Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#7676 12. 1. 2020 21:16

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

LENNNA napsal(a):

Strašný sad  Naprosto normální chování této menšiny...

Ja mam takovou desivou vzpomínku ještě z doby, kdy se nosily takove šusákové džisbundy (se jim rikalo). Mela jsem cervenou, lesklou. Sice jsem mela vypěstovanou ostrazitost před skupinkou onech hnědásků, ale byly to decka, tak od dvou do peti let, asi tak 6ks. Když jsem kolem nich prosla, mela jsem moji cervenou pychu pocmaranou bilou kridou. Cmarali i ti dvouleti caparti.
Kdyby to byly bílý decka, zmlatila bych je všechny, odtahla za usi za rodicama a nechala si bundu vyčistit.
Ale ta sneda barva je poněkud odstrašující! dumbom


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7677 12. 1. 2020 21:44

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

rina napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Rino, proč roníš krokodýlí slzy? va

No soucítím s tebou,ne? pussa

Ty jsi ale empatická osoba! smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7678 16. 1. 2020 20:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ráno jsem sjela výtahem do přízemí a z vedlejšího výtahu se chystala vystoupit nějaká mladá holka. Podle svého dobrého zvyku jsem automaticky pozdravila. smile Nic. Šla těsně za mnou. Podržela jsem jí první dveře a zas nic. Podržela jsem jí i druhé, opět nic. Trochu jsem se ohlédla. Agresivita z ní doslova čišela... usch
Pokračovala jsem po chodníku a jako obyčejně se prodírala u stanice autobusu (který nepotřebuju) hloučkem lidí. Že je tam chodník, nikomu z nich nevadí. Proti mně další slečna, s objemnou taškou. Uhýbám se jí směrem doprava a ona pořád ze svojí pozice doleva, až mě vytlačila až na obrubník těsně u silnice... usch kapitulation


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7679 17. 1. 2020 8:47

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčáku to je asi dneska běžné, bohužel. Bydlíme na malé vesnici a tady občas člověk zažije tu ignoraci taky. Naše děti zdraví každého a všude.. je to patálie zejména ve větších městech. V Praze jsme tak už málem způsobili zranění několika chodcům, protože děti je zdraví jako "staré známé" a oni jak se snaží zjistit, odkud by nás měli znát, tak se ohlíží a buď šlápnou mimo chodník a nebo narazí do sloupu veřejného osvětlení, který jim zrovna stojí v cestě, atp. big_smile A u nás, když byli ještě malí caparti a někdo jim neodpověděl na pozdrav, tak okamžitě vystřelili s otázkou velmi nahlas pronesenou "Mami, proč nás nepozdravil(a)?".. tak jsem si přisadila a hned jsem kontrovala "No, nejspíš to neumí, asi ho(ji) to nikdo nenaučil".. Dneska zdraví všichni big_smile Dokonce se mi občas stává, že mě zdraví i úplně cizí lidé ve větších městech. To si potom vzpomenu na ty příhody s dětmi a říkám si, že mám asi vzhled přísné dominy, kterou musí každý pozdravit, jinak je zle big_smile Zrovna včera mě pozdravil ve městě jeden pán v letech, kterého vůbec neznám, tak jsem mu samozřejmě slušně odpověděla a mile se usmála wink Občas mi tu (v ČR) chybí určitá zdvořilost, ale když se s ní setkám, o to mám větší radost smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#7680 17. 1. 2020 14:38

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

Naše děti zdraví každého a všude...

To by mě asi otravovalo, zdravit, či být zdravena kazdym.
Vrabčák mluvila o jiném druhů slušnosti - a tomu opravdu málokdo dnes učí své děti, v době ostrých loktů a bezohlednosti. Kdo je uctivý, ten je "divný"...grater


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7681 17. 1. 2020 19:42

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Co se týká zdravení nebo spíše nezdravení, tak úplně nesnáším nevychovanost, což je pro mě nezdravení. Nemyslím tím úplně cizí lidi na ulici, ale lidi nějakým způsobem blíže - v práci, v paneláku sousedi atd. Byli jsme naučeni, že "Dobrý den, prosím, děkuji" je naprostý základ. Nojo, asi už jsem stará. Ikdyž asi nejvíce záleží na rodičích a výchově.
Kdy jsem byla naprosto v šoku, tak když přišla cca 7-9 letá dcera kolegyně do práce a nepozdravila. A kolegyně naprosto nic. To byl pro měl velký "kulturní" šok.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7682 17. 1. 2020 20:16

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

vrabčáku to je asi dneska běžné, bohužel. Bydlíme na malé vesnici a tady občas člověk zažije tu ignoraci taky. Naše děti zdraví každého a všude.. je to patálie zejména ve větších městech. V Praze jsme tak už málem způsobili zranění několika chodcům, protože děti je zdraví jako "staré známé" a oni jak se snaží zjistit, odkud by nás měli znát, tak se ohlíží a buď šlápnou mimo chodník a nebo narazí do sloupu veřejného osvětlení, který jim zrovna stojí v cestě, atp. big_smile A u nás, když byli ještě malí caparti a někdo jim neodpověděl na pozdrav, tak okamžitě vystřelili s otázkou velmi nahlas pronesenou "Mami, proč nás nepozdravil(a)?".. tak jsem si přisadila a hned jsem kontrovala "No, nejspíš to neumí, asi ho(ji) to nikdo nenaučil".. Dneska zdraví všichni big_smile Dokonce se mi občas stává, že mě zdraví i úplně cizí lidé ve větších městech. To si potom vzpomenu na ty příhody s dětmi a říkám si, že mám asi vzhled přísné dominy, kterou musí každý pozdravit, jinak je zle big_smile Zrovna včera mě pozdravil ve městě jeden pán v letech, kterého vůbec neznám, tak jsem mu samozřejmě slušně odpověděla a mile se usmála wink Občas mi tu (v ČR) chybí určitá zdvořilost, ale když se s ní setkám, o to mám větší radost smile

Hezké! big_smile Asi ses mu líbila. wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7683 17. 1. 2020 20:21

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Rino, myslím si, že to souvisí. Jinak s tebou úplně souhlasím.
Lenno, přesně, záleží hlavně na výchově v rodině. Hodně dětí i mladých lidí je velmi slušných, ale spousta zas totálně neslušných. Podobné "kulturní šoky" zažívám dost často. sad


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7684 17. 1. 2020 20:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Dříve ta úcta(což je pozdrav a další kouzelná slůvka) mezi lidmi byla větší. Velice rychle se vytrácí. A nejvíc je to opravdu vidět u dětí.

Ale jde i ostatní projevy slušného chování. Dnes například při své cestě z práce si za mnou přisedl jeden mladík. A nic. Já když si přisednu, považuji za normální pozdravit a zeptat se (ze slušnosti) zda si mohu přisednout. Když odcházím, řeknu na shledanou.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7685 17. 1. 2020 20:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judy, přece jen žiješ "víc na venkově". V Praze, když si někdo přisedává, tak nezdraví. Jen výjimečně; většinou starší lidi nebo když z nějakého důvodu zapředeme hovor. Je tu prostě velká anonymita.
Ale špatně nesu, že pro dnešní mladé, ale často i lidi středního věku a dokonce občas i starší je v dnešní době ponižující vyslovit "s dovolením" nebo "prosím vás, budu vystupovat", tak neřeknou nic a prostě vás převálcují. A nebo je to opět nikdo nenaučil... usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7686 17. 1. 2020 21:08

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

LENNNA napsal(a):

Co se týká zdravení nebo spíše nezdravení, tak úplně nesnáším nevychovanost, což je pro mě nezdravení. Nemyslím tím úplně cizí lidi na ulici, ale lidi nějakým způsobem blíže - v práci, v paneláku sousedi atd. Byli jsme naučeni, že "Dobrý den, prosím, děkuji" je naprostý základ. Nojo, asi už jsem stará. Ikdyž asi nejvíce záleží na rodičích a výchově.
Kdy jsem byla naprosto v šoku, tak když přišla cca 7-9 letá dcera kolegyně do práce a nepozdravila. A kolegyně naprosto nic. To byl pro měl velký "kulturní" šok.

Nᚠnejmladší neříkal jako první "mama, tata", ale "kuju" - děkuju. Prostě to, co slyšel kolem sebe nejvíc. Mají v sobě tuhle slušnost zakořeněnou tak, že na ulici nepřemýšlí, jestli pozdravit, nebo ne.. jednoduše to vypálí. Xkrát jsem jim domlouvala, zlobila se, řešila.. všechno marné.. Jednou jsem s nimi zrovna domluvila, že budou zdravit pouze ty, které pozdravím já jako první.. no neušli jsme ani pět metrů a zase na nějakou neznámou paní "dobrý den".. tak jsem se do nich pustila a paní se zastavila a smála se, že se svými dětmi řešila to stejné big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#7687 17. 1. 2020 21:13

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Hezké! big_smile Asi ses mu líbila. wink

Já bych to viděla spíš na ten strach lol Ale je fajn, když se stihnou rozptýlit chmury wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#7688 17. 1. 2020 21:39

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

... pro dnešní mladé, ale často i lidi středního věku a dokonce občas i starší je v dnešní době ponižující vyslovit "s dovolením" nebo "prosím vás, budu vystupovat", tak neřeknou nic a prostě vás převálcují.

Zazila jsem si dnes ve vnukove druzine - jsou tam uzke schody, kde rodice zvoni na svoji učitelku. Utikal kolem mne chlapec, tak 10 let, blaznive, s obrovskou taskou a pytlem v ruce. Strcil do mne tak, ze jsem klopytla o tri schody dolu. Otocila jsem se a krikla na nej: Neumis rict "s dovolenim", nebo tak něco? Jeho otec, cekajici dole, řekl: Prominte,... ale k chlapci ani slovo, nejake vychovne, proste nic. Ani ho chlapec nepozdravil..., proste nevychovany spratek!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7689 18. 1. 2020 19:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Co se týká zdravení nebo spíše nezdravení, tak úplně nesnáším nevychovanost, což je pro mě nezdravení. Nemyslím tím úplně cizí lidi na ulici, ale lidi nějakým způsobem blíže - v práci, v paneláku sousedi atd. Byli jsme naučeni, že "Dobrý den, prosím, děkuji" je naprostý základ. Nojo, asi už jsem stará. Ikdyž asi nejvíce záleží na rodičích a výchově.
Kdy jsem byla naprosto v šoku, tak když přišla cca 7-9 letá dcera kolegyně do práce a nepozdravila. A kolegyně naprosto nic. To byl pro měl velký "kulturní" šok.

Nᚠnejmladší neříkal jako první "mama, tata", ale "kuju" - děkuju. Prostě to, co slyšel kolem sebe nejvíc. Mají v sobě tuhle slušnost zakořeněnou tak, že na ulici nepřemýšlí, jestli pozdravit, nebo ne.. jednoduše to vypálí. Xkrát jsem jim domlouvala, zlobila se, řešila.. všechno marné.. Jednou jsem s nimi zrovna domluvila, že budou zdravit pouze ty, které pozdravím já jako první.. no neušli jsme ani pět metrů a zase na nějakou neznámou paní "dobrý den".. tak jsem se do nich pustila a paní se zastavila a smála se, že se svými dětmi řešila to stejné big_smile

Já taky smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7690 18. 1. 2020 19:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Včera v cukrárně - u vedlejšího stolu seděla maminka s asi 6letým klukem. Šel na WC, ale vstal od stolu takovým stylem, že neskutečně hlučně odstrčil židli a vylil přitom čaj, který byl na stolku. Matka mu neřekla ani slovo, jen po chvilce docela naštvaně zavolala obsluhu, a jim jde utřít stolek.

Upravil(a) Judyna (18. 1. 2020 19:28)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7691 18. 1. 2020 20:24

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

Včera v cukrárně - u vedlejšího stolu seděla maminka s asi 6letým klukem. Šel na WC, ale vstal od stolu takovým stylem, že neskutečně hlučně odstrčil židli a vylil přitom čaj, který byl na stolku. Matka mu neřekla ani slovo, jen po chvilce docela naštvaně zavolala obsluhu, a jim jde utřít stolek.

Judy, děti v pohostinství jsou dnes kapitolou samy o sobě.. Ani se nedivím, že někteří majitelé chtějí dát zákaz vstupu dětem. Bohužel je to často chyba rodičů, na kterou doplácí jejich děti.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#7692 18. 1. 2020 20:39

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Dřív jsem takové chování dětí v restauraci, cukrárně, dopravních prostředcích atd. pozorovala hlavně u rodin cizinců (italské děti běhaly po celém prostoru a s nikým z dospělých to nehnulo, podobně u německých rodin - rozeřvané děti hlučných rodičů, ale i odjinud), ovšem už dlouho je volná výchova běžně vidět a hlavně slyšet i u nás... usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7693 18. 1. 2020 20:49

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

Dřív jsem takové chování dětí v restauraci, cukrárně, dopravních prostředcích atd. pozorovala hlavně u rodin cizinců (italské děti běhaly po celém prostoru a s nikým z dospělých to nehnulo, podobně u německých rodin - rozeřvané děti hlučných rodičů, ale i odjinud), ovšem už dlouho je volná výchova běžně vidět a hlavně slyšet i u nás... usch

Tak musí se přece nechat prostor pro jejich individualitu wink Zrovna dnes u nás byla známá s dětmi, které jsou velmi individuální. Po jejich odchodu mi starší říká "tyjo, já to tý tetě vůbec nezávidím" lol Její starší kluk na ni úplně házel bobek, a mu řekla cokoli. Tak jsem na něj hukla, a kouká tu mamku poslouchat nebo bude zle a už šlapal jak hodinky. Nicméně jsem za tu špatnou, že jsem si dovolila jej ukáznit. No mimo můj dům a si dělají co chtějí, ale pod naší střechou se prostě bude rodič respektovat, děj se co děj.. rock


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#7694 18. 1. 2020 21:28

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

No, to sis tedy dovolila hodně. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7695 18. 1. 2020 21:40

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

vrabčák napsal(a):

No, to sis tedy dovolila hodně. big_smile

To teda!! Však taky většina maminek své nebohé ratolesti přede mnou skrývá a některé i dokonce vyhrožují, že když budou zlobit, pustí mě na ně lol Na mou obhajobu.. cizím dětem se vyhýbám co můžu gloria


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#7696 18. 1. 2020 21:42

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

No...Takhle potlačovat jeho osobnost a svobodný vývoj...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7697 18. 1. 2020 22:01

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Judyna napsal(a):

No...Takhle potlačovat jeho osobnost a svobodný vývoj...

Moc dobře věděl do čeho šel a stejně od nás nechtěl odejít.. big_smile Myslím, že víc se mě bojí rodiče, než ti jejich sebevědomí buřiči wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#7698 25. 1. 2020 21:28

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ahoj Seli,
poslala jsem ti SZ, ale mᚠpřeplněnou schránku. grater


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7699 26. 1. 2020 20:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

K ránu se mi zdál dost příšerný va  barevný sen: Byla jsem kdesi uprostřed moře (něco mezi modrošedou a lahvově zelenou) a usilovně jsem se snažila vylovit různé kousky oblečení. Poslední byly ponožky. neutral


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7700 26. 1. 2020 21:24

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Skuhrací chlívek 19

Ta barva vody je dobrá. Ponožky jsi našla?
Píšeš, že příšerný sen, tak jsi z probuzení měla nepříjemný pocit?

Ohledně ne/nalezení ponožek, mohlo ti byt třeba v noci zima?

Bude to asi offtopic, ale poridila jsem si coby neverici tomu "lapac snu", a od te doby spim klidne.
Sousedce, kt. si porad stěžovala na neklidne spani, jsem ho (ac tomu neverila) darovala taky...
A říká, ze spi klidne.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů