HANA od Aleny Morštajnové (nevím, zda znáte) a tam hlavní postava přežila, ale absolutně bych neřekla, že ji to posílilo, spíše zlomilo a oslabilo navždy. Ale jak říkám, tohle je asi už extrémní situace. Jinak přísloví znám a je velmi pravdivé.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#20 23. 2. 2020 19:54

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co tě nezabije to tě posílí

keito napsal(a):

Judyna napsal(a):

Určitě to platí. A v každé době myslím. Pokud se ocitneme v jakékoliv velice náročné situaci, může nás to zabít - zlomit, či tu situaci nějakým způsobem jsme schopni zvládnout a v tom případě nás to posílí velice, pokud si samozřejmě uvědomíme. To pak posiluje sebevědomí.
Ale jak říkám - toto platí v každé době.

Ano, platí to v každé době, jen mi přijde, že teď jsou ty energie fakt hutné a je na nás činěn velký tlak, abychom pochopili, co pochopit máme a v určitých směrech překonali sami sebe. Tj. zvládli jsme to, co se nám třeba předtím zvládnout nedařilo - s tím plným pochopením, což samozřejmě vede k tomu, že zvládntuím takové náročné situace se posuneme dál a jsme pak o mnoho silnější....Alespoň já to takhle na sobě cítím :-).

Teď.... myslíš konkrétně rok 2020?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#21 23. 2. 2020 20:07

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Judyna napsal(a):

Dle mého názoru, co jsem za ten život tak pobrala a co mi z toho všeho vyplynulo, dostáváme toho jen tolik, na co máme.

To si opravdu nemyslím. Zvl횝 nesouhlasím s tou první větou.

Ale ano, dostáváme jen tolik, na co máme.
A když se nám to zdá těžké, a přesto "to dáme", můžeme být na sebe hrdí.

Upravil(a) rina (23. 2. 2020 20:11)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#22 23. 2. 2020 20:10

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co tě nezabije to tě posílí

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Určitě to platí. A v každé době myslím. Pokud se ocitneme v jakékoliv velice náročné situaci, může nás to zabít - zlomit, či tu situaci nějakým způsobem jsme schopni zvládnout a v tom případě nás to posílí velice, pokud si samozřejmě uvědomíme. To pak posiluje sebevědomí.
Ale jak říkám - toto platí v každé době.

Judyno, myslíš, že to opravdu platí v každé době? I v extrému války? Hned bych souhlasila, ale zrovna teď jsem četla knihu HANA od Aleny Morštajnové (nevím, zda znáte) a tam hlavní postava přežila, ale absolutně bych neřekla, že ji to posílilo, spíše zlomilo a oslabilo navždy. Ale jak říkám, tohle je asi už extrémní situace. Jinak přísloví znám a je velmi pravdivé.

Lenno, to rčení "co tě nezabije" já ale neberu doslovně. A myslím, že to tak ani není myšleno. Je to spíš ve smyslu nezlomí, nezničí. Tebou uvedený příklad já chápu jako zlomení, zničení.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#23 23. 2. 2020 20:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co tě nezabije to tě posílí

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Dle mého názoru, co jsem za ten život tak pobrala a co mi z toho všeho vyplynulo, dostáváme toho jen tolik, na co máme.

To si opravdu nemyslím. Zvl횝 nesouhlasím s tou první větou.

Ale ano, dostáváme jen tolik, na co máme.

Proč se tedy lidé hroutí? I na "slabého "jedince může uhodit velké neštěstí a ten to pak neunese. V případě takové velké rány je pak zbytečné přemýšlet o tom, že na to ten člověk měl jít asi jinak. Že když zažívá tak velké neštěstí, měl by ho zvládnout, jinak by na něj nepřišlo...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#24 23. 2. 2020 20:20

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co tě nezabije to tě posílí

Judyna napsal(a):

Proč se tedy lidé hroutí? I na "slabého "jedince může uhodit velké neštěstí a ten to pak neunese. V případě takové velké rány je pak zbytečné přemýšlet o tom, že na to ten člověk měl jít asi jinak. Že když zažívá tak velké neštěstí, měl by ho zvládnout, jinak by na něj nepřišlo...

Není zbytečné o tom přemýšlet. Do podobných těžkých situací jsme opakovaně stavěni proto, abychom je nakonec zdárně zvládli. To je "škola života".


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#25 23. 2. 2020 21:09

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co tě nezabije to tě posílí

LENNNA napsal(a):

keito napsal(a):

Judyna napsal(a):

Určitě to platí. A v každé době myslím. Pokud se ocitneme v jakékoliv velice náročné situaci, může nás to zabít - zlomit, či tu situaci nějakým způsobem jsme schopni zvládnout a v tom případě nás to posílí velice, pokud si samozřejmě uvědomíme. To pak posiluje sebevědomí.
Ale jak říkám - toto platí v každé době.

Ano, platí to v každé době, jen mi přijde, že teď jsou ty energie fakt hutné a je na nás činěn velký tlak, abychom pochopili, co pochopit máme a v určitých směrech překonali sami sebe. Tj. zvládli jsme to, co se nám třeba předtím zvládnout nedařilo - s tím plným pochopením, což samozřejmě vede k tomu, že zvládntuím takové náročné situace se posuneme dál a jsme pak o mnoho silnější....Alespoň já to takhle na sobě cítím :-).

Teď.... myslíš konkrétně rok 2020?

Ano, myslím tím letošní rok, rok 2020.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů